LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Avarta

Om Avarta

Land: Danmark
Stadion: Espelundens Stadion
Kapacitet: 6000 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Avarta

Turnering Placering Form
2. Division Oprykningsspil #4
er ubesejret 5 kampe i træk
DBU Pokalen 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Avarta fra nyhedsarkivet

Nyheder om Avarta

20/06 17:29
10/06 16:53
05/06 16:54
03/06 20:49
01/06 21:04
28/05 14:55
25/05 16:53
21/05 15:00
14/05 15:05
07/05 15:19


Spillertrup for Avarta

Nr. Navn Position
1. Jacob Jensen (22 år) Målmand
2. Jacob Albrechtsen (27 år) Forsvar
3. Mikkel Dige (20 år) Forsvar
5. Mathias Cordua (22 år) Forsvar
6. Frederik Sundstrup (23 år) Forsvar
7. Peter Benjaminsen (34 år) Midtbane
8. Asger Højmark-Jensen (21 år) Midtbane
9. Thomas Christiansen (28 år) Angreb
10. Jesper Larsen (31 år) Midtbane
11. Christian Offenberg (29 år) Angreb
12. Berat Beciri (21 år) Angreb
13. Emil Thomsen (21 år) Midtbane
14. Christopher Jakobsen (22 år) Midtbane
16. Morten Bank (20 år) Målmand
17. Saban Özdogan (27 år) Midtbane
18. Kristian Ellegaard (25 år) Midtbane
19. Jetmir Aslani (25 år) Midtbane
20. Oscar Skjold Pedersen (22 år) Forsvar
23. Mallik Conradsen (26 år) Forsvar
Simon Ustrup (20 år) Forsvar
Thiago (28 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Frem
Avarta
1 – 2
6. august 15:00
1. runde
Fremad Amager
Avarta
2 – 1
10. august 18:30
1. runde
Avarta
HIK
3 – 0
14. august 13:00
2. runde
Avarta
Brønshøj
1 – 1
21. august 13:00
3. runde
Fredensborg BI
Avarta
1 – 2
27. august 13:00
4. runde
Avarta
B93
0 – 1
4. september 13:00
5. runde
Holbæk
Avarta
2 – 2
9. september 19:00
6. runde
Avarta
Hvidovre
2 – 0
18. september 13:00
7. runde
HIK
Avarta
2 – 3
23. september 18:30
8. runde
Avarta
Fredensborg BI
4 – 0
2. oktober 13:00
9. runde
Brønshøj
Avarta
2 – 3
8. oktober 15:00
10. runde
Hvidovre
Avarta
0 – 0
14. oktober 18:30
11. runde
Avarta
Frem
1 – 1
23. oktober 13:00
12. runde
B93
Avarta
0 – 0
29. oktober 14:00
13. runde
Avarta
Holbæk
2 – 1
5. november 14:00
14. runde
Kolding IF
Avarta
3 – 1
18. marts 15:00
1. runde
Avarta
Thisted
1 – 1
26. marts 15:00
2. runde
Avarta
Aarhus Fremad
1 – 2
2. april 13:00
3. runde
Kjellerup
Avarta
1 – 2
8. april 13:30
4. runde
Avarta
Dalum
2 – 0
13. april 13:00
5. runde
Marienlyst
Avarta
2 – 2
17. april 15:00
6. runde
Avarta
Greve
4 – 1
23. april 13:00
7. runde
Brabrand
Avarta
2 – 2
29. april 14:00
8. runde
Avarta
Kolding IF
1 – 0
7. maj 13:00
9. runde
Thisted
Avarta
2 – 1
14. maj 13:00
10. runde
Avarta
Kjellerup
2 – 3
21. maj 13:00
11. runde
Greve
Avarta
1 – 3
25. maj 15:00
12. runde
Avarta
Brabrand
2 – 0
28. maj 13:00
13. runde
Dalum
Avarta
0 – 3
1. juni 19:15
14. runde
Aarhus Fremad
Avarta
2 – 2
5. juni 15:00
15. runde
Avarta
Marienlyst
3 – 0
10. juni 15:00
16. runde