LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
25/5-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Thisted 18 14 3 1 40 - 10 45
2. Brabrand 18 9 8 1 36 - 17 35
3. Kolding IF 18 8 4 6 29 - 23 28
4. Avarta 18 7 6 5 28 - 22 27
5. B93 18 8 2 8 25 - 24 26
6. Kjellerup 18 6 5 7 32 - 28 23
7. Marienlyst 18 6 5 7 24 - 26 23
8. Hvidovre 18 5 7 6 20 - 20 22
9. Aarhus Fremad 18 6 2 10 20 - 32 20
10. Dalum 18 4 6 8 16 - 28 18
11. Brønshøj 18 5 3 10 24 - 37 18
12. Greve 18 3 3 12 15 - 42 12
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
108 24,75 309 2,86 39 (36,1 %) 27 (25,0 %) 42 (38,9 %)
Opdateret:
25/5-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Thisted 9 7 2 0 20 - 6 23
2. Brabrand 9 6 3 0 23 - 9 21
3. Kolding IF 9 3 2 4 11 - 10 11
4. Avarta 9 4 2 3 14 - 9 14
5. B93 9 4 1 4 14 - 13 13
6. Kjellerup 9 2 4 3 16 - 15 10
7. Marienlyst 9 3 4 2 15 - 11 13
8. Hvidovre 9 2 4 3 8 - 8 10
9. Aarhus Fremad 9 3 0 6 8 - 15 9
10. Dalum 9 1 3 5 9 - 18 6
11. Brønshøj 9 3 1 5 13 - 16 10
12. Greve 9 1 1 7 7 - 23 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
108 24,75 309 2,86 39 (36,1 %) 27 (25,0 %) 42 (38,9 %)
Opdateret:
25/5-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Thisted 9 7 1 1 20 - 4 22
2. Brabrand 9 3 5 1 13 - 8 14
3. Kolding IF 9 5 2 2 18 - 13 17
4. Avarta 9 3 4 2 14 - 13 13
5. B93 9 4 1 4 11 - 11 13
6. Kjellerup 9 4 1 4 16 - 13 13
7. Marienlyst 9 3 1 5 9 - 15 10
8. Hvidovre 9 3 3 3 12 - 12 12
9. Aarhus Fremad 9 3 2 4 12 - 17 11
10. Dalum 9 3 3 3 7 - 10 12
11. Brønshøj 9 2 2 5 11 - 21 8
12. Greve 9 2 2 5 8 - 19 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
108 24,75 309 2,86 39 (36,1 %) 27 (25,0 %) 42 (38,9 %)
Opdateret:
25/5-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Thisted 8 0 2,22 0,56
2. Brabrand 4 0 2,00 0,94
3. Kolding IF 3 2 1,61 1,28
4. Avarta 2 0 1,56 1,22
5. B93 1 4 1,39 1,33
6. Kjellerup 2 2 1,78 1,56
7. Marienlyst 1 5 1,33 1,44
8. Hvidovre 4 3 1,11 1,11
9. Aarhus Fremad 5 3 1,11 1,78
10. Dalum 1 5 0,89 1,56
11. Brønshøj 1 4 1,33 2,06
12. Greve 0 4 0,83 2,33
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
108 24,75 309 2,86 39 (36,1 %) 27 (25,0 %) 42 (38,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
25/5-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Mål    Spiller Klub
10    Sonny Jakobsen Thisted
9    Mikkel Agger Thisted
6    Sebastian Czajkowski B93
6    Kenan Hajdarevic Brabrand
6    Esben Petersen Marienlyst
5    Thomas Christiansen Avarta
5    Christoffer Boateng Brønshøj
5    Mikkel Dahl Kjellerup
5    Lasse Møberg Kjellerup
4    Jakob Eigaard Dalum
4    Rune Nautrup Kolding IF
4    Andre Jepsen Kolding IF
4    Anders Thomsen Marienlyst
3    Esben Lauridsen Aarhus Fremad
3    Emil Thomsen Avarta
3    Christian Offenberg Avarta
3    Peter Benjaminsen Avarta
3    Nicolai Olsen B93
3    Christoffer Hansen Brabrand
3    Mathias Haarup Brabrand
3    Jakob Sparholt Greve
3    Nicolai Nielsen Greve
3    Casper Löween Jensen Hvidovre
3    Alexandar Lazarevic Hvidovre
3    Kristoffer Lind Kjellerup
3    Sebastian Denius Kjellerup
3    Martin Hedeager Jensen Kolding IF
3    Jonas Hansen Marienlyst
3    Mads Lauritsen Thisted
3    Sead Gavranovic Thisted
2    Mathias Nygaard Kristensen Aarhus Fremad
2    Malte Færge Aarhus Fremad
2    Frederik Sundstrup Avarta
2    Peter Bjur B93
2    Simon Riis Brabrand
2    Mike Kaljo Brabrand
2    Nichlas Ørbæk Knudsen Brabrand
2    Rasmus Ingemann Brabrand
2    Oskar Tranberg Brønshøj
2    Younes Nielsen Brønshøj
2    Patrick Naundrup Brønshøj
2    Kasper Vindelev Johansen Dalum
2    Rasmus Tangvig Sørensen Greve
2    Frederik Krabbe Hvidovre
2    Luka Dumic Hvidovre
2    Louka Andreasen Hvidovre
2    Søren Andreasen Kolding IF
2    Mads Zederkof Kolding IF
2    Jeff Mensah Thisted
1    Martin Frandsen Aarhus Fremad
1    Jeppe Carstensen Aarhus Fremad
1    Victor Nielsen Aarhus Fremad
1    Andreas Damgaard Aarhus Fremad
1    Mads Rønne Aarhus Fremad
1    Mathias Valentin Aarhus Fremad
1    Mallik Conradsen Avarta
1    Saban Özdogan Avarta
1    Berat Beciri Avarta
1    Thiago Avarta
1    Asger Højmark-Jensen Avarta
1    Mathias Cordua Avarta
1    Andreas Heimer B93
1    Mohammad Ali B93
1    Martin Heisterberg B93
1    Mikkel Mouritz B93
1    Emmanuel Ogude B93
1    Jesper Brinck Brabrand
1    Mikkel Ørbech Brabrand
1    Gökhan Tokay Brabrand
1    Daniel Boye Handlos Lundholm Brabrand
1    Jeffrey Ofori Brønshøj
1    Oscar Buch Brønshøj
1    Morten Levinsen Brønshøj
1    Jack Nielsen Dalum
1    Anders Staldgaard Dalum
1    Mads Augustinus Hansen Dalum
1    Fillip Bidstrup Greve
1    Jonathan Melchiorsen Greve
1    Nicolaj Clausen Greve
1    Lasse Hansen Hvidovre
1    Magnus Fredslund Hvidovre
1    Simon Vetter Kjellerup
1    Patrick Bang Nielsen Kjellerup
1    Malthe Dahl Overgaard Kjellerup
1    Mathias Gertsen Kjellerup
1    Kenneth Nielsen Kjellerup
1    Mathias Høgsholt Kolding IF
1    Sebastian Sommer Kolding IF
1    Emil Peter Jørgensen Marienlyst
1    Nick Ragus Marienlyst
1    Jens Riis Marienlyst
1    Anders Kolind Marienlyst
1    Lasse Thomsen Marienlyst
1    Allan Hövenhoff Thisted
Vis hele listen
Opdateret:
25/5-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Opdateret:
25/5-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Opdateret:
25/5-2017 16:52
Danmark
2. Division Oprykningsspil (16 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Thisted 6.061 505 3.960 660 2.101 350
2. Hvidovre 4.868 406 3.090 515 1.778 296
3. Brønshøj 4.857 405 2.549 425 2.308 385
4. Aarhus Fremad 4.349 362 2.356 393 1.993 332
5. Kolding IF 4.190 349 2.004 334 2.186 364
6. Avarta 4.093 341 2.216 369 1.877 313
7. Dalum 4.012 334 1.675 279 2.337 390
8. Marienlyst 3.621 302 1.222 204 2.399 400
9. Kjellerup 3.300 275 1.314 219 1.986 331
10. B93 3.191 266 1.371 229 1.820 303
11. Brabrand 3.045 254 1.383 231 1.662 277
12. Greve 2.857 238 1.082 180 1.775 296
Oprykning

