LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
30/4-2017 22:24
Argentina
Primera B Metropolitana (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Deportivo Moron 26 14 9 3 39 - 16 51
2. Defensores de Belgrano 26 12 9 5 26 - 18 45
3. Deportivo Riestra 27 12 5 10 36 - 29 41
4. Atlanta 26 11 8 7 32 - 26 41
5. Club Atletico Platense 26 11 8 7 26 - 23 41
6. Almirante Brown 26 11 8 7 25 - 25 41
7. Comunicaciones 27 12 4 11 33 - 25 40
8. CD UAI Urquiza 27 11 7 9 26 - 23 40
9. Club Atlético Estudiantes 27 10 9 8 35 - 31 39
10. Barracas Central 27 9 10 8 37 - 31 37
11. Tristan Suarez 27 9 10 8 25 - 28 37
12. Deportivo Español 27 10 6 11 29 - 29 36
13. San Telmo 26 10 4 12 31 - 29 34
14. CA Fenix 25 6 10 9 26 - 30 28
15. Villa San Carlos 27 6 9 12 19 - 30 27
16. Excursionistas 27 6 9 12 25 - 44 27
17. Colegiales 26 6 7 13 20 - 37 25
18. Acassuso 26 3 15 8 23 - 27 24
19. CA Talleres RDE 26 6 5 15 28 - 40 23
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
251 35,63 541 2,16 105 (41,8 %) 76 (30,3 %) 70 (27,9 %)
Opdateret:
30/4-2017 22:24
Argentina
Primera B Metropolitana (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Deportivo Moron 13 10 2 1 24 - 4 32
2. Defensores de Belgrano 13 8 5 0 16 - 7 29
3. Deportivo Riestra 14 7 1 6 21 - 18 22
4. Atlanta 13 5 4 4 15 - 15 19
5. Club Atletico Platense 13 6 3 4 14 - 10 21
6. Almirante Brown 13 7 2 4 14 - 15 23
7. Comunicaciones 14 8 2 4 24 - 9 26
8. CD UAI Urquiza 13 6 5 2 11 - 6 23
9. Club Atlético Estudiantes 14 6 4 4 17 - 15 22
10. Barracas Central 13 6 6 1 23 - 14 24
11. Tristan Suarez 14 5 5 4 13 - 16 20
12. Deportivo Español 13 7 3 3 18 - 11 24
13. San Telmo 13 6 3 4 17 - 11 21
14. CA Fenix 13 4 7 2 18 - 15 19
15. Villa San Carlos 13 4 5 4 11 - 10 17
16. Excursionistas 13 1 5 7 9 - 20 8
17. Colegiales 13 2 3 8 8 - 17 9
18. Acassuso 13 2 7 4 15 - 13 13
19. CA Talleres RDE 13 5 4 4 15 - 12 19
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
251 35,63 541 2,16 105 (41,8 %) 76 (30,3 %) 70 (27,9 %)
Opdateret:
30/4-2017 22:24
Argentina
Primera B Metropolitana (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Deportivo Moron 13 4 7 2 15 - 12 19
2. Defensores de Belgrano 13 4 4 5 10 - 11 16
3. Deportivo Riestra 13 5 4 4 15 - 11 19
4. Atlanta 13 6 4 3 17 - 11 22
5. Club Atletico Platense 13 5 5 3 12 - 13 20
6. Almirante Brown 13 4 6 3 11 - 10 18
7. Comunicaciones 13 4 2 7 9 - 16 14
8. CD UAI Urquiza 14 5 2 7 15 - 17 17
9. Club Atlético Estudiantes 13 4 5 4 18 - 16 17
10. Barracas Central 14 3 4 7 14 - 17 13
11. Tristan Suarez 13 4 5 4 12 - 12 17
12. Deportivo Español 14 3 3 8 11 - 18 12
13. San Telmo 13 4 1 8 14 - 18 13
14. CA Fenix 12 2 3 7 8 - 15 9
15. Villa San Carlos 14 2 4 8 8 - 20 10
16. Excursionistas 14 5 4 5 16 - 24 19
17. Colegiales 13 4 4 5 12 - 20 16
18. Acassuso 13 1 8 4 8 - 14 11
19. CA Talleres RDE 13 1 1 11 13 - 28 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
251 35,63 541 2,16 105 (41,8 %) 76 (30,3 %) 70 (27,9 %)
Opdateret:
30/4-2017 22:24
Argentina
Primera B Metropolitana (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Deportivo Moron 14 4 1,50 0,62
2. Defensores de Belgrano 14 9 1,00 0,69
3. Deportivo Riestra 11 8 1,33 1,07
4. Atlanta 12 8 1,23 1,00
5. Club Atletico Platense 10 7 1,00 0,88
6. Almirante Brown 8 7 0,96 0,96
7. Comunicaciones 11 11 1,22 0,93
8. CD UAI Urquiza 13 11 0,96 0,85
9. Club Atlético Estudiantes 7 6 1,30 1,15
10. Barracas Central 6 6 1,37 1,15
11. Tristan Suarez 12 10 0,93 1,04
12. Deportivo Español 7 10 1,07 1,07
13. San Telmo 9 8 1,19 1,12
14. CA Fenix 5 10 1,04 1,20
15. Villa San Carlos 9 16 0,70 1,11
16. Excursionistas 6 9 0,93 1,63
17. Colegiales 5 13 0,77 1,42
18. Acassuso 8 12 0,88 1,04
19. CA Talleres RDE 5 7 1,08 1,54
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
251 35,63 541 2,16 105 (41,8 %) 76 (30,3 %) 70 (27,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 22:24
Argentina
Primera B Metropolitana (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 22:24
Argentina
Primera B Metropolitana (36 runder)
Opdateret:
30/4-2017 22:24
Argentina
Primera B Metropolitana (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:30 CD UAI Urquiza – San Telmo 1 – 0
27.08.2016 00:30 CA Talleres RDE – Club Atlético Estudiantes 2 – 2
27.08.2016 20:30 Excursionistas – Deportivo Riestra 1 – 2
