LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
1/5-2017 02:03
Argentina
Torneo De Transición (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Boca Juniors 22 14 6 2 48 - 18 48
2. Newells Old Boys 22 13 6 3 31 - 13 45
3. Colon 22 13 3 6 26 - 15 42
4. Estudiantes 22 11 7 4 37 - 22 40
5. San Lorenzo 22 12 4 6 37 - 27 40
6. River Plate 21 11 6 4 34 - 21 39
7. Racing Club 22 12 3 7 39 - 29 39
8. Banfield 22 12 3 7 30 - 25 39
9. Independiente 21 9 8 4 24 - 14 35
10. Rosario Central 22 9 7 6 27 - 20 34
11. Gimnasia LP 22 9 7 6 20 - 15 34
12. Talleres 22 9 6 7 22 - 18 33
13. Lanus 21 8 6 7 23 - 22 30
14. Union 22 7 7 8 21 - 25 28
15. Atletico Tucuman 21 7 6 8 25 - 25 27
16. Defensa y Justicia 20 7 6 7 17 - 18 27
17. Temperley 22 7 6 9 20 - 25 27
18. Godoy Cruz 22 8 3 11 22 - 28 27
19. Patronato de Parana 22 6 7 9 22 - 28 25
20. Velez Sarsfield 21 7 4 10 19 - 30 25
21. Olimpo 21 5 9 7 20 - 21 24
22. Atlético de Rafaela 21 6 6 9 19 - 20 24
23. San Martin San Juan 22 4 10 8 17 - 30 22
24. Quilmes 22 6 4 12 15 - 33 22
25. Huracan 22 4 9 9 16 - 21 21
26. Tigre 22 5 6 11 25 - 33 21
27. Sarmiento 22 5 6 11 20 - 29 21
28. Aldosivi 22 4 8 10 13 - 26 20
29. Belgrano 21 2 8 11 12 - 24 14
30. Arsenal de Sarandí 22 2 5 15 16 - 42 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
325 29,47 717 2,21 144 (44,3 %) 91 (28,0 %) 90 (27,7 %)
Opdateret:
1/5-2017 02:03
Argentina
Torneo De Transición (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Boca Juniors 11 8 2 1 28 - 8 26
2. Newells Old Boys 10 7 2 1 18 - 6 23
3. Colon 10 6 1 3 9 - 7 19
4. Estudiantes 10 7 2 1 15 - 6 23
5. San Lorenzo 11 7 1 3 19 - 12 22
6. River Plate 11 6 4 1 18 - 9 22
7. Racing Club 11 8 2 1 23 - 10 26
8. Banfield 10 7 2 1 16 - 8 23
9. Independiente 11 2 6 3 9 - 10 12
10. Rosario Central 12 6 3 3 16 - 8 21
11. Gimnasia LP 12 5 4 3 11 - 9 19
12. Talleres 10 5 3 2 9 - 5 18
13. Lanus 11 5 4 2 14 - 9 19
14. Union 12 6 3 3 12 - 10 21
15. Atletico Tucuman 11 4 4 3 10 - 9 16
16. Defensa y Justicia 9 4 3 2 10 - 8 15
17. Temperley 12 5 4 3 14 - 10 19
18. Godoy Cruz 12 7 2 3 18 - 12 23
19. Patronato de Parana 10 4 3 3 16 - 15 15
20. Velez Sarsfield 10 6 1 3 15 - 14 19
21. Olimpo 10 3 3 4 9 - 10 12
22. Atlético de Rafaela 10 3 4 3 10 - 9 13
23. San Martin San Juan 10 3 2 5 9 - 14 11
24. Quilmes 12 6 1 5 11 - 11 19
25. Huracan 11 2 5 4 9 - 11 11
26. Tigre 12 4 4 4 15 - 15 16
27. Sarmiento 12 3 4 5 13 - 18 13
28. Aldosivi 11 3 3 5 9 - 17 12
29. Belgrano 11 1 6 4 5 - 8 9
30. Arsenal de Sarandí 10 1 3 6 10 - 19 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
325 29,47 717 2,21 144 (44,3 %) 91 (28,0 %) 90 (27,7 %)
Opdateret:
1/5-2017 02:03
Argentina
Torneo De Transición (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Boca Juniors 11 6 4 1 20 - 10 22
2. Newells Old Boys 12 6 4 2 13 - 7 22
3. Colon 12 7 2 3 17 - 8 23
4. Estudiantes 12 4 5 3 22 - 16 17
5. San Lorenzo 11 5 3 3 18 - 15 18
6. River Plate 10 5 2 3 16 - 12 17
7. Racing Club 11 4 1 6 16 - 19 13
8. Banfield 12 5 1 6 14 - 17 16
9. Independiente 10 7 2 1 15 - 4 23
10. Rosario Central 10 3 4 3 11 - 12 13
11. Gimnasia LP 10 4 3 3 9 - 6 15
12. Talleres 12 4 3 5 13 - 13 15
13. Lanus 10 3 2 5 9 - 13 11
14. Union 10 1 4 5 9 - 15 7
15. Atletico Tucuman 10 3 2 5 15 - 16 11
16. Defensa y Justicia 11 3 3 5 7 - 10 12
17. Temperley 10 2 2 6 6 - 15 8
18. Godoy Cruz 10 1 1 8 4 - 16 4
19. Patronato de Parana 12 2 4 6 6 - 13 10
20. Velez Sarsfield 11 1 3 7 4 - 16 6
21. Olimpo 11 2 6 3 11 - 11 12
22. Atlético de Rafaela 11 3 2 6 9 - 11 11
23. San Martin San Juan 12 1 8 3 8 - 16 11
24. Quilmes 10 0 3 7 4 - 22 3
25. Huracan 11 2 4 5 7 - 10 10
26. Tigre 10 1 2 7 10 - 18 5
27. Sarmiento 10 2 2 6 7 - 11 8
28. Aldosivi 11 1 5 5 4 - 9 8
29. Belgrano 10 1 2 7 7 - 16 5
30. Arsenal de Sarandí 12 1 2 9 6 - 23 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
325 29,47 717 2,21 144 (44,3 %) 91 (28,0 %) 90 (27,7 %)
Opdateret:
1/5-2017 02:03
Argentina
Torneo De Transición (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Boca Juniors 8 2 2,18 0,82
2. Newells Old Boys 12 4 1,41 0,59
3. Colon 13 5 1,18 0,68
4. Estudiantes 10 3 1,68 1,00
5. San Lorenzo 5 3 1,68 1,23
6. River Plate 7 3 1,62 1,00
7. Racing Club 6 4 1,77 1,32
8. Banfield 9 6 1,36 1,14
9. Independiente 12 6 1,14 0,67
10. Rosario Central 8 7 1,23 0,91
11. Gimnasia LP 11 8 0,91 0,68
12. Talleres 9 8 1,00 0,82
13. Lanus 7 8 1,10 1,05
14. Union 9 7 0,95 1,14
15. Atletico Tucuman 7 7 1,19 1,19
16. Defensa y Justicia 9 8 0,85 0,90
17. Temperley 8 8 0,91 1,14
18. Godoy Cruz 5 9 1,00 1,27
19. Patronato de Parana 6 10 1,00 1,27
20. Velez Sarsfield 5 9 0,90 1,43
21. Olimpo 8 8 0,95 1,00
22. Atlético de Rafaela 6 10 0,90 0,95
23. San Martin San Juan 9 12 0,77 1,36
24. Quilmes 6 9 0,68 1,50
25. Huracan 6 8 0,73 0,95
26. Tigre 2 8 1,14 1,50
27. Sarmiento 3 9 0,91 1,32
28. Aldosivi 8 12 0,59 1,18
29. Belgrano 7 11 0,57 1,14
30. Arsenal de Sarandí 2 11 0,73 1,91
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
325 29,47 717 2,21 144 (44,3 %) 91 (28,0 %) 90 (27,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
1/5-2017 02:03
Argentina
Torneo De Transición (30 runder)
Mål    Spiller Klub
14    Dario Benedetto Boca Juniors
13    Sebastian Driussi River Plate
11    José Gustavo Sand Lanus
11    Ignacio Scocco Newells Old Boys
10    Fernando Zampedri Atletico Tucuman
10    Gustavo Bou Racing Club
9    Lucas Alario River Plate
9    Martin Cauteruccio San Lorenzo
9    Carlos Luna Tigre
8    Cristian Pavon Boca Juniors
8    Nicolas Blandi San Lorenzo
