LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
26/3-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Brabrand 8 5 3 0 18 - 8 18
2. Thisted 8 4 3 1 12 - 8 15
3. Kolding IF 8 4 1 3 17 - 13 13
4. B93 8 4 1 3 12 - 11 13
5. Kjellerup 8 3 2 3 15 - 11 11
6. Avarta 8 2 4 2 8 - 8 10
7. Hvidovre 8 2 4 2 7 - 7 10
8. Brønshøj 8 2 3 3 14 - 16 9
9. Dalum 8 2 3 3 7 - 11 9
10. Greve 8 2 2 4 5 - 11 8
11. Marienlyst 8 1 4 3 8 - 10 7
12. Aarhus Fremad 8 1 2 5 8 - 17 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
48 10,67 131 2,73 15 (31,3 %) 16 (33,3 %) 17 (35,4 %)
Opdateret:
26/3-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Brabrand 4 4 0 0 11 - 4 12
2. Thisted 4 2 2 0 7 - 4 8
3. Kolding IF 4 1 1 2 5 - 5 4
4. B93 4 2 1 1 7 - 5 7
5. Kjellerup 4 1 2 1 6 - 6 5
6. Avarta 4 1 2 1 4 - 3 5
7. Hvidovre 4 0 3 1 3 - 4 3
8. Brønshøj 4 2 1 1 9 - 6 7
9. Dalum 4 0 1 3 3 - 9 1
10. Greve 4 1 0 3 2 - 8 3
11. Marienlyst 4 0 3 1 4 - 5 3
12. Aarhus Fremad 4 1 0 3 4 - 9 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
48 10,67 131 2,73 15 (31,3 %) 16 (33,3 %) 17 (35,4 %)
Opdateret:
26/3-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Brabrand 4 1 3 0 7 - 4 6
2. Thisted 4 2 1 1 5 - 4 7
3. Kolding IF 4 3 0 1 12 - 8 9
4. B93 4 2 0 2 5 - 6 6
5. Kjellerup 4 2 0 2 9 - 5 6
6. Avarta 4 1 2 1 4 - 5 5
7. Hvidovre 4 2 1 1 4 - 3 7
8. Brønshøj 4 0 2 2 5 - 10 2
9. Dalum 4 2 2 0 4 - 2 8
10. Greve 4 1 2 1 3 - 3 5
11. Marienlyst 4 1 1 2 4 - 5 4
12. Aarhus Fremad 4 0 2 2 4 - 8 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
48 10,67 131 2,73 15 (31,3 %) 16 (33,3 %) 17 (35,4 %)
Opdateret:
26/3-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Brabrand 0 0 2,25 1,00
2. Thisted 0 0 1,50 1,00
3. Kolding IF 0 0 2,13 1,63
4. B93 0 0 1,50 1,38
5. Kjellerup 2 0 1,88 1,38
6. Avarta 0 0 1,00 1,00
7. Hvidovre 2 1 0,88 0,88
8. Brønshøj 0 1 1,75 2,00
9. Dalum 0 1 0,88 1,38
10. Greve 0 1 0,63 1,38
11. Marienlyst 0 1 1,00 1,25
12. Aarhus Fremad 2 1 1,00 2,13
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
48 10,67 131 2,73 15 (31,3 %) 16 (33,3 %) 17 (35,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
26/3-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Mål    Spiller Klub
2    Sebastian Czajkowski B93
2    Rune Nautrup Kolding IF
2    Andre Jepsen Kolding IF
1    Mads Rønne Aarhus Fremad
1    Asger Højmark-Jensen Avarta
1    Peter Benjaminsen Avarta
1    Emmanuel Ogude B93
1    Martin Heisterberg B93
1    Mathias Haarup Brabrand
1    Simon Riis Brabrand
1    Christoffer Hansen Brabrand
1    Rasmus Ingemann Brabrand
1    Kenan Hajdarevic Brabrand
1    Mike Kaljo Brabrand
1    Patrick Naundrup Brønshøj
1    Christoffer Boateng Brønshøj
1    Oscar Buch Brønshøj
1    Oskar Tranberg Brønshøj
1    Jeffrey Ofori Brønshøj
1    Jack Nielsen Dalum
1    Jakob Sparholt Greve
1    Casper Löween Jensen Hvidovre
1    Kenneth Nielsen Kjellerup
1    Patrick Bang Nielsen Kjellerup
1    Kristoffer Lind Kjellerup
1    Mathias Gertsen Kjellerup
1    Sebastian Denius Kjellerup
1    Simon Vetter Kjellerup
1    Sebastian Sommer Kolding IF
1    Jonas Hansen Marienlyst
1    Anders Thomsen Marienlyst
1    Sead Gavranovic Thisted
1    Sonny Jakobsen Thisted
Vis hele listen
Opdateret:
26/3-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Opdateret:
26/3-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
26/3-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Aarhus Fremad 1.329 665 503 503 826 826
2. Thisted 1.285 643 777 777 508 508
3. Hvidovre 1.139 570 826 826 313 313
4. Dalum 1.090 545 313 313 777 777
5. Kolding IF 1.041 521 400 400 641 641
6. Brønshøj 916 458 641 641 275 275
7. Avarta 908 454 508 508 400 400
8. Marienlyst 779 390 276 276 503 503
9. Brabrand 498 249 222 222 276 276
10. B93 374 187 152 152 222 222
11. Kjellerup 275 275 275 275 0 0
12. Greve 152 152 0 0 152 152
Oprykning

