Tipico Roskilde Festival 2016 Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
1/5-2016 18:50
Andorra
2. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. C.E. Jenlai 24 22 1 1 118 - 16 67
2. Atletic Escaldes 23 18 2 3 61 - 13 56
3. CE Carroi 22 18 1 3 70 - 23 55
4. UE Extremenya 23 17 1 5 86 - 23 52
5. Inter Club d’Escaldes 23 13 4 6 71 - 28 43
6. Encamp B 23 9 5 9 39 - 40 32
7. CF Atletic America 23 9 2 12 55 - 56 29
8. UE Santa Coloma B 23 7 4 12 42 - 72 25
9. La Massana 22 7 3 12 45 - 54 24
10. FC Santa Coloma B 23 6 5 12 42 - 51 23
11. FC Rangers 23 4 0 19 31 - 98 12
12. FC Ordino B 21 2 2 17 21 - 97 8
13. F.C. Lusitans B 23 1 0 22 12 - 122 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
148 33,00 693 4,68 73 (49,3 %) 15 (10,1 %) 60 (40,5 %)
Opdateret:
1/5-2016 18:50
Andorra
2. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. C.E. Jenlai 12 12 0 0 57 - 9 36
2. Atletic Escaldes 11 8 2 1 28 - 8 26
3. CE Carroi 11 10 0 1 36 - 11 30
4. UE Extremenya 11 8 1 2 53 - 13 25
5. Inter Club d’Escaldes 12 8 0 4 44 - 11 24
6. Encamp B 11 5 3 3 24 - 16 18
7. CF Atletic America 11 5 2 4 29 - 19 17
8. UE Santa Coloma B 12 4 2 6 26 - 36 14
9. La Massana 12 5 2 5 28 - 27 17
10. FC Santa Coloma B 12 4 2 6 25 - 23 14
11. FC Rangers 11 3 0 8 16 - 43 9
12. FC Ordino B 10 1 1 8 9 - 46 4
13. F.C. Lusitans B 12 0 0 12 4 - 52 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
148 33,00 693 4,68 73 (49,3 %) 15 (10,1 %) 60 (40,5 %)
Opdateret:
1/5-2016 18:50
Andorra
2. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. C.E. Jenlai 12 10 1 1 61 - 7 31
2. Atletic Escaldes 12 10 0 2 33 - 5 30
3. CE Carroi 11 8 1 2 34 - 12 25
4. UE Extremenya 12 9 0 3 33 - 10 27
5. Inter Club d’Escaldes 11 5 4 2 27 - 17 19
6. Encamp B 12 4 2 6 15 - 24 14
7. CF Atletic America 12 4 0 8 26 - 37 12
8. UE Santa Coloma B 11 3 2 6 16 - 36 11
9. La Massana 10 2 1 7 17 - 27 7
10. FC Santa Coloma B 11 2 3 6 17 - 28 9
11. FC Rangers 12 1 0 11 15 - 55 3
12. FC Ordino B 11 1 1 9 12 - 51 4
13. F.C. Lusitans B 11 1 0 10 8 - 70 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
148 33,00 693 4,68 73 (49,3 %) 15 (10,1 %) 60 (40,5 %)
Opdateret:
1/5-2016 18:50
Andorra
2. Division (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. C.E. Jenlai 10 1 4,92 0,67
2. Atletic Escaldes 15 2 2,65 0,57
3. CE Carroi 8 1 3,18 1,05
4. UE Extremenya 9 2 3,74 1,00
5. Inter Club d’Escaldes 7 4 3,09 1,22
6. Encamp B 6 3 1,70 1,74
7. CF Atletic America 4 6 2,39 2,43
8. UE Santa Coloma B 3 8 1,83 3,13
9. La Massana 4 5 2,05 2,45
10. FC Santa Coloma B 3 6 1,83 2,22
11. FC Rangers 0 11 1,35 4,26
12. FC Ordino B 1 8 1,00 4,62
13. F.C. Lusitans B 1 14 0,52 5,30
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
148 33,00 693 4,68 73 (49,3 %) 15 (10,1 %) 60 (40,5 %)
Vis hele listen
Opdateret:
1/5-2016 18:50
Andorra
2. Division (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
1/5-2016 18:50
Andorra
2. Division (26 runder)
Opdateret:
1/5-2016 18:50
Andorra
2. Division (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2015 12:00 UE Extremenya – FC Rangers 10 – 0
13.09.2015 12:00 FC Ordino B – FC Santa Coloma B 1 – 1
13.09.2015 16:00 La Massana – CE Carroi 0 – 5
13.09.2015 17:00 C.E. Jenlai – UE Santa Coloma B 8 – 0
13.09.2015 18:30 CF Atletic America – Inter Club d’Escaldes 1 – 2
13.09.2015 19:30 Atletic Escaldes – F.C. Lusitans B 3 – 0
13.09.2015 20:30 Encamp B – FC Pas de la Casa

