LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
4/7-2017 05:30
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FA 2000 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Fredensborg BI 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Herlev 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Holbæk 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Karlslunde IF 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Kastrup 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Ledøje-Smørum 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Slagelse 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Stenloese BK 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Taastrup FC 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
4/7-2017 05:30
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FA 2000 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Fredensborg BI 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Herlev 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Holbæk 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Karlslunde IF 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Kastrup 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Ledøje-Smørum 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Slagelse 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Stenloese BK 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Taastrup FC 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
4/7-2017 05:30
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FA 2000 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Fredensborg BI 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Herlev 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Holbæk 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Karlslunde IF 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Kastrup 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Ledøje-Smørum 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Slagelse 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Stenloese BK 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Taastrup FC 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
4/7-2017 05:30
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FA 2000 0 0 - -
2. Fredensborg BI 0 0 - -
3. Herlev 0 0 - -
4. Holbæk 0 0 - -
5. Karlslunde IF 0 0 - -
6. Kastrup 0 0 - -
7. Ledøje-Smørum 0 0 - -
8. Slagelse 0 0 - -
9. Stenloese BK 0 0 - -
10. Taastrup FC 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
4/7-2017 05:30
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
4/7-2017 05:30
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
Opdateret:
4/7-2017 05:30
Danmark
Danmarksserien Pulje 1 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 Stenloese BK – Karlslunde IF
05.08.2017 13:00 Kastrup – Fredensborg BI
05.08.2017 13:45 FA 2000 – Herlev
06.08.2017 13:30 Holbæk – Taastrup FC
06.08.2017 15:00 Slagelse – Ledøje-Smørum

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:30 Herlev – Kastrup
11.08.2017 18:30 Karlslunde IF – Slagelse
11.08.2017 18:30 Taastrup FC – Stenloese BK
12.08.2017 13:00 Fredensborg BI – Holbæk
12.08.2017 14:00 Ledøje-Smørum – FA 2000

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:00 Fredensborg BI – Herlev
19.08.2017 13:00 Kastrup – Ledøje-Smørum
19.08.2017 13:45 FA 2000 – Karlslunde IF
20.08.2017 13:30 Holbæk – Stenloese BK
20.08.2017 15:00 Slagelse – Taastrup FC

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:30 Herlev – Holbæk
26.08.2017 13:00 Stenloese BK – Slagelse
26.08.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Fredensborg BI
26.08.2017 14:00 Taastrup FC – FA 2000
27.08.2017 13:00 Karlslunde IF – Kastrup

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 18:30 Herlev – Ledøje-Smørum
02.09.2017 13:00 Fredensborg BI – Karlslunde IF
02.09.2017 13:00 Kastrup – Taastrup FC
02.09.2017 13:45 FA 2000 – Stenloese BK
03.09.2017 13:30 Holbæk – Slagelse

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 13:00 Karlslunde IF – Herlev
09.09.2017 13:00 Stenloese BK – Kastrup
09.09.2017 14:00 Taastrup FC – Fredensborg BI
09.09.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Holbæk
10.09.2017 15:00 Slagelse – FA 2000

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 18:30 Herlev – Taastrup FC
16.09.2017 13:00 Kastrup – Slagelse
16.09.2017 13:00 Fredensborg BI – Stenloese BK
16.09.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF
17.09.2017 13:30 Holbæk – FA 2000

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 18:30 Taastrup FC – Ledøje-Smørum
23.09.2017 13:00 Stenloese BK – Herlev
23.09.2017 16:00 FA 2000 – Kastrup
24.09.2017 13:30 Holbæk – Karlslunde IF
24.09.2017 15:00 Slagelse – Fredensborg BI

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 18:30 Herlev – Slagelse
30.09.2017 13:00 Fredensborg BI – FA 2000
30.09.2017 13:00 Karlslunde IF – Taastrup FC
30.09.2017 13:00 Kastrup – Holbæk
30.09.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Stenloese BK

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2017 18:30 Herlev – FA 2000
07.10.2017 13:00 Fredensborg BI – Kastrup
07.10.2017 13:00 Karlslunde IF – Stenloese BK
07.10.2017 13:00 Taastrup FC – Holbæk
07.10.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Slagelse

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 13:00 Kastrup – Herlev
14.10.2017 13:00 Stenloese BK – Taastrup FC
14.10.2017 13:45 FA 2000 – Ledøje-Smørum
15.10.2017 13:30 Holbæk – Fredensborg BI
15.10.2017 15:00 Slagelse – Karlslunde IF

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 18:30 Herlev – Fredensborg BI
21.10.2017 13:00 Stenloese BK – Holbæk
21.10.2017 13:00 Karlslunde IF – FA 2000
21.10.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Kastrup
21.10.2017 14:00 Taastrup FC – Slagelse

