LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
25/4-2017 04:53
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Argentinos Juniors 28 16 7 5 39 - 18 55
2. Guillermo Brown 27 14 7 6 38 - 19 49
3. Nueva Chicago 28 13 7 8 42 - 31 46
4. Chacarita Juniors 27 13 6 8 32 - 26 45
5. Ferro Carril Oeste 28 10 13 5 39 - 29 43
6. Instituto 28 10 10 8 43 - 34 40
7. Los Andes 28 10 9 9 26 - 29 39
8. Central Cordoba d.S 27 9 11 7 32 - 26 38
9. Almagro 27 8 14 5 22 - 17 38
10. Independiente Rivadavia 28 8 14 6 28 - 31 38
11. Santamarina 28 9 10 9 31 - 33 37
12. Brown de Adrogue 28 10 7 11 34 - 37 37
13. All Boys 28 10 7 11 29 - 34 37
14. Gimnasia Jujuy 28 9 9 10 23 - 25 36
15. Douglas Haig 28 8 11 9 26 - 31 35
16. San Martin de Tucuman 27 8 9 10 32 - 36 33
17. Juventud Unida de Gualeguaychú 28 8 9 11 36 - 49 33
18. Sportivo Estudiantes 28 8 8 12 27 - 38 32
19. Flandria 27 7 10 10 20 - 28 31
20. Villa Dalmine 28 7 8 13 31 - 34 29
21. Boca Unidos 27 7 8 12 27 - 34 29
22. Crucero del Norte 27 6 7 14 26 - 31 25
23. Atletico Parana 28 6 7 15 19 - 32 25
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
318 36,96 702 2,21 136 (42,8 %) 104 (32,7 %) 78 (24,5 %)
Opdateret:
25/4-2017 04:53
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Argentinos Juniors 14 10 3 1 24 - 8 33
2. Guillermo Brown 14 8 4 2 24 - 10 28
3. Nueva Chicago 14 8 2 4 23 - 11 26
4. Chacarita Juniors 13 8 2 3 18 - 11 26
5. Ferro Carril Oeste 14 8 5 1 29 - 13 29
6. Instituto 14 7 4 3 27 - 18 25
7. Los Andes 14 7 4 3 17 - 14 25
8. Central Cordoba d.S 14 7 5 2 22 - 8 26
9. Almagro 14 4 8 2 12 - 8 20
10. Independiente Rivadavia 14 6 7 1 16 - 14 25
11. Santamarina 14 6 5 3 19 - 14 23
12. Brown de Adrogue 14 5 5 4 17 - 15 20
13. All Boys 14 4 5 5 12 - 17 17
14. Gimnasia Jujuy 14 6 4 4 14 - 10 22
15. Douglas Haig 14 5 5 4 13 - 12 20
16. San Martin de Tucuman 13 6 4 3 20 - 14 22
17. Juventud Unida de Gualeguaychú 14 4 5 5 16 - 17 17
18. Sportivo Estudiantes 14 4 6 4 14 - 16 18
19. Flandria 13 3 4 6 7 - 12 13
20. Villa Dalmine 14 5 5 4 19 - 11 20
21. Boca Unidos 14 6 2 6 17 - 18 20
22. Crucero del Norte 13 6 5 2 20 - 10 23
23. Atletico Parana 14 3 5 6 8 - 13 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
318 36,96 702 2,21 136 (42,8 %) 104 (32,7 %) 78 (24,5 %)
Opdateret:
25/4-2017 04:53
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Argentinos Juniors 14 6 4 4 15 - 10 22
2. Guillermo Brown 13 6 3 4 14 - 9 21
3. Nueva Chicago 14 5 5 4 19 - 20 20
4. Chacarita Juniors 14 5 4 5 14 - 15 19
5. Ferro Carril Oeste 14 2 8 4 10 - 16 14
6. Instituto 14 3 6 5 16 - 16 15
7. Los Andes 14 3 5 6 9 - 15 14
8. Central Cordoba d.S 13 2 6 5 10 - 18 12
9. Almagro 13 4 6 3 10 - 9 18
10. Independiente Rivadavia 14 2 7 5 12 - 17 13
11. Santamarina 14 3 5 6 12 - 19 14
12. Brown de Adrogue 14 5 2 7 17 - 22 17
13. All Boys 14 6 2 6 17 - 17 20
14. Gimnasia Jujuy 14 3 5 6 9 - 15 14
15. Douglas Haig 14 3 6 5 13 - 19 15
16. San Martin de Tucuman 14 2 5 7 12 - 22 11
17. Juventud Unida de Gualeguaychú 14 4 4 6 20 - 32 16
18. Sportivo Estudiantes 14 4 2 8 13 - 22 14
19. Flandria 14 4 6 4 13 - 16 18
20. Villa Dalmine 14 2 3 9 12 - 23 9
21. Boca Unidos 13 1 6 6 10 - 16 9
22. Crucero del Norte 14 0 2 12 6 - 21 2
23. Atletico Parana 14 3 2 9 11 - 19 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
318 36,96 702 2,21 136 (42,8 %) 104 (32,7 %) 78 (24,5 %)
Opdateret:
25/4-2017 04:53
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Argentinos Juniors 14 7 1,39 0,64
2. Guillermo Brown 15 11 1,41 0,70
3. Nueva Chicago 7 7 1,50 1,11
4. Chacarita Juniors 11 9 1,19 0,96
5. Ferro Carril Oeste 11 9 1,39 1,04
6. Instituto 3 5 1,54 1,21
7. Los Andes 7 10 0,93 1,04
8. Central Cordoba d.S 11 12 1,19 0,96
9. Almagro 12 11 0,81 0,63
10. Independiente Rivadavia 8 8 1,00 1,11
11. Santamarina 10 10 1,11 1,18
12. Brown de Adrogue 10 5 1,21 1,32
13. All Boys 8 11 1,04 1,21
14. Gimnasia Jujuy 10 11 0,82 0,89
15. Douglas Haig 9 8 0,93 1,11
16. San Martin de Tucuman 7 7 1,19 1,33
17. Juventud Unida de Gualeguaychú 8 8 1,29 1,75
18. Sportivo Estudiantes 5 9 0,96 1,36
19. Flandria 11 11 0,74 1,04
20. Villa Dalmine 9 8 1,11 1,21
21. Boca Unidos 7 8 1,00 1,26
22. Crucero del Norte 7 11 0,96 1,15
23. Atletico Parana 9 13 0,68 1,14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
318 36,96 702 2,21 136 (42,8 %) 104 (32,7 %) 78 (24,5 %)
Vis hele listen
Opdateret:
25/4-2017 04:53
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
25/4-2017 04:53
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
Opdateret:
25/4-2017 04:53
Argentina
Primera B Nacional (44 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 18:05 All Boys – Boca Unidos 0 – 1
27.08.2016 20:35 Brown de Adrogue – Santamarina 2 – 0
27.08.2016 21:30 Atletico Parana – Flandria 0 – 2
27.08.2016 22:10 Chacarita Juniors – Instituto 1 – 1
28.08.2016 01:05 Ferro Carril Oeste – Central Cordoba d.S 4 – 3
28.08.2016 19:40 San Martin de Tucuman – Argentinos Juniors 2 – 2
28.08.2016 20:30 Douglas Haig – Los Andes 0 – 1
28.08.2016 21:05 Guillermo Brown – Independiente Rivadavia 1 – 0
29.08.2016 19:30 Sportivo Estudiantes – Gimnasia Jujuy 1 – 0
30.08.2016 02:05 Crucero del Norte – Nueva Chicago 2 – 2
30.08.2016 20:30 Villa Dalmine – Juventud Unida de Gualeguaychú 5 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 20:35 Flandria – Brown de Adrogue 0 – 1
03.09.2016 21:00 Los Andes – Villa Dalmine 0 – 1
03.09.2016 23:40 Instituto – San Martin de Tucuman 1 – 1
04.09.2016 02:00 Independiente Rivadavia – All Boys 1 – 1
04.09.2016 16:00 Santamarina – Guillermo Brown 2 – 0
04.09.2016 20:10 Nueva Chicago – Sportivo Estudiantes 2 – 1
04.09.2016 20:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Atletico Parana 1 – 1
04.09.2016 21:05 Boca Unidos – Ferro Carril Oeste 1 – 3
04.09.2016 22:00 Gimnasia Jujuy – Douglas Haig 1 – 1
04.09.2016 22:00 Central Cordoba d.S – Almagro 1 – 1
06.09.2016 02:10 Argentinos Juniors – Crucero del Norte 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 18:40 San Martin de Tucuman – Chacarita Juniors 0 – 2
10.09.2016 20:30 Almagro – Boca Unidos 0 – 0
10.09.2016 20:30 All Boys – Santamarina 0 – 2
10.09.2016 20:30 Brown de Adrogue – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 1
10.09.2016 20:30 Villa Dalmine – Gimnasia Jujuy 1 – 1
10.09.2016 22:05 Douglas Haig – Nueva Chicago 0 – 0
10.09.2016 22:40 Ferro Carril Oeste – Independiente Rivadavia 1 – 2
11.09.2016 21:00 Atletico Parana – Los Andes 2 – 0
11.09.2016 21:00 Guillermo Brown – Flandria 0 – 1
11.09.2016 22:00 Crucero del Norte – Instituto 1 – 2
13.09.2016 02:10 Sportivo Estudiantes – Argentinos Juniors 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 01:15 Chacarita Juniors – Crucero del Norte 1 – 0
17.09.2016 02:05 Los Andes – Brown de Adrogue 1 – 1
17.09.2016 02:30 Gimnasia Jujuy – Atletico Parana 2 – 1
17.09.2016 19:05 Santamarina – Ferro Carril Oeste 1 – 1
17.09.2016 20:30 Flandria – All Boys 1 – 2
17.09.2016 21:00 Boca Unidos – Central Cordoba d.S 2 – 0
17.09.2016 22:00 Independiente Rivadavia – Almagro 0 – 0
