LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Ludogorets

Om Ludogorets

Land: Bulgarien


Turneringer med deltagelse af Ludogorets

Turnering Placering Form
Division A #3
er ubesejret i samtlige kampe
Super Cup Finale
har tabt seneste kamp
Europa League Kvalifikation Playoff
har vundet seneste kamp
Champions League Kvalifikation 3. Runde
har vundet samtlige hjemmekampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Ludogorets fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ludogorets

23/02 22:57
17/02 08:54
16/02 21:48
16/02 20:55
14/02 15:01
12/02 15:52
12/12 14:00
12/12 13:22
06/12 22:41
23/11 22:39


Spillertrup for Ludogorets

Nr. Navn Position
1. Jorge Emanuel Broun (31 år) Målmand
4. Cicinho (28 år) Forsvar
5. Georgi Terziev (25 år) Forsvar
6. Natanael (26 år) Midtbane
8. Lucas Sasha (27 år) Midtbane
10. Gustavo Campanharo (25 år) Midtbane
11. Juninho Quixada (31 år) Angreb
12. Anicet Abel (27 år) Midtbane
18. Svetoslav Dyakov (33 år) Midtbane
19. Aleksandar Vasilev (22 år) Forsvar
21. Vladislav Stoyanov (30 år) Målmand
28. Claudiu Keserü (30 år) Angreb
30. Cosmin Moti (32 år) Forsvar
32. Igor Plastun (27 år) Forsvar
33. Renan (28 år) Målmand
37. Joao Paulo (29 år) Angreb
44. Jacek Goralski (24 år) Midtbane
72. Erol Dost (18 år) Midtbane
84. Marcelinho (33 år) Midtbane
88. Wanderson (29 år) Midtbane
92. Jody Lukoki (24 år) Midtbane
93. Virgil Misidjan (24 år) Angreb
Daniel Naumov (19 år) Målmand
Georgi Argilashki (26 år) Målmand
Dimitar Iliev (18 år) Forsvar
Ivan Velikov (19 år) Forsvar
Ventsislav Kerchev (20 år) Forsvar
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Montana
Ludogorets
0 – 4
25. oktober 19:00
1/8-finaler
Arsenal Tula
Ludogorets
1 – 1
19. januar 15:30
Færdig
Lokomotiv Plovdiv
Ludogorets
0 – 4
5. april 19:00
Kvartfinaler
Ludogorets
Litex Lovech
4 – 0
18. april 18:00
Semifinaler
Litex Lovech
Ludogorets
0 – 7
27. april 17:00
Semifinaler
Ludogorets
Botev Plovdiv
1 – 2
24. maj 17:30
Finale
Zenit
Ludogorets
0 – 1
24. juni 18:00
Færdig
Dynamo Moskva
Ludogorets
3 – 1
1. juli 18:00
Færdig
Ludogorets
Akhmat Grozny
2 – 0
2. juli 18:00
Færdig
Zalgiris Vilnius
Ludogorets
2 – 1
12. juli 20:00
2. runde
Ludogorets
Zalgiris Vilnius
4 – 1
19. juli 20:00
2. runde
PFC CSKA-Sofia
Ludogorets
0 – 1
22. juli 20:00
2. runde
Hapoel Beer Sheva
Ludogorets
2 – 0
26. juli 19:00
3. runde
Ludogorets
Lokomotiv Plovdiv
0 – 0
29. juli 20:00
3. runde
Ludogorets
Hapoel Beer Sheva
3 – 1
2. august 20:30
3. runde
Vitosha Bistritsa
Ludogorets
2 – 4
5. august 20:05
4. runde
Ludogorets
Botev Plovdiv
5 – 6
9. august 19:00
Finale
Ludogorets
Vereya
3 – 1
12. august 20:00
5. runde
Ludogorets
Suduva
2 – 0
17. august 20:30
Playoff
Dunav Ruse
Ludogorets
0 – 3
60'
20. august 20:00
6. runde
Suduva
Ludogorets
vs
24. august 19:30
Playoff
Ludogorets
Pirin Blagoevgrad
vs
27. august 20:00
7. runde
Levski Sofia
Ludogorets
vs
6. september 19:00
1. runde
Slavia Sofia
Ludogorets
vs
9. september 18:00
8. runde
Ludogorets
Botev Plovdiv
vs
16. september 18:00
9. runde
Septemvri Sofia
Ludogorets
vs
23. september 18:00
10. runde
Ludogorets
Beroe
vs
30. september 18:00
11. runde
Cherno More Varna
Ludogorets
vs
14. oktober 18:00
12. runde
Ludogorets
Etar
vs
21. oktober 18:00
13. runde
Ludogorets
Levski Sofia
vs
28. oktober 18:00
14. runde
Ludogorets
PFC CSKA-Sofia
vs
4. november 18:00
15. runde
Lokomotiv Plovdiv
Ludogorets
vs
18. november 18:00
16. runde
Ludogorets
Vitosha Bistritsa
vs
25. november 18:00
17. runde
Vereya
Ludogorets
vs
29. november 18:00
18. runde
Ludogorets
Dunav Ruse
vs
2. december 18:00
19. runde
Pirin Blagoevgrad
Ludogorets
vs
9. december 18:00
20. runde
Ludogorets
Slavia Sofia
vs
17. februar 18:00
21. runde
Botev Plovdiv
Ludogorets
vs
24. februar 18:00
22. runde
Ludogorets
Septemvri Sofia
vs
28. februar 18:00
23. runde
Beroe
Ludogorets
vs
3. marts 18:00
24. runde
Ludogorets
Cherno More Varna
vs
10. marts 18:00
25. runde
Etar
Ludogorets
vs
17. marts 18:00
26. runde