LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
# Klub K V U T Mål Point
1. Antofagasta 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Audax Italiano 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Colo Colo 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Curico Unido 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Deportes Iquique 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Deportes Temuco 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Everton CD 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Huachipato 0 0 0 0 0 - 0 0
9. O'Higgins 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Palestino 0 0 0 0 0 - 0 0
11. San Luis 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Santiago Wanderers 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Union Espanola 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Universidad Catolica 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Universidad de Chile 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Universidad de Concepción 0 0 0 0 0 - 0 0
# Klub K V U T Mål Point
1. Antofagasta 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Audax Italiano 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Colo Colo 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Curico Unido 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Deportes Iquique 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Deportes Temuco 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Everton CD 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Huachipato 0 0 0 0 0 - 0 0
9. O'Higgins 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Palestino 0 0 0 0 0 - 0 0
11. San Luis 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Santiago Wanderers 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Union Espanola 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Universidad Catolica 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Universidad de Chile 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Universidad de Concepción 0 0 0 0 0 - 0 0
# Klub K V U T Mål Point
1. Antofagasta 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Audax Italiano 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Colo Colo 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Curico Unido 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Deportes Iquique 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Deportes Temuco 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Everton CD 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Huachipato 0 0 0 0 0 - 0 0
9. O'Higgins 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Palestino 0 0 0 0 0 - 0 0
11. San Luis 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Santiago Wanderers 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Union Espanola 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Universidad Catolica 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Universidad de Chile 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Universidad de Concepción 0 0 0 0 0 - 0 0
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Antofagasta 0 0 - -
2. Audax Italiano 0 0 - -
3. Colo Colo 0 0 - -
4. Curico Unido 0 0 - -
5. Deportes Iquique 0 0 - -
6. Deportes Temuco 0 0 - -
7. Everton CD 0 0 - -
8. Huachipato 0 0 - -
9. O'Higgins 0 0 - -
10. Palestino 0 0 - -
11. San Luis 0 0 - -
12. Santiago Wanderers 0 0 - -
13. Union Espanola 0 0 - -
14. Universidad Catolica 0 0 - -
15. Universidad de Chile 0 0 - -
16. Universidad de Concepción 0 0 - -
Vis hele listen
Vis hele listen
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Cup vinder fra sidste sæson
Mesterskabsvinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 02:00 San Luis – Huachipato
29.07.2017 18:00 Deportes Iquique – Everton CD
29.07.2017 21:30 Curico Unido – Universidad de Chile
30.07.2017 00:00 Audax Italiano – Palestino
30.07.2017 02:30 Universidad Catolica – Universidad de Concepción
30.07.2017 18:00 Santiago Wanderers – Union Espanola
30.07.2017 21:30 Deportes Temuco – O'Higgins
31.07.2017 00:00 Colo Colo – Antofagasta

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 02:00 Universidad de Chile – Deportes Temuco
05.08.2017 18:00 Palestino – Curico Unido
05.08.2017 21:30 Universidad de Concepción – Santiago Wanderers
06.08.2017 00:00 Antofagasta – Deportes Iquique
06.08.2017 00:00 Union Espanola – Universidad Catolica
06.08.2017 02:30 Everton CD – San Luis
06.08.2017 18:00 O'Higgins – Colo Colo
06.08.2017 21:30 Huachipato – Audax Italiano

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 02:00 O'Higgins – Union Espanola
12.08.2017 18:00 Curico Unido – Santiago Wanderers
12.08.2017 21:30 Deportes Temuco – Huachipato
13.08.2017 18:00 San Luis – Universidad de Chile
13.08.2017 21:30 Universidad de Concepción – Antofagasta
13.08.2017 22:00 Universidad Catolica – Everton CD
13.08.2017 22:00 Audax Italiano – Deportes Iquique
13.08.2017 22:00 Palestino – Colo Colo

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 02:00 Audax Italiano – Deportes Temuco
19.08.2017 21:30 Union Espanola – San Luis
20.08.2017 00:00 Antofagasta – Palestino
20.08.2017 00:00 Universidad de Chile – Huachipato
20.08.2017 02:30 Colo Colo – Universidad de Concepción
20.08.2017 18:00 Deportes Iquique – Curico Unido
20.08.2017 18:00 Santiago Wanderers – Universidad Catolica
20.08.2017 21:30 Everton CD – O'Higgins

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 22:00 Universidad Catolica – Curico Unido
27.08.2017 22:00 Huachipato – Union Espanola
27.08.2017 22:00 Universidad de Concepción – Audax Italiano
27.08.2017 22:00 Deportes Temuco – Everton CD
27.08.2017 22:00 Palestino – San Luis
27.08.2017 22:00 O'Higgins – Antofagasta
27.08.2017 22:00 Santiago Wanderers – Deportes Iquique
27.08.2017 22:00 Colo Colo – Universidad de Chile

