LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
17/6-2017 20:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Skovshoved 27 17 6 4 67 - 25 57
2. Ledøje-Smørum 27 15 7 5 68 - 38 52
3. GVI 27 13 8 6 47 - 28 47
4. AB Tårnby 27 14 4 9 61 - 39 46
5. B 1908 27 10 6 11 40 - 39 36
6. Avedøre 27 7 10 10 35 - 47 31
7. Fremad Valby 27 8 6 13 42 - 63 30
8. Karlslunde IF 27 7 8 12 28 - 54 29
9. Rishøj 27 6 6 15 34 - 55 24
10. Herlufsholm 27 5 5 17 27 - 61 20
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
135 37,20 449 3,33 59 (43,7 %) 33 (24,4 %) 43 (31,9 %)
Opdateret:
17/6-2017 20:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Skovshoved 13 7 4 2 30 - 12 25
2. Ledøje-Smørum 13 8 3 2 36 - 14 27
3. GVI 14 8 3 3 25 - 13 27
4. AB Tårnby 14 8 2 4 34 - 16 26
5. B 1908 14 9 1 4 31 - 17 28
6. Avedøre 14 4 6 4 21 - 19 18
7. Fremad Valby 13 3 4 6 21 - 31 13
8. Karlslunde IF 13 4 5 4 14 - 23 17
9. Rishøj 14 4 2 8 22 - 25 14
10. Herlufsholm 13 4 3 6 17 - 28 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
135 37,20 449 3,33 59 (43,7 %) 33 (24,4 %) 43 (31,9 %)
Opdateret:
17/6-2017 20:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Skovshoved 14 10 2 2 37 - 13 32
2. Ledøje-Smørum 14 7 4 3 32 - 24 25
3. GVI 13 5 5 3 22 - 15 20
4. AB Tårnby 13 6 2 5 27 - 23 20
5. B 1908 13 1 5 7 9 - 22 8
6. Avedøre 13 3 4 6 14 - 28 13
7. Fremad Valby 14 5 2 7 21 - 32 17
8. Karlslunde IF 14 3 3 8 14 - 31 12
9. Rishøj 13 2 4 7 12 - 30 10
10. Herlufsholm 14 1 2 11 10 - 33 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
135 37,20 449 3,33 59 (43,7 %) 33 (24,4 %) 43 (31,9 %)
Opdateret:
17/6-2017 20:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Skovshoved 10 1 2,48 0,93
2. Ledøje-Smørum 6 4 2,52 1,41
3. GVI 8 5 1,74 1,04
4. AB Tårnby 7 6 2,26 1,44
5. B 1908 7 9 1,48 1,44
6. Avedøre 5 7 1,30 1,74
7. Fremad Valby 4 4 1,56 2,33
8. Karlslunde IF 8 11 1,04 2,00
9. Rishøj 7 9 1,26 2,04
10. Herlufsholm 3 9 1,00 2,26
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
135 37,20 449 3,33 59 (43,7 %) 33 (24,4 %) 43 (31,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
17/6-2017 20:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
17/6-2017 20:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Opdateret:
17/6-2017 20:12
Danmark
Danmarksserien Pulje 2 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff
Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:30 Herlufsholm – AB Tårnby 1 – 1
06.08.2016 13:00 B 1908 – GVI 4 – 1
06.08.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Avedøre 4 – 1
06.08.2016 15:00 Skovshoved – Fremad Valby 3 – 0
06.08.2016 15:00 Rishøj – Karlslunde IF 3 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 GVI – Rishøj 1 – 0
13.08.2016 13:00 Avedøre – Herlufsholm 3 – 2
13.08.2016 13:00 Karlslunde IF – Skovshoved 0 – 4
13.08.2016 13:30 Fremad Valby – Ledøje-Smørum 1 – 4
13.08.2016 15:00 AB Tårnby – B 1908 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:30 Herlufsholm – Fremad Valby 0 – 1
20.08.2016 13:00 GVI – AB Tårnby 1 – 0
20.08.2016 13:00 B 1908 – Avedøre 1 – 2
20.08.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF 5 – 1
20.08.2016 15:00 Rishøj – Skovshoved 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 13:00 Avedøre – GVI 0 – 0
27.08.2016 13:00 Karlslunde IF – Herlufsholm 2 – 1
27.08.2016 13:30 Fremad Valby – B 1908 1 – 1
27.08.2016 15:00 Skovshoved – Ledøje-Smørum 3 – 0
27.08.2016 15:00 AB Tårnby – Rishøj 6 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 18:00 Herlufsholm – Skovshoved 0 – 4
03.09.2016 13:00 GVI – Fremad Valby 1 – 1
03.09.2016 13:00 B 1908 – Karlslunde IF 2 – 2
03.09.2016 15:00 Rishøj – Ledøje-Smørum 1 – 3
03.09.2016 15:00 AB Tårnby – Avedøre 5 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 12:00 Ledøje-Smørum – Herlufsholm 3 – 0
10.09.2016 13:00 Karlslunde IF – GVI 0 – 0
10.09.2016 13:00 Avedøre – Rishøj 1 – 2
10.09.2016 13:30 Fremad Valby – AB Tårnby 1 – 3
10.09.2016 15:00 Skovshoved – B 1908 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 13:00 GVI – Skovshoved 2 – 0
17.09.2016 13:00 Avedøre – Fremad Valby 0 – 3
17.09.2016 13:00 B 1908 – Ledøje-Smørum 3 – 1
17.09.2016 15:00 AB Tårnby – Karlslunde IF 3 – 1
17.09.2016 15:00 Rishøj – Herlufsholm 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 18:30 Herlufsholm – B 1908 1 – 1
24.09.2016 13:00 Karlslunde IF – Avedøre 2 – 2
24.09.2016 14:00 Ledøje-Smørum – GVI 1 – 1
24.09.2016 15:00 Skovshoved – AB Tårnby 2 – 3
24.09.2016 15:00 Rishøj – Fremad Valby 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 13:00 Avedøre – Skovshoved 1 – 1
01.10.2016 13:00 GVI – Herlufsholm 3 – 1
01.10.2016 13:30 Fremad Valby – Karlslunde IF 2 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 Rishøj – B 1908 4 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 AB Tårnby – Ledøje-Smørum 3 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 19:00 Fremad Valby – Skovshoved 3 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 B 1908 – GVI 0 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 Karlslunde IF – Rishøj 0 – 0
08.10.2016 13:00 Avedøre – Ledøje-Smørum 2 – 2
08.10.2016 15:00 AB Tårnby – Herlufsholm 2 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 13:00 B 1908 – AB Tårnby 2 – 4
15.10.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Fremad Valby 7 – 4
15.10.2016 15:00 Rishøj – GVI 2 – 0
15.10.2016 15:00 Skovshoved – Karlslunde IF 1 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 11:15 Fremad Valby – Herlufsholm 4 – 1
22.10.2016 13:00 Avedøre – B 1908 5 – 1
22.10.2016 13:00 Karlslunde IF – Ledøje-Smørum 1 – 1
22.10.2016 15:00 Skovshoved – Rishøj 4 – 1
22.10.2016 15:00 AB Tårnby – GVI 2 – 3

