LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
5/7-2017 03:01
Andorra
1. Division (21 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Encamp 0 0 0 0 0 - 0 0
2. FC Santa Coloma 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Inter Club d’Escaldes 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Lusitanos 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Penya Encarnada d'Andorra 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Sant Julia 0 0 0 0 0 - 0 0
7. UE Engordany 0 0 0 0 0 - 0 0
8. UE Santa Coloma 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
5/7-2017 03:01
Andorra
1. Division (21 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Encamp 0 0 0 0 0 - 0 0
2. FC Santa Coloma 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Inter Club d’Escaldes 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Lusitanos 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Penya Encarnada d'Andorra 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Sant Julia 0 0 0 0 0 - 0 0
7. UE Engordany 0 0 0 0 0 - 0 0
8. UE Santa Coloma 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
5/7-2017 03:01
Andorra
1. Division (21 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Encamp 0 0 0 0 0 - 0 0
2. FC Santa Coloma 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Inter Club d’Escaldes 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Lusitanos 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Penya Encarnada d'Andorra 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Sant Julia 0 0 0 0 0 - 0 0
7. UE Engordany 0 0 0 0 0 - 0 0
8. UE Santa Coloma 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
5/7-2017 03:01
Andorra
1. Division (21 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Encamp 0 0 - -
2. FC Santa Coloma 0 0 - -
3. Inter Club d’Escaldes 0 0 - -
4. Lusitanos 0 0 - -
5. Penya Encarnada d'Andorra 0 0 - -
6. Sant Julia 0 0 - -
7. UE Engordany 0 0 - -
8. UE Santa Coloma 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
5/7-2017 03:01
Andorra
1. Division (21 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
5/7-2017 03:01
Andorra
1. Division (21 runder)
Opdateret:
5/7-2017 03:01
Andorra
1. Division (21 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 12:00 Sant Julia – UE Engordany
17.09.2017 12:00 Encamp – Inter Club d’Escaldes
17.09.2017 16:00 Penya Encarnada d'Andorra – FC Santa Coloma
17.09.2017 18:00 UE Santa Coloma – Lusitanos

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 12:00 FC Santa Coloma – UE Santa Coloma
24.09.2017 14:00 UE Engordany – Encamp
24.09.2017 16:00 Lusitanos – Sant Julia
24.09.2017 18:00 Inter Club d’Escaldes – Penya Encarnada d'Andorra

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 12:00 Encamp – Penya Encarnada d'Andorra
01.10.2017 12:00 Sant Julia – FC Santa Coloma
01.10.2017 16:00 UE Santa Coloma – Inter Club d’Escaldes
01.10.2017 18:00 UE Engordany – Lusitanos

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2017 12:00 Lusitanos – Encamp
15.10.2017 14:00 Inter Club d’Escaldes – Sant Julia
15.10.2017 16:00 FC Santa Coloma – UE Engordany
15.10.2017 18:00 Penya Encarnada d'Andorra – UE Santa Coloma

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 12:00 Encamp – UE Santa Coloma
22.10.2017 12:00 UE Engordany – Inter Club d’Escaldes
22.10.2017 16:00 Sant Julia – Penya Encarnada d'Andorra
22.10.2017 18:00 Lusitanos – FC Santa Coloma

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 12:00 Inter Club d’Escaldes – Lusitanos
29.10.2017 12:00 Encamp – FC Santa Coloma
29.10.2017 16:00 Penya Encarnada d'Andorra – UE Engordany
29.10.2017 18:00 UE Santa Coloma – Sant Julia

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 12:00 FC Santa Coloma – Inter Club d’Escaldes
05.11.2017 14:00 Lusitanos – Penya Encarnada d'Andorra
05.11.2017 16:00 Sant Julia – Encamp
05.11.2017 18:00 UE Engordany – UE Santa Coloma

