LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
5/11-2016 15:51
Danmark
2. Division Gruppe 2 (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kolding IF 14 9 1 4 37 - 24 28
2. Dalum 14 5 6 3 18 - 16 21
3. Greve 14 5 5 4 16 - 14 20
4. Marienlyst 14 5 4 5 15 - 15 19
5. Næsby 14 5 2 7 17 - 25 17
6. FC Sydvest 14 4 3 7 24 - 27 15
7. Middelfart 14 7 4 3 26 - 20 13
8. FC Svendborg 14 2 3 9 14 - 26 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 17,75 167 2,98 20 (35,7 %) 14 (25,0 %) 22 (39,3 %)
Opdateret:
5/11-2016 15:51
Danmark
2. Division Gruppe 2 (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kolding IF 7 3 1 3 15 - 13 10
2. Dalum 7 1 3 3 9 - 13 6
3. Greve 7 2 2 3 7 - 8 8
4. Marienlyst 7 2 3 2 7 - 8 9
5. Næsby 7 4 1 2 11 - 11 13
6. FC Sydvest 7 2 1 4 10 - 11 7
7. Middelfart 7 4 2 1 17 - 12 14
8. FC Svendborg 7 2 1 4 6 - 9 7
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 17,75 167 2,98 20 (35,7 %) 14 (25,0 %) 22 (39,3 %)
Opdateret:
5/11-2016 15:51
Danmark
2. Division Gruppe 2 (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Kolding IF 7 6 0 1 22 - 11 18
2. Dalum 7 4 3 0 9 - 3 15
3. Greve 7 3 3 1 9 - 6 12
4. Marienlyst 7 3 1 3 8 - 7 10
5. Næsby 7 1 1 5 6 - 14 4
6. FC Sydvest 7 2 2 3 14 - 16 8
7. Middelfart 7 3 2 2 9 - 8 11
8. FC Svendborg 7 0 2 5 8 - 17 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 17,75 167 2,98 20 (35,7 %) 14 (25,0 %) 22 (39,3 %)
Opdateret:
5/11-2016 15:51
Danmark
2. Division Gruppe 2 (14 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Kolding IF 0 1 2,64 1,71
2. Dalum 4 3 1,29 1,14
3. Greve 6 3 1,14 1,00
4. Marienlyst 5 4 1,07 1,07
5. Næsby 4 3 1,21 1,79
6. FC Sydvest 1 5 1,71 1,93
7. Middelfart 2 2 1,86 1,43
8. FC Svendborg 2 3 1,00 1,86
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
56 17,75 167 2,98 20 (35,7 %) 14 (25,0 %) 22 (39,3 %)
Vis hele listen
Opdateret:
5/11-2016 15:51
Danmark
2. Division Gruppe 2 (14 runder)
Mål    Spiller Klub
14    Rune Nautrup Kolding IF
9    Morten Hansen FC Sydvest
8    Mikkel Ørbech Næsby
7    Patrik Jensen Greve
7    Casper Johansen Middelfart
7    Jakob Rittig Middelfart
5    Ahmed Jomaa FC Sydvest
5    Martin Hedeager Jensen Kolding IF
5    André Jepsen Kolding IF
4    Mads Augustinus Hansen Dalum
4    Nick Ragus Næsby
3    Rene Hansen Dalum
3    Jesper Christiansen FC Svendborg
3    Jonas Hvilsom FC Svendborg
3    Jeppe Hansen FC Sydvest
3    Rasmus Vibe Greve
3    Sebastian Sommer Kolding IF
3    Esben Petersen Marienlyst
3    Nicolai Kehling Marienlyst
3    Martin Steven Conley Middelfart
2    Nicolas Jørgensen Dalum
2    Mikkel Kjær Andersen Dalum
2    Bakary Bojang FC Svendborg
2    Jesper Mikkelsen FC Svendborg
2    Anders Staldgaard FC Svendborg
2    Anders Thomsen FC Sydvest
2    Mads Hashiba Greve
2    Bogi Petersen Kolding IF
2    Hamid Husni Khalidan Kolding IF
2    Malthe Boesen Middelfart
2    Pelle Weber Næsby
1    Tais Holm Christensen Dalum
1    Lukas Harder Dalum
1    Benjamin Tempelaars Dalum
1    Jakob Eigaard Dalum
1    Kasper Dreyer Dalum
1    Daniel Jensen Dalum
1    Frank Nielsen Dalum
1    Martin Høgstad FC Svendborg
1    Tobias Schach Pedersen FC Svendborg
1    Sani Tahir FC Sydvest
1    Marten van Ittersum FC Sydvest
1    Martin Madsen FC Sydvest
1    Jonas Gejel Hansen FC Sydvest
1    Mikkel Føge Greve
1    Philip Olsen Greve
1    Fillip Bidstrup Greve
1    Lucas Sander Petersen Greve
1    Emil Obitsø Nielsen Kolding IF
1    Mathias Lautrup Nielsen Kolding IF
1    Mathias Høgsholt Kolding IF
1    Mads Zederkof Kolding IF
1    Sabahoon Qaume Kolding IF
1    Jakob Udesen Marienlyst
1    Jonas B. Kristiansen Marienlyst
1    Alexander Hemmingsen Marienlyst
1    Bilal Nassar Marienlyst
1    Ali El-Haj Marienlyst
1    Sandro Spasojevic Marienlyst
1    Jens Riis Marienlyst
1    Momo Middelfart
1    Patrick Born Middelfart
