LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
17/6-2017 18:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 4 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. IF Lyseng 27 20 5 2 60 - 21 65
2. Vatanspor 27 14 7 6 49 - 37 49
3. Holstebro 27 12 8 7 57 - 41 44
4. Aarhus Fremad II 27 10 8 9 56 - 46 38
5. Lystrup IF 27 10 7 10 44 - 41 37
6. VSK Aarhus II 27 10 7 10 49 - 49 37
7. AaB II 27 9 7 11 55 - 60 34
8. Randers Freja 27 9 3 15 53 - 66 30
9. FC Skanderborg 27 7 5 15 39 - 62 26
10. Sæby IF Skjold 27 3 5 19 27 - 66 14
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
135 37,40 489 3,62 56 (41,5 %) 31 (23,0 %) 48 (35,6 %)
Opdateret:
17/6-2017 18:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 4 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. IF Lyseng 14 11 2 1 36 - 13 35
2. Vatanspor 13 7 4 2 24 - 18 25
3. Holstebro 13 8 4 1 34 - 17 28
4. Aarhus Fremad II 13 4 4 5 29 - 25 16
5. Lystrup IF 14 7 2 5 30 - 18 23
6. VSK Aarhus II 13 3 6 4 21 - 19 15
7. AaB II 14 5 2 7 27 - 29 17
8. Randers Freja 14 5 2 7 23 - 33 17
9. FC Skanderborg 14 4 2 8 21 - 34 14
10. Sæby IF Skjold 13 2 3 8 11 - 27 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
135 37,40 489 3,62 56 (41,5 %) 31 (23,0 %) 48 (35,6 %)
Opdateret:
17/6-2017 18:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 4 (27 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. IF Lyseng 13 9 3 1 24 - 8 30
2. Vatanspor 14 7 3 4 25 - 19 24
3. Holstebro 14 4 4 6 23 - 24 16
4. Aarhus Fremad II 14 6 4 4 27 - 21 22
5. Lystrup IF 13 3 5 5 14 - 23 14
6. VSK Aarhus II 14 7 1 6 28 - 30 22
7. AaB II 13 4 5 4 28 - 31 17
8. Randers Freja 13 4 1 8 30 - 33 13
9. FC Skanderborg 13 3 3 7 18 - 28 12
10. Sæby IF Skjold 14 1 2 11 16 - 39 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
135 37,40 489 3,62 56 (41,5 %) 31 (23,0 %) 48 (35,6 %)
Opdateret:
17/6-2017 18:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 4 (27 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. IF Lyseng 13 3 2,22 0,78
2. Vatanspor 11 3 1,81 1,37
3. Holstebro 5 4 2,11 1,52
4. Aarhus Fremad II 5 4 2,07 1,70
5. Lystrup IF 8 10 1,63 1,52
6. VSK Aarhus II 6 8 1,81 1,81
7. AaB II 1 3 2,04 2,22
8. Randers Freja 1 6 1,96 2,44
9. FC Skanderborg 1 6 1,44 2,30
10. Sæby IF Skjold 3 7 1,00 2,44
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
135 37,40 489 3,62 56 (41,5 %) 31 (23,0 %) 48 (35,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
17/6-2017 18:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 4 (27 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
17/6-2017 18:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 4 (27 runder)
Opdateret:
17/6-2017 18:34
Danmark
Danmarksserien Pulje 4 (27 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:00 AaB II – Aarhus Fremad II 1 – 3
06.08.2016 14:30 Vatanspor – Holstebro 3 – 1
06.08.2016 15:30 VSK Aarhus II – Lystrup IF 2 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 Randers Freja – Lystrup IF 4 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 FC Skanderborg – AaB II 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 15:15 VSK Aarhus II – IF Lyseng 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 13:00 Holstebro – Sæby IF Skjold 2 – 1
14.08.2016 14:00 Aarhus Fremad II – Vatanspor 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:45 AaB II – Vatanspor 1 – 1
20.08.2016 13:00 FC Skanderborg – Lystrup IF 0 – 2
20.08.2016 13:00 Randers Freja – IF Lyseng 2 – 2
20.08.2016 13:30 Sæby IF Skjold – Aarhus Fremad II 1 – 3
21.08.2016 17:00 VSK Aarhus II – Holstebro 2 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2016 18:45 Sæby IF Skjold – IF Lyseng 0 – 1
