Tipico 888sport.dk Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
20/6-2015 16:53
Danmark
2. Division Øst (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Helsingør 30 22 5 3 59 - 22 71
2. Frem 30 18 7 5 58 - 28 61
3. Hvidovre 30 16 9 5 67 - 38 57
4. Fremad Amager 30 16 8 6 55 - 35 56
5. Nykøbing FC 30 17 4 9 69 - 34 55
6. HIK 30 13 9 8 61 - 36 48
7. B 93 30 11 10 9 36 - 35 43
8. Avarta 30 11 9 10 57 - 48 42
9. Holbæk 30 10 11 9 41 - 44 41
10. B 1908 30 8 13 9 42 - 36 37
11. Rishøj 30 9 9 12 31 - 40 36
12. Avedøre 30 9 9 12 33 - 46 36
13. GVI 30 6 8 16 28 - 57 26
14. BSV 30 4 9 17 30 - 62 21
15. Herlev 30 2 8 20 29 - 78 14
16. Svebølle 30 2 4 24 20 - 77 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,88 716 2,98 93 (38,8 %) 66 (27,5 %) 81 (33,8 %)
Opdateret:
20/6-2015 16:53
Danmark
2. Division Øst (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Helsingør 15 11 3 1 32 - 9 36
2. Frem 15 12 1 2 34 - 12 37
3. Hvidovre 15 9 3 3 33 - 14 30
4. Fremad Amager 15 8 4 3 31 - 18 28
5. Nykøbing FC 15 10 3 2 41 - 16 33
6. HIK 15 8 4 3 33 - 13 28
7. B 93 15 7 3 5 25 - 20 24
8. Avarta 15 6 4 5 33 - 24 22
9. Holbæk 15 7 4 4 18 - 18 25
10. B 1908 15 2 9 4 21 - 16 15
11. Rishøj 15 4 6 5 15 - 20 18
12. Avedøre 15 4 4 7 16 - 25 16
13. GVI 15 2 7 6 12 - 25 13
14. BSV 15 1 7 7 15 - 24 10
15. Herlev 15 1 3 11 13 - 41 6
16. Svebølle 15 1 1 13 10 - 39 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,88 716 2,98 93 (38,8 %) 66 (27,5 %) 81 (33,8 %)
Opdateret:
20/6-2015 16:53
Danmark
2. Division Øst (30 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Helsingør 15 11 2 2 27 - 13 35
2. Frem 15 6 6 3 24 - 16 24
3. Hvidovre 15 7 6 2 34 - 24 27
4. Fremad Amager 15 8 4 3 24 - 17 28
5. Nykøbing FC 15 7 1 7 28 - 18 22
6. HIK 15 5 5 5 28 - 23 20
7. B 93 15 4 7 4 11 - 15 19
8. Avarta 15 5 5 5 24 - 24 20
9. Holbæk 15 3 7 5 23 - 26 16
10. B 1908 15 6 4 5 21 - 20 22
11. Rishøj 15 5 3 7 16 - 20 18
12. Avedøre 15 5 5 5 17 - 21 20
13. GVI 15 4 1 10 16 - 32 13
14. BSV 15 3 2 10 15 - 38 11
15. Herlev 15 1 5 9 16 - 37 8
16. Svebølle 15 1 3 11 10 - 38 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,88 716 2,98 93 (38,8 %) 66 (27,5 %) 81 (33,8 %)
Opdateret:
20/6-2015 16:53
Danmark
2. Division Øst (30 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FC Helsingør 16 5 1,97 0,73
2. Frem 11 4 1,93 0,93
3. Hvidovre 7 4 2,23 1,27
4. Fremad Amager 9 5 1,83 1,17
5. Nykøbing FC 10 3 2,30 1,13
6. HIK 9 4 2,03 1,20
7. B 93 10 11 1,20 1,17
8. Avarta 7 4 1,90 1,60
9. Holbæk 8 8 1,37 1,47
10. B 1908 10 8 1,40 1,20
11. Rishøj 9 11 1,03 1,33
12. Avedøre 5 7 1,10 1,53
13. GVI 6 13 0,93 1,90
14. BSV 4 13 1,00 2,07
