LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
# Klub K V U T Mål Point
1. Boca Juniors 30 18 9 3 62 - 25 63
2. River Plate 30 16 8 6 51 - 28 56
3. Asefa Estudiantes 30 16 8 6 46 - 26 56
4. Racing Club 30 17 4 9 51 - 40 55
5. Banfield 30 17 3 10 42 - 35 54
6. Independiente 30 14 11 5 39 - 23 53
7. San Lorenzo 30 16 5 9 46 - 35 53
8. Lanus 30 14 8 8 36 - 25 50
9. Newells Old Boys 30 14 7 9 40 - 30 49
10. Defensa y Justicia 30 14 7 9 31 - 23 49
11. Colon 30 14 7 9 32 - 25 49
12. Rosario Central 30 11 11 8 40 - 31 44
13. Gimnasia LP 30 12 7 11 26 - 24 43
14. Godoy Cruz 30 13 4 13 34 - 34 43
15. Talleres 30 11 9 10 35 - 30 42
16. Olimpo 30 9 11 10 37 - 32 38
17. Atlético de Rafaela 30 10 7 13 31 - 30 37
18. Temperley 30 10 7 13 30 - 38 37
19. Velez Sarsfield 30 10 7 13 31 - 40 37
20. Patronato de Parana 30 8 10 12 30 - 40 34
21. Atletico Tucuman 30 8 9 13 34 - 40 33
22. San Martin San Juan 30 7 12 11 27 - 40 33
23. Union 30 8 8 14 25 - 39 32
24. Tigre 30 8 7 15 33 - 43 31
25. Huracan 30 6 11 13 23 - 30 29
26. Sarmiento 30 7 7 16 31 - 51 28
27. Arsenal de Sarandí 30 7 6 17 27 - 50 27
28. Belgrano 30 5 11 14 21 - 34 26
29. Quilmes 30 6 7 17 18 - 43 25
30. Aldosivi 30 5 10 15 15 - 40 25
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
450 41,03 1024 2,28 199 (44,2 %) 119 (26,4 %) 132 (29,3 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Boca Juniors 15 11 2 2 35 - 12 35
2. River Plate 15 8 5 2 25 - 13 29
3. Asefa Estudiantes 15 11 3 1 21 - 6 36
4. Racing Club 15 11 3 1 28 - 12 36
5. Banfield 15 11 2 2 26 - 13 35
6. Independiente 15 4 8 3 15 - 13 20
7. San Lorenzo 15 10 1 4 24 - 15 31
8. Lanus 15 9 4 2 21 - 9 31
9. Newells Old Boys 15 8 3 4 25 - 18 27
10. Defensa y Justicia 15 8 4 3 18 - 10 28
11. Colon 15 7 4 4 15 - 13 25
12. Rosario Central 15 7 5 3 23 - 12 26
13. Gimnasia LP 15 6 4 5 14 - 14 22
14. Godoy Cruz 15 8 2 5 21 - 16 26
15. Talleres 15 6 5 4 14 - 11 23
16. Olimpo 15 6 4 5 20 - 16 22
17. Atlético de Rafaela 15 5 5 5 18 - 15 20
18. Temperley 15 7 4 4 21 - 14 25
19. Velez Sarsfield 15 8 3 4 23 - 18 27
20. Patronato de Parana 15 4 5 6 19 - 25 17
21. Atletico Tucuman 15 5 5 5 15 - 15 20
22. San Martin San Juan 15 5 3 7 16 - 20 18
23. Union 15 7 3 5 14 - 15 24
24. Tigre 15 5 5 5 17 - 19 20
25. Huracan 15 3 7 5 11 - 13 16
26. Sarmiento 15 4 4 7 16 - 25 16
27. Arsenal de Sarandí 15 4 3 8 16 - 24 15
28. Belgrano 15 2 7 6 9 - 13 13
29. Quilmes 15 6 2 7 13 - 16 20
30. Aldosivi 15 3 4 8 9 - 27 13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
450 41,03 1024 2,28 199 (44,2 %) 119 (26,4 %) 132 (29,3 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Boca Juniors 15 7 7 1 27 - 13 28
2. River Plate 15 8 3 4 26 - 15 27
3. Asefa Estudiantes 15 5 5 5 25 - 20 20
4. Racing Club 15 6 1 8 23 - 28 19
5. Banfield 15 6 1 8 16 - 22 19
6. Independiente 15 10 3 2 24 - 10 33
7. San Lorenzo 15 6 4 5 22 - 20 22
8. Lanus 15 5 4 6 15 - 16 19
9. Newells Old Boys 15 6 4 5 15 - 12 22
10. Defensa y Justicia 15 6 3 6 13 - 13 21
11. Colon 15 7 3 5 17 - 12 24
12. Rosario Central 15 4 6 5 17 - 19 18
13. Gimnasia LP 15 6 3 6 12 - 10 21
14. Godoy Cruz 15 5 2 8 13 - 18 17
15. Talleres 15 5 4 6 21 - 19 19
16. Olimpo 15 3 7 5 17 - 16 16
17. Atlético de Rafaela 15 5 2 8 13 - 15 17
18. Temperley 15 3 3 9 9 - 24 12
19. Velez Sarsfield 15 2 4 9 8 - 22 10
20. Patronato de Parana 15 4 5 6 11 - 15 17
21. Atletico Tucuman 15 3 4 8 19 - 25 13
22. San Martin San Juan 15 2 9 4 11 - 20 15
23. Union 15 1 5 9 11 - 24 8
24. Tigre 15 3 2 10 16 - 24 11
25. Huracan 15 3 4 8 12 - 17 13
26. Sarmiento 15 3 3 9 15 - 26 12
27. Arsenal de Sarandí 15 3 3 9 11 - 26 12
28. Belgrano 15 3 4 8 12 - 21 13
29. Quilmes 15 0 5 10 5 - 27 5
30. Aldosivi 15 2 6 7 6 - 13 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
450 41,03 1024 2,28 199 (44,2 %) 119 (26,4 %) 132 (29,3 %)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Boca Juniors 12 3 2,07 0,83
2. River Plate 12 5 1,70 0,93
3. Asefa Estudiantes 16 5 1,53 0,87
4. Racing Club 8 5 1,70 1,33
5. Banfield 11 8 1,40 1,17
6. Independiente 15 8 1,30 0,77
7. San Lorenzo 7 4 1,53 1,17
8. Lanus 13 9 1,20 0,83
9. Newells Old Boys 12 6 1,33 1,00
10. Defensa y Justicia 16 10 1,03 0,77
11. Colon 15 9 1,07 0,83
12. Rosario Central 10 9 1,33 1,03
13. Gimnasia LP 13 12 0,87 0,80
14. Godoy Cruz 9 12 1,13 1,13
15. Talleres 9 9 1,17 1,00
16. Olimpo 10 9 1,23 1,07
17. Atlético de Rafaela 9 12 1,03 1,00
18. Temperley 11 10 1,00 1,27
19. Velez Sarsfield 8 13 1,03 1,33
20. Patronato de Parana 7 13 1,00 1,33
21. Atletico Tucuman 8 10 1,13 1,33
22. San Martin San Juan 10 14 0,90 1,33
23. Union 9 12 0,83 1,30
24. Tigre 4 10 1,10 1,43
25. Huracan 9 11 0,77 1,00
26. Sarmiento 4 10 1,03 1,70
27. Arsenal de Sarandí 5 12 0,90 1,67
28. Belgrano 8 14 0,70 1,13
29. Quilmes 7 15 0,60 1,43
30. Aldosivi 10 18 0,50 1,33
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
450 41,03 1024 2,28 199 (44,2 %) 119 (26,4 %) 132 (29,3 %)
Vis hele listen
Mål    Spiller Klub
21    Dario Benedetto Boca Juniors
17    Sebastian Driussi River Plate
15    José Gustavo Sand Lanus
13    Mariano Pavone Velez Sarsfield
12    Ignacio Scocco Newells Old Boys
12    Lucas Alario River Plate
12    Carlos Luna Tigre
11    Fernando Zampedri Atletico Tucuman
11    Emiliano Ariel Rigoni Independiente
11    Nicolas Blandi San Lorenzo
10    Fernando Coniglio Olimpo
10    Gustavo Bou Racing Club
9    Dario Cvitanich Banfield
9    Cristian Pavon Boca Juniors
9    Javier Correa Godoy Cruz
9    Maxi Rodriguez Newells Old Boys
9    Marcos Acuna Racing Club
9    Lautaro Martinez Racing Club
9    Martin Cauteruccio San Lorenzo
9    Sebastian Palacios Talleres
9    Jonathan Menendez Talleres
8    Gabriel Gudino Atlético de Rafaela
8    Adrian Ricardo Centurion Boca Juniors
8    Lucas Viatri Estudiantes
8    Diego Vera Independiente
8    Washington Camacho Rosario Central
7    Leandro Diaz Atlético de Rafaela
7    Santiago Silva Banfield
7    Nicolas Bertolo Banfield
7    Nicolas Marcelo Stefanelli Defensa y Justicia
