LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Danmark
2. Division

Gruppespillet

Gruppe 1KVUTMP
Avarta 1485125-1229
Hvidovre 1475223-1426
B93 1472520-1723
Brønshøj 1464422-1722
Frem 1464421-1722
Fredensborg BI 1442812-2414
HIK 14401018-2812
Holbæk 1414917-297
Gruppe 2KVUTMP
Kolding IF 1491437-2428
Dalum 1456318-1621
Greve 1455416-1420
Marienlyst 1454515-1519
Næsby 1452717-2517
FC Sydvest 1443724-2715
Middelfart 1474326-2013
FC Svendborg 1423914-269
Gruppe 3KVUTMP
Brabrand 14104029-934
Thisted 1493227-1430
Kjellerup 1473429-2224
Aarhus Fremad 1462627-3020
Odder 1445519-2517
VSK Aarhus 1425719-2711
Jammerbugt FC 1432920-2911
Vejgaard 1414916-307
NedrykningsspilKVUTMP
Middelfart 13101229-1531
Frem 1393125-1030
VSK Aarhus 1365225-1723
Næsby 1361616-2219
Odder 1365219-1417
FC Sydvest 1345420-2117
Holbæk 1342716-1914
HIK 1341817-2113
Jammerbugt FC 1334616-2113
FC Svendborg 1333712-1912
Fredensborg BI 1333710-1812
Vejgaard 1323813-219
OprykningsspilKVUTMP
Thisted 1393124-830
Brabrand 1367025-1325
Kolding IF 1363423-1721
Marienlyst 1355321-1520
Avarta 1355319-1420
B93 1361620-1719
Hvidovre 1336413-1415
Dalum 1335512-2114
Aarhus Fremad 1342714-2414
Kjellerup 1333718-2112
Greve 1333710-2412
Brønshøj 1323817-289
Oprykning
Nedrykning
Oprykning playoff
Nedrykning playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.08.2016 19:00 Kjellerup – Odder 0 – 1
05.08.2016 18:00 Brabrand – VSK Aarhus 3 – 0
05.08.2016 19:00 Jammerbugt FC – Vejgaard 3 – 2
05.08.2016 19:00 Kolding IF – Marienlyst 1 – 2
05.08.2016 19:00 Aarhus Fremad – Thisted 1 – 2
06.08.2016 13:00 HIK – Fredensborg BI 0 – 2
06.08.2016 14:00 Middelfart – Dalum 0 – 0
06.08.2016 15:00 B93 – Brønshøj 4 – 1
06.08.2016 15:00 FC Svendborg – Greve 1 – 1
06.08.2016 15:00 Næsby – FC Sydvest 3 – 1
06.08.2016 15:00 Frem – Avarta 1 – 2
07.08.2016 13:00 Holbæk – Hvidovre 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:30 Dalum – Kolding IF 1 – 5
12.08.2016 19:00 Thisted – Odder 2 – 0
13.08.2016 13:00 Fredensborg BI – Frem 0 – 0
13.08.2016 13:00 VSK Aarhus – Jammerbugt FC 1 – 1
13.08.2016 13:00 FC Sydvest – FC Svendborg 2 – 2
13.08.2016 14:00 Brabrand – Kjellerup 2 – 1
13.08.2016 14:00 Marienlyst – Næsby 2 – 0
13.08.2016 15:00 Aarhus Fremad – Vejgaard 2 – 1
13.08.2016 15:00 B93 – Hvidovre 1 – 3
13.08.2016 15:00 Brønshøj – Holbæk 1 – 1
14.08.2016 13:00 Greve – Middelfart 1 – 3
14.08.2016 13:00 Avarta – HIK 3 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:00 Odder – Brabrand 1 – 1
19.08.2016 18:15 Kjellerup – VSK Aarhus 1 – 1
19.08.2016 18:30 FC Svendborg – Dalum 1 – 3
19.08.2016 19:00 Jammerbugt FC – Aarhus Fremad 0 – 3
20.08.2016 13:00 Vejgaard – Thisted 0 – 4
20.08.2016 13:00 FC Sydvest – Kolding IF 4 – 2
20.08.2016 14:00 Marienlyst – Middelfart 1 – 1
20.08.2016 15:00 Frem – B93 2 – 0
20.08.2016 15:00 Næsby – Greve 1 – 4
21.08.2016 13:00 Avarta – Brønshøj 1 – 1
21.08.2016 13:00 Holbæk – HIK 1 – 2
21.08.2016 15:00 Hvidovre – Fredensborg BI 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:00 Kolding IF – FC Svendborg 3 – 1
26.08.2016 19:00 Thisted – Kjellerup 2 – 0
27.08.2016 13:00 VSK Aarhus – Aarhus Fremad 0 – 1
27.08.2016 13:00 Fredensborg BI – Avarta 1 – 2
27.08.2016 13:00 HIK – Frem 1 – 2
27.08.2016 14:00 Middelfart – Næsby 4 – 1
27.08.2016 14:00 Dalum – FC Sydvest 2 – 2
27.08.2016 14:00 Brabrand – Jammerbugt FC 2 – 1
27.08.2016 15:00 Odder – Vejgaard 1 – 0