15. Herlev 4 11 0,97 2,60
16. Svebølle 1 15 0,67 2,57
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
240 40,88 716 2,98 93 (38,8 %) 66 (27,5 %) 81 (33,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/6-2015 16:53
Danmark
2. Division Øst (30 runder)
Mål    Spiller Klub
19    Mathias Olsen Nykøbing FC
17    Martin Koch FC Helsingør
16    Mikkel Dahl Hvidovre
15    Andre Riel FC Helsingør
15    Daniel Pedersen Frem
15    Nicolas Mortensen Fremad Amager
15    Nicky Bertelsen Nykøbing FC
13    Thomas Christiansen Frem
11    Ricki Olsen FC Helsingør
11    Niclas Marloth HIK
10    Nick Christensen HIK
10    Christian Jakobsen Hvidovre
9    Olcay Senoglu B 93
9    Dennis Schmidt Rishøj
8    Morten Nielsen Avarta
8    Mads Christopher Pedersen Avarta
8    Oliver Drost B 93
8    Jeppe Østenkær Frem
8    Christian Holst Fremad Amager
8    Christian Lundsteen Holbæk
8    Birol Serinkanli Holbæk
7    Mikkel Gunthel Bang Avedøre
7    Simon Duer Avedøre
7    Kasper Enghardt FC Helsingør
7    Beran Camili Frem
7    Mohammed Abdalas Fremad Amager
7    Morten Juul Hansen GVI
7    Jonathan Nielsen Hvidovre
7    Lars Pleidrup Nykøbing FC
7    Mohammad Ali Svebølle
6    Morten Smidt BSV
6    Tobias Hansen Fremad Amager
6    Andreas Smed HIK
6    Jonas Bengtsson Holbæk
6    Frederik Tingager Holbæk
6    Daniel Holm Hvidovre
6    Patrick Naundrup Hvidovre
6    Nicolai Jessen Nykøbing FC
5    Magnus Romme Larsen Avedøre
5    Peter Haurum BSV
5    Dia Raofat FC Helsingør
5    Martin Jensen Fremad Amager
5    Alexander Green HIK
5    Frederik Trier HIK
5    Jonas Rudolph Jørgensen Hvidovre
4    Christian Offenberg Avarta
4    Simon Lund Avarta
4    Brian Hasseriis B 1908
4    Martin Lisborg B 1908
4    Øssur M. Dalbud B 1908
4    Søren Haustein B 1908
4    Martin Heisterberg B 93
4    Anders Holst FC Helsingør
4    Mikkel Andersson Frem
4    Peter Westlund Sørensen Herlev
4    Samir Abdalas Herlev
4    Thomas Asmussen HIK
4    Patrick Timo Jørgensen HIK
4    Thomas Ibsen HIK
4    Kristian Holm Holbæk
4    Kristoffer Wichmann Hvidovre
4    Frederik Emil Andersen Hvidovre
4    Joachim Wagner Nykøbing FC
3    Anders Fosgaard Avarta
3    Nikolai Helby Avarta
3    Niklas Myhrmann Avedøre
3    Kenni Olsen Avedøre
3    Mathias Bukhave B 1908
3    Sian Hansen B 1908
3    Jack Castelijns B 93
3    Nico Jørgensen B 93
3    Tobias Toftesgaard BSV
3    Mads Falck BSV
3    Klaus Lykke FC Helsingør
3    Mohammed Azaquoun Frem
3    Johannes Blak Madsen Fremad Amager
3    Rune Friis Fremad Amager
3    Oliver Østgaard GVI
3    Lasse Qvist GVI
3    Thomas Wagner Herlev
3    Jacob Nielsen Herlev