7    Andres Lorenzo Rios Defensa y Justicia
7    Nicolas Ibanez Gimnasia LP
7    Santiago Garcia Godoy Cruz
7    Mauro Formica Newells Old Boys
7    Federico Andrada Quilmes
7    Lisandro Lopez Racing Club
7    Gonzalo Martinez River Plate
7    Marcos Daniel Figueroa Temperley
7    Mauro Guevgeozian Temperley
6    Carlos Auzqui Asefa Estudiantes
6    Cristian Menendez Atletico Tucuman
6    Walter Bou Boca Juniors
6    Ismael Blanco Colon
6    Alexander Barboza Defensa y Justicia
6    Matias Aguirregaray Estudiantes
6    Jaime Ayovi Godoy Cruz
6    Rodrigo Cabalucci Olimpo
6    Marco Ruben Rosario Central
6    Fernando Belluschi San Lorenzo
6    Franco Soldano Union
5    Javier Fabian Toledo Asefa Estudiantes
5    Fernando Luna Atlético de Rafaela
5    Carlos Tevez Boca Juniors
5    Nicolas Leguizamon Colon
5    Lautaro Acosta Lanus
5    German Denis Lanus
5    Damian Arce Patronato de Parana
5    Matias Alejandro Quiroga Patronato de Parana
5    Diego González Racing Club
5    German Gustavo Herrera Rosario Central
5    Teofilo Gutiérrez Rosario Central
5    Facundo Barcelo Viera San Martin San Juan
5    Victorio Gabriel Ramis Talleres
5    Alexis Castro Tigre
4    Sebastian Ariel Penco Aldosivi
4    Juan Brunetta Arsenal de Sarandí
4    Israel Alejandro Damonte Asefa Estudiantes
4    Luis Miguel Rodriguez Atletico Tucuman
4    David Barbona Atletico Tucuman
4    Emanuel Cecchini Banfield
4    Claudio Bieler Belgrano
4    Ivan Torres Colon
4    Franco Niell Gimnasia LP
4    Walter Erviti Independiente
4    Ezequiel Barco Independiente
4    Emmanuel Gigliotti Independiente
4    Carlos Rodriguez Olimpo
4    Fernando Telechea Patronato de Parana
4    Nicolas Bertocchi Patronato de Parana
4    Federico Carrizo Rosario Central
4    Gustavo Villarruel San Martin San Juan
4    Emanuel Denning San Martin San Juan
4    Lucas Emanuel Gamba Union
4    Diego Godoy Union
4    Matias Vargas Velez Sarsfield
4    Diego Zabala Velez Sarsfield
3    Alan Alegre Aldosivi
3    Federico Milo Arsenal de Sarandí
3    Leonardo Rolon Arsenal de Sarandí
3    Juan Ignacio Sanchez Sotelo Arsenal de Sarandí
3    Jonathan Bottinelli Arsenal de Sarandí
3    Marco Borgnino Atlético de Rafaela
3    Guillermo Acosta Atletico Tucuman
3    Leandro Gonzalez Atletico Tucuman
3    Brian Sarmiento Banfield
3    Mariano Barbieri Belgrano
3    Matias Suarez Belgrano
3    Fernando Andres Marquez Belgrano
3    Cristian Franco Lema Belgrano
3    Gino Peruzzi Boca Juniors
3    Facundo Abel Pereyra Colon
3    Tomas Pochettino Defensa y Justicia
3    Leonel Ariel Miranda Defensa y Justicia
3    Augusto Solari Estudiantes
3    Lucas Rodriguez Estudiantes
3    Facundo Sanchez Estudiantes
3    Juan Fernando Garro Godoy Cruz
3    Mariano Gonzalez Huracan
3    Ignacio Pussetto Huracan
3    Norberto Briasco Huracan
3    Lucas Albertengo Independiente
3    Alejandro Silva Lanus
3    Hector Fertoli Newells Old Boys
3    Victor Alberto Figueroa Newells Old Boys
3    Francisco Pizzini Olimpo
3    Emiliano Tellechea Olimpo
3    Sebastian Bertoli Patronato de Parana
3    Hernan Da Campo Quilmes
3    Nestor Ortigoza San Lorenzo
3    Paulo Diaz San Lorenzo
3    Sebastian Blanco San Lorenzo
3    Adrian Balboa Sarmiento
3    Gervasio Daniel Nunez Sarmiento
3    Brian Fernandez Sarmiento
3    Cristian Chimino Temperley
3    Ariel Colzera Temperley
3    Diego Morales Tigre
2    Antonio Medina Aldosivi
2    Jonathan Galvan Aldosivi
2    Neri Ricardo Bandiera Aldosivi
2    Marcos Curado Arsenal de Sarandí
2    Joaquin Boghossian Arsenal de Sarandí
2    Ignacio Bailone Asefa Estudiantes
2    Kevin Fabian Itabel Atlético de Rafaela
2    Fabio Alvarez Atletico Tucuman
2    Mauricio Ezequiel Sperdutti Banfield
2    Federico Lértora Belgrano
2    Fernando Gago Boca Juniors
2    Oscar Benitez Boca Juniors
2    German Conti Colon
2    Agustin Bouzat Defensa y Justicia
2    Ignacio Rivero Defensa y Justicia
2    Sebastian Dubarbier Estudiantes
2    Juan Otero Estudiantes
2    Leandro Desabato Estudiantes
2    Brahian Aleman Gimnasia LP
2    Nicolas Mazzola Gimnasia LP
2    Fabián Rinaudo Gimnasia LP
2    Mauricio Romero Gimnasia LP
2    Lorenzo Faravelli Gimnasia LP
2    Lucas Matias Licht Gimnasia LP
2    Guillermo Fernandez Godoy Cruz
2    Gaston Claudio Gimenez Godoy Cruz
2    Nicolas Romat Huracan
2    Lucas Sosa Huracan
2    Alejandro Romero Huracan
2    Diego Mendoza Huracan
2    Maximiliano Meza Independiente
2    Roman Martinez Lanus
2    Maximiliano Velázquez Lanus
2    Jonathan Blanco Olimpo
2    Jonathan Cabral Olimpo
2    Victor Ruben Lopez Olimpo
2    Lucas Marquez Patronato de Parana
2    Alejandro Gagliardi Patronato de Parana
2    Gabriel Omar Ramirez Quilmes
2    Santiago Rosales Racing Club
2    Miguel Barbieri Racing Club
2    Andres D'Alessandro River Plate
2    Rodrigo Mora River Plate
2    Fabian Bordagaray Rosario Central
2    Maximiliano Lovera Rosario Central
2    Walter Montoya Rosario Central
2    Gonzalo Bergessio San Lorenzo
2    Bautista Merlini San Lorenzo
2    Diego Chaves San Martin San Juan
2    Ezequiel Montagna San Martin San Juan
2    Joaquin Molina San Martin San Juan
2    Joaquin Vivani Sarmiento
2    Patricio Vidal Sarmiento
2    Maximiliano Fornari Sarmiento
2    Emanuel Reynoso Talleres
2    Leonardo Godoy Talleres
2    Ezequiel Rescaldani Talleres
2    Leonardo Gil Talleres
2    Alexis Zarate Temperley
2    Adrian Arregui Temperley
2    Leonardo Di Lorenzo Temperley
2    Sergio Abel Peralta Temperley
2    Agustin Cardozo Tigre
2    Ramon Mierez Tigre
2    Lucas Ariel Menossi Tigre
2    Sebastián Rincon Tigre
2    Emanuel Britez Union
2    Leonardo Sanchez Union
2    Maximiliano Romero Velez Sarsfield
2    Hernan Barcos Velez Sarsfield
1    Leandro Sosa Aldosivi
1    Joel Acosta Aldosivi
1    Leandro Marin Arsenal de Sarandí
1    Renzo Perez Arsenal de Sarandí
1    Martin Gimenez Arsenal de Sarandí
1    Claudio Corvalan Arsenal de Sarandí