27.08.2016 20:30 Acassuso – Comunicaciones 0 – 1
28.08.2016 18:15 Deportivo Español – Defensores de Belgrano 1 – 0
29.08.2016 20:30 Barracas Central – Club Atletico Platense 2 – 1
29.08.2016 20:30 Colegiales – Atlanta 0 – 3
30.08.2016 20:30 Villa San Carlos – Almirante Brown 2 – 1
31.08.2016 02:25 Deportivo Moron – Tristan Suarez 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 18:45 Club Atlético Estudiantes – Deportivo Moron 2 – 1
03.09.2016 20:30 Comunicaciones – Colegiales 5 – 0
03.09.2016 20:30 Deportivo Riestra – Deportivo Español 1 – 0
03.09.2016 20:30 Almirante Brown – CD UAI Urquiza 2 – 1
03.09.2016 20:35 Defensores de Belgrano – Villa San Carlos 1 – 1
04.09.2016 20:30 San Telmo – Barracas Central 0 – 0
04.09.2016 20:30 Tristan Suarez – Excursionistas 0 – 3
04.09.2016 20:30 Club Atletico Platense – CA Fenix 2 – 1
05.09.2016 00:15 Atlanta – CA Talleres RDE 3 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2016 19:05 CD UAI Urquiza – Defensores de Belgrano 0 – 0
07.09.2016 19:35 Barracas Central – Almirante Brown 1 – 1
07.09.2016 20:30 Excursionistas – Club Atlético Estudiantes 1 – 1
07.09.2016 20:30 Deportivo Español – Tristan Suarez 0 – 1
07.09.2016 20:30 Colegiales – Acassuso 0 – 0
07.09.2016 20:30 CA Fenix – San Telmo 1 – 2
08.09.2016 00:30 CA Talleres RDE – Comunicaciones 2 – 0
08.09.2016 02:05 Deportivo Moron – Atlanta 2 – 1
08.09.2016 20:30 Villa San Carlos – Deportivo Riestra 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 18:10 Atlanta – Excursionistas 3 – 1
10.09.2016 20:30 Comunicaciones – Deportivo Moron 0 – 0
11.09.2016 01:10 Defensores de Belgrano – Barracas Central 1 – 1
11.09.2016 20:30 San Telmo – Club Atletico Platense 1 – 2
11.09.2016 20:30 Acassuso – CA Talleres RDE 5 – 0
12.09.2016 20:30 Deportivo Riestra – CD UAI Urquiza 1 – 4
12.09.2016 20:30 Tristan Suarez – Villa San Carlos 3 – 0
13.09.2016 22:30 Almirante Brown – CA Fenix 0 – 1
14.09.2016 02:05 Club Atlético Estudiantes – Deportivo Español 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 20:30 Deportivo Moron – Acassuso 2 – 0
17.09.2016 20:30 CD UAI Urquiza – Tristan Suarez 1 – 0
17.09.2016 23:05 Club Atletico Platense – Almirante Brown 0 – 1
19.09.2016 20:30 CA Fenix – Defensores de Belgrano 0 – 2
20.09.2016 00:30 CA Talleres RDE – Colegiales 2 – 0
20.09.2016 02:10 Deportivo Español – Atlanta 0 – 2
20.09.2016 19:05 Barracas Central – Deportivo Riestra 1 – 1
20.09.2016 20:30 Excursionistas – Comunicaciones 0 – 2
20.09.2016 20:30 Villa San Carlos – Club Atlético Estudiantes 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 18:05 Tristan Suarez – Barracas Central 0 – 3
24.09.2016 20:30 Club Atlético Estudiantes – CD UAI Urquiza 1 – 0
24.09.2016 20:30 Comunicaciones – Deportivo Español 1 – 1
24.09.2016 20:30 Acassuso – Excursionistas 1 – 1
24.09.2016 20:30 Deportivo Riestra – CA Fenix 0 – 0
25.09.2016 01:10 Defensores de Belgrano – Club Atletico Platense 0 – 0
25.09.2016 16:05 Almirante Brown – San Telmo 2 – 1
26.09.2016 19:05 Colegiales – Deportivo Moron 1 – 2
28.09.2016 02:05 Atlanta – Villa San Carlos 3 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 20:30 Tristan Suarez – Club Atletico Platense 1 – 0
08.10.2016 23:00 CA Talleres RDE – Excursionistas 1 – 2
09.10.2016 16:00 Club Atlético Estudiantes – CA Fenix 1 – 0
09.10.2016 20:30 Acassuso – Villa San Carlos 0 – 0
09.10.2016 20:30 Comunicaciones – CD UAI Urquiza 4 – 1
09.10.2016 20:30 Colegiales – Deportivo Español 2 – 0
09.10.2016 20:40 Atlanta – Barracas Central 1 – 0
10.10.2016 20:30 Deportivo Riestra – San Telmo 1 – 2
11.10.2016 02:05 Defensores de Belgrano – Almirante Brown 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 01:10 Club Atletico Platense – Club Atlético Estudiantes 1 – 2
15.10.2016 18:05 Almirante Brown – Deportivo Riestra 0 – 5
15.10.2016 20:30 Excursionistas – Deportivo Moron 0 – 1
15.10.2016 21:30 Barracas Central – Comunicaciones 0 – 0
15.10.2016 23:00 Deportivo Español – CA Talleres RDE 1 – 0
17.10.2016 20:30 CD UAI Urquiza – Acassuso 1 – 1
17.10.2016 20:30 Villa San Carlos – Colegiales 0 – 1
17.10.2016 20:35 San Telmo – Tristan Suarez 2 – 2
18.10.2016 20:30 CA Fenix – Atlanta 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 20:30 Tristan Suarez – Almirante Brown 0 – 0
22.10.2016 01:00 Deportivo Moron – Deportivo Español 2 – 0