7    Santiago Silva Banfield
7    Diego Vera Colon
7    Lucas Viatri Estudiantes
7    Javier Correa Godoy Cruz
7    Maxi Rodriguez Newells Old Boys
7    Washington Camacho Rosario Central
7    Sebastian Palacios Talleres
7    Marcos Daniel Figueroa Temperley
6    Leandro Diaz Atlético de Rafaela
6    Gabriel Gudino Atlético de Rafaela
6    Adrian Ricardo Centurion Boca Juniors
6    Walter Bou Boca Juniors
6    Jaime Ayovi Godoy Cruz
6    Emiliano Ariel Rigoni Independiente
6    Federico Andrada Quilmes
6    Lisandro Lopez Racing Club
6    Lautaro Martinez Racing Club
6    Marcos Acuna Racing Club
6    Jonathan Menendez Talleres
6    Franco Soldano Union
6    Mariano Pavone Velez Sarsfield
5    Cristian Menendez Atletico Tucuman
5    Nicolas Bertolo Banfield
5    Carlos Tevez Boca Juniors
5    Ismael Blanco Colon
5    Nicolas Marcelo Stefanelli Defensa y Justicia
5    Nicolas Ibanez Gimnasia LP
5    Lautaro Acosta Lanus
5    Mauro Formica Newells Old Boys
5    Carlos Auzqui River Plate
5    Marco Ruben Rosario Central
4    Sebastian Ariel Penco Aldosivi
4    Dario Cvitanich Banfield
4    Claudio Bieler Belgrano
4    Nicolas Leguizamon Colon
4    Andres Lorenzo Rios Defensa y Justicia
4    Matias Aguirregaray Estudiantes
4    Javier Fabian Toledo Estudiantes
4    Matias Alejandro Quiroga Patronato de Parana
4    Diego Gonzalez Racing Club
4    Gonzalo Martinez River Plate
4    Fernando Belluschi San Lorenzo
4    Emanuel Denning San Martin San Juan
4    Mauro Guevgeozian Temperley
4    Alexis Castro Tigre
4    Lucas Emanuel Gamba Union
4    Diego Godoy Union
4    Diego Zabala Velez Sarsfield
3    Juan Brunetta Arsenal de Sarandí
3    Marco Borgnino Atlético de Rafaela
3    Luis Miguel Rodriguez Atletico Tucuman
3    Emanuel Cecchini Banfield
3    Gino Peruzzi Boca Juniors
3    Israel Alejandro Damonte Estudiantes
3    Augusto Solari Estudiantes
3    Lucas Rodriguez Estudiantes
3    Franco Niell Gimnasia LP
3    Ezequiel Barco Independiente
3    Walter Erviti Independiente
3    Victor Alberto Figueroa Newells Old Boys
3    Emiliano Tellechea Olimpo
3    Rodrigo Cabalucci Olimpo
3    Damian Arce Patronato de Parana
3    Fernando Telechea Patronato de Parana
3    Hernan Da Campo Quilmes
3    German Gustavo Herrera Rosario Central
3    Sebastian Blanco San Lorenzo
3    Adrian Balboa Sarmiento
3    Gervasio Daniel Nunez Sarmiento
3    Diego Morales Tigre
2    Neri Ricardo Bandiera Aldosivi
2    Alan Alegre Aldosivi
2    Jonathan Galvan Aldosivi
2    Jonathan Bottinelli Arsenal de Sarandí
2    Juan Ignacio Sanchez Sotelo Arsenal de Sarandí
2    Joaquin Boghossian Arsenal de Sarandí
2    Kevin Fabian Itabel Atlético de Rafaela
2    Guillermo Acosta Atletico Tucuman
2    Leandro Gonzalez Atletico Tucuman
2    Brian Sarmiento Banfield
2    Cristian Franco Lema Belgrano
2    Fernando Andres Marquez Belgrano
2    German Conti Colon
2    Facundo Abel Pereyra Colon
2    Ivan Torres Colon
2    Leonel Ariel Miranda Defensa y Justicia
2    Alexander Barboza Defensa y Justicia
2    Facundo Sanchez Estudiantes
2    Lucas Matias Licht Gimnasia LP
2    Lorenzo Faravelli Gimnasia LP
2    Fabián Rinaudo Gimnasia LP
2    Nicolas Mazzola Gimnasia LP
2    Brahian Aleman Gimnasia LP
2    Guillermo Fernandez Godoy Cruz
2    Santiago Garcia Godoy Cruz
2    Nicolas Romat Huracan
2    Ignacio Pussetto Huracan
2    Norberto Briasco Huracan
2    Mariano Gonzalez Huracan
2    Lucas Sosa Huracan
2    Emmanuel Gigliotti Independiente
2    German Denis Lanus
2    Maximiliano Velázquez Lanus
2    Alejandro Silva Lanus
2    Francisco Pizzini Olimpo
2    Carlos Rodriguez Olimpo
2    Jonathan Blanco Olimpo
2    Victor Ruben Lopez Olimpo
2    Fernando Coniglio Olimpo
2    Sebastian Bertoli Patronato de Parana
2    Alejandro Gagliardi Patronato de Parana
2    Nicolas Bertocchi Patronato de Parana
2    Lucas Marquez Patronato de Parana
2    Ignacio Bailone Quilmes
2    Gabriel Omar Ramirez Quilmes
2    Rodrigo Mora River Plate
2    Andres D'Alessandro River Plate
2    Fabian Bordagaray Rosario Central
2    Walter Montoya Rosario Central
2    Teofilo Gutiérrez Rosario Central
2    Federico Carrizo Rosario Central
2    Nestor Ortigoza San Lorenzo
2    Gonzalo Bergessio San Lorenzo
2    Paulo Diaz San Lorenzo
2    Bautista Merlini San Lorenzo
2    Gustavo Villarruel San Martin San Juan
2    Ezequiel Montagna San Martin San Juan
2    Diego Chaves San Martin San Juan
2    Maximiliano Fornari Sarmiento
2    Victorio Gabriel Ramis Talleres
2    Emanuel Reynoso Talleres
2    Leonardo Di Lorenzo Temperley
2    Adrian Arregui Temperley
2    Sebastián Rincon Tigre
2    Ramon Mierez Tigre
2    Emanuel Britez Union
2    Leonardo Sanchez Union
2    Matias Vargas Velez Sarsfield
2    Hernan Barcos Velez Sarsfield
1    Antonio Medina Aldosivi
1    Leandro Sosa Aldosivi
1    Joel Acosta Aldosivi
1    Sergio Velázquez Arsenal de Sarandí
1    Renzo Perez Arsenal de Sarandí
1    Lucas Wilchez Arsenal de Sarandí
1    Claudio Corvalan Arsenal de Sarandí
1    Martin Gimenez Arsenal de Sarandí
1    Leandro Marin Arsenal de Sarandí
1    Julio Cesar Rodriguez Arsenal de Sarandí
1    Mauro Albertengo Atlético de Rafaela
1    Gaston Campi Atlético de Rafaela
1    Fernando Luna Atlético de Rafaela
1    Angelo Martino Atlético de Rafaela
1    David Barbona Atletico Tucuman
1    Jose Mendez Atletico Tucuman
1    Fabio Alvarez Atletico Tucuman
1    Gonzalo Bettini Banfield
1    Mauricio Ezequiel Sperdutti Banfield
1    Juan Manuel Cobo Banfield
1    Adrian Sporle Banfield