18.09.2016 01:10 Instituto – Sportivo Estudiantes 1 – 2
18.09.2016 20:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Guillermo Brown 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:30 Brown de Adrogue – Gimnasia Jujuy 0 – 0
20.09.2016 20:30 Almagro – Santamarina 2 – 1
21.09.2016 01:15 Douglas Haig – Instituto 1 – 1
21.09.2016 02:10 Atletico Parana – Nueva Chicago 1 – 1
21.09.2016 20:30 Guillermo Brown – Los Andes 2 – 0
21.09.2016 20:35 Sportivo Estudiantes – Chacarita Juniors 1 – 1
21.09.2016 21:00 Crucero del Norte – San Martin de Tucuman 3 – 0
22.09.2016 02:00 All Boys – Juventud Unida de Gualeguaychú 2 – 1
22.09.2016 02:05 Ferro Carril Oeste – Flandria 3 – 0
22.09.2016 02:10 Villa Dalmine – Argentinos Juniors 2 – 0
22.09.2016 03:00 Central Cordoba d.S – Independiente Rivadavia 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 01:25 Los Andes – Almagro 0 – 2
08.10.2016 02:00 Crucero del Norte – Douglas Haig 1 – 0
08.10.2016 02:30 Gimnasia Jujuy – Ferro Carril Oeste 0 – 0
08.10.2016 18:05 Flandria – Boca Unidos 0 – 0
08.10.2016 18:10 Nueva Chicago – All Boys 2 – 0
08.10.2016 20:30 Santamarina – Independiente Rivadavia 0 – 2
08.10.2016 22:00 San Martin de Tucuman – Villa Dalmine 1 – 2
08.10.2016 22:05 Chacarita Juniors – Atletico Parana 0 – 2
09.10.2016 01:05 Argentinos Juniors – Guillermo Brown 0 – 2
09.10.2016 21:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Central Cordoba d.S 0 – 2
09.10.2016 22:00 Instituto – Brown de Adrogue 5 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2016 20:30 Almagro – Gimnasia Jujuy 1 – 1
12.10.2016 23:05 Ferro Carril Oeste – Nueva Chicago 4 – 1
13.10.2016 01:30 Atletico Parana – San Martin de Tucuman 0 – 1
13.10.2016 01:30 Douglas Haig – Sportivo Estudiantes 2 – 2
13.10.2016 02:05 Villa Dalmine – Crucero del Norte 0 – 0
13.10.2016 02:30 Independiente Rivadavia – Flandria 1 – 1
13.10.2016 20:50 Brown de Adrogue – Chacarita Juniors 1 – 2
13.10.2016 21:00 Guillermo Brown – Instituto 2 – 2
13.10.2016 21:00 Boca Unidos – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 3
14.10.2016 01:05 All Boys – Argentinos Juniors 0 – 3
14.10.2016 03:00 Central Cordoba d.S – Los Andes 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 20:10 Nueva Chicago – Almagro 0 – 1
16.10.2016 21:00 Flandria – Santamarina 0 – 0
16.10.2016 21:00 Sportivo Estudiantes – Villa Dalmine 1 – 1
16.10.2016 21:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Independiente Rivadavia 1 – 1
16.10.2016 22:00 San Martin de Tucuman – Brown de Adrogue 2 – 1
16.10.2016 23:00 Crucero del Norte – Atletico Parana 0 – 2
18.10.2016 00:30 Instituto – All Boys 0 – 1
18.10.2016 00:35 Los Andes – Boca Unidos 2 – 1
18.10.2016 02:05 Argentinos Juniors – Ferro Carril Oeste 3 – 1
18.10.2016 02:30 Gimnasia Jujuy – Central Cordoba d.S 2 – 0
19.10.2016 02:10 Chacarita Juniors – Guillermo Brown 0 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 01:00 Villa Dalmine – Douglas Haig 0 – 1
22.10.2016 02:05 Central Cordoba d.S – Nueva Chicago 3 – 1
22.10.2016 17:00 Brown de Adrogue – Crucero del Norte 2 – 0
22.10.2016 17:10 All Boys – Chacarita Juniors 1 – 0
22.10.2016 20:30 Almagro – Argentinos Juniors 0 – 0
22.10.2016 23:00 Atletico Parana – Sportivo Estudiantes 1 – 3
23.10.2016 21:00 Boca Unidos – Gimnasia Jujuy 1 – 1
23.10.2016 21:00 Santamarina – Juventud Unida de Gualeguaychú 4 – 1
23.10.2016 21:00 Guillermo Brown – San Martin de Tucuman 4 – 0
23.10.2016 23:00 Independiente Rivadavia – Los Andes 1 – 0
25.10.2016 02:05 Ferro Carril Oeste – Instituto 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2016 20:35 Nueva Chicago – Villa Dalmine 3 – 1
26.10.2016 02:10 Argentinos Juniors – Douglas Haig 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 01:00 Sportivo Estudiantes – Brown de Adrogue 2 – 1
29.10.2016 01:10 Chacarita Juniors – Ferro Carril Oeste 1 – 0
29.10.2016 02:00 Instituto – Almagro 1 – 0
29.10.2016 16:00 Los Andes – Santamarina 3 – 1
29.10.2016 21:00 Gimnasia Jujuy – Independiente Rivadavia 1 – 1
29.10.2016 21:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Flandria 0 – 0
29.10.2016 22:00 San Martin de Tucuman – All Boys 3 – 2
29.10.2016 23:30 Douglas Haig – Atletico Parana 1 – 0
30.10.2016 18:00 Crucero del Norte – Guillermo Brown 4 – 0
30.10.2016 19:35 Nueva Chicago – Boca Unidos 2 – 2
30.10.2016 20:00 Argentinos Juniors – Central Cordoba d.S 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.11.2016 01:00 Instituto – Villa Dalmine 1 – 1
02.11.2016 18:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Ferro Carril Oeste 0 – 0
02.11.2016 19:40 Nueva Chicago – Brown de Adrogue 0 – 1
02.11.2016 20:00 Flandria – Almagro 1 – 0
02.11.2016 23:00 Los Andes – All Boys 3 – 1
03.11.2016 01:00 San Martin de Tucuman – Sportivo Estudiantes 2 – 0
03.11.2016 01:05 Chacarita Juniors – Douglas Haig 1 – 0
03.11.2016 01:05 Argentinos Juniors – Atletico Parana 1 – 0
04.11.2016 00:30 Santamarina – Central Cordoba d.S 1 – 2
04.11.2016 01:30 Independiente Rivadavia – Boca Unidos 3 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 20:00 Guillermo Brown – Sportivo Estudiantes 4 – 1
06.11.2016 20:00 Flandria – Los Andes 1 – 1
06.11.2016 20:00 Santamarina – Gimnasia Jujuy 0 – 0
06.11.2016 20:00 Boca Unidos – Argentinos Juniors 1 – 0
06.11.2016 22:00 Independiente Rivadavia – Nueva Chicago 1 – 0
06.11.2016 23:00 Ferro Carril Oeste – San Martin de Tucuman 1 – 1
08.11.2016 00:00 All Boys – Crucero del Norte 3 – 2
08.11.2016 01:00 Atletico Parana – Villa Dalmine 1 – 0
08.11.2016 01:10 Almagro – Chacarita Juniors 3 – 0
08.11.2016 19:30 Brown de Adrogue – Douglas Haig 0 – 1
09.11.2016 02:00 Central Cordoba d.S – Instituto 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 20:00 Nueva Chicago – Santamarina 3 – 0
12.11.2016 20:05 Chacarita Juniors – Central Cordoba d.S 4 – 0
12.11.2016 21:30 Sportivo Estudiantes – All Boys 0 – 2
13.11.2016 19:05 Argentinos Juniors – Independiente Rivadavia 3 – 1
13.11.2016 20:00 Villa Dalmine – Brown de Adrogue 3 – 0
13.11.2016 20:00 Los Andes – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 4
13.11.2016 20:10 Gimnasia Jujuy – Flandria 0 – 1
13.11.2016 21:00 Douglas Haig – Guillermo Brown 0 – 2
13.11.2016 21:05 Crucero del Norte – Ferro Carril Oeste 1 – 1
13.11.2016 22:30 Instituto – Boca Unidos 1 – 0
14.11.2016 00:00 San Martin de Tucuman – Almagro 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 00:05 Ferro Carril Oeste – Sportivo Estudiantes 0 – 0
19.11.2016 01:30 Independiente Rivadavia – Instituto 1 – 0
19.11.2016 02:00 Central Cordoba d.S – San Martin de Tucuman 0 – 0
19.11.2016 21:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Gimnasia Jujuy 1 – 2
19.11.2016 21:00 All Boys – Douglas Haig 1 – 1
19.11.2016 21:00 Almagro – Crucero del Norte 1 – 0
19.11.2016 21:00 Guillermo Brown – Villa Dalmine 3 – 1
19.11.2016 21:00 Flandria – Nueva Chicago 0 – 1
19.11.2016 21:00 Brown de Adrogue – Atletico Parana 3 – 2
19.11.2016 21:05 Boca Unidos – Chacarita Juniors 1 – 0
19.11.2016 23:10 Santamarina – Argentinos Juniors 0 – 3

