LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for FC Sydvest

Om FC Sydvest

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af FC Sydvest

Turnering Placering Form
2. Division Nedrykningsspil #3
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om FC Sydvest fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Sydvest

21/05 17:01
13/05 16:56
06/05 16:51
02/05 16:05
02/05 14:25
01/05 11:20
29/04 16:54
22/04 15:01
17/04 16:55
13/04 16:57


Spillertrup for FC Sydvest

Nr. Navn Position
1. Kasper Tiedemann (30 år) Målmand
2. Marten van Ittersum (26 år) Forsvar
5. Christian Roost (31 år) Forsvar
6. Jonas Gejel Hansen (21 år) Midtbane
7. Marco Hansen (26 år) Midtbane
9. Anders Hostrup (27 år) Angreb
10. Thomas Gormsen (32 år) Angreb
11. Martin Madsen (30 år) Angreb
12. Jeppe Hansen (20 år) Midtbane
16. Kasper Sørensen (28 år) Midtbane
17. Mads Isaksen Angreb
18. Lasse Seistrup Clausen (17 år)
19. Anders Thomsen (30 år) Angreb
20. Morten Hansen (23 år) Forsvar
21. Christian Degn (24 år) Forsvar
23. Simon Ingemann Hansen (27 år) Forsvar
24. Viktor Rasmussen Målmand
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Næsby
FC Sydvest
3 – 1
6. august 15:00
1. runde
FC Sydvest
FC Svendborg
2 – 2
13. august 13:00
2. runde
FC Sydvest
Kolding IF
4 – 2
20. august 13:00
3. runde
Dalum
FC Sydvest
2 – 2
27. august 14:00
4. runde
Greve
FC Sydvest
3 – 0
4. september 13:00
5. runde
FC Sydvest
Middelfart
1 – 2
10. september 13:00
6. runde
FC Sydvest
Marienlyst
0 – 1
17. september 13:00
7. runde
FC Svendborg
FC Sydvest
2 – 0
24. september 15:00
8. runde
FC Sydvest
Dalum
0 – 2
1. oktober 13:00
9. runde
Kolding IF
FC Sydvest
3 – 4
7. oktober 19:00
10. runde
Marienlyst
FC Sydvest
0 – 4
15. oktober 14:00
11. runde
FC Sydvest
Næsby
3 – 1
22. oktober 13:00
12. runde
Middelfart
FC Sydvest
3 – 3
29. oktober 14:00
13. runde
FC Sydvest
Greve
0 – 1
5. november 14:00
14. runde
Frem
FC Sydvest
1 – 1
18. marts 15:00
1. runde
FC Sydvest
Holbæk
2 – 1
25. marts 15:00
2. runde
HIK
FC Sydvest
1 – 2
1. april 15:00
3. runde
FC Sydvest
Odder
2 – 2
8. april 15:00
4. runde
Jammerbugt FC
FC Sydvest
2 – 1
13. april 15:00
5. runde
FC Sydvest
Fredensborg BI
1 – 0
17. april 15:00
6. runde
VSK Aarhus
FC Sydvest
1 – 1
22. april 13:00
7. runde
FC Sydvest
Vejgaard
1 – 0
29. april 15:00
8. runde
FC Sydvest
Frem
2 – 0
6. maj 15:00
9. runde
Odder
FC Sydvest
0 – 2
13. maj 15:00
10. runde
Holbæk
FC Sydvest
2 – 0
21. maj 15:00
11. runde
FC Sydvest
HIK
vs
27. maj 15:00
12. runde
Vejgaard
FC Sydvest
vs
1. juni 19:00
13. runde
FC Sydvest
VSK Aarhus
vs
5. juni 15:00
14. runde
Fredensborg BI
FC Sydvest
vs
10. juni 15:00
15. runde
FC Sydvest
Jammerbugt FC
vs
17. juni 15:00
16. runde