1    Bolatti Belgrano
1    Guillermo Martin Farre Belgrano
1    Matias Suarez Belgrano
1    Jorge Luis Velazquez Belgrano
1    Juan Manuel Insaurralde Boca Juniors
1    Frank Fabra Boca Juniors
1    Gonzalo Maroni Boca Juniors
1    Oscar Benitez Boca Juniors
1    Luis Yamil Garnier Colon
1    Diego Lagos Colon
1    Pablo Martin Ledesma Colon
1    Tomas Sandoval Colon
1    Emanuel Olivera Colon
1    Cristian Bernardi Colon
1    Guillermo Luis Ortiz Colon
1    Agustin Bouzat Defensa y Justicia
1    Ignacio Rivero Defensa y Justicia
1    Tomas Pochettino Defensa y Justicia
1    Lucas Bareiro Defensa y Justicia
1    Leandro Desabato Estudiantes
1    Sebastian Dubarbier Estudiantes
1    Juan Bautista Cascini Estudiantes
1    Jonathan Schunke Estudiantes
1    Juan Otero Estudiantes
1    Leandro Contin Gimnasia LP
1    Mauro Matos Gimnasia LP
1    Angel Gonzalez Godoy Cruz
1    Nicolas Sanchez Godoy Cruz
1    Maximiliano Sigales Godoy Cruz
1    Gaston Claudio Gimenez Godoy Cruz
1    Fabricio Angileri Godoy Cruz
1    Federico Mancinelli Huracan
1    Martin Hugo Nervo Huracan
1    Lucas Chacana Huracan
1    Mauro Bogado Huracan
1    David Depetris Huracan
1    Diego Mendoza Huracan
1    Maximiliano Meza Independiente
1    Martin Nicolas Benitez Independiente
1    Jorge Figal Independiente
1    Diego Rodriguez Independiente
1    Victor Leandro Cuesta Independiente
1    Lucas Albertengo Independiente
1    Roman Martinez Lanus
1    Jose Gomez Lanus
1    Marcelo Herrera Lanus
1    Joel Amoroso Newells Old Boys
1    Jacobo Mansilla Newells Old Boys
1    Sebastián Prediger Newells Old Boys
1    Diego Mateo Newells Old Boys
1    Jonathan Cabral Olimpo
1    Franco Troyansky Olimpo
1    José Correa Olimpo
1    Gabriel Graciani Patronato de Parana
1    Gabriel Vargas Patronato de Parana
1    Walter Andrade Patronato de Parana
1    Cristian Garcia Quilmes
1    Matias Orihuela Quilmes
1    Gaston Bottino Quilmes
1    Nicolas Benegas Quilmes
1    Miguel Barbieri Racing Club
1    Sergio Vittor Racing Club
1    Oscar Romero Racing Club
1    Pablo Maximiliano Cuadra Racing Club
1    Ricardo Gaston Diaz Racing Club
1    Santiago Rosales Racing Club
1    Marco Natanel Torsiglieri Racing Club
1    Arturo Mina River Plate
1    Ariel Mauricio Rojas River Plate
1    Maximiliano Lovera Rosario Central
1    Gustavo Colman Rosario Central
1    Giovani Lo Celso Rosario Central
1    Jose Luis Fernandez Rosario Central
1    Emmanuel Mas San Lorenzo
1    Ezequiel Avila San Lorenzo
1    Ezequiel Cerutti San Lorenzo
1    Juan Ignacio Mercier San Lorenzo
1    Joaquin Molina San Martin San Juan
1    Marcos Gelabert San Martin San Juan
1    Facundo Barcelo Viera San Martin San Juan
1    Juan Francisco Mattia San Martin San Juan
1    Mauricio Ferney Casierra San Martin San Juan
1    Luis Emanuel Ardente San Martin San Juan
1    Marcos Astina Sarmiento
1    Guillermo Cosaro Sarmiento
1    Lucas Godoy Sarmiento
1    Alexis Jorge Niz Sarmiento
1    Hector Luis Cuevas Sarmiento
1    Carlos Munoz Talleres
1    Leonardo Gil Talleres
1    Leonardo Godoy Talleres
1    Ariel Colzera Temperley
1    Claudio Luciano Vazquez Temperley
1    Cristian Chimino Temperley
1    Alexis Zarate Temperley
1    Sergio Abel Peralta Temperley
1    Diego Sosa Tigre
1    Agustin Cardozo Tigre
1    Erik Fernando Godoy Tigre
1    Oliver Paz Benitez Tigre
1    Federico Gonzalez Tigre
1    Guido Vadala Union
1    Bruno Pitton Union
1    Federico Anselmo Union
1    Nicolas Tripichio Velez Sarsfield
1    Maximiliano Romero Velez Sarsfield
1    Juan Manuel Martinez Velez Sarsfield
1    Maxi Caire Velez Sarsfield
1    Cristian Javier Nasuti Velez Sarsfield
Vis hele listen
Opdateret:
1/5-2017 02:03
Argentina
Torneo De Transición (30 runder)
Assists    Spiller Klub
8    Marcos Acuna Racing Club
6    Carlos Tevez Boca Juniors
6    Cristian Pavon Boca Juniors
6    Sebastian Blanco San Lorenzo
5    Alejandro Silva Lanus
5    Mauro Formica Newells Old Boys
5    Fernando Belluschi San Lorenzo
4    David Barbona Atletico Tucuman
4    Brian Sarmiento Banfield
4    Lucas Matias Licht Gimnasia LP
4    Ignacio Scocco Newells Old Boys
4    Francisco Pizzini Olimpo
4    Gustavo Bou Racing Club
4    Teofilo Gutiérrez Rosario Central
3    Claudio Corvalan Arsenal de Sarandí
3    Nicolas Bertolo Banfield
3    Gino Peruzzi Boca Juniors
3    Dario Benedetto Boca Juniors
3    Frank Fabra Boca Juniors
3    Ismael Blanco Colon
3    Nicolas Leguizamon Colon
3    Lucas Viatri Estudiantes
3    Lucas Rodriguez Estudiantes
3    Lorenzo Faravelli Gimnasia LP
3    Rodrigo Cabalucci Olimpo
3    Alejandro Gagliardi Patronato de Parana
3    Diego Gonzalez Racing Club
3    Gonzalo Martinez River Plate
3    Emanuel Reynoso Talleres
2    Joel Acosta Aldosivi
2    Joaquin Boghossian Arsenal de Sarandí
2    Fernando Luna Atlético de Rafaela
2    Leandro Diaz Atlético de Rafaela
2    Mauro Albertengo Atlético de Rafaela
2    Gabriel Gudino Atlético de Rafaela
2    Luis Miguel Rodriguez Atletico Tucuman
2    Guillermo Acosta Atletico Tucuman
2    Santiago Silva Banfield
2    Matias Suarez Belgrano
2    Alexander Barboza Defensa y Justicia
2    Tomas Pochettino Defensa y Justicia
2    Augusto Solari Estudiantes
2    Jonathan Schunke Estudiantes
2    Sebastian Dubarbier Estudiantes
2    Santiago Garcia Godoy Cruz
2    Mariano Gonzalez Huracan
2    Martin Hugo Nervo Huracan
2    Walter Erviti Independiente
2    Emmanuel Gigliotti Independiente
2    Lautaro Acosta Lanus
2    Maxi Rodriguez Newells Old Boys
2    Jacobo Mansilla Newells Old Boys
