Tipico Jack P Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
21/10-2014 21:12
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hammarby 28 17 6 5 63 - 27 57
2. GIF Sundsvall 28 18 3 7 54 - 34 57
3. Ljungskile 28 15 11 2 56 - 24 56
4. Jönköpings Södra 28 16 3 9 57 - 34 51
5. Östersunds FK 28 12 8 8 37 - 36 44
6. Sirius 28 10 10 8 41 - 35 40
7. IFK Värnamo 28 10 9 9 41 - 40 39
8. Degerfors 28 9 9 10 44 - 45 36
9. Varbergs BoIS FC 28 9 9 10 32 - 38 36
10. Gais 28 9 6 13 30 - 37 33
11. Syrianska 28 10 3 15 35 - 54 33
12. Ängelholm 28 9 6 13 27 - 48 33
13. Östers IF 28 7 10 11 36 - 43 31
14. Landskrona 28 6 6 16 34 - 54 24
15. Assyriska FF 28 4 11 13 25 - 42 23
16. Husqvarna FF 28 5 6 17 26 - 47 21
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
224 38,38 638 2,85 96 (42,9 %) 58 (25,9 %) 70 (31,3 %)
Opdateret:
21/10-2014 21:12
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hammarby 14 8 4 2 38 - 14 28
2. GIF Sundsvall 14 12 1 1 35 - 13 37
3. Ljungskile 14 10 3 1 30 - 11 33
4. Jönköpings Södra 14 9 2 3 37 - 17 29
5. Östersunds FK 14 6 6 2 20 - 14 24
6. Sirius 14 3 7 4 17 - 17 16
7. IFK Värnamo 14 8 2 4 21 - 16 26
8. Degerfors 14 6 4 4 26 - 18 22
9. Varbergs BoIS FC 14 5 6 3 16 - 14 21
10. Gais 14 6 3 5 18 - 16 21
11. Syrianska 14 7 2 5 23 - 22 23
12. Ängelholm 14 5 2 7 14 - 22 17
13. Östers IF 14 5 3 6 20 - 18 18
14. Landskrona 14 3 2 9 16 - 26 11
15. Assyriska FF 14 0 7 7 10 - 23 7
16. Husqvarna FF 14 3 4 7 13 - 23 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
224 38,38 638 2,85 96 (42,9 %) 58 (25,9 %) 70 (31,3 %)
Opdateret:
21/10-2014 21:12
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hammarby 14 9 2 3 25 - 13 29
2. GIF Sundsvall 14 6 2 6 19 - 21 20
3. Ljungskile 14 5 8 1 26 - 13 23
4. Jönköpings Södra 14 7 1 6 20 - 17 22
5. Östersunds FK 14 6 2 6 17 - 22 20
6. Sirius 14 7 3 4 24 - 18 24
7. IFK Värnamo 14 2 7 5 20 - 24 13
8. Degerfors 14 3 5 6 18 - 27 14
9. Varbergs BoIS FC 14 4 3 7 16 - 24 15
10. Gais 14 3 3 8 12 - 21 12
11. Syrianska 14 3 1 10 12 - 32 10
12. Ängelholm 14 4 4 6 13 - 26 16
13. Östers IF 14 2 7 5 16 - 25 13
14. Landskrona 14 3 4 7 18 - 28 13
15. Assyriska FF 14 4 4 6 15 - 19 16
16. Husqvarna FF 14 2 2 10 13 - 24 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
224 38,38 638 2,85 96 (42,9 %) 58 (25,9 %) 70 (31,3 %)
Opdateret:
21/10-2014 21:12
Sverige
Superettan (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Hammarby 11 2 2,25 0,96
2. GIF Sundsvall 6 5 1,93 1,21
3. Ljungskile 13 7 2,00 0,86
4. Jönköpings Södra 9 7 2,04 1,21
5. Östersunds FK 7 7 1,32 1,29
6. Sirius 4 6 1,46 1,25
7. IFK Värnamo 8 4 1,46 1,43
8. Degerfors 8 7 1,57 1,61
9. Varbergs BoIS FC 6 9 1,14 1,36
10. Gais 8 8 1,07 1,32
11. Syrianska 6 9 1,25 1,93
12. Ängelholm 8 9 0,96 1,71
13. Östers IF 7 9 1,29 1,54
14. Landskrona 4 6 1,21 1,93
15. Assyriska FF 3 9 0,89 1,50
16. Husqvarna FF 4 8 0,93 1,68
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