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2015 12:00 FC Rangers – Atletic Escaldes 0 – 4
20.09.2015 12:00 Inter Club d’Escaldes – La Massana 3 – 0
20.09.2015 14:00 FC Santa Coloma B – CF Atletic America 3 – 1
20.09.2015 14:30 F.C. Lusitans B – C.E. Jenlai 0 – 14
20.09.2015 17:00 FC Pas de la Casa – FC Ordino B
20.09.2015 19:30 UE Santa Coloma B – Encamp B 5 – 2
20.09.2015 20:00 CE Carroi – UE Extremenya 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2015 20:00 UE Extremenya – Atletic Escaldes 0 – 1
26.09.2015 20:00 FC Ordino B – UE Santa Coloma B 1 – 5
27.09.2015 12:00 CF Atletic America – FC Pas de la Casa
27.09.2015 14:30 CE Carroi – Inter Club d’Escaldes 1 – 0
27.09.2015 17:00 Encamp B – F.C. Lusitans B 2 – 1
27.09.2015 19:30 C.E. Jenlai – FC Rangers 8 – 0
27.09.2015 20:00 La Massana – FC Santa Coloma B 2 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2015 12:00 Atletic Escaldes – C.E. Jenlai 1 – 0
04.10.2015 12:00 FC Rangers – Encamp B 1 – 2
04.10.2015 14:00 Inter Club d’Escaldes – UE Extremenya 0 – 2
04.10.2015 14:30 UE Santa Coloma B – CF Atletic America 1 – 5
04.10.2015 17:00 FC Santa Coloma B – CE Carroi 1 – 2
04.10.2015 19:30 FC Pas de la Casa – La Massana
04.10.2015 20:00 F.C. Lusitans B – FC Ordino B 0 – 4

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2015 12:00 UE Extremenya – C.E. Jenlai 2 – 3
11.10.2015 14:00 Encamp B – Atletic Escaldes 1 – 2
11.10.2015 14:30 FC Ordino B – FC Rangers 4 – 3
11.10.2015 17:00 CF Atletic America – F.C. Lusitans B 10 – 0
11.10.2015 20:00 La Massana – UE Santa Coloma B 2 – 2
11.10.2015 20:30 Inter Club d’Escaldes – FC Santa Coloma B 3 – 0
11.10.2015 22:00 CE Carroi – FC Pas de la Casa

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2015 12:00 F.C. Lusitans B – La Massana 0 – 3
18.10.2015 12:00 UE Santa Coloma B – CE Carroi 0 – 6
18.10.2015 14:00 FC Pas de la Casa – Inter Club d’Escaldes
18.10.2015 14:30 FC Santa Coloma B – UE Extremenya 0 – 1
18.10.2015 17:00 FC Rangers – CF Atletic America 0 – 3
18.10.2015 19:30 Atletic Escaldes – FC Ordino B 6 – 1
18.10.2015 20:00 C.E. Jenlai – Encamp B 4 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2015 12:00 CF Atletic America – Atletic Escaldes 0 – 3
25.10.2015 12:00 Inter Club d’Escaldes – UE Santa Coloma B 6 – 0
25.10.2015 14:00 CE Carroi – F.C. Lusitans B 8 – 0
25.10.2015 14:30 La Massana – FC Rangers 4 – 0
25.10.2015 17:00 UE Extremenya – Encamp B 3 – 1
25.10.2015 19:30 FC Ordino B – C.E. Jenlai 0 – 5
25.10.2015 20:00 FC Santa Coloma B – FC Pas de la Casa

