LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Danmark
2. Division

Gruppespillet

Gruppe 1KVUTMP
Brønshøj 22005-16
Hvidovre 21105-24
Skovshoved 21104-24
B93 21013-43
Frem 20203-32
AB 20113-41
Hillerød 20112-41
Næstved 20021-60
Gruppe 2KVUTMP
Kolding IF 22006-26
Marienlyst 22006-26
Avarta 21103-24
Middelfart 21014-33
Greve 21013-33
HIK 20111-41
Næsby 20022-50
Dalum 20022-60
Gruppe 3KVUTMP
Jammerbugt FC 21103-24
Kjellerup 21102-14
Aarhus Fremad 21101-04
IF Lyseng 21013-33
Ringkøbing 21012-23
FC Sydvest 20202-22
VSK Aarhus 20112-31
Odder 20022-4-6
Oprykning playoff
Nedrykning playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 18:30 Dalum – Kolding IF 1 – 4
04.08.2017 19:00 Kjellerup – Odder 2 – 1
05.08.2017 13:00 HIK – Avarta 1 – 1
05.08.2017 14:00 Greve – Næsby 2 – 1
05.08.2017 14:00 Marienlyst – Middelfart 3 – 1
05.08.2017 15:00 FC Sydvest – VSK Aarhus 1 – 1
05.08.2017 15:00 Brønshøj – B93 3 – 1
05.08.2017 15:00 AB – Hvidovre 2 – 2
05.08.2017 15:00 Frem – Hillerød 2 – 2
06.08.2017 13:00 Næstved – Skovshoved 1 – 3
06.08.2017 13:00 IF Lyseng – Jammerbugt FC 1 – 2
06.08.2017 13:30 Ringkøbing – Aarhus Fremad 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:30 Hvidovre – Næstved 3 – 0
11.08.2017 18:45 Odder – Ringkøbing 1 – 2
12.08.2017 13:00 B93 – AB 2 – 1
12.08.2017 14:00 Middelfart – HIK 3 – 0
12.08.2017 15:00 Kolding IF – Greve 2 – 1
12.08.2017 15:00 Næsby – Marienlyst 1 – 3
12.08.2017 15:00 Skovshoved – Frem 1 – 1
12.08.2017 15:00 Hillerød – Brønshøj 0 – 2
12.08.2017 15:00 Aarhus Fremad – Kjellerup 0 – 0
12.08.2017 15:00 Jammerbugt FC – FC Sydvest 1 – 1
13.08.2017 13:00 Avarta – Dalum 2 – 1
15.08.2017 19:00 VSK Aarhus – IF Lyseng 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 Marienlyst – Kolding IF
18.08.2017 18:30 Hvidovre – B93
19.08.2017 13:00 HIK – Næsby
19.08.2017 13:30 Kjellerup – IF Lyseng
19.08.2017 14:00 Dalum – Greve
19.08.2017 15:00 Odder – Jammerbugt FC
19.08.2017 15:00 Aarhus Fremad – FC Sydvest
19.08.2017 15:00 Brønshøj – Skovshoved
19.08.2017 15:00 Frem – Næstved
19.08.2017 15:00 AB – Hillerød
20.08.2017 13:00 Avarta – Middelfart
20.08.2017 13:30 Ringkøbing – VSK Aarhus

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:15 IF Lyseng – Aarhus Fremad
25.08.2017 18:15 FC Sydvest – Kjellerup
25.08.2017 18:30 Næsby – Avarta
25.08.2017 19:00 AB – Frem
26.08.2017 13:00 VSK Aarhus – Odder

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 13:00 B93 – Hillerød

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 Middelfart – Dalum
26.08.2017 14:00 Greve – Marienlyst
26.08.2017 15:00 Kolding IF – HIK
26.08.2017 15:00 Jammerbugt FC – Ringkøbing
26.08.2017 15:00 Skovshoved – Hvidovre
27.08.2017 13:00 Næstved – Brønshøj

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 13:00 VSK Aarhus – Aarhus Fremad
02.09.2017 13:00 B93 – Næstved
02.09.2017 13:30 Kjellerup – Jammerbugt FC
02.09.2017 14:00 Dalum – Næsby
02.09.2017 14:00 Middelfart – Kolding IF
02.09.2017 15:00 Hillerød – Skovshoved
02.09.2017 15:00 Brønshøj – AB
02.09.2017 15:00 HIK – Marienlyst
02.09.2017 15:00 Frem – Hvidovre
02.09.2017 15:00 Odder – IF Lyseng
03.09.2017 13:00 Avarta – Greve
03.09.2017 13:30 Ringkøbing – FC Sydvest

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 17:30 Aarhus Fremad – Odder
08.09.2017 18:30 Hvidovre – Brønshøj
08.09.2017 19:00 Marienlyst – Dalum
09.09.2017 13:00 IF Lyseng – FC Sydvest
09.09.2017 14:00 Greve – HIK
09.09.2017 15:00 Næsby – Middelfart
09.09.2017 15:00 Kolding IF – Avarta
09.09.2017 15:00 Frem – B93
09.09.2017 15:00 Skovshoved – AB
09.09.2017 15:00 Jammerbugt FC – VSK Aarhus
09.09.2017 15:00 Kjellerup – Ringkøbing
10.09.2017 13:00 Næstved – Hillerød

