Tipico Jack P sportingbet bold.shoppen
Opdateret:
14/9-2014 18:07
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Skanderborg 5 4 1 0 13 - 5 13
2. Ledøje-Smørum 5 4 0 1 18 - 10 12
3. FC Sønderborg 5 3 1 1 11 - 6 10
4. B 1909 5 3 0 2 11 - 9 9
5. Dalum 5 3 0 2 10 - 9 9
6. Otterup 5 2 2 1 6 - 6 8
7. Døllefjelde-Musse 5 2 1 2 9 - 7 7
8. Ringsted 5 2 1 2 9 - 13 7
9. Kalundborg 5 2 0 3 13 - 11 6
10. Marstal/Rise 5 2 0 3 5 - 7 6
11. FA 2000 5 1 1 3 6 - 8 4
12. Næstved II 5 1 1 3 12 - 16 4
13. Slagelse 5 1 0 4 10 - 17 3
14. Næsby 2 5 1 0 4 6 - 15 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 7,21 139 3,97 15 (42,9 %) 4 (11,4 %) 16 (45,7 %)
Opdateret:
14/9-2014 18:07
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Skanderborg 2 2 0 0 8 - 3 6
2. Ledøje-Smørum 2 2 0 0 8 - 1 6
3. FC Sønderborg 2 1 1 0 5 - 4 4
4. B 1909 2 1 0 1 3 - 5 3
5. Dalum 3 2 0 1 9 - 8 6
6. Otterup 3 1 1 1 3 - 4 4
7. Døllefjelde-Musse 2 1 0 1 3 - 1 3
8. Ringsted 3 1 1 1 4 - 4 4
9. Kalundborg 2 1 0 1 6 - 5 3
10. Marstal/Rise 3 1 0 2 4 - 5 3
11. FA 2000 3 0 0 3 2 - 7 0
12. Næstved II 3 1 1 1 7 - 8 4
13. Slagelse 2 0 0 2 0 - 7 0
14. Næsby 2 3 1 0 2 6 - 9 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 7,21 139 3,97 15 (42,9 %) 4 (11,4 %) 16 (45,7 %)
Opdateret:
14/9-2014 18:07
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Skanderborg 3 2 1 0 5 - 2 7
2. Ledøje-Smørum 3 2 0 1 10 - 9 6
3. FC Sønderborg 3 2 0 1 6 - 2 6
4. B 1909 3 2 0 1 8 - 4 6
5. Dalum 2 1 0 1 1 - 1 3
6. Otterup 2 1 1 0 3 - 2 4
7. Døllefjelde-Musse 3 1 1 1 6 - 6 4
8. Ringsted 2 1 0 1 5 - 9 3
9. Kalundborg 3 1 0 2 7 - 6 3
10. Marstal/Rise 2 1 0 1 1 - 2 3
11. FA 2000 2 1 1 0 4 - 1 4
12. Næstved II 2 0 0 2 5 - 8 0
13. Slagelse 3 1 0 2 10 - 10 3
14. Næsby 2 2 0 0 2 0 - 6 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 7,21 139 3,97 15 (42,9 %) 4 (11,4 %) 16 (45,7 %)
Opdateret:
14/9-2014 18:07
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FC Skanderborg 2 1 2,60 1,00
2. Ledøje-Smørum 1 0 3,60 2,00
3. FC Sønderborg 3 1 2,20 1,20
4. B 1909 0 1 2,20 1,80
5. Dalum 1 1 2,00 1,80
6. Otterup 2 1 1,20 1,20
7. Døllefjelde-Musse 1 1 1,80 1,40
8. Ringsted 0 0 1,80 2,60
9. Kalundborg 1 0 2,60 2,20
10. Marstal/Rise 2 1 1,00 1,40
11. FA 2000 1 2 1,20 1,60
12. Næstved II 0 0 2,40 3,20
13. Slagelse 0 2 2,00 3,40
14. Næsby 2 0 3 1,20 3,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 7,21 139 3,97 15 (42,9 %) 4 (11,4 %) 16 (45,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
14/9-2014 18:07
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
14/9-2014 18:07
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
Opdateret:
14/9-2014 18:07
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.