24.08.2016 18:45 Randers Freja – FC Skanderborg 1 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 11:00 Lystrup IF – AaB II 1 – 1
27.08.2016 14:00 IF Lyseng – FC Skanderborg 2 – 2
28.08.2016 13:00 Holstebro – Randers Freja 3 – 1
28.08.2016 14:00 Aarhus Fremad II – VSK Aarhus II 1 – 2
28.08.2016 14:30 Vatanspor – Sæby IF Skjold 3 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 13:00 Randers Freja – Aarhus Fremad II 0 – 4
03.09.2016 13:00 AaB II – Sæby IF Skjold 5 – 3
03.09.2016 13:00 FC Skanderborg – Holstebro 3 – 1
03.09.2016 13:00 Lystrup IF – IF Lyseng 0 – 0
03.09.2016 15:30 VSK Aarhus II – Vatanspor 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 13:00 Aarhus Fremad II – FC Skanderborg 2 – 0
10.09.2016 14:00 IF Lyseng – AaB II 2 – 2
11.09.2016 12:00 Sæby IF Skjold – VSK Aarhus II 0 – 5
11.09.2016 13:00 Holstebro – Lystrup IF 5 – 0
11.09.2016 15:30 Vatanspor – Randers Freja 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 13:00 Lystrup IF – Aarhus Fremad II 1 – 3
17.09.2016 13:00 Randers Freja – Sæby IF Skjold 3 – 1
17.09.2016 13:00 FC Skanderborg – Vatanspor 1 – 4
17.09.2016 14:00 IF Lyseng – Holstebro 5 – 1
18.09.2016 13:00 AaB II – VSK Aarhus II 5 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 13:30 Sæby IF Skjold – FC Skanderborg 1 – 0
24.09.2016 15:00 AaB II – Holstebro 1 – 5
24.09.2016 15:30 VSK Aarhus II – Randers Freja 2 – 5
25.09.2016 14:00 Aarhus Fremad II – IF Lyseng 2 – 3
25.09.2016 14:30 Vatanspor – Lystrup IF 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 13:00 FC Skanderborg – VSK Aarhus II 1 – 4
01.10.2016 13:00 Lystrup IF – Sæby IF Skjold 0 – 2
01.10.2016 13:00 Randers Freja – AaB II 1 – 4
01.10.2016 14:00 IF Lyseng – Vatanspor 1 – 0
02.10.2016 13:00 Holstebro – Aarhus Fremad II 2 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 Lystrup IF – VSK Aarhus II 1 – 2
08.10.2016 13:00 Aarhus Fremad II – AaB II 4 – 4
08.10.2016 13:00 FC Skanderborg – Randers Freja 2 – 1
08.10.2016 14:00 IF Lyseng – Sæby IF Skjold 2 – 1
08.10.2016 15:00 Holstebro – Vatanspor 5 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 13:00 Lystrup IF – Randers Freja 5 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 13:00 AaB II – FC Skanderborg 2 – 3
15.10.2016 13:30 Sæby IF Skjold – Holstebro 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:00 IF Lyseng – VSK Aarhus II 4 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 14:30 Vatanspor – Aarhus Fremad II 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 13:00 Vatanspor – AaB II 1 – 4
22.10.2016 13:00 Lystrup IF – FC Skanderborg 5 – 1
22.10.2016 14:00 IF Lyseng – Randers Freja 5 – 1
23.10.2016 13:00 Holstebro – VSK Aarhus II 3 – 2
23.10.2016 14:00 Aarhus Fremad II – Sæby IF Skjold 3 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:00 AaB II – Lystrup IF 0 – 1
29.10.2016 13:00 FC Skanderborg – IF Lyseng 0 – 4
29.10.2016 13:00 Randers Freja – Holstebro 0 – 4
29.10.2016 13:30 Sæby IF Skjold – Vatanspor 1 – 2
29.10.2016 16:00 VSK Aarhus II – Aarhus Fremad II 3 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 18:00 Randers Freja – Aarhus Fremad II 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 19:00 Holstebro – FC Skanderborg 3 – 1
05.11.2016 13:30 Sæby IF Skjold – AaB II 1 – 1
05.11.2016 14:00 IF Lyseng – Lystrup IF 1 – 0
05.11.2016 14:15 Vatanspor – VSK Aarhus II 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 12:00 FC Skanderborg – Aarhus Fremad II 4 – 4
25.03.2017 13:00 Randers Freja – Vatanspor 1 – 3
25.03.2017 13:00 Lystrup IF – Holstebro 2 – 1
25.03.2017 13:00 AaB II – IF Lyseng 0 – 2
