LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Bolivia
1. Division

Gruppespillet

Primera Division AperturaKVUTMP
Guabira 851218-1016
Bolivar 650118-415
Oriente Petrolero 741213-1013
Blooming 841316-1713
The Strongest 54019-712
Nacional Potosi 731311-1010
Sport Boys Warnes 831415-1810
Jorge Wilstermann 722310-108
San Jose 822411-148
Universitario 82158-157
Club Petrolero 820610-176
Real Potosi 62047-146
Primera Division ClausuraKVUTMP
Bolivar 11004-13
Nacional Potosi 11004-13
Guabira 11003-03
Sport Boys Warnes 11003-13
Oriente Petrolero 11001-03
Jorge Wilstermann 11001-03
Real Potosi 10010-10
Universitario 10010-10
Blooming 10011-30
Club Petrolero 10011-40
San Jose 10011-40
The Strongest 10010-30

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 20:00 Nacional Potosi – Club Petrolero 4 – 1
29.01.2017 20:00 San Jose – Bolivar 1 – 4
29.01.2017 20:00 Guabira – The Strongest 3 – 0
29.01.2017 22:15 Jorge Wilstermann – Real Potosi 1 – 0
30.01.2017 00:30 Blooming – Sport Boys Warnes 1 – 3
31.01.2017 01:00 Universitario – Oriente Petrolero 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 20:00 Bolivar – Club Petrolero 3 – 0
04.02.2017 22:15 Blooming – Universitario 4 – 2
05.02.2017 17:00 The Strongest – Jorge Wilstermann 2 – 1
05.02.2017 20:00 Sport Boys Warnes – Guabira 1 – 1
05.02.2017 20:00 San Jose – Oriente Petrolero 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 20:00 Universitario – San Jose 1 – 0
12.02.2017 00:00 Oriente Petrolero – Club Petrolero 0 – 2
12.02.2017 17:00 The Strongest – Nacional Potosi 3 – 2
12.02.2017 20:00 Guabira – Blooming 2 – 0
12.02.2017 20:00 Bolivar – Real Potosi 4 – 0
12.02.2017 22:15 Jorge Wilstermann – Sport Boys Warnes 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Sport Boys Warnes – Nacional Potosi 1 – 3
18.02.2017 20:00 Guabira – Universitario 5 – 1
18.02.2017 22:15 Oriente Petrolero – Real Potosi 3 – 1
19.02.2017 20:00 Club Petrolero – San Jose 2 – 0
19.02.2017 22:15 Blooming – Jorge Wilstermann 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2017 23:20 San Jose – Real Potosi 3 – 0
23.02.2017 01:30 Blooming – Nacional Potosi 2 – 0
23.02.2017 20:00 Sport Boys Warnes – Bolivar 3 – 2
23.02.2017 23:15 Universitario – Club Petrolero 3 – 1
24.02.2017 01:30 Oriente Petrolero – The Strongest
25.02.2017 01:00 Jorge Wilstermann – Guabira 2 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 01:00 Jorge Wilstermann – Universitario 1 – 1
03.03.2017 20:00 Sport Boys Warnes – Oriente Petrolero 3 – 4
04.03.2017 20:00 Guabira – Nacional Potosi 3 – 1
05.03.2017 20:00 Blooming – Bolivar 0 – 3
05.03.2017 22:15 The Strongest – San Jose 3 – 1
06.03.2017 00:30 Real Potosi – Club Petrolero 4 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 20:00 San Jose – Sport Boys Warnes 3 – 1
11.03.2017 22:15 Nacional Potosi – Jorge Wilstermann 0 – 0
12.03.2017 20:00 Club Petrolero – The Strongest 0 – 1
12.03.2017 21:00 Bolivar – Guabira 2 – 0
12.03.2017 22:15 Universitario – Real Potosi 0 – 2
13.03.2017 00:30 Oriente Petrolero – Blooming 2 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 01:00 Blooming – San Jose 3 – 3
16.03.2017 22:45 Sport Boys Warnes – Club Petrolero 2 – 1
17.03.2017 01:00 Nacional Potosi – Universitario 1 – 0
17.03.2017 23:30 The Strongest – Real Potosi
18.03.2017 01:30 Oriente Petrolero – Guabira 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 21:00 Real Potosi – Nacional Potosi

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 21:00 Club Petrolero – Blooming
01.04.2017 21:00 San Jose – Guabira
01.04.2017 22:00 Bolivar – Nacional Potosi
02.04.2017 21:00 Oriente Petrolero – Jorge Wilstermann
02.04.2017 23:15 Universitario – The Strongest
03.04.2017 01:30 Real Potosi – Sport Boys Warnes

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2017 02:00 The Strongest – Bolivar