224 38,38 638 2,85 96 (42,9 %) 58 (25,9 %) 70 (31,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/10-2014 21:12
Sverige
Superettan (30 runder)
Mål    Spiller Klub
15    Johan Eklund GIF Sundsvall
15    Kennedy Bakircioglu Hammarby
15    Stefan Silva Sirius
14    Peter Samuelsson Degerfors
13    Fredrik Olsson Jönköpings Södra
13    Daryl Smylie Jönköpings Södra
13    Andrew Stadler Landskrona
12    Pa Amat Dibba GIF Sundsvall
12    Tommy Thelin Jönköpings Södra
12    David Johannesson Ljungskile
10    Ferhat Ayaz Degerfors
10    Pablo Pinones-Arce Hammarby
10    Pär Cederqvist IFK Värnamo
10    Jakob Olsson Ljungskile
10    Modou Barrow Östersunds FK
10    Nikola Grubjesic Syrianska
9    Dzenis Kozica IFK Värnamo
9    Denis Velic Östers IF
9    Jamie Hopcutt Östersunds FK
8    Jonas Lindberg Ljungskile
7    Monday Samuel Ängelholm
7    Lars Fuhre Hammarby
7    Nahir Besara Hammarby
7    Robin Cederberg Husqvarna FF
7    Ronny Sabo Jönköpings Södra
7    Ken Sema Ljungskile
7    Nsima Peter Varbergs BoIS FC
6    Fredrik Holster Assyriska FF
6    Amadaiya Rennie Hammarby
6    Peiman Eliassi Ljungskile
6    Alexander Henningsson Östers IF
6    Marcus Bergholtz Östers IF
6    Alhaji Gero Östers IF
6    Emir Smajic Östersunds FK
6    Saman Ghoddos Syrianska
5    Othman El Kabir Ängelholm
5    Sebastian Castro-Tello Degerfors
5    Kevin Walker GIF Sundsvall
5    Philip Bernholtz Husqvarna FF
5    Dragan Kapcevic Husqvarna FF
5    Benjamin Fadi IFK Värnamo
5    Niclas Rønne Landskrona
5    Seon-Min Moon Östersunds FK
5    Moses Ogbu Sirius
4    Mattias Genc Assyriska FF
4    Joel Johansson Gais
4    Petrit Zhubi Gais
4    Adam Chennoufi GIF Sundsvall
4    Daniel Sliper GIF Sundsvall
4    Fredrik Torsteinbø Hammarby
4    Erik Israelsson Hammarby
4    Juan Robledo IFK Värnamo
4    Paul Esteban Torres Landskrona
4    Hannes Stiller Ljungskile
4    Freddy Söderberg Östers IF
4    Dinko Felic Syrianska
4    Alexander Mellqvist Varbergs BoIS FC
4    Robin Tranberg Varbergs BoIS FC
4    Ardian Rexhepi Varbergs BoIS FC
3    Sebastian Carlsen Ängelholm
3    Junes Barny Ängelholm
3    Admir Aganovic Assyriska FF
3    Tobias Solberg Degerfors
3    Niklas Klingberg Degerfors
3    Gabriel Altemark-Vanneryr Gais
3    Herve Tchami IFK Värnamo
3    Sebastian Göransson IFK Värnamo
3    Andreas Dahl Landskrona
3    Erik Andersson Landskrona
3    Steven Old Ljungskile
3    Jonathan Berg Sirius
3    Robert Massi Syrianska
3    Charbel Georges Syrianska
3    Anton Sandberg-Magnusson Varbergs BoIS FC
3    Karl Söderström Varbergs BoIS FC
3    Thommie Persson Varbergs BoIS FC
2    Muamet Asanovski Ängelholm
2    Michael Baggner Ängelholm
2    Albin Nilsson Ängelholm
2    Björn Westerblad Ängelholm
2    Fuad Hyseni Assyriska FF
2    Aziz Corr Nyang Assyriska FF
2    Jens Jacobsson Assyriska FF
2    Daniel Sundgren Degerfors
2    Eric Jernberg Degerfors