1    Sergio Velázquez Arsenal de Sarandí
1    Julio Cesar Rodriguez Arsenal de Sarandí
1    Lucas Wilchez Arsenal de Sarandí
1    Ramiro Costa Atlético de Rafaela
1    Mathias Abero Atlético de Rafaela
1    Mauro Albertengo Atlético de Rafaela
1    Santiago Paz Atlético de Rafaela
1    Alfredo Pussetto Atlético de Rafaela
1    Gaston Campi Atlético de Rafaela
1    Facundo Soloa Atlético de Rafaela
1    Angelo Martino Atlético de Rafaela
1    Jose Mendez Atletico Tucuman
1    Claudio Villagra Banfield
1    Renato Civelli Banfield
1    Gonzalo Bettini Banfield
1    Juan Manuel Cobo Banfield
1    Adrian Sporle Banfield
1    Guillermo Martin Farre Belgrano
1    Bolatti Belgrano
1    Jorge Luis Velazquez Belgrano
1    Jonathan Cristian Silva Boca Juniors
1    Gonzalo Maroni Boca Juniors
1    Juan Manuel Insaurralde Boca Juniors
1    Frank Fabra Boca Juniors
1    Guillermo Luis Ortiz Colon
1    Emanuel Olivera Colon
1    Pablo Martin Ledesma Colon
1    Cristian Bernardi Colon
1    Tomas Sandoval Colon
1    Diego Lagos Colon
1    Luis Yamil Garnier Colon
1    Lucas Bareiro Defensa y Justicia
1    Jonathan Schunke Estudiantes
1    Juan Bautista Cascini Estudiantes
1    Leandro Contin Gimnasia LP
1    Mauro Matos Gimnasia LP
1    Maximiliano Sigales Godoy Cruz
1    Nicolas Sanchez Godoy Cruz
1    Marcelo Benitez Godoy Cruz
1    Angel Gonzalez Godoy Cruz
1    Fabricio Angileri Godoy Cruz
1    Martin Hugo Nervo Huracan
1    David Depetris Huracan
1    Lucas Chacana Huracan
1    Mauro Bogado Huracan
1    Federico Mancinelli Huracan
1    Diego Rodriguez Independiente
1    Victor Leandro Cuesta Independiente
1    Juan Sanchez Mino Independiente
1    Nery Dominguez Independiente
1    Fabricio Bustos Independiente
1    Jorge Figal Independiente
1    Martin Nicolas Benitez Independiente
1    Matias Sanchez Lanus
1    Nicolas Aguirre Lanus
1    Jose Gomez Lanus
1    Diego Braghieri Lanus
1    Marcelo Herrera Lanus
1    Hernan Toledo Lanus
1    Joel Amoroso Newells Old Boys
1    Sebastián Prediger Newells Old Boys
1    Diego Mateo Newells Old Boys
1    Franco Troyansky Olimpo
1    Jacobo Mansilla Olimpo
1    José Correa Olimpo
1    Nicolas Pantaleone Olimpo
1    Walter Andrade Patronato de Parana
1    Gabriel Vargas Patronato de Parana
1    Gabriel Graciani Patronato de Parana
1    Ivan Alejandro Furios Patronato de Parana
1    Cristian Garcia Quilmes
1    Matias Acuna Quilmes
1    Gaston Bottino Quilmes
1    Nicolas Benegas Quilmes
1    Maximiliano Gonzalez Quilmes
1    Matias Orihuela Quilmes
1    Federico Matias Zaracho Racing Club
1    Pablo Maximiliano Cuadra Racing Club
1    Ricardo Gaston Diaz Racing Club
1    Ivan Pillud Racing Club
1    Oscar Romero Racing Club
1    Sergio Vittor Racing Club
1    Marco Natanel Torsiglieri Racing Club
1    Camilo Mayada River Plate
1    Arturo Mina River Plate
1    Jorge Moreira River Plate
1    Jonatan Ramon Maidana River Plate
1    Marcelo Larrondo River Plate
1    Ariel Mauricio Rojas River Plate
1    Lucas Martinez River Plate
1    Giovani Lo Celso Rosario Central
1    Gustavo Colman Rosario Central
1    Jose Luis Fernandez Rosario Central
1    Mauricio Martinez Rosario Central
1    Jose Ramon Leguizamon Rosario Central
1    Esteban Burgos Rosario Central
1    Emmanuel Mas San Lorenzo
1    Ezequiel Cerutti San Lorenzo
1    Matias Caruzzo San Lorenzo
1    Ezequiel Avila San Lorenzo
1    Marcos Angeleri San Lorenzo
1    Juan Ignacio Mercier San Lorenzo
1    Juan Francisco Mattia San Martin San Juan
1    Marcos Gelabert San Martin San Juan
1    Luis Emanuel Ardente San Martin San Juan
1    Mauricio Ferney Casierra San Martin San Juan
1    Nicolas Mana San Martin San Juan
1    Nicolas Pelaitay San Martin San Juan
1    Marcos Astina Sarmiento
1    Lucas Godoy Sarmiento
1    Adrian Scifo Sarmiento
1    Guillermo Cosaro Sarmiento
1    Nicolas Rinaldi Sarmiento
1    Hector Luis Cuevas Sarmiento
1    Alexis Jorge Niz Sarmiento
1    Francisco Duttari Sarmiento
1    Carlos Munoz Talleres
1    Javier Marcelo Gandolfi Talleres
1    Claudio Luciano Vazquez Temperley
1    Lucas Mancinelli Temperley
1    Oliver Paz Benitez Tigre
1    Erik Fernando Godoy Tigre
1    Diego Sosa Tigre
1    Federico Gonzalez Tigre
1    Emiliano Nahuel Ellacopulos Tigre
1    Brian Blasi Union
1    Rodrigo Erramuspe Union
1    Federico Anselmo Union
1    Nelson Acevedo Union
1    Guido Vadala Union
1    Bruno Pitton Union
1    Juan Manuel Martinez Velez Sarsfield
1    Nicolas Tripichio Velez Sarsfield
1    Cristian Javier Nasuti Velez Sarsfield
1    Maxi Caire Velez Sarsfield
1    Nicolas Dominguez Velez Sarsfield
1    Nicolas Delgadillo Godoy Velez Sarsfield
Vis hele listen
Assists    Spiller Klub
11    Marcos Acuna Racing Club
9    Cristian Pavon Boca Juniors
7    Rodrigo Cabalucci Olimpo
7    Fernando Belluschi San Lorenzo
7    Emanuel Denning San Martin San Juan
6    Carlos Tevez Boca Juniors
6    Agustin Bouzat Defensa y Justicia
6    Alejandro Silva Lanus
6    Lautaro Acosta Lanus
6    Mauro Formica Newells Old Boys
6    Gonzalo Martinez River Plate
6    Sebastian Blanco San Lorenzo
5    Leonel Di Placido Atletico Tucuman
5    David Barbona Atletico Tucuman
5    Brian Sarmiento Banfield
5    Martin Nicolas Benitez Independiente
5    Ignacio Scocco Newells Old Boys
5    Teofilo Gutiérrez Rosario Central
5    Maximiliano Lugo San Martin San Juan
5    Emiliano Ozuna Temperley
4    Juan Brunetta Arsenal de Sarandí
4    Nicolas Bertolo Banfield
4    Matias Suarez Belgrano
4    Sebastian Dubarbier Estudiantes
4    Lucas Matias Licht Gimnasia LP
4    Santiago Garcia Godoy Cruz
4    Francisco Pizzini Olimpo
4    Alejandro Gagliardi Patronato de Parana
4    Fernando Telechea Patronato de Parana
4    Gustavo Bou Racing Club
4    Lucas Alario River Plate
4    Gustavo Colman Rosario Central
4    Emanuel Reynoso Talleres
4    Victorio Gabriel Ramis Talleres
4    Lucas Mancinelli Temperley
4    Sebastián Rincon Tigre
3    Claudio Corvalan Arsenal de Sarandí
