LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/3-2017 02:52
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Colo Colo 7 5 2 0 15 - 3 17
2. Deportes Iquique 7 4 3 0 14 - 7 15
3. Everton CD 7 4 3 0 11 - 4 15
4. O'Higgins 7 4 2 1 13 - 6 14
5. Universidad de Chile 7 4 1 2 10 - 6 13
6. Union Espanola 7 4 0 3 15 - 11 12
7. Audax Italiano 7 3 2 2 10 - 12 11
8. Universidad de Concepción 7 3 2 2 8 - 10 11
9. Universidad Catolica 7 3 0 4 10 - 12 9
10. Antofagasta 7 2 2 3 14 - 11 8
11. Deportes Temuco 7 2 2 3 8 - 12 8
12. Huachipato 7 2 1 4 7 - 12 7
13. Santiago Wanderers 7 1 2 4 7 - 11 5
14. San Luis 7 1 2 4 8 - 15 5
15. Cobresal 7 1 0 6 7 - 17 3
16. Palestino 7 0 2 5 7 - 15 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 9,69 164 2,93 26 (46,4 %) 13 (23,2 %) 17 (30,4 %)
Opdateret:
21/3-2017 02:52
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Colo Colo 4 3 1 0 8 - 1 10
2. Deportes Iquique 3 2 1 0 7 - 3 7
3. Everton CD 3 2 1 0 6 - 3 7
4. O'Higgins 4 2 2 0 8 - 3 8
5. Universidad de Chile 3 2 1 0 3 - 1 7
6. Union Espanola 4 3 0 1 11 - 5 9
7. Audax Italiano 3 2 0 1 5 - 5 6
8. Universidad de Concepción 3 2 1 0 5 - 1 7
9. Universidad Catolica 3 2 0 1 7 - 4 6
10. Antofagasta 4 1 2 1 7 - 4 5
11. Deportes Temuco 4 1 2 1 4 - 5 5
12. Huachipato 3 2 0 1 5 - 5 6
13. Santiago Wanderers 4 1 0 3 4 - 7 3
14. San Luis 4 0 2 2 5 - 11 2
15. Cobresal 3 1 0 2 5 - 5 3
16. Palestino 4 0 0 4 2 - 9 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 9,69 164 2,93 26 (46,4 %) 13 (23,2 %) 17 (30,4 %)
Opdateret:
21/3-2017 02:52
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Colo Colo 3 2 1 0 7 - 2 7
2. Deportes Iquique 4 2 2 0 7 - 4 8
3. Everton CD 4 2 2 0 5 - 1 8
4. O'Higgins 3 2 0 1 5 - 3 6
5. Universidad de Chile 4 2 0 2 7 - 5 6
6. Union Espanola 3 1 0 2 4 - 6 3
7. Audax Italiano 4 1 2 1 5 - 7 5
8. Universidad de Concepción 4 1 1 2 3 - 9 4
9. Universidad Catolica 4 1 0 3 3 - 8 3
10. Antofagasta 3 1 0 2 7 - 7 3
11. Deportes Temuco 3 1 0 2 4 - 7 3
12. Huachipato 4 0 1 3 2 - 7 1
13. Santiago Wanderers 3 0 2 1 3 - 4 2
14. San Luis 3 1 0 2 3 - 4 3
15. Cobresal 4 0 0 4 2 - 12 0
16. Palestino 3 0 2 1 5 - 6 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 9,69 164 2,93 26 (46,4 %) 13 (23,2 %) 17 (30,4 %)
Opdateret:
21/3-2017 02:52
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Colo Colo 5 1 2,14 0,43
2. Deportes Iquique 2 0 2,00 1,00
3. Everton CD 4 1 1,57 0,57
4. O'Higgins 2 0 1,86 0,86
5. Universidad de Chile 3 2 1,43 0,86
6. Union Espanola 2 2 2,14 1,57
7. Audax Italiano 2 2 1,43 1,71
8. Universidad de Concepción 2 2 1,14 1,43
9. Universidad Catolica 1 2 1,43 1,71
10. Antofagasta 2 1 2,00 1,57
11. Deportes Temuco 1 2 1,14 1,71
12. Huachipato 1 4 1,00 1,71
13. Santiago Wanderers 1 3 1,00 1,57
14. San Luis 1 3 1,14 2,14
15. Cobresal 0 2 1,00 2,43
16. Palestino 0 2 1,00 2,14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 9,69 164 2,93 26 (46,4 %) 13 (23,2 %) 17 (30,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/3-2017 02:52
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
Mål    Spiller Klub
6    Felipe Mora Universidad de Chile
5    Esteban Paredes Colo Colo
5    Cristian Insaurralde O'Higgins
4    Oscar Salinas Antofagasta
4    Jaime Grondona Cobresal
4    Andres Vilches Colo Colo
4    Alvaro Ramos Deportes Iquique
4    Diego Torres Deportes Iquique
3    Brian Carvalho Antofagasta
3    Diego Vallejos Audax Italiano
3    Marcos Riquelme Audax Italiano
3    Victor Morales San Luis
3    Pablo Aranguiz Union Espanola
3    Diego Churin Union Espanola