2    Kieron Cadogan Gais
2    Andreas Drugge Gais
2    Bobby Warshaw Gais
2    Shkelqim Krasniqi Gais
2    Malkolm Moenza Gais
2    Runar Már Sigurjonsson GIF Sundsvall
2    Simon Helg GIF Sundsvall
2    Robbin Sellin GIF Sundsvall
2    Marko Mihajlovic Hammarby
2    Andreas Yacob Haddad Hammarby
2    Mattias Mete Husqvarna FF
2    Tobias Nilsson Husqvarna FF
2    Martin Claesson IFK Värnamo
2    Oscar Johansson IFK Värnamo
2    Jesper Manns Jönköpings Södra
2    Fredik Fendrich Jönköpings Södra
2    Mattias Adelstam Landskrona
2    James Sinclair Ljungskile
2    Andreas Birgersson Östers IF
2    Mario Vasilj Östers IF
2    Brwa Nouri Östersunds FK
2    Alex Dyer Östersunds FK
2    Yussuf Saleh Sirius
2    Joakim Runnemo Sirius
2    Christer Gustafsson Sirius
2    Carl Nyström Sirius
2    Kim Skoglund Sirius
2    Johan Arneng Sirius
2    Kerim Mrabti Sirius
2    Ibrahim Koroma Varbergs BoIS FC
1    Robin Staaf Ängelholm
1    Christopher Brandeborn Assyriska FF
1    Alexander Nilsson Assyriska FF
1    Nemrut Awrohum Assyriska FF
1    Kyle Konwea Assyriska FF
1    Hezha Agai Assyriska FF
1    George Makdessi Assyriska FF
1    Alexander Andersson Degerfors
1    Patrik Anttonen Degerfors
1    Emil Hedsen Degerfors
1    Marcus De Bruin Degerfors
1    Jesper Karlsson Degerfors
1    Fredrik Jonsson Gais
1    Richard Ekunde Gais
1    Ariel Lassiter Gais
1    Adam Ericsson Gais
1    Björn Andersson Gais
1    Linus Tornblad Gais
1    Robert Lundström GIF Sundsvall
1    Jon Gudni Fjoluson GIF Sundsvall
1    Sebastian Rajalakso GIF Sundsvall
1    Marcus Danielsson GIF Sundsvall
1    Jan Gunnar Solli Hammarby
1    Daniel Theorin Hammarby
1    Johan Persson Hammarby
1    Linus Hallenius Hammarby
1    Lars Sætra Hammarby
1    Thomas G. Christensen Hammarby
1    Carlos Ross Husqvarna FF
1    Tomas Hansson Husqvarna FF
1    Kristoffer Snarberg Husqvarna FF
1    Michell Haidari Husqvarna FF
1    Johan Karlefjärd Husqvarna FF
1    David Engström IFK Värnamo
1    Behar Ferizi IFK Värnamo
1    Jesper Svensson Jönköpings Södra
1    Jonathan Drott Jönköpings Södra
1    André Calisir Jönköpings Södra
1    Robert Gojani Jönköpings Södra
1    Oskar Olsson Jönköpings Södra
1    Carlos Garcia Jönköpings Södra
1    Daniel Jarl Landskrona
1    Karim Sadat Landskrona
1    Rasmus Alm Landskrona
1    Robin Eliasson Hofsö Landskrona
1    Markus Gustafsson Ljungskile
1    Anton Tideman Ljungskile
1    Aleksandar Kitic Ljungskile
1    Korab Bakraqi Ljungskile
1    Andreas Wihlborg Östers IF
1    Ammar Ahmed Östersunds FK
1    Linus Sjöberg Östersunds FK
1    Tomas Peciar Östersunds FK
1    Oscar Pehrsson Sirius
1    Niklas Thor Sirius
1    Daniel Ahonen Sirius
1    Patrick Hopkins Sirius
1    Viktor Lövgren Sirius
1    Kevin Bisse Syrianska
1    Sharbel Touma Syrianska
1    William Gerlem Syrianska
1    Diego Brum Syrianska
1    Uros Delic Syrianska
1    Gabriel Somi Syrianska
1    Isa Demir Syrianska
