LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Chile
Primera Division

Kampprogram for slutspillet

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 23:00 O'Higgins – Union Espanola 3 – 5

Gruppespillet

AperturaKVUTMP
Universidad Catolica 1594237-1831
Deportes Iquique 1584328-2228
Union Espanola 1583427-2027
O'Higgins 1575323-1526
Colo Colo 1565426-2023
Palestino 1563625-1921
Universidad de Chile 1556423-2221
San Luis 1563621-2221
Antofagasta 1554617-2219
Huachipato 1546524-2418
Santiago Wanderers 1553713-2018
Deportes Temuco 1551915-2116
Cobresal 1544714-2116
Everton CD 1536622-2815
Audax Italiano 1543817-2815
Universidad de Concepción 1542915-2514
ClausuraKVUTMP
Colo Colo 1163222-921
Universidad de Chile 1163215-821
Deportes Iquique 1155120-1320
Everton CD 1146114-818
Audax Italiano 1153319-1818
Union Espanola 1152420-1617
O'Higgins 1152417-1517
Deportes Temuco 1152415-1517
Universidad Catolica 1151519-2016
Universidad de Concepción 1144312-1316
Huachipato 1143412-1515
San Luis 1142514-1914
Antofagasta 1124515-1510
Palestino 1123614-239
Santiago Wanderers 1122713-188
Cobresal 1111911-274
Videre til næste runde

