Tipico Roskilde Festival 2016 Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
23/4-2016 17:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Sydvest 18 14 1 3 51 - 23 43
2. KFUM Roskilde 18 13 0 5 49 - 26 39
3. Greve 18 12 3 3 47 - 26 39
4. Varde 18 9 0 9 30 - 34 27
5. Kolding B 18 7 5 6 35 - 33 26
6. FC Sønderborg 18 8 2 8 38 - 41 26
7. Kalundborg 18 8 1 9 33 - 36 25
8. Tarup/Pårup 18 7 3 8 40 - 33 24
9. Taastrup FC 18 7 2 9 29 - 34 23
10. B 1909 18 7 2 9 19 - 28 23
11. Rishøj 18 6 3 9 25 - 35 21
12. Tuse IF 18 5 2 11 24 - 34 17
13. Oure FA 18 5 1 12 27 - 44 16
14. Marstal/Rise 18 3 5 10 21 - 41 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
126 25,93 468 3,71 68 (54,0 %) 15 (11,9 %) 43 (34,1 %)
Opdateret:
23/4-2016 17:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Sydvest 10 8 0 2 31 - 11 24
2. KFUM Roskilde 9 8 0 1 30 - 9 24
3. Greve 10 6 2 2 28 - 18 20
4. Varde 10 5 0 5 18 - 19 15
5. Kolding B 9 4 1 4 18 - 19 13
6. FC Sønderborg 8 6 0 2 21 - 12 18
7. Kalundborg 8 5 1 2 19 - 13 16
8. Tarup/Pårup 9 5 1 3 19 - 11 16
9. Taastrup FC 9 4 2 3 17 - 14 14
10. B 1909 9 5 1 3 10 - 10 16
11. Rishøj 9 4 2 3 14 - 16 14
12. Tuse IF 9 3 1 5 14 - 17 10
13. Oure FA 9 3 1 5 15 - 18 10
14. Marstal/Rise 8 2 3 3 11 - 16 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
126 25,93 468 3,71 68 (54,0 %) 15 (11,9 %) 43 (34,1 %)
Opdateret:
23/4-2016 17:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. FC Sydvest 8 6 1 1 20 - 12 19
2. KFUM Roskilde 9 5 0 4 19 - 17 15
3. Greve 8 6 1 1 19 - 8 19
4. Varde 8 4 0 4 12 - 15 12
5. Kolding B 9 3 4 2 17 - 14 13
6. FC Sønderborg 10 2 2 6 17 - 29 8
7. Kalundborg 10 3 0 7 14 - 23 9
8. Tarup/Pårup 9 2 2 5 21 - 22 8
9. Taastrup FC 9 3 0 6 12 - 20 9
10. B 1909 9 2 1 6 9 - 18 7
11. Rishøj 9 2 1 6 11 - 19 7
12. Tuse IF 9 2 1 6 10 - 17 7
13. Oure FA 9 2 0 7 12 - 26 6
14. Marstal/Rise 10 1 2 7 10 - 25 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
126 25,93 468 3,71 68 (54,0 %) 15 (11,9 %) 43 (34,1 %)
Opdateret:
23/4-2016 17:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. FC Sydvest 6 1 2,83 1,28
2. KFUM Roskilde 5 1 2,72 1,44
3. Greve 7 1 2,61 1,44
4. Varde 3 2 1,67 1,89
5. Kolding B 2 3 1,94 1,83
6. FC Sønderborg 1 1 2,11 2,28
7. Kalundborg 3 2 1,83 2,00
8. Tarup/Pårup 3 3 2,22 1,83
9. Taastrup FC 3 4 1,61 1,89
10. B 1909 3 5 1,06 1,56
11. Rishøj 1 5 1,39 1,94
12. Tuse IF 2 2 1,33 1,89
13. Oure FA 1 5 1,50 2,44
14. Marstal/Rise 1 6 1,17 2,28
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
126 25,93 468 3,71 68 (54,0 %) 15 (11,9 %) 43 (34,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
23/4-2016 17:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
23/4-2016 17:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
Opdateret:
23/4-2016 17:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (26 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.08.2015 19:00 KFUM Roskilde – Rishøj 2 – 1
07.08.2015 19:00 Kolding B – FC Sydvest 0 – 2
07.08.2015 19:00 Kalundborg – Greve 0 – 3
08.08.2015 13:00 B 1909 – Tarup/Pårup 2 – 1
08.08.2015 13:30 Marstal/Rise – Varde 3 – 2
08.08.2015 14:00 FC Sønderborg – Taastrup FC 3 – 2
09.08.2015 13:00 Oure FA – Tuse IF 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2015 13:00 Greve – FC Sønderborg 4 – 0
15.08.2015 14:00 Taastrup FC – Oure FA 0 – 2
15.08.2015 14:30 FC Sydvest – Marstal/Rise 5 – 2
15.08.2015 15:00 Tuse IF – B 1909 3 – 1
15.08.2015 15:00 Rishøj – Kolding B 0 – 4
15.08.2015 15:00 Tarup/Pårup – KFUM Roskilde 0 – 2
15.08.2015 15:00 Varde – Kalundborg 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2015 18:30 Oure FA – Greve 3 – 1
22.08.2015 14:00 FC Sønderborg – Varde 4 – 1
22.08.2015 15:00 Kolding B – KFUM Roskilde 1 – 2
22.08.2015 15:00 Tuse IF – Tarup/Pårup 2 – 1
23.08.2015 13:00 Marstal/Rise – Rishøj 2 – 0
23.08.2015 13:00 Kalundborg – FC Sydvest 3 – 1
23.08.2015 15:00 B 1909 – Taastrup FC 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2015 18:00 Taastrup FC – Tuse IF 0 – 1
29.08.2015 13:00 Greve – B 1909 3 – 1
29.08.2015 13:30 KFUM Roskilde – Marstal/Rise 5 – 0
29.08.2015 15:00 Varde – Oure FA 1 – 3
29.08.2015 15:00 Tarup/Pårup – Kolding B 1 – 1
29.08.2015 15:00 Rishøj – Kalundborg 2 – 3
29.08.2015 15:30 FC Sydvest – FC Sønderborg 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2015 18:00 Oure FA – FC Sydvest 0 – 1
05.09.2015 13:00 B 1909 – Varde 0 – 1
05.09.2015 14:00 Taastrup FC – Tarup/Pårup 2 – 2
05.09.2015 14:00 FC Sønderborg – Rishøj 3 – 1
