LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
14/8-2017 21:22
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cherno More Varna 5 3 2 0 8 - 2 11
2. Ludogorets 4 3 1 0 8 - 3 10
3. PFC CSKA-Sofia 5 3 1 1 12 - 5 10
4. Lokomotiv Plovdiv 5 2 2 1 6 - 6 8
5. Vereya 5 2 1 2 4 - 7 7
6. Beroe 5 1 4 0 7 - 4 7
7. Levski Sofia 4 2 1 1 4 - 2 7
8. Etar 5 1 2 2 4 - 5 5
9. Dunav Ruse 5 1 2 2 3 - 4 5
10. Slavia Sofia 5 1 2 2 7 - 9 5
11. Pirin Blagoevgrad 5 1 2 2 4 - 5 5
12. Botev Plovdiv 4 1 1 2 6 - 10 4
13. Septemvri Sofia 4 1 0 3 1 - 5 3
14. Vitosha Bistritsa 5 0 1 4 4 - 11 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
33 6,29 78 2,36 9 (27,3 %) 11 (33,3 %) 13 (39,4 %)
Opdateret:
14/8-2017 21:22
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cherno More Varna 3 2 1 0 3 - 1 7
2. Ludogorets 2 1 1 0 3 - 1 4
3. PFC CSKA-Sofia 2 1 0 1 4 - 2 3
4. Lokomotiv Plovdiv 2 1 1 0 3 - 1 4
5. Vereya 2 1 0 1 2 - 4 3
6. Beroe 3 0 3 0 2 - 2 3
7. Levski Sofia 2 2 0 0 4 - 0 6
8. Etar 3 1 0 2 3 - 4 3
9. Dunav Ruse 2 0 2 0 1 - 1 2
10. Slavia Sofia 3 0 1 2 4 - 8 1
11. Pirin Blagoevgrad 2 0 1 1 1 - 2 1
12. Botev Plovdiv 2 0 0 2 2 - 7 0
13. Septemvri Sofia 3 0 0 3 0 - 5 0
14. Vitosha Bistritsa 2 0 1 1 3 - 5 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
33 6,29 78 2,36 9 (27,3 %) 11 (33,3 %) 13 (39,4 %)
Opdateret:
14/8-2017 21:22
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Cherno More Varna 2 1 1 0 5 - 1 4
2. Ludogorets 2 2 0 0 5 - 2 6
3. PFC CSKA-Sofia 3 2 1 0 8 - 3 7
4. Lokomotiv Plovdiv 3 1 1 1 3 - 5 4
5. Vereya 3 1 1 1 2 - 3 4
6. Beroe 2 1 1 0 5 - 2 4
7. Levski Sofia 2 0 1 1 0 - 2 1
8. Etar 2 0 2 0 1 - 1 2
9. Dunav Ruse 3 1 0 2 2 - 3 3
10. Slavia Sofia 2 1 1 0 3 - 1 4
11. Pirin Blagoevgrad 3 1 1 1 3 - 3 4
12. Botev Plovdiv 2 1 1 0 4 - 3 4
13. Septemvri Sofia 1 1 0 0 1 - 0 3
14. Vitosha Bistritsa 3 0 0 3 1 - 6 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
33 6,29 78 2,36 9 (27,3 %) 11 (33,3 %) 13 (39,4 %)
Opdateret:
14/8-2017 21:22
Bulgarien
Division A (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Cherno More Varna 3 0 1,60 0,40
2. Ludogorets 2 1 2,00 0,75
3. PFC CSKA-Sofia 1 1 2,40 1,00
4. Lokomotiv Plovdiv 2 2 1,20 1,20
5. Vereya 3 2 0,80 1,40
6. Beroe 1 1 1,40 0,80
7. Levski Sofia 3 2 1,00 0,50
8. Etar 1 2 0,80 1,00
9. Dunav Ruse 2 3 0,60 0,80
10. Slavia Sofia 1 0 1,40 1,80
11. Pirin Blagoevgrad 1 1 0,80 1,00
12. Botev Plovdiv 0 1 1,50 2,50
13. Septemvri Sofia 1 3 0,25 1,25
14. Vitosha Bistritsa 0 2 0,80 2,20
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
33 6,29 78 2,36 9 (27,3 %) 11 (33,3 %) 13 (39,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
14/8-2017 21:22
Bulgarien
Division A (26 runder)
Mål    Spiller Klub
5    Fernando Karanga PFC CSKA-Sofia
3    Pedro Eugenio Beroe
3    Ivaylo Dimitrov Slavia Sofia
3    Grigor Dolapchiev Vitosha Bistritsa
2    Lachezar Baltanov Botev Plovdiv
2    Fernando Viana Botev Plovdiv
2    Marian Ognyanov Cherno More Varna
2    Georgi Bozhilov Cherno More Varna
2    Ivan Petkov Etar
2    Sergiu Bus Levski Sofia
2    Dani Kiki Lokomotiv Plovdiv
2    Claudiu Keserü Ludogorets
2    Virgil Misidjan Ludogorets
2    Kiril Despodov PFC CSKA-Sofia
2    Tiago Rodrigues PFC CSKA-Sofia
2    Dimitar Blagov Pirin Blagoevgrad
2    Ivan Minchev Slavia Sofia
2    Georgi Andonov Vereya
1    Sergiu Negrut Beroe
1    Carlos Ohene Beroe
1    Martin Raynov Beroe
1    Todor Nedelev Botev Plovdiv
1    Omar Kossoko Botev Plovdiv
1    Ondrej Sukup Cherno More Varna
1    Ilias Hassani Cherno More Varna
1    Tsvetelin Chunchukov Cherno More Varna
