LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/5-2017 23:57
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Universidad de Chile 15 9 3 3 24 - 11 30
2. Colo Colo 15 8 5 2 29 - 13 29
3. Universidad de Concepción 15 6 6 3 16 - 13 24
4. Universidad Catolica 15 7 2 6 25 - 23 23
5. Union Espanola 15 6 4 5 25 - 21 22
6. Deportes Iquique 15 5 7 3 23 - 20 22
7. Audax Italiano 15 6 4 5 23 - 23 22
8. O'Higgins 15 6 4 5 20 - 20 22
9. Deportes Temuco 15 6 4 5 17 - 17 22
10. Everton CD 15 5 6 4 19 - 14 21
11. Antofagasta 15 4 6 5 21 - 18 18
12. San Luis 15 5 3 7 19 - 25 18
13. Huachipato 15 5 3 7 17 - 25 18
14. Palestino 15 3 5 7 16 - 25 14
15. Santiago Wanderers 15 3 4 8 19 - 24 13
16. Cobresal 15 2 2 11 16 - 37 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
120 20,38 329 2,74 58 (48,3 %) 34 (28,3 %) 28 (23,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 23:57
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Universidad de Chile 7 5 2 0 12 - 3 17
2. Colo Colo 7 4 3 0 12 - 2 15
3. Universidad de Concepción 8 4 4 0 10 - 1 16
4. Universidad Catolica 7 6 0 1 19 - 8 18
5. Union Espanola 8 5 1 2 16 - 9 16
6. Deportes Iquique 8 3 3 2 15 - 13 12
7. Audax Italiano 7 5 0 2 15 - 11 15
8. O'Higgins 7 4 2 1 11 - 7 14
9. Deportes Temuco 7 4 2 1 9 - 5 14
10. Everton CD 7 3 3 1 12 - 8 12
11. Antofagasta 8 2 4 2 9 - 6 10
12. San Luis 8 3 3 2 11 - 14 12
13. Huachipato 8 4 2 2 11 - 12 14
14. Palestino 8 2 2 4 7 - 12 8
15. Santiago Wanderers 8 2 2 4 12 - 13 8
16. Cobresal 7 2 1 4 11 - 13 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
120 20,38 329 2,74 58 (48,3 %) 34 (28,3 %) 28 (23,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 23:57
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Universidad de Chile 8 4 1 3 12 - 8 13
2. Colo Colo 8 4 2 2 17 - 11 14
3. Universidad de Concepción 7 2 2 3 6 - 12 8
4. Universidad Catolica 8 1 2 5 6 - 15 5
5. Union Espanola 7 1 3 3 9 - 12 6
6. Deportes Iquique 7 2 4 1 8 - 7 10
7. Audax Italiano 8 1 4 3 8 - 12 7
8. O'Higgins 8 2 2 4 9 - 13 8
9. Deportes Temuco 8 2 2 4 8 - 12 8
10. Everton CD 8 2 3 3 7 - 6 9
11. Antofagasta 7 2 2 3 12 - 12 8
12. San Luis 7 2 0 5 8 - 11 6
13. Huachipato 7 1 1 5 6 - 13 4
14. Palestino 7 1 3 3 9 - 13 6
15. Santiago Wanderers 7 1 2 4 7 - 11 5
16. Cobresal 8 0 1 7 5 - 24 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
120 20,38 329 2,74 58 (48,3 %) 34 (28,3 %) 28 (23,3 %)
Opdateret:
21/5-2017 23:57
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Universidad de Chile 9 3 1,60 0,73
2. Colo Colo 7 3 1,93 0,87
3. Universidad de Concepción 9 7 1,07 0,87
4. Universidad Catolica 4 4 1,67 1,53
5. Union Espanola 4 3 1,67 1,40
6. Deportes Iquique 4 3 1,53 1,33
7. Audax Italiano 3 5 1,53 1,53
8. O'Higgins 4 3 1,33 1,33
9. Deportes Temuco 5 4 1,13 1,13
10. Everton CD 6 4 1,27 0,93
11. Antofagasta 5 5 1,40 1,20
12. San Luis 3 4 1,27 1,67
13. Huachipato 3 7 1,13 1,67
14. Palestino 3 5 1,07 1,67
15. Santiago Wanderers 1 6 1,27 1,60
16. Cobresal 0 4 1,07 2,47
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
120 20,38 329 2,74 58 (48,3 %) 34 (28,3 %) 28 (23,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 23:57
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
Mål    Spiller Klub
13    Felipe Mora Universidad de Chile