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 21:05 Nueva Chicago – Juventud Unida de Gualeguaychú 5 – 1
22.11.2016 23:10 Douglas Haig – Ferro Carril Oeste 1 – 1
23.11.2016 01:05 Chacarita Juniors – Independiente Rivadavia 1 – 0
23.11.2016 01:15 Argentinos Juniors – Flandria 2 – 0
23.11.2016 21:00 Villa Dalmine – All Boys 0 – 0
23.11.2016 21:30 Crucero del Norte – Central Cordoba d.S 0 – 0
24.11.2016 01:00 Atletico Parana – Guillermo Brown 0 – 2
24.11.2016 01:00 Instituto – Santamarina 2 – 2
24.11.2016 01:00 Sportivo Estudiantes – Almagro 1 – 1
24.11.2016 01:30 San Martin de Tucuman – Boca Unidos 2 – 0
24.11.2016 01:30 Gimnasia Jujuy – Los Andes 1 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 00:05 All Boys – Atletico Parana 0 – 0
27.11.2016 21:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Argentinos Juniors 0 – 0
27.11.2016 21:00 Guillermo Brown – Brown de Adrogue 3 – 1
27.11.2016 22:00 Independiente Rivadavia – San Martin de Tucuman 2 – 2
28.11.2016 21:00 Almagro – Douglas Haig 2 – 2
28.11.2016 21:00 Flandria – Instituto 1 – 3
28.11.2016 21:00 Boca Unidos – Crucero del Norte 2 – 1
28.11.2016 21:05 Ferro Carril Oeste – Villa Dalmine 1 – 1
28.11.2016 23:30 Santamarina – Chacarita Juniors 1 – 1
29.11.2016 02:00 Central Cordoba d.S – Sportivo Estudiantes 0 – 1
29.11.2016 21:10 Los Andes – Nueva Chicago 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.12.2016 01:30 Gimnasia Jujuy – Guillermo Brown 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 21:00 Brown de Adrogue – All Boys 1 – 4
03.12.2016 21:05 Nueva Chicago – Gimnasia Jujuy 0 – 1
03.12.2016 22:00 Douglas Haig – Central Cordoba d.S 2 – 0
03.12.2016 23:00 Villa Dalmine – Almagro 0 – 1
03.12.2016 23:00 San Martin de Tucuman – Santamarina 1 – 1
04.12.2016 00:10 Chacarita Juniors – Flandria 3 – 2
04.12.2016 00:30 Atletico Parana – Ferro Carril Oeste 0 – 0
04.12.2016 23:00 Instituto – Juventud Unida de Gualeguaychú 5 – 2
05.12.2016 01:00 Sportivo Estudiantes – Boca Unidos 1 – 1
05.12.2016 21:05 Crucero del Norte – Independiente Rivadavia 1 – 1
06.12.2016 01:05 Argentinos Juniors – Los Andes 1 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.12.2016 21:00 Almagro – Atletico Parana 0 – 1
09.12.2016 21:00 Flandria – San Martin de Tucuman 0 – 2
09.12.2016 21:05 Los Andes – Instituto 1 – 1
09.12.2016 23:05 All Boys – Guillermo Brown 0 – 2
10.12.2016 00:30 Santamarina – Crucero del Norte 2 – 0
10.12.2016 00:30 Boca Unidos – Douglas Haig 3 – 1
10.12.2016 01:05 Ferro Carril Oeste – Brown de Adrogue 0 – 0
10.12.2016 01:30 Independiente Rivadavia – Sportivo Estudiantes 1 – 0
10.12.2016 02:20 Central Cordoba d.S – Villa Dalmine 3 – 1
10.12.2016 21:05 Juventud Unida de Gualeguaychú – Chacarita Juniors 2 – 3
12.12.2016 00:00 Gimnasia Jujuy – Argentinos Juniors 0 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 21:00 Brown de Adrogue – Almagro 2 – 0
14.12.2016 01:00 Atletico Parana – Central Cordoba d.S 1 – 1
14.12.2016 01:05 Chacarita Juniors – Los Andes 1 – 1
14.12.2016 21:00 Guillermo Brown – Ferro Carril Oeste 4 – 1
14.12.2016 21:30 Crucero del Norte – Flandria 2 – 0
14.12.2016 22:00 Douglas Haig – Independiente Rivadavia 1 – 0
14.12.2016 23:30 Instituto – Gimnasia Jujuy 3 – 1
15.12.2016 00:05 Argentinos Juniors – Nueva Chicago 2 – 0
15.12.2016 01:00 Sportivo Estudiantes – Santamarina 0 – 1
15.12.2016 01:05 Villa Dalmine – Boca Unidos 1 – 0
15.12.2016 01:30 San Martin de Tucuman – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.12.2016 21:00 Gimnasia Jujuy – Chacarita Juniors 0 – 2
18.12.2016 21:00 Flandria – Sportivo Estudiantes 1 – 2
18.12.2016 21:05 Nueva Chicago – Instituto 2 – 1
18.12.2016 21:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Crucero del Norte 2 – 1
18.12.2016 22:00 Central Cordoba d.S – Brown de Adrogue 0 – 1
18.12.2016 23:00 Independiente Rivadavia – Villa Dalmine 2 – 1
19.12.2016 00:00 Santamarina – Douglas Haig 2 – 2
19.12.2016 00:30 Boca Unidos – Atletico Parana 3 – 0
19.12.2016 21:00 Almagro – Guillermo Brown 1 – 0
19.12.2016 21:00 Los Andes – San Martin de Tucuman 1 – 0
20.12.2016 01:10 Ferro Carril Oeste – All Boys 3 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 21:05 Brown de Adrogue – Boca Unidos 1 – 1
10.03.2017 21:10 Chacarita Juniors – Nueva Chicago 2 – 3
11.03.2017 01:00 Crucero del Norte – Los Andes 2 – 1
11.03.2017 01:00 Douglas Haig – Flandria 2 – 3
11.03.2017 01:05 Instituto – Argentinos Juniors 2 – 1
11.03.2017 01:30 San Martin de Tucuman – Gimnasia Jujuy 3 – 0
11.03.2017 21:00 Guillermo Brown – Central Cordoba d.S 0 – 0
11.03.2017 21:00 Villa Dalmine – Santamarina 2 – 2
11.03.2017 21:00 Atletico Parana – Independiente Rivadavia 1 – 1
11.03.2017 23:05 All Boys – Almagro 1 – 1
12.03.2017 00:00 Sportivo Estudiantes – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 19:30 Brown de Adrogue – Argentinos Juniors 1 – 0
15.03.2017 01:00 Douglas Haig – San Martin de Tucuman 2 – 1
15.03.2017 01:05 Ferro Carril Oeste – Los Andes 0 – 0
15.03.2017 20:00 Almagro – Juventud Unida de Gualeguaychú 1 – 1
15.03.2017 20:00 Guillermo Brown – Nueva Chicago 0 – 3
16.03.2017 00:00 Sportivo Estudiantes – Crucero del Norte 1 – 0
16.03.2017 00:00 All Boys – Gimnasia Jujuy 2 – 1
16.03.2017 00:05 Villa Dalmine – Chacarita Juniors 0 – 0
16.03.2017 01:00 Boca Unidos – Santamarina 0 – 2
16.03.2017 01:00 Atletico Parana – Instituto 1 – 0
