LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
18/3-2017 16:58
Bosnien
Premier League (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zrinjski Mostar 22 13 6 3 38 - 19 45
2. Zeljeznicar 22 13 5 4 28 - 14 44
3. FK Sarajevo 22 12 7 3 30 - 16 43
4. Radnik Bijeljina 22 10 7 5 31 - 22 37
5. Sloboda Tuzla 22 9 8 5 31 - 24 35
6. FK Krupa 22 9 5 8 27 - 22 32
7. Siroki Brijeg 22 7 7 8 23 - 26 28
8. FK Mladost Doboj Kakanj 22 6 8 8 27 - 26 26
9. Vitez 22 5 8 9 12 - 19 23
10. Metalleghe BSI 22 6 3 13 20 - 29 21
11. Celik Zenica 22 2 7 13 14 - 34 13
12. Olimpik Sarajevo 22 2 5 15 15 - 45 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
132 29,83 296 2,24 57 (43,2 %) 38 (28,8 %) 37 (28,0 %)
Opdateret:
18/3-2017 16:58
Bosnien
Premier League (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zrinjski Mostar 11 8 1 2 20 - 11 25
2. Zeljeznicar 11 7 2 2 15 - 9 23
3. FK Sarajevo 11 8 2 1 21 - 8 26
4. Radnik Bijeljina 11 5 4 2 15 - 10 19
5. Sloboda Tuzla 11 8 2 1 20 - 7 26
6. FK Krupa 11 5 4 2 12 - 5 19
7. Siroki Brijeg 11 5 6 0 18 - 11 21
8. FK Mladost Doboj Kakanj 11 5 3 3 14 - 8 18
9. Vitez 11 1 5 5 3 - 10 8
10. Metalleghe BSI 11 2 3 6 6 - 14 9
11. Celik Zenica 11 1 4 6 10 - 15 7
12. Olimpik Sarajevo 11 2 2 7 11 - 23 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
132 29,83 296 2,24 57 (43,2 %) 38 (28,8 %) 37 (28,0 %)
Opdateret:
18/3-2017 16:58
Bosnien
Premier League (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Zrinjski Mostar 11 5 5 1 18 - 8 20
2. Zeljeznicar 11 6 3 2 13 - 5 21
3. FK Sarajevo 11 4 5 2 9 - 8 17
4. Radnik Bijeljina 11 5 3 3 16 - 12 18
5. Sloboda Tuzla 11 1 6 4 11 - 17 9
6. FK Krupa 11 4 1 6 15 - 17 13
7. Siroki Brijeg 11 2 1 8 5 - 15 7
8. FK Mladost Doboj Kakanj 11 1 5 5 13 - 18 8
9. Vitez 11 4 3 4 9 - 9 15
10. Metalleghe BSI 11 4 0 7 14 - 15 12
11. Celik Zenica 11 1 3 7 4 - 19 6
12. Olimpik Sarajevo 11 0 3 8 4 - 22 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
132 29,83 296 2,24 57 (43,2 %) 38 (28,8 %) 37 (28,0 %)
Opdateret:
18/3-2017 16:58
Bosnien
Premier League (22 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Zrinjski Mostar 10 5 1,73 0,86
2. Zeljeznicar 11 6 1,27 0,64
3. FK Sarajevo 13 5 1,36 0,73
4. Radnik Bijeljina 8 5 1,41 1,00
5. Sloboda Tuzla 9 5 1,41 1,09
6. FK Krupa 11 5 1,23 1,00
7. Siroki Brijeg 6 7 1,05 1,18
8. FK Mladost Doboj Kakanj 6 8 1,23 1,18
9. Vitez 9 12 0,55 0,86
10. Metalleghe BSI 5 9 0,91 1,32
11. Celik Zenica 3 13 0,64 1,55
12. Olimpik Sarajevo 4 15 0,68 2,05
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
132 29,83 296 2,24 57 (43,2 %) 38 (28,8 %) 37 (28,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
18/3-2017 16:58
Bosnien
Premier League (22 runder)
Mål    Spiller Klub
13    Ivan Lendric Zeljeznicar
11    Sulejman Krpic Sloboda Tuzla
10    Marko Obradovic Radnik Bijeljina
9    Elvir Koljic FK Krupa
9    Mersudin Ahmetovic FK Sarajevo
8    Wagner Siroki Brijeg
8    Jasmin Mesanovic Zrinjski Mostar
7    Nemanja Bilbija Zrinjski Mostar
6    Asim Zec Sloboda Tuzla
6    Ognjen Todorovic Zrinjski Mostar
