LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for AB Tårnby

Om AB Tårnby

Land: Danmark
Grundlagt: 1970
Stadion: Vestamager Idrætscenter
Kapacitet: 1000 tilskuere
Rekord: 350


Turneringer med deltagelse af AB Tårnby

Turnering Placering Form
Danmarksserien Pulje 2 #1
er ubesejret 4 kampe i træk
DBU Pokalen 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om AB Tårnby fra nyhedsarkivet

Nyheder om AB Tårnby

10/08 21:58
29/06 18:25
18/06 16:55
17/06 13:05
11/06 16:58
04/06 17:05
28/05 16:58
21/05 16:53
16/05 16:57
11/05 20:52


Spillertrup for AB Tårnby

Nr. Navn Position
1. Rasmus Pryts (30 år) Målmand
3. Ricky Gotland (26 år) Forsvar
4. Morten Sichlau-Pedersen (30 år) Forsvar
5. Christian Klausen (21 år)
6. Kristian Bo Andersen (29 år) Forsvar
8. Erik Braun (20 år) Forsvar
9. Søren Weibel (34 år) Midtbane
10. Lasse Lindbjerg (25 år) Forsvar
11. Jonas Zederkopff (25 år) Midtbane
12. Benjamin Warlo (25 år) Angreb
13. Søren Haustein (32 år) Midtbane
14. Tobias Hansen (27 år) Angreb
15. Zakaria Mokdad (21 år)
16. Ibrahim Djafer Bey (22 år) Angreb
17. Ivan Christjansen (31 år) Angreb
19. Nisahr Yawar (30 år) Midtbane
20. Orhan Özbek Forsvar
21. Mads Funch (22 år) Målmand
22. Mads Thomsen (25 år) Midtbane
23. Steve Nwate
24. Jonas Christoffersen
25. Jacob Willum
27. Lauge Persson Forsvar
28. Sebastian Segali Midtbane
29. Christian Jacobsen Målmand
33. Mathias Kriegbaum (21 år)
Ussaima Darraji (24 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Herlufsholm GF
AB Tårnby
1 – 1
5. august 18:30
1. runde
B93
AB Tårnby
3 – 1
10. august 18:30
1. runde
AB Tårnby
B 1908
2 – 0
13. august 15:00
2. runde
GVI
AB Tårnby
1 – 0
20. august 13:00
3. runde
AB Tårnby
Rishøj
6 – 2
27. august 15:00
4. runde
AB Tårnby
Avedøre
5 – 0
3. september 15:00
5. runde
Fremad Valby
AB Tårnby
1 – 3
10. september 13:30
6. runde
AB Tårnby
Karlslunde IF
3 – 1
17. september 15:00
7. runde
Skovshoved
AB Tårnby
2 – 3
24. september 15:00
8. runde
AB Tårnby
Ledøje-Smørum
3 – 2
1. oktober 15:00
9. runde
AB Tårnby
Herlufsholm GF
2 – 0
8. oktober 15:00
10. runde
B 1908
AB Tårnby
2 – 4
15. oktober 13:00
11. runde
AB Tårnby
GVI
2 – 3
22. oktober 15:00
12. runde
Rishøj
AB Tårnby
2 – 3
29. oktober 15:00
13. runde
Avedøre
AB Tårnby
3 – 3
5. november 13:00
14. runde
AB Tårnby
Fremad Valby
4 – 1
25. marts 15:00
15. runde
Karlslunde IF
AB Tårnby
0 – 6
1. april 13:00
16. runde
AB Tårnby
Skovshoved
0 – 2
8. april 15:00
17. runde
Ledøje-Smørum
AB Tårnby
3 – 0
15. april 14:00
18. runde
Herlufsholm GF
AB Tårnby
3 – 1
22. april 14:30
19. runde
AB Tårnby
B 1908
0 – 0
29. april 15:00
20. runde
GVI
AB Tårnby
0 – 1
6. maj 13:00
21. runde
AB Tårnby
Rishøj
0 – 0
13. maj 15:00
22. runde
AB Tårnby
Avedøre
5 – 1
20. maj 15:00
23. runde
Fremad Valby
AB Tårnby
vs
26. maj 19:00
24. runde
AB Tårnby
Karlslunde IF
vs
3. juni 15:00
25. runde
Skovshoved
AB Tårnby
vs
10. juni 15:00
26. runde
AB Tårnby
Ledøje-Smørum
vs
17. juni 15:30
27. runde