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:00 GVI – Avedøre 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:30 Fremad Valby – B 1908 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Skovshoved 0 – 3
29.10.2016 15:00 Rishøj – AB Tårnby 2 – 3
30.10.2016 13:00 Herlufsholm – Karlslunde IF 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:00 B 1908 – Karlslunde IF 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 13:00 Avedøre – AB Tårnby 3 – 3
05.11.2016 13:30 Fremad Valby – GVI 0 – 4
05.11.2016 14:00 Skovshoved – Herlufsholm 3 – 0
05.11.2016 14:00 Ledøje-Smørum – Rishøj 4 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 12:30 Herlufsholm – Avedøre 3 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 13:00 GVI – Karlslunde IF 4 – 0
25.03.2017 13:00 B 1908 – Skovshoved 2 – 1
25.03.2017 14:30 Herlufsholm – Ledøje-Smørum 2 – 4
25.03.2017 15:00 AB Tårnby – Fremad Valby 4 – 1
25.03.2017 15:00 Rishøj – Avedøre 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 12:00 Herlufsholm – Rishøj 3 – 1
01.04.2017 13:00 Karlslunde IF – AB Tårnby 0 – 6
01.04.2017 13:30 Fremad Valby – Avedøre 1 – 2
01.04.2017 14:00 Ledøje-Smørum – B 1908 0 – 0
01.04.2017 15:00 Skovshoved – GVI 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 GVI – Ledøje-Smørum 1 – 1
08.04.2017 13:00 Avedøre – Karlslunde IF 3 – 0
08.04.2017 13:00 B 1908 – Herlufsholm 3 – 1
08.04.2017 13:30 Fremad Valby – Rishøj 3 – 3
08.04.2017 15:00 AB Tårnby – Skovshoved 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 13:00 Skovshoved – Avedøre 1 – 1
13.04.2017 14:00 Herlufsholm – GVI 1 – 4
15.04.2017 13:00 Karlslunde IF – Fremad Valby 3 – 1
15.04.2017 14:00 Ledøje-Smørum – AB Tårnby 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 13:00 B 1908 – Rishøj 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 GVI – B 1908 2 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Avedøre 0 – 1
22.04.2017 14:30 Herlufsholm – AB Tårnby 3 – 1
22.04.2017 15:00 Rishøj – Karlslunde IF 0 – 0
22.04.2017 15:00 Skovshoved – Fremad Valby 3 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:00 GVI – Rishøj 1 – 2
29.04.2017 13:00 Avedøre – Herlufsholm 1 – 1
29.04.2017 13:00 Karlslunde IF – Skovshoved 1 – 4
29.04.2017 13:30 Fremad Valby – Ledøje-Smørum 2 – 4
29.04.2017 15:00 AB Tårnby – B 1908 0 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 18:30 Herlufsholm – Fremad Valby 1 – 1
06.05.2017 13:00 GVI – AB Tårnby 0 – 1
06.05.2017 13:00 B 1908 – Avedøre 1 – 0
06.05.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF 4 – 0
06.05.2017 15:00 Rishøj – Skovshoved 2 – 4