1    Sinan Ayranci Varbergs BoIS FC
1    Vladica Zlojutro Varbergs BoIS FC
Vis hele listen
Opdateret:
21/10-2014 21:12
Sverige
Superettan (30 runder)
Opdateret:
21/10-2014 21:12
Sverige
Superettan (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
21/10-2014 21:12
Sverige
Superettan (30 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Hammarby 331.616 11.843 276.133 19.724 55.483 3.963
2. GIF Sundsvall 112.333 4.012 44.891 3.207 67.442 4.817
3. Gais 98.614 3.522 55.079 3.934 43.535 3.110
4. Östersunds FK 90.614 3.236 43.468 3.105 47.146 3.368
5. Östers IF 84.582 3.021 45.962 3.283 38.620 2.759
6. Degerfors 82.126 2.933 29.320 2.094 52.806 3.772
7. Ljungskile 75.843 2.709 19.821 1.416 56.022 4.002
8. Varbergs BoIS FC 74.260 2.652 24.704 1.765 49.556 3.540
9. Syrianska 72.568 2.592 26.312 1.879 46.256 3.304
10. Sirius 70.993 2.535 24.448 1.746 46.545 3.325
11. Assyriska FF 70.253 2.509 26.751 1.911 43.502 3.107
12. Landskrona 64.193 2.293 25.213 1.801 38.980 2.784
13. Jönköpings Södra 59.132 2.112 33.291 2.378 25.841 1.846
14. Husqvarna FF 59.039 2.109 19.424 1.387 39.615 2.830
15. IFK Värnamo 58.438 2.087 22.810 1.629 35.628 2.545
16. Ängelholm 44.620 1.594 6.985 499 37.635 2.688

Symbolforklaringer

Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2014 16:00 Degerfors – Varbergs BoIS FC 0 – 0
05.04.2014 16:00 Husqvarna FF – Landskrona 3 – 1
05.04.2014 16:00 GIF Sundsvall – Jönköpings Södra 1 – 0
06.04.2014 16:00 IFK Värnamo – Gais 1 – 1
06.04.2014 17:00 Ljungskile – Östersunds FK 1 – 0
06.04.2014 17:00 Syrianska – Sirius 1 – 5
06.04.2014 18:15 Ängelholm – Östers IF 1 – 4
07.04.2014 19:20 Assyriska FF – Hammarby 0 – 1
2. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2014 19:20 Östers IF – Assyriska FF 1 – 2
12.04.2014 15:00 Östersunds FK – IFK Värnamo 1 – 3
12.04.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Syrianska 2 – 1
13.04.2014 18:15 Gais – GIF Sundsvall 1 – 0
14.04.2014 19:00 Jönköpings Södra – Ängelholm 2 – 3
14.04.2014 19:00 Landskrona – Ljungskile 0 – 0
14.04.2014 19:20 Hammarby – Degerfors 5 – 0
15.04.2014 19:20 Sirius – Husqvarna FF 1 – 2
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2014 19:20 Landskrona – Syrianska 2 – 3
19.04.2014 15:00 Östersunds FK – Husqvarna FF 1 – 1
20.04.2014 16:00 Gais – Ljungskile 2 – 2
20.04.2014 17:00 Assyriska FF – Degerfors 2 – 2
20.04.2014 18:15 Östers IF – GIF Sundsvall 0 – 2
21.04.2014 17:00 Sirius – Varbergs BoIS FC 2 – 3
21.04.2014 19:20 Hammarby – Ängelholm 1 – 2
22.04.2014 19:20 Jönköpings Södra – IFK Värnamo 0 – 0
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2014 19:20 Syrianska – Östersunds FK 3 – 0
26.04.2014 16:00 Husqvarna FF – Gais 2 – 0
26.04.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Landskrona 1 – 1
27.04.2014 17:00 Ljungskile – Jönköpings Södra 3 – 2
27.04.2014 18:15 IFK Värnamo – Östers IF 3 – 2
28.04.2014 19:20 Degerfors – Sirius 1 – 3