3    Diego Buonanotte Universidad Catolica
3    Fernando Manriquez Universidad de Concepción
2    Kevin Harbottle Antofagasta
2    Ramon Fernandez Colo Colo
2    Osvaldo Diego Bielkiewicz Deportes Iquique
2    Cris Martinez Deportes Temuco
2    Lucas Campana Deportes Temuco
2    Rodrigo Echeverria Everton CD
2    Nicolas Orellana Everton CD
2    Wilson Morelo Everton CD
2    Raul Becerra Everton CD
2    Claudio Sepulveda Huachipato
2    Carlos Gonzalez Huachipato
2    Fabricio Bautista Fontanini O'Higgins
2    Mauro Caballero Palestino
2    Leonardo Valencia Palestino
2    Alejandro Fiorina San Luis
2    Javier Parraguez Santiago Wanderers
2    Carlos Daniel Salom Union Espanola
2    Oscar Hernandez Union Espanola
2    Santiago Silva Universidad Catolica
2    Fernando Cordero Universidad Catolica
1    Branco Ampuero Antofagasta
1    Gabriel Sandoval Antofagasta
1    Dino Agote Antofagasta
1    Flavio Ciampichetti Antofagasta
1    Ángelo Araos Antofagasta
1    Sergio Santos Audax Italiano
1    Bryan Carrasco Audax Italiano
1    Camilo Melivilu Audax Italiano
1    Nicolas Ferreyra Audax Italiano
1    Miguel Escalona Cobresal
1    Israel Poblete Cobresal
1    Ivan Sandoval Cobresal
1    Pedro Morales Colo Colo
1    Jaime Valdes Colo Colo
1    Ivan Morales Colo Colo
1    Gabriel Suazo Colo Colo
1    Misael Cubillos Deportes Iquique
1    Luis Gonzalo Bustamante Deportes Iquique
1    Manuel Villalobos Deportes Iquique
1    Tomas Charles Deportes Iquique
1    Miguel Aceval Deportes Temuco
1    Sergio Lopez Deportes Temuco
1    Rodrigo Urena Deportes Temuco
1    Orlando Gutiérrez Deportes Temuco
1    Maximiliano Ceratto Everton CD
1    Steven Almeida Everton CD
1    Dylan Zuniga Everton CD
1    Valber Huerta Huachipato
1    Angelo Sagal Huachipato
1    Leonardo Povea Huachipato
1    Albert Acevedo O'Higgins
1    Pedro Munoz O'Higgins
1    Pablo Ignacio Calandria O'Higgins
1    Alejandro Marquez O'Higgins
1    Martin Rolle O'Higgins
1    Angel Melo Palestino
1    Fabian Carmona Palestino
1    Renato Cesar Palestino
1    Gonzalo Daniel Aban San Luis
1    Carlos Escobar San Luis
1    Sebastian Ramirez San Luis
1    Ruben Farfan Santiago Wanderers
1    Luis Valenzuela Santiago Wanderers
1    Jose Luis Munoz Santiago Wanderers
1    Mario Parra Santiago Wanderers
1    David Terans Santiago Wanderers
1    Fernando Meneses Union Espanola
1    Cesar Pinares Union Espanola
1    Sebastian Jaime Union Espanola
1    Carlos Gomez Union Espanola
1    Cristian Alvarez Universidad Catolica
1    Roberto Gutierrez Universidad Catolica
1    German Andres Lanaro Universidad Catolica
1    Sebastian Ubilla Universidad de Chile
1    Leandro Benegas Universidad de Chile
1    Matias Rodriguez Universidad de Chile
1    Waldo Ponce Universidad de Concepción
1    Jonathan Benitez Universidad de Concepción
1    Renato Tarifeno Universidad de Concepción
1    Jorge Troncoso Universidad de Concepción
1    Gustavo Mencia Universidad de Concepción
Vis hele listen
Opdateret:
21/3-2017 02:52
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
Opdateret:
21/3-2017 02:52
Chile
Primera Division Clausura (15 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Videre til næste runde
Cup vinder fra sidste sæson
Mesterskabsvinder fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:05 Antofagasta – Everton CD 0 – 2
04.02.2017 22:05 Union Espanola – Colo Colo 0 – 3
05.02.2017 00:30 Audax Italiano – Cobresal 2 – 0
05.02.2017 16:05 Deportes Iquique – Universidad de Chile 2 – 0