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2015 12:00 F.C. Lusitans B – Inter Club d’Escaldes 0 – 7
08.11.2015 14:00 C.E. Jenlai – CF Atletic America 10 – 0
08.11.2015 14:30 UE Santa Coloma B – FC Santa Coloma B 0 – 4
08.11.2015 17:00 Atletic Escaldes – La Massana 3 – 1
08.11.2015 18:00 Encamp B – FC Ordino B 3 – 0
08.11.2015 19:30 FC Pas de la Casa – UE Extremenya
08.11.2015 20:00 FC Rangers – CE Carroi 0 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.11.2015 20:00 FC Pas de la Casa – UE Santa Coloma B
15.11.2015 12:00 FC Santa Coloma B – F.C. Lusitans B 9 – 0
15.11.2015 12:00 La Massana – C.E. Jenlai 1 – 4
15.11.2015 17:00 Inter Club d’Escaldes – FC Rangers 3 – 0
15.11.2015 19:30 CF Atletic America – Encamp B 0 – 0
15.11.2015 20:00 UE Extremenya – FC Ordino B 7 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2015 12:00 FC Ordino B – CF Atletic America 1 – 10
22.11.2015 12:00 UE Santa Coloma B – UE Extremenya 1 – 3
22.11.2015 14:00 FC Rangers – FC Santa Coloma B 4 – 3
22.11.2015 14:30 F.C. Lusitans B – FC Pas de la Casa
22.11.2015 20:00 Atletic Escaldes – Inter Club d’Escaldes 1 – 1
25.11.2015 20:45 C.E. Jenlai – CE Carroi 2 – 0
26.11.2015 20:30 Encamp B – La Massana 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2015 12:00 CE Carroi – Encamp B 3 – 1
29.11.2015 12:00 FC Pas de la Casa – FC Rangers
29.11.2015 12:30 Inter Club d’Escaldes – C.E. Jenlai 0 – 3
29.11.2015 14:00 La Massana – FC Ordino B 3 – 0
29.11.2015 16:00 FC Santa Coloma B – Atletic Escaldes 0 – 1
29.11.2015 18:00 UE Extremenya – CF Atletic America 7 – 0
29.11.2015 20:00 UE Santa Coloma B – F.C. Lusitans B 8 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2015 21:00 CE Carroi – Atletic Escaldes 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.12.2015 12:00 C.E. Jenlai – FC Santa Coloma B 3 – 1
06.12.2015 12:00 FC Ordino B – CE Carroi 0 – 7
06.12.2015 14:00 UE Extremenya – F.C. Lusitans B 11 – 0
06.12.2015 14:30 CF Atletic America – La Massana 4 – 2
06.12.2015 16:00 FC Rangers – UE Santa Coloma B 0 – 3
06.12.2015 17:00 Encamp B – Inter Club d’Escaldes 1 – 1
06.12.2015 20:00 Atletic Escaldes – FC Pas de la Casa

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2015 12:00 Inter Club d’Escaldes – FC Ordino B 15 – 0
13.12.2015 12:00 FC Santa Coloma B – Encamp B 1 – 2
13.12.2015 14:00 F.C. Lusitans B – FC Rangers 1 – 5
13.12.2015 14:30 UE Santa Coloma B – Atletic Escaldes 0 – 7
13.12.2015 17:00 La Massana – UE Extremenya 0 – 2
13.12.2015 19:30 CE Carroi – CF Atletic America 3 – 1
13.12.2015 20:00 FC Pas de la Casa – C.E. Jenlai

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.01.2016 14:00 FC Pas de la Casa – Encamp B
24.01.2016 12:00 FC Rangers – UE Extremenya 1 – 6
24.01.2016 12:00 F.C. Lusitans B – Atletic Escaldes 0 – 4
24.01.2016 14:00 FC Santa Coloma B – FC Ordino B 1 – 1
24.01.2016 16:00 UE Santa Coloma B – C.E. Jenlai 1 – 1
24.01.2016 16:00 Inter Club d’Escaldes – CF Atletic America 4 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2016 17:00 FC Ordino B – FC Pas de la Casa

