LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for VSK Aarhus (k)

Om VSK Aarhus (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af VSK Aarhus (k)

Turnering Placering Form
3F Kvalifikation (k) #5
har tabt seneste kamp
Kvinde-LP (k) 5. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om VSK Aarhus (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om VSK Aarhus (k)

27/05 14:22
26/05 15:35
24/05 14:48
24/05 12:05
20/05 15:03
11/05 09:17
09/05 14:03
06/05 15:09
05/05 12:07
04/05 11:10


Spillertrup for VSK Aarhus (k)

Nr. Navn Fysik Position
1. Stephanie Vestergaard (26 år) 180 cm / 76 kg Målmand
2. Louise Spang Sørensen (25 år) 170 cm / 52 kg Forsvar
3. Julie Terkelsen (22 år) 165 cm / 65 kg Forsvar
4. Sandra Normann (19 år) 160 cm / 52 kg Forsvar
5. Nina Frydensberg Madsen (23 år) 174 cm / 61 kg Angreb
6. Marie Bruun (25 år) 165 cm / 56 kg Midtbane
7. Dorte Nissen (26 år) 160 cm / 56 kg Midtbane
8. Mette Fugleberg Nielsen (27 år) 168 cm / 62 kg Forsvar
9. Nina Skjøtt (19 år) 168 cm / 56 kg Angreb
10. Sofie Hallum (21 år) 166 cm / 60 kg Midtbane
11. Mette Hyllegaard Madsen (25 år) 178 cm / 69 kg Angreb
12. Pernille Myrup Kristiansen (21 år) 175 cm / 59 kg Angreb
13. Trine Marie Madsen (22 år) Angreb
14. Cathrine Kudsk Knudsen (25 år) 168 cm / 61 kg Forsvar
15. Linea Lundbo Jørgensen (20 år) 170 cm / 65 kg Midtbane
16. Line From (24 år) 180 cm / 65 kg Målmand
17. Kamilla Mikkelsen (23 år) 166 cm / 54 kg Forsvar
18. Anette Nygaard (26 år) 172 cm / 64 kg Midtbane
19. Josefine Clark Jønsson (23 år) 170 cm / 60 kg Angreb
20. Caroline Wagner (19 år) 166 cm / 60 kg Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

VSK Aarhus (k)
ASA Aarhus (k)
1 – 1
13. august 11:00
1. runde
VSK Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
3 – 0
17. august 18:15
4. runde
Team Viborg (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 4
27. august 11:00
3. runde
VSK Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
3 – 2
4. september 13:00
4. runde
VSK Aarhus (k)
Thisted (k)
1 – 3
7. september 19:00
5. runde
AaB (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 1
10. september 13:00
5. runde
VSK Aarhus (k)
Vildbjerg (k)
1 – 2
14. september 18:00
2. runde
Thisted (k)
VSK Aarhus (k)
2 – 6
18. september 13:00
6. runde
VSK Aarhus (k)
IF Lyseng (k)
1 – 1
24. september 13:00
7. runde
ASA Aarhus (k)
VSK Aarhus (k)
3 – 1
1. oktober 12:30
8. runde
Vildbjerg (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 4
9. oktober 16:00
9. runde
VSK Aarhus (k)
Team Viborg (k)
1 – 1
12. oktober 19:00
10. runde
SønderjyskE (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 5
29. oktober 12:30
11. runde
VSK Aarhus (k)
AaB (k)
1 – 0
6. november 13:00
12. runde
VSK Aarhus (k)
Thisted (k)
3 – 4
12. november 13:00
13. runde
IF Lyseng (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 0
19. november 13:00
14. runde
VSK Aarhus (k)
Sundby BK (k)
2 – 3
1. april 15:15
1. runde
Varde (k)
VSK Aarhus (k)
3 – 0
17. april 12:30
2. runde
VSK Aarhus (k)
Næsby (k)
2 – 2
23. april 13:00
3. runde
Odense Q (k)
VSK Aarhus (k)
5 – 0
29. april 13:00
4. runde
VSK Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
7 – 0
6. maj 12:00
5. runde
Sundby BK (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 2
20. maj 13:00
6. runde
VSK Aarhus (k)
Varde (k)
0 – 1
27. maj 11:00
7. runde
Næsby (k)
VSK Aarhus (k)
vs
3. juni 12:00
8. runde
VSK Aarhus (k)
Odense Q (k)
vs
10. juni 13:00
9. runde
SønderjyskE (k)
VSK Aarhus (k)
vs
17. juni 15:00
10. runde