Tipico Jack P sportingbet bold.shoppen
Opdateret:
21/9-2014 20:09
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hammarby 24 14 5 5 51 - 22 47
2. GIF Sundsvall 24 15 2 7 48 - 31 47
3. Ljungskile 23 12 9 2 44 - 19 45
4. Östersunds FK 24 11 7 6 33 - 27 40
5. Jönköpings Södra 24 12 3 9 43 - 30 39
6. IFK Värnamo 24 9 7 8 37 - 35 34
7. Varbergs BoIS FC 24 9 7 8 30 - 34 34
8. Sirius 24 8 9 7 36 - 30 33
9. Syrianska 24 10 3 11 34 - 47 33
10. Degerfors 24 8 7 9 37 - 37 31
11. Gais 24 8 6 10 26 - 31 30
12. Östers IF 24 7 7 10 35 - 41 28
13. Ängelholm 23 7 5 11 24 - 42 26
14. Landskrona 24 6 4 14 31 - 46 22
15. Husqvarna FF 24 5 4 15 23 - 42 19
16. Assyriska FF 24 3 9 12 21 - 39 18
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
191 32,88 553 2,90 85 (44,5 %) 47 (24,6 %) 59 (30,9 %)
Opdateret:
21/9-2014 20:09
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hammarby 12 6 4 2 30 - 11 22
2. GIF Sundsvall 12 10 1 1 31 - 11 31
3. Ljungskile 12 9 2 1 28 - 10 29
4. Östersunds FK 12 5 5 2 18 - 13 20
5. Jönköpings Södra 12 7 2 3 29 - 15 23
6. IFK Värnamo 12 7 2 3 18 - 12 23
7. Varbergs BoIS FC 12 5 5 2 15 - 12 20
8. Sirius 12 2 6 4 15 - 16 12
9. Syrianska 12 7 2 3 22 - 18 23
10. Degerfors 12 6 2 4 22 - 14 20
11. Gais 12 6 3 3 16 - 12 21
12. Östers IF 12 5 2 5 19 - 16 17
13. Ängelholm 11 4 2 5 13 - 17 14
14. Landskrona 12 3 2 7 15 - 20 11
15. Husqvarna FF 12 3 2 7 12 - 22 11
16. Assyriska FF 12 0 5 7 9 - 22 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
191 32,88 553 2,90 85 (44,5 %) 47 (24,6 %) 59 (30,9 %)
Opdateret:
21/9-2014 20:09
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hammarby 12 8 1 3 21 - 11 25
2. GIF Sundsvall 12 5 1 6 17 - 20 16
3. Ljungskile 11 3 7 1 16 - 9 16
4. Östersunds FK 12 6 2 4 15 - 14 20
5. Jönköpings Södra 12 5 1 6 14 - 15 16
6. IFK Värnamo 12 2 5 5 19 - 23 11
7. Varbergs BoIS FC 12 4 2 6 15 - 22 14
8. Sirius 12 6 3 3 21 - 14 21
9. Syrianska 12 3 1 8 12 - 29 10
10. Degerfors 12 2 5 5 15 - 23 11
11. Gais 12 2 3 7 10 - 19 9
12. Östers IF 12 2 5 5 16 - 25 11
13. Ängelholm 12 3 3 6 11 - 25 12
14. Landskrona 12 3 2 7 16 - 26 11
15. Husqvarna FF 12 2 2 8 11 - 20 8
16. Assyriska FF 12 3 4 5 12 - 17 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
191 32,88 553 2,90 85 (44,5 %) 47 (24,6 %) 59 (30,9 %)
Opdateret:
21/9-2014 20:09
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Hammarby 11 2 2,13 0,92
2. GIF Sundsvall 5 4 2,00 1,29
3. Ljungskile 11 6 1,91 0,83
4. Östersunds FK 6 5 1,38 1,13
5. Jönköpings Södra 7 7 1,79 1,25
6. IFK Värnamo 6 3 1,54 1,46
7. Varbergs BoIS FC 5 7 1,25 1,42
8. Sirius 2 5 1,50 1,25
9. Syrianska 6 6 1,42 1,96
10. Degerfors 7 7 1,54 1,54
11. Gais 7 7 1,08 1,29
12. Östers IF 5 6 1,46 1,71
13. Ängelholm 6 7 1,04 1,83
14. Landskrona 4 5 1,29 1,92
15. Husqvarna FF 3 7 0,96 1,75
16. Assyriska FF 1 8 0,88 1,63
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
