Roskilde Festival 2017 888sport.dk Scandic Bookmakers fodboldrejser
Opdateret:
12/11-2016 16:17
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AB Tårnby 14 10 2 2 40 - 20 32
2. Skovshoved 14 8 3 3 34 - 14 27
3. GVI 14 7 5 2 20 - 12 26
4. Ledøje-Smørum 14 7 3 4 37 - 24 24
5. Fremad Valby 14 5 4 5 24 - 29 19
6. Rishøj 14 5 1 8 21 - 28 16
7. Avedøre 14 3 6 5 23 - 30 15
8. B 1908 14 3 4 7 18 - 27 13
9. Karlslunde IF 14 2 6 6 15 - 28 12
10. Herlufsholm GF 14 2 2 10 12 - 32 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
70 19,20 244 3,49 33 (47,1 %) 18 (25,7 %) 19 (27,1 %)
Opdateret:
12/11-2016 16:17
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AB Tårnby 7 6 0 1 23 - 8 18
2. Skovshoved 7 4 1 2 17 - 7 13
3. GVI 6 4 2 0 9 - 3 14
4. Ledøje-Smørum 7 5 1 1 24 - 10 16
5. Fremad Valby 8 2 3 3 13 - 18 9
6. Rishøj 8 4 0 4 16 - 12 12
7. Avedøre 8 2 4 2 15 - 14 10
8. B 1908 7 3 1 3 14 - 12 10
9. Karlslunde IF 6 1 4 1 5 - 8 7
10. Herlufsholm GF 6 2 2 2 7 - 9 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
70 19,20 244 3,49 33 (47,1 %) 18 (25,7 %) 19 (27,1 %)
Opdateret:
12/11-2016 16:17
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. AB Tårnby 7 4 2 1 17 - 12 14
2. Skovshoved 7 4 2 1 17 - 7 14
3. GVI 8 3 3 2 11 - 9 12
4. Ledøje-Smørum 7 2 2 3 13 - 14 8
5. Fremad Valby 6 3 1 2 11 - 11 10
6. Rishøj 6 1 1 4 5 - 16 4
7. Avedøre 6 1 2 3 8 - 16 5
8. B 1908 7 0 3 4 4 - 15 3
9. Karlslunde IF 8 1 2 5 10 - 20 5
10. Herlufsholm GF 8 0 0 8 5 - 23 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
70 19,20 244 3,49 33 (47,1 %) 18 (25,7 %) 19 (27,1 %)
Opdateret:
12/11-2016 16:17
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. AB Tårnby 3 1 2,86 1,43
2. Skovshoved 6 1 2,43 1,00
3. GVI 7 3 1,43 0,86
4. Ledøje-Smørum 2 2 2,64 1,71
5. Fremad Valby 4 2 1,71 2,07
6. Rishøj 4 4 1,50 2,00
7. Avedøre 1 3 1,64 2,14
8. B 1908 1 4 1,29 1,93
9. Karlslunde IF 2 5 1,07 2,00
10. Herlufsholm GF 1 6 0,86 2,29
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
70 19,20 244 3,49 33 (47,1 %) 18 (25,7 %) 19 (27,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
12/11-2016 16:17
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
12/11-2016 16:17
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Opdateret:
12/11-2016 16:17
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:30 Herlufsholm GF – AB Tårnby 1 – 1
06.08.2016 13:00 B 1908 – GVI 4 – 1
06.08.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Avedøre 4 – 1
06.08.2016 15:00 Skovshoved – Fremad Valby 3 – 0
06.08.2016 15:00 Rishøj – Karlslunde IF 3 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 GVI – Rishøj 1 – 0
13.08.2016 13:00 Avedøre – Herlufsholm GF 3 – 2
13.08.2016 13:00 Karlslunde IF – Skovshoved 0 – 4
13.08.2016 13:30 Fremad Valby – Ledøje-Smørum 1 – 4
