LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
29/3-2017 16:53
Cypern
1. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. APOEL Nicosia 26 19 5 2 62 - 16 62
2. AEK Larnaca 26 17 7 2 54 - 19 58
3. Apollon Limassol 26 17 6 3 56 - 19 57
4. AEL Limassol 26 15 6 5 40 - 22 51
5. Omonia Nicosia 26 15 5 6 56 - 37 50
6. Anorthosis 26 10 9 7 39 - 27 39
7. Ermis Aradippou 26 10 5 11 35 - 41 35
8. Nea Salamis 26 8 7 11 22 - 33 31
9. Ethnikos Achnas 26 8 6 12 42 - 46 30
10. Karmiotissa Pano Polemidion 26 7 6 13 30 - 53 27
11. Aris Limassol F.C. 26 6 6 14 30 - 52 24
12. Doxa Katokopia 26 5 5 16 20 - 38 20
13. Anagennisi Deryneia 26 0 7 19 18 - 58 7
14. AEZ Zakakiou 26 1 8 17 20 - 63 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 35,43 524 2,88 78 (42,9 %) 44 (24,2 %) 60 (33,0 %)
Opdateret:
29/3-2017 16:53
Cypern
1. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. APOEL Nicosia 13 11 2 0 35 - 5 35
2. AEK Larnaca 13 10 2 1 32 - 9 32
3. Apollon Limassol 13 9 3 1 26 - 8 30
4. AEL Limassol 13 8 4 1 19 - 6 28
5. Omonia Nicosia 13 10 1 2 34 - 16 31
6. Anorthosis 13 4 7 2 18 - 10 19
7. Ermis Aradippou 13 6 2 5 19 - 19 20
8. Nea Salamis 13 4 3 6 11 - 19 15
9. Ethnikos Achnas 13 7 3 3 28 - 20 24
10. Karmiotissa Pano Polemidion 13 3 4 6 13 - 23 13
11. Aris Limassol F.C. 13 3 3 7 18 - 23 12
12. Doxa Katokopia 13 2 4 7 10 - 17 10
13. Anagennisi Deryneia 13 0 4 9 11 - 22 4
14. AEZ Zakakiou 13 1 2 10 13 - 40 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 35,43 524 2,88 78 (42,9 %) 44 (24,2 %) 60 (33,0 %)
Opdateret:
29/3-2017 16:53
Cypern
1. Division (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. APOEL Nicosia 13 8 3 2 27 - 11 27
2. AEK Larnaca 13 7 5 1 22 - 10 26
3. Apollon Limassol 13 8 3 2 30 - 11 27
4. AEL Limassol 13 7 2 4 21 - 16 23
5. Omonia Nicosia 13 5 4 4 22 - 21 19
6. Anorthosis 13 6 2 5 21 - 17 20
7. Ermis Aradippou 13 4 3 6 16 - 22 15
8. Nea Salamis 13 4 4 5 11 - 14 16
9. Ethnikos Achnas 13 1 3 9 14 - 26 6
10. Karmiotissa Pano Polemidion 13 4 2 7 17 - 30 14
11. Aris Limassol F.C. 13 3 3 7 12 - 29 12
12. Doxa Katokopia 13 3 1 9 10 - 21 10
13. Anagennisi Deryneia 13 0 3 10 7 - 36 3
14. AEZ Zakakiou 13 0 6 7 7 - 23 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 35,43 524 2,88 78 (42,9 %) 44 (24,2 %) 60 (33,0 %)
Opdateret:
29/3-2017 16:53
Cypern
1. Division (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. APOEL Nicosia 13 3 2,38 0,62
2. AEK Larnaca 13 1 2,08 0,73
3. Apollon Limassol 12 3 2,15 0,73
4. AEL Limassol 13 5 1,54 0,85
5. Omonia Nicosia 5 1 2,15 1,42
6. Anorthosis 10 8 1,50 1,04
7. Ermis Aradippou 6 6 1,35 1,58
8. Nea Salamis 9 13 0,85 1,27
9. Ethnikos Achnas 5 7 1,62 1,77
10. Karmiotissa Pano Polemidion 6 9 1,15 2,04
11. Aris Limassol F.C. 5 11 1,15 2,00
12. Doxa Katokopia 6 14 0,77 1,46
13. Anagennisi Deryneia 3 15 0,69 2,23
14. AEZ Zakakiou 3 13 0,77 2,42
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
182 35,43 524 2,88 78 (42,9 %) 44 (24,2 %) 60 (33,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
