Tipico 888sport.dk Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
19/7-2016 08:48
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Herlev 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Hillerød 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Jægersborg 0 0 0 0 0 - 0 0
4. KFUM Roskilde 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Kalundborg 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Kastrup 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Stenloese BK 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Taastrup FC 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Vanløse 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Virum Sorgenfri 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
19/7-2016 08:48
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Herlev 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Hillerød 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Jægersborg 0 0 0 0 0 - 0 0
4. KFUM Roskilde 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Kalundborg 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Kastrup 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Stenloese BK 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Taastrup FC 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Vanløse 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Virum Sorgenfri 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
19/7-2016 08:48
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Herlev 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Hillerød 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Jægersborg 0 0 0 0 0 - 0 0
4. KFUM Roskilde 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Kalundborg 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Kastrup 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Stenloese BK 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Taastrup FC 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Vanløse 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Virum Sorgenfri 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
19/7-2016 08:48
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Herlev 0 0 - -
2. Hillerød 0 0 - -
3. Jægersborg 0 0 - -
4. KFUM Roskilde 0 0 - -
5. Kalundborg 0 0 - -
6. Kastrup 0 0 - -
7. Stenloese BK 0 0 - -
8. Taastrup FC 0 0 - -
9. Vanløse 0 0 - -
10. Virum Sorgenfri 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
19/7-2016 08:48
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
19/7-2016 08:48
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
Opdateret:
19/7-2016 08:48
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 13:00 Jægersborg – Kastrup
06.08.2016 14:00 Taastrup FC – Stenloese BK
06.08.2016 15:00 Hillerød – KFUM Roskilde
06.08.2016 15:00 Vanløse – Herlev
06.08.2016 15:30 BSV – Stenloese BK
07.08.2016 13:00 Kalundborg – Virum Sorgenfri

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:30 Herlev – Taastrup FC
12.08.2016 18:30 Herlev – BSV
13.08.2016 13:00 Stenloese BK – Kalundborg
13.08.2016 13:00 Kastrup – Vanløse
13.08.2016 13:30 KFUM Roskilde – Jægersborg

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 Herlev – Kastrup
20.08.2016 13:00 Jægersborg – Virum Sorgenfri
20.08.2016 14:00 Taastrup FC – Kalundborg
20.08.2016 15:00 Hillerød – Stenloese BK
20.08.2016 15:00 Vanløse – KFUM Roskilde
20.08.2016 15:30 BSV – Kalundborg

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.08.2016 18:30 Kastrup – BSV
24.08.2016 18:30 Kastrup – Taastrup FC
27.08.2016 13:00 Virum Sorgenfri – Vanløse
27.08.2016 13:00 Stenloese BK – Jægersborg
27.08.2016 13:30 KFUM Roskilde – Herlev
28.08.2016 13:00 Kalundborg – Hillerød

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 18:00 Herlev – Virum Sorgenfri
03.09.2016 13:00 Kastrup – KFUM Roskilde
03.09.2016 13:00 Jægersborg – Kalundborg
03.09.2016 14:00 Taastrup FC – Hillerød
03.09.2016 15:00 Vanløse – Stenloese BK
03.09.2016 15:30 BSV – Hillerød

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.09.2016 19:00 Virum Sorgenfri – Hillerød

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 13:00 Virum Sorgenfri – Kastrup
10.09.2016 13:00 Stenloese BK – Herlev
10.09.2016 13:30 KFUM Roskilde – Taastrup FC
10.09.2016 13:30 KFUM Roskilde – BSV
10.09.2016 15:00 Hillerød – Jægersborg
11.09.2016 13:00 Kalundborg – Vanløse

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 18:30 Herlev – Kalundborg
17.09.2016 13:00 Kastrup – Stenloese BK
17.09.2016 13:30 KFUM Roskilde – Virum Sorgenfri
17.09.2016 14:00 Taastrup FC – Jægersborg
17.09.2016 15:00 Vanløse – Hillerød
17.09.2016 15:30 BSV – Jægersborg

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 13:00 Jægersborg – Vanløse
24.09.2016 13:00 Stenloese BK – KFUM Roskilde
24.09.2016 13:00 Virum Sorgenfri – Taastrup FC
24.09.2016 15:00 Hillerød – Herlev
24.09.2016 15:30 BSV – Virum Sorgenfri
25.09.2016 13:00 Kalundborg – Kastrup

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 18:30 Herlev – Jægersborg
01.10.2016 13:00 Virum Sorgenfri – Stenloese BK
01.10.2016 13:00 Kastrup – Hillerød
01.10.2016 13:30 KFUM Roskilde – Kalundborg
01.10.2016 15:00 Vanløse – BSV
01.10.2016 15:00 Vanløse – Taastrup FC

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 18:30 Herlev – Vanløse
08.10.2016 13:00 Stenloese BK – Taastrup FC
08.10.2016 13:00 Virum Sorgenfri – Kalundborg
08.10.2016 13:00 Kastrup – Jægersborg
08.10.2016 13:00 Stenloese BK – BSV
08.10.2016 13:30 KFUM Roskilde – Hillerød

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 13:00 Jægersborg – KFUM Roskilde
15.10.2016 14:00 Taastrup FC – Herlev
15.10.2016 15:00 Vanløse – Kastrup
15.10.2016 15:30 BSV – Herlev
16.10.2016 13:00 Kalundborg – Stenloese BK
16.10.2016 15:00 Hillerød – Virum Sorgenfri