13.08.2016 15:00 AB Tårnby – B 1908 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 Herlufsholm GF – Fremad Valby 0 – 1
20.08.2016 13:00 GVI – AB Tårnby 1 – 0
20.08.2016 13:00 B 1908 – Avedøre 1 – 2
20.08.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF 5 – 1
20.08.2016 15:00 Rishøj – Skovshoved 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 13:00 Avedøre – GVI 0 – 0
27.08.2016 13:00 Karlslunde IF – Herlufsholm GF 2 – 1
27.08.2016 13:30 Fremad Valby – B 1908 1 – 1
27.08.2016 15:00 Skovshoved – Ledøje-Smørum 3 – 0
27.08.2016 15:00 AB Tårnby – Rishøj 6 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 18:00 Herlufsholm GF – Skovshoved 0 – 4
03.09.2016 13:00 GVI – Fremad Valby 1 – 1
03.09.2016 13:00 B 1908 – Karlslunde IF 2 – 2
03.09.2016 15:00 Rishøj – Ledøje-Smørum 1 – 3
03.09.2016 15:00 AB Tårnby – Avedøre 5 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 12:00 Ledøje-Smørum – Herlufsholm GF 3 – 0
10.09.2016 13:00 Karlslunde IF – GVI 0 – 0
10.09.2016 13:00 Avedøre – Rishøj 1 – 2
10.09.2016 13:30 Fremad Valby – AB Tårnby 1 – 3
10.09.2016 15:00 Skovshoved – B 1908 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 13:00 GVI – Skovshoved 2 – 0
17.09.2016 13:00 Avedøre – Fremad Valby 0 – 3
17.09.2016 13:00 B 1908 – Ledøje-Smørum 3 – 1
17.09.2016 15:00 AB Tårnby – Karlslunde IF 3 – 1
17.09.2016 15:00 Rishøj – Herlufsholm GF 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 18:30 Herlufsholm GF – B 1908 1 – 1
24.09.2016 13:00 Karlslunde IF – Avedøre 2 – 2
24.09.2016 14:00 Ledøje-Smørum – GVI 1 – 1
24.09.2016 15:00 Skovshoved – AB Tårnby 2 – 3
24.09.2016 15:00 Rishøj – Fremad Valby 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 13:00 Avedøre – Skovshoved 1 – 1
01.10.2016 13:00 GVI – Herlufsholm GF 3 – 1
01.10.2016 13:30 Fremad Valby – Karlslunde IF 2 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 Rishøj – B 1908 4 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 AB Tårnby – Ledøje-Smørum 3 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 19:00 Fremad Valby – Skovshoved 3 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 B 1908 – GVI 0 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 Karlslunde IF – Rishøj 0 – 0
08.10.2016 13:00 Avedøre – Ledøje-Smørum 2 – 2
08.10.2016 15:00 AB Tårnby – Herlufsholm GF 2 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 13:00 B 1908 – AB Tårnby 2 – 4
15.10.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Fremad Valby 7 – 4
15.10.2016 15:00 Rishøj – GVI 2 – 0
15.10.2016 15:00 Skovshoved – Karlslunde IF 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 11:15 Fremad Valby – Herlufsholm GF 4 – 1
22.10.2016 13:00 Avedøre – B 1908 5 – 1
22.10.2016 13:00 Karlslunde IF – Ledøje-Smørum 1 – 1
22.10.2016 15:00 Skovshoved – Rishøj 4 – 1
22.10.2016 15:00 AB Tårnby – GVI 2 – 3

