LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Danmark
1. Division (k)

Gruppespillet

1. Division Gruppe 1 (k)KVUTMP
Sundby BK (k) 11005-23
Damsø (k) 11001-03
KoldingQ II (k) 10102-21
Østerbro IF (k) 10102-21
B93 (k) 10101-11
Birkerød Skjold (k) 10101-11
Herlufsholm (k) 10010-10
Greve (k) 10012-50
1. Division Gruppe 2 (k)KVUTMP
Vildbjerg (k) 11006-13
ASA Aarhus (k) 11003-03
Næsby (k) 11003-23
IF Lyseng (k) 00000-00
VSK Aarhus II (k) 00000-00
FC THY-Thisted Q (k) 10012-30
SønderjyskE (k) 10010-30
Fortuna Hjørring II (k) 10011-60
Oprykning playoff
Nedrykning playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 10:30 ASA Aarhus (k) – SønderjyskE (k) 3 – 0
12.08.2017 12:00 Damsø (k) – Herlufsholm (k) 1 – 0
12.08.2017 13:00 Sundby BK (k) – Greve (k) 5 – 2
12.08.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Østerbro IF (k) 2 – 2
12.08.2017 15:45 B93 (k) – Birkerød Skjold (k) 1 – 1
13.08.2017 13:00 FC THY-Thisted Q (k) – Næsby (k) 2 – 3
13.08.2017 13:30 Vildbjerg (k) – Fortuna Hjørring II (k) 6 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 12:00 Næsby (k) – ASA Aarhus (k)
19.08.2017 14:00 Greve (k) – B93 (k)
19.08.2017 15:00 Herlufsholm (k) – KoldingQ II (k)
19.08.2017 15:30 VSK Aarhus II (k) – Vildbjerg (k)
20.08.2017 13:30 Østerbro IF (k) – Damsø (k)
20.08.2017 14:00 SønderjyskE (k) – FC THY-Thisted Q (k)
20.08.2017 16:00 Fortuna Hjørring II (k) – IF Lyseng (k)
22.08.2017 18:30 Birkerød Skjold (k) – Sundby BK (k)

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:30 IF Lyseng (k) – VSK Aarhus II (k)

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:00 Damsø (k) – Birkerød Skjold (k)
26.08.2017 11:00 IF Lyseng (k) – Næsby (k)
26.08.2017 11:00 Vildbjerg (k) – SønderjyskE (k)
26.08.2017 13:00 Sundby BK (k) – Østerbro IF (k)
26.08.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Greve (k)
26.08.2017 15:30 B93 (k) – Herlufsholm (k)
27.08.2017 12:30 ASA Aarhus (k) – Fortuna Hjørring II (k)
27.08.2017 13:00 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus II (k)

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2017 18:00 Damsø (k) – Greve (k)
30.08.2017 18:30 Vildbjerg (k) – Næsby (k)
30.08.2017 18:30 IF Lyseng (k) – SønderjyskE (k)
30.08.2017 18:30 Fortuna Hjørring II (k) – FC THY-Thisted Q (k)
30.08.2017 18:30 VSK Aarhus II (k) – ASA Aarhus (k)
30.08.2017 18:30 Herlufsholm (k) – Sundby BK (k)
30.08.2017 18:30 Østerbro IF (k) – B93 (k)

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – Østerbro IF (k)
02.09.2017 12:00 Næsby (k) – Fortuna Hjørring II (k)
02.09.2017 12:30 ASA Aarhus (k) – IF Lyseng (k)
02.09.2017 12:30 SønderjyskE (k) – VSK Aarhus II (k)
02.09.2017 13:00 Sundby BK (k) – Damsø (k)
02.09.2017 15:15 B93 (k) – KoldingQ II (k)
03.09.2017 13:00 FC THY-Thisted Q (k) – Vildbjerg (k)
03.09.2017 14:00 Greve (k) – Herlufsholm (k)

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 11:00 IF Lyseng (k) – FC THY-Thisted Q (k)
16.09.2017 12:00 Næsby (k) – VSK Aarhus II (k)
16.09.2017 12:30 ASA Aarhus (k) – Vildbjerg (k)
16.09.2017 15:00 Herlufsholm (k) – Birkerød Skjold (k)
16.09.2017 15:15 B93 (k) – Damsø (k)
16.09.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Sundby BK (k)
17.09.2017 14:00 Greve (k) – Østerbro IF (k)
17.09.2017 16:00 Fortuna Hjørring II (k) – SønderjyskE (k)