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:00 Marienlyst – Brabrand 2 – 2
18.03.2017 14:30 Kjellerup – Brønshøj 2 – 0
18.03.2017 15:00 Kolding IF – Avarta 3 – 1
18.03.2017 15:00 Hvidovre – Aarhus Fremad 0 – 0
19.03.2017 13:00 Thisted – Dalum 1 – 1
19.03.2017 13:00 B93 – Greve 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 14:00 Dalum – Hvidovre 0 – 1
25.03.2017 15:00 Brabrand – B93 4 – 2
25.03.2017 15:00 Brønshøj – Kolding IF 5 – 2
25.03.2017 15:00 Aarhus Fremad – Marienlyst 1 – 0
26.03.2017 15:00 Avarta – Thisted 1 – 1
26.03.2017 15:00 Greve – Kjellerup 0 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:00 Kolding IF – Thisted 0 – 2
01.04.2017 15:00 Marienlyst – Brønshøj 4 – 1
01.04.2017 15:00 Hvidovre – Kjellerup 2 – 0
01.04.2017 15:00 B93 – Dalum 4 – 0
02.04.2017 13:00 Greve – Brabrand 1 – 1
02.04.2017 13:00 Avarta – Aarhus Fremad 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 Kolding IF – Brabrand 1 – 1
08.04.2017 13:30 Kjellerup – Avarta 1 – 2
08.04.2017 14:00 Dalum – Aarhus Fremad 3 – 2
08.04.2017 15:00 Thisted – B93 1 – 0
08.04.2017 15:00 Hvidovre – Marienlyst 1 – 2
08.04.2017 15:00 Brønshøj – Greve 2 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 13:00 Avarta – Dalum 2 – 0
13.04.2017 14:00 Brabrand – Hvidovre 2 – 2
13.04.2017 15:00 B93 – Kolding IF 0 – 1
13.04.2017 15:00 Brønshøj – Thisted 0 – 2
13.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – Greve 1 – 0
13.04.2017 15:00 Marienlyst – Kjellerup 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 14:00 Brabrand – Dalum 1 – 1
17.04.2017 15:00 Marienlyst – Avarta 2 – 2
17.04.2017 15:00 Kjellerup – B93 1 – 3
17.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – Brønshøj 1 – 0
17.04.2017 15:00 Hvidovre – Kolding IF 1 – 1
17.04.2017 15:00 Greve – Thisted 0 – 5