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:00 Fredensborg BI – Ledøje-Smørum
28.10.2017 13:00 FA 2000 – Taastrup FC
28.10.2017 15:00 Kastrup – Karlslunde IF
29.10.2017 13:30 Holbæk – Herlev
29.10.2017 15:00 Slagelse – Stenloese BK

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 13:00 Stenloese BK – FA 2000
04.11.2017 13:00 Karlslunde IF – Fredensborg BI
04.11.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Herlev
04.11.2017 14:00 Taastrup FC – Kastrup
05.11.2017 15:00 Slagelse – Holbæk

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.03.2018 18:30 Herlev – Karlslunde IF
24.03.2018 11:00 Fredensborg BI – Taastrup FC
24.03.2018 13:00 Kastrup – Stenloese BK
24.03.2018 14:00 FA 2000 – Slagelse
25.03.2018 13:30 Holbæk – Ledøje-Smørum

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 13:00 Stenloese BK – Fredensborg BI
31.03.2018 14:00 FA 2000 – Holbæk
31.03.2018 14:00 Taastrup FC – Herlev
31.03.2018 15:30 Karlslunde IF – Ledøje-Smørum
01.04.2018 15:00 Slagelse – Kastrup

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2018 18:30 Herlev – Stenloese BK
07.04.2018 11:00 Fredensborg BI – Slagelse
07.04.2018 13:00 Kastrup – FA 2000
07.04.2018 14:00 Ledøje-Smørum – Taastrup FC
07.04.2018 15:30 Karlslunde IF – Holbæk

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 13:00 Stenloese BK – Ledøje-Smørum
14.04.2018 14:00 Taastrup FC – Karlslunde IF
14.04.2018 14:00 FA 2000 – Fredensborg BI
15.04.2018 13:30 Holbæk – Kastrup
15.04.2018 15:00 Slagelse – Herlev

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 13:00 Stenloese BK – Karlslunde IF
21.04.2018 13:00 Kastrup – Fredensborg BI
21.04.2018 14:00 FA 2000 – Herlev
22.04.2018 13:30 Holbæk – Taastrup FC
22.04.2018 15:00 Slagelse – Ledøje-Smørum

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.04.2018 18:30 Herlev – Kastrup
28.04.2018 11:00 Fredensborg BI – Holbæk
28.04.2018 14:00 Taastrup FC – Stenloese BK
28.04.2018 14:00 Ledøje-Smørum – FA 2000
28.04.2018 15:30 Karlslunde IF – Slagelse

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 11:00 Fredensborg BI – Herlev
05.05.2018 13:00 Kastrup – Ledøje-Smørum
05.05.2018 14:00 FA 2000 – Karlslunde IF
06.05.2018 13:30 Holbæk – Stenloese BK
06.05.2018 15:00 Slagelse – Taastrup FC

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2018 18:30 Herlev – Holbæk
12.05.2018 13:00 Stenloese BK – Slagelse
12.05.2018 14:00 Ledøje-Smørum – Fredensborg BI
12.05.2018 14:00 Taastrup FC – FA 2000
12.05.2018 15:30 Karlslunde IF – Kastrup

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2018 18:30 Herlev – Ledøje-Smørum
19.05.2018 11:00 Fredensborg BI – Karlslunde IF
19.05.2018 13:00 Kastrup – Taastrup FC
19.05.2018 14:00 FA 2000 – Stenloese BK
20.05.2018 13:30 Holbæk – Slagelse

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2018 13:00 Stenloese BK – Kastrup
26.05.2018 14:00 Taastrup FC – Fredensborg BI
26.05.2018 14:00 Ledøje-Smørum – Holbæk
26.05.2018 15:30 Karlslunde IF – Herlev
27.05.2018 15:00 Slagelse – FA 2000

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2018 18:30 Herlev – Taastrup FC
02.06.2018 11:00 Fredensborg BI – Stenloese BK
02.06.2018 13:00 Kastrup – Slagelse
02.06.2018 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF
03.06.2018 13:30 Holbæk – FA 2000

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2018 13:00 Stenloese BK – Herlev
09.06.2018 14:00 FA 2000 – Kastrup
09.06.2018 14:00 Taastrup FC – Ledøje-Smørum
10.06.2018 13:30 Holbæk – Karlslunde IF
10.06.2018 15:00 Slagelse – Fredensborg BI

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2018 15:30 Fredensborg BI – FA 2000
16.06.2018 15:30 Herlev – Slagelse
16.06.2018 15:30 Ledøje-Smørum – Stenloese BK
16.06.2018 15:30 Kastrup – Holbæk
16.06.2018 15:30 Karlslunde IF – Taastrup FC
Advertisement

Turneringer i Danmark