2    Fernando Coniglio Olimpo
2    Damian Arce Patronato de Parana
2    Matias Alejandro Quiroga Patronato de Parana
2    Matias Orihuela Quilmes
2    Ignacio Bailone Quilmes
2    Lisandro Lopez Racing Club
2    Oscar Romero Racing Club
2    Pablo Maximiliano Cuadra Racing Club
2    Sebastian Driussi River Plate
2    Rodrigo Mora River Plate
2    Giovani Lo Celso Rosario Central
2    Jose Luis Fernandez Rosario Central
2    Ezequiel Avila San Lorenzo
2    Nicolas Blandi San Lorenzo
2    Gustavo Villarruel San Martin San Juan
2    Emanuel Denning San Martin San Juan
2    Leonardo Godoy Talleres
2    Victorio Gabriel Ramis Talleres
2    Sebastian Palacios Talleres
2    Ariel Colzera Temperley
2    Marcos Daniel Figueroa Temperley
2    Mauro Guevgeozian Temperley
2    Diego Sosa Tigre
2    Sebastián Rincon Tigre
2    Emanuel Britez Union
2    Lucas Emanuel Gamba Union
2    Guido Vadala Union
2    Maximiliano Romero Velez Sarsfield
2    Maxi Caire Velez Sarsfield
1    Antonio Medina Aldosivi
1    Leandro Sosa Aldosivi
1    Neri Ricardo Bandiera Aldosivi
1    Juan Brunetta Arsenal de Sarandí
1    Lucas Wilchez Arsenal de Sarandí
1    Sergio Velázquez Arsenal de Sarandí
1    Julio Cesar Rodriguez Arsenal de Sarandí
1    Fabio Alvarez Atletico Tucuman
1    Leandro Gonzalez Atletico Tucuman
1    Dario Cvitanich Banfield
1    Adrian Ricardo Centurion Boca Juniors
1    Facundo Abel Pereyra Colon
1    Pablo Martin Ledesma Colon
1    Cristian Bernardi Colon
1    Ivan Torres Colon
1    Diego Vera Colon
1    German Conti Colon
1    Agustin Bouzat Defensa y Justicia
1    Lucas Bareiro Defensa y Justicia
1    Leonel Ariel Miranda Defensa y Justicia
1    Ignacio Rivero Defensa y Justicia
1    Facundo Sanchez Estudiantes
1    Leandro Desabato Estudiantes
1    Juan Otero Estudiantes
1    Nicolas Mazzola Gimnasia LP
1    Brahian Aleman Gimnasia LP
1    Nicolas Sanchez Godoy Cruz
1    Guillermo Fernandez Godoy Cruz
1    Angel Gonzalez Godoy Cruz
1    Nicolas Romat Huracan
1    Diego Mendoza Huracan
1    Emiliano Ariel Rigoni Independiente
1    Diego Rodriguez Independiente
1    Lucas Albertengo Independiente
1    Maximiliano Meza Independiente
1    Roman Martinez Lanus
1    Joel Amoroso Newells Old Boys
1    Emiliano Tellechea Olimpo
1    Nicolas Bertocchi Patronato de Parana
1    Fernando Telechea Patronato de Parana
1    Nicolas Benegas Quilmes
1    Gabriel Omar Ramirez Quilmes
1    Lautaro Martinez Racing Club
1    Carlos Auzqui River Plate
1    Ariel Mauricio Rojas River Plate
1    Lucas Alario River Plate
1    Andres D'Alessandro River Plate
1    Maximiliano Lovera Rosario Central
1    Fabian Bordagaray Rosario Central
1    Federico Carrizo Rosario Central
1    Gustavo Colman Rosario Central
1    Washington Camacho Rosario Central
1    Bautista Merlini San Lorenzo
1    Ezequiel Cerutti San Lorenzo
1    Paulo Diaz San Lorenzo
1    Gonzalo Bergessio San Lorenzo
1    Martin Cauteruccio San Lorenzo
1    Facundo Barcelo Viera San Martin San Juan
1    Ezequiel Montagna San Martin San Juan
1    Adrian Balboa Sarmiento
1    Maximiliano Fornari Sarmiento
1    Jonathan Menendez Talleres
1    Cristian Chimino Temperley
1    Claudio Luciano Vazquez Temperley
1    Leonardo Di Lorenzo Temperley
1    Diego Morales Tigre
1    Federico Gonzalez Tigre
1    Bruno Pitton Union
1    Diego Godoy Union
1    Mariano Pavone Velez Sarsfield
1    Juan Manuel Martinez Velez Sarsfield
Opdateret:
1/5-2017 02:03
Argentina
Torneo De Transición (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 00:00 Sarmiento – Arsenal de Sarandí 1 – 0
27.08.2016 02:15 Godoy Cruz – Huracan 1 – 0
27.08.2016 19:00 Gimnasia LP – Velez Sarsfield 2 – 0
27.08.2016 21:00 Rosario Central – Defensa y Justicia 0 – 0
27.08.2016 23:00 Racing Club – Talleres 1 – 1
28.08.2016 00:00 Atletico Tucuman – Atlético de Rafaela 1 – 0
28.08.2016 01:00 San Lorenzo – San Martin San Juan 2 – 2
28.08.2016 19:00 Tigre – Estudiantes 0 – 3
28.08.2016 19:10 Quilmes – Newells Old Boys 0 – 1
28.08.2016 21:00 Belgrano – Independiente 0 – 1
28.08.2016 21:20 Union – Olimpo 1 – 0
28.08.2016 23:05 River Plate – Banfield 4 – 1
29.08.2016 01:05 Lanus – Boca Juniors 1 – 0
30.08.2016 00:00 Aldosivi – Colon 0 – 2
30.08.2016 02:15 Temperley – Patronato de Parana 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 00:00 Patronato de Parana – Gimnasia LP 0 – 1
10.09.2016 02:20 Huracan – Quilmes 1 – 1
10.09.2016 19:05 Olimpo – Lanus 0 – 0
10.09.2016 19:45 Banfield – Colon 0 – 0
10.09.2016 21:00 San Martin San Juan – Racing Club 0 – 2
10.09.2016 22:00 Union – Aldosivi 0 – 0
10.09.2016 23:00 Defensa y Justicia – San Lorenzo 0 – 2
11.09.2016 01:05 Independiente – Godoy Cruz 2 – 0
11.09.2016 19:00 Newells Old Boys – Tigre 1 – 0
11.09.2016 21:00 Velez Sarsfield – Rosario Central 2 – 0
11.09.2016 21:15 Estudiantes – Sarmiento 1 – 0
11.09.2016 23:05 Boca Juniors – Belgrano 3 – 0
12.09.2016 01:00 Talleres – River Plate 0 – 1
13.09.2016 00:00 Arsenal de Sarandí – Atletico Tucuman 1 – 3
13.09.2016 02:15 Atlético de Rafaela – Temperley 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 02:15 Colon – Talleres 1 – 0
17.09.2016 19:00 Lanus – Union 0 – 1
17.09.2016 21:00 San Lorenzo – Velez Sarsfield 2 – 1
17.09.2016 21:15 Rosario Central – Patronato de Parana 2 – 1
17.09.2016 22:00 Aldosivi – Banfield 1 – 3
17.09.2016 23:00 Quilmes – Independiente 1 – 1
18.09.2016 01:15 Sarmiento – Newells Old Boys 1 – 1
18.09.2016 19:00 Atletico Tucuman – Estudiantes 0 – 2
18.09.2016 19:15 Temperley – Arsenal de Sarandí 1 – 1
