Roskilde Festival 2017 888sport.dk Scandic Bookmakers fodboldrejser
Opdateret:
4/12-2016 20:41
Andorra
2. Division (18 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Inter Club d’Escaldes 10 8 0 2 31 - 5 24
2. CF Atletic America 10 6 3 1 22 - 13 21
3. Penya Encarnada d'Andorra 10 5 3 2 22 - 17 18
4. Atletic Escaldes 10 5 2 3 32 - 16 17
5. Encamp B 10 5 1 4 25 - 22 16
6. FC Santa Coloma B 10 5 1 4 16 - 18 16
7. La Massana 10 3 2 5 25 - 25 11
8. UE Santa Coloma B 10 3 1 6 17 - 34 10
9. FC Rangers 10 2 1 7 12 - 26 7
10. F.C. Lusitans B 10 1 0 9 12 - 38 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
50 14,30 214 4,28 22 (44,0 %) 7 (14,0 %) 21 (42,0 %)
Opdateret:
4/12-2016 20:41
Andorra
2. Division (18 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Inter Club d’Escaldes 6 5 0 1 16 - 2 15
2. CF Atletic America 4 3 1 0 12 - 5 10
3. Penya Encarnada d'Andorra 4 2 1 1 10 - 7 7
4. Atletic Escaldes 4 1 1 2 10 - 8 4
5. Encamp B 5 3 0 2 10 - 9 9
6. FC Santa Coloma B 5 2 1 2 7 - 9 7
7. La Massana 6 2 2 2 12 - 16 8
8. UE Santa Coloma B 6 2 1 3 13 - 20 7
9. FC Rangers 5 1 0 4 6 - 16 3
10. F.C. Lusitans B 5 1 0 4 6 - 20 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
50 14,30 214 4,28 22 (44,0 %) 7 (14,0 %) 21 (42,0 %)
Opdateret:
4/12-2016 20:41
Andorra
2. Division (18 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Inter Club d’Escaldes 4 3 0 1 15 - 3 9
2. CF Atletic America 6 3 2 1 10 - 8 11
3. Penya Encarnada d'Andorra 6 3 2 1 12 - 10 11
4. Atletic Escaldes 6 4 1 1 22 - 8 13
5. Encamp B 5 2 1 2 15 - 13 7
6. FC Santa Coloma B 5 3 0 2 9 - 9 9
7. La Massana 4 1 0 3 13 - 9 3
8. UE Santa Coloma B 4 1 0 3 4 - 14 3
9. FC Rangers 5 1 1 3 6 - 10 4
10. F.C. Lusitans B 5 0 0 5 6 - 18 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
50 14,30 214 4,28 22 (44,0 %) 7 (14,0 %) 21 (42,0 %)
Opdateret:
4/12-2016 20:41
Andorra
2. Division (18 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Inter Club d’Escaldes 8 0 3,10 0,50
2. CF Atletic America 2 0 2,20 1,30
3. Penya Encarnada d'Andorra 0 1 2,20 1,70
4. Atletic Escaldes 2 2 3,20 1,60
5. Encamp B 1 1 2,50 2,20
6. FC Santa Coloma B 0 3 1,60 1,80
7. La Massana 1 0 2,50 2,50
8. UE Santa Coloma B 0 3 1,70 3,40
9. FC Rangers 0 2 1,20 2,60
10. F.C. Lusitans B 0 2 1,20 3,80
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
50 14,30 214 4,28 22 (44,0 %) 7 (14,0 %) 21 (42,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
4/12-2016 20:41
Andorra
2. Division (18 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
4/12-2016 20:41
Andorra
2. Division (18 runder)
Opdateret:
4/12-2016 20:41
Andorra
2. Division (18 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 12:00 F.C. Lusitans B – UE Santa Coloma B 2 – 1
25.09.2016 14:00 Penya Encarnada d'Andorra – La Massana 3 – 2
25.09.2016 14:00 FC Rangers – Encamp B 2 – 1
25.09.2016 16:00 Atletic Escaldes – Inter Club d’Escaldes 0 – 3
25.09.2016 20:00 CF Atletic America – FC Santa Coloma B 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 20:30 FC Santa Coloma B – Atletic Escaldes 0 – 3
02.10.2016 12:00 Inter Club d’Escaldes – Penya Encarnada d'Andorra 4 – 0
02.10.2016 14:00 UE Santa Coloma B – FC Rangers 3 – 1
02.10.2016 16:00 La Massana – F.C. Lusitans B 4 – 1
02.10.2016 17:00 Encamp B – CF Atletic America 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 12:00 Atletic Escaldes – Encamp B 7 – 1
09.10.2016 12:00 UE Santa Coloma B – La Massana 0 – 9
09.10.2016 16:00 F.C. Lusitans B – Inter Club d’Escaldes 0 – 6
09.10.2016 16:00 Penya Encarnada d'Andorra – FC Santa Coloma B 1 – 2
09.10.2016 18:00 FC Rangers – CF Atletic America 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 12:00 La Massana – FC Rangers 1 – 1
16.10.2016 14:00 Inter Club d’Escaldes – UE Santa Coloma B 6 – 0
16.10.2016 16:00 CF Atletic America – Atletic Escaldes 3 – 3
16.10.2016 17:00 Encamp B – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 3
16.10.2016 20:00 FC Santa Coloma B – F.C. Lusitans B 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 20:30 La Massana – Inter Club d’Escaldes 3 – 2
23.10.2016 12:00 UE Santa Coloma B – FC Santa Coloma B 2 – 3
23.10.2016 14:00 F.C. Lusitans B – Encamp B 1 – 6
23.10.2016 16:00 Penya Encarnada d'Andorra – CF Atletic America 2 – 2
23.10.2016 20:00 FC Rangers – Atletic Escaldes 0 – 7