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 13:00 HIK – Dalum
16.09.2017 13:00 VSK Aarhus – Kjellerup
16.09.2017 13:00 B93 – Skovshoved
16.09.2017 14:00 Middelfart – Greve
16.09.2017 15:00 Kolding IF – Næsby
16.09.2017 15:00 Jammerbugt FC – Aarhus Fremad
16.09.2017 15:00 FC Sydvest – Odder
16.09.2017 15:00 AB – Næstved
16.09.2017 15:00 Hillerød – Hvidovre
16.09.2017 15:00 Brønshøj – Frem
17.09.2017 13:00 Avarta – Marienlyst
17.09.2017 13:30 Ringkøbing – IF Lyseng

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 13:00 IF Lyseng – VSK Aarhus
23.09.2017 13:00 Odder – Kjellerup
23.09.2017 14:00 Greve – Kolding IF
23.09.2017 14:00 Dalum – Middelfart
23.09.2017 14:00 Marienlyst – Næsby
23.09.2017 15:00 Frem – AB
23.09.2017 15:00 Skovshoved – Brønshøj

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 15:00 Hillerød – B93

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 15:00 FC Sydvest – Jammerbugt FC
23.09.2017 15:00 Aarhus Fremad – Ringkøbing
24.09.2017 13:00 Næstved – Hvidovre
24.09.2017 13:00 Avarta – HIK

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 18:30 Hvidovre – Skovshoved
30.09.2017 13:00 VSK Aarhus – FC Sydvest
30.09.2017 13:00 IF Lyseng – Odder
30.09.2017 13:00 HIK – Kolding IF
30.09.2017 13:30 Kjellerup – Aarhus Fremad
30.09.2017 14:00 Middelfart – Marienlyst
30.09.2017 14:00 Dalum – Avarta
30.09.2017 15:00 Hillerød – Frem
30.09.2017 15:00 AB – B93
30.09.2017 15:00 Næsby – Greve
30.09.2017 15:00 Brønshøj – Næstved
01.10.2017 13:30 Ringkøbing – Jammerbugt FC

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2017 18:30 Hvidovre – AB
07.10.2017 13:00 B93 – Brønshøj
07.10.2017 14:00 Marienlyst – HIK
07.10.2017 14:00 Greve – Dalum
07.10.2017 15:00 Kolding IF – Middelfart
07.10.2017 15:00 Skovshoved – Hillerød
07.10.2017 15:00 FC Sydvest – Ringkøbing
07.10.2017 15:00 Odder – VSK Aarhus
07.10.2017 15:00 Jammerbugt FC – Kjellerup
07.10.2017 15:00 Aarhus Fremad – IF Lyseng
08.10.2017 13:00 Avarta – Næsby
08.10.2017 13:00 Næstved – Frem

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 13:00 HIK – Greve
14.10.2017 13:00 IF Lyseng – Ringkøbing
14.10.2017 13:00 VSK Aarhus – Jammerbugt FC
14.10.2017 13:30 Kjellerup – FC Sydvest
14.10.2017 14:00 Dalum – Marienlyst
14.10.2017 14:00 Middelfart – Avarta
14.10.2017 15:00 Odder – Aarhus Fremad
14.10.2017 15:00 Brønshøj – Hvidovre
14.10.2017 15:00 Frem – Skovshoved
14.10.2017 15:00 Hillerød – AB
14.10.2017 15:00 Næsby – Kolding IF
15.10.2017 13:00 Næstved – B93

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 18:30 Hvidovre – Hillerød
20.10.2017 19:00 AB – Brønshøj
21.10.2017 13:00 B93 – Frem
21.10.2017 14:00 Greve – Middelfart
21.10.2017 14:00 Marienlyst – Avarta
21.10.2017 15:00 Aarhus Fremad – VSK Aarhus
21.10.2017 15:00 Jammerbugt FC – Odder
21.10.2017 15:00 Næsby – HIK
21.10.2017 15:00 Kolding IF – Dalum
21.10.2017 15:00 Skovshoved – Næstved
21.10.2017 15:00 FC Sydvest – IF Lyseng
22.10.2017 13:30 Ringkøbing – Kjellerup

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 15:00 VSK Aarhus – Ringkøbing
28.10.2017 15:00 IF Lyseng – Kjellerup
28.10.2017 15:00 Aarhus Fremad – Jammerbugt FC
28.10.2017 15:00 Odder – FC Sydvest
28.10.2017 15:00 Marienlyst – Greve
28.10.2017 15:00 Dalum – HIK
28.10.2017 15:00 Middelfart – Næsby
28.10.2017 15:00 Brønshøj – Hillerød
28.10.2017 15:00 Hvidovre – Frem
28.10.2017 15:00 Skovshoved – B93
28.10.2017 15:00 Næstved – AB
28.10.2017 15:00 Avarta – Kolding IF

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 Greve – Avarta
04.11.2017 14:00 Kjellerup – VSK Aarhus
04.11.2017 14:00 Jammerbugt FC – IF Lyseng
04.11.2017 14:00 FC Sydvest – Aarhus Fremad
04.11.2017 14:00 Kolding IF – Marienlyst
04.11.2017 14:00 B93 – Hvidovre
04.11.2017 14:00 HIK – Middelfart
04.11.2017 14:00 Næsby – Dalum
04.11.2017 14:00 AB – Skovshoved
04.11.2017 14:00 Frem – Brønshøj
04.11.2017 14:00 Hillerød – Næstved
04.11.2017 14:00 Ringkøbing – Odder
Advertisement

Turneringer i Danmark