3    Gabriel Gudino Atlético de Rafaela
3    Mauro Albertengo Atlético de Rafaela
3    Fernando Luna Atlético de Rafaela
3    Luis Miguel Rodriguez Atletico Tucuman
3    Dario Benedetto Boca Juniors
3    Frank Fabra Boca Juniors
3    Gino Peruzzi Boca Juniors
3    Nicolas Leguizamon Colon
3    Ismael Blanco Colon
3    Lucas Viatri Estudiantes
3    Augusto Solari Estudiantes
3    Lucas Rodriguez Estudiantes
3    Brahian Aleman Gimnasia LP
3    Lorenzo Faravelli Gimnasia LP
3    Juan Fernando Garro Godoy Cruz
3    Gaston Claudio Gimenez Godoy Cruz
3    Alejandro Romero Huracan
3    Lucas Albertengo Independiente
3    Ezequiel Barco Independiente
3    Fernando Coniglio Olimpo
3    Jacobo Mansilla Olimpo
3    Damian Arce Patronato de Parana
3    Pablo Maximiliano Cuadra Racing Club
3    Diego González Racing Club
3    Sebastian Driussi River Plate
3    Rodrigo Mora River Plate
3    Jorge Moreira River Plate
3    Washington Camacho Rosario Central
3    Leonardo Gil Talleres
3    Jonathan Menendez Talleres
3    Mauro Guevgeozian Temperley
3    Marcos Daniel Figueroa Temperley
3    Maximiliano Romero Velez Sarsfield
2    Joel Acosta Aldosivi
2    Renzo Perez Arsenal de Sarandí
2    Sergio Velázquez Arsenal de Sarandí
2    Joaquin Boghossian Arsenal de Sarandí
2    Ignacio Bailone Asefa Estudiantes
2    Leandro Diaz Atlético de Rafaela
2    Leandro Gonzalez Atletico Tucuman
2    Lucas Villalba Atletico Tucuman
2    Fernando Zampedri Atletico Tucuman
2    Guillermo Acosta Atletico Tucuman
2    Santiago Silva Banfield
2    Dario Cvitanich Banfield
2    Mariano Barbieri Belgrano
2    Fernando Gago Boca Juniors
2    Jonathan Cristian Silva Boca Juniors
2    Facundo Abel Pereyra Colon
2    Cristian Bernardi Colon
2    Ignacio Rivero Defensa y Justicia
2    Tomas Pochettino Defensa y Justicia
2    Alexander Barboza Defensa y Justicia
2    Jonathan Schunke Estudiantes
2    Juan Otero Estudiantes
2    Angel Gonzalez Godoy Cruz
2    Fabricio Angileri Godoy Cruz
2    Mariano Gonzalez Huracan
2    Martin Hugo Nervo Huracan
2    Emmanuel Gigliotti Independiente
2    Walter Erviti Independiente
2    Juan Sanchez Mino Independiente
2    Emiliano Ariel Rigoni Independiente
2    Roman Martinez Lanus
2    José Gustavo Sand Lanus
2    Maxi Rodriguez Newells Old Boys
2    Emiliano Tellechea Olimpo
2    Arnaldo Gonzalez Patronato de Parana
2    Matias Alejandro Quiroga Patronato de Parana
2    Matias Orihuela Quilmes
2    Lisandro Lopez Racing Club
2    Oscar Romero Racing Club
2    Giovani Lo Celso Rosario Central
2    Jose Luis Fernandez Rosario Central
2    Ezequiel Cerutti San Lorenzo
2    Ezequiel Avila San Lorenzo
2    Gonzalo Bergessio San Lorenzo
2    Nicolas Blandi San Lorenzo
2    Gustavo Villarruel San Martin San Juan
2    Patricio Vidal Sarmiento
2    Sebastian Palacios Talleres
2    Leonardo Godoy Talleres
2    Ariel Colzera Temperley
2    Cristian Chimino Temperley
2    Diego Sosa Tigre
2    Lucas Emanuel Gamba Union
2    Guido Vadala Union
2    Emanuel Britez Union
2    Bruno Pitton Union
2    Juan Manuel Martinez Velez Sarsfield
2    Nicolas Delgadillo Godoy Velez Sarsfield
2    Maxi Caire Velez Sarsfield
1    Neri Ricardo Bandiera Aldosivi
1    Antonio Medina Aldosivi
1    Leandro Sosa Aldosivi
1    Federico Milo Arsenal de Sarandí
1    Lucas Wilchez Arsenal de Sarandí
1    Juan Ignacio Sanchez Sotelo Arsenal de Sarandí
1    Julio Cesar Rodriguez Arsenal de Sarandí
1    Carlos Auzqui Asefa Estudiantes
1    Ramiro Costa Atlético de Rafaela
1    Mathias Abero Atlético de Rafaela
1    Fabio Alvarez Atletico Tucuman
1    Mauricio Ezequiel Sperdutti Banfield
1    Fernando Andres Marquez Belgrano
1    Jorge Luis Velazquez Belgrano
1    Federico Lértora Belgrano
1    Walter Bou Boca Juniors
1    Adrian Ricardo Centurion Boca Juniors
1    Oscar Benitez Boca Juniors
1    Diego Lagos Colon
1    Pablo Martin Ledesma Colon
1    Ivan Torres Colon
1    German Conti Colon
1    Lucas Bareiro Defensa y Justicia
1    Leonel Ariel Miranda Defensa y Justicia
1    Facundo Sanchez Estudiantes
1    Leandro Desabato Estudiantes
1    Nicolas Mazzola Gimnasia LP
1    Nicolas Sanchez Godoy Cruz
1    Marcelo Benitez Godoy Cruz
1    Guillermo Fernandez Godoy Cruz
1    Nicolas Romat Huracan
1    Diego Mendoza Huracan
1    Ignacio Pussetto Huracan
1    Diego Rodriguez Independiente
1    Maximiliano Meza Independiente
1    Nery Dominguez Independiente
1    Diego Vera Independiente
1    Joel Amoroso Newells Old Boys
1    Victor Alberto Figueroa Newells Old Boys
1    Nicolas Pantaleone Olimpo
1    Nicolas Bertocchi Patronato de Parana
1    Nicolas Benegas Quilmes
1    Gabriel Omar Ramirez Quilmes
1    Matias Acuna Quilmes
1    Maximiliano Gonzalez Quilmes
1    Ivan Pillud Racing Club
1    Federico Matias Zaracho Racing Club
1    Lautaro Martinez Racing Club
1    Ariel Mauricio Rojas River Plate
1    Marcelo Larrondo River Plate
1    Andres D'Alessandro River Plate
1    Federico Carrizo Rosario Central
1    Fabian Bordagaray Rosario Central
1    Maximiliano Lovera Rosario Central
1    Jose Ramon Leguizamon Rosario Central
1    Marco Ruben Rosario Central
1    Mauricio Martinez Rosario Central
1    Nestor Ortigoza San Lorenzo
1    Martin Cauteruccio San Lorenzo
1    Paulo Diaz San Lorenzo
1    Bautista Merlini San Lorenzo
1    Marcos Angeleri San Lorenzo
1    Ezequiel Montagna San Martin San Juan
1    Nicolas Mana San Martin San Juan
1    Facundo Barcelo Viera San Martin San Juan
1    Gervasio Daniel Nunez Sarmiento
1    Adrian Balboa Sarmiento
1    Maximiliano Fornari Sarmiento
1    Joaquin Vivani Sarmiento
1    Leonardo Di Lorenzo Temperley
1    Claudio Luciano Vazquez Temperley
1    Federico Gonzalez Tigre
1    Lucas Ariel Menossi Tigre
1    Emiliano Nahuel Ellacopulos Tigre
1    Diego Morales Tigre
1    Diego Godoy Union
1    Rolando Garcia Union
1    Nelson Acevedo Union
1    Matias Vargas Velez Sarsfield
1    Mariano Pavone Velez Sarsfield
1    Nicolas Dominguez Velez Sarsfield