22.10.2016 01:00 CA Talleres RDE – Villa San Carlos 2 – 1
22.10.2016 01:30 Club Atlético Estudiantes – San Telmo 1 – 0
22.10.2016 18:30 Deportivo Riestra – Defensores de Belgrano 4 – 1
22.10.2016 19:30 Acassuso – Barracas Central 0 – 1
22.10.2016 20:30 Colegiales – CD UAI Urquiza 0 – 1
22.10.2016 20:30 Comunicaciones – CA Fenix 1 – 0
22.10.2016 23:05 Atlanta – Club Atletico Platense 0 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2016 19:05 Almirante Brown – Club Atlético Estudiantes 2 – 1
25.10.2016 20:30 Defensores de Belgrano – Tristan Suarez 1 – 0
25.10.2016 20:30 Villa San Carlos – Deportivo Moron 0 – 0
25.10.2016 20:30 CA Fenix – Acassuso 1 – 1
25.10.2016 20:30 Barracas Central – Colegiales 1 – 1
25.10.2016 20:30 Deportivo Español – Excursionistas 0 – 0
25.10.2016 22:40 Club Atletico Platense – Comunicaciones 1 – 2
26.10.2016 20:30 CD UAI Urquiza – CA Talleres RDE 1 – 0
26.10.2016 20:35 San Telmo – Atlanta 2 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 20:30 Colegiales – CA Fenix 1 – 1
30.10.2016 19:30 Comunicaciones – San Telmo 0 – 1
30.10.2016 19:30 Acassuso – Club Atletico Platense 1 – 1
30.10.2016 19:30 Excursionistas – Villa San Carlos 0 – 0
30.10.2016 21:40 Atlanta – Almirante Brown 1 – 0
31.10.2016 19:30 Tristan Suarez – Deportivo Riestra 0 – 2
01.11.2016 01:05 Club Atlético Estudiantes – Defensores de Belgrano 0 – 1
02.11.2016 00:00 CA Talleres RDE – Barracas Central 1 – 0
02.11.2016 00:30 Deportivo Moron – CD UAI Urquiza 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 19:30 San Telmo – Acassuso 3 – 0
05.11.2016 17:05 Deportivo Riestra – Club Atlético Estudiantes 2 – 5
05.11.2016 19:30 CD UAI Urquiza – Excursionistas 1 – 1
05.11.2016 19:35 Almirante Brown – Comunicaciones 0 – 0
06.11.2016 20:30 Barracas Central – Deportivo Moron 1 – 1
07.11.2016 19:30 Villa San Carlos – Deportivo Español 0 – 0
07.11.2016 19:30 CA Fenix – CA Talleres RDE 3 – 1
09.11.2016 00:00 Club Atletico Platense – Colegiales 1 – 1
09.11.2016 01:10 Defensores de Belgrano – Atlanta 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 00:00 Club Atlético Estudiantes – Tristan Suarez 0 – 0
12.11.2016 16:40 CA Talleres RDE – Club Atletico Platense 0 – 1
12.11.2016 19:30 Excursionistas – Barracas Central 2 – 1
12.11.2016 19:30 Comunicaciones – Defensores de Belgrano 1 – 0
12.11.2016 19:30 Acassuso – Almirante Brown 1 – 1
13.11.2016 19:30 Colegiales – San Telmo 2 – 4
14.11.2016 21:00 Deportivo Español – CD UAI Urquiza 1 – 2
15.11.2016 01:10 Deportivo Moron – CA Fenix 0 – 0
17.11.2016 01:05 Atlanta – Deportivo Riestra 0 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 21:00 San Telmo – CA Talleres RDE 2 – 1
18.11.2016 21:00 CA Fenix – Excursionistas 3 – 1
18.11.2016 21:00 Almirante Brown – Colegiales 1 – 2
18.11.2016 22:05 Club Atletico Platense – Deportivo Moron 2 – 2
19.11.2016 21:00 Deportivo Riestra – Comunicaciones 1 – 0
19.11.2016 21:00 Barracas Central – Deportivo Español 4 – 1
19.11.2016 21:00 CD UAI Urquiza – Villa San Carlos 1 – 0
19.11.2016 21:05 Tristan Suarez – Atlanta 2 – 2
19.11.2016 23:15 Defensores de Belgrano – Acassuso 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 21:00 San Telmo – Defensores de Belgrano 0 – 0
22.11.2016 21:00 CA Fenix – Tristan Suarez 2 – 1
22.11.2016 23:00 Club Atletico Platense – Deportivo Riestra 1 – 0
23.11.2016 00:00 Excursionistas – Colegiales 0 – 2
23.11.2016 21:00 Deportivo Español – Acassuso 2 – 2
23.11.2016 21:00 Villa San Carlos – Comunicaciones 2 – 1
23.11.2016 21:00 Barracas Central – Club Atlético Estudiantes 2 – 1
23.11.2016 21:05 CD UAI Urquiza – Atlanta 1 – 0
24.11.2016 00:00 Deportivo Moron – CA Talleres RDE 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 21:00 Acassuso – Deportivo Riestra 3 – 0
27.11.2016 21:00 Colegiales – Defensores de Belgrano 0 – 2
28.11.2016 21:00 Excursionistas – Club Atletico Platense 1 – 2
28.11.2016 21:00 Comunicaciones – Tristan Suarez 0 – 1
28.11.2016 21:00 Deportivo Español – CA Fenix 3 – 0
29.11.2016 23:10 Atlanta – Club Atlético Estudiantes 0 – 0
29.11.2016 23:35 CA Talleres RDE – Almirante Brown 1 – 2
30.11.2016 01:05 Deportivo Moron – San Telmo 1 – 0
30.11.2016 21:00 Villa San Carlos – Barracas Central 4 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 21:00 Defensores de Belgrano – CA Talleres RDE 2 – 1