191 32,88 553 2,90 85 (44,5 %) 47 (24,6 %) 59 (30,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/9-2014 20:09
Sverige
Superettan (30 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Johan Eklund GIF Sundsvall
13    Peter Samuelsson Degerfors
13    Stefan Silva Sirius
12    Kennedy Bakircioglu Hammarby
12    David Johannesson Ljungskile
11    Andrew Stadler Landskrona
10    Pa Amat Dibba GIF Sundsvall
10    Modou Barrow Östersunds FK
10    Nikola Grubjesic Syrianska
9    Pablo Pinones-Arce Hammarby
9    Daryl Smylie Jönköpings Södra
9    Fredrik Olsson Jönköpings Södra
9    Jamie Hopcutt Östersunds FK
8    Pär Cederqvist IFK Värnamo
8    Tommy Thelin Jönköpings Södra
8    Denis Velic Östers IF
7    Ferhat Ayaz Degerfors
7    Lars Fuhre Hammarby
7    Dzenis Kozica IFK Värnamo
7    Ronny Sabo Jönköpings Södra
7    Nsima Peter Varbergs BoIS FC
6    Monday Samuel Ängelholm
6    Robin Cederberg Husqvarna FF
6    Peiman Eliassi Ljungskile
6    Jakob Olsson Ljungskile
6    Alhaji Gero Östers IF
6    Alexander Henningsson Östers IF
6    Marcus Bergholtz Östers IF
6    Saman Ghoddos Syrianska
5    Othman El Kabir Ängelholm
5    Fredrik Holster Assyriska FF
5    Sebastian Castro-Tello Degerfors
5    Kevin Walker GIF Sundsvall
5    Amadaiya Rennie Hammarby
5    Dragan Kapcevic Husqvarna FF
5    Benjamin Fadi IFK Värnamo
5    Niclas Rønne Landskrona
5    Ken Sema Ljungskile
5    Jonas Lindberg Ljungskile
5    Seon-Min Moon Östersunds FK
5    Emir Smajic Östersunds FK
5    Moses Ogbu Sirius
4    Mattias Genc Assyriska FF
4    Petrit Zhubi Gais
4    Adam Chennoufi GIF Sundsvall
4    Fredrik Torsteinbø Hammarby
4    Philip Bernholtz Husqvarna FF
4    Juan Robledo IFK Värnamo
4    Paul Esteban Torres Landskrona
4    Freddy Söderberg Östers IF
4    Ardian Rexhepi Varbergs BoIS FC
4    Alexander Mellqvist Varbergs BoIS FC
3    Junes Barny Ängelholm
3    Sebastian Carlsen Ängelholm
3    Admir Aganovic Assyriska FF
3    Niklas Klingberg Degerfors
3    Joel Johansson Gais
3    Daniel Sliper GIF Sundsvall
3    Erik Israelsson Hammarby
3    Herve Tchami IFK Värnamo
3    Sebastian Göransson IFK Värnamo
3    Andreas Dahl Landskrona
3    Erik Andersson Landskrona
3    Jonathan Berg Sirius
3    Robert Massi Syrianska
3    Dinko Felic Syrianska
3    Charbel Georges Syrianska
3    Thommie Persson Varbergs BoIS FC
3    Anton Sandberg-Magnusson Varbergs BoIS FC
3    Robin Tranberg Varbergs BoIS FC
2    Björn Westerblad Ängelholm
2    Muamet Asanovski Ängelholm
2    Fuad Hyseni Assyriska FF
2    Jens Jacobsson Assyriska FF
2    Daniel Sundgren Degerfors
2    Tobias Solberg Degerfors
2    Andreas Drugge Gais
2    Shkelqim Krasniqi Gais
2    Gabriel Altemark-Vanneryr Gais
2    Kieron Cadogan Gais
2    Malkolm Moenza Gais
2    Bobby Warshaw Gais
2    Runar Már Sigurjonsson GIF Sundsvall
2    Robbin Sellin GIF Sundsvall