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 00:00 Sarmiento – Arsenal de Sarandí 1 – 0
27.08.2016 02:15 Godoy Cruz – Huracan 1 – 0
27.08.2016 19:00 Gimnasia LP – Velez Sarsfield 2 – 0
27.08.2016 21:00 Rosario Central – Defensa y Justicia 0 – 0
27.08.2016 23:00 Racing Club – Talleres 1 – 1
28.08.2016 00:00 Atletico Tucuman – Atlético de Rafaela 1 – 0
28.08.2016 01:00 San Lorenzo – San Martin San Juan 2 – 2
28.08.2016 19:00 Tigre – Asefa Estudiantes 0 – 3
28.08.2016 19:10 Quilmes – Newells Old Boys 0 – 1
28.08.2016 21:00 Belgrano – Independiente 0 – 1
28.08.2016 21:20 Union – Olimpo 1 – 0
28.08.2016 23:05 River Plate – Banfield 4 – 1
29.08.2016 01:05 Lanus – Boca Juniors 1 – 0
30.08.2016 00:00 Aldosivi – Colon 0 – 2
30.08.2016 02:15 Temperley – Patronato de Parana 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 00:00 Patronato de Parana – Gimnasia LP 0 – 1
10.09.2016 02:20 Huracan – Quilmes 1 – 1
10.09.2016 19:05 Olimpo – Lanus 0 – 0
10.09.2016 19:45 Banfield – Colon 0 – 0
10.09.2016 21:00 San Martin San Juan – Racing Club 0 – 2
10.09.2016 22:00 Union – Aldosivi 0 – 0
10.09.2016 23:00 Defensa y Justicia – San Lorenzo 0 – 2
11.09.2016 01:05 Independiente – Godoy Cruz 2 – 0
11.09.2016 19:00 Newells Old Boys – Tigre 1 – 0
11.09.2016 21:00 Velez Sarsfield – Rosario Central 2 – 0
11.09.2016 21:15 Asefa Estudiantes – Sarmiento 1 – 0
11.09.2016 23:05 Boca Juniors – Belgrano 3 – 0
12.09.2016 01:00 Talleres – River Plate 0 – 1
13.09.2016 00:00 Arsenal de Sarandí – Atletico Tucuman 1 – 3
13.09.2016 02:15 Atlético de Rafaela – Temperley 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 02:15 Colon – Talleres 1 – 0
17.09.2016 19:00 Lanus – Union 0 – 1
17.09.2016 21:00 San Lorenzo – Velez Sarsfield 2 – 1
17.09.2016 21:15 Rosario Central – Patronato de Parana 2 – 1
17.09.2016 22:00 Aldosivi – Banfield 1 – 3
17.09.2016 23:00 Quilmes – Independiente 1 – 1
18.09.2016 01:15 Sarmiento – Newells Old Boys 1 – 1
18.09.2016 19:00 Atletico Tucuman – Asefa Estudiantes 0 – 2
18.09.2016 19:15 Temperley – Arsenal de Sarandí 1 – 1
18.09.2016 21:00 Godoy Cruz – Boca Juniors 1 – 1
18.09.2016 21:15 Belgrano – Olimpo 0 – 0
18.09.2016 23:00 River Plate – San Martin San Juan 1 – 1
19.09.2016 01:00 Racing Club – Defensa y Justicia 1 – 1
20.09.2016 00:00 Tigre – Huracan 1 – 1
20.09.2016 02:15 Gimnasia LP – Atlético de Rafaela 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 02:20 Olimpo – Godoy Cruz 3 – 0
24.09.2016 19:00 Newells Old Boys – Atletico Tucuman 3 – 1
24.09.2016 21:15 Atlético de Rafaela – Rosario Central 0 – 0
24.09.2016 23:00 Velez Sarsfield – Racing Club 0 – 3
25.09.2016 01:00 Independiente – Tigre 1 – 1
25.09.2016 01:15 Huracan – Sarmiento 0 – 0
25.09.2016 19:15 Asefa Estudiantes – Temperley 3 – 0
25.09.2016 20:00 Union – Belgrano 0 – 2
25.09.2016 20:45 Talleres – Banfield 0 – 0
25.09.2016 21:00 Patronato de Parana – San Lorenzo 1 – 1
25.09.2016 23:00 Boca Juniors – Quilmes 4 – 1
25.09.2016 23:00 Lanus – Aldosivi 0 – 0
26.09.2016 01:00 Defensa y Justicia – River Plate 3 – 3
27.09.2016 00:00 Arsenal de Sarandí – Gimnasia LP 2 – 2
27.09.2016 02:15 San Martin San Juan – Colon 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 00:00 Quilmes – Olimpo 2 – 1
01.10.2016 02:15 Godoy Cruz – Union 2 – 1
01.10.2016 19:05 Rosario Central – Arsenal de Sarandí 5 – 0
01.10.2016 19:30 Aldosivi – Talleres 2 – 1
01.10.2016 21:45 Temperley – Newells Old Boys 0 – 0
01.10.2016 23:00 Racing Club – Patronato de Parana 2 – 0
02.10.2016 01:00 River Plate – Velez Sarsfield 3 – 0
02.10.2016 19:00 San Lorenzo – Atlético de Rafaela 2 – 1
02.10.2016 19:15 Belgrano – Lanus 1 – 1
02.10.2016 21:00 Gimnasia LP – Asefa Estudiantes 0 – 0
02.10.2016 21:15 Banfield – San Martin San Juan 3 – 2
02.10.2016 23:00 Colon – Defensa y Justicia 1 – 0
02.10.2016 23:05 Sarmiento – Independiente 0 – 1
03.10.2016 01:00 Tigre – Boca Juniors 1 – 1
04.10.2016 02:00 Atletico Tucuman – Huracan 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 00:00 Defensa y Justicia – Banfield 1 – 0
15.10.2016 02:15 Belgrano – Aldosivi 0 – 0
15.10.2016 19:00 Velez Sarsfield – Colon 2 – 1
15.10.2016 21:00 Huracan – Temperley 1 – 2
15.10.2016 21:10 Atlético de Rafaela – Racing Club 3 – 2
15.10.2016 23:00 Asefa Estudiantes – Rosario Central 3 – 2
15.10.2016 23:15 San Martin San Juan – Talleres 1 – 3
16.10.2016 01:00 Independiente – Atletico Tucuman 0 – 2
16.10.2016 19:05 Lanus – Godoy Cruz 3 – 0
16.10.2016 21:00 Olimpo – Tigre 1 – 4
16.10.2016 21:05 Boca Juniors – Sarmiento 2 – 0
16.10.2016 21:15 Newells Old Boys – Gimnasia LP 1 – 0
16.10.2016 23:00 Arsenal de Sarandí – San Lorenzo 1 – 3
17.10.2016 01:00 Patronato de Parana – River Plate 2 – 1
18.10.2016 02:00 Union – Quilmes 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 00:00 Sarmiento – Olimpo 1 – 1
22.10.2016 02:15 Talleres – Defensa y Justicia 2 – 0
22.10.2016 19:00 Quilmes – Lanus 1 – 0
22.10.2016 20:15 Godoy Cruz – Belgrano 2 – 0
22.10.2016 21:00 Temperley – Independiente 0 – 1
22.10.2016 22:30 Colon – Patronato de Parana 0 – 1
22.10.2016 23:00 Racing Club – Arsenal de Sarandí 1 – 0
23.10.2016 01:00 River Plate – Atlético de Rafaela 1 – 0
23.10.2016 19:00 Gimnasia LP – Huracan 1 – 0
23.10.2016 21:00 Banfield – Velez Sarsfield 1 – 0
23.10.2016 21:00 Rosario Central – Newells Old Boys 0 – 1
23.10.2016 21:00 Tigre – Union 3 – 1
23.10.2016 23:00 San Lorenzo – Asefa Estudiantes 1 – 2
24.10.2016 01:05 Atletico Tucuman – Boca Juniors 2 – 2
25.10.2016 02:00 Aldosivi – San Martin San Juan 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 00:00 Olimpo – Atletico Tucuman 2 – 1
29.10.2016 02:15 Patronato de Parana – Banfield 2 – 0
29.10.2016 19:00 Velez Sarsfield – Talleres 0 – 2
29.10.2016 21:00 Boca Juniors – Temperley 4 – 0
29.10.2016 21:05 Belgrano – Quilmes 0 – 0
29.10.2016 23:00 Independiente – Gimnasia LP 0 – 0
29.10.2016 23:15 Huracan – Rosario Central 1 – 1
30.10.2016 01:00 Asefa Estudiantes – Racing Club 2 – 1
30.10.2016 18:05 Lanus – Tigre 1 – 1