18.09.2016 21:00 Godoy Cruz – Boca Juniors 1 – 1
18.09.2016 21:15 Belgrano – Olimpo 0 – 0
18.09.2016 23:00 River Plate – San Martin San Juan 1 – 1
19.09.2016 01:00 Racing Club – Defensa y Justicia 1 – 1
20.09.2016 00:00 Tigre – Huracan 1 – 1
20.09.2016 02:15 Gimnasia LP – Atlético de Rafaela 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 02:20 Olimpo – Godoy Cruz 3 – 0
24.09.2016 19:00 Newells Old Boys – Atletico Tucuman 3 – 1
24.09.2016 21:15 Atlético de Rafaela – Rosario Central 0 – 0
24.09.2016 23:00 Velez Sarsfield – Racing Club 0 – 3
25.09.2016 01:00 Independiente – Tigre 1 – 1
25.09.2016 01:15 Huracan – Sarmiento 0 – 0
25.09.2016 19:15 Estudiantes – Temperley 3 – 0
25.09.2016 20:00 Union – Belgrano 0 – 2
25.09.2016 20:45 Talleres – Banfield 0 – 0
25.09.2016 21:00 Patronato de Parana – San Lorenzo 1 – 1
25.09.2016 23:00 Boca Juniors – Quilmes 4 – 1
25.09.2016 23:00 Lanus – Aldosivi 0 – 0
26.09.2016 01:00 Defensa y Justicia – River Plate 3 – 3
27.09.2016 00:00 Arsenal de Sarandí – Gimnasia LP 2 – 2
27.09.2016 02:15 San Martin San Juan – Colon 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 00:00 Quilmes – Olimpo 2 – 1
01.10.2016 02:15 Godoy Cruz – Union 2 – 1
01.10.2016 19:05 Rosario Central – Arsenal de Sarandí 5 – 0
01.10.2016 19:30 Aldosivi – Talleres 2 – 1
01.10.2016 21:45 Temperley – Newells Old Boys 0 – 0
01.10.2016 23:00 Racing Club – Patronato de Parana 2 – 0
02.10.2016 01:00 River Plate – Velez Sarsfield 3 – 0
02.10.2016 19:00 San Lorenzo – Atlético de Rafaela 2 – 1
02.10.2016 19:15 Belgrano – Lanus 1 – 1
02.10.2016 21:00 Gimnasia LP – Estudiantes 0 – 0
02.10.2016 21:15 Banfield – San Martin San Juan 3 – 2
02.10.2016 23:00 Colon – Defensa y Justicia 1 – 0
02.10.2016 23:05 Sarmiento – Independiente 0 – 1
03.10.2016 01:00 Tigre – Boca Juniors 1 – 1
04.10.2016 02:00 Atletico Tucuman – Huracan 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 00:00 Defensa y Justicia – Banfield 1 – 0
15.10.2016 02:15 Belgrano – Aldosivi 0 – 0
15.10.2016 19:00 Velez Sarsfield – Colon 2 – 1
15.10.2016 21:00 Huracan – Temperley 1 – 2
15.10.2016 21:10 Atlético de Rafaela – Racing Club 3 – 2
15.10.2016 23:00 Estudiantes – Rosario Central 3 – 2
15.10.2016 23:15 San Martin San Juan – Talleres 1 – 3
16.10.2016 01:00 Independiente – Atletico Tucuman 0 – 2
16.10.2016 19:05 Lanus – Godoy Cruz 3 – 0
16.10.2016 21:00 Olimpo – Tigre 1 – 4
16.10.2016 21:05 Boca Juniors – Sarmiento 2 – 0
16.10.2016 21:15 Newells Old Boys – Gimnasia LP 1 – 0
16.10.2016 23:00 Arsenal de Sarandí – San Lorenzo 1 – 3
17.10.2016 01:00 Patronato de Parana – River Plate 2 – 1
18.10.2016 02:00 Union – Quilmes 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 00:00 Sarmiento – Olimpo 1 – 1
22.10.2016 02:15 Talleres – Defensa y Justicia 2 – 0
22.10.2016 19:00 Quilmes – Lanus 1 – 0
22.10.2016 20:15 Godoy Cruz – Belgrano 2 – 0
22.10.2016 21:00 Temperley – Independiente 0 – 1
22.10.2016 22:30 Colon – Patronato de Parana 0 – 1
22.10.2016 23:00 Racing Club – Arsenal de Sarandí 1 – 0
23.10.2016 01:00 River Plate – Atlético de Rafaela 1 – 0
23.10.2016 19:00 Gimnasia LP – Huracan 1 – 0
23.10.2016 21:00 Banfield – Velez Sarsfield 1 – 0
23.10.2016 21:00 Rosario Central – Newells Old Boys 0 – 1
23.10.2016 21:00 Tigre – Union 3 – 1
23.10.2016 23:00 San Lorenzo – Estudiantes 1 – 2
24.10.2016 01:05 Atletico Tucuman – Boca Juniors 2 – 2
25.10.2016 02:00 Aldosivi – San Martin San Juan 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 00:00 Olimpo – Atletico Tucuman 2 – 1
29.10.2016 02:15 Patronato de Parana – Banfield 2 – 0
29.10.2016 19:00 Velez Sarsfield – Talleres 0 – 2
29.10.2016 21:00 Boca Juniors – Temperley 4 – 0
29.10.2016 21:05 Belgrano – Quilmes 0 – 0
29.10.2016 23:00 Independiente – Gimnasia LP 0 – 0
29.10.2016 23:15 Huracan – Rosario Central 1 – 1
30.10.2016 01:00 Estudiantes – Racing Club 2 – 1
30.10.2016 18:05 Lanus – Tigre 1 – 1
30.10.2016 19:00 Godoy Cruz – Aldosivi 3 – 1
30.10.2016 20:00 Newells Old Boys – San Lorenzo 2 – 2
30.10.2016 22:05 Atlético de Rafaela – Colon 0 – 2
31.10.2016 00:00 Arsenal de Sarandí – River Plate 2 – 2
31.10.2016 23:00 Defensa y Justicia – San Martin San Juan 0 – 0
01.11.2016 01:15 Union – Sarmiento 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 01:15 Temperley – Olimpo 0 – 0
05.11.2016 18:00 Quilmes – Godoy Cruz 1 – 0
05.11.2016 20:00 River Plate – Estudiantes 1 – 1
05.11.2016 20:20 Sarmiento – Lanus 1 – 2
05.11.2016 21:00 Colon – Arsenal de Sarandí 1 – 0
05.11.2016 22:00 Racing Club – Newells Old Boys 2 – 1
05.11.2016 23:15 San Martin San Juan – Velez Sarsfield 2 – 0
06.11.2016 18:00 Banfield – Atlético de Rafaela 1 – 1
06.11.2016 20:00 Tigre – Belgrano 2 – 1
06.11.2016 20:05 San Lorenzo – Huracan 2 – 0
06.11.2016 22:00 Talleres – Patronato de Parana 1 – 0
06.11.2016 22:20 Rosario Central – Independiente 0 – 0
07.11.2016 00:00 Gimnasia LP – Boca Juniors 0 – 3
07.11.2016 23:00 Aldosivi – Defensa y Justicia 0 – 0
09.11.2016 01:00 Atletico Tucuman – Union 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 20:00 Velez Sarsfield – Defensa y Justicia 2 – 1
19.11.2016 01:15 Arsenal de Sarandí – Banfield 1 – 3
19.11.2016 21:00 Estudiantes – Colon 1 – 0
19.11.2016 22:00 Godoy Cruz – Tigre 2 – 1
19.11.2016 22:00 Lanus – Atletico Tucuman 1 – 0
19.11.2016 22:00 Union – Temperley 2 – 1
20.11.2016 00:05 Huracan – Racing Club 1 – 1
20.11.2016 21:00 Independiente – San Lorenzo 1 – 2
20.11.2016 21:00 Quilmes – Aldosivi 1 – 0
20.11.2016 21:00 Belgrano – Sarmiento 1 – 2
20.11.2016 22:30 Boca Juniors – Rosario Central 1 – 1