27.08.2016 15:00 Brønshøj – Hvidovre 0 – 0
27.08.2016 15:00 B93 – Holbæk 1 – 2
28.08.2016 13:00 Greve – Marienlyst 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 18:00 Aarhus Fremad – Brabrand 0 – 3
03.09.2016 13:00 VSK Aarhus – Odder 1 – 3
03.09.2016 14:00 Middelfart – Kolding IF 2 – 5
03.09.2016 14:00 Dalum – Næsby 0 – 1
03.09.2016 15:00 FC Svendborg – Marienlyst 0 – 2
03.09.2016 15:00 Thisted – Jammerbugt FC 3 – 2
03.09.2016 15:00 Frem – Brønshøj 0 – 2
04.09.2016 13:00 Greve – FC Sydvest 3 – 0
04.09.2016 13:00 Avarta – B93 0 – 1
04.09.2016 13:00 Holbæk – Fredensborg BI 2 – 2
04.09.2016 15:00 Hvidovre – HIK 2 – 1
04.09.2016 16:00 Kjellerup – Vejgaard 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 17:45 Næsby – FC Svendborg 3 – 2
09.09.2016 19:00 Holbæk – Avarta 2 – 2
10.09.2016 13:00 FC Sydvest – Middelfart 1 – 2
10.09.2016 13:00 Vejgaard – VSK Aarhus 1 – 2
10.09.2016 13:00 Fredensborg BI – Brønshøj 1 – 0
10.09.2016 13:00 HIK – B93 0 – 2
10.09.2016 14:00 Brabrand – Thisted 2 – 0
10.09.2016 14:05 Marienlyst – Dalum 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 15:00 Frem – Hvidovre 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 15:00 Jammerbugt FC – Kjellerup 3 – 4
10.09.2016 15:00 Odder – Aarhus Fremad 1 – 4
10.09.2016 17:00 Kolding IF – Greve 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 13:00 VSK Aarhus – Thisted 1 – 2
17.09.2016 13:00 Vejgaard – Brabrand 1 – 1
17.09.2016 13:00 FC Sydvest – Marienlyst 0 – 1
17.09.2016 13:30 Kjellerup – Aarhus Fremad 2 – 2
17.09.2016 14:00 Dalum – Greve 0 – 1
17.09.2016 14:00 Middelfart – FC Svendborg 3 – 1
17.09.2016 15:00 Frem – Holbæk 5 – 1
17.09.2016 15:00 Odder – Jammerbugt FC 0 – 0
17.09.2016 15:00 Næsby – Kolding IF 1 – 3
17.09.2016 15:00 Brønshøj – HIK 1 – 2
18.09.2016 13:00 Avarta – Hvidovre 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 17:00 Brabrand – Odder 4 – 1
23.09.2016 18:30 HIK – Avarta 2 – 3
23.09.2016 19:00 Thisted – Vejgaard 1 – 1
23.09.2016 19:15 Kolding IF – Dalum 0 – 1
24.09.2016 13:00 Fredensborg BI – Hvidovre 0 – 2
24.09.2016 13:00 VSK Aarhus – Kjellerup 2 – 4
24.09.2016 13:00 B93 – Frem 1 – 1
24.09.2016 14:00 Middelfart – Marienlyst 2 – 1
24.09.2016 15:00 FC Svendborg – FC Sydvest 2 – 0
24.09.2016 15:00 Aarhus Fremad – Jammerbugt FC 0 – 5
25.09.2016 13:00 Holbæk – Brønshøj 1 – 2
25.09.2016 13:00 Greve – Næsby 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 18:30 Hvidovre – B93 0 – 1
01.10.2016 13:00 HIK – Holbæk 3 – 1
01.10.2016 13:00 FC Sydvest – Dalum 0 – 2
01.10.2016 13:00 Vejgaard – Aarhus Fremad 1 – 4
01.10.2016 13:30 Kjellerup – Brabrand 1 – 1
01.10.2016 14:00 Marienlyst – Kolding IF 1 – 2
01.10.2016 15:00 Næsby – Middelfart 1 – 0
01.10.2016 15:00 Odder – VSK Aarhus 3 – 3
01.10.2016 15:00 Jammerbugt FC – Thisted 2 – 1
01.10.2016 15:00 Brønshøj – Frem 1 – 0
02.10.2016 13:00 Avarta – Fredensborg BI 4 – 0
02.10.2016 14:00 Greve – FC Svendborg 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2016 19:00 B93 – Fredensborg BI 0 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 19:00 Kolding IF – FC Sydvest 3 – 4
08.10.2016 13:00 VSK Aarhus – Brabrand 1 – 2
08.10.2016 13:00 Fredensborg BI – Holbæk 1 – 0
08.10.2016 13:00 Vejgaard – Jammerbugt FC 2 – 1
08.10.2016 14:00 Middelfart – Greve 3 – 1
08.10.2016 14:00 Dalum – Marienlyst 2 – 2
08.10.2016 15:00 Brønshøj – Avarta 2 – 3
08.10.2016 15:00 Odder – Kjellerup 0 – 1
