Tipico Roskilde Festival 2015 Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
28/3-2015 19:32
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ledøje-Smørum 14 9 2 3 44 - 27 29
2. B 1909 14 8 3 3 36 - 26 27
3. FC Sønderborg 14 8 3 3 29 - 20 27
4. FA 2000 14 7 4 3 34 - 18 25
5. Dalum 14 7 4 3 26 - 14 25
6. FC Skanderborg 14 7 3 4 28 - 23 24
7. Marstal/Rise 14 6 5 3 17 - 10 23
8. Kalundborg 13 6 2 5 32 - 26 20
9. Otterup 14 5 4 5 16 - 20 19
10. Ringsted 14 4 4 6 20 - 25 16
11. Døllefjelde-Musse 14 2 4 8 22 - 32 10
12. Slagelse 13 2 2 9 20 - 40 8
13. Næsby 2 14 2 2 10 13 - 43 8
14. Næstved II 14 1 4 9 20 - 33 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
97 19,14 357 3,68 38 (39,2 %) 23 (23,7 %) 36 (37,1 %)
Opdateret:
28/3-2015 19:32
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ledøje-Smørum 8 6 1 1 26 - 10 19
2. B 1909 7 5 1 1 16 - 12 16
3. FC Sønderborg 6 4 2 0 14 - 5 14
4. FA 2000 8 3 2 3 15 - 12 11
5. Dalum 7 3 2 2 14 - 12 11
6. FC Skanderborg 7 3 1 3 16 - 16 10
7. Marstal/Rise 7 3 2 2 10 - 6 11
8. Kalundborg 7 4 2 1 19 - 12 14
9. Otterup 8 2 3 3 9 - 11 9
10. Ringsted 6 2 2 2 10 - 7 8
11. Døllefjelde-Musse 8 1 2 5 14 - 21 5
12. Slagelse 6 0 1 5 4 - 20 1
13. Næsby 2 6 1 1 4 7 - 17 4
14. Næstved II 6 1 1 4 8 - 14 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
97 19,14 357 3,68 38 (39,2 %) 23 (23,7 %) 36 (37,1 %)
Opdateret:
28/3-2015 19:32
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ledøje-Smørum 6 3 1 2 18 - 17 10
2. B 1909 7 3 2 2 20 - 14 11
3. FC Sønderborg 8 4 1 3 15 - 15 13
4. FA 2000 6 4 2 0 19 - 6 14
5. Dalum 7 4 2 1 12 - 2 14
6. FC Skanderborg 7 4 2 1 12 - 7 14
7. Marstal/Rise 7 3 3 1 7 - 4 12
8. Kalundborg 6 2 0 4 13 - 14 6
9. Otterup 6 3 1 2 7 - 9 10
10. Ringsted 8 2 2 4 10 - 18 8
11. Døllefjelde-Musse 6 1 2 3 8 - 11 5
12. Slagelse 7 2 1 4 16 - 20 7
13. Næsby 2 8 1 1 6 6 - 26 4
14. Næstved II 8 0 3 5 12 - 19 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
97 19,14 357 3,68 38 (39,2 %) 23 (23,7 %) 36 (37,1 %)
Opdateret:
28/3-2015 19:32
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Ledøje-Smørum 2 1 3,14 1,93
2. B 1909 1 1 2,57 1,86
3. FC Sønderborg 6 2 2,07 1,43
4. FA 2000 4 2 2,43 1,29
5. Dalum 6 3 1,86 1,00
6. FC Skanderborg 3 3 2,00 1,64
7. Marstal/Rise 8 3 1,21 0,71
8. Kalundborg 2 1 2,46 2,00
9. Otterup 4 5 1,14 1,43
10. Ringsted 3 4 1,43 1,79
11. Døllefjelde-Musse 1 2 1,57 2,29
12. Slagelse 0 5 1,54 3,08
13. Næsby 2 1 7 0,93 3,07
14. Næstved II 1 3 1,43 2,36
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
97 19,14 357 3,68 38 (39,2 %) 23 (23,7 %) 36 (37,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
28/3-2015 19:32
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
28/3-2015 19:32
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
Opdateret:
28/3-2015 19:32
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.

