LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
28/6-2017 06:57
Danmark
2. Division Gruppe 3 (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Aarhus Fremad 0 0 0 0 0 - 0 0
2. FC Sydvest 0 0 0 0 0 - 0 0
3. IF Lyseng 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Jammerbugt FC 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Kjellerup 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Odder 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Ringkøbing 0 0 0 0 0 - 0 0
8. VSK Aarhus 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
28/6-2017 06:57
Danmark
2. Division Gruppe 3 (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Aarhus Fremad 0 0 0 0 0 - 0 0
2. FC Sydvest 0 0 0 0 0 - 0 0
3. IF Lyseng 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Jammerbugt FC 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Kjellerup 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Odder 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Ringkøbing 0 0 0 0 0 - 0 0
8. VSK Aarhus 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
28/6-2017 06:57
Danmark
2. Division Gruppe 3 (14 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Aarhus Fremad 0 0 0 0 0 - 0 0
2. FC Sydvest 0 0 0 0 0 - 0 0
3. IF Lyseng 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Jammerbugt FC 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Kjellerup 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Odder 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Ringkøbing 0 0 0 0 0 - 0 0
8. VSK Aarhus 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
28/6-2017 06:57
Danmark
2. Division Gruppe 3 (14 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Aarhus Fremad 0 0 - -
2. FC Sydvest 0 0 - -
3. IF Lyseng 0 0 - -
4. Jammerbugt FC 0 0 - -
5. Kjellerup 0 0 - -
6. Odder 0 0 - -
7. Ringkøbing 0 0 - -
8. VSK Aarhus 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
28/6-2017 06:57
Danmark
2. Division Gruppe 3 (14 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
28/6-2017 06:57
Danmark
2. Division Gruppe 3 (14 runder)
Opdateret:
28/6-2017 06:57
Danmark
2. Division Gruppe 3 (14 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:00 Kjellerup – Odder
05.08.2017 15:00 FC Sydvest – VSK Aarhus
06.08.2017 13:00 IF Lyseng – Jammerbugt FC
06.08.2017 13:30 Ringkøbing – Aarhus Fremad

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 13:00 Odder – Ringkøbing
12.08.2017 15:00 Jammerbugt FC – FC Sydvest
12.08.2017 15:00 Aarhus Fremad – Kjellerup
15.08.2017 19:00 VSK Aarhus – IF Lyseng

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:30 Kjellerup – IF Lyseng
19.08.2017 15:00 Odder – Jammerbugt FC
19.08.2017 15:00 Aarhus Fremad – FC Sydvest
20.08.2017 13:30 Ringkøbing – VSK Aarhus

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:15 IF Lyseng – Aarhus Fremad
26.08.2017 13:00 VSK Aarhus – Odder
26.08.2017 15:00 FC Sydvest – Kjellerup
26.08.2017 15:00 Jammerbugt FC – Ringkøbing

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 13:00 VSK Aarhus – Aarhus Fremad
02.09.2017 13:30 Kjellerup – Jammerbugt FC
02.09.2017 15:00 Odder – IF Lyseng
03.09.2017 13:30 Ringkøbing – FC Sydvest

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 17:30 Aarhus Fremad – Odder
09.09.2017 13:00 IF Lyseng – FC Sydvest
09.09.2017 15:00 Jammerbugt FC – VSK Aarhus
09.09.2017 15:00 Kjellerup – Ringkøbing

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 13:00 VSK Aarhus – Kjellerup
16.09.2017 15:00 Jammerbugt FC – Aarhus Fremad
16.09.2017 15:00 FC Sydvest – Odder
17.09.2017 13:30 Ringkøbing – IF Lyseng

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 13:00 Odder – Kjellerup
23.09.2017 13:00 IF Lyseng – VSK Aarhus
23.09.2017 15:00 FC Sydvest – Jammerbugt FC
23.09.2017 15:00 Aarhus Fremad – Ringkøbing

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 13:00 VSK Aarhus – FC Sydvest
30.09.2017 13:00 IF Lyseng – Odder
30.09.2017 13:30 Kjellerup – Aarhus Fremad
01.10.2017 13:30 Ringkøbing – Jammerbugt FC

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 15:00 FC Sydvest – Ringkøbing
07.10.2017 15:00 Aarhus Fremad – IF Lyseng
07.10.2017 15:00 Jammerbugt FC – Kjellerup
07.10.2017 15:00 Odder – VSK Aarhus

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 13:00 IF Lyseng – Ringkøbing
14.10.2017 13:00 VSK Aarhus – Jammerbugt FC
14.10.2017 13:30 Kjellerup – FC Sydvest
14.10.2017 15:00 Odder – Aarhus Fremad

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 15:00 FC Sydvest – IF Lyseng
21.10.2017 15:00 Aarhus Fremad – VSK Aarhus
21.10.2017 15:00 Jammerbugt FC – Odder
22.10.2017 13:30 Ringkøbing – Kjellerup

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 15:00 Odder – FC Sydvest
28.10.2017 15:00 Aarhus Fremad – Jammerbugt FC
28.10.2017 15:00 IF Lyseng – Kjellerup
28.10.2017 15:00 VSK Aarhus – Ringkøbing

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 FC Sydvest – Aarhus Fremad
04.11.2017 14:00 Jammerbugt FC – IF Lyseng
04.11.2017 14:00 Kjellerup – VSK Aarhus
04.11.2017 14:00 Ringkøbing – Odder
Advertisement

Turneringer i Danmark