03.12.2016 21:00 San Telmo – Excursionistas 0 – 1
04.12.2016 21:00 Tristan Suarez – Acassuso 0 – 0
05.12.2016 21:00 Barracas Central – CD UAI Urquiza 2 – 0
05.12.2016 21:15 CA Fenix – Villa San Carlos 2 – 1
05.12.2016 23:30 Club Atlético Estudiantes – Comunicaciones 2 – 1
06.12.2016 21:00 Deportivo Riestra – Colegiales 2 – 0
06.12.2016 21:05 Almirante Brown – Deportivo Moron 1 – 1
07.12.2016 01:10 Club Atletico Platense – Deportivo Español 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 21:00 Acassuso – Club Atlético Estudiantes 1 – 1
10.12.2016 21:00 Excursionistas – Almirante Brown 1 – 1
10.12.2016 21:00 CD UAI Urquiza – CA Fenix 1 – 2
10.12.2016 21:05 Comunicaciones – Atlanta 0 – 1
11.12.2016 21:00 CA Talleres RDE – Deportivo Riestra 1 – 0
11.12.2016 21:00 Colegiales – Tristan Suarez 2 – 1
12.12.2016 21:00 Villa San Carlos – Club Atletico Platense 0 – 1
12.12.2016 21:10 Deportivo Español – San Telmo 2 – 1
13.12.2016 01:05 Deportivo Moron – Defensores de Belgrano 1 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.12.2016 21:00 CA Fenix – Barracas Central 2 – 2
16.12.2016 21:00 Tristan Suarez – CA Talleres RDE 2 – 1
16.12.2016 21:00 San Telmo – Villa San Carlos 3 – 0
17.12.2016 00:05 Club Atlético Estudiantes – Colegiales 2 – 3
17.12.2016 21:40 Club Atletico Platense – CD UAI Urquiza 1 – 0
17.12.2016 23:50 Atlanta – Acassuso 1 – 2
19.12.2016 21:05 Almirante Brown – Deportivo Español 2 – 1
19.12.2016 23:30 Defensores de Belgrano – Excursionistas 2 – 0
20.12.2016 21:15 Deportivo Riestra – Deportivo Moron 0 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 21:00 San Telmo – CD UAI Urquiza 1 – 0
11.03.2017 21:00 Defensores de Belgrano – Deportivo Español 1 – 0
11.03.2017 21:00 Atlanta – Colegiales 1 – 1
11.03.2017 21:00 Comunicaciones – Acassuso 2 – 1
11.03.2017 23:10 Club Atlético Estudiantes – CA Talleres RDE 3 – 2
13.03.2017 21:00 Deportivo Riestra – Excursionistas 1 – 3
13.03.2017 21:00 Tristan Suarez – Deportivo Moron 1 – 1
13.03.2017 21:00 Almirante Brown – Villa San Carlos 1 – 0
14.03.2017 01:05 Club Atletico Platense – Barracas Central 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:00 CD UAI Urquiza – Almirante Brown 0 – 0
17.03.2017 20:00 Colegiales – Comunicaciones 0 – 1
17.03.2017 20:05 Villa San Carlos – Defensores de Belgrano 2 – 1
18.03.2017 00:05 Deportivo Moron – Club Atlético Estudiantes 2 – 0
18.03.2017 16:15 CA Talleres RDE – Atlanta 0 – 1
18.03.2017 20:00 Barracas Central – San Telmo 3 – 2
18.03.2017 20:00 Excursionistas – Tristan Suarez 1 – 1
18.03.2017 21:05 Deportivo Español – Deportivo Riestra 1 – 1
19.03.2017 18:30 CA Fenix – Club Atletico Platense 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:00 Acassuso – Colegiales 1 – 1
21.03.2017 20:00 Comunicaciones – CA Talleres RDE 3 – 1
21.03.2017 20:00 Club Atlético Estudiantes – Excursionistas 2 – 2
21.03.2017 20:00 Deportivo Riestra – Villa San Carlos 2 – 0
21.03.2017 20:00 Tristan Suarez – Deportivo Español 1 – 0
21.03.2017 20:05 Almirante Brown – Barracas Central 1 – 0
22.03.2017 00:10 Defensores de Belgrano – CD UAI Urquiza 0 – 0
22.03.2017 01:05 Atlanta – Deportivo Moron 1 – 0
22.03.2017 20:00 San Telmo – CA Fenix 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 17:05 Deportivo Moron – Comunicaciones 3 – 0
25.03.2017 17:45 Barracas Central – Defensores de Belgrano 1 – 2
25.03.2017 20:00 Excursionistas – Atlanta 1 – 3
26.03.2017 17:00 CA Talleres RDE – Acassuso 1 – 1
26.03.2017 21:00 Deportivo Español – Club Atlético Estudiantes 2 – 1
26.03.2017 21:00 CD UAI Urquiza – Deportivo Riestra 0 – 0
27.03.2017 21:00 Villa San Carlos – Tristan Suarez 0 – 0
27.03.2017 21:00 CA Fenix – Almirante Brown 1 – 1
28.03.2017 02:10 Club Atletico Platense – San Telmo 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 18:05 Almirante Brown – Club Atletico Platense 1 – 2
01.04.2017 20:30 Club Atlético Estudiantes – Villa San Carlos 0 – 1
02.04.2017 20:30 Acassuso – Deportivo Moron 2 – 4
02.04.2017 20:30 Comunicaciones – Excursionistas 5 – 0
02.04.2017 20:30 Atlanta – Deportivo Español 1 – 3
03.04.2017 20:30 Colegiales – CA Talleres RDE 0 – 0
03.04.2017 20:30 Tristan Suarez – CD UAI Urquiza 2 – 4
03.04.2017 20:30 Deportivo Riestra – Barracas Central 2 – 1
05.04.2017 01:05 Defensores de Belgrano – CA Fenix 4 – 3