29.04.2014 19:20 Ängelholm – Assyriska FF 1 – 1
30.04.2014 15:15 GIF Sundsvall – Hammarby 3 – 1
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
02.05.2014 19:20 Gais – Syrianska 0 – 1
03.05.2014 16:00 Ängelholm – Degerfors 1 – 4
03.05.2014 16:00 Östersunds FK – Varbergs BoIS FC 3 – 0
03.05.2014 16:00 Jönköpings Södra – Husqvarna FF 1 – 0
04.05.2014 17:00 Assyriska FF – GIF Sundsvall 1 – 3
04.05.2014 18:15 Hammarby – IFK Värnamo 2 – 2
05.05.2014 18:45 Östers IF – Ljungskile 2 – 0
6. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2014 19:00 Sirius – Östersunds FK 1 – 1
07.05.2014 19:00 Syrianska – Jönköpings Södra 0 – 2
07.05.2014 19:00 Varbergs BoIS FC – Gais 1 – 0
07.05.2014 20:45 Degerfors – Landskrona 0 – 1
08.05.2014 19:00 GIF Sundsvall – Ängelholm 4 – 3
08.05.2014 19:00 IFK Värnamo – Assyriska FF 1 – 0
08.05.2014 19:00 Ljungskile – Hammarby 0 – 1
09.05.2014 19:00 Husqvarna FF – Östers IF 1 – 1
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2014 16:00 Östersunds FK – Landskrona 3 – 2
11.05.2014 18:00 GIF Sundsvall – Degerfors 4 – 1
11.05.2014 18:00 Assyriska FF – Ljungskile 0 – 4
12.05.2014 19:00 Gais – Sirius 1 – 0
12.05.2014 19:00 Ängelholm – IFK Värnamo 2 – 2
12.05.2014 19:00 Jönköpings Södra – Varbergs BoIS FC 1 – 2
12.05.2014 19:00 Östers IF – Syrianska 1 – 0
12.05.2014 19:00 Hammarby – Husqvarna FF 3 – 1
8. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2014 19:20 Landskrona – Gais 2 – 1
17.05.2014 16:00 IFK Värnamo – GIF Sundsvall 1 – 0
17.05.2014 16:00 Husqvarna FF – Assyriska FF 0 – 0
17.05.2014 16:00 Sirius – Jönköpings Södra 0 – 1
17.05.2014 17:00 Degerfors – Östersunds FK 2 – 2
18.05.2014 18:15 Syrianska – Hammarby 2 – 4
19.05.2014 19:00 Ljungskile – Ängelholm 5 – 0
19.05.2014 19:20 Varbergs BoIS FC – Östers IF 2 – 2
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2014 19:00 Östers IF – Sirius 2 – 2
24.05.2014 16:00 Hammarby – Varbergs BoIS FC 2 – 0
24.05.2014 16:00 GIF Sundsvall – Ljungskile 0 – 0
24.05.2014 18:15 Jönköpings Södra – Landskrona 6 – 2
25.05.2014 18:30 Assyriska FF – Syrianska 0 – 2
26.05.2014 19:00 IFK Värnamo – Degerfors 3 – 1
26.05.2014 19:00 Ängelholm – Husqvarna FF 2 – 0
26.05.2014 19:20 Gais – Östersunds FK 1 – 3
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2014 19:00 Landskrona – Sirius 1 – 2
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.05.2014 19:00 Östersunds FK – Jönköpings Södra 1 – 0
30.05.2014 19:20 Ljungskile – IFK Värnamo 3 – 2
31.05.2014 16:00 Syrianska – Ängelholm 0 – 0
31.05.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Assyriska FF 1 – 1
31.05.2014 16:00 Degerfors – Gais 2 – 1
31.05.2014 18:15 Landskrona – Östers IF 2 – 2
01.06.2014 18:15 Husqvarna FF – GIF Sundsvall 1 – 3
02.06.2014 19:20 Sirius – Hammarby 2 – 1
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.06.2014 16:00 Ängelholm – Varbergs BoIS FC 1 – 2
07.06.2014 16:00 Assyriska FF – Sirius 1 – 1
