LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for APOEL Nicosia

Om APOEL Nicosia

Land: Cypern


Turneringer med deltagelse af APOEL Nicosia

Turnering Placering Form
1. Division Mesterskabsgruppe #1
er ubesejret 5 kampe i træk
Pokal Finale
har tabt seneste kamp
Champions League Kvalifikation 2. Runde APOEL Nicosia har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 3 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om APOEL Nicosia fra nyhedsarkivet

Nyheder om APOEL Nicosia

15/06 15:17
27/05 10:24
13/05 19:08
12/05 19:11
25/04 13:36
25/04 13:35
12/04 14:22
09/03 20:51
24/02 13:17
23/02 20:57


Spillertrup for APOEL Nicosia

Nr. Navn Position
2. Kypros Christoforou (24 år) Forsvar
3. Roberto Lago (31 år) Midtbane
4. Kostakis Artymatas (24 år) Midtbane
6. Lorenzo Ebecilio (25 år) Angreb
7. Georgios Efrem (27 år) Midtbane
9. Igor de Camargo (34 år) Angreb
10. Facundo Bertoglio (27 år) Midtbane
11. Nektarios Alexandrou (33 år) Midtbane
16. Vinicius (31 år) Midtbane
17. David Barral (34 år) Angreb
19. Markos Charalambous (24 år) Midtbane
20. Pieros Sotiriou (24 år) Angreb
21. Zhivko Milanov (32 år) Forsvar
23. Inaki Astiz (33 år) Forsvar
26. Nuno Morais (33 år) Midtbane
30. Giorgos Merkis (32 år) Forsvar
31. Vasilios Papafotis (21 år) Midtbane
32. Andreas Assiotis (21 år) Midtbane
44. Nicolas Ioannou (21 år) Forsvar
46. Efstathios Aloneftis (34 år) Midtbane
48. Aristidis Costeas (18 år) Målmand
70. Giannis Gianniotas (24 år) Angreb
77. Vander (28 år) Angreb
78. Urko Pardo (34 år) Målmand
90. Cedric Yambere (26 år) Forsvar
98. Antreas Paraskevas (18 år) Målmand
99. Boy Waterman (33 år) Målmand
Rafael Romo (27 år) Målmand
Rafael Anastasiou (20 år) Forsvar
Jesus Rueda (30 år) Midtbane
Mickael Pote (32 år) Angreb
Andreas Makris (21 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

APOEL Nicosia
Ermis Aradippou
3 – 0
28. august 19:00
2. runde
Nea Salamis
APOEL Nicosia
0 – 4
10. september 19:00
3. runde
APOEL Nicosia
Anagennisi Deryneia
2 – 0
18. september 17:00
4. runde
Anorthosis
APOEL Nicosia
0 – 0
21. september 17:00
1. runde
Aris Limassol F.C.
APOEL Nicosia
0 – 3
25. september 18:00
5. runde
APOEL Nicosia
Doxa Katokopia
2 – 0
2. oktober 19:00
6. runde
AEZ Zakakiou
APOEL Nicosia
1 – 4
15. oktober 17:00
7. runde
APOEL Nicosia
Ethnikos Achnas
2 – 0
24. oktober 18:00
8. runde
AEK Larnaca
APOEL Nicosia
1 – 1
29. oktober 19:05
9. runde
APOEL Nicosia
Karmiotissa Pano Polemidion
4 – 1
6. november 17:00
10. runde
AEL Limassol
APOEL Nicosia
1 – 0
19. november 18:00
11. runde
APOEL Nicosia
Apollon Limassol
1 – 1
28. november 18:05
12. runde
Omonia Nicosia
APOEL Nicosia
1 – 4
3. december 16:00
13. runde
APOEL Nicosia
Anorthosis
2 – 1
12. december 18:00
14. runde
Ermis Aradippou
APOEL Nicosia
1 – 1
17. december 17:00
15. runde
APOEL Nicosia
Nea Salamis
1 – 0
21. december 18:00
16. runde
Anagennisi Deryneia
APOEL Nicosia
2 – 4
3. januar 17:00
17. runde
APOEL Nicosia
Aris Limassol F.C.
5 – 0
8. januar 16:00
18. runde
Doxa Katokopia
APOEL Nicosia
0 – 2
14. januar 16:00
19. runde
APOEL Nicosia
Nea Salamis
2 – 1
18. januar 18:00
1/8-finaler
APOEL Nicosia
AEZ Zakakiou
7 – 0
22. januar 16:00
20. runde
Nea Salamis
APOEL Nicosia
1 – 2
25. januar 17:00
1/8-finaler
Ethnikos Achnas
APOEL Nicosia
2 – 3
29. januar 15:00
21. runde
APOEL Nicosia
AEK Larnaca
1 – 1
5. februar 15:00
22. runde
Karmiotissa Pano Polemidion
APOEL Nicosia
0 – 1
11. februar 18:00
23. runde
APOEL Nicosia
AEL Limassol
3 – 0
20. februar 18:00
24. runde
Apollon Limassol
APOEL Nicosia
2 – 0
27. februar 18:00
25. runde
APOEL Nicosia
Omonia Nicosia
2 – 1
4. marts 16:00
26. runde
Anorthosis
APOEL Nicosia
0 – 1
12. marts 17:00
1. runde
APOEL Nicosia
AEL Limassol
2 – 0
20. marts 18:00
2. runde
AEK Larnaca
APOEL Nicosia
2 – 1
1. april 18:00
3. runde
APOEL Nicosia
AEL Limassol
0 – 0
5. april 17:00
Kvartfinaler
APOEL Nicosia
Omonia Nicosia
1 – 0
9. april 15:00
4. runde
Apollon Limassol
APOEL Nicosia
1 – 0
13. april 15:00
5. runde
AEL Limassol
APOEL Nicosia
1 – 1
19. april 17:00
Kvartfinaler
APOEL Nicosia
Anorthosis
1 – 1
23. april 15:00
6. runde
Doxa Katokopia
APOEL Nicosia
0 – 2
26. april 16:00
Semifinaler
AEL Limassol
APOEL Nicosia
1 – 4
30. april 17:00
7. runde
APOEL Nicosia
Doxa Katokopia
5 – 0
3. maj 17:00
Semifinaler
APOEL Nicosia
AEK Larnaca
0 – 0
7. maj 18:00
8. runde
Omonia Nicosia
APOEL Nicosia
1 – 3
13. maj 17:00
9. runde
APOEL Nicosia
Apollon Limassol
2 – 2
20. maj 18:00
10. runde
APOEL Nicosia
Apollon Limassol
0 – 1
24. maj 17:30
Finale
APOEL Nicosia
Dudelange
vs
11. juli 20:00
2. runde
Dudelange
APOEL Nicosia
vs
18. juli 20:00
2. runde