1    Atanas Zehirov Cherno More Varna
1    Miroslav Budinov Dunav Ruse
1    Vasil Shopov Dunav Ruse
1    Birsent Karageren Dunav Ruse
1    Alioune Badara Etar
1    Tsvetomir Todorov Etar
1    David Jablonsky Levski Sofia
1    Antonio Vutov Levski Sofia
1    Dimo Bakalov Lokomotiv Plovdiv
1    Veselin Marchev Lokomotiv Plovdiv
1    Parvizdzhon Umarbaev Lokomotiv Plovdiv
1    Dino Martinovic Lokomotiv Plovdiv
1    Gustavo Campanharo Ludogorets
1    Anicet Abel Ludogorets
1    Juninho Quixada Ludogorets
1    Cosmin Moti Ludogorets
1    Kristiyan Malinov PFC CSKA-Sofia
1    Stanislav Manolev PFC CSKA-Sofia
1    Ruben Pinto PFC CSKA-Sofia
1    Yulian Popev Pirin Blagoevgrad
1    Kostadin Nichev Pirin Blagoevgrad
1    Boris Galchev Septemvri Sofia
1    Georgi Yomov Slavia Sofia
1    Vladislav Uzunov Slavia Sofia
1    Ventsislav Bengyuzov Vereya
1    Valeri Domovchiyski Vereya
1    Stefan Hristov Vitosha Bistritsa
Vis hele listen
Opdateret:
14/8-2017 21:22
Bulgarien
Division A (26 runder)
Opdateret:
14/8-2017 21:22
Bulgarien
Division A (26 runder)
Klub Fordeling G R T
Pirin Blagoevgrad19120
Etar16016
Beroe16016
Botev Plovdiv13215
Vereya13114
Septemvri Sofia11314
Cherno More Varna14014
Vitosha Bistritsa14014
Slavia Sofia12012
PFC CSKA-Sofia10111
Dunav Ruse10010
Lokomotiv Plovdiv819
Ludogorets909
Levski Sofia516
Total17010180
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 17:45 Etar – Lokomotiv Plovdiv 1 – 2
14.07.2017 20:25 Beroe – Vereya 0 – 0
15.07.2017 17:45 Cherno More Varna – Vitosha Bistritsa 1 – 0
15.07.2017 20:00 Slavia Sofia – PFC CSKA-Sofia 1 – 1
16.07.2017 19:30 Botev Plovdiv – Pirin Blagoevgrad 0 – 1
17.07.2017 19:30 Septemvri Sofia – Dunav Ruse 0 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 17:45 Vereya – Cherno More Varna 0 – 4
21.07.2017 20:00 Vitosha Bistritsa – Etar 1 – 1
22.07.2017 17:45 Pirin Blagoevgrad – Septemvri Sofia 0 – 1
22.07.2017 20:00 PFC CSKA-Sofia – Ludogorets 0 – 1
23.07.2017 17:45 Slavia Sofia – Botev Plovdiv 2 – 3
23.07.2017 20:00 Lokomotiv Plovdiv – Levski Sofia 0 – 0
24.07.2017 19:30 Dunav Ruse – Beroe 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 17:15 Cherno More Varna – Dunav Ruse 1 – 0
28.07.2017 20:00 Septemvri Sofia – Slavia Sofia 0 – 2
29.07.2017 17:45 Beroe – Pirin Blagoevgrad 1 – 1
29.07.2017 20:00 Ludogorets – Lokomotiv Plovdiv 0 – 0
30.07.2017 17:45 Botev Plovdiv – PFC CSKA-Sofia 2 – 6
30.07.2017 20:00 Levski Sofia – Vitosha Bistritsa 2 – 0
31.07.2017 19:30 Etar – Vereya 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 17:00 Slavia Sofia – Beroe 1 – 4
04.08.2017 20:00 Pirin Blagoevgrad – Cherno More Varna 1 – 1
05.08.2017 17:45 Vereya – Levski Sofia 2 – 0
05.08.2017 20:05 Vitosha Bistritsa – Ludogorets 2 – 4
06.08.2017 19:00 PFC CSKA-Sofia – Lokomotiv Plovdiv 4 – 1
07.08.2017 19:30 Dunav Ruse – Etar 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 17:15 Cherno More Varna – Slavia Sofia 1 – 1
11.08.2017 20:00 Septemvri Sofia – PFC CSKA-Sofia 0 – 1
12.08.2017 17:15 Etar – Pirin Blagoevgrad 2 – 1
12.08.2017 20:00 Ludogorets – Vereya 3 – 1
13.08.2017 17:45 Beroe – Botev Plovdiv 1 – 1
13.08.2017 20:00 Levski Sofia – Dunav Ruse 2 – 0
14.08.2017 19:30 Lokomotiv Plovdiv – Vitosha Bistritsa 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 17:45 Botev Plovdiv – Cherno More Varna
18.08.2017 20:00 Pirin Blagoevgrad – Levski Sofia
19.08.2017 17:15 Vereya – Lokomotiv Plovdiv
19.08.2017 20:00 PFC CSKA-Sofia – Vitosha Bistritsa
20.08.2017 17:15 Slavia Sofia – Etar
20.08.2017 20:00 Dunav Ruse – Ludogorets
21.08.2017 19:30 Septemvri Sofia – Beroe