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 Kolding IF – Aarhus Fremad 3 – 0
22.04.2017 14:00 Dalum – Kjellerup 1 – 1
22.04.2017 15:00 Brønshøj – Brabrand 0 – 2
22.04.2017 15:00 B93 – Marienlyst 1 – 3
23.04.2017 13:00 Avarta – Greve 4 – 1
23.04.2017 15:00 Thisted – Hvidovre 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:30 Kjellerup – Kolding IF 2 – 2
29.04.2017 14:00 Brabrand – Avarta 2 – 2
29.04.2017 14:00 Dalum – Brønshøj 1 – 2
29.04.2017 15:00 Thisted – Marienlyst 4 – 0
29.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – B93 1 – 2
30.04.2017 13:00 Greve – Hvidovre 1 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 14:00 Marienlyst – Aarhus Fremad 0 – 1
06.05.2017 15:00 Brønshøj – Kjellerup 1 – 3
06.05.2017 15:00 Hvidovre – Dalum 1 – 0
06.05.2017 15:00 B93 – Thisted 0 – 3
07.05.2017 13:00 Avarta – Kolding IF 1 – 0
07.05.2017 16:00 Brabrand – Greve 4 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 15:00 Kolding IF – Brønshøj 1 – 2
13.05.2017 15:00 Kjellerup – Greve 5 – 1
13.05.2017 15:00 Marienlyst – Hvidovre 3 – 2
13.05.2017 15:00 Aarhus Fremad – Dalum 0 – 2
13.05.2017 15:15 B93 – Brabrand 2 – 1
14.05.2017 13:00 Thisted – Avarta 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:00 Dalum – Thisted 0 – 3
20.05.2017 15:00 Kolding IF – B93 1 – 0
20.05.2017 15:00 Brønshøj – Marienlyst 1 – 0
21.05.2017 13:00 Greve – Aarhus Fremad 2 – 3
21.05.2017 13:00 Avarta – Kjellerup 2 – 3
21.05.2017 13:00 Hvidovre – Brabrand 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 14:00 Brabrand – Marienlyst 3 – 0
25.05.2017 14:00 Dalum – B93 1 – 1
25.05.2017 15:00 Aarhus Fremad – Kolding IF 1 – 2
25.05.2017 15:00 Greve – Avarta 1 – 3
25.05.2017 15:00 Kjellerup – Hvidovre 1 – 1
25.05.2017 15:00 Thisted – Brønshøj 4 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 13:00 Marienlyst – Thisted
28.05.2017 13:00 B93 – Aarhus Fremad
28.05.2017 13:00 Kolding IF – Kjellerup
28.05.2017 13:00 Avarta – Brabrand
28.05.2017 15:00 Brønshøj – Dalum
28.05.2017 15:00 Hvidovre – Greve