16.03.2017 02:00 Central Cordoba d.S – Flandria 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 20:00 Independiente Rivadavia – Brown de Adrogue 0 – 4
19.03.2017 20:00 Los Andes – Sportivo Estudiantes 1 – 0
19.03.2017 20:00 Flandria – Villa Dalmine 1 – 0
19.03.2017 21:00 Boca Unidos – Guillermo Brown 0 – 3
19.03.2017 21:00 Gimnasia Jujuy – Crucero del Norte 2 – 0
19.03.2017 22:30 Central Cordoba d.S – All Boys 2 – 0
19.03.2017 23:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Douglas Haig 5 – 1
20.03.2017 20:00 Nueva Chicago – San Martin de Tucuman 1 – 0
20.03.2017 20:00 Almagro – Ferro Carril Oeste 0 – 1
21.03.2017 00:30 Santamarina – Atletico Parana 2 – 1
21.03.2017 01:10 Argentinos Juniors – Chacarita Juniors 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 20:00 Los Andes – Douglas Haig 1 – 0
25.03.2017 00:10 Argentinos Juniors – San Martin de Tucuman 3 – 1
25.03.2017 01:30 Independiente Rivadavia – Guillermo Brown 1 – 1
25.03.2017 19:30 Flandria – Atletico Parana 1 – 0
25.03.2017 20:00 Nueva Chicago – Crucero del Norte 1 – 1
25.03.2017 22:05 Instituto – Chacarita Juniors 2 – 3
25.03.2017 23:00 Santamarina – Brown de Adrogue 3 – 1
26.03.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Sportivo Estudiantes 1 – 0
26.03.2017 22:00 Boca Unidos – All Boys 0 – 1
26.03.2017 23:30 Central Cordoba d.S – Ferro Carril Oeste 4 – 1
27.03.2017 00:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Villa Dalmine 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 20:30 Almagro – Central Cordoba d.S 0 – 0
01.04.2017 02:00 Atletico Parana – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 0
01.04.2017 17:00 Brown de Adrogue – Flandria 1 – 1
01.04.2017 20:05 Villa Dalmine – Los Andes 2 – 0
01.04.2017 21:05 All Boys – Independiente Rivadavia 2 – 2
01.04.2017 22:05 Sportivo Estudiantes – Nueva Chicago 1 – 1
01.04.2017 23:00 Douglas Haig – Gimnasia Jujuy 1 – 0
02.04.2017 01:05 Ferro Carril Oeste – Boca Unidos 2 – 1
02.04.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Instituto 1 – 1
03.04.2017 21:00 Guillermo Brown – Santamarina 0 – 0
04.04.2017 02:05 Crucero del Norte – Argentinos Juniors 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Los Andes – Atletico Parana 3 – 1
08.04.2017 20:35 Nueva Chicago – Douglas Haig 0 – 1
08.04.2017 23:05 Chacarita Juniors – San Martin de Tucuman 1 – 0
09.04.2017 00:00 Instituto – Crucero del Norte 2 – 1
09.04.2017 21:00 Gimnasia Jujuy – Villa Dalmine 2 – 1
09.04.2017 21:00 Boca Unidos – Almagro 1 – 2
09.04.2017 21:20 Independiente Rivadavia – Ferro Carril Oeste 0 – 0
10.04.2017 00:30 Juventud Unida de Gualeguaychú – Brown de Adrogue 1 – 3
11.04.2017 01:30 Santamarina – All Boys 1 – 0
11.04.2017 02:10 Argentinos Juniors – Sportivo Estudiantes 4 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 20:30 Almagro – Independiente Rivadavia 0 – 0
14.04.2017 20:30 Brown de Adrogue – Los Andes 1 – 1
15.04.2017 01:00 Central Cordoba d.S – Boca Unidos 1 – 1
15.04.2017 01:00 Atletico Parana – Gimnasia Jujuy 0 – 1
15.04.2017 02:05 Crucero del Norte – Chacarita Juniors 2 – 0
15.04.2017 20:05 Villa Dalmine – Nueva Chicago 2 – 3
15.04.2017 20:30 All Boys – Flandria 0 – 0
15.04.2017 20:35 Ferro Carril Oeste – Santamarina 1 – 0
15.04.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Instituto 1 – 0
15.04.2017 22:05 Douglas Haig – Argentinos Juniors 0 – 1
16.04.2017 21:00 Guillermo Brown – Juventud Unida de Gualeguaychú 0 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 20:30 Flandria – Ferro Carril Oeste 0 – 0
19.04.2017 20:35 Nueva Chicago – Atletico Parana 2 – 0
19.04.2017 21:00 Gimnasia Jujuy – Brown de Adrogue 2 – 0
20.04.2017 00:10 Chacarita Juniors – Sportivo Estudiantes 2 – 0
20.04.2017 01:30 Santamarina – Almagro 0 – 0
20.04.2017 02:00 Instituto – Douglas Haig 1 – 1
20.04.2017 02:10 Argentinos Juniors – Villa Dalmine 2 – 0
20.04.2017 02:30 Independiente Rivadavia – Central Cordoba d.S 2 – 2
20.04.2017 02:30 San Martin de Tucuman – Crucero del Norte 1 – 0
21.04.2017 00:05 Los Andes – Guillermo Brown 0 – 0
21.04.2017 02:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – All Boys 0 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 17:05 Brown de Adrogue – Nueva Chicago 1 – 2
23.04.2017 18:15 Atletico Parana – Argentinos Juniors 0 – 1
23.04.2017 20:30 Almagro – Flandria 1 – 1
23.04.2017 20:30 Villa Dalmine – Instituto 1 – 3
23.04.2017 21:00 Ferro Carril Oeste – Juventud Unida de Gualeguaychú 7 – 2
23.04.2017 21:00 Boca Unidos – Independiente Rivadavia 1 – 1
23.04.2017 21:00 Guillermo Brown – Gimnasia Jujuy 1 – 0
23.04.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – San Martin de Tucuman 3 – 3
25.04.2017 01:00 All Boys – Los Andes 0 – 1
25.04.2017 02:05 Douglas Haig – Chacarita Juniors 0 – 0
25.04.2017 03:00 Central Cordoba d.S – Santamarina 3 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 18:05 Nueva Chicago – Guillermo Brown
29.04.2017 19:45 Juventud Unida de Gualeguaychú – Almagro
29.04.2017 20:30 Flandria – Central Cordoba d.S
30.04.2017 01:05 Chacarita Juniors – Villa Dalmine
30.04.2017 20:40 Los Andes – Ferro Carril Oeste
30.04.2017 20:45 Argentinos Juniors – Brown de Adrogue
30.04.2017 22:00 Crucero del Norte – Sportivo Estudiantes
30.04.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – All Boys
30.04.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Douglas Haig
01.05.2017 00:00 Santamarina – Boca Unidos
03.05.2017 02:00 Instituto – Atletico Parana