3    Oliver Hansen HIK
3    Thomas Jensen Holbæk
3    Dennis Cagara Hvidovre
3    Peter Benjaminsen Hvidovre
3    Jan Berner Nykøbing FC
3    Søren Bødker Rishøj
3    Malte Meier Carlsen Rishøj
3    Carsten F. Pedersen Rishøj
3    Franck Semou Svebølle
2    Mickey Mikander Avarta
2    Milan Engholm Avarta
2    Jacob Albrechtsen Avarta
2    Jacob Ingvardsen Avarta
2    Emil Vatani Avedøre
2    Mohammed Mojab Avedøre
2    Jesper Fosgaard Avedøre
2    Magnus Fredslund B 1908
2    Christian Bagger B 1908
2    Kristian Larsen B 1908
2    Kasper Autrup B 1908
2    Niclas Rønne B 93
2    Danny Mirabel B 93
2    Jannik Zimling FC Helsingør
2    Mark Sundstrup Frem
2    Mads Nielsen Frem
2    Sebastian Svane Krogdahl Fremad Amager
2    Casper Henningsen Fremad Amager
2    Christian Møller Fremad Amager
2    Gustav Bang GVI
2    Kristoffer Heeris GVI
2    Anders Syberg Herlev
2    Yves Nadau Herlev
2    Kasper Theis Jensen Herlev
2    Laust Obling HIK
2    Kenneth Thinter HIK
2    Torbjørn Billeskov Holbæk
2    Mads Rønne Hvidovre
2    Christopher Østberg Hvidovre
2    Rasmus Johansson Hvidovre
2    Kasper Jensen Nykøbing FC
2    Mads Lind Nykøbing FC
2    Jacob Bonde Nykøbing FC
2    Jonas Buhn Nykøbing FC
2    Andreas Kulle Nykøbing FC
2    Rasmus Tangvig Sørensen Rishøj
2    Jonas Bæk Rishøj
2    Anders Ø. Knudsen Rishøj
2    Jesper Dahl Rishøj
2    William Kvist Rishøj
2    Villads Bache Svebølle
2    Sean Karalic Svebølle
2    Kasper Schultz Svebølle
1    Nicolaj Fussing Avarta
1    Benjamin Vielsted Avarta
1    Magnus Sonne Avarta
1    Asger Højmark Avarta
1    Emil Thomsen Avarta
1    Martin Nordentoft Avedøre
1    Mathias Wind Avedøre
1    Rune Christensen B 1908
1    Rami Jiowda B 1908
1    Jakob Sparholt B 1908
1    Christian Poulsen B 1908
1    Marc Maze B 1908
1    Jonas Lorentzen B 93
1    Bjørn Zabell B 93
1    Thomas Høegh B 93
1    Sebastian Czajkowski B 93
1    Marco Holst B 93
1    Peter Madsen BSV
1    Rasmus Suhr Petersen BSV
1    Mads Kaalund BSV
1    Frederik Olsen BSV
1    Kevin Schmidt BSV
1    Casper Abildgaard BSV
1    Anders Junge BSV
1    Magnus Rasmussen BSV
1    Nicklas Skou FC Helsingør
1    Daniel Udsen FC Helsingør
1    Andreas Lundberg Frem
1    Simon Sinkjær Frem
1    Emil Dyre Nielsen Frem
1    Henrik Volquardsen Frem
1    Kasper Rice Frem
1    Christian Stokholm Frem
1    Frederik Kragh Frem
1    Jasin Khayat Fremad Amager
1    Danny Andersen Fremad Amager
1    Cem Vardar Fremad Amager
1    Frederik Frick GVI
1    Martin Nygaard GVI
1    Mathis Kjær GVI
1    Søren Thomsen GVI
1    Casper Petersen GVI
1    Casper Offenberg GVI
1    Martin Junior Christensen GVI