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 20:30 Excursionistas – Acassuso 0 – 0
08.04.2017 21:05 Club Atletico Platense – Defensores de Belgrano 0 – 0
09.04.2017 18:35 Villa San Carlos – Atlanta 0 – 0
09.04.2017 20:30 Deportivo Español – Comunicaciones 2 – 1
10.04.2017 20:30 CD UAI Urquiza – Club Atlético Estudiantes 0 – 2
11.04.2017 20:30 CA Fenix – Deportivo Riestra 2 – 2
11.04.2017 20:30 San Telmo – Almirante Brown 1 – 2
12.04.2017 02:05 Deportivo Moron – Colegiales 1 – 0
12.04.2017 20:30 Barracas Central – Tristan Suarez 2 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:30 Acassuso – Deportivo Español 0 – 2
15.04.2017 18:05 Deportivo Riestra – Club Atletico Platense 4 – 0
15.04.2017 20:30 Comunicaciones – Villa San Carlos 2 – 0
15.04.2017 20:30 Defensores de Belgrano – San Telmo 2 – 1
15.04.2017 20:30 Colegiales – Excursionistas 0 – 1
16.04.2017 20:30 Tristan Suarez – CA Fenix 1 – 0
18.04.2017 00:35 Atlanta – CD UAI Urquiza 0 – 2
18.04.2017 02:10 CA Talleres RDE – Deportivo Moron 1 – 1
19.04.2017 02:05 Club Atlético Estudiantes – Barracas Central 1 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 19:05 Almirante Brown – Defensores de Belgrano 1 – 0
21.04.2017 20:30 San Telmo – Deportivo Riestra 1 – 0
22.04.2017 18:05 Barracas Central – Atlanta 3 – 1
22.04.2017 20:30 Excursionistas – CA Talleres RDE 1 – 4
22.04.2017 20:30 Deportivo Español – Colegiales 3 – 0
22.04.2017 22:05 Club Atletico Platense – Tristan Suarez 0 – 1
24.04.2017 20:30 CA Fenix – Club Atlético Estudiantes 0 – 0
24.04.2017 20:30 CD UAI Urquiza – Comunicaciones 3 – 0
24.04.2017 20:30 Villa San Carlos – Acassuso 0 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 02:05 Deportivo Moron – Excursionistas 5 – 0
29.04.2017 17:00 CA Talleres RDE – Deportivo Español 1 – 1
29.04.2017 20:30 Deportivo Riestra – Almirante Brown 0 – 1
29.04.2017 20:35 Comunicaciones – Barracas Central 0 – 2
30.04.2017 17:00 Acassuso – CD UAI Urquiza 0 – 0
30.04.2017 18:40 Club Atlético Estudiantes – Club Atletico Platense 1 – 1
30.04.2017 20:30 Colegiales – Villa San Carlos 0 – 1
30.04.2017 20:30 Tristan Suarez – San Telmo 0 – 0
03.05.2017 02:05 Atlanta – CA Fenix

