LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
4/7-2017 05:46
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AB Tårnby 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Avedøre 0 0 0 0 0 - 0 0
3. B 1908 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Birkerød 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Odsherred 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Fremad Valby 0 0 0 0 0 - 0 0
7. GVI 0 0 0 0 0 - 0 0
8. KFUM Roskilde 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Vanløse 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Virum Sorgenfri 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
4/7-2017 05:46
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AB Tårnby 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Avedøre 0 0 0 0 0 - 0 0
3. B 1908 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Birkerød 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Odsherred 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Fremad Valby 0 0 0 0 0 - 0 0
7. GVI 0 0 0 0 0 - 0 0
8. KFUM Roskilde 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Vanløse 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Virum Sorgenfri 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
4/7-2017 05:46
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AB Tårnby 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Avedøre 0 0 0 0 0 - 0 0
3. B 1908 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Birkerød 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Odsherred 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Fremad Valby 0 0 0 0 0 - 0 0
7. GVI 0 0 0 0 0 - 0 0
8. KFUM Roskilde 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Vanløse 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Virum Sorgenfri 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
4/7-2017 05:46
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. AB Tårnby 0 0 - -
2. Avedøre 0 0 - -
3. B 1908 0 0 - -
4. Birkerød 0 0 - -
5. FC Odsherred 0 0 - -
6. Fremad Valby 0 0 - -
7. GVI 0 0 - -
8. KFUM Roskilde 0 0 - -
9. Vanløse 0 0 - -
10. Virum Sorgenfri 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
4/7-2017 05:46
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
4/7-2017 05:46
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Opdateret:
4/7-2017 05:46
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 Avedøre – GVI
05.08.2017 13:00 Vanløse – KFUM Roskilde
05.08.2017 15:00 AB Tårnby – Birkerød
07.08.2017 19:00 B 1908 – FC Odsherred

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 11:15 Fremad Valby – FC Odsherred
12.08.2017 13:00 GVI – Vanløse
12.08.2017 13:00 B 1908 – Avedøre
12.08.2017 13:30 KFUM Roskilde – AB Tårnby
12.08.2017 14:00 Birkerød – Virum Sorgenfri

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:00 Avedøre – Fremad Valby
19.08.2017 13:00 Vanløse – B 1908
19.08.2017 13:30 KFUM Roskilde – GVI
19.08.2017 15:00 AB Tårnby – Virum Sorgenfri
20.08.2017 15:00 FC Odsherred – Birkerød

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 18:30 Virum Sorgenfri – Fremad Valby

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 13:00 Virum Sorgenfri – FC Odsherred
26.08.2017 13:00 B 1908 – KFUM Roskilde
26.08.2017 13:00 GVI – AB Tårnby
26.08.2017 13:30 Fremad Valby – Vanløse
26.08.2017 14:00 Birkerød – Avedøre

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 13:00 Avedøre – Virum Sorgenfri
02.09.2017 13:00 GVI – B 1908
02.09.2017 13:00 Vanløse – Birkerød
02.09.2017 13:30 KFUM Roskilde – Fremad Valby
02.09.2017 15:00 AB Tårnby – FC Odsherred

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Vanløse
09.09.2017 13:00 B 1908 – AB Tårnby
09.09.2017 14:00 Birkerød – KFUM Roskilde
10.09.2017 13:30 Fremad Valby – GVI
10.09.2017 15:00 FC Odsherred – Avedøre

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 13:00 GVI – Birkerød
16.09.2017 13:00 B 1908 – Fremad Valby
16.09.2017 13:00 Vanløse – FC Odsherred
16.09.2017 13:30 KFUM Roskilde – Virum Sorgenfri
16.09.2017 15:00 AB Tårnby – Avedøre

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 13:00 Avedøre – Vanløse
23.09.2017 13:00 Virum Sorgenfri – GVI
23.09.2017 14:00 Birkerød – B 1908
23.09.2017 15:00 AB Tårnby – Fremad Valby
24.09.2017 15:00 FC Odsherred – KFUM Roskilde

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 13:00 Vanløse – AB Tårnby
30.09.2017 13:00 B 1908 – Virum Sorgenfri
30.09.2017 13:00 GVI – FC Odsherred
30.09.2017 13:30 Fremad Valby – Birkerød
30.09.2017 13:30 KFUM Roskilde – Avedøre

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2017 18:30 Fremad Valby – Virum Sorgenfri
07.10.2017 13:00 GVI – Avedøre
07.10.2017 13:30 KFUM Roskilde – Vanløse
07.10.2017 14:00 Birkerød – AB Tårnby
08.10.2017 15:00 FC Odsherred – B 1908

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 13:00 Vanløse – GVI
14.10.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Birkerød
14.10.2017 13:00 Avedøre – B 1908
14.10.2017 15:00 AB Tårnby – KFUM Roskilde
15.10.2017 15:00 FC Odsherred – Fremad Valby