Symbolforklaringer

Oprykning
Nedrykning
Nedrykker fra sidste sæson
Kappa Polo på tilbud 2 stk kun 199,95
SE MERE

Kampprogram

1. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2014 18:45 Slagelse – Kalundborg 0 – 4
15.08.2014 18:45 Næstved II – Døllefjelde-Musse 2 – 2
16.08.2014 12:00 Ringsted – Otterup 1 – 1
16.08.2014 15:00 Dalum – FA 2000 1 – 4
16.08.2014 15:00 FC Sønderborg – FC Skanderborg 0 – 0
17.08.2014 13:00 Næsby 2 – Ledøje-Smørum 4 – 6
17.08.2014 13:30 Marstal/Rise – B 1909 1 – 0
2. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2014 14:00 FA 2000 – Marstal/Rise 0 – 1
23.08.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Ringsted 6 – 1
23.08.2014 14:00 Otterup – Dalum 1 – 0
23.08.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – Næsby 2 3 – 0
23.08.2014 15:00 FC Skanderborg – Slagelse 5 – 3
23.08.2014 15:00 B 1909 – FC Sønderborg 2 – 1
24.08.2014 13:00 Kalundborg – Næstved II 3 – 1
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2014 12:00 Ringsted – Døllefjelde-Musse 2 – 1
30.08.2014 12:00 Slagelse – FC Sønderborg 0 – 3
30.08.2014 13:00 Næstved II – FC Skanderborg 1 – 3
30.08.2014 13:30 Dalum – Ledøje-Smørum 4 – 2
30.08.2014 15:00 FA 2000 – B 1909 1 – 4
31.08.2014 13:00 Næsby 2 – Kalundborg 2 – 1
31.08.2014 13:30 Marstal/Rise – Otterup 1 – 2
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Marstal/Rise 2 – 0
06.09.2014 14:00 Otterup – FA 2000 0 – 0
06.09.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – Dalum 0 – 1
06.09.2014 15:00 FC Skanderborg – Næsby 2 3 – 0
06.09.2014 15:00 FC Sønderborg – Næstved II 5 – 4
06.09.2014 15:00 B 1909 – Slagelse 1 – 4
07.09.2014 13:00 Kalundborg – Ringsted 3 – 4
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2014 17:30 Næstved II – Slagelse 4 – 3
13.09.2014 12:00 Ringsted – FC Skanderborg 1 – 2
13.09.2014 14:00 Otterup – B 1909 2 – 4
13.09.2014 15:00 Dalum – Kalundborg 4 – 2
13.09.2014 15:00 FA 2000 – Ledøje-Smørum 1 – 2
14.09.2014 13:00 Næsby 2 – FC Sønderborg 0 – 2
14.09.2014 15:00 Marstal/Rise – Døllefjelde-Musse 2 – 3
6. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2014 12:00 Slagelse – Næsby 2 1 – 1
20.09.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Otterup 0 – 2
20.09.2014 15:00 FC Sønderborg – Ringsted 3 – 1
20.09.2014 15:00 FC Skanderborg – Dalum 0 – 3
20.09.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – FA 2000 2 – 5
21.09.2014 13:00 Kalundborg – Marstal/Rise 1 – 1
21.09.2014 15:00 B 1909 – Næstved II 2 – 1
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2014 12:00 Ringsted – Slagelse 1 – 1
27.09.2014 14:00 FA 2000 – Kalundborg 4 – 0
27.09.2014 14:00 Ledøje-Smørum – B 1909 2 – 2
27.09.2014 14:00 Otterup – Døllefjelde-Musse 1 – 1
27.09.2014 15:00 Dalum – FC Sønderborg 1 – 2
28.09.2014 13:00 Næsby 2 – Næstved II 0 – 0
28.09.2014 15:00 Marstal/Rise – FC Skanderborg 1 – 1
8. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2014 12:00 Slagelse – Dalum 0 – 3
04.10.2014 13:00 Næstved II – Ringsted 0 – 1
04.10.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – Ledøje-Smørum 2 – 2
04.10.2014 15:00 B 1909 – Næsby 2 5 – 2
04.10.2014 15:00 FC Skanderborg – FA 2000 2 – 2
04.10.2014 15:00 FC Sønderborg – Marstal/Rise 0 – 0
05.10.2014 13:00 Kalundborg – Otterup 1 – 0