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 21:00 Defensores de Belgrano – Deportivo Riestra
06.05.2017 21:00 Almirante Brown – Tristan Suarez
06.05.2017 21:00 San Telmo – Club Atlético Estudiantes
06.05.2017 21:00 Club Atletico Platense – Atlanta
06.05.2017 21:00 CA Fenix – Comunicaciones
06.05.2017 21:00 Barracas Central – Acassuso
06.05.2017 21:00 CD UAI Urquiza – Colegiales
06.05.2017 21:00 Villa San Carlos – CA Talleres RDE
06.05.2017 21:00 Deportivo Español – Deportivo Moron

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.05.2017 21:00 Excursionistas – Deportivo Español
09.05.2017 21:00 Deportivo Moron – Villa San Carlos
09.05.2017 21:00 CA Talleres RDE – CD UAI Urquiza
09.05.2017 21:00 Colegiales – Barracas Central
09.05.2017 21:00 Acassuso – CA Fenix
09.05.2017 21:00 Comunicaciones – Club Atletico Platense
09.05.2017 21:00 Atlanta – San Telmo
09.05.2017 21:00 Club Atlético Estudiantes – Almirante Brown
09.05.2017 21:00 Tristan Suarez – Defensores de Belgrano

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 21:00 Deportivo Riestra – Tristan Suarez
13.05.2017 21:00 Defensores de Belgrano – Club Atlético Estudiantes
13.05.2017 21:00 Almirante Brown – Atlanta
13.05.2017 21:00 San Telmo – Comunicaciones
13.05.2017 21:00 Club Atletico Platense – Acassuso
13.05.2017 21:00 CA Fenix – Colegiales
13.05.2017 21:00 Barracas Central – CA Talleres RDE
13.05.2017 21:00 CD UAI Urquiza – Deportivo Moron
13.05.2017 21:00 Villa San Carlos – Excursionistas