Symbolforklaringer

Oprykning
Nedrykning
Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2014 18:45 Slagelse – Kalundborg 0 – 4
15.08.2014 18:45 Næstved II – Døllefjelde-Musse 2 – 2
16.08.2014 12:00 Ringsted – Otterup 1 – 1
16.08.2014 15:00 Dalum – FA 2000 1 – 4
16.08.2014 15:00 FC Sønderborg – FC Skanderborg 0 – 0
17.08.2014 13:00 Næsby 2 – Ledøje-Smørum 4 – 6
17.08.2014 13:30 Marstal/Rise – B 1909 1 – 0
2. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2014 14:00 Otterup – Dalum 1 – 0
23.08.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Ringsted 6 – 1
23.08.2014 14:00 FA 2000 – Marstal/Rise 0 – 1
23.08.2014 15:00 B 1909 – FC Sønderborg 2 – 1
23.08.2014 15:00 FC Skanderborg – Slagelse 5 – 3
23.08.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – Næsby 2 3 – 0
24.08.2014 13:00 Kalundborg – Næstved II 3 – 1
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2014 12:00 Slagelse – FC Sønderborg 0 – 3
30.08.2014 12:00 Ringsted – Døllefjelde-Musse 2 – 1
30.08.2014 13:00 Næstved II – FC Skanderborg 1 – 3
30.08.2014 13:30 Dalum – Ledøje-Smørum 4 – 2
30.08.2014 15:00 FA 2000 – B 1909 1 – 4
31.08.2014 13:00 Næsby 2 – Kalundborg 2 – 1
31.08.2014 13:30 Marstal/Rise – Otterup 1 – 2
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2014 14:00 Otterup – FA 2000 0 – 0
06.09.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Marstal/Rise 2 – 0
06.09.2014 15:00 B 1909 – Slagelse 1 – 4
06.09.2014 15:00 FC Sønderborg – Næstved II 5 – 4
06.09.2014 15:00 FC Skanderborg – Næsby 2 3 – 0
06.09.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – Dalum 0 – 1
07.09.2014 13:00 Kalundborg – Ringsted 3 – 4
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2014 17:30 Næstved II – Slagelse 4 – 3
13.09.2014 12:00 Ringsted – FC Skanderborg 1 – 2
13.09.2014 14:00 Otterup – B 1909 2 – 4
13.09.2014 15:00 Dalum – Kalundborg 4 – 2
13.09.2014 15:00 FA 2000 – Ledøje-Smørum 1 – 2
14.09.2014 13:00 Næsby 2 – FC Sønderborg 0 – 2
14.09.2014 15:00 Marstal/Rise – Døllefjelde-Musse 2 – 3
6. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2014 12:00 Slagelse – Næsby 2
20.09.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Otterup
20.09.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – FA 2000
20.09.2014 15:00 FC Skanderborg – Dalum
20.09.2014 15:00 FC Sønderborg – Ringsted
21.09.2014 13:00 Kalundborg – Marstal/Rise
21.09.2014 15:00 B 1909 – Næstved II
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2014 12:00 Ringsted – Slagelse
27.09.2014 14:00 Otterup – Døllefjelde-Musse
27.09.2014 14:00 Ledøje-Smørum – B 1909
27.09.2014 15:00 FA 2000 – Kalundborg
27.09.2014 15:00 Dalum – FC Sønderborg
28.09.2014 13:00 Næsby 2 – Næstved II
28.09.2014 15:00 Marstal/Rise – FC Skanderborg
8. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2014 12:00 Slagelse – Dalum
04.10.2014 13:00 Næstved II – Ringsted
04.10.2014 15:00 FC Sønderborg – Marstal/Rise
04.10.2014 15:00 FC Skanderborg – FA 2000
04.10.2014 15:00 B 1909 – Næsby 2
04.10.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – Ledøje-Smørum
05.10.2014 13:00 Kalundborg – Otterup