2    Simon Helg GIF Sundsvall
2    Marko Mihajlovic Hammarby
2    Andreas Yacob Haddad Hammarby
2    Nahir Besara Hammarby
2    Tobias Nilsson Husqvarna FF
2    Oscar Johansson IFK Värnamo
2    Martin Claesson IFK Värnamo
2    Jesper Manns Jönköpings Södra
2    Mattias Adelstam Landskrona
2    Steven Old Ljungskile
2    Hannes Stiller Ljungskile
2    James Sinclair Ljungskile
2    Andreas Birgersson Östers IF
2    Mario Vasilj Östers IF
2    Brwa Nouri Östersunds FK
2    Carl Nyström Sirius
2    Kerim Mrabti Sirius
2    Kim Skoglund Sirius
2    Yussuf Saleh Sirius
2    Joakim Runnemo Sirius
2    Christer Gustafsson Sirius
2    Karl Söderström Varbergs BoIS FC
2    Ibrahim Koroma Varbergs BoIS FC
1    Robin Staaf Ängelholm
1    Michael Baggner Ängelholm
1    Albin Nilsson Ängelholm
1    Nemrut Awrohum Assyriska FF
1    Aziz Corr Nyang Assyriska FF
1    George Makdessi Assyriska FF
1    Christopher Brandeborn Assyriska FF
1    Hezha Agai Assyriska FF
1    Jesper Karlsson Degerfors
1    Eric Jernberg Degerfors
1    Alexander Andersson Degerfors
1    Marcus De Bruin Degerfors
1    Emil Hedsen Degerfors
1    Adam Ericsson Gais
1    Fredrik Jonsson Gais
1    Ariel Lassiter Gais
1    Linus Tornblad Gais
1    Björn Andersson Gais
1    Jon Gudni Fjoluson GIF Sundsvall
1    Marcus Danielsson GIF Sundsvall
1    Robert Lundström GIF Sundsvall
1    Daniel Theorin Hammarby
1    Jan Gunnar Solli Hammarby
1    Thomas G. Christensen Hammarby
1    Lars Sætra Hammarby
1    Linus Hallenius Hammarby
1    Johan Karlefjärd Husqvarna FF
1    Michell Haidari Husqvarna FF
1    Tomas Hansson Husqvarna FF
1    Mattias Mete Husqvarna FF
1    Kristoffer Snarberg Husqvarna FF
1    Carlos Ross Husqvarna FF
1    Behar Ferizi IFK Värnamo
1    David Engström IFK Värnamo
1    Jonathan Drott Jönköpings Södra
1    André Calisir Jönköpings Södra
1    Oskar Olsson Jönköpings Södra
1    Carlos Garcia Jönköpings Södra
1    Robert Gojani Jönköpings Södra
1    Jesper Svensson Jönköpings Södra
1    Rasmus Alm Landskrona
1    Karim Sadat Landskrona
1    Robin Eliasson Hofsö Landskrona
1    Korab Bakraqi Ljungskile
1    Anton Tideman Ljungskile
1    Markus Gustafsson Ljungskile
1    Aleksandar Kitic Ljungskile
1    Andreas Wihlborg Östers IF
1    Linus Sjöberg Östersunds FK
1    Tomas Peciar Östersunds FK
1    Niklas Thor Sirius
1    Johan Arneng Sirius
1    Patrick Hopkins Sirius
1    Viktor Lövgren Sirius
1    Gabriel Somi Syrianska
1    William Gerlem Syrianska
1    Isa Demir Syrianska
1    Uros Delic Syrianska
1    Kevin Bisse Syrianska
1    Diego Brum Syrianska
1    Sharbel Touma Syrianska
1    Vladica Zlojutro Varbergs BoIS FC
1    Sinan Ayranci Varbergs BoIS FC
Vis hele listen
Opdateret:
21/9-2014 20:09
Sverige
Superettan (30 runder)
Opdateret:
21/9-2014 20:09
Sverige
Superettan (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.