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 21:00 Deportivo Español – Villa San Carlos
20.05.2017 21:00 Excursionistas – CD UAI Urquiza
20.05.2017 21:00 Deportivo Moron – Barracas Central
20.05.2017 21:00 CA Talleres RDE – CA Fenix
20.05.2017 21:00 Colegiales – Club Atletico Platense
20.05.2017 21:00 Acassuso – San Telmo
20.05.2017 21:00 Comunicaciones – Almirante Brown
20.05.2017 21:00 Atlanta – Defensores de Belgrano
20.05.2017 21:00 Club Atlético Estudiantes – Deportivo Riestra

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 21:00 Tristan Suarez – Club Atlético Estudiantes
27.05.2017 21:00 Deportivo Riestra – Atlanta
27.05.2017 21:00 Defensores de Belgrano – Comunicaciones
27.05.2017 21:00 Almirante Brown – Acassuso
27.05.2017 21:00 San Telmo – Colegiales
27.05.2017 21:00 Club Atletico Platense – CA Talleres RDE
27.05.2017 21:00 CA Fenix – Deportivo Moron
27.05.2017 21:00 Barracas Central – Excursionistas
27.05.2017 21:00 CD UAI Urquiza – Deportivo Español

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 21:00 Villa San Carlos – CD UAI Urquiza
03.06.2017 21:00 Deportivo Español – Barracas Central
03.06.2017 21:00 Excursionistas – CA Fenix
03.06.2017 21:00 Deportivo Moron – Club Atletico Platense
03.06.2017 21:00 CA Talleres RDE – San Telmo
03.06.2017 21:00 Colegiales – Almirante Brown
03.06.2017 21:00 Acassuso – Defensores de Belgrano
03.06.2017 21:00 Comunicaciones – Deportivo Riestra
03.06.2017 21:00 Atlanta – Tristan Suarez