30.10.2016 19:00 Godoy Cruz – Aldosivi 3 – 1
30.10.2016 20:00 Newells Old Boys – San Lorenzo 2 – 2
30.10.2016 22:05 Atlético de Rafaela – Colon 0 – 2
31.10.2016 00:00 Arsenal de Sarandí – River Plate 2 – 2
31.10.2016 23:00 Defensa y Justicia – San Martin San Juan 0 – 0
01.11.2016 01:15 Union – Sarmiento 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 01:15 Temperley – Olimpo 0 – 0
05.11.2016 18:00 Quilmes – Godoy Cruz 1 – 0
05.11.2016 20:00 River Plate – Asefa Estudiantes 1 – 1
05.11.2016 20:20 Sarmiento – Lanus 1 – 2
05.11.2016 21:00 Colon – Arsenal de Sarandí 1 – 0
05.11.2016 22:00 Racing Club – Newells Old Boys 2 – 1
05.11.2016 23:15 San Martin San Juan – Velez Sarsfield 2 – 0
06.11.2016 18:00 Banfield – Atlético de Rafaela 1 – 1
06.11.2016 20:00 Tigre – Belgrano 2 – 1
06.11.2016 20:05 San Lorenzo – Huracan 2 – 0
06.11.2016 22:00 Talleres – Patronato de Parana 1 – 0
06.11.2016 22:20 Rosario Central – Independiente 0 – 0
07.11.2016 00:00 Gimnasia LP – Boca Juniors 0 – 3
07.11.2016 23:00 Aldosivi – Defensa y Justicia 0 – 0
09.11.2016 01:00 Atletico Tucuman – Union 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 20:00 Velez Sarsfield – Defensa y Justicia 2 – 1
19.11.2016 01:15 Arsenal de Sarandí – Banfield 1 – 3
19.11.2016 21:00 Asefa Estudiantes – Colon 1 – 0
19.11.2016 22:00 Godoy Cruz – Tigre 2 – 1
19.11.2016 22:00 Lanus – Atletico Tucuman 1 – 0
19.11.2016 22:00 Union – Temperley 2 – 1
20.11.2016 00:05 Huracan – Racing Club 1 – 1
20.11.2016 21:00 Independiente – San Lorenzo 1 – 2
20.11.2016 21:00 Quilmes – Aldosivi 1 – 0
20.11.2016 21:00 Belgrano – Sarmiento 1 – 2
20.11.2016 22:30 Boca Juniors – Rosario Central 1 – 1
20.11.2016 23:15 Atlético de Rafaela – Talleres 0 – 1
21.11.2016 00:00 Newells Old Boys – River Plate 1 – 0
21.11.2016 23:00 Olimpo – Gimnasia LP 0 – 0
22.11.2016 01:15 Patronato de Parana – San Martin San Juan 3 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 23:00 Temperley – Lanus 1 – 3
26.11.2016 01:15 Talleres – Arsenal de Sarandí 0 – 0
26.11.2016 21:00 Tigre – Quilmes 3 – 0
26.11.2016 21:10 Colon – Newells Old Boys 1 – 2
26.11.2016 22:30 Banfield – Asefa Estudiantes 3 – 2
27.11.2016 00:00 Atletico Tucuman – Belgrano 0 – 0
27.11.2016 00:00 Rosario Central – Olimpo 1 – 1
27.11.2016 21:00 Aldosivi – Velez Sarsfield 0 – 0
27.11.2016 21:00 River Plate – Huracan 1 – 0
27.11.2016 22:00 Sarmiento – Godoy Cruz 2 – 2
27.11.2016 22:30 San Lorenzo – Boca Juniors 1 – 2
28.11.2016 00:00 Racing Club – Independiente 3 – 0
28.11.2016 21:00 Defensa y Justicia – Patronato de Parana 1 – 2
28.11.2016 23:10 Gimnasia LP – Union 1 – 1
29.11.2016 01:20 San Martin San Juan – Atlético de Rafaela 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 01:15 Quilmes – Sarmiento 1 – 3
03.12.2016 21:00 Huracan – Colon 1 – 3
03.12.2016 21:50 Atlético de Rafaela – Defensa y Justicia 0 – 1
03.12.2016 22:00 Tigre – Aldosivi 1 – 1
03.12.2016 22:00 Newells Old Boys – Banfield 0 – 2
04.12.2016 00:00 Olimpo – San Lorenzo 1 – 2
04.12.2016 00:00 Godoy Cruz – Atletico Tucuman 1 – 2
04.12.2016 21:00 Asefa Estudiantes – Talleres 0 – 0
04.12.2016 21:00 Union – Rosario Central 2 – 0
04.12.2016 22:05 Boca Juniors – Racing Club 4 – 2
04.12.2016 22:05 Patronato de Parana – Velez Sarsfield 0 – 0
04.12.2016 23:15 Belgrano – Temperley 0 – 0
05.12.2016 00:15 Independiente – River Plate 1 – 0
05.12.2016 23:05 Arsenal de Sarandí – San Martin San Juan 0 – 0
06.12.2016 01:15 Lanus – Gimnasia LP 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 21:00 Aldosivi – Patronato de Parana 1 – 1
09.12.2016 23:15 Sarmiento – Tigre 2 – 0
10.12.2016 01:20 Temperley – Godoy Cruz 1 – 0
10.12.2016 21:00 San Lorenzo – Union 3 – 2
10.12.2016 21:00 Talleres – Newells Old Boys 1 – 1
10.12.2016 21:00 Velez Sarsfield – Atlético de Rafaela 2 – 0
10.12.2016 23:15 Gimnasia LP – Belgrano 1 – 1
11.12.2016 00:00 Racing Club – Olimpo 0 – 2
11.12.2016 21:05 River Plate – Boca Juniors 2 – 4
11.12.2016 23:00 Banfield – Huracan 1 – 0
11.12.2016 23:05 San Martin San Juan – Asefa Estudiantes 3 – 2
11.12.2016 23:15 Colon – Independiente 0 – 2
12.12.2016 00:00 Rosario Central – Lanus 1 – 2
12.12.2016 01:15 Atletico Tucuman – Quilmes 3 – 0
13.12.2016 01:15 Defensa y Justicia – Arsenal de Sarandí 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 23:00 Huracan – Talleres 1 – 0
17.12.2016 01:15 Godoy Cruz – Gimnasia LP 0 – 3
17.12.2016 21:00 Asefa Estudiantes – Defensa y Justicia 1 – 2
17.12.2016 21:00 Sarmiento – Aldosivi 0 – 2
17.12.2016 22:15 Union – Racing Club 1 – 0
17.12.2016 23:30 Atlético de Rafaela – Patronato de Parana 3 – 0
18.12.2016 00:00 Independiente – Banfield 0 – 1
18.12.2016 21:00 Lanus – San Lorenzo 2 – 2
18.12.2016 21:00 Belgrano – Rosario Central 0 – 2
18.12.2016 22:00 Arsenal de Sarandí – Velez Sarsfield 2 – 1
18.12.2016 22:35 Boca Juniors – Colon 4 – 1
18.12.2016 23:30 Newells Old Boys – San Martin San Juan 6 – 1
19.12.2016 00:00 Olimpo – River Plate 1 – 2
19.12.2016 23:00 Quilmes – Temperley 1 – 0
20.12.2016 01:15 Tigre – Atletico Tucuman 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 01:00 Velez Sarsfield – Asefa Estudiantes 3 – 2
11.03.2017 01:00 Patronato de Parana – Arsenal de Sarandí 4 – 2
11.03.2017 21:00 Defensa y Justicia – Newells Old Boys 1 – 0
11.03.2017 21:00 San Lorenzo – Belgrano 2 – 1
11.03.2017 23:10 Banfield – Boca Juniors 0 – 2
12.03.2017 00:00 San Martin San Juan – Huracan 0 – 1
12.03.2017 21:00 Temperley – Tigre 3 – 1
12.03.2017 21:00 Gimnasia LP – Quilmes 3 – 1
12.03.2017 21:00 Racing Club – Lanus 3 – 0
12.03.2017 23:10 Rosario Central – Godoy Cruz 0 – 1
12.03.2017 23:10 River Plate – Union 0 – 0
13.03.2017 01:20 Atletico Tucuman – Sarmiento 2 – 1
13.03.2017 23:00 Aldosivi – Atlético de Rafaela 1 – 0
14.03.2017 01:15 Colon – Olimpo 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 01:00 Quilmes – Rosario Central 0 – 1
18.03.2017 20:00 Union – Colon 0 – 2
18.03.2017 21:00 Newells Old Boys – Velez Sarsfield 3 – 0