1    Christian Smed GVI
1    Christoffer Olczyk GVI
1    Mark Jørming GVI
1    Nicky Wollesen Herlev
1    Lasse Juul Jensen Herlev
1    Kasper Klausen Herlev
1    Jacob Østbjerg Herlev
1    Khairi El Bergui Herlev
1    Julius Jensen Herlev
1    Morten Christoffersen Herlev
1    Morten Larsen Herlev
1    Sebastian Jensen HIK
1    Nicklas Granzow Jørgensen HIK
1    Michael Schmidt Nielsen HIK
1    Jacob Hilstrøm HIK
1    Anton Peterlin HIK
1    Martin Fisch HIK
1    Kim Christensen HIK
1    Kristoffer Dirksen Holbæk
1    Mikkel Vestergaard Holbæk
1    Mohammed Asrihi Holbæk
1    Mads Haarbo Holbæk
1    Patrick Lerager Hvidovre
1    Ole Dau Hvidovre
1    Azad Corlu Hvidovre
1    Oscar Skjold Pedersen Hvidovre
1    Sebastian Koch Nykøbing FC
1    Anders Vest-Hansen Nykøbing FC
1    Kasper Marland Nykøbing FC
1    Olajide Samuel Owolabi Nykøbing FC
1    Morten Damborg Rishøj
1    Hassan Bashir Svebølle
1    Semere Haile Svebølle
1    Koffa Kobort Svebølle
1    Haydar Said Svebølle
Vis hele listen
Opdateret:
20/6-2015 16:53
Danmark
2. Division Øst (30 runder)
Opdateret:
20/6-2015 16:53
Danmark
2. Division Øst (30 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
20/6-2015 16:53
Danmark
2. Division Øst (30 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Fremad Amager 25.665 856 16.156 1.077 9.509 634
2. Frem 25.456 849 14.178 945 11.278 752
3. FC Helsingør 20.059 669 13.333 889 6.726 448
4. Hvidovre 18.683 623 10.439 696 8.244 550
5. Nykøbing FC 14.840 495 9.036 602 5.804 387
6. B 1908 13.422 447 5.705 380 7.717 514
7. Avarta 11.785 393 6.375 425 5.410 361
8. Holbæk 10.573 352 4.852 323 5.721 381
9. Avedøre 10.159 339 3.866 258 6.293 420
10. B 93 10.082 336 3.626 242 6.456 430
11. HIK 9.335 311 3.298 220 6.037 402
12. GVI 8.853 295 3.705 247 5.148 343
13. BSV 8.377 279 2.236 149 6.141 409
14. Svebølle 8.146 272 3.345 223 4.801 320
15. Herlev 8.108 270 2.545 170 5.563 371
16. Rishøj 7.917 264 3.035 202 4.882 325
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2014 13:00 HIK – Avedøre 2 – 1
09.08.2014 13:00 Herlev – BSV 1 – 0
09.08.2014 13:00 B 1908 – Frem 0 – 1
09.08.2014 15:00 Rishøj – Hvidovre 2 – 2
10.08.2014 13:00 Svebølle – B 93 1 – 1
10.08.2014 13:00 FC Helsingør – Avarta 4 – 1
10.08.2014 13:30 Holbæk – GVI 2 – 1
10.08.2014 15:00 Nykøbing FC – Fremad Amager 1 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2014 13:00 Avedøre – Herlev 3 – 2
16.08.2014 14:00 GVI – Svebølle 0 – 0
16.08.2014 15:00 Frem – Nykøbing FC 2 – 1
16.08.2014 15:00 BSV – FC Helsingør 1 – 2
17.08.2014 13:00 Fremad Amager – Rishøj 2 – 1
17.08.2014 13:00 Avarta – B 1908 3 – 0
17.08.2014 13:05 Hvidovre – Holbæk 4 – 3