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:00 B 1908 – Fremad Valby 4 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:00 Karlslunde IF – Herlufsholm 0 – 0
13.05.2017 13:00 Avedøre – GVI 1 – 0
13.05.2017 15:00 Skovshoved – Ledøje-Smørum 1 – 1
13.05.2017 15:00 AB Tårnby – Rishøj 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 Karlslunde IF – B 1908 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 GVI – Fremad Valby 4 – 1
20.05.2017 14:00 Herlufsholm – Skovshoved 0 – 4
20.05.2017 15:00 AB Tårnby – Avedøre 5 – 1
20.05.2017 15:00 Rishøj – Ledøje-Smørum 2 – 4

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2017 19:00 Fremad Valby – AB Tårnby 2 – 1
27.05.2017 13:00 Avedøre – Rishøj 0 – 0
27.05.2017 13:00 Karlslunde IF – GVI 1 – 4
27.05.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Herlufsholm 3 – 1
27.05.2017 15:00 Skovshoved – B 1908 4 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.06.2017 19:00 Rishøj – Herlufsholm 0 – 1
03.06.2017 13:00 Avedøre – Fremad Valby 1 – 2
03.06.2017 13:00 B 1908 – Ledøje-Smørum 0 – 2
03.06.2017 13:00 GVI – Skovshoved 1 – 3
03.06.2017 15:00 AB Tårnby – Karlslunde IF 0 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.06.2017 13:00 Karlslunde IF – Avedøre 3 – 0
10.06.2017 14:00 Ledøje-Smørum – GVI 2 – 2
10.06.2017 15:00 Skovshoved – AB Tårnby 3 – 1
10.06.2017 15:00 Rishøj – Fremad Valby 1 – 3
11.06.2017 12:00 Herlufsholm – B 1908 0 – 4

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 15:30 GVI – Herlufsholm 3 – 1
17.06.2017 15:30 AB Tårnby – Ledøje-Smørum 2 – 3
17.06.2017 15:30 Avedøre – Skovshoved 0 – 2
17.06.2017 15:30 B 1908 – Rishøj 5 – 0
17.06.2017 15:30 Fremad Valby – Karlslunde IF 0 – 3
Advertisement

Turneringer i Danmark