18.03.2017 22:15 Tigre – Gimnasia LP 0 – 1
18.03.2017 23:30 Independiente – San Martin San Juan 0 – 0
19.03.2017 00:30 Huracan – Defensa y Justicia 2 – 0
19.03.2017 19:00 Belgrano – Racing Club 2 – 0
19.03.2017 21:10 Sarmiento – Temperley 2 – 1
19.03.2017 21:15 Godoy Cruz – San Lorenzo 2 – 0
19.03.2017 21:20 Asefa Estudiantes – Patronato de Parana 1 – 0
19.03.2017 23:20 Olimpo – Banfield 1 – 0
19.03.2017 23:30 Boca Juniors – Talleres 1 – 2
20.03.2017 23:00 Arsenal de Sarandí – Atlético de Rafaela 1 – 2
21.03.2017 01:15 Atletico Tucuman – Aldosivi 0 – 0
22.03.2017 01:15 Lanus – River Plate 1 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 01:00 Patronato de Parana – Newells Old Boys 1 – 1
25.03.2017 20:00 Banfield – Union 3 – 1
25.03.2017 20:05 Rosario Central – Tigre 1 – 0
25.03.2017 22:00 San Lorenzo – Quilmes 3 – 0
25.03.2017 22:15 Gimnasia LP – Sarmiento 1 – 0
26.03.2017 00:05 Racing Club – Godoy Cruz 2 – 1
26.03.2017 00:30 Atlético de Rafaela – Asefa Estudiantes 2 – 2
26.03.2017 21:00 Colon – Lanus 1 – 0
26.03.2017 21:30 San Martin San Juan – Boca Juniors 1 – 2
26.03.2017 23:30 Temperley – Atletico Tucuman 2 – 2
26.03.2017 23:30 River Plate – Belgrano 2 – 1
27.03.2017 01:40 Aldosivi – Arsenal de Sarandí 2 – 1
28.03.2017 00:00 Velez Sarsfield – Huracan 1 – 1
28.03.2017 02:15 Talleres – Olimpo 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 02:05 Atletico Tucuman – Gimnasia LP 0 – 1
01.04.2017 02:15 Independiente – Velez Sarsfield 1 – 1
01.04.2017 21:00 Newells Old Boys – Atlético de Rafaela 1 – 0
01.04.2017 22:00 Temperley – Aldosivi 1 – 0
01.04.2017 23:00 Quilmes – Racing Club 2 – 3
02.04.2017 00:15 Belgrano – Colon 0 – 1
02.04.2017 01:00 Boca Juniors – Defensa y Justicia 1 – 0
02.04.2017 20:05 Asefa Estudiantes – Arsenal de Sarandí 2 – 0
02.04.2017 21:15 Lanus – Banfield 4 – 2
02.04.2017 22:15 Sarmiento – Rosario Central 2 – 2
02.04.2017 23:15 Tigre – San Lorenzo 4 – 3
03.04.2017 00:30 Huracan – Patronato de Parana 0 – 0
03.04.2017 01:20 Godoy Cruz – River Plate 1 – 2
04.04.2017 00:00 Olimpo – San Martin San Juan 0 – 0
04.04.2017 02:15 Union – Talleres 4 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 00:00 Aldosivi – Asefa Estudiantes 1 – 4
08.04.2017 02:15 Colon – Godoy Cruz 1 – 0
08.04.2017 02:15 Rosario Central – Atletico Tucuman 2 – 1
08.04.2017 19:00 Arsenal de Sarandí – Newells Old Boys 0 – 1
08.04.2017 21:00 San Lorenzo – Sarmiento 1 – 0
08.04.2017 22:20 Atlético de Rafaela – Huracan 1 – 1
09.04.2017 00:30 Talleres – Lanus 3 – 1
09.04.2017 19:00 Banfield – Belgrano 2 – 0
09.04.2017 21:15 Patronato de Parana – Independiente 0 – 5
09.04.2017 22:00 San Martin San Juan – Union 0 – 0
09.04.2017 23:15 River Plate – Quilmes 2 – 0
10.04.2017 01:15 Velez Sarsfield – Boca Juniors 1 – 3
11.04.2017 00:00 Defensa y Justicia – Olimpo 1 – 1
11.04.2017 02:20 Gimnasia LP – Temperley 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 00:00 Huracan – Arsenal de Sarandí 1 – 2
15.04.2017 02:15 Lanus – San Martin San Juan 0 – 0
15.04.2017 16:00 Newells Old Boys – Asefa Estudiantes 0 – 0
15.04.2017 21:00 Belgrano – Talleres 1 – 1
15.04.2017 23:00 Independiente – Atlético de Rafaela 1 – 1
16.04.2017 00:00 Olimpo – Velez Sarsfield 0 – 1
16.04.2017 01:00 Sarmiento – Racing Club 1 – 2
16.04.2017 21:00 Godoy Cruz – Banfield 3 – 1
16.04.2017 21:15 Atletico Tucuman – San Lorenzo 1 – 0
16.04.2017 23:20 Boca Juniors – Patronato de Parana 1 – 1
16.04.2017 23:20 Quilmes – Colon 0 – 1
17.04.2017 01:15 Tigre – River Plate 0 – 2
17.04.2017 01:30 Union – Defensa y Justicia 0 – 2
18.04.2017 00:00 Temperley – Rosario Central 1 – 2
18.04.2017 02:15 Gimnasia LP – Aldosivi 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 00:30 Racing Club – Tigre 4 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 02:20 Talleres – Independiente 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 02:15 San Lorenzo – Temperley 0 – 1
22.04.2017 19:00 Aldosivi – Newells Old Boys 0 – 3
22.04.2017 21:00 Racing Club – Atletico Tucuman 4 – 3
22.04.2017 21:10 Banfield – Quilmes 2 – 0
22.04.2017 21:10 Defensa y Justicia – Lanus 1 – 0
22.04.2017 23:20 Velez Sarsfield – Union 2 – 1
23.04.2017 01:30 Rosario Central – Gimnasia LP 2 – 1
23.04.2017 20:15 Asefa Estudiantes – Huracan 1 – 1
23.04.2017 21:15 Atlético de Rafaela – Boca Juniors 0 – 0
23.04.2017 22:00 San Martin San Juan – Belgrano 2 – 1
23.04.2017 23:15 River Plate – Sarmiento 1 – 1
24.04.2017 00:30 Talleres – Godoy Cruz 1 – 0
24.04.2017 01:15 Arsenal de Sarandí – Independiente 0 – 2
25.04.2017 00:00 Patronato de Parana – Olimpo 3 – 4
25.04.2017 02:20 Colon – Tigre 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 00:05 Quilmes – Talleres 1 – 0
29.04.2017 02:15 Independiente – Asefa Estudiantes 2 – 2
29.04.2017 21:00 Huracan – Newells Old Boys 0 – 1
29.04.2017 21:05 Gimnasia LP – San Lorenzo 0 – 1
29.04.2017 21:10 Sarmiento – Colon 0 – 4
29.04.2017 23:20 Tigre – Banfield 0 – 1
30.04.2017 01:00 Temperley – Racing Club 3 – 0
30.04.2017 01:30 Union – Patronato de Parana 0 – 0
30.04.2017 21:00 Godoy Cruz – San Martin San Juan 0 – 0
30.04.2017 22:00 Rosario Central – Aldosivi 2 – 0
01.05.2017 00:10 Boca Juniors – Arsenal de Sarandí 3 – 0
01.05.2017 00:30 Olimpo – Atlético de Rafaela 1 – 2
02.05.2017 21:30 Belgrano – Defensa y Justicia 0 – 1
03.05.2017 02:00 Lanus – Velez Sarsfield 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 02:00 San Martin San Juan – Quilmes 1 – 0
06.05.2017 02:15 Talleres – Tigre 1 – 2
06.05.2017 21:00 Patronato de Parana – Lanus 0 – 2
06.05.2017 22:05 Racing Club – Gimnasia LP 1 – 0
07.05.2017 00:00 Atlético de Rafaela – Union 3 – 0
07.05.2017 01:15 Asefa Estudiantes – Boca Juniors 0 – 0
07.05.2017 01:15 River Plate – Temperley 4 – 1
07.05.2017 20:15 Aldosivi – Huracan 0 – 3
07.05.2017 23:00 Defensa y Justicia – Godoy Cruz 0 – 0
07.05.2017 23:15 San Lorenzo – Rosario Central 2 – 1
08.05.2017 01:15 Newells Old Boys – Independiente 2 – 4
08.05.2017 01:15 Colon – Atletico Tucuman 2 – 2