20.08.2014 19:00 B 93 – HIK 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2014 18:30 HIK – GVI 1 – 0
23.08.2014 13:00 Herlev – B 93 1 – 4
23.08.2014 13:00 B 1908 – BSV 2 – 3
23.08.2014 15:00 Rishøj – Nykøbing FC 1 – 0
24.08.2014 13:00 Avarta – Frem 1 – 1
24.08.2014 13:00 FC Helsingør – Avedøre 3 – 2
24.08.2014 13:00 Svebølle – Hvidovre 2 – 3
24.08.2014 13:30 Holbæk – Fremad Amager 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2014 19:00 B 93 – FC Helsingør 0 – 4
30.08.2014 13:00 Avedøre – B 1908 1 – 2
30.08.2014 14:00 GVI – Herlev 0 – 0
30.08.2014 15:00 Frem – Rishøj 2 – 1
30.08.2014 15:00 BSV – Avarta 4 – 1
31.08.2014 13:00 Fremad Amager – Svebølle 4 – 1
31.08.2014 15:00 Nykøbing FC – Holbæk 4 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.09.2014 18:00 Svebølle – Nykøbing FC 2 – 1
06.09.2014 13:00 HIK – Fremad Amager 1 – 1
06.09.2014 13:00 Herlev – Hvidovre 3 – 6
06.09.2014 13:00 B 1908 – B 93 0 – 0
06.09.2014 15:00 BSV – Frem 2 – 2
07.09.2014 13:00 FC Helsingør – GVI 2 – 0
07.09.2014 13:00 Avarta – Avedøre 4 – 0
07.09.2014 13:30 Holbæk – Rishøj 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2014 13:00 Avedøre – BSV 2 – 2
13.09.2014 14:00 GVI – B 1908 0 – 0
13.09.2014 15:00 Frem – Holbæk 3 – 0
13.09.2014 15:00 Rishøj – Svebølle 1 – 1
13.09.2014 15:00 B 93 – Avarta 1 – 2
14.09.2014 13:00 Fremad Amager – Herlev 4 – 0
14.09.2014 15:00 Nykøbing FC – HIK 2 – 2
17.09.2014 18:30 Hvidovre – FC Helsingør 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2014 13:00 Avedøre – Frem 1 – 3
20.09.2014 13:00 B 1908 – Hvidovre 2 – 2
20.09.2014 13:00 HIK – Rishøj 2 – 0
20.09.2014 13:00 Herlev – Nykøbing FC 0 – 5
20.09.2014 15:00 BSV – B 93 0 – 0
21.09.2014 13:00 Avarta – GVI 7 – 2
21.09.2014 13:00 Svebølle – Holbæk 2 – 6
21.09.2014 13:00 FC Helsingør – Fremad Amager 0 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2014 18:30 Hvidovre – Avarta 1 – 1
27.09.2014 14:00 GVI – BSV 1 – 4
27.09.2014 15:00 Frem – Svebølle 4 – 1
27.09.2014 15:00 Rishøj – Herlev 2 – 2
27.09.2014 15:00 B 93 – Avedøre 2 – 1
28.09.2014 13:00 Fremad Amager – B 1908 0 – 1
28.09.2014 13:30 Holbæk – HIK 0 – 1
28.09.2014 15:00 Nykøbing FC – FC Helsingør 4 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2014 18:30 Hvidovre – HIK 2 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2014 13:00 Avedøre – GVI 1 – 3
04.10.2014 13:00 HIK – Svebølle 5 – 0
04.10.2014 13:00 Herlev – Holbæk 1 – 2
04.10.2014 13:00 B 1908 – Nykøbing FC 2 – 2
04.10.2014 15:00 BSV – Hvidovre 1 – 3
04.10.2014 15:00 B 93 – Frem 1 – 1
05.10.2014 13:00 FC Helsingør – Rishøj 1 – 1
05.10.2014 13:00 Avarta – Fremad Amager 3 – 4