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 12:00 CF Atletic America – F.C. Lusitans B 2 – 0
06.11.2016 12:00 FC Santa Coloma B – La Massana 2 – 1
06.11.2016 16:00 Inter Club d’Escaldes – FC Rangers 1 – 0
06.11.2016 17:00 Encamp B – UE Santa Coloma B 4 – 0
06.11.2016 20:00 Atletic Escaldes – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 12:00 Inter Club d’Escaldes – FC Santa Coloma B 1 – 0
13.11.2016 12:00 FC Rangers – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 3
13.11.2016 16:00 F.C. Lusitans B – Atletic Escaldes 1 – 4
13.11.2016 16:00 UE Santa Coloma B – CF Atletic America 2 – 2
13.11.2016 18:00 La Massana – Encamp B 1 – 5

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 12:00 CF Atletic America – La Massana 4 – 1
20.11.2016 14:00 Penya Encarnada d'Andorra – F.C. Lusitans B 4 – 1
20.11.2016 16:00 FC Rangers – FC Santa Coloma B 2 – 3
20.11.2016 17:00 Encamp B – Inter Club d’Escaldes 0 – 4
20.11.2016 20:00 Atletic Escaldes – UE Santa Coloma B 2 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 20:30 F.C. Lusitans B – FC Rangers 2 – 3
27.11.2016 12:00 UE Santa Coloma B – Penya Encarnada d'Andorra 1 – 3
27.11.2016 12:00 FC Santa Coloma B – Encamp B 2 – 2
27.11.2016 14:00 Inter Club d’Escaldes – CF Atletic America 1 – 2
27.11.2016 16:00 La Massana – Atletic Escaldes 1 – 5

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2016 12:00 Inter Club d’Escaldes – Atletic Escaldes 3 – 0
04.12.2016 14:00 La Massana – Penya Encarnada d'Andorra 2 – 2
04.12.2016 16:00 UE Santa Coloma B – F.C. Lusitans B 5 – 2
04.12.2016 17:00 Encamp B – FC Rangers 3 – 1
04.12.2016 18:00 FC Santa Coloma B – CF Atletic America 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 20:30 F.C. Lusitans B – La Massana
22.01.2017 12:00 FC Rangers – UE Santa Coloma B
22.01.2017 12:00 Atletic Escaldes – FC Santa Coloma B
22.01.2017 16:00 CF Atletic America – Encamp B
22.01.2017 20:00 Penya Encarnada d'Andorra – Inter Club d’Escaldes