5    Sasa Kajkut FK Krupa
5    Goran Brkic FK Mladost Doboj Kakanj
5    Dejan Maksimovic FK Mladost Doboj Kakanj
5    Anel Hebibovic FK Sarajevo
5    Nermin Crnkic FK Sarajevo
5    Luka Menalo Siroki Brijeg
4    Anel Husic FK Mladost Doboj Kakanj
4    Sandi Krizman Zeljeznicar
4    Tomislav Tomic Zrinjski Mostar
3    Jasmin Smriko Celik Zenica
3    Danijal Brkovic Celik Zenica
3    Zoran Milutinovic FK Krupa
3    Sinan Ramovic FK Mladost Doboj Kakanj
3    Sulejman Smajic Metalleghe BSI
3    Sinisa Dujakovic Metalleghe BSI
3    Bojan Regoje Olimpik Sarajevo
3    Sanjin Lelic Olimpik Sarajevo
3    Dejan Jankovic Radnik Bijeljina
3    Dusan Martinovic Radnik Bijeljina
3    Velibor Djuric Radnik Bijeljina
3    Ivan Baraban Siroki Brijeg
3    Haris Mehmedagic Sloboda Tuzla
3    Aleksandar Subic Sloboda Tuzla
3    Armin Kapetan Vitez
3    Anel Dedic Vitez
3    Oliver Petrak Zrinjski Mostar
3    Slobodan Jakovljevic Zrinjski Mostar
2    Marin Popovic Celik Zenica
2    Semir Pezer Celik Zenica
2    Uros Mirkovic FK Krupa
2    Ozren Peric FK Krupa
2    Miljan Ljubenovic FK Krupa
2    Nemanja Asanovic FK Mladost Doboj Kakanj
2    Aladin Sisic FK Mladost Doboj Kakanj
2    Mico Kuzmanovic FK Mladost Doboj Kakanj
2    Elvis Saric FK Sarajevo
2    Sasa Novakovic FK Sarajevo
2    Nebojsa Popovic Metalleghe BSI
2    Mirza Kovac Metalleghe BSI
2    Aleksandar Radulovic Metalleghe BSI
2    Antonio Vidovic Metalleghe BSI
2    Alem Plakalo Olimpik Sarajevo
2    Armin Mahovic Olimpik Sarajevo
2    Demir Peco Radnik Bijeljina
2    Filip Stojanovic Radnik Bijeljina
2    Jovo Kojic Radnik Bijeljina
2    Deni Simeunovic Radnik Bijeljina
2    Ivan Krstanovic Siroki Brijeg
2    Mladen Veselinovic Sloboda Tuzla
2    Ismar Tandir Sloboda Tuzla
2    Zoran Kokot Vitez
2    Darko Markovic Zeljeznicar
2    Stevo Nikolic Zeljeznicar
2    Miroslav Stevanovic Zeljeznicar
2    Samir Bekric Zeljeznicar
2    Danijel Stojanovic Zrinjski Mostar
1    Jovica Stokic Celik Zenica
1    Bojan Markovic Celik Zenica
1    Haris Dilaver Celik Zenica
1    Almir Pliska Celik Zenica
1    Zoran Marusic FK Krupa
1    Nikola Dujakovic FK Krupa
1    Irfan Jasarevic FK Krupa
1    Ajdin Redzic FK Krupa
1    Aldin Sisic FK Mladost Doboj Kakanj
1    Aldin Isakovic FK Mladost Doboj Kakanj
1    Mirza Rizvanovic FK Mladost Doboj Kakanj
1    Neven Lastro FK Mladost Doboj Kakanj
1    Advan Kadusic FK Sarajevo
1    Marko Cetkovic FK Sarajevo
1    Said Husejinovic FK Sarajevo
1    Samir Radovac FK Sarajevo
1    Sasa Balic FK Sarajevo
1    Haris Duljevic FK Sarajevo
1    Amer Bekic FK Sarajevo
1    Stanoje Jovanovic Metalleghe BSI
1    Toni Pezo Metalleghe BSI
1    Dragoslav Stakic Metalleghe BSI
1    Stefan Smiljanic Metalleghe BSI
1    Emir Zeba Metalleghe BSI
1    Danijel Rasic Metalleghe BSI
1    Adnan Osmanovic Olimpik Sarajevo
1    Emir Hadzic Olimpik Sarajevo
1    Tarik Isic Olimpik Sarajevo
1    Eldin Masic Olimpik Sarajevo
1    Rijad Kobiljar Olimpik Sarajevo
1    Delimir Bajic Radnik Bijeljina
1    Ivan Jakovljevic Radnik Bijeljina