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2017 12:00 UE Engordany – Sant Julia
12.11.2017 14:00 Lusitanos – UE Santa Coloma
12.11.2017 16:00 Inter Club d’Escaldes – Encamp
12.11.2017 18:00 FC Santa Coloma – Penya Encarnada d'Andorra

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2017 12:00 Encamp – UE Engordany
19.11.2017 12:00 UE Santa Coloma – FC Santa Coloma
19.11.2017 16:00 Sant Julia – Lusitanos
19.11.2017 18:00 Penya Encarnada d'Andorra – Inter Club d’Escaldes

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 12:00 Penya Encarnada d'Andorra – Encamp
26.11.2017 14:00 Inter Club d’Escaldes – UE Santa Coloma
26.11.2017 16:00 Lusitanos – UE Engordany
26.11.2017 18:00 FC Santa Coloma – Sant Julia

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2017 12:00 Encamp – Lusitanos
03.12.2017 12:00 UE Santa Coloma – Penya Encarnada d'Andorra
03.12.2017 16:00 Sant Julia – Inter Club d’Escaldes
03.12.2017 18:00 UE Engordany – FC Santa Coloma

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 12:00 FC Santa Coloma – Lusitanos
10.12.2017 14:00 Inter Club d’Escaldes – UE Engordany
10.12.2017 16:00 UE Santa Coloma – Encamp
10.12.2017 18:00 Penya Encarnada d'Andorra – Sant Julia

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2017 12:00 Sant Julia – UE Santa Coloma
17.12.2017 14:00 Lusitanos – Inter Club d’Escaldes
17.12.2017 16:00 UE Engordany – Penya Encarnada d'Andorra
17.12.2017 18:00 FC Santa Coloma – Encamp

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2018 12:00 Encamp – Sant Julia
28.01.2018 12:00 Penya Encarnada d'Andorra – Lusitanos
28.01.2018 16:00 Inter Club d’Escaldes – FC Santa Coloma
28.01.2018 18:00 UE Santa Coloma – UE Engordany

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2018 12:00 Sant Julia – UE Engordany
04.02.2018 12:00 Encamp – Inter Club d’Escaldes
04.02.2018 16:00 UE Santa Coloma – Lusitanos
04.02.2018 18:00 Penya Encarnada d'Andorra – FC Santa Coloma

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2018 12:00 UE Engordany – Encamp
11.02.2018 14:00 FC Santa Coloma – UE Santa Coloma
11.02.2018 16:00 Inter Club d’Escaldes – Penya Encarnada d'Andorra
11.02.2018 18:00 Lusitanos – Sant Julia

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2018 12:00 UE Santa Coloma – Inter Club d’Escaldes
18.02.2018 12:00 Encamp – Penya Encarnada d'Andorra
18.02.2018 16:00 Sant Julia – FC Santa Coloma
18.02.2018 18:00 UE Engordany – Lusitanos

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2018 12:00 Lusitanos – Encamp
25.02.2018 14:00 Inter Club d’Escaldes – Sant Julia
25.02.2018 16:00 FC Santa Coloma – UE Engordany
25.02.2018 18:00 Penya Encarnada d'Andorra – UE Santa Coloma

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2018 12:00 Encamp – UE Santa Coloma
04.03.2018 12:00 Sant Julia – Penya Encarnada d'Andorra
04.03.2018 16:00 Lusitanos – FC Santa Coloma
04.03.2018 18:00 UE Engordany – Inter Club d’Escaldes

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2018 12:00 Encamp – FC Santa Coloma
11.03.2018 12:00 Inter Club d’Escaldes – Lusitanos
11.03.2018 16:00 UE Santa Coloma – Sant Julia
11.03.2018 18:00 Penya Encarnada d'Andorra – UE Engordany

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2018 12:00 FC Santa Coloma – Inter Club d’Escaldes
18.03.2018 14:00 UE Engordany – UE Santa Coloma
18.03.2018 16:00 Lusitanos – Penya Encarnada d'Andorra
18.03.2018 18:00 Sant Julia – Encamp
Advertisement

Turneringer i Andorra