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:00 Marienlyst – Brabrand 2 – 2
18.03.2017 14:30 Kjellerup – Brønshøj 2 – 0
18.03.2017 15:00 Kolding IF – Avarta 3 – 1
18.03.2017 15:00 Hvidovre – Aarhus Fremad 0 – 0
19.03.2017 13:00 Thisted – Dalum 1 – 1
19.03.2017 13:00 B93 – Greve 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 14:00 Dalum – Hvidovre 0 – 1
25.03.2017 15:00 Brabrand – B93 4 – 2
25.03.2017 15:00 Brønshøj – Kolding IF 5 – 2
25.03.2017 15:00 Aarhus Fremad – Marienlyst 1 – 0
26.03.2017 15:00 Avarta – Thisted 1 – 1
26.03.2017 15:00 Greve – Kjellerup 0 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:00 Kolding IF – Thisted
01.04.2017 15:00 Marienlyst – Brønshøj
01.04.2017 15:00 Hvidovre – Kjellerup
01.04.2017 15:00 B93 – Dalum
02.04.2017 13:00 Greve – Brabrand
02.04.2017 13:00 Avarta – Aarhus Fremad

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 Kolding IF – Brabrand
08.04.2017 13:30 Kjellerup – Avarta
08.04.2017 14:00 Dalum – Aarhus Fremad
08.04.2017 15:00 Thisted – B93
08.04.2017 15:00 Hvidovre – Marienlyst
08.04.2017 15:00 Brønshøj – Greve

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 13:00 Avarta – Dalum
13.04.2017 14:00 Brabrand – Hvidovre
13.04.2017 15:00 B93 – Kolding IF
13.04.2017 15:00 Brønshøj – Thisted
13.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – Greve
13.04.2017 15:00 Marienlyst – Kjellerup

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 14:00 Brabrand – Dalum
17.04.2017 15:00 Marienlyst – Avarta
17.04.2017 15:00 Kjellerup – B93
17.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – Brønshøj
17.04.2017 15:00 Hvidovre – Kolding IF
17.04.2017 15:00 Greve – Thisted

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 Kolding IF – Aarhus Fremad
22.04.2017 14:00 Dalum – Kjellerup
22.04.2017 15:00 Brønshøj – Brabrand
22.04.2017 15:00 B93 – Marienlyst
23.04.2017 13:00 Avarta – Greve
23.04.2017 15:00 Thisted – Hvidovre