11    Esteban Paredes Colo Colo
7    Marcos Riquelme Audax Italiano
7    Octavio Rivero Colo Colo
7    Alvaro Ramos Deportes Iquique
7    Cris Martinez Deportes Temuco
7    Cristian Insaurralde O'Higgins
6    Carlos Gonzalez Huachipato
5    Pablo Ignacio Calandria O'Higgins
5    Carlos Escobar San Luis
5    Diego Churin Union Espanola
4    Oscar Salinas Antofagasta
4    Diego Vallejos Audax Italiano
4    Jaime Grondona Cobresal
4    Ever Cantero Cobresal
4    Andres Vilches Colo Colo
4    Osvaldo Diego Bielkiewicz Deportes Iquique
4    Diego Torres Deportes Iquique
4    Lucas Campana Deportes Temuco
4    Javier Parraguez Santiago Wanderers
4    Ruben Farfan Santiago Wanderers
4    Carlos Daniel Salom Union Espanola
4    Cesar Pinares Union Espanola
4    Roberto Gutierrez Universidad Catolica
4    Fernando Manriquez Universidad de Concepción
3    Flavio Ciampichetti Antofagasta
3    Brian Carvalho Antofagasta
3    Israel Poblete Cobresal
3    Ramon Fernandez Colo Colo
3    Nicolas Orellana Everton CD
3    Steven Almeida Everton CD
3    Raul Becerra Everton CD
3    Wilson Morelo Everton CD
3    Angelo Sagal Huachipato
3    Claudio Sepulveda Huachipato
3    Mauro Caballero Palestino
3    Fabian Carmona Palestino
3    Victor Morales San Luis
3    Luis Valenzuela Santiago Wanderers
3    David Terans Santiago Wanderers
3    Pablo Aranguiz Union Espanola
3    Sebastian Jaime Union Espanola
3    Carlos Espinosa Universidad Catolica
3    Diego Buonanotte Universidad Catolica
3    Jean Meneses Universidad de Concepción
2    Ángelo Araos Antofagasta
2    Kevin Harbottle Antofagasta
2    Branco Ampuero Antofagasta
2    Juan Pablo Mino Audax Italiano
2    Bryan Carrasco Audax Italiano
2    Cesar Cortes Audax Italiano
2    Luis Gonzalo Bustamante Deportes Iquique
2    Franco Ragusa Everton CD
2    Maximiliano Ceratto Everton CD
2    Rodrigo Echeverria Everton CD
2    Leonardo Povea Huachipato
2    Martin Rolle O'Higgins
2    Fabricio Bautista Fontanini O'Higgins
2    Leonardo Valencia Palestino
2    Boris Sagredo San Luis
2    Sebastian Ramirez San Luis
2    Alejandro Fiorina San Luis
2    Luis Garcia Santiago Wanderers
2    Oscar Hernandez Union Espanola
2    Cristian Alvarez Universidad Catolica
2    Santiago Silva Universidad Catolica
2    Fabian Manzano Universidad Catolica
2    Fernando Cordero Universidad Catolica
2    Matias Rodriguez Universidad de Chile
2    Sebastian Ubilla Universidad de Chile
2    Jonathan Benitez Universidad de Concepción
1    Gonzalo Villagra Antofagasta
1    Dino Agote Antofagasta
1    Gabriel Sandoval Antofagasta
1    Hugo Droguett Antofagasta
1    Pablo Corral Antofagasta
1    Sergio Santos Audax Italiano
1    Alexis Delgado Audax Italiano
1    Camilo Melivilu Audax Italiano
1    David Drocco Audax Italiano
1    Rene Melendez Audax Italiano
1    Nicolas Ferreyra Audax Italiano
1    Miguel Escalona Cobresal
1    Jorge Romo Cobresal
1    Ivan Sandoval Cobresal
1    Lino Maldonado Cobresal
1    Sebastian Gallegos Cobresal
1    Christopher Gonzáles Colo Colo
1    Gabriel Suazo Colo Colo
1    Pedro Morales Colo Colo
1    Ivan Morales Colo Colo
1    Tomas Charles Deportes Iquique
1    Manuel Villalobos Deportes Iquique
1    Misael Cubillos Deportes Iquique
1    Mathias Riquero Deportes Iquique