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 17:00 Etar – Botev Plovdiv
25.08.2017 20:00 Lokomotiv Plovdiv – Dunav Ruse
26.08.2017 17:45 Beroe – PFC CSKA-Sofia
26.08.2017 20:00 Levski Sofia – Slavia Sofia
27.08.2017 17:45 Cherno More Varna – Septemvri Sofia
27.08.2017 20:00 Ludogorets – Pirin Blagoevgrad
28.08.2017 17:00 Vitosha Bistritsa – Vereya

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2017 19:00 Levski Sofia – Ludogorets

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 18:00 Beroe – Cherno More Varna
09.09.2017 18:00 Septemvri Sofia – Etar
09.09.2017 18:00 Botev Plovdiv – Levski Sofia
09.09.2017 18:00 Slavia Sofia – Ludogorets
09.09.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Lokomotiv Plovdiv
09.09.2017 18:00 Dunav Ruse – Vitosha Bistritsa
09.09.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Vereya

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 18:00 Vereya – Dunav Ruse
16.09.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Pirin Blagoevgrad
16.09.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Slavia Sofia
16.09.2017 18:00 Ludogorets – Botev Plovdiv
16.09.2017 18:00 Levski Sofia – Septemvri Sofia
16.09.2017 18:00 Etar – Beroe
16.09.2017 18:00 Cherno More Varna – PFC CSKA-Sofia

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 18:00 Cherno More Varna – Etar
23.09.2017 18:00 Beroe – Levski Sofia
23.09.2017 18:00 Septemvri Sofia – Ludogorets
23.09.2017 18:00 Botev Plovdiv – Lokomotiv Plovdiv
23.09.2017 18:00 Slavia Sofia – Vitosha Bistritsa
23.09.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Vereya
23.09.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Dunav Ruse