05.02.2017 21:35 Palestino – Universidad de Concepción 1 – 2
06.02.2017 00:05 Universidad Catolica – San Luis 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 22:00 Cobresal – Antofagasta 3 – 1
11.02.2017 00:30 San Luis – Deportes Iquique 2 – 3
11.02.2017 16:00 Huachipato – Palestino 3 – 2
11.02.2017 22:00 O'Higgins – Union Espanola 2 – 0
12.02.2017 00:30 Universidad de Chile – Deportes Temuco 1 – 0
12.02.2017 16:05 Everton CD – Universidad Catolica 2 – 1
12.02.2017 22:00 Colo Colo – Audax Italiano 4 – 0
13.02.2017 00:30 Universidad de Concepción – Santiago Wanderers 1 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 23:00 Deportes Temuco – Huachipato 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 21:00 Deportes Iquique – Cobresal 3 – 1
17.02.2017 23:35 Huachipato – Universidad de Chile 2 – 1
18.02.2017 16:05 Santiago Wanderers – Universidad Catolica 3 – 0
18.02.2017 21:30 Palestino – Audax Italiano 0 – 2
19.02.2017 00:05 Colo Colo – O'Higgins 2 – 1
19.02.2017 16:00 Antofagasta – Universidad de Concepción 5 – 0
19.02.2017 22:05 San Luis – Everton CD 1 – 1
20.02.2017 00:30 Union Espanola – Deportes Temuco 5 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 23:00 Universidad de Concepción – Deportes Iquique 1 – 1
25.02.2017 01:30 O'Higgins – Cobresal 4 – 1
25.02.2017 16:00 Antofagasta – Palestino 1 – 1
25.02.2017 22:00 Universidad de Chile – Everton CD 0 – 0
26.02.2017 00:30 Audax Italiano – Huachipato 3 – 2
26.02.2017 16:00 Deportes Temuco – Colo Colo 2 – 2
26.02.2017 22:00 Santiago Wanderers – San Luis 0 – 3
27.02.2017 00:30 Universidad Catolica – Union Espanola 2 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:30 Deportes Iquique – Audax Italiano 2 – 2
04.03.2017 00:00 Union Espanola – Huachipato 3 – 0
04.03.2017 16:00 Everton CD – Santiago Wanderers 2 – 2
04.03.2017 21:30 Colo Colo – Universidad Catolica 2 – 0
05.03.2017 00:30 Cobresal – Deportes Temuco 1 – 2
05.03.2017 22:05 Palestino – Universidad de Chile 1 – 3
06.03.2017 00:30 San Luis – Antofagasta 0 – 5
07.03.2017 00:30 O'Higgins – Universidad de Concepción 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 22:30 Deportes Temuco – Everton CD 0 – 2
11.03.2017 01:00 Universidad de Concepción – San Luis 3 – 0
11.03.2017 16:00 Santiago Wanderers – Colo Colo 0 – 2
11.03.2017 21:30 Palestino – Deportes Iquique 0 – 2
12.03.2017 00:00 Universidad Catolica – Antofagasta 4 – 1
12.03.2017 16:00 Huachipato – O'Higgins 0 – 2
12.03.2017 22:05 Audax Italiano – Universidad de Chile 0 – 3
13.03.2017 00:30 Union Espanola – Cobresal 3 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 00:00 Santiago Wanderers – O'Higgins 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 22:30 San Luis – Palestino 2 – 2
18.03.2017 01:00 Everton CD – Universidad de Concepción 2 – 0
18.03.2017 20:00 Antofagasta – Santiago Wanderers 1 – 1
18.03.2017 22:30 Colo Colo – Huachipato 0 – 0
19.03.2017 21:00 Cobresal – Universidad Catolica 1 – 2
19.03.2017 23:30 Universidad de Chile – Union Espanola 2 – 1
20.03.2017 22:35 Deportes Temuco – Audax Italiano 1 – 1
21.03.2017 01:00 O'Higgins – Deportes Iquique 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 00:30 Antofagasta – Union Espanola
01.04.2017 17:00 Universidad de Concepción – Universidad de Chile
01.04.2017 20:30 Cobresal – Everton CD
01.04.2017 23:00 Santiago Wanderers – Palestino
02.04.2017 01:30 Universidad Catolica – Deportes Temuco
02.04.2017 17:00 Deportes Iquique – Colo Colo
02.04.2017 20:30 Huachipato – San Luis
02.04.2017 23:00 Audax Italiano – O'Higgins