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 22:00 Independiente Rivadavia – Santamarina
07.05.2017 22:00 Villa Dalmine – San Martin de Tucuman
07.05.2017 22:00 Atletico Parana – Chacarita Juniors
07.05.2017 22:00 Brown de Adrogue – Instituto
07.05.2017 22:00 Guillermo Brown – Argentinos Juniors
07.05.2017 22:00 All Boys – Nueva Chicago
07.05.2017 22:00 Ferro Carril Oeste – Gimnasia Jujuy
07.05.2017 22:00 Almagro – Los Andes
07.05.2017 22:00 Central Cordoba d.S – Juventud Unida de Gualeguaychú
07.05.2017 22:00 Boca Unidos – Flandria
07.05.2017 22:00 Douglas Haig – Crucero del Norte

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2017 22:00 Nueva Chicago – Ferro Carril Oeste
10.05.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Almagro
10.05.2017 22:00 Los Andes – Central Cordoba d.S
10.05.2017 22:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Boca Unidos
10.05.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Douglas Haig
10.05.2017 22:00 Argentinos Juniors – All Boys
10.05.2017 22:00 Instituto – Guillermo Brown
10.05.2017 22:00 Chacarita Juniors – Brown de Adrogue
10.05.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Atletico Parana
10.05.2017 22:00 Crucero del Norte – Villa Dalmine
10.05.2017 22:00 Flandria – Independiente Rivadavia

