LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
4/7-2017 05:58
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Aarhus Fremad II 0 0 0 0 0 - 0 0
2. B 1909 0 0 0 0 0 - 0 0
3. B 1913 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Esbjerg fB II 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Sønderborg 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Kolding B 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Oure FA 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Tarup/Pårup 0 0 0 0 0 - 0 0
9. VSK Aarhus II 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Varde 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
4/7-2017 05:58
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Aarhus Fremad II 0 0 0 0 0 - 0 0
2. B 1909 0 0 0 0 0 - 0 0
3. B 1913 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Esbjerg fB II 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Sønderborg 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Kolding B 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Oure FA 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Tarup/Pårup 0 0 0 0 0 - 0 0
9. VSK Aarhus II 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Varde 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
4/7-2017 05:58
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Aarhus Fremad II 0 0 0 0 0 - 0 0
2. B 1909 0 0 0 0 0 - 0 0
3. B 1913 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Esbjerg fB II 0 0 0 0 0 - 0 0
5. FC Sønderborg 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Kolding B 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Oure FA 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Tarup/Pårup 0 0 0 0 0 - 0 0
9. VSK Aarhus II 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Varde 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
4/7-2017 05:58
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Aarhus Fremad II 0 0 - -
2. B 1909 0 0 - -
3. B 1913 0 0 - -
4. Esbjerg fB II 0 0 - -
5. FC Sønderborg 0 0 - -
6. Kolding B 0 0 - -
7. Oure FA 0 0 - -
8. Tarup/Pårup 0 0 - -
9. VSK Aarhus II 0 0 - -
10. Varde 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
4/7-2017 05:58
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
4/7-2017 05:58
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
Opdateret:
4/7-2017 05:58
Danmark
Danmarksserien Pulje 3 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 B 1913 – Aarhus Fremad II
05.08.2017 14:00 Esbjerg fB II – B 1909
05.08.2017 15:00 Varde – VSK Aarhus II
06.08.2017 18:30 FC Sønderborg – Tarup/Pårup

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 19:00 Kolding B – Varde
12.08.2017 13:00 Tarup/Pårup – B 1913
12.08.2017 14:00 FC Sønderborg – B 1909
12.08.2017 15:30 VSK Aarhus II – Esbjerg fB II
13.08.2017 13:30 Aarhus Fremad II – Oure FA

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 B 1909 – B 1913
18.08.2017 18:30 Oure FA – Tarup/Pårup
18.08.2017 18:45 Kolding B – Aarhus Fremad II
19.08.2017 14:00 FC Sønderborg – VSK Aarhus II
19.08.2017 15:00 Varde – Esbjerg fB II

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:30 Kolding B – B 1913

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:30 B 1909 – Oure FA
26.08.2017 13:00 Tarup/Pårup – Kolding B
26.08.2017 13:30 Aarhus Fremad II – Varde
26.08.2017 14:00 Esbjerg fB II – FC Sønderborg
26.08.2017 15:30 VSK Aarhus II – B 1913

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 18:30 Kolding B – B 1909
01.09.2017 18:30 Oure FA – VSK Aarhus II
02.09.2017 13:30 Aarhus Fremad II – Tarup/Pårup
02.09.2017 15:00 Varde – FC Sønderborg
02.09.2017 15:30 B 1913 – Esbjerg fB II

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.09.2017 17:45 Oure FA – Kolding B

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 13:00 Tarup/Pårup – Varde
09.09.2017 14:00 Esbjerg fB II – Oure FA
09.09.2017 14:00 FC Sønderborg – B 1913
09.09.2017 15:00 B 1909 – Aarhus Fremad II
09.09.2017 15:30 VSK Aarhus II – Kolding B

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 18:00 Oure FA – FC Sønderborg
16.09.2017 13:00 Tarup/Pårup – B 1909
16.09.2017 13:00 Kolding B – Esbjerg fB II
16.09.2017 13:30 Aarhus Fremad II – VSK Aarhus II
16.09.2017 15:00 Varde – B 1913

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 17:30 B 1913 – Oure FA
23.09.2017 14:00 FC Sønderborg – Kolding B
23.09.2017 15:00 Varde – B 1909
23.09.2017 15:30 VSK Aarhus II – Tarup/Pårup
24.09.2017 14:00 Esbjerg fB II – Aarhus Fremad II

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 13:00 Oure FA – Varde
30.09.2017 13:00 Tarup/Pårup – Esbjerg fB II
30.09.2017 13:30 Aarhus Fremad II – FC Sønderborg
30.09.2017 15:00 B 1909 – VSK Aarhus II

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 13:00 Tarup/Pårup – FC Sønderborg
07.10.2017 15:00 B 1909 – Esbjerg fB II
07.10.2017 15:30 VSK Aarhus II – Varde
07.10.2017 15:30 Kolding B – Oure FA
08.10.2017 13:30 Aarhus Fremad II – B 1913

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 13:00 Oure FA – Aarhus Fremad II
14.10.2017 15:00 Varde – Kolding B
14.10.2017 15:00 B 1909 – FC Sønderborg
14.10.2017 15:30 B 1913 – Tarup/Pårup
14.10.2017 16:15 Esbjerg fB II – VSK Aarhus II