20.11.2016 23:15 Atlético de Rafaela – Talleres 0 – 1
21.11.2016 00:00 Newells Old Boys – River Plate 1 – 0
21.11.2016 23:00 Olimpo – Gimnasia LP 0 – 0
22.11.2016 01:15 Patronato de Parana – San Martin San Juan 3 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 23:00 Temperley – Lanus 1 – 3
26.11.2016 01:15 Talleres – Arsenal de Sarandí 0 – 0
26.11.2016 21:00 Tigre – Quilmes 3 – 0
26.11.2016 21:10 Colon – Newells Old Boys 1 – 2
26.11.2016 22:30 Banfield – Estudiantes 3 – 2
27.11.2016 00:00 Atletico Tucuman – Belgrano 0 – 0
27.11.2016 00:00 Rosario Central – Olimpo 1 – 1
27.11.2016 21:00 Aldosivi – Velez Sarsfield 0 – 0
27.11.2016 21:00 River Plate – Huracan 1 – 0
27.11.2016 22:00 Sarmiento – Godoy Cruz 2 – 2
27.11.2016 22:30 San Lorenzo – Boca Juniors 1 – 2
28.11.2016 00:00 Racing Club – Independiente 3 – 0
28.11.2016 21:00 Defensa y Justicia – Patronato de Parana 1 – 2
28.11.2016 23:10 Gimnasia LP – Union 1 – 1
29.11.2016 01:20 San Martin San Juan – Atlético de Rafaela 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 01:15 Quilmes – Sarmiento 1 – 3
03.12.2016 21:00 Huracan – Colon 1 – 3
03.12.2016 21:50 Atlético de Rafaela – Defensa y Justicia 0 – 1
03.12.2016 22:00 Tigre – Aldosivi 1 – 1
03.12.2016 22:00 Newells Old Boys – Banfield 0 – 2
04.12.2016 00:00 Godoy Cruz – Atletico Tucuman 1 – 2
04.12.2016 00:00 Olimpo – San Lorenzo 1 – 2
04.12.2016 21:00 Estudiantes – Talleres 0 – 0
04.12.2016 21:00 Union – Rosario Central 2 – 0
04.12.2016 22:05 Patronato de Parana – Velez Sarsfield 0 – 0
04.12.2016 22:05 Boca Juniors – Racing Club 4 – 2
04.12.2016 23:15 Belgrano – Temperley 0 – 0
05.12.2016 00:15 Independiente – River Plate 1 – 0
05.12.2016 23:05 Arsenal de Sarandí – San Martin San Juan 0 – 0
06.12.2016 01:15 Lanus – Gimnasia LP 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 21:00 Aldosivi – Patronato de Parana 1 – 1
09.12.2016 23:15 Sarmiento – Tigre 2 – 0
10.12.2016 01:20 Temperley – Godoy Cruz 1 – 0
10.12.2016 21:00 Velez Sarsfield – Atlético de Rafaela 2 – 0
10.12.2016 21:00 San Lorenzo – Union 3 – 2
10.12.2016 21:00 Talleres – Newells Old Boys 1 – 1
10.12.2016 23:15 Gimnasia LP – Belgrano 1 – 1
11.12.2016 00:00 Racing Club – Olimpo 0 – 2
11.12.2016 21:05 River Plate – Boca Juniors 2 – 4
11.12.2016 23:00 Banfield – Huracan 1 – 0
11.12.2016 23:05 San Martin San Juan – Estudiantes 3 – 2
11.12.2016 23:15 Colon – Independiente 0 – 2
12.12.2016 00:00 Rosario Central – Lanus 1 – 2
12.12.2016 01:15 Atletico Tucuman – Quilmes 3 – 0
13.12.2016 01:15 Defensa y Justicia – Arsenal de Sarandí 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 23:00 Huracan – Talleres 1 – 0
17.12.2016 01:15 Godoy Cruz – Gimnasia LP 0 – 3
17.12.2016 21:00 Sarmiento – Aldosivi 0 – 2
17.12.2016 21:00 Estudiantes – Defensa y Justicia 1 – 2
17.12.2016 22:15 Union – Racing Club 1 – 0
17.12.2016 23:30 Atlético de Rafaela – Patronato de Parana 3 – 0
18.12.2016 00:00 Independiente – Banfield 0 – 1
18.12.2016 21:00 Lanus – San Lorenzo 2 – 2
18.12.2016 21:00 Belgrano – Rosario Central 0 – 2
18.12.2016 22:00 Arsenal de Sarandí – Velez Sarsfield 2 – 1
18.12.2016 22:35 Boca Juniors – Colon 4 – 1
18.12.2016 23:30 Newells Old Boys – San Martin San Juan 6 – 1
19.12.2016 00:00 Olimpo – River Plate 1 – 2
19.12.2016 23:00 Quilmes – Temperley 1 – 0
20.12.2016 01:15 Tigre – Atletico Tucuman 0 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 01:00 Velez Sarsfield – Estudiantes 3 – 2
11.03.2017 01:00 Patronato de Parana – Arsenal de Sarandí 4 – 2
11.03.2017 21:00 Defensa y Justicia – Newells Old Boys 1 – 0
11.03.2017 21:00 San Lorenzo – Belgrano 2 – 1
11.03.2017 23:10 Banfield – Boca Juniors 0 – 2
12.03.2017 00:00 San Martin San Juan – Huracan 0 – 1
12.03.2017 21:00 Gimnasia LP – Quilmes 3 – 1
12.03.2017 21:00 Racing Club – Lanus 3 – 0
12.03.2017 21:00 Temperley – Tigre 3 – 1
12.03.2017 23:10 River Plate – Union 0 – 0
12.03.2017 23:10 Rosario Central – Godoy Cruz 0 – 1
13.03.2017 01:20 Atletico Tucuman – Sarmiento 2 – 1
13.03.2017 23:00 Aldosivi – Atlético de Rafaela 1 – 0
14.03.2017 01:15 Colon – Olimpo 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 01:00 Quilmes – Rosario Central 0 – 1
18.03.2017 20:00 Union – Colon 0 – 2
18.03.2017 21:00 Newells Old Boys – Velez Sarsfield 3 – 0
18.03.2017 22:15 Tigre – Gimnasia LP 0 – 1
18.03.2017 23:30 Independiente – San Martin San Juan 0 – 0
19.03.2017 00:30 Huracan – Defensa y Justicia 2 – 0
19.03.2017 19:00 Belgrano – Racing Club 2 – 0
19.03.2017 21:10 Sarmiento – Temperley 2 – 1
19.03.2017 21:15 Godoy Cruz – San Lorenzo 2 – 0
19.03.2017 21:20 Estudiantes – Patronato de Parana 1 – 0
19.03.2017 23:20 Olimpo – Banfield 1 – 0
19.03.2017 23:30 Boca Juniors – Talleres 1 – 2
20.03.2017 23:00 Arsenal de Sarandí – Atlético de Rafaela 1 – 2
21.03.2017 01:15 Atletico Tucuman – Aldosivi 0 – 0
22.03.2017 01:15 Lanus – River Plate 1 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 01:00 Patronato de Parana – Newells Old Boys 1 – 1
25.03.2017 20:00 Banfield – Union 3 – 1
25.03.2017 20:05 Rosario Central – Tigre 1 – 0
25.03.2017 22:00 San Lorenzo – Quilmes 3 – 0
25.03.2017 22:15 Gimnasia LP – Sarmiento 1 – 0
26.03.2017 00:05 Racing Club – Godoy Cruz 2 – 1
26.03.2017 00:30 Atlético de Rafaela – Estudiantes 2 – 2
26.03.2017 21:00 Colon – Lanus 1 – 0
26.03.2017 21:30 San Martin San Juan – Boca Juniors 1 – 2
26.03.2017 22:00 Defensa y Justicia – Independiente
26.03.2017 23:30 Temperley – Atletico Tucuman 2 – 2
26.03.2017 23:30 River Plate – Belgrano 2 – 1