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 19:00 Dalum – Avarta
01.06.2017 19:00 Greve – B93
01.06.2017 19:00 Thisted – Kolding IF
01.06.2017 19:00 Aarhus Fremad – Hvidovre
01.06.2017 19:00 Kjellerup – Marienlyst
01.06.2017 19:00 Brabrand – Brønshøj

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.06.2017 15:00 Greve – Brønshøj
05.06.2017 15:00 Kjellerup – Dalum
05.06.2017 15:00 Marienlyst – B93
05.06.2017 15:00 Aarhus Fremad – Avarta
05.06.2017 15:00 Hvidovre – Thisted
05.06.2017 15:00 Brabrand – Kolding IF

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 15:00 B93 – Kjellerup
10.06.2017 15:00 Avarta – Marienlyst
10.06.2017 15:00 Dalum – Brabrand
10.06.2017 15:00 Thisted – Greve
10.06.2017 15:00 Kolding IF – Hvidovre
10.06.2017 15:00 Brønshøj – Aarhus Fremad
Advertisement

Seneste kampe

Thisted
Brønshøj
4 – 1
25. maj 15:00
Færdig
Kjellerup
Hvidovre
1 – 1
25. maj 15:00
Færdig
Greve
Avarta
1 – 3
25. maj 15:00
Færdig
Aarhus Fremad
Kolding IF
1 – 2
25. maj 15:00
Færdig
Brabrand
Marienlyst
3 – 0
25. maj 14:00
Færdig
Dalum
B93
1 – 1
25. maj 14:00
Færdig

Kommende kampe

Avarta
Brabrand
vs
28. maj 13:00
Ikke startet
Kolding IF
Kjellerup
vs
28. maj 13:00
Ikke startet
B93
Aarhus Fremad
vs
28. maj 13:00
Ikke startet
Marienlyst
Thisted
vs
28. maj 13:00
Ikke startet
Brønshøj
Dalum
vs
28. maj 15:00
Ikke startet
Hvidovre
Greve
vs
28. maj 15:00
Ikke startet

Turneringer i Danmark