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 VSK Aarhus II (k) – Fortuna Hjørring II (k)
23.09.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – Greve (k)
23.09.2017 12:00 Damsø (k) – KoldingQ II (k)
23.09.2017 12:30 SønderjyskE (k) – Næsby (k)
23.09.2017 13:00 Sundby BK (k) – B93 (k)
24.09.2017 10:00 Østerbro IF (k) – Herlufsholm (k)
24.09.2017 13:00 FC THY-Thisted Q (k) – ASA Aarhus (k)
24.09.2017 13:30 Vildbjerg (k) – IF Lyseng (k)

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – B93 (k)
30.09.2017 12:30 SønderjyskE (k) – ASA Aarhus (k)
30.09.2017 13:00 Østerbro IF (k) – KoldingQ II (k)
30.09.2017 14:00 Greve (k) – Sundby BK (k)
30.09.2017 15:00 Herlufsholm (k) – Damsø (k)
30.09.2017 15:30 VSK Aarhus II (k) – IF Lyseng (k)
01.10.2017 12:00 Næsby (k) – FC THY-Thisted Q (k)
01.10.2017 16:00 Fortuna Hjørring II (k) – Vildbjerg (k)

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 11:00 IF Lyseng (k) – Fortuna Hjørring II (k)
07.10.2017 11:00 Sundby BK (k) – Birkerød Skjold (k)
07.10.2017 12:00 Damsø (k) – Østerbro IF (k)
07.10.2017 15:15 B93 (k) – Greve (k)
07.10.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Herlufsholm (k)
07.10.2017 15:30 Vildbjerg (k) – VSK Aarhus II (k)
08.10.2017 13:00 FC THY-Thisted Q (k) – SønderjyskE (k)
08.10.2017 13:00 ASA Aarhus (k) – Næsby (k)

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – Damsø (k)
14.10.2017 12:30 SønderjyskE (k) – Vildbjerg (k)
14.10.2017 14:00 Greve (k) – KoldingQ II (k)
14.10.2017 15:00 Herlufsholm (k) – B93 (k)
14.10.2017 15:30 VSK Aarhus II (k) – FC THY-Thisted Q (k)
15.10.2017 10:00 Østerbro IF (k) – Sundby BK (k)
15.10.2017 12:00 Næsby (k) – IF Lyseng (k)
15.10.2017 16:00 Fortuna Hjørring II (k) – ASA Aarhus (k)

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 15:15 B93 (k) – Østerbro IF (k)

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 15:30 KoldingQ II (k) – Birkerød Skjold (k)

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2017 18:30 Greve (k) – Damsø (k)
28.10.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – KoldingQ II (k)
28.10.2017 12:00 Næsby (k) – Vildbjerg (k)
28.10.2017 12:30 ASA Aarhus (k) – VSK Aarhus II (k)
28.10.2017 12:30 SønderjyskE (k) – IF Lyseng (k)
28.10.2017 13:00 Sundby BK (k) – Herlufsholm (k)
29.10.2017 13:00 FC THY-Thisted Q (k) – Fortuna Hjørring II (k)

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 11:00 IF Lyseng (k) – ASA Aarhus (k)
04.11.2017 12:00 Damsø (k) – Sundby BK (k)
04.11.2017 13:00 KoldingQ II (k) – B93 (k)
04.11.2017 13:00 Østerbro IF (k) – Birkerød Skjold (k)
04.11.2017 15:00 Herlufsholm (k) – Greve (k)
04.11.2017 15:30 VSK Aarhus II (k) – SønderjyskE (k)
05.11.2017 13:30 Vildbjerg (k) – FC THY-Thisted Q (k)
05.11.2017 16:00 Fortuna Hjørring II (k) – Næsby (k)

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 11:00 Birkerød Skjold (k) – Herlufsholm (k)
11.11.2017 12:00 Damsø (k) – B93 (k)
11.11.2017 13:00 Østerbro IF (k) – Greve (k)
11.11.2017 13:00 Sundby BK (k) – KoldingQ II (k)
11.11.2017 15:30 VSK Aarhus II (k) – Næsby (k)
12.11.2017 13:00 FC THY-Thisted Q (k) – IF Lyseng (k)
12.11.2017 13:30 Vildbjerg (k) – ASA Aarhus (k)
12.11.2017 16:00 SønderjyskE (k) – Fortuna Hjørring II (k)

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 12:00 Næsby (k) – SønderjyskE (k)
18.11.2017 13:00 IF Lyseng (k) – Vildbjerg (k)
18.11.2017 13:00 Greve (k) – Birkerød Skjold (k)
18.11.2017 13:00 B93 (k) – Sundby BK (k)
18.11.2017 13:00 KoldingQ II (k) – Damsø (k)
18.11.2017 13:00 ASA Aarhus (k) – FC THY-Thisted Q (k)
18.11.2017 13:00 Herlufsholm (k) – Østerbro IF (k)
18.11.2017 13:00 Fortuna Hjørring II (k) – VSK Aarhus II (k)
Advertisement

Turneringer i Danmark