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.10.2014 18:30 Hvidovre – Avedøre 3 – 0
11.10.2014 14:00 GVI – B 93 1 – 1
11.10.2014 15:00 Rishøj – B 1908 0 – 2
11.10.2014 15:00 Frem – HIK 4 – 2
12.10.2014 13:00 Fremad Amager – BSV 2 – 0
12.10.2014 13:00 Svebølle – Herlev 1 – 3
12.10.2014 13:30 Holbæk – FC Helsingør 2 – 3
12.10.2014 15:00 Nykøbing FC – Avarta 3 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2014 13:00 B 1908 – Holbæk 1 – 1
18.10.2014 15:00 BSV – Nykøbing FC 1 – 2
18.10.2014 15:00 B 93 – Hvidovre 1 – 2
19.10.2014 13:00 FC Helsingør – Svebølle 1 – 0
19.10.2014 13:00 Rishøj – Avarta 1 – 5

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2014 13:00 HIK – FC Helsingør 1 – 2
25.10.2014 15:00 Rishøj – BSV 2 – 0
26.10.2014 13:00 Fremad Amager – B 93 0 – 1
26.10.2014 13:00 Svebølle – B 1908 0 – 3
26.10.2014 13:30 Holbæk – Avarta 0 – 4
26.10.2014 15:00 Nykøbing FC – Avedøre 1 – 3
27.10.2014 19:00 Frem – Herlev 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2014 18:30 Hvidovre – Frem 1 – 1
01.11.2014 13:00 B 1908 – HIK 1 – 2
01.11.2014 13:00 BSV – Holbæk 2 – 2
01.11.2014 13:00 Avedøre – Rishøj 1 – 1
01.11.2014 14:00 GVI – Fremad Amager 1 – 3
01.11.2014 15:00 B 93 – Nykøbing FC 3 – 2
02.11.2014 13:00 FC Helsingør – Herlev 5 – 1
02.11.2014 13:00 Avarta – Svebølle 3 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2014 18:30 Hvidovre – GVI 5 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2014 13:00 HIK – Avarta 0 – 1
08.11.2014 13:00 Herlev – B 1908 2 – 2
08.11.2014 13:00 Frem – FC Helsingør 0 – 2
08.11.2014 13:00 Rishøj – B 93 0 – 0
09.11.2014 13:00 Svebølle – BSV 1 – 2
09.11.2014 13:00 Fremad Amager – Hvidovre 3 – 3
09.11.2014 13:30 Holbæk – Avedøre 1 – 1
09.11.2014 15:00 Nykøbing FC – GVI 4 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.11.2014 18:30 Hvidovre – Nykøbing FC 2 – 1
15.11.2014 13:00 Frem – Fremad Amager 4 – 0
15.11.2014 13:00 BSV – HIK 0 – 0
15.11.2014 13:00 Avarta – Herlev 2 – 1
15.11.2014 13:00 B 1908 – FC Helsingør 0 – 0
15.11.2014 13:30 Avedøre – Svebølle 2 – 1
15.11.2014 14:00 GVI – Rishøj 1 – 0
15.11.2014 15:00 B 93 – Holbæk 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2014 13:00 Herlev – HIK 0 – 5
22.11.2014 13:00 Avedøre – Fremad Amager 1 – 1
22.11.2014 13:00 GVI – Frem 1 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2015 13:00 B 1908 – GVI 1 – 1
28.03.2015 13:00 HIK – Nykøbing FC 1 – 0
28.03.2015 13:00 Herlev – Fremad Amager 0 – 2
28.03.2015 15:00 BSV – Avedøre 0 – 0
29.03.2015 13:00 Avarta – B 93 0 – 0
29.03.2015 13:00 FC Helsingør – Hvidovre 1 – 1