29/3-2017 16:53
Cypern
1. Division (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
29/3-2017 16:53
Cypern
1. Division (26 runder)
Opdateret:
29/3-2017 16:53
Cypern
1. Division (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 17:00 Omonia Nicosia – Ermis Aradippou 3 – 1
20.08.2016 19:00 Nea Salamis – Apollon Limassol 0 – 3
21.08.2016 17:00 AEZ Zakakiou – Ethnikos Achnas 3 – 1
21.08.2016 19:00 AEL Limassol – Anagennisi Deryneia 1 – 0
22.08.2016 18:00 Aris Limassol F.C. – Karmiotissa Pano Polemidion 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 17:00 Doxa Katokopia – AEL Limassol 1 – 3
27.08.2016 18:00 Apollon Limassol – Aris Limassol F.C. 0 – 0
27.08.2016 18:00 Anagennisi Deryneia – Omonia Nicosia 2 – 2
27.08.2016 19:00 Anorthosis – Nea Salamis 0 – 0
28.08.2016 17:00 Karmiotissa Pano Polemidion – AEZ Zakakiou 0 – 0
28.08.2016 19:00 APOEL Nicosia – Ermis Aradippou 3 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 17:00 AEK Larnaca – Karmiotissa Pano Polemidion 3 – 0
10.09.2016 18:00 Omonia Nicosia – Doxa Katokopia 1 – 1
10.09.2016 19:00 Nea Salamis – APOEL Nicosia 0 – 4
11.09.2016 17:00 AEZ Zakakiou – Apollon Limassol 0 – 4
11.09.2016 18:00 Ermis Aradippou – Anagennisi Deryneia 1 – 0
11.09.2016 19:00 Aris Limassol F.C. – Anorthosis 1 – 2
12.09.2016 18:00 AEL Limassol – Ethnikos Achnas 0 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.09.2016 18:00 AEK Larnaca – Doxa Katokopia 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 17:00 Ethnikos Achnas – Omonia Nicosia 1 – 2
17.09.2016 19:00 Anorthosis – AEZ Zakakiou 2 – 2
18.09.2016 17:00 APOEL Nicosia – Anagennisi Deryneia 2 – 0
18.09.2016 17:05 Apollon Limassol – AEK Larnaca 0 – 1
18.09.2016 18:00 Doxa Katokopia – Ermis Aradippou 1 – 2
18.09.2016 19:00 Nea Salamis – Aris Limassol F.C. 0 – 0
19.09.2016 18:00 Karmiotissa Pano Polemidion – AEL Limassol 0 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 17:00 Anorthosis – APOEL Nicosia 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 18:00 Ethnikos Achnas – AEK Larnaca 0 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 17:00 AEZ Zakakiou – Nea Salamis 1 – 5
24.09.2016 18:00 Omonia Nicosia – Karmiotissa Pano Polemidion 4 – 2
24.09.2016 19:00 AEL Limassol – Apollon Limassol 2 – 1
25.09.2016 17:00 AEK Larnaca – Anorthosis 4 – 1
25.09.2016 18:00 Aris Limassol F.C. – APOEL Nicosia 0 – 3
25.09.2016 19:00 Anagennisi Deryneia – Doxa Katokopia 0 – 1
26.09.2016 18:00 Ermis Aradippou – Ethnikos Achnas 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 17:00 Aris Limassol F.C. – AEZ Zakakiou 0 – 0
01.10.2016 18:00 Ethnikos Achnas – Anagennisi Deryneia 5 – 3
01.10.2016 19:00 Anorthosis – AEL Limassol 0 – 0
02.10.2016 17:00 Karmiotissa Pano Polemidion – Ermis Aradippou 3 – 0
02.10.2016 17:05 Apollon Limassol – Omonia Nicosia 2 – 1
02.10.2016 19:00 APOEL Nicosia – Doxa Katokopia 2 – 0
02.10.2016 19:00 Nea Salamis – AEK Larnaca 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 17:00 AEZ Zakakiou – APOEL Nicosia 1 – 4