1    Boris Pandza Siroki Brijeg
1    Slavko Bralic Siroki Brijeg
1    Damir Zlomislic Siroki Brijeg
1    Dejan Cabraja Siroki Brijeg
1    Stefan Baric Siroki Brijeg
1    Mahir Karic Sloboda Tuzla
1    Nemanja Stjepanovic Sloboda Tuzla
1    Ivan Kostic Sloboda Tuzla
1    Ivan Mamic Vitez
1    Nermin Varupa Vitez
1    Hrvoje Barisic Vitez
1    Matteo Boccaccini Zeljeznicar
1    Goran Zakaric Zeljeznicar
1    Zajko Zeba Zeljeznicar
1    Toni Jovic Zrinjski Mostar
1    Milos Filipovic Zrinjski Mostar
1    Ivan Peko Zrinjski Mostar
1    Matija Katanec Zrinjski Mostar
1    Pero Stojkic Zrinjski Mostar
Vis hele listen
Opdateret:
18/3-2017 16:58
Bosnien
Premier League (22 runder)
Opdateret:
18/3-2017 16:58
Bosnien
Premier League (22 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.07.2016 17:00 Celik Zenica – Metalleghe BSI 1 – 3
23.07.2016 18:00 Sloboda Tuzla – Olimpik Sarajevo 3 – 0
23.07.2016 20:30 Zeljeznicar – FK Sarajevo 1 – 1
24.07.2016 17:30 FK Krupa – FK Mladost Doboj Kakanj 1 – 1
24.07.2016 19:30 Siroki Brijeg – Vitez 1 – 1
24.07.2016 20:00 Zrinjski Mostar – Radnik Bijeljina 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 17:30 Olimpik Sarajevo – Zeljeznicar 0 – 2
30.07.2016 17:30 Metalleghe BSI – FK Krupa 0 – 2
30.07.2016 17:30 Vitez – FK Mladost Doboj Kakanj 1 – 1
31.07.2016 17:30 Radnik Bijeljina – Celik Zenica 2 – 3
31.07.2016 19:45 FK Sarajevo – Zrinjski Mostar 2 – 0
31.07.2016 21:00 Siroki Brijeg – Sloboda Tuzla 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 17:00 Sloboda Tuzla – Vitez 1 – 0
06.08.2016 17:30 FK Krupa – Radnik Bijeljina 2 – 2
06.08.2016 17:30 Celik Zenica – FK Sarajevo 1 – 1
06.08.2016 20:00 Zeljeznicar – Siroki Brijeg 2 – 0
06.08.2016 20:30 Zrinjski Mostar – Olimpik Sarajevo 4 – 1
07.08.2016 17:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Metalleghe BSI 3 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 17:00 Olimpik Sarajevo – Celik Zenica 3 – 0
10.08.2016 17:30 Sloboda Tuzla – Zeljeznicar 2 – 0
10.08.2016 17:30 FK Sarajevo – FK Krupa 3 – 2
10.08.2016 17:30 Radnik Bijeljina – FK Mladost Doboj Kakanj 0 – 0
10.08.2016 17:30 Vitez – Metalleghe BSI 1 – 0
10.08.2016 21:00 Siroki Brijeg – Zrinjski Mostar 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 17:25 FK Krupa – Olimpik Sarajevo 2 – 0
13.08.2016 17:30 FK Mladost Doboj Kakanj – FK Sarajevo 0 – 0
13.08.2016 19:05 Celik Zenica – Siroki Brijeg 0 – 1
13.08.2016 20:30 Zrinjski Mostar – Sloboda Tuzla 2 – 0
14.08.2016 17:00 Metalleghe BSI – Radnik Bijeljina 1 – 2
14.08.2016 20:00 Zeljeznicar – Vitez 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 17:00 Olimpik Sarajevo – FK Mladost Doboj Kakanj 2 – 3
20.08.2016 17:30 Sloboda Tuzla – Celik Zenica 2 – 0
20.08.2016 21:00 Zeljeznicar – Zrinjski Mostar 0 – 1
21.08.2016 17:00 Vitez – Radnik Bijeljina 1 – 4
21.08.2016 20:30 Siroki Brijeg – FK Krupa 3 – 1
22.08.2016 17:30 FK Sarajevo – Metalleghe BSI 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 17:30 Radnik Bijeljina – FK Sarajevo 0 – 0
27.08.2016 17:30 Metalleghe BSI – Olimpik Sarajevo 1 – 1