1    Anders Thomsen Middelfart
1    Mathias Damgaard Middelfart
1    Kristoffer Gjettermann Middelfart
1    Christopher Thorsheim Middelfart
1    Kasper Høst Næsby
1    Mark Tubæk Næsby
1    Andreas Bock Næsby
Vis hele listen
Opdateret:
5/11-2016 15:51
Danmark
2. Division Gruppe 2 (14 runder)
Opdateret:
5/11-2016 15:51
Danmark
2. Division Gruppe 2 (14 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
5/11-2016 15:51
Danmark
2. Division Gruppe 2 (14 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Næsby 4.370 312 2.369 338 2.001 286
2. Marienlyst 4.138 296 1.705 244 2.433 348
3. Kolding IF 3.977 284 2.367 338 1.610 230
4. Middelfart 3.923 280 2.076 297 1.847 264
5. FC Svendborg 3.487 249 1.822 260 1.665 238
6. Dalum 3.424 245 1.452 207 1.972 282
7. Greve 3.088 221 1.473 210 1.615 231
8. FC Sydvest 3.073 220 1.476 211 1.597 228
Oprykning playoff
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:00 Kolding IF – Marienlyst 1 – 2
06.08.2016 14:00 Middelfart – Dalum 0 – 0
06.08.2016 15:00 Næsby – FC Sydvest 3 – 1
06.08.2016 15:00 FC Svendborg – Greve 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:30 Dalum – Kolding IF 1 – 5
13.08.2016 13:00 FC Sydvest – FC Svendborg 2 – 2
13.08.2016 14:00 Marienlyst – Næsby 2 – 0
14.08.2016 13:00 Greve – Middelfart 1 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 FC Svendborg – Dalum 1 – 3
20.08.2016 13:00 FC Sydvest – Kolding IF 4 – 2
20.08.2016 14:00 Marienlyst – Middelfart 1 – 1
20.08.2016 15:00 Næsby – Greve 1 – 4

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:00 Kolding IF – FC Svendborg 3 – 1
27.08.2016 14:00 Middelfart – Næsby 4 – 1
27.08.2016 14:00 Dalum – FC Sydvest 2 – 2
28.08.2016 13:00 Greve – Marienlyst 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 14:00 Middelfart – Kolding IF 2 – 5
03.09.2016 14:00 Dalum – Næsby 0 – 1
03.09.2016 15:00 FC Svendborg – Marienlyst 0 – 2
04.09.2016 13:00 Greve – FC Sydvest 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 17:45 Næsby – FC Svendborg 3 – 2
10.09.2016 13:00 FC Sydvest – Middelfart 1 – 2
10.09.2016 14:05 Marienlyst – Dalum 1 – 1
10.09.2016 17:00 Kolding IF – Greve 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 13:00 FC Sydvest – Marienlyst 0 – 1
17.09.2016 14:00 Dalum – Greve 0 – 1
17.09.2016 14:00 Middelfart – FC Svendborg 3 – 1
17.09.2016 15:00 Næsby – Kolding IF 1 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:15 Kolding IF – Dalum 0 – 1
24.09.2016 14:00 Middelfart – Marienlyst 2 – 1
24.09.2016 15:00 FC Svendborg – FC Sydvest 2 – 0
25.09.2016 13:00 Greve – Næsby 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 13:00 FC Sydvest – Dalum 0 – 2
01.10.2016 14:00 Marienlyst – Kolding IF 1 – 2
01.10.2016 15:00 Næsby – Middelfart 1 – 0
02.10.2016 14:00 Greve – FC Svendborg 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 19:00 Kolding IF – FC Sydvest 3 – 4
08.10.2016 14:00 Middelfart – Greve 3 – 1
08.10.2016 14:00 Dalum – Marienlyst 2 – 2
08.10.2016 15:00 FC Svendborg – Næsby 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:00 Marienlyst – FC Sydvest 0 – 4
15.10.2016 15:00 Næsby – Dalum 1 – 1
15.10.2016 15:00 FC Svendborg – Middelfart 0 – 1
16.10.2016 13:00 Greve – Kolding IF 1 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:00 Kolding IF – Middelfart 3 – 1
22.10.2016 13:00 FC Sydvest – Næsby 3 – 1
22.10.2016 14:00 Marienlyst – Greve 0 – 0
22.10.2016 14:00 Dalum – FC Svendborg 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 Næsby – Marienlyst 1 – 0
29.10.2016 14:00 Middelfart – FC Sydvest 3 – 3
29.10.2016 14:00 FC Svendborg – Kolding IF 1 – 2
29.10.2016 14:00 Greve – Dalum 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 Kolding IF – Næsby 4 – 3
05.11.2016 14:00 FC Sydvest – Greve 0 – 1
05.11.2016 14:00 Marienlyst – FC Svendborg 2 – 0
05.11.2016 14:00 Dalum – Middelfart 1 – 1
Advertisement

Turneringer i Danmark