15.10.2016 17:00 Omonia Nicosia – Anorthosis 2 – 0
15.10.2016 19:00 AEL Limassol – Nea Salamis 3 – 0
16.10.2016 17:00 Anagennisi Deryneia – Karmiotissa Pano Polemidion 0 – 1
16.10.2016 18:00 Ermis Aradippou – Apollon Limassol 3 – 2
16.10.2016 19:00 Doxa Katokopia – Ethnikos Achnas 0 – 0
17.10.2016 18:00 AEK Larnaca – Aris Limassol F.C. 4 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 17:00 Apollon Limassol – Anagennisi Deryneia 4 – 0
22.10.2016 17:00 Karmiotissa Pano Polemidion – Doxa Katokopia 1 – 0
22.10.2016 19:00 Nea Salamis – Omonia Nicosia 1 – 1
23.10.2016 17:00 AEZ Zakakiou – AEK Larnaca 2 – 5
23.10.2016 18:00 Aris Limassol F.C. – AEL Limassol 0 – 3
23.10.2016 19:00 Anorthosis – Ermis Aradippou 2 – 2
24.10.2016 18:00 APOEL Nicosia – Ethnikos Achnas 2 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 17:00 Ethnikos Achnas – Karmiotissa Pano Polemidion 4 – 2
29.10.2016 17:00 Omonia Nicosia – Aris Limassol F.C. 3 – 1
29.10.2016 19:05 AEK Larnaca – APOEL Nicosia 1 – 1
30.10.2016 17:00 Doxa Katokopia – Apollon Limassol 0 – 1
30.10.2016 18:00 Ermis Aradippou – Nea Salamis 1 – 2
30.10.2016 18:00 AEL Limassol – AEZ Zakakiou 1 – 1
31.10.2016 18:00 Anagennisi Deryneia – Anorthosis 1 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 16:00 AEZ Zakakiou – Omonia Nicosia 0 – 1
05.11.2016 17:00 Aris Limassol F.C. – Ermis Aradippou 0 – 2
05.11.2016 18:00 AEK Larnaca – AEL Limassol 2 – 1
06.11.2016 15:00 Anorthosis – Doxa Katokopia 3 – 0
06.11.2016 16:00 Nea Salamis – Anagennisi Deryneia 2 – 0
06.11.2016 16:00 Apollon Limassol – Ethnikos Achnas 3 – 2
06.11.2016 17:00 APOEL Nicosia – Karmiotissa Pano Polemidion 4 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Ermis Aradippou – AEZ Zakakiou 2 – 1
19.11.2016 18:00 AEL Limassol – APOEL Nicosia 1 – 0
20.11.2016 15:00 Omonia Nicosia – AEK Larnaca 2 – 1
20.11.2016 15:00 Anagennisi Deryneia – Aris Limassol F.C. 1 – 2
20.11.2016 16:00 Doxa Katokopia – Nea Salamis 0 – 0
20.11.2016 17:00 Karmiotissa Pano Polemidion – Apollon Limassol 0 – 6
21.11.2016 18:00 Ethnikos Achnas – Anorthosis 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:05 AEK Larnaca – Ermis Aradippou 1 – 0
26.11.2016 17:00 Nea Salamis – Ethnikos Achnas 1 – 0
26.11.2016 18:00 AEL Limassol – Omonia Nicosia 1 – 0
27.11.2016 15:00 AEZ Zakakiou – Anagennisi Deryneia 1 – 1
27.11.2016 16:00 Aris Limassol F.C. – Doxa Katokopia 4 – 0
27.11.2016 17:00 Anorthosis – Karmiotissa Pano Polemidion 0 – 1
28.11.2016 18:05 APOEL Nicosia – Apollon Limassol 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 Anagennisi Deryneia – AEK Larnaca 0 – 0
03.12.2016 16:00 Omonia Nicosia – APOEL Nicosia 1 – 4
03.12.2016 18:00 Karmiotissa Pano Polemidion – Nea Salamis 1 – 0
04.12.2016 15:00 Ethnikos Achnas – Aris Limassol F.C. 2 – 0
04.12.2016 15:00 Apollon Limassol – Anorthosis 1 – 1
04.12.2016 17:00 Ermis Aradippou – AEL Limassol 0 – 1
05.12.2016 18:00 Doxa Katokopia – AEZ Zakakiou 1 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Apollon Limassol – Nea Salamis 1 – 1