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 13:00 GVI – KFUM Roskilde
21.10.2017 13:00 B 1908 – Vanløse
21.10.2017 13:00 Virum Sorgenfri – AB Tårnby
21.10.2017 13:30 Fremad Valby – Avedøre
21.10.2017 14:00 Birkerød – FC Odsherred

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:00 Avedøre – Birkerød
28.10.2017 13:00 Vanløse – Fremad Valby
28.10.2017 13:30 KFUM Roskilde – B 1908
28.10.2017 15:00 AB Tårnby – GVI
29.10.2017 15:00 FC Odsherred – Virum Sorgenfri

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 13:00 B 1908 – GVI
04.11.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Avedøre
04.11.2017 13:30 Fremad Valby – KFUM Roskilde
04.11.2017 14:00 Birkerød – Vanløse
04.11.2017 14:00 FC Odsherred – AB Tårnby

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2018 13:00 Avedøre – FC Odsherred
24.03.2018 13:00 GVI – Fremad Valby
24.03.2018 13:00 Vanløse – Virum Sorgenfri
24.03.2018 13:30 KFUM Roskilde – Birkerød
24.03.2018 14:00 AB Tårnby – B 1908

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 13:00 Virum Sorgenfri – KFUM Roskilde
31.03.2018 13:30 Fremad Valby – B 1908
31.03.2018 15:00 Birkerød – GVI
01.04.2018 15:00 FC Odsherred – Vanløse
02.04.2018 13:00 Avedøre – AB Tårnby

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 13:00 GVI – Virum Sorgenfri
07.04.2018 13:00 Vanløse – Avedøre
07.04.2018 13:30 Fremad Valby – AB Tårnby
07.04.2018 13:30 KFUM Roskilde – FC Odsherred
09.04.2018 18:00 B 1908 – Birkerød

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 13:00 Virum Sorgenfri – B 1908
14.04.2018 13:00 Avedøre – KFUM Roskilde
14.04.2018 14:00 AB Tårnby – Vanløse
14.04.2018 15:00 Birkerød – Fremad Valby
15.04.2018 15:00 FC Odsherred – GVI

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 13:00 Avedøre – GVI
21.04.2018 13:00 Virum Sorgenfri – Fremad Valby
21.04.2018 13:00 Vanløse – KFUM Roskilde
21.04.2018 14:00 AB Tårnby – Birkerød
22.04.2018 15:00 FC Odsherred – B 1908

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 13:00 GVI – Vanløse
28.04.2018 13:00 B 1908 – Avedøre
28.04.2018 13:30 Fremad Valby – FC Odsherred
28.04.2018 13:30 KFUM Roskilde – AB Tårnby
28.04.2018 15:00 Birkerød – Virum Sorgenfri

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2018 19:00 AB Tårnby – Virum Sorgenfri
05.05.2018 13:00 Avedøre – Fremad Valby
05.05.2018 13:00 Vanløse – B 1908
05.05.2018 13:30 KFUM Roskilde – GVI
06.05.2018 15:00 FC Odsherred – Birkerød

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 13:00 GVI – AB Tårnby
12.05.2018 13:00 B 1908 – KFUM Roskilde
12.05.2018 13:00 Virum Sorgenfri – FC Odsherred
12.05.2018 13:30 Fremad Valby – Vanløse
12.05.2018 15:00 Birkerød – Avedøre

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.05.2018 13:00 Vanløse – Birkerød
19.05.2018 13:00 GVI – B 1908
19.05.2018 13:00 Avedøre – Virum Sorgenfri
19.05.2018 13:30 KFUM Roskilde – Fremad Valby
19.05.2018 14:00 AB Tårnby – FC Odsherred

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2018 13:00 B 1908 – AB Tårnby
26.05.2018 13:00 Virum Sorgenfri – Vanløse
26.05.2018 13:30 Fremad Valby – GVI
26.05.2018 15:00 Birkerød – KFUM Roskilde
27.05.2018 15:00 FC Odsherred – Avedøre

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2018 13:00 GVI – Birkerød
02.06.2018 13:00 B 1908 – Fremad Valby
02.06.2018 13:00 Vanløse – FC Odsherred
02.06.2018 13:30 KFUM Roskilde – Virum Sorgenfri
02.06.2018 14:00 AB Tårnby – Avedøre

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2018 13:00 Avedøre – Vanløse
09.06.2018 13:00 Virum Sorgenfri – GVI
09.06.2018 14:00 AB Tårnby – Fremad Valby
09.06.2018 15:00 Birkerød – B 1908
10.06.2018 15:00 FC Odsherred – KFUM Roskilde

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2018 15:30 KFUM Roskilde – Avedøre
16.06.2018 15:30 GVI – FC Odsherred
16.06.2018 15:30 B 1908 – Virum Sorgenfri
16.06.2018 15:30 Vanløse – AB Tårnby
16.06.2018 15:30 Fremad Valby – Birkerød
Advertisement

Turneringer i Danmark