LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Greve

Om Greve

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Greve

Turnering Placering Form
2. Division Oprykningsspil #12
har tabt 7 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Greve fra nyhedsarkivet

Nyheder om Greve

21/05 15:00
13/05 16:56
08/05 17:07
08/05 13:55
07/05 18:05
30/04 15:13
23/04 15:06
19/04 12:10
17/04 16:55
13/04 16:53


Spillertrup for Greve

Nr. Navn Position
1. Nicky Jensen (32 år) Målmand
2. Villads Bache (23 år) Midtbane
3. Nicolaj Clausen (21 år)
4. Jakob Sparholt (30 år) Midtbane
5. Philip Olsen (31 år) Midtbane
6. Lucas Sander Petersen (20 år) Midtbane
7. Kristian Karsum (24 år) Midtbane
8. Fillip Bidstrup (21 år)
9. Rasmus Tangvig Sørensen (26 år) Midtbane
11. Patrik Jensen (29 år) Angreb
12. Jonathan Melchiorsen (21 år)
13. Nicolai Nielsen (24 år) Angreb
14. Anders Hunsballe (24 år)
15. Sebastian Frank
16. Rasmus Thomsen (20 år)
17. Patrick Juhl (30 år) Angreb
19. Edonis Emini (28 år) Forsvar
20. Mikkel Føge (31 år) Midtbane
Jacob Berthelsen (30 år) Forsvar
Martin Søndergaard (32 år) Forsvar
Benjamin Vielsted (22 år) Midtbane
Sian Hansen (25 år) Midtbane
Christian Larsson (26 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Svendborg
Greve
1 – 1
6. august 15:00
1. runde
Greve
Middelfart
1 – 3
14. august 13:00
2. runde
Næsby
Greve
1 – 4
20. august 15:00
3. runde
Greve
Marienlyst
1 – 0
28. august 13:00
4. runde
Greve
FC Sydvest
3 – 0
4. september 13:00
5. runde
Kolding IF
Greve
1 – 1
10. september 17:00
6. runde
Dalum
Greve
0 – 1
17. september 14:00
7. runde
Greve
Næsby
0 – 0
25. september 13:00
8. runde
Greve
FC Svendborg
1 – 1
2. oktober 14:00
9. runde
Middelfart
Greve
3 – 1
8. oktober 14:00
10. runde
Greve
Kolding IF
1 – 3
16. oktober 13:00
11. runde
Marienlyst
Greve
0 – 0
22. oktober 14:00
12. runde
Greve
Dalum
0 – 1
29. oktober 14:00
13. runde
FC Sydvest
Greve
0 – 1
5. november 14:00
14. runde
B93
Greve
2 – 1
19. marts 13:00
1. runde
Greve
Kjellerup
0 – 4
26. marts 15:00
2. runde
Greve
Brabrand
1 – 1
2. april 13:00
3. runde
Brønshøj
Greve
2 – 3
8. april 15:00
4. runde
Aarhus Fremad
Greve
1 – 0
13. april 15:00
5. runde
Greve
Thisted
0 – 5
17. april 15:00
6. runde
Avarta
Greve
4 – 1
23. april 13:00
7. runde
Greve
Hvidovre
1 – 3
30. april 13:00
8. runde
Brabrand
Greve
4 – 0
7. maj 16:00
9. runde
Kjellerup
Greve
5 – 1
13. maj 15:00
10. runde
Greve
Aarhus Fremad
2 – 3
21. maj 13:00
11. runde
Greve
Avarta
vs
25. maj 15:00
12. runde
Hvidovre
Greve
vs
28. maj 15:00
13. runde
Greve
B93
vs
1. juni 19:00
14. runde
Greve
Brønshøj
vs
5. juni 15:00
15. runde
Thisted
Greve
vs
10. juni 15:00
16. runde