05.09.2015 15:00 Tuse IF – Greve 0 – 2
06.09.2015 12:00 Marstal/Rise – Kolding B 2 – 2
06.09.2015 13:00 Kalundborg – KFUM Roskilde 3 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2015 13:00 Greve – Taastrup FC 0 – 3
12.09.2015 13:30 KFUM Roskilde – FC Sønderborg 3 – 1
12.09.2015 14:30 FC Sydvest – B 1909 1 – 2
12.09.2015 15:00 Kolding B – Kalundborg 0 – 3
12.09.2015 15:00 Tarup/Pårup – Marstal/Rise 4 – 2
12.09.2015 15:00 Varde – Tuse IF 2 – 1
12.09.2015 15:00 Rishøj – Oure FA 3 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2015 11:30 FC Sønderborg – Kolding B 3 – 1
19.09.2015 13:00 Oure FA – KFUM Roskilde 1 – 3
19.09.2015 13:00 Greve – Tarup/Pårup 4 – 4
19.09.2015 13:00 B 1909 – Rishøj 1 – 0
19.09.2015 14:00 Taastrup FC – Varde 1 – 0
19.09.2015 15:00 Tuse IF – FC Sydvest 2 – 4
20.09.2015 13:00 Kalundborg – Marstal/Rise 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2015 13:30 KFUM Roskilde – B 1909 2 – 0
26.09.2015 15:00 Varde – Greve 1 – 3
26.09.2015 15:00 Rishøj – Tuse IF 2 – 1
26.09.2015 15:00 Tarup/Pårup – Kalundborg 0 – 1
26.09.2015 15:30 FC Sydvest – Taastrup FC 3 – 1
26.09.2015 15:30 Kolding B – Oure FA 6 – 1
27.09.2015 13:00 Marstal/Rise – FC Sønderborg 2 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2015 13:00 B 1909 – Kolding B 1 – 1
03.10.2015 13:00 Greve – FC Sydvest 4 – 5
03.10.2015 13:00 Oure FA – Marstal/Rise 1 – 2
03.10.2015 14:00 FC Sønderborg – Kalundborg 3 – 1
03.10.2015 14:00 Taastrup FC – Rishøj 1 – 2
03.10.2015 15:00 Varde – Tarup/Pårup 4 – 2
03.10.2015 15:00 Tuse IF – KFUM Roskilde 1 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.10.2015 13:00 Tarup/Pårup – FC Sønderborg 0 – 2
10.10.2015 13:30 KFUM Roskilde – Taastrup FC 3 – 0
10.10.2015 15:00 Rishøj – Greve 0 – 2
10.10.2015 15:30 FC Sydvest – Varde 5 – 0
10.10.2015 15:30 Kolding B – Tuse IF 4 – 1
11.10.2015 13:00 Marstal/Rise – B 1909 1 – 1
11.10.2015 13:00 Kalundborg – Oure FA 4 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2015 13:00 Greve – KFUM Roskilde 5 – 3
17.10.2015 13:00 B 1909 – Kalundborg 3 – 2
17.10.2015 14:00 Taastrup FC – Kolding B 3 – 3
17.10.2015 14:30 FC Sydvest – Tarup/Pårup 3 – 1
17.10.2015 15:00 Tuse IF – Marstal/Rise 1 – 1
17.10.2015 15:00 Varde – Rishøj 1 – 4
18.10.2015 13:00 Oure FA – FC Sønderborg 5 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2015 13:00 FC Sønderborg – B 1909 2 – 1
24.10.2015 13:00 Oure FA – Tarup/Pårup 0 – 2
24.10.2015 13:30 KFUM Roskilde – Varde 1 – 2
24.10.2015 15:00 Rishøj – FC Sydvest 2 – 2
24.10.2015 15:00 Kolding B – Greve 2 – 2
25.10.2015 13:00 Kalundborg – Tuse IF 3 – 1
25.10.2015 13:30 Marstal/Rise – Taastrup FC 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2015 13:00 B 1909 – Oure FA 1 – 0
31.10.2015 13:00 Tarup/Pårup – Rishøj 5 – 0
31.10.2015 13:00 Greve – Marstal/Rise 1 – 1
31.10.2015 14:00 Taastrup FC – Kalundborg 2 – 1
31.10.2015 14:30 FC Sydvest – KFUM Roskilde 3 – 0
31.10.2015 14:45 Varde – Kolding B 1 – 2
31.10.2015 14:45 Tuse IF – FC Sønderborg 2 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2016 13:00 Tarup/Pårup – B 1909 2 – 1
28.03.2016 14:00 Taastrup FC – FC Sønderborg 5 – 3
28.03.2016 14:30 Varde – Marstal/Rise 1 – 0
28.03.2016 15:00 Rishøj – KFUM Roskilde 3 – 1
28.03.2016 15:00 Tuse IF – Oure FA 2 – 1
28.03.2016 15:00 FC Sydvest – Kolding B 0 – 2
28.03.2016 15:00 Greve – Kalundborg 2 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2016 13:00 Oure FA – Taastrup FC 3 – 1
02.04.2016 13:30 KFUM Roskilde – Tarup/Pårup 5 – 3
02.04.2016 14:45 Marstal/Rise – FC Sydvest 0 – 3
02.04.2016 15:00 Kolding B – Rishøj 2 – 1
02.04.2016 15:00 FC Sønderborg – Greve 2 – 3
02.04.2016 15:00 B 1909 – Tuse IF 0 – 2
03.04.2016 13:00 Kalundborg – Varde 1 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2016 13:00 Tarup/Pårup – Tuse IF 3 – 1
09.04.2016 13:00 Greve – Oure FA 4 – 1
09.04.2016 13:30 KFUM Roskilde – Kolding B 3 – 1
09.04.2016 14:00 Taastrup FC – B 1909 3 – 0
09.04.2016 15:00 Rishøj – Marstal/Rise 1 – 0
09.04.2016 15:00 Varde – FC Sønderborg 4 – 1
09.04.2016 15:30 FC Sydvest – Kalundborg 3 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2016 18:30 Oure FA – Varde 0 – 4
16.04.2016 14:00 FC Sønderborg – FC Sydvest 1 – 2
16.04.2016 15:00 B 1909 – Greve 0 – 3
16.04.2016 15:00 Tuse IF – Taastrup FC 1 – 2
16.04.2016 15:30 Kolding B – Tarup/Pårup 0 – 5
17.04.2016 13:00 Kalundborg – Rishøj 2 – 2
17.04.2016 14:45 Marstal/Rise – KFUM Roskilde 0 – 4