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2016 18:00 CE Carroi – La Massana 3 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2016 12:00 CF Atletic America – FC Santa Coloma B 1 – 1
31.01.2016 12:00 La Massana – Inter Club d’Escaldes 1 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2016 12:00 FC Pas de la Casa – CF Atletic America

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2016 14:00 Atletic Escaldes – FC Rangers 4 – 0
31.01.2016 16:00 UE Extremenya – CE Carroi 2 – 1
31.01.2016 17:00 Encamp B – UE Santa Coloma B 6 – 0
31.01.2016 18:00 C.E. Jenlai – F.C. Lusitans B 5 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2016 12:00 Inter Club d’Escaldes – CE Carroi 2 – 3
07.02.2016 12:00 UE Santa Coloma B – FC Ordino B 3 – 0
07.02.2016 14:00 FC Santa Coloma B – La Massana 3 – 0
07.02.2016 16:00 FC Rangers – C.E. Jenlai 0 – 13
07.02.2016 18:00 Atletic Escaldes – UE Extremenya 1 – 0
11.02.2016 20:45 F.C. Lusitans B – Encamp B 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2016 12:00 UE Extremenya – Inter Club d’Escaldes 3 – 3
14.02.2016 12:00 CF Atletic America – UE Santa Coloma B 4 – 0
14.02.2016 14:00 C.E. Jenlai – Atletic Escaldes 2 – 1
14.02.2016 14:30 La Massana – FC Pas de la Casa
14.02.2016 16:00 FC Ordino B – F.C. Lusitans B 0 – 3
14.02.2016 17:00 Encamp B – FC Rangers 4 – 0
14.02.2016 18:00 CE Carroi – FC Santa Coloma B 4 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2016 12:00 FC Pas de la Casa – CE Carroi
28.02.2016 12:00 FC Rangers – FC Ordino B 3 – 1
28.02.2016 14:00 C.E. Jenlai – UE Extremenya 2 – 1
28.02.2016 16:00 UE Santa Coloma B – La Massana 3 – 4
28.02.2016 17:00 Atletic Escaldes – Encamp B 0 – 0
28.02.2016 18:00 FC Santa Coloma B – Inter Club d’Escaldes 2 – 4
28.02.2016 20:00 F.C. Lusitans B – CF Atletic America 1 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.03.2016 12:00 CF Atletic America – FC Rangers 5 – 2
06.03.2016 15:00 CE Carroi – UE Santa Coloma B 3 – 0
06.03.2016 17:00 FC Ordino B – Atletic Escaldes 1 – 4
06.03.2016 17:00 Encamp B – C.E. Jenlai 1 – 6
06.03.2016 17:00 Inter Club d’Escaldes – FC Pas de la Casa
06.03.2016 17:30 UE Extremenya – FC Santa Coloma B 4 – 0
06.03.2016 19:00 La Massana – F.C. Lusitans B 9 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.03.2016 12:00 FC Pas de la Casa – FC Santa Coloma B
20.03.2016 12:00 C.E. Jenlai – FC Ordino B 7 – 1
20.03.2016 12:00 UE Santa Coloma B – Inter Club d’Escaldes 1 – 1
20.03.2016 14:30 Atletic Escaldes – CF Atletic America 2 – 0
20.03.2016 16:00 FC Rangers – La Massana 5 – 4
20.03.2016 17:00 Encamp B – UE Extremenya 1 – 2
20.03.2016 17:00 F.C. Lusitans B – CE Carroi 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.04.2016 12:00 CE Carroi – FC Rangers 6 – 2
03.04.2016 12:00 CF Atletic America – C.E. Jenlai 0 – 2
03.04.2016 14:30 Inter Club d’Escaldes – F.C. Lusitans B 5 – 0
03.04.2016 15:00 FC Ordino B – Encamp B 1 – 3
03.04.2016 17:00 La Massana – Atletic Escaldes 0 – 5
03.04.2016 17:00 FC Santa Coloma B – UE Santa Coloma B 2 – 2
03.04.2016 20:00 UE Extremenya – FC Pas de la Casa