08.10.2016 15:00 FC Svendborg – Næsby 1 – 0
08.10.2016 15:00 B93 – HIK 4 – 2
08.10.2016 15:00 Thisted – Aarhus Fremad 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 15:00 Hvidovre – Frem 4 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 18:30 Hvidovre – Avarta 0 – 0
15.10.2016 13:00 HIK – Brønshøj 0 – 3
15.10.2016 13:30 Kjellerup – Thisted 1 – 2
15.10.2016 14:00 Marienlyst – FC Sydvest 0 – 4
15.10.2016 14:00 Brabrand – Vejgaard 1 – 0
15.10.2016 15:00 Jammerbugt FC – Odder 1 – 2
15.10.2016 15:00 Næsby – Dalum 1 – 1
15.10.2016 15:00 Frem – Fredensborg BI 3 – 2
15.10.2016 15:00 FC Svendborg – Middelfart 0 – 1
15.10.2016 15:00 Aarhus Fremad – VSK Aarhus 3 – 2
16.10.2016 13:00 Greve – Kolding IF 1 – 3
16.10.2016 13:00 Holbæk – B93 2 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 18:30 Hvidovre – Holbæk 2 – 1
21.10.2016 19:00 Kolding IF – Middelfart 3 – 1
22.10.2016 13:00 Vejgaard – Odder 2 – 2
22.10.2016 13:00 FC Sydvest – Næsby 3 – 1
22.10.2016 13:00 Fredensborg BI – HIK 0 – 4
22.10.2016 14:00 Marienlyst – Greve 0 – 0
22.10.2016 14:00 Dalum – FC Svendborg 3 – 1
22.10.2016 15:00 Jammerbugt FC – Brabrand 0 – 3
22.10.2016 15:00 Aarhus Fremad – Kjellerup 2 – 4
22.10.2016 15:00 Brønshøj – B93 2 – 1
23.10.2016 13:00 Avarta – Frem 1 – 1
23.10.2016 13:00 Thisted – VSK Aarhus 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 Næsby – Marienlyst 1 – 0
29.10.2016 14:00 B93 – Avarta 0 – 0
29.10.2016 14:00 Greve – Dalum 0 – 1
29.10.2016 14:00 Middelfart – FC Sydvest 3 – 3
29.10.2016 14:00 Odder – Thisted 1 – 3
29.10.2016 14:00 Brabrand – Aarhus Fremad 3 – 1
29.10.2016 14:00 Brønshøj – Fredensborg BI 3 – 0
29.10.2016 14:00 HIK – Hvidovre 0 – 1
29.10.2016 14:00 Holbæk – Frem 0 – 1
29.10.2016 14:00 VSK Aarhus – Vejgaard 1 – 1
29.10.2016 14:00 FC Svendborg – Kolding IF 1 – 2
29.10.2016 14:00 Kjellerup – Jammerbugt FC 3 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 Marienlyst – FC Svendborg 2 – 0
05.11.2016 14:00 Jammerbugt FC – VSK Aarhus 1 – 3
05.11.2016 14:00 FC Sydvest – Greve 0 – 1
05.11.2016 14:00 Kolding IF – Næsby 4 – 3
05.11.2016 14:00 Fredensborg BI – B93 0 – 1
05.11.2016 14:00 Dalum – Middelfart 1 – 1
05.11.2016 14:00 Thisted – Brabrand 1 – 1
05.11.2016 14:00 Aarhus Fremad – Odder 3 – 3
05.11.2016 14:00 Vejgaard – Kjellerup 3 – 4
05.11.2016 14:00 Hvidovre – Brønshøj 3 – 3
05.11.2016 14:00 Avarta – Holbæk 2 – 1
05.11.2016 14:00 Frem – HIK 3 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 14:00 Marienlyst – Brabrand 2 – 2
18.03.2017 14:30 Kjellerup – Brønshøj 2 – 0
18.03.2017 15:00 FC Svendborg – VSK Aarhus 0 – 4
18.03.2017 15:00 Vejgaard – Næsby 2 – 2
18.03.2017 15:00 Odder – Fredensborg BI 1 – 0
18.03.2017 15:00 Frem – FC Sydvest 1 – 1
18.03.2017 15:00 HIK – Jammerbugt FC 1 – 1
18.03.2017 15:00 Kolding IF – Avarta 3 – 1
18.03.2017 15:00 Hvidovre – Aarhus Fremad 0 – 0
19.03.2017 13:00 B93 – Greve 2 – 1
19.03.2017 13:00 Thisted – Dalum 1 – 1
19.03.2017 15:00 Holbæk – Middelfart 4 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 13:00 VSK Aarhus – Frem 1 – 1
25.03.2017 14:00 Dalum – Hvidovre 0 – 1
25.03.2017 15:00 FC Sydvest – Holbæk 2 – 1
25.03.2017 15:00 Fredensborg BI – Vejgaard 1 – 0
25.03.2017 15:00 Middelfart – HIK 2 – 1
25.03.2017 15:00 Jammerbugt FC – FC Svendborg 0 – 0
25.03.2017 15:00 Næsby – Odder 1 – 0
25.03.2017 15:00 Aarhus Fremad – Marienlyst 1 – 0
25.03.2017 15:00 Brabrand – B93 4 – 2