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 13:00 Kastrup – Herlev
22.10.2016 13:00 Virum Sorgenfri – Jægersborg
22.10.2016 13:00 Stenloese BK – Hillerød
22.10.2016 13:30 KFUM Roskilde – Vanløse
23.10.2016 13:00 Kalundborg – BSV
23.10.2016 13:00 Kalundborg – Taastrup FC

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 18:30 Herlev – KFUM Roskilde
29.10.2016 13:00 Jægersborg – Stenloese BK
29.10.2016 14:00 Taastrup FC – Kastrup
29.10.2016 15:00 Hillerød – Kalundborg
29.10.2016 15:00 BSV – Kastrup
29.10.2016 15:00 Vanløse – Virum Sorgenfri

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:00 Virum Sorgenfri – Herlev
05.11.2016 13:00 Stenloese BK – Vanløse
05.11.2016 13:30 KFUM Roskilde – Kastrup
05.11.2016 14:00 Hillerød – Taastrup FC
05.11.2016 14:00 Hillerød – BSV
06.11.2016 13:00 Kalundborg – Jægersborg

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 18:30 Herlev – Stenloese BK
25.03.2017 13:00 Kastrup – Virum Sorgenfri
25.03.2017 13:00 Jægersborg – Hillerød
25.03.2017 14:00 Taastrup FC – KFUM Roskilde
25.03.2017 15:00 Vanløse – Kalundborg
25.03.2017 15:30 BSV – KFUM Roskilde

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:00 Stenloese BK – Kastrup
01.04.2017 13:00 Virum Sorgenfri – KFUM Roskilde
01.04.2017 13:00 Jægersborg – BSV
01.04.2017 13:00 Jægersborg – Taastrup FC
01.04.2017 15:00 Hillerød – Vanløse
02.04.2017 13:00 Kalundborg – Herlev

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 18:30 Herlev – Hillerød
08.04.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Taastrup FC
08.04.2017 13:00 Virum Sorgenfri – BSV
08.04.2017 13:00 Kastrup – Kalundborg
08.04.2017 13:30 KFUM Roskilde – Stenloese BK
08.04.2017 15:00 Vanløse – Jægersborg

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 13:00 Stenloese BK – Virum Sorgenfri
15.04.2017 13:00 Jægersborg – Herlev
15.04.2017 14:00 Taastrup FC – Vanløse
15.04.2017 15:00 Hillerød – Kastrup
15.04.2017 15:30 BSV – Vanløse
16.04.2017 13:00 Kalundborg – KFUM Roskilde

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 Jægersborg – Kastrup
22.04.2017 14:00 Taastrup FC – Stenloese BK
22.04.2017 15:00 Hillerød – KFUM Roskilde
22.04.2017 15:00 Vanløse – Herlev
22.04.2017 15:30 BSV – Stenloese BK
23.04.2017 13:00 Kalundborg – Virum Sorgenfri

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:30 Herlev – BSV
28.04.2017 18:30 Herlev – Taastrup FC
29.04.2017 13:00 Kastrup – Vanløse
29.04.2017 13:00 Stenloese BK – Kalundborg
29.04.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Hillerød
29.04.2017 13:30 KFUM Roskilde – Jægersborg

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 18:30 Herlev – Kastrup
06.05.2017 13:00 Jægersborg – Virum Sorgenfri
06.05.2017 14:00 Taastrup FC – Kalundborg
06.05.2017 15:00 Hillerød – Stenloese BK
06.05.2017 15:00 Vanløse – KFUM Roskilde
06.05.2017 15:30 BSV – Kalundborg

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:00 Stenloese BK – Jægersborg
13.05.2017 13:00 Kastrup – BSV
13.05.2017 13:00 Kastrup – Taastrup FC
13.05.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Vanløse
13.05.2017 13:30 KFUM Roskilde – Herlev
14.05.2017 13:00 Kalundborg – Hillerød

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2017 18:30 Herlev – Virum Sorgenfri
20.05.2017 13:00 Jægersborg – Kalundborg
20.05.2017 13:00 Kastrup – KFUM Roskilde
20.05.2017 14:00 Taastrup FC – Hillerød
20.05.2017 15:00 Vanløse – Stenloese BK
20.05.2017 15:30 BSV – Hillerød

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 13:00 Stenloese BK – Herlev
27.05.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Kastrup
27.05.2017 13:30 KFUM Roskilde – BSV
27.05.2017 13:30 KFUM Roskilde – Taastrup FC
27.05.2017 15:00 Hillerød – Jægersborg
28.05.2017 13:00 Kalundborg – Vanløse

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 18:30 Herlev – Kalundborg
03.06.2017 13:00 Kastrup – Stenloese BK
03.06.2017 13:30 KFUM Roskilde – Virum Sorgenfri
03.06.2017 14:00 Taastrup FC – Jægersborg
03.06.2017 15:00 Vanløse – Hillerød
03.06.2017 15:30 BSV – Jægersborg

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 13:00 Jægersborg – Vanløse
10.06.2017 13:00 Stenloese BK – KFUM Roskilde
10.06.2017 14:00 Taastrup FC – Virum Sorgenfri
10.06.2017 15:00 Hillerød – Herlev
10.06.2017 15:30 BSV – Virum Sorgenfri
11.06.2017 13:00 Kalundborg – Kastrup

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 15:30 Virum Sorgenfri – Stenloese BK
17.06.2017 15:30 Vanløse – BSV
17.06.2017 15:30 Herlev – Jægersborg
17.06.2017 15:30 Kastrup – Hillerød
17.06.2017 15:30 KFUM Roskilde – Kalundborg
17.06.2017 15:30 Vanløse – Taastrup FC
Advertisement

Turneringer i Danmark