LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Sundby BK (k)

Om Sundby BK (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Sundby BK (k)

Turnering Placering Form
3F Kvalifikation (k) #4
er ubesejret i samtlige udekampe
Kvinde-LP (k) Semifinale
har ikke vundet 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Sundby BK (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om Sundby BK (k)

27/05 14:22
26/05 09:09
24/05 12:05
20/05 15:03
10/05 15:11
06/05 15:09
02/05 15:00
01/05 15:00
29/04 18:38
28/04 18:14


Spillertrup for Sundby BK (k)

Nr. Navn Position
1. Thea Roque-Krag (17 år) Målmand
2. Line Anker (27 år) Midtbane
3. Cecilie Ottosson (27 år) Forsvar
4. Stephanie Pedersen (26 år) Forsvar
5. Camilla Andersen (26 år) Forsvar
6. Pernille Schulze-Larsen (25 år) Midtbane
7. Line Schmidt (26 år) Midtbane
8. Simone Aaris Johansen (25 år) Midtbane
9. Ditte Pedersen (27 år) Angreb
10. Malene Huusom (27 år) Forsvar
11. Silje Gerlach Møller (26 år) Angreb
12. Nana Gram Pedersen (26 år) Angreb
13. Sarah Melberg (18 år) Midtbane
14. Victoria Kold-Larsen (18 år) Angreb
15. Caroline Kold Anker (21 år) Midtbane
17. Birgit Frid (26 år) Målmand
18. Lærke Lindgren (32 år) Midtbane
19. Sabine Bjerre (22 år) Midtbane
20. Nicoline Jørgensen (30 år) Angreb
21. Cecilie Ejlsborg Midtbane
22. Kristina Andersen (22 år) Midtbane
23. Trine Langhorn (15 år) Forsvar
24. Arnela Muminovic (29 år) Angreb
25. Gudrun Jonsdottir (20 år) Midtbane
26. Marie Bonde (26 år) Midtbane
27. Simone Ewert (19 år) Målmand
Pernille Helmark (21 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sundby BK (k)
Hillerød (k)
9 – 0
13. august 13:00
1. runde
Ølstykke FC (k)
Sundby BK (k)
0 – 5
17. august 18:15
4. runde
Østerbro IF (k)
Sundby BK (k)
0 – 2
20. august 15:00
2. runde
Sundby BK (k)
Herlufsholm (k)
2 – 2
27. august 13:00
3. runde
Sundby BK (k)
FB (k)
7 – 0
3. september 13:00
4. runde
Sundby BK (k)
OB (k)
1 – 0
7. september 19:00
5. runde
Greve (k)
Sundby BK (k)
0 – 1
10. september 13:00
5. runde
Sundby BK (k)
Næsby (k)
2 – 2
17. september 13:00
6. runde
Damsø (k)
Sundby BK (k)
0 – 6
24. september 12:00
7. runde
Hillerød (k)
Sundby BK (k)
1 – 2
2. oktober 12:30
8. runde
Sundby BK (k)
Østerbro IF (k)
6 – 2
8. oktober 13:00
9. runde
Herlufsholm (k)
Sundby BK (k)
0 – 1
15. oktober 15:00
10. runde
FB (k)
Sundby BK (k)
1 – 8
29. oktober 13:00
11. runde
Sundby BK (k)
Greve (k)
1 – 2
5. november 13:00
12. runde
Næsby (k)
Sundby BK (k)
0 – 3
12. november 12:00
13. runde
Sundby BK (k)
Damsø (k)
1 – 2
19. november 13:00
14. runde
Thisted (k)
Sundby BK (k)
1 – 2
11. marts 16:00
Kvartfinaler
Sundby BK (k)
Varde (k)
1 – 1
18. marts 15:30
Semifinaler
Varde (k)
Sundby BK (k)
5 – 1
25. marts 15:00
Semifinaler
VSK Aarhus (k)
Sundby BK (k)
2 – 3
1. april 15:15
1. runde
Sundby BK (k)
Odense Q (k)
0 – 2
15. april 13:00
2. runde
Sundby BK (k)
Varde (k)
3 – 3
22. april 13:00
3. runde
SønderjyskE (k)
Sundby BK (k)
2 – 2
29. april 12:30
4. runde
Sundby BK (k)
Næsby (k)
2 – 0
6. maj 13:00
5. runde
Sundby BK (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 2
20. maj 13:00
6. runde
Odense Q (k)
Sundby BK (k)
0 – 0
27. maj 13:00
7. runde
Varde (k)
Sundby BK (k)
vs
3. juni 12:30
8. runde
Sundby BK (k)
SønderjyskE (k)
vs
10. juni 13:00
9. runde
Næsby (k)
Sundby BK (k)
vs
17. juni 15:00
10. runde