Symbolforklaringer

Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2014 16:00 Degerfors – Varbergs BoIS FC 0 – 0
05.04.2014 16:00 Husqvarna FF – Landskrona 3 – 1
05.04.2014 16:00 GIF Sundsvall – Jönköpings Södra 1 – 0
06.04.2014 16:00 IFK Värnamo – Gais 1 – 1
06.04.2014 17:00 Ljungskile – Östersunds FK 1 – 0
06.04.2014 17:00 Syrianska – Sirius 1 – 5
06.04.2014 18:15 Ängelholm – Östers IF 1 – 4
07.04.2014 19:20 Assyriska FF – Hammarby 0 – 1
2. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2014 19:20 Östers IF – Assyriska FF 1 – 2
12.04.2014 15:00 Östersunds FK – IFK Värnamo 1 – 3
12.04.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Syrianska 2 – 1
13.04.2014 18:15 Gais – GIF Sundsvall 1 – 0
14.04.2014 19:00 Jönköpings Södra – Ängelholm 2 – 3
14.04.2014 19:00 Landskrona – Ljungskile 0 – 0
14.04.2014 19:20 Hammarby – Degerfors 5 – 0
15.04.2014 19:20 Sirius – Husqvarna FF 1 – 2
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2014 19:20 Landskrona – Syrianska 2 – 3
19.04.2014 15:00 Östersunds FK – Husqvarna FF 1 – 1
20.04.2014 16:00 Gais – Ljungskile 2 – 2
20.04.2014 17:00 Assyriska FF – Degerfors 2 – 2
20.04.2014 18:15 Östers IF – GIF Sundsvall 0 – 2
21.04.2014 17:00 Sirius – Varbergs BoIS FC 2 – 3
21.04.2014 19:20 Hammarby – Ängelholm 1 – 2
22.04.2014 19:20 Jönköpings Södra – IFK Värnamo 0 – 0
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2014 19:20 Syrianska – Östersunds FK 3 – 0
26.04.2014 16:00 Husqvarna FF – Gais 2 – 0
26.04.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Landskrona 1 – 1
27.04.2014 17:00 Ljungskile – Jönköpings Södra 3 – 2
27.04.2014 18:15 IFK Värnamo – Östers IF 3 – 2
28.04.2014 19:20 Degerfors – Sirius 1 – 3
29.04.2014 19:20 Ängelholm – Assyriska FF 1 – 1
30.04.2014 15:15 GIF Sundsvall – Hammarby 3 – 1
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
02.05.2014 19:20 Gais – Syrianska 0 – 1
03.05.2014 16:00 Ängelholm – Degerfors 1 – 4
03.05.2014 16:00 Östersunds FK – Varbergs BoIS FC 3 – 0
03.05.2014 16:00 Jönköpings Södra – Husqvarna FF 1 – 0
04.05.2014 17:00 Assyriska FF – GIF Sundsvall 1 – 3
04.05.2014 18:15 Hammarby – IFK Värnamo 2 – 2
05.05.2014 18:45 Östers IF – Ljungskile 2 – 0
6. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2014 19:00 Sirius – Östersunds FK 1 – 1
07.05.2014 19:00 Syrianska – Jönköpings Södra 0 – 2
07.05.2014 19:00 Varbergs BoIS FC – Gais 1 – 0
07.05.2014 20:45 Degerfors – Landskrona 0 – 1
08.05.2014 19:00 GIF Sundsvall – Ängelholm 4 – 3
08.05.2014 19:00 IFK Värnamo – Assyriska FF 1 – 0
08.05.2014 19:00 Ljungskile – Hammarby 0 – 1
09.05.2014 19:00 Husqvarna FF – Östers IF 1 – 1
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2014 16:00 Östersunds FK – Landskrona 3 – 2
11.05.2014 18:00 GIF Sundsvall – Degerfors 4 – 1
11.05.2014 18:00 Assyriska FF – Ljungskile 0 – 4
12.05.2014 19:00 Gais – Sirius 1 – 0
12.05.2014 19:00 Ängelholm – IFK Värnamo 2 – 2
12.05.2014 19:00 Jönköpings Södra – Varbergs BoIS FC 1 – 2
12.05.2014 19:00 Östers IF – Syrianska 1 – 0
12.05.2014 19:00 Hammarby – Husqvarna FF 3 – 1
8. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2014 19:20 Landskrona – Gais 2 – 1
17.05.2014 16:00 IFK Värnamo – GIF Sundsvall 1 – 0
17.05.2014 16:00 Husqvarna FF – Assyriska FF 0 – 0
17.05.2014 16:00 Sirius – Jönköpings Södra 0 – 1