27.08.2016 17:30 FK Krupa – Sloboda Tuzla 3 – 0
27.08.2016 19:30 Celik Zenica – Zeljeznicar 1 – 1
27.08.2016 20:00 Zrinjski Mostar – Vitez 2 – 1
28.08.2016 17:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Siroki Brijeg 3 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 19:00 Zrinjski Mostar – Celik Zenica 4 – 0
10.09.2016 19:30 Zeljeznicar – FK Krupa 2 – 1
11.09.2016 15:00 Olimpik Sarajevo – Radnik Bijeljina 0 – 3
11.09.2016 15:30 Vitez – FK Sarajevo 0 – 1
11.09.2016 16:30 Sloboda Tuzla – FK Mladost Doboj Kakanj 1 – 1
11.09.2016 19:30 Siroki Brijeg – Metalleghe BSI 3 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 15:30 FK Mladost Doboj Kakanj – Zeljeznicar 0 – 0
17.09.2016 16:00 FK Krupa – Zrinjski Mostar 0 – 0
17.09.2016 16:05 Celik Zenica – Vitez 0 – 1
17.09.2016 16:05 Radnik Bijeljina – Siroki Brijeg 2 – 1
18.09.2016 16:00 Metalleghe BSI – Sloboda Tuzla 0 – 0
18.09.2016 17:00 FK Sarajevo – Olimpik Sarajevo 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Celik Zenica – FK Krupa 1 – 2
24.09.2016 16:00 Sloboda Tuzla – Radnik Bijeljina 0 – 1
24.09.2016 16:00 Vitez – Olimpik Sarajevo 0 – 0
24.09.2016 19:00 Zrinjski Mostar – FK Mladost Doboj Kakanj 2 – 1
25.09.2016 19:00 Siroki Brijeg – FK Sarajevo 2 – 2
25.09.2016 19:00 Zeljeznicar – Metalleghe BSI 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 15:30 FK Mladost Doboj Kakanj – Celik Zenica 1 – 0
01.10.2016 15:00 Olimpik Sarajevo – Siroki Brijeg 3 – 1
01.10.2016 15:00 FK Sarajevo – Sloboda Tuzla 1 – 1
01.10.2016 15:30 Radnik Bijeljina – Zeljeznicar 1 – 2
01.10.2016 15:30 Metalleghe BSI – Zrinjski Mostar 0 – 4
01.10.2016 15:30 FK Krupa – Vitez 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:30 Olimpik Sarajevo – Sloboda Tuzla 3 – 3
15.10.2016 15:00 Vitez – Siroki Brijeg 0 – 1
15.10.2016 15:00 Radnik Bijeljina – Zrinjski Mostar 1 – 1
15.10.2016 15:00 Metalleghe BSI – Celik Zenica 1 – 1
15.10.2016 15:00 FK Mladost Doboj Kakanj – FK Krupa 0 – 1
16.10.2016 15:00 FK Sarajevo – Zeljeznicar 0 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 15:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Vitez 1 – 2
22.10.2016 15:00 Sloboda Tuzla – Siroki Brijeg 1 – 0
22.10.2016 15:00 FK Krupa – Metalleghe BSI 1 – 0
22.10.2016 16:00 Zrinjski Mostar – FK Sarajevo 1 – 0
22.10.2016 19:00 Zeljeznicar – Olimpik Sarajevo 3 – 2
23.10.2016 15:00 Celik Zenica – Radnik Bijeljina 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:30 Metalleghe BSI – FK Mladost Doboj Kakanj 2 – 0
29.10.2016 14:00 Olimpik Sarajevo – Zrinjski Mostar 0 – 5
29.10.2016 14:00 Vitez – Sloboda Tuzla 0 – 0
29.10.2016 14:30 Radnik Bijeljina – FK Krupa 3 – 1
30.10.2016 13:00 FK Sarajevo – Celik Zenica 4 – 0
30.10.2016 16:30 Siroki Brijeg – Zeljeznicar 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:30 Metalleghe BSI – Vitez 0 – 1
05.11.2016 13:30 FK Krupa – FK Sarajevo 0 – 1
05.11.2016 15:30 Zrinjski Mostar – Siroki Brijeg 0 – 0
05.11.2016 16:00 Zeljeznicar – Sloboda Tuzla 1 – 1
06.11.2016 13:00 Celik Zenica – Olimpik Sarajevo 3 – 0