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2014 12:00 Ringsted – Næsby 2 5 – 1
11.10.2014 14:00 Otterup – FC Skanderborg 0 – 2
11.10.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Kalundborg 3 – 2
11.10.2014 14:00 FA 2000 – FC Sønderborg 2 – 2
11.10.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – B 1909 1 – 5
11.10.2014 15:00 Dalum – Næstved II 1 – 1
12.10.2014 15:00 Marstal/Rise – Slagelse 3 – 0
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2014 12:00 Slagelse – FA 2000 0 – 4
18.10.2014 13:00 Næstved II – Marstal/Rise 0 – 3
18.10.2014 15:00 FC Skanderborg – Ledøje-Smørum 3 – 1
18.10.2014 15:00 B 1909 – Ringsted 4 – 3
19.10.2014 13:00 Kalundborg – Døllefjelde-Musse 3 – 1
19.10.2014 14:00 FC Sønderborg – Otterup 5 – 0
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2014 14:00 FA 2000 – Næstved II 4 – 2
25.10.2014 14:00 Otterup – Slagelse 4 – 2
25.10.2014 14:00 Ledøje-Smørum – FC Sønderborg 4 – 1
25.10.2014 15:00 Dalum – Ringsted 0 – 0
25.10.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – FC Skanderborg 3 – 4
26.10.2014 13:00 Kalundborg – B 1909 4 – 4
26.10.2014 14:00 Marstal/Rise – Næsby 2 2 – 0
12. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.11.2014 12:00 Slagelse – Ledøje-Smørum 3 – 5
01.11.2014 13:00 Ringsted – Marstal/Rise 0 – 1
01.11.2014 13:00 Næstved II – Otterup 1 – 2
01.11.2014 14:30 FC Sønderborg – Døllefjelde-Musse 1 – 0
01.11.2014 14:30 FC Skanderborg – Kalundborg 1 – 4
01.11.2014 14:30 Dalum – B 1909 3 – 1
02.11.2014 12:30 Næsby 2 – FA 2000 1 – 4
13. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2014 14:00 Otterup – Næsby 2 1 – 2
08.11.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Næstved II 3 – 2
08.11.2014 14:00 Døllefjelde-Musse – Slagelse 2 – 3
08.11.2014 14:00 B 1909 – FC Skanderborg 1 – 0
08.11.2014 14:00 FA 2000 – Ringsted 2 – 0
09.11.2014 12:00 Marstal/Rise – Dalum 0 – 0
09.11.2014 13:00 Kalundborg – FC Sønderborg 4 – 1
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.11.2014 11:00 Næsby 2 – Dalum 0 – 4
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2015 14:00 FA 2000 – Dalum 1 – 1
28.03.2015 14:00 Otterup – Ringsted 0 – 0
28.03.2015 14:00 Ledøje-Smørum – Næsby 2 6 – 0
28.03.2015 15:00 B 1909 – Marstal/Rise 1 – 1
28.03.2015 15:00 FC Skanderborg – FC Sønderborg 2 – 3
28.03.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – Næstved II 1 – 1
29.03.2015 13:00 Kalundborg – Slagelse
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2015 13:00 Næstved II – Kalundborg
06.04.2015 12:00 Næsby 2 – Døllefjelde-Musse
06.04.2015 12:00 Ringsted – Ledøje-Smørum
06.04.2015 12:00 Slagelse – FC Skanderborg
06.04.2015 15:00 Dalum – Otterup
06.04.2015 15:00 Marstal/Rise – FA 2000
06.04.2015 15:00 FC Sønderborg – B 1909
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2015 14:00 Otterup – Marstal/Rise
11.04.2015 14:00 Ledøje-Smørum – Dalum
11.04.2015 15:00 B 1909 – FA 2000
11.04.2015 15:00 FC Skanderborg – Næstved II
11.04.2015 15:00 FC Sønderborg – Slagelse
11.04.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – Ringsted
12.04.2015 13:00 Kalundborg – Næsby 2
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2015 12:00 Ringsted – Kalundborg
18.04.2015 13:00 Næstved II – FC Sønderborg
18.04.2015 14:00 FA 2000 – Otterup