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 18:00 Dunav Ruse – Pirin Blagoevgrad
30.09.2017 18:00 Vereya – Slavia Sofia
30.09.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Botev Plovdiv
30.09.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Septemvri Sofia
30.09.2017 18:00 Ludogorets – Beroe
30.09.2017 18:00 Levski Sofia – Cherno More Varna
30.09.2017 18:00 Etar – PFC CSKA-Sofia

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.10.2017 19:00 Botev Plovdiv – Septemvri Sofia

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 18:00 Etar – Levski Sofia
14.10.2017 18:00 Cherno More Varna – Ludogorets
14.10.2017 18:00 Beroe – Lokomotiv Plovdiv
14.10.2017 18:00 Septemvri Sofia – Vitosha Bistritsa
14.10.2017 18:00 Botev Plovdiv – Vereya
14.10.2017 18:00 Slavia Sofia – Dunav Ruse
14.10.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Pirin Blagoevgrad

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Slavia Sofia
21.10.2017 18:00 Dunav Ruse – Botev Plovdiv
21.10.2017 18:00 Vereya – Septemvri Sofia
21.10.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Beroe
21.10.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Cherno More Varna
21.10.2017 18:00 Ludogorets – Etar
21.10.2017 18:00 Levski Sofia – PFC CSKA-Sofia

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 18:00 Ludogorets – Levski Sofia
28.10.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Etar
28.10.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Cherno More Varna
28.10.2017 18:00 Vereya – Beroe
28.10.2017 18:00 Dunav Ruse – Septemvri Sofia
28.10.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Botev Plovdiv
28.10.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Slavia Sofia

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 18:00 Botev Plovdiv – Slavia Sofia
04.11.2017 18:00 Septemvri Sofia – Pirin Blagoevgrad
04.11.2017 18:00 Beroe – Dunav Ruse
04.11.2017 18:00 Cherno More Varna – Vereya
04.11.2017 18:00 Etar – Vitosha Bistritsa
04.11.2017 18:00 Levski Sofia – Lokomotiv Plovdiv
04.11.2017 18:00 Ludogorets – PFC CSKA-Sofia

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Ludogorets
18.11.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Levski Sofia
18.11.2017 18:00 Vereya – Etar
18.11.2017 18:00 Dunav Ruse – Cherno More Varna
18.11.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Beroe
18.11.2017 18:00 Slavia Sofia – Septemvri Sofia
18.11.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Botev Plovdiv

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 18:00 Septemvri Sofia – Botev Plovdiv
25.11.2017 18:00 Beroe – Slavia Sofia
25.11.2017 18:00 Cherno More Varna – Pirin Blagoevgrad
25.11.2017 18:00 Etar – Dunav Ruse
25.11.2017 18:00 Levski Sofia – Vereya
25.11.2017 18:00 Ludogorets – Vitosha Bistritsa
25.11.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – PFC CSKA-Sofia

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – Lokomotiv Plovdiv
29.11.2017 18:00 Vereya – Ludogorets
29.11.2017 18:00 Dunav Ruse – Levski Sofia
29.11.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Etar
29.11.2017 18:00 Slavia Sofia – Cherno More Varna
29.11.2017 18:00 Botev Plovdiv – Beroe
29.11.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Septemvri Sofia

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 18:00 Beroe – Septemvri Sofia
02.12.2017 18:00 Cherno More Varna – Botev Plovdiv
02.12.2017 18:00 Etar – Slavia Sofia
02.12.2017 18:00 Levski Sofia – Pirin Blagoevgrad
02.12.2017 18:00 Ludogorets – Dunav Ruse
02.12.2017 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Vereya
02.12.2017 18:00 Vitosha Bistritsa – PFC CSKA-Sofia

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 18:00 Vereya – Vitosha Bistritsa
09.12.2017 18:00 Dunav Ruse – Lokomotiv Plovdiv
09.12.2017 18:00 Pirin Blagoevgrad – Ludogorets
09.12.2017 18:00 Slavia Sofia – Levski Sofia
09.12.2017 18:00 Botev Plovdiv – Etar
09.12.2017 18:00 Septemvri Sofia – Cherno More Varna
09.12.2017 18:00 PFC CSKA-Sofia – Beroe