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2016 13:00 Tarup/Pårup – Taastrup FC 4 – 1
23.04.2016 13:00 Greve – Tuse IF 1 – 0
23.04.2016 13:30 KFUM Roskilde – Kalundborg 6 – 1
23.04.2016 15:00 Kolding B – Marstal/Rise 3 – 2
23.04.2016 15:00 Rishøj – FC Sønderborg 1 – 1
23.04.2016 15:00 Varde – B 1909 1 – 2
23.04.2016 15:30 FC Sydvest – Oure FA 5 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2016 18:30 Taastrup FC – Greve
29.04.2016 18:45 Oure FA – Rishøj
30.04.2016 14:00 FC Sønderborg – KFUM Roskilde
30.04.2016 15:00 B 1909 – FC Sydvest
30.04.2016 15:00 Tuse IF – Varde
01.05.2016 13:00 Kalundborg – Kolding B
01.05.2016 14:45 Marstal/Rise – Tarup/Pårup

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2016 13:00 Tarup/Pårup – Greve
07.05.2016 13:30 KFUM Roskilde – Oure FA
07.05.2016 15:00 Kolding B – FC Sønderborg
07.05.2016 15:00 Rishøj – B 1909
07.05.2016 15:00 Varde – Taastrup FC
07.05.2016 15:30 FC Sydvest – Tuse IF
08.05.2016 14:45 Marstal/Rise – Kalundborg

