LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Ludogorets

Om Ludogorets

Land: Bulgarien


Turneringer med deltagelse af Ludogorets

Turnering Placering Form
First Professional League Championship Playoff #1
har ikke vundet 2 hjemmekampe i træk
Super Cup Finale Ludogorets har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Champions League Kvalifikation 2. Runde Ludogorets har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Pokal Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 3 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Ludogorets fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ludogorets

23/02 22:57
17/02 08:54
16/02 21:48
16/02 20:55
14/02 15:01
12/02 15:52
12/12 14:00
12/12 13:22
06/12 22:41
23/11 22:39


Spillertrup for Ludogorets

Nr. Navn Fysik Position
1. Milan Borjan (29 år) 195 cm / 81 kg Målmand
4. Cicinho (28 år) 168 cm / 60 kg Forsvar
5. Jose Luis Palomino (27 år) 186 cm / 87 kg Forsvar
6. Natanael (26 år) 168 cm / 65 kg Midtbane
8. Lucas Sasha (27 år) 172 cm / 77 kg Midtbane
10. Gustavo Campanharo (25 år) 178 cm / 66 kg Midtbane
11. Juninho Quixada (31 år) 168 cm / 63 kg Angreb
12. Anicet Abel (27 år) 178 cm / 70 kg Midtbane
18. Svetoslav Dyakov (33 år) 176 cm / 72 kg Midtbane
19. Aleksandar Vasilev (22 år) 168 cm / 70 kg Forsvar
21. Vladislav Stoyanov (30 år) 186 cm / 82 kg Målmand
22. Jonathan Cafu (25 år) 174 cm / 72 kg Angreb
27. Cosmin Moti (32 år) 183 cm / 74 kg Forsvar
28. Claudiu Keserü (30 år) 178 cm / 71 kg Angreb
32. Igor Plastun (26 år) 193 cm / 82 kg Forsvar
33. Renan (28 år) 189 cm / 87 kg Målmand
37. Joao Paulo (29 år) 170 cm / 61 kg Angreb
55. Georgi Terziev (25 år) 183 cm / 79 kg Forsvar
77. Vitinha (31 år) 173 cm / 72 kg Forsvar
84. Marcelinho (32 år) 177 cm / 66 kg Midtbane
88. Wanderson (29 år) 167 cm / 67 kg Midtbane
92. Jody Lukoki (24 år) 173 cm / 61 kg Midtbane
93. Virgil Misidjan (23 år) 173 cm / 68 kg Angreb
Daniel Naumov (19 år) Målmand
Georgi Argilashki (26 år) 190 cm / 80 kg Målmand
Ventsislav Kerchev (20 år) Forsvar
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Ludogorets
Botev Plovdiv
4 – 1
6. august 20:20
2. runde
Levski Sofia
Ludogorets
1 – 0
13. august 20:15
3. runde
Ludogorets
Montana
2 – 0
20. august 20:15
4. runde
Lokomotiv Plovdiv
Ludogorets
2 – 2
28. august 20:15
5. runde
Cherno More Varna
Ludogorets
1 – 3
9. september 20:15
6. runde
Ludogorets
Slavia Sofia
3 – 1
17. september 20:15
7. runde
Vereya
Ludogorets
1 – 5
23. september 20:15
8. runde
Ludogorets
Neftochimic Burgas 1962
3 – 1
2. oktober 19:00
9. runde
Pirin Blagoevgrad
Ludogorets
1 – 3
14. oktober 19:00
10. runde
Ludogorets
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
4 – 0
22. oktober 19:00
11. runde
Montana
Ludogorets
0 – 4
25. oktober 19:00
1/8-finaler
Dunav Ruse
Ludogorets
3 – 5
28. oktober 19:00
12. runde
Ludogorets
PFC CSKA-Sofia
2 – 1
5. november 14:00
13. runde
Beroe
Ludogorets
0 – 2
16. november 16:30
1. runde
Ludogorets
Beroe
1 – 0
19. november 16:30
14. runde
Botev Plovdiv
Ludogorets
1 – 3
26. november 16:30
15. runde
Ludogorets
Levski Sofia
2 – 1
30. november 16:30
16. runde
Ludogorets
Lokomotiv Plovdiv
1 – 0
10. december 16:35
18. runde
Ludogorets
Cherno More Varna
1 – 1
14. december 14:15
19. runde
Arsenal Tula
Ludogorets
1 – 1
19. januar 15:30
Færdig
Montana
Ludogorets
0 – 4
12. februar 14:00
17. runde
Slavia Sofia
Ludogorets
0 – 2
20. februar 14:00
20. runde
Ludogorets
Vereya
4 – 0
26. februar 16:30
21. runde
Neftochimic Burgas 1962
Ludogorets
1 – 1
1. marts 16:30
22. runde
Ludogorets
Pirin Blagoevgrad
3 – 0
5. marts 16:30
23. runde
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Ludogorets
0 – 5
12. marts 16:30
24. runde
Ludogorets
Dunav Ruse
2 – 2
18. marts 16:30
25. runde
PFC CSKA-Sofia
Ludogorets
0 – 2
1. april 19:00
26. runde
Lokomotiv Plovdiv
Ludogorets
0 – 4
5. april 19:00
Kvartfinaler
Ludogorets
Dunav Ruse
0 – 1
9. april 19:00
1. runde
Ludogorets
Levski Sofia
0 – 0
14. april 19:00
2. runde
Ludogorets
Litex Lovech
4 – 0
18. april 18:00
Semifinaler
PFC CSKA-Sofia
Ludogorets
1 – 1
23. april 19:00
3. runde
Litex Lovech
Ludogorets
0 – 7
27. april 17:00
Semifinaler
Ludogorets
Cherno More Varna
4 – 0
1. maj 19:00
4. runde
Lokomotiv Plovdiv
Ludogorets
0 – 3
5. maj 19:00
5. runde
Dunav Ruse
Ludogorets
2 – 2
12. maj 16:30
6. runde
Levski Sofia
Ludogorets
1 – 3
16. maj 19:00
7. runde
Ludogorets
PFC CSKA-Sofia
1 – 1
20. maj 19:00
8. runde
Ludogorets
Botev Plovdiv
1 – 2
24. maj 17:30
Finale
Cherno More Varna
Ludogorets
1 – 3
28. maj 20:00
9. runde
Ludogorets
Lokomotiv Plovdiv
1 – 2
31. maj 19:00
10. runde
Zenit
Ludogorets
vs
24. juni 18:00
Ikke startet
Dynamo Moskva
Ludogorets
vs
1. juli 12:00
Ikke startet
Zalgiris Wilna
Ludogorets
vs
11. juli 20:00
2. runde
Ludogorets
Zalgiris Wilna
vs
18. juli 20:00
2. runde
Botev Plovdiv
Ludogorets
vs
9. august 19:00
Finale