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.01.2017 12:00 La Massana – UE Santa Coloma B
29.01.2017 14:00 FC Santa Coloma B – Penya Encarnada d'Andorra
29.01.2017 16:00 CF Atletic America – FC Rangers
29.01.2017 17:00 Encamp B – Atletic Escaldes
29.01.2017 20:00 Inter Club d’Escaldes – F.C. Lusitans B

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 20:30 Atletic Escaldes – CF Atletic America
05.02.2017 12:00 FC Rangers – La Massana
05.02.2017 14:00 Penya Encarnada d'Andorra – Encamp B
05.02.2017 16:00 UE Santa Coloma B – Inter Club d’Escaldes
05.02.2017 20:00 F.C. Lusitans B – FC Santa Coloma B

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.02.2017 12:00 CF Atletic America – Penya Encarnada d'Andorra
12.02.2017 14:00 FC Santa Coloma B – UE Santa Coloma B
12.02.2017 16:00 Atletic Escaldes – FC Rangers
12.02.2017 17:00 Encamp B – F.C. Lusitans B
12.02.2017 20:00 Inter Club d’Escaldes – La Massana

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 20:30 FC Rangers – Inter Club d’Escaldes
19.02.2017 12:00 Penya Encarnada d'Andorra – Atletic Escaldes
19.02.2017 14:00 F.C. Lusitans B – CF Atletic America
19.02.2017 16:00 La Massana – FC Santa Coloma B
19.02.2017 20:00 UE Santa Coloma B – Encamp B

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.03.2017 12:00 CF Atletic America – UE Santa Coloma B
05.03.2017 14:00 FC Santa Coloma B – Inter Club d’Escaldes
05.03.2017 16:00 Atletic Escaldes – F.C. Lusitans B
05.03.2017 17:00 Encamp B – La Massana
05.03.2017 20:00 Penya Encarnada d'Andorra – FC Rangers

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 20:30 UE Santa Coloma B – Atletic Escaldes
19.03.2017 12:00 F.C. Lusitans B – Penya Encarnada d'Andorra
19.03.2017 14:00 Inter Club d’Escaldes – Encamp B
19.03.2017 16:00 FC Santa Coloma B – FC Rangers
19.03.2017 20:00 La Massana – CF Atletic America

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 20:30 CF Atletic America – Inter Club d’Escaldes
26.03.2017 12:00 Atletic Escaldes – La Massana
26.03.2017 16:00 Penya Encarnada d'Andorra – UE Santa Coloma B
26.03.2017 17:00 Encamp B – FC Santa Coloma B
26.03.2017 20:00 FC Rangers – F.C. Lusitans B
Advertisement

Seneste kampe

FC Santa Coloma B
CF Atletic America
0 – 1
4. december 18:00
Færdig
Encamp B
FC Rangers
3 – 1
4. december 17:00
Færdig
UE Santa Coloma B
F.C. Lusitans B
5 – 2
4. december 16:00
Færdig
La Massana
Penya Encarnada d'Andorra
2 – 2
4. december 14:00
Færdig
Inter Club d’Escaldes
Atletic Escaldes
3 – 0
4. december 12:00
Færdig

Kommende kampe

F.C. Lusitans B
La Massana
vs
21. januar 20:30
Udsat
Atletic Escaldes
FC Santa Coloma B
vs
22. januar 12:00
Udsat
FC Rangers
UE Santa Coloma B
vs
22. januar 12:00
Udsat
CF Atletic America
Encamp B
vs
22. januar 16:00
Udsat
Penya Encarnada d'Andorra
Inter Club d’Escaldes
vs
22. januar 20:00
Udsat

Turneringer i Andorra