1    Felipe Reynero Deportes Iquique
1    Nicolas Canales Deportes Temuco
1    Miguel Aceval Deportes Temuco
1    Rodrigo Urena Deportes Temuco
1    Cristian Canio Deportes Temuco
1    Sergio Lopez Deportes Temuco
1    Orlando Gutiérrez Deportes Temuco
1    Dylan Zuniga Everton CD
1    Kevin Hidalgo Silva Huachipato
1    Valber Huerta Huachipato
1    Andres Robles Huachipato
1    Albert Acevedo O'Higgins
1    Pedro Munoz O'Higgins
1    Alejandro Marquez O'Higgins
1    Ezequiel Luna Palestino
1    Sebastian Pinto Palestino
1    Franco Mazurek Palestino
1    Benjamin Vidal Palestino
1    Angel Melo Palestino
1    Jason Silva Palestino
1    Renato Cesar Palestino
1    Gonzalo Daniel Aban San Luis
1    Ignacio Lara San Luis
1    Cesped San Luis
1    John Santander San Luis
1    Juan Pablo Gomez San Luis
1    Mario Parra Santiago Wanderers
1    Jose Luis Munoz Santiago Wanderers
1    Oscar Opazo Santiago Wanderers
1    Carlos Gomez Union Espanola
1    Lucas Dominguez Union Espanola
1    Fernando Meneses Union Espanola
1    José Fuenzalida Universidad Catolica
1    Enzo Kalinski Universidad Catolica
1    Carlos Lobos Universidad Catolica
1    Ricardo Noir Universidad Catolica
1    German Andres Lanaro Universidad Catolica
1    Benjamin Kuscevic Universidad Catolica
1    Gustavo Lorenzetti Universidad de Chile
1    Leandro Benegas Universidad de Chile
1    Yerko Leiva Lazo Universidad de Chile
1    Fabian Monzon Universidad de Chile
1    Jean Beausejour Universidad de Chile
1    Gonzalo Espinoza Universidad de Chile
1    Renato Tarifeno Universidad de Concepción
1    Waldo Ponce Universidad de Concepción
1    Jorge Troncoso Universidad de Concepción
1    Diego Soto Universidad de Concepción
1    Gonzalo Barreto Universidad de Concepción
1    Francisco Alarcon Universidad de Concepción
1    Gustavo Mencia Universidad de Concepción
Vis hele listen
Opdateret:
21/5-2017 23:57
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
Opdateret:
21/5-2017 23:57
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Videre til næste runde
Cup vinder fra sidste sæson
Mesterskabsvinder fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:05 Antofagasta – Everton CD 0 – 2
04.02.2017 22:05 Union Espanola – Colo Colo 0 – 3
05.02.2017 00:30 Audax Italiano – Cobresal 2 – 0
05.02.2017 16:05 Deportes Iquique – Universidad de Chile 2 – 0
05.02.2017 21:35 Palestino – Universidad de Concepción 1 – 2
06.02.2017 00:05 Universidad Catolica – San Luis 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 22:00 Cobresal – Antofagasta 3 – 1
11.02.2017 00:30 San Luis – Deportes Iquique 2 – 3
11.02.2017 16:00 Huachipato – Palestino 3 – 2
11.02.2017 22:00 O'Higgins – Union Espanola 2 – 0
12.02.2017 00:30 Universidad de Chile – Deportes Temuco 1 – 0
12.02.2017 16:05 Everton CD – Universidad Catolica 2 – 1
12.02.2017 22:00 Colo Colo – Audax Italiano 4 – 0
13.02.2017 00:30 Universidad de Concepción – Santiago Wanderers 1 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 23:00 Deportes Temuco – Huachipato 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 21:00 Deportes Iquique – Cobresal 3 – 1
17.02.2017 23:35 Huachipato – Universidad de Chile 2 – 1
18.02.2017 16:05 Santiago Wanderers – Universidad Catolica 3 – 0