10.12.2016 16:00 Anagennisi Deryneia – AEL Limassol 1 – 3
10.12.2016 18:00 Ermis Aradippou – Omonia Nicosia 2 – 2
11.12.2016 15:00 Ethnikos Achnas – AEZ Zakakiou 3 – 1
11.12.2016 16:00 Karmiotissa Pano Polemidion – Aris Limassol F.C. 3 – 3
11.12.2016 17:00 Doxa Katokopia – AEK Larnaca 1 – 1
12.12.2016 18:00 APOEL Nicosia – Anorthosis 2 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 16:00 AEZ Zakakiou – Karmiotissa Pano Polemidion 3 – 3
16.12.2016 17:00 Nea Salamis – Anorthosis 2 – 1
16.12.2016 18:00 Aris Limassol F.C. – Apollon Limassol 1 – 4
17.12.2016 15:00 Omonia Nicosia – Anagennisi Deryneia 5 – 1
17.12.2016 15:00 AEK Larnaca – Ethnikos Achnas 1 – 0
17.12.2016 16:00 AEL Limassol – Doxa Katokopia 1 – 0
17.12.2016 17:00 Ermis Aradippou – APOEL Nicosia 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.12.2016 16:00 Karmiotissa Pano Polemidion – AEK Larnaca 0 – 3
21.12.2016 16:00 Doxa Katokopia – Omonia Nicosia 2 – 3
21.12.2016 16:55 Anagennisi Deryneia – Ermis Aradippou 2 – 2
21.12.2016 17:00 Apollon Limassol – AEZ Zakakiou 2 – 1
21.12.2016 18:00 APOEL Nicosia – Nea Salamis 1 – 0
22.12.2016 15:00 Ethnikos Achnas – AEL Limassol 2 – 2
22.12.2016 16:00 Anorthosis – Aris Limassol F.C. 2 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.01.2017 16:00 AEZ Zakakiou – Anorthosis 0 – 2
03.01.2017 16:00 Aris Limassol F.C. – Nea Salamis 1 – 2
03.01.2017 17:00 Anagennisi Deryneia – APOEL Nicosia 2 – 4
03.01.2017 18:05 AEK Larnaca – Apollon Limassol 1 – 3
04.01.2017 16:00 Omonia Nicosia – Ethnikos Achnas 3 – 2
04.01.2017 16:00 Ermis Aradippou – Doxa Katokopia 1 – 0
04.01.2017 17:00 AEL Limassol – Karmiotissa Pano Polemidion 4 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Doxa Katokopia – Anagennisi Deryneia 0 – 0
07.01.2017 16:00 Apollon Limassol – AEL Limassol 2 – 0
07.01.2017 18:00 Anorthosis – AEK Larnaca 0 – 1
08.01.2017 15:00 Ethnikos Achnas – Ermis Aradippou 3 – 1
08.01.2017 16:00 APOEL Nicosia – Aris Limassol F.C. 5 – 0
08.01.2017 17:00 Karmiotissa Pano Polemidion – Omonia Nicosia 0 – 1
09.01.2017 18:00 Nea Salamis – AEZ Zakakiou 2 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Doxa Katokopia – APOEL Nicosia 0 – 2
14.01.2017 18:00 AEK Larnaca – Nea Salamis 2 – 0
15.01.2017 15:00 Omonia Nicosia – Apollon Limassol 1 – 2
15.01.2017 15:00 AEL Limassol – Anorthosis 0 – 0
15.01.2017 16:00 Ermis Aradippou – Karmiotissa Pano Polemidion 2 – 0
15.01.2017 17:00 Anagennisi Deryneia – Ethnikos Achnas 2 – 3
16.01.2017 18:00 AEZ Zakakiou – Aris Limassol F.C. 2 – 3

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 16:00 Anorthosis – Omonia Nicosia 2 – 2
21.01.2017 17:00 Aris Limassol F.C. – AEK Larnaca 1 – 1
22.01.2017 15:00 Apollon Limassol – Ermis Aradippou 3 – 0
22.01.2017 15:00 Nea Salamis – AEL Limassol 1 – 3
22.01.2017 16:00 APOEL Nicosia – AEZ Zakakiou 7 – 0
22.01.2017 17:00 Karmiotissa Pano Polemidion – Anagennisi Deryneia 2 – 2
23.01.2017 18:00 Ethnikos Achnas – Doxa Katokopia 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 Anagennisi Deryneia – Apollon Limassol 0 – 1