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2014 12:00 Ringsted – Næsby 2
11.10.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Kalundborg
11.10.2014 14:00 Otterup – FC Skanderborg
11.10.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – B 1909
11.10.2014 15:00 FA 2000 – FC Sønderborg
11.10.2014 15:00 Dalum – Næstved II
12.10.2014 15:00 Marstal/Rise – Slagelse
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2014 12:00 Slagelse – FA 2000
18.10.2014 13:00 Næstved II – Marstal/Rise
18.10.2014 15:00 FC Skanderborg – Ledøje-Smørum
18.10.2014 15:00 B 1909 – Ringsted
19.10.2014 12:30 Næsby 2 – Dalum
19.10.2014 13:00 Kalundborg – Døllefjelde-Musse
19.10.2014 14:00 FC Sønderborg – Otterup
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2014 14:00 Otterup – Slagelse
25.10.2014 14:00 Ledøje-Smørum – FC Sønderborg
25.10.2014 15:00 Døllefjelde-Musse – FC Skanderborg
25.10.2014 15:00 Dalum – Ringsted
25.10.2014 15:00 FA 2000 – Næstved II
26.10.2014 13:00 Kalundborg – B 1909
26.10.2014 15:00 Marstal/Rise – Næsby 2
12. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.11.2014 12:00 Slagelse – Ledøje-Smørum
01.11.2014 12:00 Ringsted – Marstal/Rise
01.11.2014 13:00 Næstved II – Otterup
01.11.2014 14:30 FC Sønderborg – Døllefjelde-Musse
01.11.2014 14:30 FC Skanderborg – Kalundborg
01.11.2014 14:30 Dalum – B 1909
02.11.2014 12:30 Næsby 2 – FA 2000
13. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2014 14:00 B 1909 – FC Skanderborg
08.11.2014 14:00 Døllefjelde-Musse – Slagelse
08.11.2014 14:00 Ledøje-Smørum – Næstved II
08.11.2014 14:00 Otterup – Næsby 2
08.11.2014 15:00 FA 2000 – Ringsted
09.11.2014 13:00 Kalundborg – FC Sønderborg
09.11.2014 14:00 Marstal/Rise – Dalum
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2015 14:00 Otterup – Ringsted
28.03.2015 14:00 Ledøje-Smørum – Næsby 2
28.03.2015 15:00 FA 2000 – Dalum
28.03.2015 15:00 B 1909 – Marstal/Rise
28.03.2015 15:00 FC Skanderborg – FC Sønderborg
28.03.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – Næstved II
29.03.2015 13:00 Kalundborg – Slagelse
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2015 12:00 Slagelse – FC Skanderborg
06.04.2015 12:00 Ringsted – Ledøje-Smørum
06.04.2015 12:00 Næsby 2 – Døllefjelde-Musse
06.04.2015 13:00 Næstved II – Kalundborg
06.04.2015 15:00 Dalum – Otterup
06.04.2015 15:00 Marstal/Rise – FA 2000
06.04.2015 15:00 FC Sønderborg – B 1909
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
11.04.2015 14:00 Otterup – Marstal/Rise
11.04.2015 14:00 Ledøje-Smørum – Dalum
11.04.2015 15:00 B 1909 – FA 2000
11.04.2015 15:00 FC Skanderborg – Næstved II
11.04.2015 15:00 FC Sønderborg – Slagelse
11.04.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – Ringsted
12.04.2015 13:00 Kalundborg – Næsby 2
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2015 12:00 Ringsted – Kalundborg
18.04.2015 12:00 Slagelse – B 1909
18.04.2015 13:00 Næstved II – FC Sønderborg
18.04.2015 15:00 FA 2000 – Otterup
18.04.2015 15:00 Dalum – Døllefjelde-Musse
19.04.2015 12:00 Næsby 2 – FC Skanderborg
19.04.2015 15:00 Marstal/Rise – Ledøje-Smørum
18. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2015 12:00 Slagelse – Næstved II
25.04.2015 14:00 Ledøje-Smørum – FA 2000
25.04.2015 15:00 B 1909 – Otterup
25.04.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – Marstal/Rise
25.04.2015 15:00 FC Sønderborg – Næsby 2
25.04.2015 15:00 FC Skanderborg – Ringsted
26.04.2015 13:00 Kalundborg – Dalum
19. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
02.05.2015 12:00 Ringsted – FC Sønderborg
02.05.2015 13:00 Næstved II – B 1909
02.05.2015 14:00 Otterup – Ledøje-Smørum
02.05.2015 15:00 FA 2000 – Døllefjelde-Musse
02.05.2015 15:00 Dalum – FC Skanderborg
03.05.2015 12:00 Næsby 2 – Slagelse
03.05.2015 15:00 Marstal/Rise – Kalundborg
20. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
09.05.2015 12:00 Slagelse – Ringsted
09.05.2015 13:00 Næstved II – Næsby 2
09.05.2015 15:00 B 1909 – Ledøje-Smørum
09.05.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – Otterup
09.05.2015 15:00 FC Skanderborg – Marstal/Rise
09.05.2015 15:00 FC Sønderborg – Dalum
10.05.2015 13:00 Kalundborg – FA 2000
21. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2015 12:00 Ringsted – Næstved II
16.05.2015 14:00 Otterup – Kalundborg
16.05.2015 14:00 Ledøje-Smørum – Døllefjelde-Musse
16.05.2015 15:00 Dalum – Slagelse
16.05.2015 15:00 FA 2000 – FC Skanderborg
17.05.2015 12:00 Næsby 2 – B 1909
17.05.2015 15:00 Marstal/Rise – FC Sønderborg
22. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.05.2015 12:00 Slagelse – Marstal/Rise
23.05.2015 13:00 Næstved II – Dalum
23.05.2015 15:00 FC Sønderborg – FA 2000
23.05.2015 15:00 FC Skanderborg – Otterup
23.05.2015 15:00 B 1909 – Døllefjelde-Musse
24.05.2015 12:00 Næsby 2 – Ringsted
24.05.2015 19:00 Kalundborg – Ledøje-Smørum
23. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
30.05.2015 12:00 Ringsted – B 1909
30.05.2015 14:00 Ledøje-Smørum – FC Skanderborg
30.05.2015 14:00 Otterup – FC Sønderborg
30.05.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – Kalundborg
30.05.2015 15:00 Dalum – Næsby 2
30.05.2015 15:00 FA 2000 – Slagelse
31.05.2015 15:00 Marstal/Rise – Næstved II
24. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.06.2015 19:00 Næstved II – FA 2000
06.06.2015 12:00 Slagelse – Otterup
06.06.2015 12:00 Ringsted – Dalum
06.06.2015 15:00 B 1909 – Kalundborg
06.06.2015 15:00 FC Skanderborg – Døllefjelde-Musse
06.06.2015 15:00 FC Sønderborg – Ledøje-Smørum
07.06.2015 12:00 Næsby 2 – Marstal/Rise
25. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
13.06.2015 14:00 Ledøje-Smørum – Slagelse
13.06.2015 14:00 Otterup – Næstved II
13.06.2015 15:00 B 1909 – Dalum
13.06.2015 15:00 Døllefjelde-Musse – FC Sønderborg
13.06.2015 15:00 FA 2000 – Næsby 2
14.06.2015 13:00 Kalundborg – FC Skanderborg
14.06.2015 15:00 Marstal/Rise – Ringsted
26. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
20.06.2015 15:00 FC Sønderborg – Kalundborg
20.06.2015 15:00 Slagelse – Døllefjelde-Musse
20.06.2015 15:00 Næstved II – Ledøje-Smørum
20.06.2015 15:00 Næsby 2 – Otterup
20.06.2015 15:00 Ringsted – FA 2000
20.06.2015 15:00 Dalum – Marstal/Rise
20.06.2015 15:00 FC Skanderborg – B 1909