Tipico bold.rejser sportingbet bold.shoppen
Rusland
Pokal

Kampprogram

4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
31.08.2013 14:00 Tyumen – FC Yenisey Krasnoyarsk 6 – 4
31.08.2013 14:00 Dagdissel – Angusht Nazran 0 – 1
31.08.2013 16:00 Zenit Izhevsk – Mordovya 4 – 5
31.08.2013 16:00 Spartak Nalchik – Alania Vladikavkaz 1 – 2
31.08.2013 16:30 Zvezda Ryazan – Torpedo Moskva 2 – 1
31.08.2013 16:30 Avangard Kursk – Khimik Dzerzhinsk 1 – 2
01.09.2013 09:00 Yakutiya Yakutsk – SKA-Energiya 0 – 3
01.09.2013 11:30 Khimki – Shinnik Yaroslavl 1 – 2
01.09.2013 12:00 Irtysh – Luch Energiya 1 – 2
01.09.2013 13:00 Gazovik Orenburg – Sibir Novosibirsk 1 – 0
01.09.2013 15:00 Torpedo Armavir – FC Rotor Volgograd 0 – 1
01.09.2013 15:00 Mitos – FC Salyut Belgorod 1 – 3
01.09.2013 15:00 FC Ufa – Neftekhimik 0 – 1
01.09.2013 15:30 Tosno – Dinamo St. Petersburg 1 – 0
01.09.2013 16:00 Sokol Saratov – Arsenal Tula 3 – 1
01.09.2013 16:30 FC Dolgoprudny – Baltika 4 – 2
1/16-finale
Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2013 05:00 SKA-Energiya – Volga Nyzhnyi 2 – 0
30.10.2013 08:30 Luch Energiya – Rubin Kazan 4 – 2
30.10.2013 11:30 Tosno – Ural S.R 5 – 3
30.10.2013 12:00 Gazovik Orenburg – Tomsk 0 – 1
30.10.2013 12:00 Angusht Nazran – FK Rostov 0 – 1
30.10.2013 13:00 Khimik Dzerzhinsk – CSKA Moskva 1 – 2
30.10.2013 15:00 Tyumen – Zenit Petersborg 2 – 0
30.10.2013 15:30 Mordovya – Amkar 6 – 5
30.10.2013 15:30 Shinnik Yaroslavl – Spartak Moskva 0 – 1
30.10.2013 15:30 FC Dolgoprudny – FC Krasnodar 1 – 4
30.10.2013 15:30 FC Salyut Belgorod – Dynamo Moskva 1 – 0
30.10.2013 16:00 FC Rotor Volgograd – Lokomotiv Moskva 4 – 3
31.10.2013 14:00 Zvezda Ryazan – Kuban Krasnodar 6 – 4
31.10.2013 14:30 Neftekhimik – Terek Grozny 1 – 4
31.10.2013 15:00 Alania Vladikavkaz – Anzhi Makhachkala 1 – 0
31.10.2013 16:00 Sokol Saratov – Krylya Sovetov Samara 4 – 2
1/8-finale
Dato Tid Kampe Resultat
16.11.2013 11:30 FC Krasnodar – Zvezda Ryazan 3 – 2
28.11.2013 06:00 Luch Energiya – SKA-Energiya 3 – 2
01.03.2014 14:00 Terek Grozny – Mordovya 3 – 2
02.03.2014 13:00 CSKA Moskva – Sokol Saratov 2 – 0
02.03.2014 15:00 FC Rotor Volgograd – FC Salyut Belgorod 3 – 0
02.03.2014 15:00 FK Rostov – Alania Vladikavkaz 3 – 0
12.03.2014 16:30 Spartak Moskva – Tosno 0 – 1
13.03.2014 12:30 Tomsk – Tyumen 2 – 1
Kvartfinale
Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2014 13:00 Tomsk – Luch Energiya 2 – 3
26.03.2014 15:00 FC Krasnodar – Tosno 3 – 0
26.03.2014 17:00 FK Rostov – FC Rotor Volgograd 3 – 0
27.03.2014 17:00 CSKA Moskva – Terek Grozny 1 – 0
Semifinale
Dato Tid Kampe Resultat
16.04.2014 17:30 CSKA Moskva – FC Krasnodar 0 – 1
17.04.2014 17:30 FK Rostov – Luch Energiya 3 – 1
Finale
Dato Tid Kampe Resultat
08.05.2014 16:30 FC Krasnodar – FK Rostov 5 – 6