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 21:00 Club Atlético Estudiantes – Atlanta
10.06.2017 21:00 Tristan Suarez – Comunicaciones
10.06.2017 21:00 Deportivo Riestra – Acassuso
10.06.2017 21:00 Defensores de Belgrano – Colegiales
10.06.2017 21:00 Almirante Brown – CA Talleres RDE
10.06.2017 21:00 San Telmo – Deportivo Moron
10.06.2017 21:00 Club Atletico Platense – Excursionistas
10.06.2017 21:00 CA Fenix – Deportivo Español
10.06.2017 21:00 Barracas Central – Villa San Carlos

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 21:00 CD UAI Urquiza – Barracas Central
17.06.2017 21:00 Villa San Carlos – CA Fenix
17.06.2017 21:00 Deportivo Español – Club Atletico Platense
17.06.2017 21:00 Excursionistas – San Telmo
17.06.2017 21:00 Deportivo Moron – Almirante Brown
17.06.2017 21:00 CA Talleres RDE – Defensores de Belgrano
17.06.2017 21:00 Colegiales – Deportivo Riestra
17.06.2017 21:00 Acassuso – Tristan Suarez
17.06.2017 21:00 Comunicaciones – Club Atlético Estudiantes

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 21:00 Atlanta – Comunicaciones
24.06.2017 21:00 Club Atlético Estudiantes – Acassuso
24.06.2017 21:00 Tristan Suarez – Colegiales
24.06.2017 21:00 Deportivo Riestra – CA Talleres RDE
24.06.2017 21:00 Defensores de Belgrano – Deportivo Moron
24.06.2017 21:00 Almirante Brown – Excursionistas
24.06.2017 21:00 San Telmo – Deportivo Español
24.06.2017 21:00 Club Atletico Platense – Villa San Carlos
24.06.2017 21:00 CA Fenix – CD UAI Urquiza

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 21:00 CD UAI Urquiza – Club Atletico Platense
01.07.2017 21:00 Villa San Carlos – San Telmo
01.07.2017 21:00 Deportivo Español – Almirante Brown
01.07.2017 21:00 Excursionistas – Defensores de Belgrano
01.07.2017 21:00 Deportivo Moron – Deportivo Riestra
01.07.2017 21:00 CA Talleres RDE – Tristan Suarez
01.07.2017 21:00 Colegiales – Club Atlético Estudiantes
01.07.2017 21:00 Acassuso – Atlanta
01.07.2017 21:00 Barracas Central – CA Fenix
Advertisement

Seneste kampe

Tristan Suarez
San Telmo
0 – 0
30. april 20:30
Færdig
Colegiales
Villa San Carlos
0 – 1
30. april 20:30
Færdig
Club Atlético Estudiantes
Club Atletico Platense
1 – 1
30. april 18:40
Færdig
Acassuso
CD UAI Urquiza
0 – 0
30. april 17:00
Færdig
Comunicaciones
Barracas Central
0 – 2
29. april 20:35
Færdig
Deportivo Riestra
Almirante Brown
0 – 1
29. april 20:30
Færdig
CA Talleres RDE
Deportivo Español
1 – 1
29. april 17:00
Færdig
Deportivo Moron
Excursionistas
5 – 0
28. april 02:05
Færdig
Villa San Carlos
Acassuso
0 – 0
24. april 20:30
Færdig
CD UAI Urquiza
Comunicaciones
3 – 0
24. april 20:30
Færdig

Kommende kampe

Atlanta
CA Fenix
vs
3. maj 02:05
Ikke startet
Defensores de Belgrano
Deportivo Riestra
vs
6. maj 21:00
Ikke startet
Almirante Brown
Tristan Suarez
vs
6. maj 21:00
Ikke startet
San Telmo
Club Atlético Estudiantes
vs
6. maj 21:00
Ikke startet
Club Atletico Platense
Atlanta
vs
6. maj 21:00
Ikke startet
CA Fenix
Comunicaciones
vs
6. maj 21:00
Ikke startet
Barracas Central
Acassuso
vs
6. maj 21:00
Ikke startet
CD UAI Urquiza
Colegiales
vs
6. maj 21:00
Ikke startet
Villa San Carlos
CA Talleres RDE
vs
6. maj 21:00
Ikke startet
Deportivo Español
Deportivo Moron
vs
6. maj 21:00
Ikke startet

Turneringer i Argentina