LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Skenderbeu

Om Skenderbeu

Land: Albanien


Turneringer med deltagelse af Skenderbeu

Turnering Placering Form
Europa League Gruppe B #4
har tabt seneste kamp
Kategoria Superiore #2
er ubesejret i samtlige kampe
Europa League Kvalifikation Playoff
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Skenderbeu fra nyhedsarkivet

Nyheder om Skenderbeu

14/09 20:53
20/05 20:44
10/12 23:04
26/11 20:58
05/11 22:56
22/10 20:55
01/10 21:03
17/09 23:05
25/08 22:40
19/08 22:40


Spillertrup for Skenderbeu

Nr. Navn Position
1. Orges Shehi (40 år) Målmand
3. Gledi Mici (26 år) Midtbane
4. Bruno Lulaj (22 år) Forsvar
5. Bajram Jashanica (27 år) Forsvar
6. Fidan Aliti (23 år) Forsvar
7. Enis Gavazaj (22 år) Midtbane
8. Bakary Nimaga (22 år) Midtbane
9. Sebino Plaku (32 år) Angreb
10. Donjet Shkodra (28 år) Midtbane
11. Leonit Abazi (24 år) Midtbane
12. Mario Dajsinani (18 år) Målmand
14. Martin Nespor (27 år) Angreb
17. Gjergij Muzaka (33 år) Midtbane
18. Goran Vujovic (30 år) Angreb
19. Tefik Osmani (32 år) Forsvar
21. Suad Sahiti (22 år) Midtbane
22. Bruno Dita (24 år) Forsvar
26. Afrim Taku (28 år) Midtbane
32. Kristi Vangjeli (32 år) Forsvar
33. Marko Radas (33 år) Forsvar
44. Uerdi Mara (18 år) Midtbane
77. Reza Karimi Piraghoum (19 år) Angreb
78. Segun James Adeniyi (24 år) Midtbane
88. Sabien Lilaj (28 år) Midtbane
90. Ali Sowe (23 år) Angreb
95. Aldo Teqja (22 år) Målmand
97. Nazmi Gripshi (20 år) Midtbane
98. Anteo Osmanllari (18 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Bursaspor
Skenderbeu
0 – 0
8. januar 16:00
Færdig
Skenderbeu
Sant Julia
1 – 0
29. juni 20:00
1. runde
Sant Julia
Skenderbeu
0 – 5
6. juli 20:30
1. runde
Kairat Almaty
Skenderbeu
1 – 1
13. juli 16:45
2. runde
Skenderbeu
Kairat Almaty
2 – 0
20. juli 20:00
2. runde
Mladá Boleslav
Skenderbeu
2 – 1
27. juli 18:00
3. runde
Skenderbeu
Mladá Boleslav
6 – 3
3. august 20:00
3. runde
Dinamo Zagreb
Skenderbeu
1 – 1
17. august 19:00
Playoff
Skenderbeu
Dinamo Zagreb
0 – 0
24. august 20:00
Playoff
Skenderbeu
Flamurtari
2 – 0
9. september 19:00
1. runde
Dynamo Kiev
Skenderbeu
3 – 1
14. september 19:00
1. runde
KF Kamza
Skenderbeu
1 – 1
18. september 16:00
2. runde
Skenderbeu
Partizani
vs
23. september 17:00
3. runde
Skenderbeu
Young Boys
vs
28. september 21:05
2. runde
Kukesi
Skenderbeu
vs
2. oktober 14:00
4. runde
Skenderbeu
Laci
vs
11. oktober 19:00
5. runde
Skenderbeu
Lushnja
vs
15. oktober 19:00
6. runde
Skenderbeu
Partizan Beograd
vs
19. oktober 21:05
3. runde
Teuta Durres
Skenderbeu
vs
22. oktober 19:00
7. runde
Skenderbeu
Luftetari
vs
28. oktober 19:00
8. runde
Partizan Beograd
Skenderbeu
vs
2. november 19:00
4. runde
Vllaznia
Skenderbeu
vs
5. november 19:00
9. runde
Flamurtari
Skenderbeu
vs
11. november 19:00
10. runde
Skenderbeu
KF Kamza
vs
15. november 19:00
11. runde
Skenderbeu
Dynamo Kiev
vs
23. november 21:05
5. runde
Partizani
Skenderbeu
vs
25. november 19:00
12. runde
Skenderbeu
Kukesi
vs
2. december 19:00
13. runde
Young Boys
Skenderbeu
vs
7. december 19:00
6. runde
Laci
Skenderbeu
vs
10. december 19:00
14. runde
Lushnja
Skenderbeu
vs
13. december 19:00
15. runde
Skenderbeu
Teuta Durres
vs
16. december 19:00
16. runde
Luftetari
Skenderbeu
vs
20. januar 19:00
17. runde
Skenderbeu
Vllaznia
vs
27. januar 19:00
18. runde
Skenderbeu
Flamurtari
vs
4. februar 19:00
19. runde
KF Kamza
Skenderbeu
vs
10. februar 19:00
20. runde
Skenderbeu
Partizani
vs
18. februar 19:00
21. runde
Kukesi
Skenderbeu
vs
24. februar 19:00
22. runde
Skenderbeu
Laci
vs
28. februar 19:00
23. runde
Skenderbeu
Lushnja
vs
3. marts 19:00
24. runde
Teuta Durres
Skenderbeu
vs
10. marts 19:00
25. runde
Skenderbeu
Luftetari
vs
17. marts 19:00
26. runde
Vllaznia
Skenderbeu
vs
28. marts 19:00
27. runde
Flamurtari
Skenderbeu
vs
1. april 19:00
28. runde
Skenderbeu
KF Kamza
vs
7. april 00:00
29. runde
Partizani
Skenderbeu
vs
14. april 19:00
30. runde
Skenderbeu
Kukesi
vs
21. april 19:00
31. runde
Laci
Skenderbeu
vs
28. april 19:00
32. runde
Lushnja
Skenderbeu
vs
5. maj 19:00
33. runde
Skenderbeu
Teuta Durres
vs
9. maj 19:00
34. runde
Luftetari
Skenderbeu
vs
13. maj 19:00
35. runde
Skenderbeu
Vllaznia
vs
19. maj 19:00
36. runde