27.03.2017 01:40 Aldosivi – Arsenal de Sarandí 2 – 1
28.03.2017 00:00 Velez Sarsfield – Huracan 1 – 1
28.03.2017 02:15 Talleres – Olimpo 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 02:05 Atletico Tucuman – Gimnasia LP 0 – 1
01.04.2017 02:15 Independiente – Velez Sarsfield 1 – 1
01.04.2017 21:00 Newells Old Boys – Atlético de Rafaela 1 – 0
01.04.2017 22:00 Temperley – Aldosivi 1 – 0
01.04.2017 23:00 Quilmes – Racing Club 2 – 3
02.04.2017 00:15 Belgrano – Colon 0 – 1
02.04.2017 01:00 Boca Juniors – Defensa y Justicia 1 – 0
02.04.2017 20:05 Estudiantes – Arsenal de Sarandí 2 – 0
02.04.2017 21:15 Lanus – Banfield 4 – 2
02.04.2017 22:15 Sarmiento – Rosario Central 2 – 2
02.04.2017 23:15 Tigre – San Lorenzo 4 – 3
03.04.2017 00:30 Huracan – Patronato de Parana 0 – 0
03.04.2017 01:20 Godoy Cruz – River Plate 1 – 2
04.04.2017 00:00 Olimpo – San Martin San Juan 0 – 0
04.04.2017 02:15 Union – Talleres 4 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 00:00 Aldosivi – Estudiantes 1 – 4
08.04.2017 02:15 Colon – Godoy Cruz 1 – 0
08.04.2017 02:15 Rosario Central – Atletico Tucuman 2 – 1
08.04.2017 19:00 Arsenal de Sarandí – Newells Old Boys 0 – 1
08.04.2017 21:00 San Lorenzo – Sarmiento 1 – 0
08.04.2017 22:20 Atlético de Rafaela – Huracan 1 – 1
09.04.2017 00:30 Talleres – Lanus 3 – 1
09.04.2017 19:00 Banfield – Belgrano 2 – 0
09.04.2017 21:15 Patronato de Parana – Independiente 0 – 5
09.04.2017 22:00 San Martin San Juan – Union 0 – 0
09.04.2017 23:15 River Plate – Quilmes 2 – 0
10.04.2017 01:15 Velez Sarsfield – Boca Juniors 1 – 3
11.04.2017 00:00 Defensa y Justicia – Olimpo 1 – 1
11.04.2017 02:20 Gimnasia LP – Temperley 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 00:00 Huracan – Arsenal de Sarandí 1 – 2
15.04.2017 02:15 Lanus – San Martin San Juan 0 – 0
15.04.2017 16:00 Newells Old Boys – Estudiantes 0 – 0
15.04.2017 21:00 Belgrano – Talleres 1 – 1
15.04.2017 23:00 Independiente – Atlético de Rafaela 1 – 1
16.04.2017 00:00 Olimpo – Velez Sarsfield 0 – 1
16.04.2017 01:00 Sarmiento – Racing Club 1 – 2
16.04.2017 21:00 Godoy Cruz – Banfield 3 – 1
16.04.2017 21:15 Atletico Tucuman – San Lorenzo 1 – 0
16.04.2017 23:20 Quilmes – Colon 0 – 1
16.04.2017 23:20 Boca Juniors – Patronato de Parana 1 – 1
17.04.2017 01:15 Tigre – River Plate 0 – 2
17.04.2017 01:30 Union – Defensa y Justicia 0 – 2
18.04.2017 00:00 Temperley – Rosario Central 1 – 2
18.04.2017 02:15 Gimnasia LP – Aldosivi 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 00:30 Racing Club – Tigre 4 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 02:20 Talleres – Independiente 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 02:15 San Lorenzo – Temperley 0 – 1
22.04.2017 19:00 Aldosivi – Newells Old Boys 0 – 3
22.04.2017 21:00 Racing Club – Atletico Tucuman 4 – 3
22.04.2017 21:10 Banfield – Quilmes 2 – 0
22.04.2017 21:10 Defensa y Justicia – Lanus 1 – 0
22.04.2017 23:20 Velez Sarsfield – Union 2 – 1
23.04.2017 01:30 Rosario Central – Gimnasia LP 2 – 1
23.04.2017 20:15 Estudiantes – Huracan 1 – 1
23.04.2017 21:15 Atlético de Rafaela – Boca Juniors 0 – 0
23.04.2017 22:00 San Martin San Juan – Belgrano 2 – 1
23.04.2017 23:15 River Plate – Sarmiento 1 – 1
24.04.2017 00:30 Talleres – Godoy Cruz 1 – 0
24.04.2017 01:15 Arsenal de Sarandí – Independiente 0 – 2
25.04.2017 00:00 Patronato de Parana – Olimpo 3 – 4
25.04.2017 02:20 Colon – Tigre 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 00:05 Quilmes – Talleres 1 – 0
29.04.2017 02:15 Independiente – Estudiantes 2 – 2
29.04.2017 21:00 Huracan – Newells Old Boys 0 – 1
29.04.2017 21:05 Gimnasia LP – San Lorenzo 0 – 1
29.04.2017 21:10 Sarmiento – Colon 0 – 4
29.04.2017 23:20 Tigre – Banfield 0 – 1
30.04.2017 01:00 Temperley – Racing Club 3 – 0
30.04.2017 01:30 Union – Patronato de Parana 0 – 0
30.04.2017 21:00 Godoy Cruz – San Martin San Juan 0 – 0
30.04.2017 22:00 Rosario Central – Aldosivi 2 – 0
30.04.2017 22:00 Atletico Tucuman – River Plate
01.05.2017 00:10 Boca Juniors – Arsenal de Sarandí 3 – 0
01.05.2017 00:30 Olimpo – Atlético de Rafaela
02.05.2017 21:30 Belgrano – Defensa y Justicia
03.05.2017 02:00 Lanus – Velez Sarsfield

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 22:00 San Lorenzo – Rosario Central
07.05.2017 22:00 Racing Club – Gimnasia LP
07.05.2017 22:00 River Plate – Temperley
07.05.2017 22:00 Colon – Atletico Tucuman
07.05.2017 22:00 Banfield – Sarmiento
07.05.2017 22:00 Talleres – Tigre
07.05.2017 22:00 San Martin San Juan – Quilmes
07.05.2017 22:00 Defensa y Justicia – Godoy Cruz
07.05.2017 22:00 Velez Sarsfield – Belgrano
07.05.2017 22:00 Patronato de Parana – Lanus
07.05.2017 22:00 Atlético de Rafaela – Union
07.05.2017 22:00 Arsenal de Sarandí – Olimpo
07.05.2017 22:00 Estudiantes – Boca Juniors
07.05.2017 22:00 Newells Old Boys – Independiente
07.05.2017 22:00 Aldosivi – Huracan

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 22:00 Atlético de Rafaela – Atletico Tucuman
14.05.2017 22:00 Defensa y Justicia – Quilmes
14.05.2017 22:00 Olimpo – Aldosivi
14.05.2017 22:00 Arsenal de Sarandí – Temperley
14.05.2017 22:00 Patronato de Parana – Sarmiento
14.05.2017 22:00 Velez Sarsfield – Tigre
14.05.2017 22:00 Talleres – Belgrano
14.05.2017 22:00 Banfield – Lanus
14.05.2017 22:00 Colon – Union
14.05.2017 22:00 Boca Juniors – River Plate
14.05.2017 22:00 San Martin San Juan – Godoy Cruz
14.05.2017 22:00 Huracan – San Lorenzo
14.05.2017 22:00 Independiente – Racing Club
14.05.2017 22:00 Estudiantes – Gimnasia LP
14.05.2017 22:00 Newells Old Boys – Rosario Central