17.05.2014 17:00 Degerfors – Östersunds FK 2 – 2
18.05.2014 18:15 Syrianska – Hammarby 2 – 4
19.05.2014 19:00 Ljungskile – Ängelholm 5 – 0
19.05.2014 19:20 Varbergs BoIS FC – Östers IF 2 – 2
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2014 19:00 Östers IF – Sirius 2 – 2
24.05.2014 16:00 Hammarby – Varbergs BoIS FC 2 – 0
24.05.2014 16:00 GIF Sundsvall – Ljungskile 0 – 0
24.05.2014 18:15 Jönköpings Södra – Landskrona 6 – 2
25.05.2014 18:30 Assyriska FF – Syrianska 0 – 2
26.05.2014 19:00 IFK Värnamo – Degerfors 3 – 1
26.05.2014 19:00 Ängelholm – Husqvarna FF 2 – 0
26.05.2014 19:20 Gais – Östersunds FK 1 – 3
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2014 19:00 Landskrona – Sirius 1 – 2
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.05.2014 19:00 Östersunds FK – Jönköpings Södra 1 – 0
30.05.2014 19:20 Ljungskile – IFK Värnamo 3 – 2
31.05.2014 16:00 Syrianska – Ängelholm 0 – 0
31.05.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Assyriska FF 1 – 1
31.05.2014 16:00 Degerfors – Gais 2 – 1
31.05.2014 18:15 Landskrona – Östers IF 2 – 2
01.06.2014 18:15 Husqvarna FF – GIF Sundsvall 1 – 3
02.06.2014 19:20 Sirius – Hammarby 2 – 1
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.06.2014 16:00 Ängelholm – Varbergs BoIS FC 1 – 2
07.06.2014 16:00 Assyriska FF – Sirius 1 – 1
07.06.2014 16:00 Ljungskile – Degerfors 2 – 2
07.06.2014 18:15 GIF Sundsvall – Syrianska 3 – 1
08.06.2014 18:15 Hammarby – Landskrona 4 – 0
09.06.2014 19:00 Östers IF – Östersunds FK 0 – 1
09.06.2014 19:20 IFK Värnamo – Husqvarna FF 1 – 0
11.06.2014 19:00 Jönköpings Södra – Gais 3 – 1
12. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
14.06.2014 16:00 Gais – Östers IF 0 – 0
14.06.2014 16:00 Husqvarna FF – Ljungskile 0 – 3
14.06.2014 18:00 Degerfors – Jönköpings Södra 3 – 0
15.06.2014 17:00 Sirius – Ängelholm 0 – 0
15.06.2014 18:00 Syrianska – IFK Värnamo 2 – 1
15.06.2014 18:15 Östersunds FK – Hammarby 1 – 1
16.06.2014 19:00 Landskrona – Assyriska FF 1 – 2
16.06.2014 19:20 Varbergs BoIS FC – GIF Sundsvall 1 – 0
13. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2014 19:00 Husqvarna FF – Degerfors 0 – 3
18.06.2014 19:20 Hammarby – Gais 1 – 3
22.06.2014 15:00 Ljungskile – Syrianska 5 – 1
22.06.2014 16:00 GIF Sundsvall – Sirius 1 – 2
22.06.2014 18:00 Assyriska FF – Östersunds FK 0 – 1
22.06.2014 18:15 Ängelholm – Landskrona 1 – 2
23.06.2014 19:00 IFK Värnamo – Varbergs BoIS FC 1 – 1
23.06.2014 19:20 Östers IF – Jönköpings Södra 2 – 3
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2014 19:00 Gais – Assyriska FF 1 – 2
25.06.2014 19:00 Syrianska – Husqvarna FF 3 – 2
25.06.2014 19:00 Landskrona – GIF Sundsvall 1 – 2
25.06.2014 19:00 Östersunds FK – Ängelholm 1 – 2
26.06.2014 19:00 Varbergs BoIS FC – Ljungskile 1 – 3
26.06.2014 19:00 Sirius – IFK Värnamo 3 – 1
26.06.2014 19:00 Degerfors – Östers IF 0 – 2
26.06.2014 19:00 Jönköpings Södra – Hammarby 0 – 4
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.06.2014 16:00 GIF Sundsvall – Östersunds FK 2 – 0
28.06.2014 16:45 Ängelholm – Gais 1 – 0
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.06.2014 14:45 Östers IF – Hammarby 0 – 2
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.06.2014 15:00 IFK Värnamo – Landskrona 0 – 3
29.06.2014 15:00 Ljungskile – Sirius 1 – 0