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.04.2016 12:00 F.C. Lusitans B – FC Santa Coloma B 1 – 2
10.04.2016 12:00 C.E. Jenlai – La Massana 2 – 1
10.04.2016 14:30 FC Ordino B – UE Extremenya 0 – 5
10.04.2016 16:00 Atletic Escaldes – CE Carroi 2 – 5
10.04.2016 17:00 FC Rangers – Inter Club d’Escaldes 2 – 3
10.04.2016 17:00 Encamp B – CF Atletic America 2 – 1
10.04.2016 19:30 UE Santa Coloma B – FC Pas de la Casa

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2016 12:00 UE Extremenya – UE Santa Coloma B 4 – 2
17.04.2016 12:00 Inter Club d’Escaldes – Atletic Escaldes 0 – 1
17.04.2016 14:30 CE Carroi – C.E. Jenlai 1 – 2
17.04.2016 16:00 FC Santa Coloma B – FC Rangers 3 – 1
17.04.2016 17:00 CF Atletic America – FC Ordino B 3 – 2
17.04.2016 18:00 La Massana – Encamp B 3 – 0
17.04.2016 19:30 FC Pas de la Casa – F.C. Lusitans B

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.04.2016 12:00 FC Rangers – FC Pas de la Casa
24.04.2016 12:00 C.E. Jenlai – Inter Club d’Escaldes 4 – 2
24.04.2016 12:00 FC Ordino B – La Massana
24.04.2016 14:30 Atletic Escaldes – FC Santa Coloma B 5 – 0
24.04.2016 16:00 F.C. Lusitans B – UE Santa Coloma B 0 – 2
24.04.2016 17:00 CF Atletic America – UE Extremenya 1 – 5
24.04.2016 17:00 Encamp B – CE Carroi 2 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.04.2016 20:30 Inter Club d’Escaldes – Encamp B 3 – 1
01.05.2016 12:00 La Massana – CF Atletic America 3 – 2
01.05.2016 12:00 FC Santa Coloma B – C.E. Jenlai 0 – 8
01.05.2016 14:00 UE Santa Coloma B – FC Rangers 3 – 2
01.05.2016 16:00 F.C. Lusitans B – UE Extremenya 0 – 5
01.05.2016 17:00 FC Pas de la Casa – Atletic Escaldes
01.05.2016 19:30 CE Carroi – FC Ordino B

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.05.2016 12:00 CF Atletic America – CE Carroi
08.05.2016 12:00 C.E. Jenlai – FC Pas de la Casa
08.05.2016 12:00 Atletic Escaldes – UE Santa Coloma B
08.05.2016 15:00 UE Extremenya – La Massana
08.05.2016 16:00 FC Ordino B – Inter Club d’Escaldes
08.05.2016 17:00 Encamp B – FC Santa Coloma B
08.05.2016 18:00 FC Rangers – F.C. Lusitans B
Advertisement

Seneste kampe

F.C. Lusitans B
UE Extremenya
0 – 5
1. maj 16:00
Færdig
UE Santa Coloma B
FC Rangers
3 – 2
1. maj 14:00
Færdig
La Massana
CF Atletic America
3 – 2
1. maj 12:00
Færdig
FC Santa Coloma B
C.E. Jenlai
0 – 8
1. maj 12:00
Færdig
Inter Club d’Escaldes
Encamp B
3 – 1
27. april 20:30
Færdig
Encamp B
CE Carroi
2 – 2
24. april 17:00
Færdig
CF Atletic America
UE Extremenya
1 – 5
24. april 17:00
Færdig

Kommende kampe

Atletic Escaldes
UE Santa Coloma B
vs
8. maj 12:00
Ikke startet
CF Atletic America
CE Carroi
vs
8. maj 12:00
Ikke startet
UE Extremenya
La Massana
vs
8. maj 15:00
Ikke startet
FC Ordino B
Inter Club d’Escaldes
vs
8. maj 16:00
Udsat
Encamp B
FC Santa Coloma B
vs
8. maj 17:00
Ikke startet
FC Rangers
F.C. Lusitans B
vs
8. maj 18:00
Ikke startet

Turneringer i Andorra