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2016 18:45 Oure FA – Kolding B
14.05.2016 13:00 Greve – Varde
14.05.2016 14:00 Taastrup FC – FC Sydvest
14.05.2016 15:00 Tuse IF – Rishøj
14.05.2016 15:00 B 1909 – KFUM Roskilde
14.05.2016 15:00 FC Sønderborg – Marstal/Rise
15.05.2016 19:00 Kalundborg – Tarup/Pårup

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2016 19:00 Kolding B – B 1909
21.05.2016 13:00 Tarup/Pårup – Varde
21.05.2016 13:30 KFUM Roskilde – Tuse IF
21.05.2016 15:00 Rishøj – Taastrup FC
21.05.2016 15:30 FC Sydvest – Greve
22.05.2016 13:00 Kalundborg – FC Sønderborg
22.05.2016 14:45 Marstal/Rise – Oure FA

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2016 18:45 Oure FA – Kalundborg
28.05.2016 13:00 Greve – Rishøj
28.05.2016 14:00 Taastrup FC – KFUM Roskilde
28.05.2016 14:00 FC Sønderborg – Tarup/Pårup
28.05.2016 15:00 Varde – FC Sydvest
28.05.2016 15:00 B 1909 – Marstal/Rise
28.05.2016 15:00 Tuse IF – Kolding B

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2016 19:00 Kalundborg – B 1909
04.06.2016 13:00 Tarup/Pårup – FC Sydvest
04.06.2016 13:30 KFUM Roskilde – Greve
04.06.2016 14:00 FC Sønderborg – Oure FA
04.06.2016 15:00 Rishøj – Varde
04.06.2016 15:00 Kolding B – Taastrup FC
05.06.2016 14:45 Marstal/Rise – Tuse IF

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2016 18:45 Tarup/Pårup – Oure FA
11.06.2016 13:00 Greve – Kolding B
11.06.2016 14:00 Taastrup FC – Marstal/Rise
11.06.2016 15:00 Tuse IF – Kalundborg
11.06.2016 15:00 Varde – KFUM Roskilde
11.06.2016 15:00 B 1909 – FC Sønderborg
11.06.2016 15:30 FC Sydvest – Rishøj

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.06.2016 15:00 Rishøj – Tarup/Pårup
18.06.2016 15:00 KFUM Roskilde – FC Sydvest
18.06.2016 15:00 FC Sønderborg – Tuse IF
18.06.2016 15:00 Kalundborg – Taastrup FC
18.06.2016 15:00 Marstal/Rise – Greve
18.06.2016 15:00 Kolding B – Varde
18.06.2016 15:00 Oure FA – B 1909
Advertisement

Seneste kampe

FC Sydvest
Oure FA
5 – 0
23. april 15:30
Færdig
Rishøj
FC Sønderborg
1 – 1
23. april 15:00
Færdig
Kolding B
Marstal/Rise
3 – 2
23. april 15:00
Færdig
Varde
B 1909
1 – 2
23. april 15:00
Færdig
KFUM Roskilde
Kalundborg
6 – 1
23. april 13:30
Færdig
Greve
Tuse IF
1 – 0
23. april 13:00
Færdig
Tarup/Pårup
Taastrup FC
4 – 1
22. april 13:00
Færdig

Kommende kampe

Taastrup FC
Greve
vs
29. april 18:30
Ikke startet
Oure FA
Rishøj
vs
29. april 18:45
Ikke startet
FC Sønderborg
KFUM Roskilde
vs
30. april 14:00
Ikke startet
B 1909
FC Sydvest
vs
30. april 15:00
Ikke startet
Tuse IF
Varde
vs
30. april 15:00
Ikke startet
Kalundborg
Kolding B
vs
1. maj 13:00
Ikke startet
Marstal/Rise
Tarup/Pårup
vs
1. maj 14:45
Ikke startet

Turneringer i Danmark