26.03.2017 13:15 VSK Aarhus II – Sæby IF Skjold 2 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:30 Sæby IF Skjold – Randers Freja 1 – 4
01.04.2017 15:00 Aarhus Fremad II – Lystrup IF 0 – 2
02.04.2017 13:00 Holstebro – IF Lyseng 1 – 1
02.04.2017 14:15 Vatanspor – FC Skanderborg 3 – 1
02.04.2017 15:30 VSK Aarhus II – AaB II 6 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 13:00 FC Skanderborg – Sæby IF Skjold 4 – 2
08.04.2017 13:00 Lystrup IF – Vatanspor 0 – 1
08.04.2017 14:00 IF Lyseng – Aarhus Fremad II 2 – 0
09.04.2017 13:00 Holstebro – AaB II 2 – 0
09.04.2017 13:00 Randers Freja – VSK Aarhus II 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 13:00 AaB II – Randers Freja 1 – 2
15.04.2017 13:00 Aarhus Fremad II – Holstebro 3 – 4
15.04.2017 15:30 VSK Aarhus II – FC Skanderborg 1 – 1
16.04.2017 14:30 Vatanspor – IF Lyseng 1 – 0
17.04.2017 13:00 Sæby IF Skjold – Lystrup IF 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 AaB II – Aarhus Fremad II 2 – 1
22.04.2017 13:00 Randers Freja – FC Skanderborg 3 – 0
22.04.2017 13:30 Sæby IF Skjold – IF Lyseng 0 – 3
22.04.2017 14:30 Vatanspor – Holstebro 0 – 0
22.04.2017 15:30 VSK Aarhus II – Lystrup IF 0 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:00 FC Skanderborg – AaB II 2 – 2
29.04.2017 14:00 IF Lyseng – VSK Aarhus II 5 – 0
30.04.2017 13:00 Lystrup IF – Randers Freja 2 – 1
30.04.2017 13:00 Aarhus Fremad II – Vatanspor 2 – 2
30.04.2017 13:00 Holstebro – Sæby IF Skjold 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 13:00 AaB II – Vatanspor 3 – 1
06.05.2017 13:00 Randers Freja – IF Lyseng 0 – 3
06.05.2017 13:00 FC Skanderborg – Lystrup IF 1 – 0
06.05.2017 13:30 Sæby IF Skjold – Aarhus Fremad II 1 – 2
06.05.2017 16:30 VSK Aarhus II – Holstebro 0 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2017 19:00 IF Lyseng – FC Skanderborg 3 – 2
13.05.2017 13:00 Lystrup IF – AaB II 6 – 2
13.05.2017 14:30 Vatanspor – Sæby IF Skjold 3 – 0
14.05.2017 13:00 Holstebro – Randers Freja 5 – 1
14.05.2017 13:00 Aarhus Fremad II – VSK Aarhus II 5 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 19:00 Vatanspor – Lystrup IF 6 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 FC Skanderborg – Holstebro 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 Aarhus Fremad II – Randers Freja 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 Lystrup IF – IF Lyseng 0 – 1
20.05.2017 13:00 AaB II – Sæby IF Skjold 3 – 2
20.05.2017 15:30 VSK Aarhus II – Vatanspor 0 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.05.2017 13:30 IF Lyseng – AaB II 0 – 2
25.05.2017 14:30 Vatanspor – Randers Freja 1 – 10
27.05.2017 11:00 Sæby IF Skjold – VSK Aarhus II 1 – 1
27.05.2017 15:00 Aarhus Fremad II – FC Skanderborg 1 – 1
28.05.2017 13:00 Holstebro – Lystrup IF 2 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.06.2017 13:00 AaB II – VSK Aarhus II 2 – 3
03.06.2017 13:00 Randers Freja – Sæby IF Skjold 3 – 1
03.06.2017 13:00 FC Skanderborg – Vatanspor 0 – 2
03.06.2017 13:00 Lystrup IF – Aarhus Fremad II 2 – 0
03.06.2017 14:00 IF Lyseng – Holstebro 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2017 19:00 Sæby IF Skjold – FC Skanderborg 1 – 3
10.06.2017 13:00 AaB II – Holstebro 1 – 1
10.06.2017 15:00 Aarhus Fremad II – IF Lyseng 2 – 3
10.06.2017 17:00 VSK Aarhus II – Randers Freja 3 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.06.2017 11:00 IF Lyseng – Vatanspor 2 – 1
17.06.2017 13:00 Lystrup IF – Sæby IF Skjold 5 – 0
17.06.2017 14:30 Holstebro – Aarhus Fremad II 0 – 3
17.06.2017 15:30 Randers Freja – AaB II 4 – 2
17.06.2017 15:30 FC Skanderborg – VSK Aarhus II 1 – 4
Advertisement

Turneringer i Danmark