LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for ASA Aarhus (k)

Om ASA Aarhus (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af ASA Aarhus (k)

Turnering Placering Form
1. Division Slutspil Gruppe 2 (k) (k) #4
har ikke vundet 2 kampe i træk
Kvinde-LP (k) 4. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om ASA Aarhus (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om ASA Aarhus (k)

25/03 09:53


Spillertrup for ASA Aarhus (k)

Nr. Navn Position
3. Mette Øhrstrøm (28 år) Midtbane
4. Anne Sofie Frydenlund Forsvar
5. Ida Thingholm Norup (25 år) Forsvar
6. Stinne Laursen Forsvar
7. Signe Mosvad Midtbane
8. Linette Andreasen (25 år) Midtbane
9. Anne Rudmose (26 år) Midtbane
10. Malene Svart Midtbane
11. Kathrine Laursen Angreb
13. Maja Juliussen (33 år) Angreb
14. Stine Sloth Forsvar
15. Sofie Borup (23 år) Midtbane
16. Julie Moeslund (23 år) Midtbane
17. Andrea Hoedt Angreb
18. Marie Pedersen Midtbane
19. Kristiane Christensen Forsvar
20. Camilla Berg Angreb
21. Lisa Klidsbjerg Forsvar
22. Maria Jakobsen Forsvar
Berglind Magnusdottir Frost (32 år) Målmand
Anna Rubæk Midtbane
Ida Gregersen Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

VSK Aarhus (k)
ASA Aarhus (k)
1 – 1
13. august 11:00
1. runde
Thisted (k)
ASA Aarhus (k)
3 – 0
17. august 18:15
4. runde
IF Lyseng (k)
ASA Aarhus (k)
3 – 0
20. august 14:00
2. runde
ASA Aarhus (k)
Thisted (k)
3 – 0
27. august 12:30
3. runde
AaB (k)
ASA Aarhus (k)
1 – 0
3. september 15:00
4. runde
SønderjyskE (k)
ASA Aarhus (k)
6 – 0
10. september 12:30
5. runde
ASA Aarhus (k)
Team Viborg (k)
1 – 2
17. september 12:30
6. runde
Vildbjerg (k)
ASA Aarhus (k)
2 – 5
25. september 13:30
7. runde
ASA Aarhus (k)
VSK Aarhus (k)
3 – 1
1. oktober 12:30
8. runde
ASA Aarhus (k)
IF Lyseng (k)
0 – 0
8. oktober 12:30
9. runde
Thisted (k)
ASA Aarhus (k)
0 – 3
16. oktober 13:00
10. runde
ASA Aarhus (k)
AaB (k)
3 – 0
29. oktober 12:30
11. runde
ASA Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
1 – 3
5. november 12:30
12. runde
Team Viborg (k)
ASA Aarhus (k)
1 – 5
12. november 13:30
13. runde
ASA Aarhus (k)
Vildbjerg (k)
0 – 0
19. november 13:00
14. runde
Thisted (k)
ASA Aarhus (k)
3 – 0
2. april 13:00
1. runde
ASA Aarhus (k)
AaB (k)
7 – 3
15. april 12:30
2. runde
Team Viborg (k)
ASA Aarhus (k)
0 – 3
23. april 17:00
3. runde
Vildbjerg (k)
ASA Aarhus (k)
3 – 1
30. april 13:30
4. runde
ASA Aarhus (k)
IF Lyseng (k)
0 – 0
6. maj 12:30
5. runde
AaB (k)
ASA Aarhus (k)
0 – 4
13. maj 11:00
7. runde
ASA Aarhus (k)
Thisted (k)
1 – 4
20. maj 12:30
6. runde
ASA Aarhus (k)
Team Viborg (k)
3 – 0
31. maj 19:00
8. runde
ASA Aarhus (k)
Vildbjerg (k)
1 – 1
10. juni 12:30
9. runde
IF Lyseng (k)
ASA Aarhus (k)
3 – 1
17. juni 15:00
10. runde