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 21:00 Sport Boys Warnes – The Strongest
08.04.2017 23:15 Blooming – Real Potosi
09.04.2017 21:00 Guabira – Club Petrolero
09.04.2017 22:00 Bolivar – Universitario
09.04.2017 23:15 Jorge Wilstermann – San Jose
10.04.2017 01:30 Nacional Potosi – Oriente Petrolero

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 01:30 The Strongest – Blooming
15.04.2017 21:00 Universitario – Sport Boys Warnes
15.04.2017 23:15 Real Potosi – Guabira
16.04.2017 21:00 Club Petrolero – Jorge Wilstermann
16.04.2017 23:15 San Jose – Nacional Potosi
17.04.2017 01:30 Oriente Petrolero – Bolivar

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2017 02:00 Jorge Wilstermann – Bolivar

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 21:00 Club Petrolero – Nacional Potosi
22.04.2017 21:00 Real Potosi – Jorge Wilstermann
22.04.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Blooming
22.04.2017 22:00 Bolivar – San Jose
22.04.2017 23:15 The Strongest – Guabira
23.04.2017 23:15 Oriente Petrolero – Universitario

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 21:00 Real Potosi – Universitario
29.04.2017 23:15 Jorge Wilstermann – Nacional Potosi
30.04.2017 17:00 Sport Boys Warnes – San Jose
30.04.2017 21:00 Guabira – Bolivar
30.04.2017 23:15 The Strongest – Club Petrolero
01.05.2017 01:30 Blooming – Oriente Petrolero

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Jorge Wilstermann
06.05.2017 23:15 Nacional Potosi – The Strongest
07.05.2017 01:30 Club Petrolero – Oriente Petrolero
07.05.2017 21:00 Real Potosi – Bolivar
07.05.2017 23:15 San Jose – Universitario
09.05.2017 02:00 Blooming – Guabira

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 21:00 Universitario – Guabira
13.05.2017 23:15 Nacional Potosi – Sport Boys Warnes
14.05.2017 21:00 San Jose – Club Petrolero
14.05.2017 22:00 Bolivar – The Strongest
14.05.2017 23:15 Jorge Wilstermann – Blooming
16.05.2017 02:00 Real Potosi – Oriente Petrolero

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 21:00 Nacional Potosi – Blooming
20.05.2017 23:15 The Strongest – Oriente Petrolero
21.05.2017 21:00 Guabira – Jorge Wilstermann
21.05.2017 22:00 Bolivar – Sport Boys Warnes
21.05.2017 23:15 Real Potosi – San Jose
22.05.2017 01:30 Club Petrolero – Universitario

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 21:00 Club Petrolero – Real Potosi
27.05.2017 02:00 Bolivar – Blooming
27.05.2017 21:00 Nacional Potosi – Guabira
28.05.2017 21:00 Universitario – Jorge Wilstermann
28.05.2017 23:15 San Jose – The Strongest
29.05.2017 01:30 Oriente Petrolero – Sport Boys Warnes

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 21:00 Universitario – Nacional Potosi
10.06.2017 23:15 Club Petrolero – Sport Boys Warnes
11.06.2017 21:00 Guabira – Oriente Petrolero
11.06.2017 22:00 Bolivar – Jorge Wilstermann
11.06.2017 23:15 San Jose – Blooming
12.06.2017 01:30 Real Potosi – The Strongest

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.06.2017 00:15 Universitario – Blooming
15.06.2017 01:30 Club Petrolero – Bolivar
15.06.2017 02:30 Oriente Petrolero – San Jose
15.06.2017 21:00 Guabira – Sport Boys Warnes
16.06.2017 00:30 Nacional Potosi – Real Potosi
16.06.2017 02:45 Jorge Wilstermann – The Strongest

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2017 21:00 Guabira – San Jose
18.06.2017 21:00 Jorge Wilstermann – Oriente Petrolero
18.06.2017 23:15 The Strongest – Universitario
19.06.2017 01:30 Nacional Potosi – Bolivar
19.06.2017 21:00 Sport Boys Warnes – Real Potosi
20.06.2017 02:00 Blooming – Club Petrolero

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.06.2017 22:00 The Strongest – Sport Boys Warnes
25.06.2017 22:00 San Jose – Jorge Wilstermann
25.06.2017 22:00 Real Potosi – Blooming
25.06.2017 22:00 Club Petrolero – Guabira
25.06.2017 22:00 Oriente Petrolero – Nacional Potosi
25.06.2017 22:00 Universitario – Bolivar

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.07.2017 22:00 Blooming – The Strongest
02.07.2017 22:00 Bolivar – Oriente Petrolero
02.07.2017 22:00 Guabira – Real Potosi
02.07.2017 22:00 Jorge Wilstermann – Club Petrolero
02.07.2017 22:00 Nacional Potosi – San Jose
02.07.2017 22:00 Sport Boys Warnes – Universitario
Advertisement

Turneringer i Bolivia