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:00 GVI – Avedøre 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:30 Fremad Valby – B 1908 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Skovshoved 0 – 3
29.10.2016 15:00 Rishøj – AB Tårnby 2 – 3
30.10.2016 13:00 Herlufsholm GF – Karlslunde IF 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:00 B 1908 – Karlslunde IF 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:00 Avedøre – AB Tårnby 3 – 3
05.11.2016 13:30 Fremad Valby – GVI 0 – 4
05.11.2016 14:00 Skovshoved – Herlufsholm GF 3 – 0
05.11.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Rishøj 4 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 12:30 Herlufsholm GF – Avedøre 3 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 12:00 Herlufsholm GF – Ledøje-Smørum
25.03.2017 13:00 GVI – Karlslunde IF
25.03.2017 13:00 B 1908 – Skovshoved
25.03.2017 15:00 AB Tårnby – Fremad Valby
25.03.2017 15:30 Rishøj – Avedøre

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 12:00 Herlufsholm GF – Rishøj
01.04.2017 13:00 Karlslunde IF – AB Tårnby
01.04.2017 13:30 Fremad Valby – Avedøre
01.04.2017 14:00 Ledøje-Smørum – B 1908
01.04.2017 15:00 Skovshoved – GVI

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 GVI – Ledøje-Smørum
08.04.2017 13:00 Avedøre – Karlslunde IF
08.04.2017 13:00 B 1908 – Herlufsholm GF
08.04.2017 13:30 Fremad Valby – Rishøj
08.04.2017 15:00 AB Tårnby – Skovshoved

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 13:00 Herlufsholm GF – GVI

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 13:00 B 1908 – Rishøj

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 13:00 Karlslunde IF – Fremad Valby
15.04.2017 14:00 Ledøje-Smørum – AB Tårnby
15.04.2017 15:00 Skovshoved – Avedøre

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 12:00 Herlufsholm GF – AB Tårnby

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 GVI – B 1908

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Avedøre
22.04.2017 15:00 Skovshoved – Fremad Valby
22.04.2017 15:30 Rishøj – Karlslunde IF

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:00 GVI – Rishøj
29.04.2017 13:00 Avedøre – Herlufsholm GF
29.04.2017 13:00 Karlslunde IF – Skovshoved
29.04.2017 13:30 Fremad Valby – Ledøje-Smørum
29.04.2017 15:00 AB Tårnby – B 1908

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 18:30 Herlufsholm GF – Fremad Valby
06.05.2017 13:00 GVI – AB Tårnby
06.05.2017 13:00 B 1908 – Avedøre
06.05.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF
06.05.2017 15:30 Rishøj – Skovshoved

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:00 Avedøre – GVI
13.05.2017 13:00 Karlslunde IF – Herlufsholm GF

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:00 B 1908 – Fremad Valby

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 15:00 Skovshoved – Ledøje-Smørum
13.05.2017 15:00 AB Tårnby – Rishøj

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 12:00 Herlufsholm GF – Skovshoved
20.05.2017 13:00 GVI – Fremad Valby

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 Karlslunde IF – B 1908

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 15:00 AB Tårnby – Avedøre
20.05.2017 15:30 Rishøj – Ledøje-Smørum

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.05.2017 13:00 Avedøre – Rishøj
27.05.2017 13:00 Karlslunde IF – GVI
27.05.2017 13:30 Fremad Valby – AB Tårnby
27.05.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Herlufsholm GF
27.05.2017 15:00 Skovshoved – B 1908

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 13:00 Avedøre – Fremad Valby
03.06.2017 13:00 B 1908 – Ledøje-Smørum
03.06.2017 13:00 GVI – Skovshoved
03.06.2017 15:00 AB Tårnby – Karlslunde IF
03.06.2017 15:30 Rishøj – Herlufsholm GF

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 18:30 Herlufsholm GF – B 1908
10.06.2017 13:00 Karlslunde IF – Avedøre
10.06.2017 14:00 Ledøje-Smørum – GVI
10.06.2017 15:00 Skovshoved – AB Tårnby
10.06.2017 15:30 Rishøj – Fremad Valby

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 15:30 GVI – Herlufsholm GF
17.06.2017 15:30 AB Tårnby – Ledøje-Smørum
17.06.2017 15:30 Avedøre – Skovshoved
17.06.2017 15:30 B 1908 – Rishøj
17.06.2017 15:30 Fremad Valby – Karlslunde IF
Advertisement

Seneste kampe

Herlufsholm GF
Avedøre
3 – 2
12. november 12:30
Færdig
Ledøje-Smørum
Rishøj
4 – 0
5. november 14:00
Færdig
Skovshoved
Herlufsholm GF
3 – 0
5. november 14:00
Færdig
Fremad Valby
GVI
0 – 4
5. november 13:30
Færdig
B 1908
Karlslunde IF
2 – 0
5. november 13:00
Færdig

Kommende kampe

Herlufsholm GF
Ledøje-Smørum
vs
25. marts 12:00
Ikke startet
B 1908
Skovshoved
vs
25. marts 13:00
Ikke startet
GVI
Karlslunde IF
vs
25. marts 13:00
Ikke startet
AB Tårnby
Fremad Valby
vs
25. marts 15:00
Ikke startet
Rishøj
Avedøre
vs
25. marts 15:30
Ikke startet

Turneringer i Danmark