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 18:00 Cherno More Varna – Beroe
17.02.2018 18:00 Etar – Septemvri Sofia
17.02.2018 18:00 Levski Sofia – Botev Plovdiv
17.02.2018 18:00 Ludogorets – Slavia Sofia
17.02.2018 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Pirin Blagoevgrad
17.02.2018 18:00 Vitosha Bistritsa – Dunav Ruse
17.02.2018 18:00 Vereya – PFC CSKA-Sofia

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 18:00 Dunav Ruse – Vereya
24.02.2018 18:00 Pirin Blagoevgrad – Vitosha Bistritsa
24.02.2018 18:00 Slavia Sofia – Lokomotiv Plovdiv
24.02.2018 18:00 Botev Plovdiv – Ludogorets
24.02.2018 18:00 Septemvri Sofia – Levski Sofia
24.02.2018 18:00 Beroe – Etar
24.02.2018 18:00 PFC CSKA-Sofia – Cherno More Varna

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2018 18:00 Etar – Cherno More Varna
28.02.2018 18:00 Levski Sofia – Beroe
28.02.2018 18:00 Ludogorets – Septemvri Sofia
28.02.2018 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Botev Plovdiv
28.02.2018 18:00 Vitosha Bistritsa – Slavia Sofia
28.02.2018 18:00 Vereya – Pirin Blagoevgrad
28.02.2018 18:00 Dunav Ruse – PFC CSKA-Sofia

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 18:00 Pirin Blagoevgrad – Dunav Ruse
03.03.2018 18:00 Slavia Sofia – Vereya
03.03.2018 18:00 Botev Plovdiv – Vitosha Bistritsa
03.03.2018 18:00 Septemvri Sofia – Lokomotiv Plovdiv
03.03.2018 18:00 Beroe – Ludogorets
03.03.2018 18:00 Cherno More Varna – Levski Sofia
03.03.2018 18:00 PFC CSKA-Sofia – Etar

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 18:00 Levski Sofia – Etar
10.03.2018 18:00 Ludogorets – Cherno More Varna
10.03.2018 18:00 Lokomotiv Plovdiv – Beroe
10.03.2018 18:00 Vitosha Bistritsa – Septemvri Sofia
10.03.2018 18:00 Vereya – Botev Plovdiv
10.03.2018 18:00 Dunav Ruse – Slavia Sofia
10.03.2018 18:00 Pirin Blagoevgrad – PFC CSKA-Sofia

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2018 18:00 Botev Plovdiv – Dunav Ruse
17.03.2018 18:00 Septemvri Sofia – Vereya
17.03.2018 18:00 Beroe – Vitosha Bistritsa
17.03.2018 18:00 Cherno More Varna – Lokomotiv Plovdiv
17.03.2018 18:00 Etar – Ludogorets
17.03.2018 18:00 PFC CSKA-Sofia – Levski Sofia
17.03.2018 18:00 Slavia Sofia – Pirin Blagoevgrad
Advertisement

Seneste kampe

Lokomotiv Plovdiv
Vitosha Bistritsa
3 – 1
14. august 19:30
Færdig
Levski Sofia
Dunav Ruse
2 – 0
13. august 20:00
Færdig
Beroe
Botev Plovdiv
1 – 1
13. august 17:45
Færdig
Ludogorets
Vereya
3 – 1
12. august 20:00
Færdig
Etar
Pirin Blagoevgrad
2 – 1
12. august 17:15
Færdig
Septemvri Sofia
PFC CSKA-Sofia
0 – 1
11. august 20:00
Færdig
Cherno More Varna
Slavia Sofia
1 – 1
11. august 17:15
Færdig

Kommende kampe

Botev Plovdiv
Cherno More Varna
vs
18. august 17:45
Ikke startet
Pirin Blagoevgrad
Levski Sofia
vs
18. august 20:00
Ikke startet
Vereya
Lokomotiv Plovdiv
vs
19. august 17:15
Ikke startet
PFC CSKA-Sofia
Vitosha Bistritsa
vs
19. august 20:00
Ikke startet
Slavia Sofia
Etar
vs
20. august 17:15
Ikke startet
Dunav Ruse
Ludogorets
vs
20. august 20:00
Ikke startet
Septemvri Sofia
Beroe
vs
21. august 19:30
Ikke startet

Turneringer i Bulgarien