09.05.2017 01:10 Banfield – Sarmiento 2 – 0
09.05.2017 02:15 Velez Sarsfield – Belgrano 1 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 02:15 San Martin San Juan – Godoy Cruz 1 – 2
13.05.2017 19:00 Talleres – Belgrano 1 – 1
13.05.2017 19:05 Asefa Estudiantes – Gimnasia LP 1 – 0
13.05.2017 21:05 Banfield – Lanus 1 – 0
13.05.2017 22:15 Atlético de Rafaela – Atletico Tucuman 1 – 0
13.05.2017 23:05 Huracan – San Lorenzo 0 – 1
14.05.2017 00:35 Olimpo – Aldosivi 2 – 0
14.05.2017 19:00 Colon – Union 1 – 1
14.05.2017 20:05 Newells Old Boys – Rosario Central 1 – 3
14.05.2017 22:05 Boca Juniors – River Plate 1 – 3
15.05.2017 00:00 Independiente – Racing Club 2 – 0
15.05.2017 00:15 Patronato de Parana – Sarmiento 2 – 2
16.05.2017 00:00 Defensa y Justicia – Quilmes 2 – 0
16.05.2017 00:05 Arsenal de Sarandí – Temperley 2 – 0
16.05.2017 02:15 Velez Sarsfield – Tigre 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 02:15 Atletico Tucuman – Banfield 3 – 0
20.05.2017 19:00 Belgrano – Patronato de Parana 1 – 1
20.05.2017 21:15 Lanus – Atlético de Rafaela 2 – 0
20.05.2017 22:15 Sarmiento – Talleres 1 – 4
20.05.2017 23:05 Boca Juniors – Newells Old Boys 1 – 0
21.05.2017 00:35 Tigre – San Martin San Juan 1 – 1
21.05.2017 01:00 Union – Arsenal de Sarandí 0 – 1
21.05.2017 01:20 Independiente – Huracan 2 – 1
21.05.2017 20:00 Godoy Cruz – Velez Sarsfield 3 – 0
21.05.2017 21:15 San Lorenzo – Aldosivi 0 – 1
21.05.2017 22:00 Temperley – Colon 3 – 0
22.05.2017 00:15 Quilmes – Defensa y Justicia 0 – 2
22.05.2017 01:20 Rosario Central – Racing Club 4 – 1
23.05.2017 00:00 Olimpo – Asefa Estudiantes 3 – 1
23.05.2017 02:15 Gimnasia LP – River Plate 0 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 00:00 Aldosivi – Independiente 0 – 0
27.05.2017 19:00 Colon – Gimnasia LP 1 – 2
27.05.2017 21:15 Banfield – Temperley 3 – 1
27.05.2017 22:15 Newells Old Boys – Olimpo 3 – 2
28.05.2017 00:30 Huracan – Boca Juniors 1 – 1
28.05.2017 00:30 San Martin San Juan – Sarmiento 4 – 2
28.05.2017 02:15 Racing Club – San Lorenzo 2 – 1
28.05.2017 19:00 Defensa y Justicia – Tigre 1 – 0
28.05.2017 21:15 Arsenal de Sarandí – Lanus 0 – 2
28.05.2017 22:00 Talleres – Atletico Tucuman 2 – 1
28.05.2017 23:15 River Plate – Rosario Central 0 – 0
28.05.2017 23:30 Atlético de Rafaela – Belgrano 1 – 2
29.05.2017 01:50 Patronato de Parana – Godoy Cruz 0 – 3
30.05.2017 00:00 Asefa Estudiantes – Union 2 – 0
30.05.2017 02:15 Velez Sarsfield – Quilmes 0 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 01:20 Atletico Tucuman – River Plate 0 – 3

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 20:00 Arsenal de Sarandí – Olimpo 1 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 00:00 Sarmiento – Defensa y Justicia 1 – 0
03.06.2017 02:15 Godoy Cruz – Atlético de Rafaela 0 – 2
03.06.2017 19:00 Tigre – Velez Sarsfield 0 – 3
03.06.2017 21:15 Temperley – Talleres 2 – 1
03.06.2017 22:15 Rosario Central – Colon 0 – 0
04.06.2017 00:30 Union – Newells Old Boys 2 – 1
04.06.2017 01:00 Lanus – Asefa Estudiantes 1 – 0
04.06.2017 19:05 San Lorenzo – River Plate 2 – 1
04.06.2017 21:00 Gimnasia LP – Banfield 1 – 2
04.06.2017 21:15 Belgrano – Arsenal de Sarandí 1 – 2
04.06.2017 22:05 Olimpo – Huracan 3 – 1
04.06.2017 23:30 Atletico Tucuman – San Martin San Juan 1 – 2
05.06.2017 00:00 Boca Juniors – Independiente 3 – 0
06.06.2017 00:00 Quilmes – Patronato de Parana 0 – 1
06.06.2017 02:15 Racing Club – Aldosivi 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2017 00:45 Defensa y Justicia – Independiente 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2017 02:30 Colon – San Lorenzo 2 – 1
16.06.2017 22:45 San Martin San Juan – Temperley 0 – 1
17.06.2017 00:00 Huracan – Union 1 – 0
17.06.2017 01:00 Talleres – Gimnasia LP 0 – 1
17.06.2017 02:15 Banfield – Rosario Central 3 – 1
17.06.2017 19:00 Arsenal de Sarandí – Godoy Cruz 1 – 2
17.06.2017 21:15 Asefa Estudiantes – Belgrano 2 – 0
17.06.2017 22:15 Atlético de Rafaela – Quilmes 1 – 1
17.06.2017 22:45 Aldosivi – Boca Juniors 0 – 4
18.06.2017 00:30 Velez Sarsfield – Sarmiento 5 – 1
18.06.2017 19:00 Newells Old Boys – Lanus 1 – 1
18.06.2017 19:45 Patronato de Parana – Tigre 0 – 2
18.06.2017 21:15 Independiente – Olimpo 1 – 1
18.06.2017 22:00 Defensa y Justicia – Atletico Tucuman 3 – 0
18.06.2017 22:15 River Plate – Racing Club 2 – 3

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2017 23:00 San Lorenzo – Banfield 1 – 0
21.06.2017 00:00 Gimnasia LP – San Martin San Juan 2 – 0
21.06.2017 02:15 Rosario Central – Talleres 3 – 3
21.06.2017 22:00 Quilmes – Arsenal de Sarandí 2 – 2
21.06.2017 23:30 Temperley – Defensa y Justicia 2 – 3
22.06.2017 00:15 Racing Club – Colon 1 – 0
22.06.2017 00:45 Olimpo – Boca Juniors 2 – 2
22.06.2017 02:30 River Plate – Aldosivi 1 – 0
22.06.2017 20:00 Belgrano – Newells Old Boys 2 – 1
22.06.2017 22:10 Lanus – Huracan 2 – 0
22.06.2017 22:10 Sarmiento – Patronato de Parana 1 – 3
23.06.2017 00:20 Tigre – Atlético de Rafaela 1 – 0
23.06.2017 00:20 Godoy Cruz – Asefa Estudiantes 0 – 2
23.06.2017 02:30 Atletico Tucuman – Velez Sarsfield 1 – 1
23.06.2017 02:30 Union – Independiente 0 – 3

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.06.2017 21:00 Defensa y Justicia – Gimnasia LP 1 – 0
25.06.2017 00:00 San Martin San Juan – Rosario Central 1 – 1
25.06.2017 21:20 Boca Juniors – Union 2 – 1
25.06.2017 22:00 Atlético de Rafaela – Sarmiento 2 – 3
26.06.2017 00:15 Banfield – Racing Club 1 – 3
26.06.2017 01:00 Colon – River Plate 0 – 0
26.06.2017 23:00 Arsenal de Sarandí – Tigre 2 – 1
26.06.2017 23:00 Patronato de Parana – Atletico Tucuman 1 – 1
27.06.2017 01:15 Huracan – Belgrano 0 – 0
27.06.2017 01:15 Velez Sarsfield – Temperley 0 – 0
27.06.2017 01:15 Aldosivi – Olimpo 0 – 3
27.06.2017 23:00 Asefa Estudiantes – Quilmes 1 – 0
27.06.2017 23:00 Newells Old Boys – Godoy Cruz 0 – 2
28.06.2017 01:30 Talleres – San Lorenzo 1 – 1
28.06.2017 01:35 Independiente – Lanus 1 – 1
Advertisement

Turneringer i Argentina