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 13:00 Tarup/Pårup – Oure FA
21.10.2017 13:00 B 1913 – B 1909
21.10.2017 14:00 Esbjerg fB II – Varde
21.10.2017 15:30 VSK Aarhus II – FC Sønderborg
22.10.2017 13:30 Aarhus Fremad II – Kolding B

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:00 Oure FA – B 1909
28.10.2017 13:00 B 1913 – VSK Aarhus II
28.10.2017 14:00 FC Sønderborg – Esbjerg fB II
28.10.2017 15:00 Varde – Aarhus Fremad II
28.10.2017 15:30 Kolding B – Tarup/Pårup

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 18:30 VSK Aarhus II – Oure FA
04.11.2017 13:00 Tarup/Pårup – Aarhus Fremad II
04.11.2017 14:00 FC Sønderborg – Varde
04.11.2017 15:00 B 1909 – Kolding B
04.11.2017 15:30 Esbjerg fB II – B 1913

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.03.2018 19:00 Kolding B – VSK Aarhus II
24.03.2018 13:00 Oure FA – Esbjerg fB II
24.03.2018 13:30 Aarhus Fremad II – B 1909
24.03.2018 15:00 Varde – Tarup/Pårup
24.03.2018 15:30 B 1913 – FC Sønderborg

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 14:00 Esbjerg fB II – Kolding B
31.03.2018 14:00 FC Sønderborg – Oure FA
31.03.2018 15:00 B 1909 – Tarup/Pårup
31.03.2018 15:30 VSK Aarhus II – Aarhus Fremad II
31.03.2018 15:30 B 1913 – Varde

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2018 18:00 Kolding B – FC Sønderborg
07.04.2018 13:00 Tarup/Pårup – VSK Aarhus II
07.04.2018 13:00 Oure FA – B 1913
07.04.2018 13:30 Aarhus Fremad II – Esbjerg fB II
07.04.2018 15:00 B 1909 – Varde

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 14:00 FC Sønderborg – Aarhus Fremad II
14.04.2018 14:00 Esbjerg fB II – Tarup/Pårup
14.04.2018 15:00 Varde – Oure FA
14.04.2018 15:30 VSK Aarhus II – B 1909
14.04.2018 15:30 B 1913 – Kolding B

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 13:00 Oure FA – Kolding B
21.04.2018 14:00 FC Sønderborg – Tarup/Pårup
21.04.2018 14:00 Esbjerg fB II – B 1909
21.04.2018 15:00 Varde – VSK Aarhus II
21.04.2018 15:30 B 1913 – Aarhus Fremad II

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.04.2018 18:30 Kolding B – Varde
28.04.2018 13:00 Tarup/Pårup – B 1913
28.04.2018 13:30 Aarhus Fremad II – Oure FA
28.04.2018 15:00 B 1909 – FC Sønderborg
28.04.2018 15:30 VSK Aarhus II – Esbjerg fB II

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2018 19:00 Kolding B – Aarhus Fremad II
05.05.2018 13:00 Oure FA – Tarup/Pårup
05.05.2018 14:00 FC Sønderborg – VSK Aarhus II
05.05.2018 15:00 Varde – Esbjerg fB II
05.05.2018 15:30 B 1913 – B 1909

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 13:00 Tarup/Pårup – Kolding B
12.05.2018 13:00 Esbjerg fB II – FC Sønderborg
12.05.2018 13:30 Aarhus Fremad II – Varde
12.05.2018 15:00 B 1909 – Oure FA
12.05.2018 15:30 VSK Aarhus II – B 1913

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2018 19:00 Kolding B – B 1909
19.05.2018 13:00 Oure FA – VSK Aarhus II
19.05.2018 13:30 Aarhus Fremad II – Tarup/Pårup
19.05.2018 15:00 Varde – FC Sønderborg
19.05.2018 15:30 B 1913 – Esbjerg fB II

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2018 13:00 Tarup/Pårup – Varde
26.05.2018 14:00 Esbjerg fB II – Oure FA
26.05.2018 14:00 FC Sønderborg – B 1913
26.05.2018 15:00 B 1909 – Aarhus Fremad II
26.05.2018 15:30 VSK Aarhus II – Kolding B

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2018 19:00 Kolding B – Esbjerg fB II
02.06.2018 13:00 Tarup/Pårup – B 1909
02.06.2018 13:00 Oure FA – FC Sønderborg
02.06.2018 13:30 Aarhus Fremad II – VSK Aarhus II
02.06.2018 15:00 Varde – B 1913

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2018 14:00 FC Sønderborg – Kolding B
09.06.2018 14:00 Esbjerg fB II – Aarhus Fremad II
09.06.2018 15:00 Varde – B 1909
09.06.2018 15:30 VSK Aarhus II – Tarup/Pårup
09.06.2018 15:30 B 1913 – Oure FA

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2018 15:30 Kolding B – B 1913
16.06.2018 15:30 Aarhus Fremad II – FC Sønderborg
16.06.2018 15:30 Tarup/Pårup – Esbjerg fB II
16.06.2018 15:30 Oure FA – Varde
16.06.2018 15:30 B 1909 – VSK Aarhus II
Advertisement

Turneringer i Danmark