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 02:05 San Luis – O'Higgins 0 – 1
30.07.2016 18:00 Santiago Wanderers – Universidad de Chile 1 – 0
31.07.2016 00:00 Universidad Catolica – Cobresal 1 – 1
31.07.2016 02:30 Huachipato – Audax Italiano 3 – 1
31.07.2016 18:00 Deportes Iquique – Everton CD 3 – 1
31.07.2016 21:30 Colo Colo – Union Espanola 1 – 2
01.08.2016 00:00 Universidad de Concepción – Palestino 1 – 0
01.08.2016 02:35 Antofagasta – Deportes Temuco 0 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 00:00 Cobresal – Santiago Wanderers 1 – 1
06.08.2016 02:30 O'Higgins – Universidad Catolica 1 – 1
06.08.2016 18:00 Palestino – Huachipato 2 – 1
07.08.2016 00:05 Universidad de Chile – Antofagasta 1 – 1
07.08.2016 02:30 Union Espanola – Universidad de Concepción 3 – 0
07.08.2016 18:00 Deportes Temuco – Deportes Iquique 1 – 3
07.08.2016 21:30 Audax Italiano – Colo Colo 0 – 2
08.08.2016 00:00 Everton CD – San Luis 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 01:00 Santiago Wanderers – Audax Italiano 2 – 0
13.08.2016 18:00 Deportes Iquique – O'Higgins 1 – 1
13.08.2016 21:35 San Luis – Universidad de Chile 2 – 4
14.08.2016 00:00 Colo Colo – Deportes Temuco 0 – 2
14.08.2016 02:30 Universidad de Concepción – Everton CD 2 – 2
14.08.2016 17:00 Antofagasta – Cobresal 0 – 0
14.08.2016 20:30 Huachipato – Union Espanola 2 – 2
14.08.2016 23:00 Universidad Catolica – Palestino 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 00:35 Everton CD – Union Espanola 1 – 1
20.08.2016 17:00 Cobresal – Deportes Iquique 1 – 2
20.08.2016 20:00 O'Higgins – Deportes Temuco 1 – 0
20.08.2016 22:30 Universidad de Chile – Universidad de Concepción 3 – 1
21.08.2016 17:05 Palestino – San Luis 3 – 4
21.08.2016 20:05 Huachipato – Colo Colo 2 – 2
21.08.2016 22:30 Universidad Catolica – Santiago Wanderers 1 – 2
22.08.2016 01:00 Audax Italiano – Antofagasta 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 00:00 Colo Colo – Deportes Iquique 0 – 2
27.08.2016 17:00 Universidad de Chile – Universidad Catolica 0 – 3
27.08.2016 20:00 Deportes Temuco – Cobresal 1 – 2
28.08.2016 01:00 Union Espanola – O'Higgins 1 – 1
28.08.2016 20:00 Santiago Wanderers – Antofagasta 0 – 1
28.08.2016 22:35 Universidad de Concepción – Audax Italiano 3 – 1
29.08.2016 01:00 San Luis – Huachipato 1 – 1
30.08.2016 00:30 Everton CD – Palestino 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 00:30 Universidad Catolica – Everton CD 3 – 1
10.09.2016 17:00 Deportes Iquique – Universidad de Concepción 0 – 2
10.09.2016 20:05 Palestino – Santiago Wanderers 0 – 0
10.09.2016 22:30 Deportes Temuco – San Luis 2 – 0
11.09.2016 17:00 O'Higgins – Huachipato 2 – 0
11.09.2016 20:00 Cobresal – Universidad de Chile 2 – 0
11.09.2016 22:30 Antofagasta – Colo Colo 2 – 2
13.09.2016 01:30 Audax Italiano – Union Espanola 3 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 01:00 Huachipato – Cobresal 4 – 1
24.09.2016 17:00 Colo Colo – Santiago Wanderers 1 – 1
24.09.2016 23:00 Everton CD – Deportes Temuco 1 – 2
25.09.2016 01:30 Universidad de Concepción – Antofagasta 1 – 2
25.09.2016 17:05 San Luis – Universidad Catolica 2 – 0
25.09.2016 20:30 O'Higgins – Audax Italiano 1 – 2
25.09.2016 23:00 Universidad de Chile – Palestino 1 – 0
26.09.2016 01:30 Union Espanola – Deportes Iquique 3 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 17:00 Antofagasta – San Luis 1 – 0
01.10.2016 20:00 Cobresal – O'Higgins 2 – 1
01.10.2016 23:00 Universidad Catolica – Huachipato 2 – 1
02.10.2016 17:05 Colo Colo – Universidad de Chile 2 – 0
02.10.2016 20:00 Deportes Iquique – Palestino 2 – 2
02.10.2016 22:35 Deportes Temuco – Union Espanola 1 – 2
03.10.2016 01:00 Audax Italiano – Everton CD 0 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 01:05 San Luis – Cobresal 1 – 0
15.10.2016 17:00 Palestino – Antofagasta 5 – 1
15.10.2016 19:30 Santiago Wanderers – Everton CD 0 – 1
15.10.2016 22:00 Huachipato – Deportes Iquique 1 – 2
16.10.2016 00:30 Union Espanola – Universidad Catolica 3 – 4
16.10.2016 03:05 Audax Italiano – Deportes Temuco 1 – 1
16.10.2016 20:30 Universidad de Concepción – Colo Colo 0 – 2
16.10.2016 23:00 Universidad de Chile – O'Higgins 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 17:05 Deportes Iquique – Santiago Wanderers 3 – 0