25.03.2017 15:00 Brønshøj – Kolding IF 5 – 2
26.03.2017 15:00 Avarta – Thisted 1 – 1
26.03.2017 15:00 Greve – Kjellerup 0 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:00 VSK Aarhus – Fredensborg BI 3 – 0
01.04.2017 13:00 Vejgaard – Middelfart 0 – 1
01.04.2017 13:00 Kolding IF – Thisted 0 – 2
01.04.2017 15:00 Marienlyst – Brønshøj 4 – 1
01.04.2017 15:00 HIK – FC Sydvest 1 – 2
01.04.2017 15:00 Odder – Holbæk 0 – 0
01.04.2017 15:00 B93 – Dalum 4 – 0
01.04.2017 15:00 Jammerbugt FC – Næsby 3 – 0
01.04.2017 15:00 Hvidovre – Kjellerup 2 – 0
01.04.2017 15:00 FC Svendborg – Frem 0 – 1
02.04.2017 13:00 Avarta – Aarhus Fremad 1 – 2
02.04.2017 13:00 Greve – Brabrand 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 Kolding IF – Brabrand 1 – 1
08.04.2017 13:00 Fredensborg BI – Middelfart 0 – 1
08.04.2017 13:30 Kjellerup – Avarta 1 – 2
08.04.2017 14:00 Dalum – Aarhus Fremad 3 – 2
08.04.2017 15:00 Frem – Jammerbugt FC 3 – 1
08.04.2017 15:00 Næsby – VSK Aarhus 1 – 3
08.04.2017 15:00 Vejgaard – HIK 3 – 1
08.04.2017 15:00 Hvidovre – Marienlyst 1 – 2
08.04.2017 15:00 Brønshøj – Greve 2 – 3
08.04.2017 15:00 FC Sydvest – Odder 2 – 2
08.04.2017 15:00 Thisted – B93 1 – 0
09.04.2017 15:00 Holbæk – FC Svendborg 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 13:00 Avarta – Dalum 2 – 0
13.04.2017 14:00 Brabrand – Hvidovre 2 – 2
13.04.2017 15:00 FC Svendborg – Fredensborg BI 2 – 2
13.04.2017 15:00 Jammerbugt FC – FC Sydvest 2 – 1
13.04.2017 15:00 HIK – Næsby 0 – 2
13.04.2017 15:00 Middelfart – Odder 3 – 1
13.04.2017 15:00 Brønshøj – Thisted 0 – 2
13.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – Greve 1 – 0
13.04.2017 15:00 Marienlyst – Kjellerup 2 – 0
13.04.2017 15:00 Frem – Vejgaard 1 – 0
13.04.2017 15:00 B93 – Kolding IF 0 – 1
13.04.2017 15:00 VSK Aarhus – Holbæk 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 13:00 Vejgaard – FC Svendborg 0 – 2
17.04.2017 14:00 Brabrand – Dalum 1 – 1
17.04.2017 15:00 Kjellerup – B93 1 – 3
17.04.2017 15:00 Middelfart – VSK Aarhus 4 – 1
17.04.2017 15:00 Hvidovre – Kolding IF 1 – 1
17.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – Brønshøj 1 – 0
17.04.2017 15:00 Marienlyst – Avarta 2 – 2
17.04.2017 15:00 Odder – HIK 2 – 0
17.04.2017 15:00 Greve – Thisted 0 – 5
17.04.2017 15:00 FC Sydvest – Fredensborg BI 1 – 0
17.04.2017 15:00 Næsby – Frem 0 – 3
17.04.2017 15:00 Holbæk – Jammerbugt FC 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 VSK Aarhus – FC Sydvest 1 – 1
22.04.2017 13:00 Kolding IF – Aarhus Fremad 3 – 0
22.04.2017 14:00 Dalum – Kjellerup 1 – 1
22.04.2017 15:00 B93 – Marienlyst 1 – 3
22.04.2017 15:00 Brønshøj – Brabrand 0 – 2
22.04.2017 15:00 Fredensborg BI – Næsby 0 – 1
22.04.2017 15:00 Frem – Odder 1 – 2
22.04.2017 15:00 FC Svendborg – HIK 0 – 2
22.04.2017 15:00 Jammerbugt FC – Middelfart 1 – 4
23.04.2017 13:00 Avarta – Greve 4 – 1
23.04.2017 15:00 Thisted – Hvidovre 2 – 0
23.04.2017 15:00 Holbæk – Vejgaard 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:30 Kjellerup – Kolding IF
29.04.2017 14:00 Dalum – Brønshøj
29.04.2017 14:00 Brabrand – Avarta
29.04.2017 15:00 Odder – FC Svendborg
29.04.2017 15:00 Aarhus Fremad – B93
29.04.2017 15:00 Middelfart – Frem
29.04.2017 15:00 FC Sydvest – Vejgaard
29.04.2017 15:00 Fredensborg BI – Jammerbugt FC
29.04.2017 15:00 HIK – VSK Aarhus
29.04.2017 15:00 Næsby – Holbæk
29.04.2017 15:00 Thisted – Marienlyst
30.04.2017 13:00 Greve – Hvidovre