29.06.2014 16:00 Syrianska – Degerfors 3 – 1
29.06.2014 17:00 Husqvarna FF – Varbergs BoIS FC 2 – 1
30.06.2014 19:00 Assyriska FF – Jönköpings Södra 1 – 3
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.07.2014 19:20 Östersunds FK – GIF Sundsvall 3 – 1
19.07.2014 16:00 Sirius – Ljungskile 2 – 2
19.07.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Husqvarna FF 3 – 1
19.07.2014 16:00 Landskrona – IFK Värnamo 3 – 1
19.07.2014 16:00 Jönköpings Södra – Assyriska FF 4 – 0
19.07.2014 16:00 Degerfors – Syrianska 2 – 0
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.07.2014 18:20 Hammarby – Östers IF 3 – 0
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2014 19:20 Gais – Ängelholm 1 – 0
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.07.2014 19:20 Östers IF – Ängelholm 2 – 0
26.07.2014 16:00 Landskrona – Husqvarna FF 0 – 1
26.07.2014 16:00 Gais – IFK Värnamo 2 – 2
26.07.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Degerfors 0 – 0
26.07.2014 16:00 Östersunds FK – Ljungskile 1 – 1
26.07.2014 17:20 Sirius – Syrianska 2 – 2
27.07.2014 18:40 Jönköpings Södra – GIF Sundsvall 4 – 1
28.07.2014 19:20 Hammarby – Assyriska FF 1 – 1
18. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2014 19:20 Assyriska FF – Östers IF 1 – 1
02.08.2014 13:20 Degerfors – Hammarby 1 – 2
02.08.2014 16:00 Syrianska – Varbergs BoIS FC 2 – 0
02.08.2014 16:00 Ljungskile – Landskrona 3 – 2
02.08.2014 16:00 Ängelholm – Jönköpings Södra 1 – 0
02.08.2014 16:00 IFK Värnamo – Östersunds FK 1 – 2
02.08.2014 17:20 Husqvarna FF – Sirius 1 – 2
03.08.2014 18:20 GIF Sundsvall – Gais 4 – 0
19. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2014 18:20 Sirius – Degerfors 1 – 1
09.08.2014 16:00 Östersunds FK – Syrianska 2 – 1
09.08.2014 16:00 Assyriska FF – Ängelholm 1 – 1
09.08.2014 16:00 Landskrona – Varbergs BoIS FC 1 – 5
09.08.2014 16:00 Jönköpings Södra – Ljungskile 1 – 1
09.08.2014 17:20 Gais – Husqvarna FF 2 – 1
10.08.2014 18:20 Hammarby – GIF Sundsvall 2 – 2
11.08.2014 19:20 Östers IF – IFK Värnamo 2 – 2
20. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2014 18:30 Varbergs BoIS FC – Sirius 0 – 2
16.08.2014 20:00 Husqvarna FF – Östersunds FK 1 – 4
17.08.2014 14:45 Ljungskile – Gais 0 – 0
17.08.2014 18:20 GIF Sundsvall – Östers IF 5 – 1
18.08.2014 19:00 Syrianska – Landskrona 1 – 0
18.08.2014 19:00 Degerfors – Assyriska FF 3 – 2
18.08.2014 19:20 Ängelholm – Hammarby 1 – 0
19.08.2014 20:15 IFK Värnamo – Jönköpings Södra 2 – 0
21. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2014 16:00 Gais – Varbergs BoIS FC 2 – 0
24.08.2014 18:00 Assyriska FF – IFK Värnamo 1 – 2
24.08.2014 18:20 Hammarby – Ljungskile 0 – 0
25.08.2014 19:00 Jönköpings Södra – Syrianska 4 – 0
25.08.2014 19:00 Landskrona – Degerfors 2 – 0
25.08.2014 19:00 Ängelholm – GIF Sundsvall 1 – 2
25.08.2014 19:20 Östers IF – Husqvarna FF 2 – 1
26.08.2014 19:20 Östersunds FK – Sirius 1 – 1
22. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2014 18:30 Husqvarna FF – Jönköpings Södra 0 – 2
30.08.2014 16:00 Sirius – Landskrona 1 – 1
30.08.2014 16:00 Degerfors – Ängelholm 4 – 0
30.08.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Östersunds FK 2 – 0
31.08.2014 17:00 Ljungskile – Östers IF 4 – 0
31.08.2014 18:20 IFK Värnamo – Hammarby 0 – 2