07.06.2014 16:00 Ljungskile – Degerfors 2 – 2
07.06.2014 18:15 GIF Sundsvall – Syrianska 3 – 1
08.06.2014 18:15 Hammarby – Landskrona 4 – 0
09.06.2014 19:00 Östers IF – Östersunds FK 0 – 1
09.06.2014 19:20 IFK Värnamo – Husqvarna FF 1 – 0
11.06.2014 19:00 Jönköpings Södra – Gais 3 – 1
12. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
14.06.2014 16:00 Gais – Östers IF 0 – 0
14.06.2014 16:00 Husqvarna FF – Ljungskile 0 – 3
14.06.2014 18:00 Degerfors – Jönköpings Södra 3 – 0
15.06.2014 17:00 Sirius – Ängelholm 0 – 0
15.06.2014 18:00 Syrianska – IFK Värnamo 2 – 1
15.06.2014 18:15 Östersunds FK – Hammarby 1 – 1
16.06.2014 19:00 Landskrona – Assyriska FF 1 – 2
16.06.2014 19:20 Varbergs BoIS FC – GIF Sundsvall 1 – 0
13. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2014 19:00 Husqvarna FF – Degerfors 0 – 3
18.06.2014 19:20 Hammarby – Gais 1 – 3
22.06.2014 15:00 Ljungskile – Syrianska 5 – 1
22.06.2014 16:00 GIF Sundsvall – Sirius 1 – 2
22.06.2014 18:00 Assyriska FF – Östersunds FK 0 – 1
22.06.2014 18:15 Ängelholm – Landskrona 1 – 2
23.06.2014 19:00 IFK Värnamo – Varbergs BoIS FC 1 – 1
23.06.2014 19:20 Östers IF – Jönköpings Södra 2 – 3
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2014 19:00 Gais – Assyriska FF 1 – 2
25.06.2014 19:00 Syrianska – Husqvarna FF 3 – 2
25.06.2014 19:00 Landskrona – GIF Sundsvall 1 – 2
25.06.2014 19:00 Östersunds FK – Ängelholm 1 – 2
26.06.2014 19:00 Varbergs BoIS FC – Ljungskile 1 – 3
26.06.2014 19:00 Sirius – IFK Värnamo 3 – 1
26.06.2014 19:00 Degerfors – Östers IF 0 – 2
26.06.2014 19:00 Jönköpings Södra – Hammarby 0 – 4
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.06.2014 16:00 GIF Sundsvall – Östersunds FK 2 – 0
28.06.2014 16:45 Ängelholm – Gais 1 – 0
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.06.2014 14:45 Östers IF – Hammarby 0 – 2
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.06.2014 15:00 IFK Värnamo – Landskrona 0 – 3
29.06.2014 15:00 Ljungskile – Sirius 1 – 0
29.06.2014 16:00 Syrianska – Degerfors 3 – 1
29.06.2014 17:00 Husqvarna FF – Varbergs BoIS FC 2 – 1
30.06.2014 19:00 Assyriska FF – Jönköpings Södra 1 – 3
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.07.2014 19:20 Östersunds FK – GIF Sundsvall 3 – 1
19.07.2014 16:00 Sirius – Ljungskile 2 – 2
19.07.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Husqvarna FF 3 – 1
19.07.2014 16:00 Landskrona – IFK Värnamo 3 – 1
19.07.2014 16:00 Jönköpings Södra – Assyriska FF 4 – 0
19.07.2014 16:00 Degerfors – Syrianska 2 – 0
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.07.2014 18:20 Hammarby – Östers IF 3 – 0
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2014 19:20 Gais – Ängelholm 1 – 0
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.07.2014 19:20 Östers IF – Ängelholm 2 – 0
26.07.2014 16:00 Landskrona – Husqvarna FF 0 – 1
26.07.2014 16:00 Gais – IFK Värnamo 2 – 2