18.02.2017 21:30 Palestino – Audax Italiano 0 – 2
19.02.2017 00:05 Colo Colo – O'Higgins 2 – 1
19.02.2017 16:00 Antofagasta – Universidad de Concepción 5 – 0
19.02.2017 22:05 San Luis – Everton CD 1 – 1
20.02.2017 00:30 Union Espanola – Deportes Temuco 5 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 23:00 Universidad de Concepción – Deportes Iquique 1 – 1
25.02.2017 01:30 O'Higgins – Cobresal 4 – 1
25.02.2017 16:00 Antofagasta – Palestino 1 – 1
25.02.2017 22:00 Universidad de Chile – Everton CD 0 – 0
26.02.2017 00:30 Audax Italiano – Huachipato 3 – 2
26.02.2017 16:00 Deportes Temuco – Colo Colo 2 – 2
26.02.2017 22:00 Santiago Wanderers – San Luis 0 – 3
27.02.2017 00:30 Universidad Catolica – Union Espanola 2 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:30 Deportes Iquique – Audax Italiano 2 – 2
04.03.2017 00:00 Union Espanola – Huachipato 3 – 0
04.03.2017 16:00 Everton CD – Santiago Wanderers 2 – 2
04.03.2017 21:30 Colo Colo – Universidad Catolica 2 – 0
05.03.2017 00:30 Cobresal – Deportes Temuco 1 – 2
05.03.2017 22:05 Palestino – Universidad de Chile 1 – 3
06.03.2017 00:30 San Luis – Antofagasta 0 – 5
07.03.2017 00:30 O'Higgins – Universidad de Concepción 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 22:30 Deportes Temuco – Everton CD 0 – 2
11.03.2017 01:00 Universidad de Concepción – San Luis 3 – 0
11.03.2017 16:00 Santiago Wanderers – Colo Colo 0 – 2
11.03.2017 21:30 Palestino – Deportes Iquique 0 – 2
12.03.2017 00:00 Universidad Catolica – Antofagasta 4 – 1
12.03.2017 16:00 Huachipato – O'Higgins 0 – 2
12.03.2017 22:05 Audax Italiano – Universidad de Chile 0 – 3
13.03.2017 00:30 Union Espanola – Cobresal 3 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 00:00 Santiago Wanderers – O'Higgins 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 22:30 San Luis – Palestino 2 – 2
18.03.2017 01:00 Everton CD – Universidad de Concepción 2 – 0
18.03.2017 20:00 Antofagasta – Santiago Wanderers 1 – 1
18.03.2017 22:30 Colo Colo – Huachipato 0 – 0
19.03.2017 21:00 Cobresal – Universidad Catolica 1 – 2
19.03.2017 23:30 Universidad de Chile – Union Espanola 2 – 1
20.03.2017 22:35 Deportes Temuco – Audax Italiano 1 – 1
21.03.2017 01:00 O'Higgins – Deportes Iquique 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 00:30 Antofagasta – Union Espanola 1 – 1
01.04.2017 17:00 Universidad de Concepción – Universidad de Chile 0 – 0
01.04.2017 20:30 Cobresal – Everton CD 1 – 1
01.04.2017 23:00 Santiago Wanderers – Palestino 5 – 2
02.04.2017 01:35 Universidad Catolica – Deportes Temuco 2 – 1
02.04.2017 17:00 Deportes Iquique – Colo Colo 3 – 2
02.04.2017 20:30 Huachipato – San Luis 3 – 2
02.04.2017 23:00 Audax Italiano – O'Higgins 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 01:00 Palestino – Universidad Catolica 0 – 0
08.04.2017 17:00 Universidad de Chile – Colo Colo 2 – 2
08.04.2017 20:35 Huachipato – Antofagasta 0 – 0
08.04.2017 23:00 Everton CD – Deportes Iquique 0 – 0
09.04.2017 01:30 Universidad de Concepción – Cobresal 4 – 0
09.04.2017 17:00 Deportes Temuco – O'Higgins 2 – 0
09.04.2017 22:00 San Luis – Audax Italiano 1 – 0
10.04.2017 00:30 Union Espanola – Santiago Wanderers 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 00:30 Cobresal – San Luis 1 – 2
15.04.2017 17:00 Deportes Iquique – Huachipato 1 – 2
