LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for Ballerup-Skovlunde (k)

Om Ballerup-Skovlunde (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Ballerup-Skovlunde (k)

Turnering Placering Form
3F Slutspil (k) #6
har vundet seneste kamp
Kvinde-LP (k) Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Ballerup-Skovlunde (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ballerup-Skovlunde (k)

27/05 16:08
20/05 17:51
19/05 17:51
16/05 20:53
16/05 13:06
15/05 20:56
14/05 09:00
09/05 09:07
06/05 15:02
06/05 09:00


Spillertrup for Ballerup-Skovlunde (k)

Nr. Navn Fysik Position
1. Naja Bahrenscheer (20 år) 173 cm / 58 kg Målmand
2. Olivia Drost (17 år) 170 cm / 66 kg Forsvar
3. Michelle Madsen (26 år) 160 cm / 56 kg Midtbane
4. Kamilla Karlsen (17 år) 170 cm / 58 kg Midtbane
5. Laura Pedersen (20 år) 174 cm / 65 kg Forsvar
6. Pernille Larsen (18 år) 167 cm / 57 kg Midtbane
9. Agnete Nielsen (18 år) 167 cm / 59 kg Angreb
10. Sarah Jankovska (17 år) 167 cm / 60 kg Midtbane
11. Tanya Arngrimsen (21 år) 168 cm / 51 kg Angreb
12. Josefine Krum (20 år) 167 cm / 52 kg Forsvar
13. Julie Nowak (21 år) 168 cm / 64 kg Forsvar
14. Silke Sofie Holme Bonnén (17 år) 167 cm / 66 kg Forsvar
15. Karoline Petersen (19 år) 172 cm / 57 kg Midtbane
16. Marie Grib (17 år) 169 cm / 58 kg Forsvar
17. Simone Skovgaard (22 år) 171 cm / 70 kg Angreb
18. Cecilie Nielsen (17 år) 169 cm / 62 kg Angreb
19. Natasha Shirazi (21 år) 159 cm / 58 kg Angreb
20. Michaela Schnack (18 år) 173 cm / 59 kg Midtbane
21. Christa Jensen (27 år) 171 cm / 71 kg Målmand
22. Saskia Sonnberg (26 år) 175 cm / 68 kg Forsvar
23. Dajan Hashemi (16 år) 166 cm / 64 kg Angreb
24. Silke Maria Seland (17 år) 174 cm / 56 kg Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

KoldingQ (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
0 – 1
13. august 13:00
1. runde
Greve (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
0 – 7
17. august 18:15
4. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Varde (k)
3 – 0
20. august 13:00
2. runde
Fortuna Hjørring (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
2 – 1
28. august 14:00
3. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Brøndby IF (k)
0 – 2
31. august 18:15
4. runde
Odense Q (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
2 – 2
3. september 13:00
5. runde
Birkerød Skjold (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
0 – 3
7. september 17:15
5. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Vejle Boldklub (k)
1 – 1
10. september 13:00
6. runde
Skovbakken (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
3 – 0
25. september 13:00
7. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
KoldingQ (k)
1 – 2
2. oktober 13:00
8. runde
Varde (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
2 – 4
8. oktober 12:30
9. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Fortuna Hjørring (k)
0 – 4
15. oktober 14:15
10. runde
Brøndby IF (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
4 – 0
30. oktober 14:30
11. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Odense Q (k)
1 – 3
5. november 13:00
12. runde
Vejle Boldklub (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
0 – 1
12. november 14:00
13. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Skovbakken (k)
0 – 3
19. november 13:00
14. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Brøndby IF (k)
2 – 7
11. marts 13:00
Kvartfinaler
Ballerup-Skovlunde (k)
Fortuna Hjørring (k)
0 – 3
14. april 13:00
1. runde
Skovbakken (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
3 – 0
17. april 13:00
2. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Brøndby IF (k)
0 – 1
22. april 13:00
3. runde
KoldingQ (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
2 – 1
6. maj 13:00
5. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Vejle Boldklub (k)
2 – 3
15. maj 19:00
4. runde
Fortuna Hjørring (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
3 – 0
20. maj 16:00
6. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Skovbakken (k)
4 – 1
27. maj 14:15
7. runde
Brøndby IF (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
vs
3. juni 13:00
8. runde
Vejle Boldklub (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
vs
10. juni 15:00
9. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
KoldingQ (k)
vs
17. juni 15:00
10. runde