26.07.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Degerfors 0 – 0
26.07.2014 16:00 Östersunds FK – Ljungskile 1 – 1
26.07.2014 17:20 Sirius – Syrianska 2 – 2
27.07.2014 18:40 Jönköpings Södra – GIF Sundsvall 4 – 1
28.07.2014 19:20 Hammarby – Assyriska FF 1 – 1
18. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2014 19:20 Assyriska FF – Östers IF 1 – 1
02.08.2014 13:20 Degerfors – Hammarby 1 – 2
02.08.2014 16:00 Syrianska – Varbergs BoIS FC 2 – 0
02.08.2014 16:00 Ljungskile – Landskrona 3 – 2
02.08.2014 16:00 Ängelholm – Jönköpings Södra 1 – 0
02.08.2014 16:00 IFK Värnamo – Östersunds FK 1 – 2
02.08.2014 17:20 Husqvarna FF – Sirius 1 – 2
03.08.2014 18:20 GIF Sundsvall – Gais 4 – 0
19. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2014 18:20 Sirius – Degerfors 1 – 1
09.08.2014 16:00 Östersunds FK – Syrianska 2 – 1
09.08.2014 16:00 Assyriska FF – Ängelholm 1 – 1
09.08.2014 16:00 Landskrona – Varbergs BoIS FC 1 – 5
09.08.2014 16:00 Jönköpings Södra – Ljungskile 1 – 1
09.08.2014 17:20 Gais – Husqvarna FF 2 – 1
10.08.2014 18:20 Hammarby – GIF Sundsvall 2 – 2
11.08.2014 19:20 Östers IF – IFK Värnamo 2 – 2
20. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2014 18:30 Varbergs BoIS FC – Sirius 0 – 2
16.08.2014 20:00 Husqvarna FF – Östersunds FK 1 – 4
17.08.2014 14:45 Ljungskile – Gais 0 – 0
17.08.2014 18:20 GIF Sundsvall – Östers IF 5 – 1
18.08.2014 19:00 Syrianska – Landskrona 1 – 0
18.08.2014 19:00 Degerfors – Assyriska FF 3 – 2
18.08.2014 19:20 Ängelholm – Hammarby 1 – 0
19.08.2014 20:15 IFK Värnamo – Jönköpings Södra 2 – 0
21. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2014 16:00 Gais – Varbergs BoIS FC 2 – 0
24.08.2014 18:00 Assyriska FF – IFK Värnamo 1 – 2
24.08.2014 18:20 Hammarby – Ljungskile 0 – 0
25.08.2014 19:00 Jönköpings Södra – Syrianska 4 – 0
25.08.2014 19:00 Landskrona – Degerfors 2 – 0
25.08.2014 19:00 Ängelholm – GIF Sundsvall 1 – 2
25.08.2014 19:20 Östers IF – Husqvarna FF 2 – 1
26.08.2014 19:20 Östersunds FK – Sirius 1 – 1
22. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2014 18:30 Husqvarna FF – Jönköpings Södra 0 – 2
30.08.2014 16:00 Sirius – Landskrona 1 – 1
30.08.2014 16:00 Degerfors – Ängelholm 4 – 0
30.08.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Östersunds FK 2 – 0
31.08.2014 17:00 Ljungskile – Östers IF 4 – 0
31.08.2014 18:20 IFK Värnamo – Hammarby 0 – 2
01.09.2014 19:20 GIF Sundsvall – Assyriska FF 2 – 1
02.09.2014 19:20 Syrianska – Gais 2 – 2
23. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2014 18:30 Husqvarna FF – Hammarby 1 – 2
13.09.2014 16:00 Degerfors – GIF Sundsvall 4 – 1
13.09.2014 16:00 Varbergs BoIS FC – Jönköpings Södra 1 – 1
14.09.2014 16:00 Ljungskile – Assyriska FF 1 – 0
14.09.2014 16:00 Syrianska – Östers IF 3 – 1
15.09.2014 19:00 IFK Värnamo – Ängelholm 4 – 0
15.09.2014 19:00 Landskrona – Östersunds FK 0 – 1
15.09.2014 19:20 Sirius – Gais 0 – 1
24. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2014 19:00 Jönköpings Södra – Sirius 3 – 1
19.09.2014 18:30 Östers IF – Varbergs BoIS FC 5 – 1
20.09.2014 16:00 Östersunds FK – Degerfors 0 – 0
20.09.2014 16:00 Gais – Landskrona 3 – 1
21.09.2014 17:00 Assyriska FF – Husqvarna FF 1 – 1
21.09.2014 17:00 GIF Sundsvall – IFK Värnamo 2 – 1
21.09.2014 18:20 Hammarby – Syrianska 6 – 0
22.09.2014 19:20 Ängelholm – Ljungskile 0 – 3
25. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2014 19:00 Landskrona – Jönköpings Södra 0 – 3
23.09.2014 19:00 Sirius – Östers IF 0 – 0
24.09.2014 18:45 Varbergs BoIS FC – Hammarby 1 – 1
24.09.2014 19:00 Östersunds FK – Gais 2 – 1
24.09.2014 19:20 Syrianska – Assyriska FF 0 – 2
25.09.2014 19:00 Ljungskile – GIF Sundsvall 0 – 0
25.09.2014 19:00 Husqvarna FF – Ängelholm 1 – 1
25.09.2014 19:00 Degerfors – IFK Värnamo 1 – 1
26. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2014 18:30 Östers IF – Landskrona 1 – 1
28.09.2014 17:00 Assyriska FF – Varbergs BoIS FC 0 – 0
28.09.2014 18:20 Hammarby – Sirius 4 – 1
29.09.2014 19:00 Jönköpings Södra – Östersunds FK 4 – 0
29.09.2014 19:00 GIF Sundsvall – Husqvarna FF 2 – 1
29.09.2014 19:00 Ängelholm – Syrianska 1 – 0
29.09.2014 19:00 IFK Värnamo – Ljungskile 1 – 4
30.09.2014 18:30 Gais – Degerfors 0 – 1
27. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2014 18:30 Sirius – Assyriska FF 2 – 1
04.10.2014 14:00 Degerfors – Ljungskile 3 – 3
04.10.2014 16:00 Gais – Jönköpings Södra 2 – 3
04.10.2014 17:00 Östersunds FK – Östers IF 0 – 0
05.10.2014 17:00 Varbergs BoIS FC – Ängelholm 0 – 1
05.10.2014 18:30 Landskrona – Hammarby 1 – 3
06.10.2014 19:20 Syrianska – GIF Sundsvall 1 – 2
07.10.2014 19:20 Husqvarna FF – IFK Värnamo 0 – 0
28. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2014 18:30 Ljungskile – Husqvarna FF 2 – 1
19.10.2014 17:00 Assyriska FF – Landskrona 1 – 1
19.10.2014 17:00 Ängelholm – Sirius 0 – 2
19.10.2014 18:20 Östers IF – Gais 0 – 1
20.10.2014 19:00 IFK Värnamo – Syrianska 2 – 0
20.10.2014 19:00 Jönköpings Södra – Degerfors 4 – 2
20.10.2014 19:20 GIF Sundsvall – Varbergs BoIS FC 2 – 1
21.10.2014 19:20 Hammarby – Östersunds FK 4 – 2
29. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2014 18:30 Syrianska – Ljungskile
25.10.2014 14:00 Degerfors – Husqvarna FF
25.10.2014 16:00 Östersunds FK – Assyriska FF
26.10.2014 13:00 Gais – Hammarby
26.10.2014 17:00 Varbergs BoIS FC – IFK Värnamo
27.10.2014 19:00 Jönköpings Södra – Östers IF
27.10.2014 19:00 Landskrona – Ängelholm
27.10.2014 19:20 Sirius – GIF Sundsvall
30. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
02.11.2014 15:00 Husqvarna FF – Syrianska
02.11.2014 15:00 Östers IF – Degerfors
02.11.2014 15:00 Assyriska FF – Gais
02.11.2014 15:00 Hammarby – Jönköpings Södra
02.11.2014 15:00 Ängelholm – Östersunds FK
02.11.2014 15:00 GIF Sundsvall – Landskrona
02.11.2014 15:00 IFK Värnamo – Sirius
02.11.2014 15:00 Ljungskile – Varbergs BoIS FC