29.03.2015 13:30 Holbæk – Frem 0 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2015 13:00 Hvidovre – Herlev 4 – 0
02.04.2015 15:00 Nykøbing FC – Svebølle 6 – 0
02.04.2015 15:00 Frem – BSV 2 – 0
02.04.2015 15:00 Avedøre – Avarta 2 – 1
02.04.2015 15:00 B 93 – B 1908 1 – 3
02.04.2015 15:00 GVI – FC Helsingør 0 – 2
02.04.2015 15:00 Fremad Amager – HIK 2 – 2
02.04.2015 15:00 Rishøj – Holbæk 1 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2015 13:00 Svebølle – Fremad Amager 0 – 1
06.04.2015 13:00 Avarta – BSV 1 – 1
06.04.2015 13:00 FC Helsingør – B 93 4 – 0
06.04.2015 15:00 B 1908 – Avedøre 1 – 1
06.04.2015 15:00 Herlev – GVI 0 – 3
06.04.2015 15:00 HIK – Hvidovre 4 – 0
06.04.2015 15:00 Rishøj – Frem 0 – 0
06.04.2015 15:00 Holbæk – Nykøbing FC 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.04.2015 18:30 Hvidovre – Svebølle 2 – 0
11.04.2015 13:00 Avedøre – FC Helsingør 0 – 2
11.04.2015 14:00 GVI – HIK 1 – 1
11.04.2015 15:00 Frem – Avarta 1 – 0
11.04.2015 15:00 BSV – B 1908 0 – 1
11.04.2015 15:00 B 93 – Herlev 5 – 1
12.04.2015 13:00 Fremad Amager – Holbæk 3 – 2
12.04.2015 15:00 Nykøbing FC – Rishøj 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2015 18:00 Svebølle – Rishøj 0 – 3

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2015 13:00 Svebølle – GVI 0 – 3
18.04.2015 13:00 B 1908 – Avarta 0 – 0
18.04.2015 13:00 Herlev – Avedøre 0 – 1
18.04.2015 13:00 HIK – B 93 1 – 2
18.04.2015 15:00 Rishøj – Fremad Amager 0 – 2
19.04.2015 13:00 FC Helsingør – BSV 3 – 0
19.04.2015 13:30 Holbæk – Hvidovre 1 – 0
19.04.2015 15:00 Nykøbing FC – Frem 2 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.04.2015 18:30 Hvidovre – Rishøj 0 – 1
25.04.2015 13:00 Avedøre – HIK 1 – 0
25.04.2015 14:00 GVI – Holbæk 1 – 1
25.04.2015 15:00 B 93 – Svebølle 3 – 1
25.04.2015 15:00 BSV – Herlev 0 – 0
25.04.2015 15:00 Frem – B 1908 4 – 2
26.04.2015 13:00 Avarta – FC Helsingør 2 – 3
26.04.2015 13:00 Fremad Amager – Nykøbing FC 1 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.05.2015 13:00 Svebølle – Avedøre 0 – 1
02.05.2015 13:00 Herlev – Avarta 1 – 1
02.05.2015 13:00 HIK – BSV 8 – 0
02.05.2015 15:00 Rishøj – GVI 2 – 1
03.05.2015 13:00 FC Helsingør – B 1908 3 – 1
03.05.2015 13:00 Fremad Amager – Frem 2 – 0
03.05.2015 13:30 Holbæk – B 93 0 – 0
03.05.2015 15:00 Nykøbing FC – Hvidovre 2 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.05.2015 18:30 Hvidovre – Fremad Amager 2 – 1
09.05.2015 13:00 B 1908 – Herlev 2 – 2
09.05.2015 13:00 Avedøre – Holbæk 0 – 0
09.05.2015 14:00 GVI – Nykøbing FC 0 – 5
09.05.2015 15:00 B 93 – Rishøj 1 – 0
09.05.2015 15:00 BSV – Svebølle 1 – 1
10.05.2015 13:00 Avarta – HIK 4 – 2