29.10.2016 20:30 Cobresal – Union Espanola 0 – 2
29.10.2016 23:00 Universidad Catolica – Audax Italiano 4 – 1
30.10.2016 16:05 Everton CD – Universidad de Chile 2 – 2
30.10.2016 19:30 Antofagasta – Huachipato 3 – 0
30.10.2016 22:05 Colo Colo – San Luis 3 – 3
31.10.2016 00:30 Deportes Temuco – Universidad de Concepción 1 – 0
31.10.2016 19:30 O'Higgins – Palestino 3 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 Santiago Wanderers – Union Espanola 0 – 2
05.11.2016 19:30 Cobresal – Audax Italiano 1 – 1
05.11.2016 22:00 O'Higgins – Antofagasta 3 – 1
06.11.2016 00:35 Universidad de Chile – Deportes Iquique 2 – 2
06.11.2016 16:00 Universidad Catolica – Colo Colo 2 – 2
06.11.2016 19:35 Palestino – Deportes Temuco 2 – 0
06.11.2016 22:05 San Luis – Universidad de Concepción 2 – 0
07.11.2016 00:30 Huachipato – Everton CD 2 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 21:00 Santiago Wanderers – Universidad de Concepción 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 00:00 Colo Colo – Cobresal 3 – 0
19.11.2016 16:05 Deportes Iquique – San Luis 3 – 1
19.11.2016 19:35 Everton CD – O'Higgins 2 – 2
19.11.2016 22:05 Union Espanola – Universidad de Chile 2 – 3
20.11.2016 00:30 Universidad de Concepción – Huachipato 2 – 2
20.11.2016 16:05 Deportes Temuco – Santiago Wanderers 2 – 3
20.11.2016 19:35 Antofagasta – Universidad Catolica 1 – 5
20.11.2016 22:05 Audax Italiano – Palestino 2 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 00:00 Huachipato – Deportes Temuco 1 – 0
26.11.2016 19:05 Everton CD – Cobresal 2 – 1
26.11.2016 21:35 O'Higgins – Colo Colo 1 – 0
27.11.2016 00:00 Universidad Catolica – Universidad de Concepción 2 – 0
27.11.2016 19:00 Antofagasta – Deportes Iquique 0 – 0
27.11.2016 21:35 San Luis – Santiago Wanderers 2 – 1
28.11.2016 00:00 Universidad de Chile – Audax Italiano 2 – 2
28.11.2016 21:00 Palestino – Union Espanola 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.12.2016 23:10 Santiago Wanderers – Huachipato 0 – 2
03.12.2016 19:35 Cobresal – Palestino 0 – 2
04.12.2016 16:05 Deportes Temuco – Universidad de Chile 0 – 3
04.12.2016 21:05 Universidad de Concepción – O'Higgins 3 – 1
04.12.2016 21:05 Union Espanola – Antofagasta 2 – 1
04.12.2016 21:05 Deportes Iquique – Universidad Catolica 2 – 6
05.12.2016 00:00 Audax Italiano – San Luis 1 – 2
05.12.2016 00:05 Colo Colo – Everton CD 4 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.12.2016 19:05 Palestino – Colo Colo 1 – 2
08.12.2016 22:00 Deportes Temuco – Universidad Catolica 0 – 2
08.12.2016 22:00 O'Higgins – Santiago Wanderers 4 – 0
08.12.2016 22:00 Union Espanola – San Luis 1 – 0
08.12.2016 22:00 Audax Italiano – Deportes Iquique 1 – 2
09.12.2016 19:30 Cobresal – Universidad de Concepción 2 – 0
10.12.2016 00:05 Universidad de Chile – Huachipato 2 – 2
10.12.2016 23:30 Everton CD – Antofagasta 0 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:05 Antofagasta – Everton CD 0 – 2
04.02.2017 22:05 Union Espanola – Colo Colo 0 – 3
05.02.2017 00:30 Audax Italiano – Cobresal 2 – 0
05.02.2017 16:05 Deportes Iquique – Universidad de Chile 2 – 0
05.02.2017 21:35 Palestino – Universidad de Concepción 1 – 2
06.02.2017 00:05 Universidad Catolica – San Luis 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 22:00 Cobresal – Antofagasta 3 – 1
11.02.2017 00:30 San Luis – Deportes Iquique 2 – 3
11.02.2017 16:00 Huachipato – Palestino 3 – 2
11.02.2017 22:00 O'Higgins – Union Espanola 2 – 0
12.02.2017 00:30 Universidad de Chile – Deportes Temuco 1 – 0
12.02.2017 16:05 Everton CD – Universidad Catolica 2 – 1
12.02.2017 22:00 Colo Colo – Audax Italiano 4 – 0
13.02.2017 00:30 Universidad de Concepción – Santiago Wanderers 1 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 23:00 Deportes Temuco – Huachipato 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 21:00 Deportes Iquique – Cobresal 3 – 1
17.02.2017 23:35 Huachipato – Universidad de Chile 2 – 1
18.02.2017 16:05 Santiago Wanderers – Universidad Catolica 3 – 0
18.02.2017 21:30 Palestino – Audax Italiano 0 – 2
19.02.2017 00:05 Colo Colo – O'Higgins 2 – 1
19.02.2017 16:00 Antofagasta – Universidad de Concepción 5 – 0
19.02.2017 22:05 San Luis – Everton CD 1 – 1