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 22:00 All Boys – Instituto
14.05.2017 22:00 Guillermo Brown – Chacarita Juniors
14.05.2017 22:00 Brown de Adrogue – San Martin de Tucuman
14.05.2017 22:00 Atletico Parana – Crucero del Norte
14.05.2017 22:00 Santamarina – Flandria
14.05.2017 22:00 Ferro Carril Oeste – Argentinos Juniors
14.05.2017 22:00 Almagro – Nueva Chicago
14.05.2017 22:00 Central Cordoba d.S – Gimnasia Jujuy
14.05.2017 22:00 Boca Unidos – Los Andes
14.05.2017 22:00 Independiente Rivadavia – Juventud Unida de Gualeguaychú
14.05.2017 22:00 Villa Dalmine – Sportivo Estudiantes

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2017 22:00 Argentinos Juniors – Almagro
17.05.2017 22:00 Nueva Chicago – Central Cordoba d.S
17.05.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Boca Unidos
17.05.2017 22:00 Los Andes – Independiente Rivadavia
17.05.2017 22:00 Douglas Haig – Villa Dalmine
17.05.2017 22:00 Instituto – Ferro Carril Oeste
17.05.2017 22:00 Chacarita Juniors – All Boys
17.05.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Guillermo Brown
17.05.2017 22:00 Crucero del Norte – Brown de Adrogue
17.05.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Atletico Parana
17.05.2017 22:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Santamarina