10.05.2015 13:00 FC Helsingør – Frem 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2015 13:00 HIK – B 1908 2 – 1
16.05.2015 13:00 Herlev – FC Helsingør 0 – 0
16.05.2015 15:00 Frem – Hvidovre 1 – 1
16.05.2015 15:00 Rishøj – Avedøre 1 – 2
17.05.2015 13:00 Fremad Amager – GVI 2 – 0
17.05.2015 13:00 Svebølle – Avarta 0 – 1
17.05.2015 13:30 Holbæk – BSV 3 – 2
17.05.2015 15:00 Nykøbing FC – B 93 1 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.05.2015 18:30 Avarta – Holbæk 1 – 1
23.05.2015 13:00 Herlev – Frem 2 – 5
23.05.2015 13:00 B 1908 – Svebølle 3 – 0
23.05.2015 13:00 Avedøre – Nykøbing FC 1 – 3
23.05.2015 14:00 GVI – Hvidovre 0 – 4
23.05.2015 15:00 B 93 – Fremad Amager 1 – 1
23.05.2015 15:00 BSV – Rishøj 1 – 4
24.05.2015 13:00 FC Helsingør – HIK 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.05.2015 18:30 Hvidovre – B 93 2 – 0
30.05.2015 13:00 HIK – Herlev 2 – 2
30.05.2015 13:00 Svebølle – FC Helsingør 0 – 2
30.05.2015 15:00 Frem – GVI 1 – 0
31.05.2015 13:00 Fremad Amager – Avedøre 1 – 1
31.05.2015 13:00 Avarta – Rishøj 0 – 2
31.05.2015 13:30 Holbæk – B 1908 2 – 2
31.05.2015 15:00 Nykøbing FC – BSV 4 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2015 19:00 B 1908 – Rishøj 6 – 0
03.06.2015 19:00 B 93 – GVI 3 – 0
03.06.2015 19:00 Avedøre – Hvidovre 0 – 2
03.06.2015 19:00 HIK – Frem 1 – 1
03.06.2015 19:00 Herlev – Svebølle 1 – 3
03.06.2015 19:00 FC Helsingør – Holbæk 1 – 0
03.06.2015 19:00 Avarta – Nykøbing FC 1 – 3
03.06.2015 19:00 BSV – Fremad Amager 1 – 4

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.06.2015 14:00 GVI – Avedøre 1 – 1
06.06.2015 15:00 Frem – B 93 4 – 0
06.06.2015 15:00 Rishøj – FC Helsingør 0 – 2
06.06.2015 15:00 Svebølle – HIK 1 – 6
07.06.2015 13:00 Fremad Amager – Avarta 2 – 2
07.06.2015 13:00 Hvidovre – BSV 4 – 1
07.06.2015 13:30 Holbæk – Herlev 2 – 1
07.06.2015 15:05 Nykøbing FC – B 1908 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.06.2015 15:00 Herlev – Rishøj 1 – 2
13.06.2015 15:00 Avedøre – B 93 0 – 2
13.06.2015 15:00 BSV – GVI 1 – 2
13.06.2015 15:00 Avarta – Hvidovre 1 – 3
13.06.2015 15:00 Svebølle – Frem 0 – 3
13.06.2015 15:00 HIK – Holbæk 2 – 2
13.06.2015 15:00 FC Helsingør – Nykøbing FC 0 – 1
13.06.2015 15:00 B 1908 – Fremad Amager 0 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2015 15:00 Frem – Avedøre 1 – 2
20.06.2015 15:00 B 93 – BSV 2 – 0
20.06.2015 15:00 GVI – Avarta 4 – 1
20.06.2015 15:00 Hvidovre – B 1908 1 – 1
20.06.2015 15:00 Holbæk – Svebølle 2 – 0
20.06.2015 15:00 Rishøj – HIK 2 – 0
20.06.2015 15:00 Fremad Amager – FC Helsingør 3 – 2
20.06.2015 15:00 Nykøbing FC – Herlev 4 – 1
Advertisement

Turneringer i Danmark