20.02.2017 00:30 Union Espanola – Deportes Temuco 5 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 23:00 Universidad de Concepción – Deportes Iquique 1 – 1
25.02.2017 01:30 O'Higgins – Cobresal 4 – 1
25.02.2017 16:00 Antofagasta – Palestino 1 – 1
25.02.2017 22:00 Universidad de Chile – Everton CD 0 – 0
26.02.2017 00:30 Audax Italiano – Huachipato 3 – 2
26.02.2017 16:00 Deportes Temuco – Colo Colo 2 – 2
26.02.2017 22:00 Santiago Wanderers – San Luis 0 – 3
27.02.2017 00:30 Universidad Catolica – Union Espanola 2 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 20:30 Deportes Iquique – Audax Italiano 2 – 2
04.03.2017 00:00 Union Espanola – Huachipato 3 – 0
04.03.2017 16:00 Everton CD – Santiago Wanderers 2 – 2
04.03.2017 21:30 Colo Colo – Universidad Catolica 2 – 0
05.03.2017 00:30 Cobresal – Deportes Temuco 1 – 2
05.03.2017 22:05 Palestino – Universidad de Chile 1 – 3
06.03.2017 00:30 San Luis – Antofagasta 0 – 5
07.03.2017 00:30 O'Higgins – Universidad de Concepción 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 22:30 Deportes Temuco – Everton CD 0 – 2
11.03.2017 01:00 Universidad de Concepción – San Luis 3 – 0
11.03.2017 16:00 Santiago Wanderers – Colo Colo 0 – 2
11.03.2017 21:30 Palestino – Deportes Iquique 0 – 2
12.03.2017 00:00 Universidad Catolica – Antofagasta 4 – 1
12.03.2017 16:00 Huachipato – O'Higgins 0 – 2
12.03.2017 22:05 Audax Italiano – Universidad de Chile 0 – 3
13.03.2017 00:30 Union Espanola – Cobresal 3 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2017 00:00 Santiago Wanderers – O'Higgins 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 22:30 San Luis – Palestino 2 – 2
18.03.2017 01:00 Everton CD – Universidad de Concepción 2 – 0
18.03.2017 20:00 Antofagasta – Santiago Wanderers 1 – 1
18.03.2017 22:30 Colo Colo – Huachipato 0 – 0
19.03.2017 21:00 Cobresal – Universidad Catolica 1 – 2
19.03.2017 23:30 Universidad de Chile – Union Espanola 2 – 1
20.03.2017 22:35 Deportes Temuco – Audax Italiano 1 – 1
21.03.2017 01:00 O'Higgins – Deportes Iquique 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 00:30 Antofagasta – Union Espanola 1 – 1
01.04.2017 17:00 Universidad de Concepción – Universidad de Chile 0 – 0
01.04.2017 20:30 Cobresal – Everton CD 1 – 1
01.04.2017 23:00 Santiago Wanderers – Palestino 5 – 2
02.04.2017 01:35 Universidad Catolica – Deportes Temuco 2 – 1
02.04.2017 17:00 Deportes Iquique – Colo Colo 3 – 2
02.04.2017 20:30 Huachipato – San Luis 3 – 2
02.04.2017 23:00 Audax Italiano – O'Higgins 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 01:00 Palestino – Universidad Catolica 0 – 0
08.04.2017 17:00 Universidad de Chile – Colo Colo 2 – 2
08.04.2017 20:35 Huachipato – Antofagasta 0 – 0
08.04.2017 23:00 Everton CD – Deportes Iquique 0 – 0
09.04.2017 01:30 Universidad de Concepción – Cobresal 4 – 0
09.04.2017 17:00 Deportes Temuco – O'Higgins 2 – 0
09.04.2017 22:00 San Luis – Audax Italiano 1 – 0
10.04.2017 00:30 Union Espanola – Santiago Wanderers 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 00:30 Cobresal – San Luis 1 – 2
15.04.2017 17:00 Deportes Iquique – Huachipato 1 – 2
15.04.2017 20:30 Colo Colo – Universidad de Concepción 3 – 0
15.04.2017 23:00 O'Higgins – Everton CD 1 – 0
16.04.2017 01:30 Union Espanola – Palestino 1 – 2
16.04.2017 20:40 Santiago Wanderers – Deportes Temuco 1 – 2
16.04.2017 23:15 Antofagasta – Universidad de Chile 0 – 1
17.04.2017 01:40 Audax Italiano – Universidad Catolica 5 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 01:00 Universidad Catolica – O'Higgins 5 – 2
22.04.2017 17:00 Deportes Iquique – Union Espanola 2 – 2
22.04.2017 20:30 Universidad de Chile – Santiago Wanderers 2 – 0
22.04.2017 23:00 Deportes Temuco – Antofagasta 2 – 0
23.04.2017 01:30 Everton CD – Audax Italiano 2 – 2
23.04.2017 17:00 Palestino – Cobresal 3 – 2
23.04.2017 20:35 San Luis – Colo Colo 1 – 0
24.04.2017 01:30 Huachipato – Universidad de Concepción 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 01:00 Universidad de Concepción – Deportes Temuco
29.04.2017 17:00 Universidad Catolica – Universidad de Chile
29.04.2017 20:30 Cobresal – Huachipato
29.04.2017 23:00 Santiago Wanderers – Deportes Iquique
30.04.2017 01:30 Union Espanola – Everton CD
30.04.2017 17:00 O'Higgins – San Luis
30.04.2017 20:30 Antofagasta – Audax Italiano
30.04.2017 23:00 Colo Colo – Palestino