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:30 Kjellerup – Kolding IF
29.04.2017 14:00 Brabrand – Avarta
29.04.2017 14:00 Dalum – Brønshøj
29.04.2017 15:00 Thisted – Marienlyst
29.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – B93
30.04.2017 13:00 Greve – Hvidovre

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 14:00 Marienlyst – Aarhus Fremad
06.05.2017 15:00 Brønshøj – Kjellerup
06.05.2017 15:00 Hvidovre – Dalum
06.05.2017 15:00 B93 – Thisted
07.05.2017 13:00 Avarta – Kolding IF
07.05.2017 16:00 Brabrand – Greve

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 15:00 Kolding IF – Brønshøj
13.05.2017 15:00 Kjellerup – Greve
13.05.2017 15:00 Marienlyst – Hvidovre
13.05.2017 15:00 Aarhus Fremad – Dalum
13.05.2017 15:00 B93 – Brabrand
14.05.2017 13:00 Thisted – Avarta

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:00 Dalum – Thisted
20.05.2017 15:00 Kolding IF – B93
20.05.2017 15:00 Brønshøj – Marienlyst
21.05.2017 13:00 Greve – Aarhus Fremad
21.05.2017 13:00 Avarta – Kjellerup
21.05.2017 13:00 Hvidovre – Brabrand

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 14:00 Brabrand – Marienlyst
25.05.2017 14:00 Dalum – B93
25.05.2017 15:00 Thisted – Brønshøj
25.05.2017 15:00 Kjellerup – Hvidovre
25.05.2017 15:00 Greve – Avarta
25.05.2017 15:00 Aarhus Fremad – Kolding IF

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 13:00 Avarta – Brabrand
28.05.2017 13:00 Kolding IF – Kjellerup
28.05.2017 14:00 Marienlyst – Thisted
28.05.2017 15:00 Hvidovre – Greve
28.05.2017 15:00 Brønshøj – Dalum
28.05.2017 15:00 B93 – Aarhus Fremad

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 19:00 Dalum – Avarta
01.06.2017 19:00 Greve – B93
01.06.2017 19:00 Thisted – Kolding IF
01.06.2017 19:00 Aarhus Fremad – Hvidovre
01.06.2017 19:00 Kjellerup – Marienlyst
01.06.2017 19:00 Brabrand – Brønshøj

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.06.2017 15:00 Greve – Brønshøj
05.06.2017 15:00 Kjellerup – Dalum
05.06.2017 15:00 Marienlyst – B93
05.06.2017 15:00 Aarhus Fremad – Avarta
05.06.2017 15:00 Hvidovre – Thisted
05.06.2017 15:00 Brabrand – Kolding IF

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 15:00 B93 – Kjellerup
10.06.2017 15:00 Avarta – Marienlyst
10.06.2017 15:00 Dalum – Brabrand
10.06.2017 15:00 Thisted – Greve
10.06.2017 15:00 Kolding IF – Hvidovre
10.06.2017 15:00 Brønshøj – Aarhus Fremad
Advertisement

Seneste kampe

Greve
Kjellerup
0 – 4
26. marts 15:00
Færdig
Avarta
Thisted
1 – 1
26. marts 15:00
Færdig
Aarhus Fremad
Marienlyst
1 – 0
25. marts 15:00
Færdig
Brønshøj
Kolding IF
5 – 2
25. marts 15:00
Færdig
Brabrand
B93
4 – 2
25. marts 15:00
Færdig
Dalum
Hvidovre
0 – 1
25. marts 14:00
Færdig

Kommende kampe

Kolding IF
Thisted
vs
1. april 13:00
Ikke startet
Marienlyst
Brønshøj
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Hvidovre
Kjellerup
vs
1. april 15:00
Ikke startet
B93
Dalum
vs
1. april 15:00
Ikke startet
Avarta
Aarhus Fremad
vs
2. april 13:00
Ikke startet
Greve
Brabrand
vs
2. april 13:00
Ikke startet

Turneringer i Danmark