LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for B 1908

Om B 1908

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af B 1908

Turnering Placering Form
Danmarksserien Pulje 2 #5
har vundet 2 kampe i træk
DBU Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om B 1908 fra nyhedsarkivet

Nyheder om B 1908

02/07 12:56
18/06 14:54
11/06 17:04
05/06 18:22
04/06 14:51
28/05 15:51
21/05 16:53
16/05 14:58
11/05 20:52
10/05 14:53


Spillertrup for B 1908

Nr. Navn Position
1. Steffen Petersen (28 år) Målmand
2. Saleem Nanji (22 år) Forsvar
4. Jeppe Haugaard Nielsen (24 år) Forsvar
5. Rami Jiowda (29 år) Midtbane
6. Kasper Autrup (31 år) Forsvar
7. Benjamin Fey (23 år) Forsvar
8. Jogvan Jakobsen (21 år)
10. Martin Lisborg (30 år) Midtbane
13. Samir Barki (21 år) Forsvar
15. Kristian Larsen (21 år) Midtbane
17. Anders Mathiesen (21 år) Midtbane
Kevin Cederkrantz (22 år) Målmand
Magnus Nielsen (25 år) Målmand
Nicolai S. Rasmussen (24 år) Målmand
Mickey Rolling (28 år) Forsvar
Alexander Jackson Møller (27 år) Forsvar
Christian Bagger (25 år) Forsvar
Mikkel Dohn (25 år) Forsvar
Chris Storm (22 år) Forsvar
Oddur A. Højgaard (27 år) Forsvar
August Rosenmeier (21 år) Forsvar
Kevin Nauta (20 år) Forsvar
Oliver Pedersen (21 år) Midtbane
Christian Poulsen (34 år) Midtbane
Martin Kyster (23 år) Midtbane
Rune Christensen (29 år) Midtbane
Morten Fischer (31 år) Midtbane
Emil Ingerslev (21 år) Midtbane
Nikola Saric (26 år) Angreb
Brian Hasseriis (36 år) Angreb
Bünyamin Zulfovski (22 år) Angreb
Valdemar Mendez Angreb
Darnell Larsen (20 år)
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

B 1908
GVI
4 – 1
6. august 13:00
1. runde
Avedøre
B 1908
1 – 3
10. august 18:30
1. runde
AB Tårnby
B 1908
2 – 0
13. august 15:00
2. runde
B 1908
Avedøre
1 – 2
20. august 13:00
3. runde
Fremad Valby
B 1908
1 – 1
27. august 13:30
4. runde
B 1908
Marienlyst
1 – 5
31. august 17:30
2. runde
B 1908
Karlslunde IF
2 – 2
3. september 13:00
5. runde
Skovshoved
B 1908
1 – 1
10. september 15:00
6. runde
B 1908
Ledøje-Smørum
3 – 1
17. september 13:00
7. runde
Herlufsholm GF
B 1908
1 – 1
23. september 18:30
8. runde
Rishøj
B 1908
4 – 0
1. oktober 15:00
18. runde
B 1908
GVI
0 – 2
8. oktober 13:00
19. runde
B 1908
AB Tårnby
2 – 4
15. oktober 13:00
11. runde
Avedøre
B 1908
5 – 1
22. oktober 13:00
12. runde
Fremad Valby
B 1908
1 – 0
29. oktober 13:30
22. runde
B 1908
Karlslunde IF
2 – 0
5. november 13:00
23. runde
B 1908
Skovshoved
2 – 1
25. marts 13:00
15. runde
Ledøje-Smørum
B 1908
0 – 0
1. april 14:00
16. runde
B 1908
Herlufsholm GF
3 – 1
8. april 13:00
17. runde
B 1908
Rishøj
2 – 1
17. april 13:00
9. runde
GVI
B 1908
2 – 1
22. april 13:00
10. runde
AB Tårnby
B 1908
0 – 0
29. april 15:00
20. runde
B 1908
Avedøre
1 – 0
6. maj 13:00
21. runde
B 1908
Fremad Valby
4 – 0
13. maj 13:00
13. runde
Karlslunde IF
B 1908
1 – 0
20. maj 13:00
14. runde
Skovshoved
B 1908
4 – 0
27. maj 15:00
24. runde
B 1908
Ledøje-Smørum
0 – 2
3. juni 13:00
25. runde
Herlufsholm GF
B 1908
0 – 4
11. juni 12:00
26. runde
B 1908
Rishøj
5 – 0
17. juni 15:30
27. runde