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 23:00 Universidad de Concepción – Union Espanola
06.05.2017 01:30 Universidad de Chile – Cobresal
06.05.2017 17:00 Palestino – O'Higgins
06.05.2017 20:30 San Luis – Deportes Temuco
06.05.2017 23:00 Audax Italiano – Santiago Wanderers
07.05.2017 17:00 Everton CD – Colo Colo
07.05.2017 19:45 Deportes Iquique – Antofagasta
07.05.2017 22:15 Huachipato – Universidad Catolica

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 22:00 Universidad Catolica – Deportes Iquique
14.05.2017 22:00 Colo Colo – Antofagasta
14.05.2017 22:00 Deportes Temuco – Palestino
14.05.2017 22:00 Santiago Wanderers – Cobresal
14.05.2017 22:00 Everton CD – Huachipato
14.05.2017 22:00 Audax Italiano – Universidad de Concepción
14.05.2017 22:00 O'Higgins – Universidad de Chile
14.05.2017 22:00 San Luis – Union Espanola

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 22:00 Cobresal – Colo Colo
21.05.2017 22:00 Union Espanola – Audax Italiano
21.05.2017 22:00 Universidad de Chile – San Luis
21.05.2017 22:00 Antofagasta – O'Higgins
21.05.2017 22:00 Palestino – Everton CD
21.05.2017 22:00 Universidad de Concepción – Universidad Catolica
21.05.2017 22:00 Deportes Iquique – Deportes Temuco
21.05.2017 22:00 Huachipato – Santiago Wanderers
Advertisement

Turneringer i Chile