Tipico Jack P sportingbet bold.shoppen
Opdateret:
21/9-2014 23:13
Andorra
2. Division (13 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. UE Extremenya 1 1 0 0 4 - 0 3
2. Penya Encarnada d\'Andorra 1 1 0 0 5 - 2 3
3. FC Rangers 1 1 0 0 4 - 2 3
4. Atletic Escaldes 1 0 1 0 1 - 1 1
5. Encamp B 1 0 1 0 1 - 1 1
6. FC Ordino B 1 0 1 0 1 - 1 1
7. La Massana 1 0 1 0 1 - 1 1
8. Principat 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Q Esports C.E. Jenlai 0 0 0 0 0 - 0 0
10. UE Santa Coloma B 1 0 0 1 2 - 4 0
11. F.C. Lusitans B 1 0 0 1 2 - 5 0
12. UE Engordany B 1 0 0 1 0 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
5 1,08 21 4,20 0 (0,0 %) 2 (40,0 %) 3 (60,0 %)
Opdateret:
21/9-2014 23:13
Andorra
2. Division (13 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. UE Extremenya 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Penya Encarnada d\'Andorra 0 0 0 0 0 - 0 0
3. FC Rangers 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Atletic Escaldes 1 0 1 0 1 - 1 1
5. Encamp B 1 0 1 0 1 - 1 1
6. FC Ordino B 0 0 0 0 0 - 0 0
7. La Massana 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Principat 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Q Esports C.E. Jenlai 0 0 0 0 0 - 0 0
10. UE Santa Coloma B 1 0 0 1 2 - 4 0
11. F.C. Lusitans B 1 0 0 1 2 - 5 0
12. UE Engordany B 1 0 0 1 0 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
5 1,08 21 4,20 0 (0,0 %) 2 (40,0 %) 3 (60,0 %)
Opdateret:
21/9-2014 23:13
Andorra
2. Division (13 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. UE Extremenya 1 1 0 0 4 - 0 3
2. Penya Encarnada d\'Andorra 1 1 0 0 5 - 2 3
3. FC Rangers 1 1 0 0 4 - 2 3
4. Atletic Escaldes 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Encamp B 0 0 0 0 0 - 0 0
6. FC Ordino B 1 0 1 0 1 - 1 1
7. La Massana 1 0 1 0 1 - 1 1
8. Principat 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Q Esports C.E. Jenlai 0 0 0 0 0 - 0 0
10. UE Santa Coloma B 0 0 0 0 0 - 0 0
11. F.C. Lusitans B 0 0 0 0 0 - 0 0
12. UE Engordany B 0 0 0 0 0 - 0 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
5 1,08 21 4,20 0 (0,0 %) 2 (40,0 %) 3 (60,0 %)
Opdateret:
21/9-2014 23:13
Andorra
2. Division (13 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. UE Extremenya 1 0 4,00 0,00
2. Penya Encarnada d\'Andorra 0 0 5,00 2,00
3. FC Rangers 0 0 4,00 2,00
4. Atletic Escaldes 0 0 1,00 1,00
5. Encamp B 0 0 1,00 1,00
6. FC Ordino B 0 0 1,00 1,00
7. La Massana 0 0 1,00 1,00
8. Principat 0 0 - -
9. Q Esports C.E. Jenlai 0 0 - -
10. UE Santa Coloma B 0 0 2,00 4,00
11. F.C. Lusitans B 0 0 2,00 5,00
12. UE Engordany B 0 1 0,00 4,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
5 1,08 21 4,20 0 (0,0 %) 2 (40,0 %) 3 (60,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/9-2014 23:13
Andorra
2. Division (13 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
21/9-2014 23:13
Andorra
2. Division (13 runder)
Opdateret:
21/9-2014 23:13
Andorra
2. Division (13 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.

Symbolforklaringer

Oprykning playoff Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2014 12:00 UE Santa Coloma B – FC Rangers 2 – 4
21.09.2014 14:00 F.C. Lusitans B – Penya Encarnada d\'Andorra 2 – 5
21.09.2014 16:00 Q Esports C.E. Jenlai – FC Santa Coloma B
21.09.2014 16:00 Principat – Sant Julia B
21.09.2014 16:00 Atletic Escaldes – FC Ordino B 1 – 1
21.09.2014 18:00 UE Engordany B – UE Extremenya 0 – 4
21.09.2014 20:00 Encamp B – La Massana 1 – 1
2. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2014 12:00 FC Ordino B – Principat
28.09.2014 14:00 La Massana – Q Esports C.E. Jenlai
28.09.2014 14:00 FC Rangers – Encamp B
28.09.2014 16:00 FC Santa Coloma B – F.C. Lusitans B
28.09.2014 16:00 Sant Julia B  – UE Santa Coloma B
28.09.2014 16:00 Penya Encarnada d\'Andorra – UE Engordany B
28.09.2014 18:00 UE Extremenya – Atletic Escaldes
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2014 16:00 UE Engordany B – Atletic Escaldes
05.10.2014 16:00 Principat – UE Extremenya
05.10.2014 16:00 UE Santa Coloma B – FC Ordino B
05.10.2014 16:00 Encamp B – Sant Julia B
05.10.2014 16:00 Q Esports C.E. Jenlai – FC Rangers
05.10.2014 16:00 F.C. Lusitans B – La Massana
05.10.2014 16:00 Penya Encarnada d\'Andorra – FC Santa Coloma B
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.10.2014 16:00 Atletic Escaldes – Principat
12.10.2014 16:00 UE Extremenya – UE Santa Coloma B
12.10.2014 16:00 FC Ordino B – Encamp B
12.10.2014 16:00 Sant Julia B  – Q Esports C.E. Jenlai
12.10.2014 16:00 FC Rangers – F.C. Lusitans B
12.10.2014 16:00 La Massana – Penya Encarnada d\'Andorra
12.10.2014 16:00 FC Santa Coloma B – UE Engordany B
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
19.10.2014 16:00 UE Engordany B – Principat
19.10.2014 16:00 UE Santa Coloma B – Atletic Escaldes
19.10.2014 16:00 Encamp B – UE Extremenya
19.10.2014 16:00 Q Esports C.E. Jenlai – FC Ordino B
19.10.2014 16:00 F.C. Lusitans B – Sant Julia B
19.10.2014 16:00 Penya Encarnada d\'Andorra – FC Rangers
19.10.2014 16:00 FC Santa Coloma B – La Massana
6. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2014 16:00 Principat – UE Santa Coloma B
26.10.2014 16:00 Atletic Escaldes – Encamp B
26.10.2014 16:00 UE Extremenya – Q Esports C.E. Jenlai
26.10.2014 16:00 FC Ordino B – F.C. Lusitans B
26.10.2014 16:00 Sant Julia B  – Penya Encarnada d\'Andorra
26.10.2014 16:00 FC Rangers – FC Santa Coloma B
26.10.2014 16:00 La Massana – UE Engordany B
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
09.11.2014 16:00 UE Engordany B – UE Santa Coloma B
09.11.2014 16:00 Encamp B – Principat
09.11.2014 16:00 Q Esports C.E. Jenlai – Atletic Escaldes
09.11.2014 16:00 F.C. Lusitans B – UE Extremenya
09.11.2014 16:00 Penya Encarnada d\'Andorra – FC Ordino B
09.11.2014 16:00 FC Santa Coloma B – Sant Julia B
09.11.2014 16:00 La Massana – FC Rangers
8. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.11.2014 16:00 UE Santa Coloma B – Encamp B
16.11.2014 16:00 Principat – Q Esports C.E. Jenlai
16.11.2014 16:00 Atletic Escaldes – F.C. Lusitans B
16.11.2014 16:00 UE Extremenya – Penya Encarnada d\'Andorra
16.11.2014 16:00 FC Ordino B – FC Santa Coloma B
16.11.2014 16:00 Sant Julia B  – La Massana
16.11.2014 16:00 FC Rangers – UE Engordany B
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.11.2014 16:00 UE Engordany B – Encamp B
23.11.2014 16:00 Q Esports C.E. Jenlai – UE Santa Coloma B
23.11.2014 16:00 F.C. Lusitans B – Principat
23.11.2014 16:00 Penya Encarnada d\'Andorra – Atletic Escaldes
23.11.2014 16:00 FC Santa Coloma B – UE Extremenya
23.11.2014 16:00 La Massana – FC Ordino B
23.11.2014 16:00 FC Rangers – Sant Julia B
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.11.2014 16:00 Encamp B – Q Esports C.E. Jenlai
30.11.2014 16:00 UE Santa Coloma B – F.C. Lusitans B
30.11.2014 16:00 Principat – Penya Encarnada d\'Andorra
30.11.2014 16:00 Atletic Escaldes – FC Santa Coloma B
30.11.2014 16:00 UE Extremenya – La Massana
30.11.2014 16:00 FC Ordino B – FC Rangers
30.11.2014 16:00 Sant Julia B  – UE Engordany B
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2014 16:00 UE Engordany B – Q Esports C.E. Jenlai
14.12.2014 16:00 F.C. Lusitans B – Encamp B
14.12.2014 16:00 Penya Encarnada d\'Andorra – UE Santa Coloma B
14.12.2014 16:00 FC Santa Coloma B – Principat
14.12.2014 16:00 La Massana – Atletic Escaldes
14.12.2014 16:00 FC Rangers – UE Extremenya
14.12.2014 16:00 Sant Julia B  – FC Ordino B
12. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.02.2015 16:00 Q Esports C.E. Jenlai – F.C. Lusitans B
01.02.2015 16:00 Encamp B – Penya Encarnada d\'Andorra
01.02.2015 16:00 UE Santa Coloma B – FC Santa Coloma B
01.02.2015 16:00 Principat – La Massana
01.02.2015 16:00 Atletic Escaldes – FC Rangers
01.02.2015 16:00 UE Extremenya – Sant Julia B
01.02.2015 16:00 UE Engordany B – FC Ordino B
13. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.02.2015 16:00 Penya Encarnada d\'Andorra – Q Esports C.E. Jenlai
08.02.2015 16:00 FC Santa Coloma B – Encamp B
08.02.2015 16:00 La Massana – UE Santa Coloma B
08.02.2015 16:00 FC Rangers – Principat
08.02.2015 16:00 Sant Julia B  – Atletic Escaldes
08.02.2015 16:00 FC Ordino B – UE Extremenya
08.02.2015 16:00 F.C. Lusitans B – UE Engordany B