18.04.2015 15:00 Slagelse – B 1909
18.04.2015 15:00 Dalum – Døllefjelde-Musse
19.04.2015 12:00 Næsby 2 – FC Skanderborg
19.04.2015 15:00 Marstal/Rise – Ledøje-Smørum
18. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2015 12:00 Slagelse – Næstved II
25.04.2015 13:00 B 1909 – Otterup
25.04.2015 14:00 Døllefjelde-Musse – Marstal/Rise
25.04.2015 14:00 Ledøje-Smørum – FA 2000
25.04.2015 15:00 FC Sønderborg – Næsby 2
25.04.2015 15:00 FC Skanderborg – Ringsted
26.04.2015 13:00 Kalundborg – Dalum
19. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
02.05.2015 12:00 Ringsted – FC Sønderborg
02.05.2015 13:00 Næstved II – B 1909
02.05.2015 14:00 Otterup – Ledøje-Smørum
02.05.2015 14:00 FA 2000 – Døllefjelde-Musse
02.05.2015 15:00 Dalum – FC Skanderborg
03.05.2015 12:00 Næsby 2 – Slagelse
03.05.2015 15:00 Marstal/Rise – Kalundborg
20. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.05.2015 19:00 Kalundborg – FA 2000
09.05.2015 12:00 Slagelse – Ringsted
09.05.2015 15:00 B 1909 – Ledøje-Smørum
09.05.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – Otterup
09.05.2015 15:00 FC Skanderborg – Marstal/Rise
09.05.2015 15:00 FC Sønderborg – Dalum
10.05.2015 13:00 Næstved II – Næsby 2
21. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2015 12:00 Ringsted – Næstved II
16.05.2015 14:00 FA 2000 – FC Skanderborg
16.05.2015 14:00 Otterup – Kalundborg
16.05.2015 14:00 Ledøje-Smørum – Døllefjelde-Musse
16.05.2015 15:00 Dalum – Slagelse
17.05.2015 12:00 Næsby 2 – B 1909
17.05.2015 15:00 Marstal/Rise – FC Sønderborg
22. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.05.2015 18:45 Næsby 2 – Ringsted
23.05.2015 12:00 Slagelse – Marstal/Rise
23.05.2015 15:00 FC Sønderborg – FA 2000
23.05.2015 15:00 FC Skanderborg – Otterup
23.05.2015 15:00 B 1909 – Døllefjelde-Musse
24.05.2015 13:00 Næstved II – Dalum
24.05.2015 19:00 Kalundborg – Ledøje-Smørum
23. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.05.2015 12:00 Ringsted – B 1909
30.05.2015 14:00 Ledøje-Smørum – FC Skanderborg
30.05.2015 14:00 Otterup – FC Sønderborg
30.05.2015 14:00 FA 2000 – Slagelse
30.05.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – Kalundborg
30.05.2015 15:00 Dalum – Næsby 2
31.05.2015 15:00 Marstal/Rise – Næstved II
24. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.06.2015 19:00 Næstved II – FA 2000
06.06.2015 12:00 Slagelse – Otterup
06.06.2015 14:00 Ringsted – Dalum
06.06.2015 15:00 B 1909 – Kalundborg
06.06.2015 15:00 FC Skanderborg – Døllefjelde-Musse
06.06.2015 15:00 FC Sønderborg – Ledøje-Smørum
07.06.2015 12:00 Næsby 2 – Marstal/Rise
25. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
13.06.2015 14:00 Ledøje-Smørum – Slagelse
13.06.2015 14:00 Otterup – Næstved II
13.06.2015 15:00 B 1909 – Dalum
13.06.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – FC Sønderborg
13.06.2015 16:00 FA 2000 – Næsby 2
14.06.2015 13:00 Kalundborg – FC Skanderborg
14.06.2015 15:00 Marstal/Rise – Ringsted
26. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2015 15:00 FC Sønderborg – Kalundborg
20.06.2015 15:00 Slagelse – Døllefjelde-Musse
20.06.2015 15:00 Næstved II – Ledøje-Smørum
20.06.2015 15:00 Næsby 2 – Otterup
20.06.2015 15:00 Ringsted – FA 2000
20.06.2015 15:00 Dalum – Marstal/Rise
20.06.2015 15:00 FC Skanderborg – B 1909