LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for SønderjyskE (k)

Om SønderjyskE (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af SønderjyskE (k)

Turnering Placering Form
3F Kvalifikation (k) #6
har ikke vundet i samtlige kampe
Kvinde-LP (k) 4. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om SønderjyskE (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om SønderjyskE (k)

22/06 13:48
21/06 09:33
17/06 16:24
17/06 09:14
16/06 09:05
10/06 15:02
09/06 16:00
08/06 09:04
07/06 13:20
06/06 08:55


Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

SønderjyskE (k)
AaB (k)
1 – 2
13. august 12:30
1. runde
VSK Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
3 – 0
17. august 18:15
4. runde
Thisted (k)
SønderjyskE (k)
6 – 2
21. august 13:00
2. runde
SønderjyskE (k)
IF Lyseng (k)
2 – 4
27. august 12:30
3. runde
VSK Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
3 – 2
4. september 13:00
4. runde
SønderjyskE (k)
ASA Aarhus (k)
6 – 0
10. september 12:30
5. runde
SønderjyskE (k)
Vildbjerg (k)
3 – 0
17. september 12:30
6. runde
Team Viborg (k)
SønderjyskE (k)
2 – 7
25. september 13:30
7. runde
AaB (k)
SønderjyskE (k)
2 – 0
2. oktober 13:00
8. runde
SønderjyskE (k)
Thisted (k)
5 – 3
8. oktober 12:30
9. runde
IF Lyseng (k)
SønderjyskE (k)
0 – 4
15. oktober 12:00
10. runde
SønderjyskE (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 5
29. oktober 12:30
11. runde
ASA Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
1 – 3
5. november 12:30
12. runde
Vildbjerg (k)
SønderjyskE (k)
0 – 3
13. november 13:30
13. runde
SønderjyskE (k)
Team Viborg (k)
7 – 1
19. november 13:00
14. runde
SønderjyskE (k)
Varde (k)
0 – 1
1. april 12:30
1. runde
Næsby (k)
SønderjyskE (k)
3 – 0
15. april 12:00
2. runde
SønderjyskE (k)
Odense Q (k)
3 – 4
22. april 12:30
3. runde
SønderjyskE (k)
Sundby BK (k)
2 – 2
29. april 12:30
4. runde
VSK Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
7 – 0
6. maj 12:00
5. runde
Varde (k)
SønderjyskE (k)
7 – 1
20. maj 12:30
6. runde
SønderjyskE (k)
Næsby (k)
1 – 4
27. maj 12:30
7. runde
Odense Q (k)
SønderjyskE (k)
10 – 0
3. juni 13:00
8. runde
Sundby BK (k)
SønderjyskE (k)
3 – 1
10. juni 13:00
9. runde
SønderjyskE (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 3
17. juni 13:00
10. runde