LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Varde (k)

Om Varde (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Varde (k)

Turnering Placering Form
3F Kvalifikation (k) #1
har vundet 3 kampe i træk
Kvinde-LP (k) Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Varde (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om Varde (k)

27/05 14:22
26/05 15:35
20/05 15:03
19/05 12:15
18/05 08:54
15/05 12:20
13/05 15:10
12/05 18:12
12/05 17:23
12/05 13:03


Spillertrup for Varde (k)

Nr. Navn Position
1. Carolin Edenhofner Målmand
2. Pernille Andreasen Forsvar
3. Signe Brinch Nielsen (19 år) Forsvar
4. Emma Hoffmann Dyrvig Angreb
5. Jane Jeppesen Midtbane
6. Sarah Støckler (18 år) Midtbane
8. Michelle Lindhard Jørgensen Angreb
9. Silvia Leonessi Midtbane
10. Rikke Marie Madsen (19 år) Midtbane
11. Freja Jensen Angreb
13. Chrestine Nielsen Forsvar
15. Louise Nygaard Nielsen Forsvar
16. Ida Rindom (21 år) Målmand
18. Line Vilhelmsen Midtbane
19. Astrid Rindom (17 år) Forsvar
20. Julie Dollerup Skov (20 år) Midtbane
21. Solveig Andersen (17 år) Angreb
22. Frida Petersen (17 år) Forsvar
23. Laura Bahl (21 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Varde (k)
Skovbakken (k)
0 – 0
14. august 15:00
1. runde
Stensballe IK (k)
Varde (k)
0 – 3
17. august 18:15
4. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Varde (k)
3 – 0
20. august 13:00
2. runde
Varde (k)
Odense Q (k)
0 – 4
26. august 18:45
3. runde
Varde (k)
Vejle Boldklub (k)
1 – 2
31. august 18:30
4. runde
Fortuna Hjørring (k)
Varde (k)
9 – 3
3. september 16:00
5. runde
Skovbakken (k)
Varde (k)
0 – 1
6. september 19:00
5. runde
Varde (k)
Brøndby IF (k)
0 – 8
10. september 12:30
6. runde
KoldingQ (k)
Varde (k)
4 – 0
24. september 13:00
7. runde
Skovbakken (k)
Varde (k)
5 – 0
2. oktober 13:00
8. runde
Varde (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
2 – 4
8. oktober 12:30
9. runde
Odense Q (k)
Varde (k)
5 – 1
15. oktober 10:30
10. runde
Vejle Boldklub (k)
Varde (k)
2 – 1
29. oktober 13:00
11. runde
Varde (k)
Fortuna Hjørring (k)
1 – 5
5. november 12:30
12. runde
Brøndby IF (k)
Varde (k)
10 – 0
12. november 14:00
13. runde
Varde (k)
KoldingQ (k)
0 – 5
19. november 13:00
14. runde
Raklev (k)
Varde (k)
0 – 4
11. marts 13:00
Kvartfinaler
Sundby BK (k)
Varde (k)
1 – 1
18. marts 15:30
Semifinaler
Varde (k)
Sundby BK (k)
5 – 1
25. marts 15:00
Semifinaler
SønderjyskE (k)
Varde (k)
0 – 1
1. april 12:30
1. runde
Varde (k)
VSK Aarhus (k)
3 – 0
17. april 12:30
2. runde
Sundby BK (k)
Varde (k)
3 – 3
22. april 13:00
3. runde
Næsby (k)
Varde (k)
3 – 1
29. april 12:00
4. runde
Varde (k)
Odense Q (k)
2 – 0
7. maj 13:00
5. runde
Varde (k)
Brøndby IF (k)
1 – 3
12. maj 15:00
Finale
Varde (k)
SønderjyskE (k)
7 – 1
20. maj 12:30
6. runde
VSK Aarhus (k)
Varde (k)
0 – 1
27. maj 11:00
7. runde
Varde (k)
Sundby BK (k)
vs
3. juni 12:30
8. runde
Varde (k)
Næsby (k)
vs
10. juni 12:30
9. runde
Odense Q (k)
Varde (k)
vs
17. juni 15:00
10. runde