28.01.2017 16:00 Omonia Nicosia – Nea Salamis 3 – 0
28.01.2017 17:00 Ermis Aradippou – Anorthosis 1 – 4
29.01.2017 15:00 Ethnikos Achnas – APOEL Nicosia 2 – 3
29.01.2017 16:00 Doxa Katokopia – Karmiotissa Pano Polemidion 1 – 2
29.01.2017 17:00 AEK Larnaca – AEZ Zakakiou 1 – 1
30.01.2017 18:00 AEL Limassol – Aris Limassol F.C. 3 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 AEZ Zakakiou – AEL Limassol 0 – 3
04.02.2017 16:00 Apollon Limassol – Doxa Katokopia 3 – 1
04.02.2017 18:00 Nea Salamis – Ermis Aradippou 0 – 0
05.02.2017 15:00 APOEL Nicosia – AEK Larnaca 1 – 1
05.02.2017 16:00 Anorthosis – Anagennisi Deryneia 3 – 0
05.02.2017 17:00 Aris Limassol F.C. – Omonia Nicosia 2 – 4
06.02.2017 18:00 Karmiotissa Pano Polemidion – Ethnikos Achnas 2 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Ermis Aradippou – Aris Limassol F.C. 1 – 2
11.02.2017 16:00 Omonia Nicosia – AEZ Zakakiou 2 – 0
11.02.2017 18:00 Karmiotissa Pano Polemidion – APOEL Nicosia 0 – 1
12.02.2017 15:00 AEL Limassol – AEK Larnaca 1 – 1
12.02.2017 16:00 Ethnikos Achnas – Apollon Limassol 2 – 2
12.02.2017 17:00 Anagennisi Deryneia – Nea Salamis 0 – 1
13.02.2017 18:00 Doxa Katokopia – Anorthosis 0 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Aris Limassol F.C. – Anagennisi Deryneia 4 – 0
18.02.2017 17:00 Nea Salamis – Doxa Katokopia 1 – 3
18.02.2017 18:00 AEZ Zakakiou – Ermis Aradippou 0 – 4
19.02.2017 15:00 Apollon Limassol – Karmiotissa Pano Polemidion 3 – 0
19.02.2017 15:00 AEK Larnaca – Omonia Nicosia 4 – 2
19.02.2017 17:00 Anorthosis – Ethnikos Achnas 4 – 2
20.02.2017 18:00 APOEL Nicosia – AEL Limassol 3 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 15:00 Anagennisi Deryneia – AEZ Zakakiou 0 – 0
25.02.2017 16:00 Omonia Nicosia – AEL Limassol 4 – 1
25.02.2017 18:00 Doxa Katokopia – Aris Limassol F.C. 3 – 1
26.02.2017 15:00 Ermis Aradippou – AEK Larnaca 2 – 3
26.02.2017 16:00 Ethnikos Achnas – Nea Salamis 0 – 0
26.02.2017 17:00 Karmiotissa Pano Polemidion – Anorthosis 1 – 4
27.02.2017 18:00 Apollon Limassol – APOEL Nicosia 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 15:00 AEZ Zakakiou – Doxa Katokopia 0 – 4
04.03.2017 16:00 APOEL Nicosia – Omonia Nicosia 2 – 1
04.03.2017 17:00 Nea Salamis – Karmiotissa Pano Polemidion 1 – 3
04.03.2017 18:00 Aris Limassol F.C. – Ethnikos Achnas 3 – 1
05.03.2017 15:00 Anorthosis – Apollon Limassol 0 – 0
05.03.2017 16:00 AEL Limassol – Ermis Aradippou 1 – 2
05.03.2017 17:00 AEK Larnaca – Anagennisi Deryneia 6 – 0
Advertisement

Seneste kampe

AEK Larnaca
Anagennisi Deryneia
6 – 0
5. marts 17:00
Færdig
AEL Limassol
Ermis Aradippou
1 – 2
5. marts 16:00
Færdig
Anorthosis
Apollon Limassol
0 – 0
5. marts 15:00
Færdig
Aris Limassol F.C.
Ethnikos Achnas
3 – 1
4. marts 18:00
Færdig
Nea Salamis
Karmiotissa Pano Polemidion
1 – 3
4. marts 17:00
Færdig
APOEL Nicosia
Omonia Nicosia
2 – 1
4. marts 16:00
Færdig
AEZ Zakakiou
Doxa Katokopia
0 – 4
4. marts 15:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Cypern