01.09.2014 19:20 GIF Sundsvall – Assyriska FF 2 – 1
02.09.2014 19:20 Syrianska – Gais 2 – 2
23. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2014 18:30 Husqvarna FF – Hammarby 1 – 2
13.09.2014 16:00 Degerfors – GIF Sundsvall 4 – 1
13.09.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Jönköpings Södra 1 – 1
14.09.2014 16:00 Ljungskile – Assyriska FF 1 – 0
14.09.2014 16:00 Syrianska – Östers IF 3 – 1
15.09.2014 19:00 IFK Värnamo – Ängelholm 4 – 0
15.09.2014 19:00 Landskrona – Östersunds FK 0 – 1
15.09.2014 19:20 Sirius – Gais 0 – 1
24. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2014 19:00 Jönköpings Södra – Sirius 3 – 1
19.09.2014 18:30 Östers IF – Varbergs BoIS FC 5 – 1
20.09.2014 16:00 Östersunds FK – Degerfors 0 – 0
20.09.2014 16:00 Gais – Landskrona 3 – 1
21.09.2014 17:00 Assyriska FF – Husqvarna FF 1 – 1
21.09.2014 17:00 GIF Sundsvall – IFK Värnamo 2 – 1
21.09.2014 18:20 Hammarby – Syrianska 6 – 0
22.09.2014 19:20 Ängelholm – Ljungskile
25. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2014 19:00 Landskrona – Jönköpings Södra
23.09.2014 19:00 Sirius – Östers IF
24.09.2014 18:45 Varbergs BoIS FC – Hammarby
24.09.2014 19:00 Östersunds FK – Gais
24.09.2014 19:20 Syrianska – Assyriska FF
25.09.2014 19:00 Ljungskile – GIF Sundsvall
25.09.2014 19:00 Husqvarna FF – Ängelholm
25.09.2014 19:00 Degerfors – IFK Värnamo
26. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2014 18:30 Östers IF – Landskrona
28.09.2014 17:00 Assyriska FF – Varbergs BoIS FC
28.09.2014 18:20 Hammarby – Sirius
29.09.2014 19:00 Jönköpings Södra – Östersunds FK
29.09.2014 19:00 GIF Sundsvall – Husqvarna FF
29.09.2014 19:00 Ängelholm – Syrianska
29.09.2014 19:00 IFK Värnamo – Ljungskile
30.09.2014 18:30 Gais – Degerfors
27. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2014 18:30 Sirius – Assyriska FF
04.10.2014 14:00 Degerfors – Ljungskile
04.10.2014 16:00 Gais – Jönköpings Södra
04.10.2014 17:00 Östersunds FK – Östers IF
05.10.2014 17:00 Varbergs BoIS FC – Ängelholm
05.10.2014 18:30 Landskrona – Hammarby
06.10.2014 19:20 Syrianska – GIF Sundsvall
07.10.2014 19:20 Husqvarna FF – IFK Värnamo
28. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2014 18:30 Ljungskile – Husqvarna FF
19.10.2014 17:00 Assyriska FF – Landskrona
19.10.2014 17:00 Ängelholm – Sirius
19.10.2014 18:20 Östers IF – Gais
20.10.2014 19:00 IFK Värnamo – Syrianska
20.10.2014 19:00 Jönköpings Södra – Degerfors
20.10.2014 19:20 GIF Sundsvall – Varbergs BoIS FC
21.10.2014 19:20 Hammarby – Östersunds FK
29. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2014 18:30 Syrianska – Ljungskile
25.10.2014 14:00 Degerfors – Husqvarna FF
25.10.2014 16:00 Östersunds FK – Assyriska FF
26.10.2014 13:00 Gais – Hammarby
26.10.2014 17:00 Varbergs BoIS FC – IFK Värnamo
27.10.2014 19:00 Jönköpings Södra – Östers IF
27.10.2014 19:00 Landskrona – Ängelholm
27.10.2014 19:20 Sirius – GIF Sundsvall
30. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
02.11.2014 12:30 Husqvarna FF – Syrianska
02.11.2014 12:30 Östers IF – Degerfors
02.11.2014 12:30 Assyriska FF – Gais
02.11.2014 12:30 Hammarby – Jönköpings Södra
02.11.2014 12:30 Ängelholm – Östersunds FK
02.11.2014 12:30 GIF Sundsvall – Landskrona
02.11.2014 12:30 IFK Värnamo – Sirius
02.11.2014 12:30 Ljungskile – Varbergs BoIS FC