15.04.2017 20:30 Colo Colo – Universidad de Concepción 3 – 0
15.04.2017 23:00 O'Higgins – Everton CD 1 – 0
16.04.2017 01:30 Union Espanola – Palestino 1 – 2
16.04.2017 20:40 Santiago Wanderers – Deportes Temuco 1 – 2
16.04.2017 23:15 Antofagasta – Universidad de Chile 0 – 1
17.04.2017 01:40 Audax Italiano – Universidad Catolica 5 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 01:00 Universidad Catolica – O'Higgins 5 – 2
22.04.2017 17:00 Deportes Iquique – Union Espanola 2 – 2
22.04.2017 20:30 Universidad de Chile – Santiago Wanderers 2 – 0
22.04.2017 23:00 Deportes Temuco – Antofagasta 2 – 0
23.04.2017 01:30 Everton CD – Audax Italiano 2 – 2
23.04.2017 17:00 Palestino – Cobresal 3 – 2
23.04.2017 20:35 San Luis – Colo Colo 1 – 0
24.04.2017 01:30 Huachipato – Universidad de Concepción 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 01:05 Universidad de Concepción – Deportes Temuco 1 – 0
29.04.2017 17:00 Universidad Catolica – Universidad de Chile 3 – 1
29.04.2017 20:30 Cobresal – Huachipato 3 – 2
29.04.2017 23:00 Santiago Wanderers – Deportes Iquique 1 – 1
30.04.2017 01:30 Union Espanola – Everton CD 2 – 1
30.04.2017 17:00 O'Higgins – San Luis 2 – 1
30.04.2017 20:30 Antofagasta – Audax Italiano 1 – 0
30.04.2017 23:00 Colo Colo – Palestino 0 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 23:00 Universidad de Concepción – Union Espanola 0 – 0
06.05.2017 01:30 Universidad de Chile – Cobresal 4 – 0
06.05.2017 17:00 Palestino – O'Higgins 1 – 1
06.05.2017 20:30 San Luis – Deportes Temuco 1 – 1
06.05.2017 23:00 Audax Italiano – Santiago Wanderers 3 – 0
07.05.2017 17:00 Everton CD – Colo Colo 2 – 3
07.05.2017 19:45 Deportes Iquique – Antofagasta 2 – 4
07.05.2017 22:15 Huachipato – Universidad Catolica 2 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 01:00 Everton CD – Huachipato 2 – 0
13.05.2017 17:00 Santiago Wanderers – Cobresal 1 – 1
13.05.2017 20:30 Audax Italiano – Universidad de Concepción 0 – 3
13.05.2017 23:00 Universidad Catolica – Deportes Iquique 2 – 0
14.05.2017 01:30 San Luis – Union Espanola 3 – 2
14.05.2017 18:00 Deportes Temuco – Palestino 1 – 0
14.05.2017 21:00 Colo Colo – Antofagasta 1 – 1
14.05.2017 21:00 O'Higgins – Universidad de Chile 0 – 3

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 21:30 Huachipato – Santiago Wanderers 1 – 4
20.05.2017 02:05 Union Espanola – Audax Italiano 1 – 1
20.05.2017 18:00 Deportes Iquique – Deportes Temuco 0 – 0
20.05.2017 21:00 Cobresal – Colo Colo 1 – 3
20.05.2017 21:00 Universidad de Chile – San Luis 1 – 0
21.05.2017 02:00 Universidad de Concepción – Universidad Catolica 0 – 0
21.05.2017 18:05 Palestino – Everton CD 1 – 0
21.05.2017 22:05 Antofagasta – O'Higgins 0 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Antofagasta
O'Higgins
0 – 0
21. maj 22:05
Færdig
Palestino
Everton CD
1 – 0
21. maj 18:05
Færdig
Universidad de Concepción
Universidad Catolica
0 – 0
21. maj 02:00
Færdig
Cobresal
Colo Colo
1 – 3
20. maj 21:00
Færdig
Universidad de Chile
San Luis
1 – 0
20. maj 21:00
Færdig
Deportes Iquique
Deportes Temuco
0 – 0
20. maj 18:00
Færdig
Union Espanola
Audax Italiano
1 – 1
20. maj 02:05
Færdig
Huachipato
Santiago Wanderers
1 – 4
18. maj 21:30
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Chile