06.11.2016 13:30 FK Mladost Doboj Kakanj – Radnik Bijeljina 0 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 13:00 Radnik Bijeljina – Metalleghe BSI 1 – 0
19.11.2016 13:00 Vitez – Zeljeznicar 0 – 2
19.11.2016 13:00 Sloboda Tuzla – Zrinjski Mostar 3 – 3
20.11.2016 13:00 Olimpik Sarajevo – FK Krupa 0 – 3
20.11.2016 13:00 FK Sarajevo – FK Mladost Doboj Kakanj 4 – 3
20.11.2016 16:00 Siroki Brijeg – Celik Zenica 1 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 13:00 FK Krupa – Siroki Brijeg 1 – 0
26.11.2016 13:00 Celik Zenica – Sloboda Tuzla 0 – 2
26.11.2016 13:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Olimpik Sarajevo 3 – 0
26.11.2016 13:00 Radnik Bijeljina – Vitez 1 – 1
26.11.2016 14:00 Zrinjski Mostar – Zeljeznicar 0 – 4
27.11.2016 13:00 Metalleghe BSI – FK Sarajevo 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 13:00 Vitez – Zrinjski Mostar 0 – 1
03.12.2016 13:00 Sloboda Tuzla – FK Krupa 2 – 1
03.12.2016 13:00 Olimpik Sarajevo – Metalleghe BSI 0 – 2
03.12.2016 13:00 Zeljeznicar – Celik Zenica 1 – 0
04.12.2016 13:00 FK Sarajevo – Radnik Bijeljina 2 – 0
04.12.2016 16:00 Siroki Brijeg – FK Mladost Doboj Kakanj 2 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 Radnik Bijeljina – Olimpik Sarajevo 2 – 0
25.02.2017 14:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Sloboda Tuzla 3 – 1
25.02.2017 14:30 Metalleghe BSI – Siroki Brijeg 1 – 0
25.02.2017 17:00 Celik Zenica – Zrinjski Mostar 1 – 1
26.02.2017 13:00 FK Sarajevo – Vitez 1 – 0
26.02.2017 14:30 FK Krupa – Zeljeznicar 0 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 15:00 Siroki Brijeg – Radnik Bijeljina 2 – 2
04.03.2017 15:00 Olimpik Sarajevo – FK Sarajevo 0 – 1
04.03.2017 15:00 Sloboda Tuzla – Metalleghe BSI 2 – 1
04.03.2017 15:00 Vitez – Celik Zenica 0 – 0
04.03.2017 15:00 Zrinjski Mostar – FK Krupa 3 – 1
04.03.2017 15:00 Zeljeznicar – FK Mladost Doboj Kakanj 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 15:00 FK Krupa – Celik Zenica 0 – 0
11.03.2017 15:00 Radnik Bijeljina – Sloboda Tuzla 2 – 1
11.03.2017 15:00 Metalleghe BSI – Zeljeznicar 0 – 1
11.03.2017 15:00 FK Mladost Doboj Kakanj – Zrinjski Mostar 0 – 1
11.03.2017 15:00 Olimpik Sarajevo – Vitez 0 – 0
11.03.2017 15:00 FK Sarajevo – Siroki Brijeg 2 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 15:00 Sloboda Tuzla – FK Sarajevo 3 – 0
18.03.2017 15:00 Zeljeznicar – Radnik Bijeljina 2 – 0
18.03.2017 15:00 Zrinjski Mostar – Metalleghe BSI 0 – 2
18.03.2017 15:00 Celik Zenica – FK Mladost Doboj Kakanj 2 – 2
18.03.2017 15:00 Vitez – FK Krupa 0 – 0
18.03.2017 15:00 Siroki Brijeg – Olimpik Sarajevo 0 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Vitez
FK Krupa
0 – 0
18. marts 15:00
Færdig
Celik Zenica
FK Mladost Doboj Kakanj
2 – 2
18. marts 15:00
Færdig
Zrinjski Mostar
Metalleghe BSI
0 – 2
18. marts 15:00
Færdig
Zeljeznicar
Radnik Bijeljina
2 – 0
18. marts 15:00
Færdig
Sloboda Tuzla
FK Sarajevo
3 – 0
18. marts 15:00
Færdig
Siroki Brijeg
Olimpik Sarajevo
0 – 0
18. marts 15:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Bosnien