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 01:00 Palestino – Universidad Catolica
08.04.2017 17:00 Universidad de Chile – Colo Colo
08.04.2017 20:30 Huachipato – Antofagasta
08.04.2017 23:00 Everton CD – Deportes Iquique
09.04.2017 01:30 Universidad de Concepción – Cobresal
09.04.2017 17:00 Deportes Temuco – O'Higgins
09.04.2017 21:30 San Luis – Audax Italiano
10.04.2017 00:00 Union Espanola – Santiago Wanderers

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 00:30 Cobresal – San Luis
15.04.2017 17:00 Deportes Iquique – Huachipato
15.04.2017 20:30 Colo Colo – Universidad de Concepción
15.04.2017 23:00 O'Higgins – Everton CD
16.04.2017 01:30 Union Espanola – Palestino
16.04.2017 20:30 Santiago Wanderers – Deportes Temuco
16.04.2017 23:00 Antofagasta – Universidad de Chile
17.04.2017 01:30 Audax Italiano – Universidad Catolica

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 01:00 Universidad Catolica – O'Higgins
22.04.2017 17:00 Deportes Iquique – Union Espanola
22.04.2017 20:30 Universidad de Chile – Santiago Wanderers
22.04.2017 23:00 Deportes Temuco – Antofagasta
23.04.2017 01:30 Everton CD – Audax Italiano
23.04.2017 17:00 Palestino – Cobresal
23.04.2017 20:30 San Luis – Colo Colo
24.04.2017 01:30 Huachipato – Universidad de Concepción

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 01:00 Universidad de Concepción – Deportes Temuco
29.04.2017 17:00 Universidad Catolica – Universidad de Chile
29.04.2017 20:30 Cobresal – Huachipato
29.04.2017 23:00 Santiago Wanderers – Deportes Iquique
30.04.2017 01:30 Union Espanola – Everton CD
30.04.2017 20:30 Antofagasta – Audax Italiano
30.04.2017 23:00 Colo Colo – Palestino
01.05.2017 01:30 O'Higgins – San Luis

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 22:00 Palestino – O'Higgins
07.05.2017 22:00 Deportes Iquique – Antofagasta
07.05.2017 22:00 San Luis – Deportes Temuco
07.05.2017 22:00 Universidad de Chile – Cobresal
07.05.2017 22:00 Everton CD – Colo Colo
07.05.2017 22:00 Audax Italiano – Santiago Wanderers
07.05.2017 22:00 Huachipato – Universidad Catolica
07.05.2017 22:00 Universidad de Concepción – Union Espanola

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 22:00 San Luis – Union Espanola
14.05.2017 22:00 O'Higgins – Universidad de Chile
14.05.2017 22:00 Colo Colo – Antofagasta
14.05.2017 22:00 Everton CD – Huachipato
14.05.2017 22:00 Deportes Temuco – Palestino
14.05.2017 22:00 Santiago Wanderers – Cobresal
14.05.2017 22:00 Audax Italiano – Universidad de Concepción
14.05.2017 22:00 Universidad Catolica – Deportes Iquique

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 22:00 Antofagasta – O'Higgins
21.05.2017 22:00 Deportes Iquique – Deportes Temuco
21.05.2017 22:00 Universidad de Chile – San Luis
21.05.2017 22:00 Universidad de Concepción – Universidad Catolica
21.05.2017 22:00 Union Espanola – Audax Italiano
21.05.2017 22:00 Palestino – Everton CD
21.05.2017 22:00 Cobresal – Colo Colo
21.05.2017 22:00 Huachipato – Santiago Wanderers
Advertisement

Seneste kampe

O'Higgins
Deportes Iquique
1 – 1
21. marts 01:00
Færdig
Deportes Temuco
Audax Italiano
1 – 1
20. marts 22:35
Færdig
Universidad de Chile
Union Espanola
2 – 1
19. marts 23:30
Færdig
Cobresal
Universidad Catolica
1 – 2
19. marts 21:00
Færdig
Colo Colo
Huachipato
0 – 0
18. marts 22:30
Færdig
Antofagasta
Santiago Wanderers
1 – 1
18. marts 20:00
Færdig
Everton CD
Universidad de Concepción
2 – 0
18. marts 01:00
Færdig
San Luis
Palestino
2 – 2
17. marts 22:30
Færdig

Kommende kampe

Antofagasta
Union Espanola
vs
1. april 00:30
Ikke startet
Universidad de Concepción
Universidad de Chile
vs
1. april 17:00
Ikke startet
Cobresal
Everton CD
vs
1. april 20:30
Ikke startet
Santiago Wanderers
Palestino
vs
1. april 23:00
Ikke startet
Universidad Catolica
Deportes Temuco
vs
2. april 01:30
Ikke startet
Deportes Iquique
Colo Colo
vs
2. april 17:00
Ikke startet
Huachipato
San Luis
vs
2. april 20:30
Ikke startet
Audax Italiano
O'Higgins
vs
2. april 23:00
Ikke startet

Turneringer i Chile