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 22:00 San Lorenzo – Aldosivi
21.05.2017 22:00 Boca Juniors – Newells Old Boys
21.05.2017 22:00 Independiente – Huracan
21.05.2017 22:00 Rosario Central – Racing Club
21.05.2017 22:00 Gimnasia LP – River Plate
21.05.2017 22:00 Lanus – Atlético de Rafaela
21.05.2017 22:00 Belgrano – Patronato de Parana
21.05.2017 22:00 Quilmes – Defensa y Justicia
21.05.2017 22:00 Olimpo – Estudiantes
21.05.2017 22:00 Tigre – San Martin San Juan
21.05.2017 22:00 Godoy Cruz – Velez Sarsfield
21.05.2017 22:00 Union – Arsenal de Sarandí
21.05.2017 22:00 Sarmiento – Talleres
21.05.2017 22:00 Temperley – Colon
21.05.2017 22:00 Atletico Tucuman – Banfield

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 22:00 Colon – Gimnasia LP
28.05.2017 22:00 Arsenal de Sarandí – Lanus
28.05.2017 22:00 Huracan – Boca Juniors
28.05.2017 22:00 Newells Old Boys – Olimpo
28.05.2017 22:00 Estudiantes – Union
28.05.2017 22:00 Racing Club – San Lorenzo
28.05.2017 22:00 River Plate – Rosario Central
28.05.2017 22:00 Aldosivi – Independiente
28.05.2017 22:00 Banfield – Temperley
28.05.2017 22:00 Talleres – Atletico Tucuman
28.05.2017 22:00 San Martin San Juan – Sarmiento
28.05.2017 22:00 Defensa y Justicia – Tigre
28.05.2017 22:00 Velez Sarsfield – Quilmes
28.05.2017 22:00 Atlético de Rafaela – Belgrano
28.05.2017 22:00 Patronato de Parana – Godoy Cruz

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.06.2017 22:00 Union – Newells Old Boys
04.06.2017 22:00 Gimnasia LP – Banfield
04.06.2017 22:00 Olimpo – Huracan
04.06.2017 22:00 Lanus – Estudiantes
04.06.2017 22:00 Racing Club – Aldosivi
04.06.2017 22:00 San Lorenzo – River Plate
04.06.2017 22:00 Rosario Central – Colon
04.06.2017 22:00 Temperley – Talleres
04.06.2017 22:00 Atletico Tucuman – San Martin San Juan
04.06.2017 22:00 Sarmiento – Defensa y Justicia
04.06.2017 22:00 Tigre – Velez Sarsfield
04.06.2017 22:00 Belgrano – Arsenal de Sarandí
04.06.2017 22:00 Quilmes – Patronato de Parana
04.06.2017 22:00 Godoy Cruz – Atlético de Rafaela
04.06.2017 22:00 Boca Juniors – Independiente

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.06.2017 22:00 River Plate – Racing Club
11.06.2017 22:00 Talleres – Gimnasia LP
11.06.2017 22:00 Aldosivi – Boca Juniors
11.06.2017 22:00 Independiente – Olimpo
11.06.2017 22:00 San Martin San Juan – Temperley
11.06.2017 22:00 Defensa y Justicia – Atletico Tucuman
11.06.2017 22:00 Newells Old Boys – Lanus
11.06.2017 22:00 Velez Sarsfield – Sarmiento
11.06.2017 22:00 Patronato de Parana – Tigre
11.06.2017 22:00 Atlético de Rafaela – Quilmes
11.06.2017 22:00 Arsenal de Sarandí – Godoy Cruz
11.06.2017 22:00 Estudiantes – Belgrano
11.06.2017 22:00 Huracan – Union
11.06.2017 22:00 Banfield – Rosario Central
11.06.2017 22:00 Colon – San Lorenzo

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2017 22:00 Godoy Cruz – Estudiantes
18.06.2017 22:00 Belgrano – Newells Old Boys
18.06.2017 22:00 Gimnasia LP – San Martin San Juan
18.06.2017 22:00 Lanus – Huracan
18.06.2017 22:00 Union – Independiente
18.06.2017 22:00 Olimpo – Boca Juniors
18.06.2017 22:00 Quilmes – Arsenal de Sarandí
18.06.2017 22:00 Tigre – Atlético de Rafaela
18.06.2017 22:00 Sarmiento – Patronato de Parana
18.06.2017 22:00 River Plate – Aldosivi
18.06.2017 22:00 Racing Club – Colon
18.06.2017 22:00 San Lorenzo – Banfield
18.06.2017 22:00 Rosario Central – Talleres
18.06.2017 22:00 Temperley – Defensa y Justicia
18.06.2017 22:00 Atletico Tucuman – Velez Sarsfield

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 22:00 Patronato de Parana – Atletico Tucuman
25.06.2017 22:00 Velez Sarsfield – Temperley
25.06.2017 22:00 Defensa y Justicia – Gimnasia LP
25.06.2017 22:00 San Martin San Juan – Rosario Central
25.06.2017 22:00 Colon – River Plate
25.06.2017 22:00 Banfield – Racing Club
25.06.2017 22:00 Atlético de Rafaela – Sarmiento
25.06.2017 22:00 Arsenal de Sarandí – Tigre
25.06.2017 22:00 Estudiantes – Quilmes
25.06.2017 22:00 Newells Old Boys – Godoy Cruz
25.06.2017 22:00 Huracan – Belgrano
25.06.2017 22:00 Independiente – Lanus
25.06.2017 22:00 Talleres – San Lorenzo
25.06.2017 22:00 Aldosivi – Olimpo
25.06.2017 22:00 Boca Juniors – Union
Advertisement

Seneste kampe

Boca Juniors
Arsenal de Sarandí
3 – 0
1. maj 00:10
Færdig
Rosario Central
Aldosivi
2 – 0
30. april 22:00
Færdig
Godoy Cruz
San Martin San Juan
0 – 0
30. april 21:00
Færdig
Union
Patronato de Parana
0 – 0
30. april 01:30
Færdig
Temperley
Racing Club
3 – 0
30. april 01:00
Færdig
Tigre
Banfield
0 – 1
29. april 23:20
Færdig
Sarmiento
Colon
0 – 4
29. april 21:10
Færdig
Gimnasia LP
San Lorenzo
0 – 1
29. april 21:05
Færdig
Huracan
Newells Old Boys
0 – 1
29. april 21:00
Færdig
Independiente
Estudiantes
2 – 2
29. april 02:15
Færdig
Quilmes
Talleres
1 – 0
29. april 00:05
Færdig
Colon
Tigre
2 – 1
25. april 02:20
Færdig

Kommende kampe

Belgrano
Defensa y Justicia
vs
2. maj 21:30
Ikke startet
Lanus
Velez Sarsfield
vs
3. maj 02:00
Ikke startet
San Lorenzo
Rosario Central
vs
7. maj 22:00
Ikke startet
Racing Club
Gimnasia LP
vs
7. maj 22:00
Ikke startet
River Plate
Temperley
vs
7. maj 22:00
Ikke startet
Colon
Atletico Tucuman
vs
7. maj 22:00
Ikke startet
Banfield
Sarmiento
vs
7. maj 22:00
Ikke startet
Talleres
Tigre
vs
7. maj 22:00
Ikke startet
San Martin San Juan
Quilmes
vs
7. maj 22:00
Ikke startet
Defensa y Justicia
Godoy Cruz
vs
7. maj 22:00
Ikke startet
Velez Sarsfield
Belgrano
vs
7. maj 22:00
Ikke startet
Aldosivi
Huracan
vs
7. maj 22:00
Ikke startet

Turneringer i Argentina