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 13:00 Vejgaard – Fredensborg BI
06.05.2017 14:00 VSK Aarhus – Næsby
06.05.2017 14:00 Marienlyst – Aarhus Fremad
06.05.2017 15:00 B93 – Thisted
06.05.2017 15:00 Brønshøj – Kjellerup
06.05.2017 15:00 Hvidovre – Dalum
06.05.2017 15:00 FC Sydvest – Frem
06.05.2017 15:00 HIK – Middelfart
06.05.2017 15:00 FC Svendborg – Jammerbugt FC
07.05.2017 13:00 Avarta – Kolding IF
07.05.2017 15:00 Holbæk – Odder
07.05.2017 16:00 Brabrand – Greve

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 15:00 Kolding IF – Brønshøj
13.05.2017 15:00 Kjellerup – Greve
13.05.2017 15:00 Marienlyst – Hvidovre
13.05.2017 15:00 B93 – Brabrand
13.05.2017 15:00 Jammerbugt FC – HIK
13.05.2017 15:00 Fredensborg BI – VSK Aarhus
13.05.2017 15:00 Middelfart – Holbæk
13.05.2017 15:00 Odder – FC Sydvest
13.05.2017 15:00 Næsby – Vejgaard
13.05.2017 15:00 Frem – FC Svendborg
13.05.2017 15:00 Aarhus Fremad – Dalum
14.05.2017 13:00 Thisted – Avarta