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 22:00 Curico Unido – Deportes Temuco
10.09.2017 22:00 Union Espanola – Universidad de Concepción
10.09.2017 22:00 Antofagasta – Huachipato
10.09.2017 22:00 Universidad de Chile – O'Higgins
10.09.2017 22:00 Everton CD – Palestino
10.09.2017 22:00 San Luis – Santiago Wanderers
10.09.2017 22:00 Audax Italiano – Universidad Catolica
10.09.2017 22:00 Deportes Iquique – Colo Colo

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 22:00 Universidad de Concepción – Curico Unido
24.09.2017 22:00 O'Higgins – Palestino
24.09.2017 22:00 Antofagasta – Union Espanola
24.09.2017 22:00 Santiago Wanderers – Audax Italiano
24.09.2017 22:00 Universidad de Chile – Everton CD
24.09.2017 22:00 Colo Colo – San Luis
24.09.2017 22:00 Huachipato – Deportes Iquique
24.09.2017 22:00 Deportes Temuco – Universidad Catolica

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 22:00 Palestino – Deportes Temuco
01.10.2017 22:00 Deportes Iquique – Universidad de Concepción
01.10.2017 22:00 San Luis – O'Higgins
01.10.2017 22:00 Huachipato – Santiago Wanderers
01.10.2017 22:00 Audax Italiano – Everton CD
01.10.2017 22:00 Curico Unido – Antofagasta
01.10.2017 22:00 Universidad Catolica – Colo Colo
01.10.2017 22:00 Union Espanola – Universidad de Chile

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2017 22:00 Universidad de Concepción – Huachipato
15.10.2017 22:00 Everton CD – Curico Unido
15.10.2017 22:00 Palestino – Union Espanola
15.10.2017 22:00 O'Higgins – Audax Italiano
15.10.2017 22:00 Colo Colo – Santiago Wanderers
15.10.2017 22:00 Deportes Temuco – San Luis
15.10.2017 22:00 Universidad Catolica – Deportes Iquique
15.10.2017 22:00 Antofagasta – Universidad de Chile

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 22:00 Deportes Iquique – Deportes Temuco
22.10.2017 22:00 Universidad de Concepción – O'Higgins
22.10.2017 22:00 Universidad de Chile – Palestino
22.10.2017 22:00 Curico Unido – Union Espanola
22.10.2017 22:00 Santiago Wanderers – Everton CD
22.10.2017 22:00 San Luis – Antofagasta
22.10.2017 22:00 Huachipato – Universidad Catolica
22.10.2017 22:00 Audax Italiano – Colo Colo

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 22:00 Everton CD – Universidad de Concepción
29.10.2017 22:00 Palestino – Huachipato
29.10.2017 22:00 Antofagasta – Audax Italiano
29.10.2017 22:00 O'Higgins – Santiago Wanderers
29.10.2017 22:00 Curico Unido – San Luis
29.10.2017 22:00 Union Espanola – Deportes Iquique
29.10.2017 22:00 Universidad de Chile – Universidad Catolica
29.10.2017 22:00 Deportes Temuco – Colo Colo

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 22:00 Deportes Iquique – O'Higgins
05.11.2017 22:00 Audax Italiano – Curico Unido
05.11.2017 22:00 Universidad de Concepción – Palestino
05.11.2017 22:00 Colo Colo – Union Espanola
05.11.2017 22:00 Huachipato – Everton CD
05.11.2017 22:00 Universidad Catolica – San Luis
05.11.2017 22:00 Deportes Temuco – Antofagasta
05.11.2017 22:00 Santiago Wanderers – Universidad de Chile

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 22:00 Union Espanola – Deportes Temuco
26.11.2017 22:00 San Luis – Universidad de Concepción
26.11.2017 22:00 Curico Unido – Huachipato
26.11.2017 22:00 Universidad de Chile – Audax Italiano
26.11.2017 22:00 Antofagasta – Santiago Wanderers
26.11.2017 22:00 Palestino – Deportes Iquique
26.11.2017 22:00 O'Higgins – Universidad Catolica
26.11.2017 22:00 Everton CD – Colo Colo

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2017 22:00 Santiago Wanderers – Deportes Temuco
03.12.2017 22:00 O'Higgins – Huachipato
03.12.2017 22:00 Colo Colo – Curico Unido
03.12.2017 22:00 Universidad Catolica – Palestino
03.12.2017 22:00 Audax Italiano – Union Espanola
03.12.2017 22:00 Deportes Iquique – San Luis
03.12.2017 22:00 Everton CD – Antofagasta
03.12.2017 22:00 Universidad de Concepción – Universidad de Chile

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 22:00 Deportes Temuco – Universidad de Concepción
10.12.2017 22:00 Curico Unido – O'Higgins
10.12.2017 22:00 San Luis – Audax Italiano
10.12.2017 22:00 Palestino – Santiago Wanderers
10.12.2017 22:00 Universidad de Chile – Deportes Iquique
10.12.2017 22:00 Antofagasta – Universidad Catolica
10.12.2017 22:00 Huachipato – Colo Colo
10.12.2017 22:00 Union Espanola – Everton CD
Advertisement

Turneringer i Chile