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 22:00 Ferro Carril Oeste – Chacarita Juniors
20.05.2017 22:00 All Boys – San Martin de Tucuman
20.05.2017 22:00 Guillermo Brown – Crucero del Norte
20.05.2017 22:00 Brown de Adrogue – Sportivo Estudiantes
20.05.2017 22:00 Flandria – Juventud Unida de Gualeguaychú
20.05.2017 22:00 Almagro – Instituto
20.05.2017 22:00 Central Cordoba d.S – Argentinos Juniors
20.05.2017 22:00 Boca Unidos – Nueva Chicago
20.05.2017 22:00 Independiente Rivadavia – Gimnasia Jujuy
20.05.2017 22:00 Santamarina – Los Andes
20.05.2017 22:00 Atletico Parana – Douglas Haig

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 22:00 Instituto – Central Cordoba d.S
27.05.2017 22:00 Argentinos Juniors – Boca Unidos
27.05.2017 22:00 Nueva Chicago – Independiente Rivadavia
27.05.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Santamarina
27.05.2017 22:00 Villa Dalmine – Atletico Parana
27.05.2017 22:00 Chacarita Juniors – Almagro
27.05.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Ferro Carril Oeste
27.05.2017 22:00 Crucero del Norte – All Boys
27.05.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Guillermo Brown
27.05.2017 22:00 Douglas Haig – Brown de Adrogue
27.05.2017 22:00 Los Andes – Flandria

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.05.2017 20:30 Flandria – Guillermo Brown

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 22:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Los Andes
03.06.2017 22:00 Guillermo Brown – Douglas Haig
03.06.2017 22:00 All Boys – Sportivo Estudiantes
03.06.2017 22:00 Ferro Carril Oeste – Crucero del Norte
03.06.2017 22:00 Almagro – San Martin de Tucuman
03.06.2017 22:00 Central Cordoba d.S – Chacarita Juniors
03.06.2017 22:00 Boca Unidos – Instituto
03.06.2017 22:00 Independiente Rivadavia – Argentinos Juniors
03.06.2017 22:00 Santamarina – Nueva Chicago
03.06.2017 22:00 Flandria – Gimnasia Jujuy
03.06.2017 22:00 Brown de Adrogue – Villa Dalmine

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 22:00 Instituto – Independiente Rivadavia
10.06.2017 22:00 Argentinos Juniors – Santamarina
10.06.2017 22:00 Nueva Chicago – Flandria
10.06.2017 22:00 Atletico Parana – Brown de Adrogue
10.06.2017 22:00 Chacarita Juniors – Boca Unidos
10.06.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Central Cordoba d.S
10.06.2017 22:00 Crucero del Norte – Almagro
10.06.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Ferro Carril Oeste
10.06.2017 22:00 Douglas Haig – All Boys
10.06.2017 22:00 Villa Dalmine – Guillermo Brown
10.06.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Juventud Unida de Gualeguaychú

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 22:00 Almagro – Sportivo Estudiantes
17.06.2017 22:00 Ferro Carril Oeste – Douglas Haig
17.06.2017 22:00 All Boys – Villa Dalmine
17.06.2017 22:00 Los Andes – Gimnasia Jujuy
17.06.2017 22:00 Central Cordoba d.S – Crucero del Norte
17.06.2017 22:00 Boca Unidos – San Martin de Tucuman
17.06.2017 22:00 Independiente Rivadavia – Chacarita Juniors
17.06.2017 22:00 Santamarina – Instituto
17.06.2017 22:00 Flandria – Argentinos Juniors
17.06.2017 22:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Nueva Chicago
17.06.2017 22:00 Guillermo Brown – Atletico Parana

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 22:00 Chacarita Juniors – Santamarina
24.06.2017 22:00 Instituto – Flandria
24.06.2017 22:00 Argentinos Juniors – Juventud Unida de Gualeguaychú
24.06.2017 22:00 Brown de Adrogue – Guillermo Brown
24.06.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Independiente Rivadavia
24.06.2017 22:00 Crucero del Norte – Boca Unidos
24.06.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Central Cordoba d.S
24.06.2017 22:00 Douglas Haig – Almagro
24.06.2017 22:00 Villa Dalmine – Ferro Carril Oeste
24.06.2017 22:00 Atletico Parana – All Boys
24.06.2017 22:00 Nueva Chicago – Los Andes

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.07.2017 22:00 Central Cordoba d.S – Douglas Haig
01.07.2017 22:00 Almagro – Villa Dalmine
01.07.2017 22:00 Ferro Carril Oeste – Atletico Parana
01.07.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Nueva Chicago
01.07.2017 22:00 Boca Unidos – Sportivo Estudiantes
01.07.2017 22:00 Independiente Rivadavia – Crucero del Norte
01.07.2017 22:00 Santamarina – San Martin de Tucuman
01.07.2017 22:00 Flandria – Chacarita Juniors
01.07.2017 22:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Instituto
01.07.2017 22:00 Los Andes – Argentinos Juniors
01.07.2017 22:00 All Boys – Brown de Adrogue