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 VSK Aarhus – FC Svendborg
20.05.2017 14:00 Dalum – Thisted
20.05.2017 15:00 HIK – Odder
20.05.2017 15:00 Kolding IF – B93
20.05.2017 15:00 Brønshøj – Marienlyst
20.05.2017 15:00 Vejgaard – Frem
20.05.2017 15:00 Næsby – Jammerbugt FC
20.05.2017 15:00 Middelfart – Fredensborg BI
21.05.2017 13:00 Avarta – Kjellerup
21.05.2017 13:00 Hvidovre – Brabrand
21.05.2017 13:00 Greve – Aarhus Fremad
21.05.2017 15:00 Holbæk – FC Sydvest

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 14:00 Dalum – B93
25.05.2017 14:00 Brabrand – Marienlyst
25.05.2017 15:00 Kjellerup – Hvidovre
25.05.2017 15:00 Thisted – Brønshøj
25.05.2017 15:00 Aarhus Fremad – Kolding IF
25.05.2017 15:00 Greve – Avarta
27.05.2017 15:00 Fredensborg BI – Odder
27.05.2017 15:00 Jammerbugt FC – Holbæk
27.05.2017 15:00 FC Sydvest – HIK
27.05.2017 15:00 VSK Aarhus – Middelfart
27.05.2017 15:00 FC Svendborg – Vejgaard
27.05.2017 15:00 Frem – Næsby

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 13:00 Avarta – Brabrand
28.05.2017 13:00 Kolding IF – Kjellerup
28.05.2017 14:00 Marienlyst – Thisted
28.05.2017 15:00 B93 – Aarhus Fremad
28.05.2017 15:00 Brønshøj – Dalum
28.05.2017 15:00 Hvidovre – Greve
01.06.2017 19:00 Middelfart – Jammerbugt FC
01.06.2017 19:00 Vejgaard – FC Sydvest
01.06.2017 19:00 Næsby – HIK
01.06.2017 19:00 Odder – Frem
01.06.2017 19:00 Holbæk – VSK Aarhus
01.06.2017 19:00 Fredensborg BI – FC Svendborg

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2017 19:00 Greve – B93
01.06.2017 19:00 Dalum – Avarta
01.06.2017 19:00 Thisted – Kolding IF
01.06.2017 19:00 Aarhus Fremad – Hvidovre
01.06.2017 19:00 Kjellerup – Marienlyst
01.06.2017 19:00 Brabrand – Brønshøj
05.06.2017 13:00 Jammerbugt FC – Fredensborg BI
05.06.2017 15:00 FC Svendborg – Holbæk
05.06.2017 15:00 Odder – Næsby
05.06.2017 15:00 FC Sydvest – VSK Aarhus
05.06.2017 15:00 HIK – Vejgaard
05.06.2017 15:00 Frem – Middelfart

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.06.2017 15:00 Kjellerup – Dalum
05.06.2017 15:00 Greve – Brønshøj
05.06.2017 15:00 Brabrand – Kolding IF
05.06.2017 15:00 Hvidovre – Thisted
05.06.2017 15:00 Aarhus Fremad – Avarta
05.06.2017 15:00 Marienlyst – B93
10.06.2017 15:00 Holbæk – Næsby
10.06.2017 15:00 Jammerbugt FC – Frem
10.06.2017 15:00 FC Svendborg – Odder
10.06.2017 15:00 VSK Aarhus – HIK
10.06.2017 15:00 Fredensborg BI – FC Sydvest

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 15:00 B93 – Kjellerup

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 15:00 Middelfart – Vejgaard

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 15:00 Kolding IF – Hvidovre
10.06.2017 15:00 Brønshøj – Aarhus Fremad
10.06.2017 15:00 Thisted – Greve
10.06.2017 15:00 Dalum – Brabrand
10.06.2017 15:00 Avarta – Marienlyst
17.06.2017 15:00 FC Sydvest – Jammerbugt FC
17.06.2017 15:00 Næsby – Fredensborg BI
17.06.2017 15:00 Odder – Middelfart
17.06.2017 15:00 HIK – FC Svendborg
17.06.2017 15:00 Frem – VSK Aarhus
17.06.2017 15:00 Vejgaard – Holbæk
Advertisement

Turneringer i Danmark