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.07.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Flandria
08.07.2017 22:00 Chacarita Juniors – Juventud Unida de Gualeguaychú
08.07.2017 22:00 Instituto – Los Andes
08.07.2017 22:00 Guillermo Brown – All Boys
08.07.2017 22:00 Crucero del Norte – Santamarina
08.07.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Independiente Rivadavia
08.07.2017 22:00 Douglas Haig – Boca Unidos
08.07.2017 22:00 Villa Dalmine – Central Cordoba d.S
08.07.2017 22:00 Atletico Parana – Almagro
08.07.2017 22:00 Brown de Adrogue – Ferro Carril Oeste
08.07.2017 22:00 Argentinos Juniors – Gimnasia Jujuy

43. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.07.2017 22:00 Boca Unidos – Villa Dalmine
15.07.2017 22:00 Central Cordoba d.S – Atletico Parana
15.07.2017 22:00 Almagro – Brown de Adrogue
15.07.2017 22:00 Nueva Chicago – Argentinos Juniors
15.07.2017 22:00 Independiente Rivadavia – Douglas Haig
15.07.2017 22:00 Santamarina – Sportivo Estudiantes
15.07.2017 22:00 Flandria – Crucero del Norte
15.07.2017 22:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – San Martin de Tucuman
15.07.2017 22:00 Los Andes – Chacarita Juniors
15.07.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – Instituto
15.07.2017 22:00 Ferro Carril Oeste – Guillermo Brown

44. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 22:00 Crucero del Norte – Juventud Unida de Gualeguaychú
22.07.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Los Andes
22.07.2017 22:00 Chacarita Juniors – Gimnasia Jujuy
22.07.2017 22:00 All Boys – Ferro Carril Oeste
22.07.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Flandria
22.07.2017 22:00 Douglas Haig – Santamarina
22.07.2017 22:00 Villa Dalmine – Independiente Rivadavia
22.07.2017 22:00 Atletico Parana – Boca Unidos
22.07.2017 22:00 Brown de Adrogue – Central Cordoba d.S
22.07.2017 22:00 Guillermo Brown – Almagro
22.07.2017 22:00 Instituto – Nueva Chicago

45. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 22:00 Independiente Rivadavia – Atletico Parana
29.07.2017 22:00 Boca Unidos – Brown de Adrogue
29.07.2017 22:00 Central Cordoba d.S – Guillermo Brown
29.07.2017 22:00 Argentinos Juniors – Instituto
29.07.2017 22:00 Santamarina – Villa Dalmine
29.07.2017 22:00 Flandria – Douglas Haig
29.07.2017 22:00 Juventud Unida de Gualeguaychú – Sportivo Estudiantes
29.07.2017 22:00 Los Andes – Crucero del Norte
29.07.2017 22:00 Gimnasia Jujuy – San Martin de Tucuman
29.07.2017 22:00 Nueva Chicago – Chacarita Juniors
29.07.2017 22:00 Almagro – All Boys

46. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 22:00 Douglas Haig – Juventud Unida de Gualeguaychú
05.08.2017 22:00 Sportivo Estudiantes – Los Andes
05.08.2017 22:00 Crucero del Norte – Gimnasia Jujuy
05.08.2017 22:00 San Martin de Tucuman – Nueva Chicago
05.08.2017 22:00 Villa Dalmine – Flandria
05.08.2017 22:00 Atletico Parana – Santamarina
05.08.2017 22:00 Brown de Adrogue – Independiente Rivadavia
05.08.2017 22:00 Guillermo Brown – Boca Unidos
05.08.2017 22:00 All Boys – Central Cordoba d.S
05.08.2017 22:00 Chacarita Juniors – Argentinos Juniors
05.08.2017 22:00 Ferro Carril Oeste – Almagro
Advertisement

Seneste kampe

Central Cordoba d.S
Santamarina
3 – 0
25. april 03:00
Færdig
Douglas Haig
Chacarita Juniors
0 – 0
25. april 02:05
Færdig
All Boys
Los Andes
0 – 1
25. april 01:00
Færdig
Sportivo Estudiantes
San Martin de Tucuman
3 – 3
23. april 22:00
Færdig
Boca Unidos
Independiente Rivadavia
1 – 1
23. april 21:00
Færdig
Guillermo Brown
Gimnasia Jujuy
1 – 0
23. april 21:00
Færdig
Ferro Carril Oeste
Juventud Unida de Gualeguaychú
7 – 2
23. april 21:00
Færdig
Almagro
Flandria
1 – 1
23. april 20:30
Færdig
Villa Dalmine
Instituto
1 – 3
23. april 20:30
Færdig
Atletico Parana
Argentinos Juniors
0 – 1
23. april 18:15
Færdig
Brown de Adrogue
Nueva Chicago
1 – 2
23. april 17:05
Færdig
Juventud Unida de Gualeguaychú
All Boys
0 – 2
21. april 02:00
Færdig

Kommende kampe

Nueva Chicago
Guillermo Brown
vs
29. april 18:05
Ikke startet
Juventud Unida de Gualeguaychú
Almagro
vs
29. april 19:45
Ikke startet
Flandria
Central Cordoba d.S
vs
29. april 20:30
Ikke startet
Chacarita Juniors
Villa Dalmine
vs
30. april 01:05
Ikke startet
Los Andes
Ferro Carril Oeste
vs
30. april 20:40
Ikke startet
Argentinos Juniors
Brown de Adrogue
vs
30. april 20:45
Ikke startet
Crucero del Norte
Sportivo Estudiantes
vs
30. april 22:00
Ikke startet
Gimnasia Jujuy
All Boys
vs
30. april 22:00
Ikke startet
San Martin de Tucuman
Douglas Haig
vs
30. april 22:00
Ikke startet
Santamarina
Boca Unidos
vs
1. maj 00:00
Ikke startet
Instituto
Atletico Parana
vs
3. maj 02:00
Ikke startet
Villa Dalmine
San Martin de Tucuman
vs
7. maj 22:00
Ikke startet

Turneringer i Argentina