LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Danmark
Danmarksserien

Gruppespillet

Pulje 1KVUTMP
Holbæk 220012-46
Slagelse 22005-06
Taastrup FC 21017-63
FA 2000 21015-43
Herlev 21012-33
Fredensborg BI 21016-93
Ledøje-Smørum 21014-73
Stenloese BK 21011-53
Kastrup 20024-60
Karlslunde IF 20020-20
Pulje 2KVUTMP
Vanløse 21104-04
Avedøre 21102-14
Fremad Valby 11003-13
AB Tårnby 21013-33
Birkerød 21012-23
FK Odsherred 21014-53
KFUM Roskilde 21012-53
GVI 20201-12
Virum Sorgenfri 10010-10
B 1908 20022-40
Pulje 3KVUTMP
B 1909 21104-14
Aarhus Fremad II 21103-24
Tarup/Pårup 21017-53
FC Sønderborg 21015-73
VSK Aarhus II 20203-32
Esbjerg fB II 20202-22
Varde 20201-12
Oure FA 10101-11
Kolding B 10100-01
B 1913 20022-60
Pulje 4KVUTMP
Vatanspor 220011-26
Holstebro 22004-26
Vejgaard 21105-34
Viby IF 21016-33
Hedensted 11001-03
Lystrup IF 21016-73
Randers Freja 20112-61
AaB II 20024-60
FC Skanderborg 10011-60
Viborg II 20021-60
Oprykning
Nedrykning
Nedrykning playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 Stenloese BK – Karlslunde IF 1 – 0
05.08.2017 13:00 B 1913 – Aarhus Fremad II 1 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 Vejgaard – Randers Freja 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 Lystrup IF – AaB II 4 – 3
05.08.2017 13:00 Avedøre – GVI 1 – 1
05.08.2017 13:00 Vanløse – KFUM Roskilde 4 – 0
05.08.2017 13:00 Kastrup – Fredensborg BI 3 – 4
05.08.2017 13:30 FC Skanderborg – Vatanspor 1 – 6
05.08.2017 13:45 FA 2000 – Herlev 2 – 0
05.08.2017 14:00 Esbjerg fB II – B 1909 0 – 0
05.08.2017 14:00 Viborg II – Hedensted 0 – 1
05.08.2017 15:00 Varde – VSK Aarhus II 1 – 1
05.08.2017 15:00 AB Tårnby – Birkerød 2 – 1
06.08.2017 13:00 Holstebro – Viby IF 2 – 1
06.08.2017 13:30 Holbæk – Taastrup FC 6 – 2
06.08.2017 15:00 Slagelse – Ledøje-Smørum 4 – 0
06.08.2017 18:30 FC Sønderborg – Tarup/Pårup 4 – 3
07.08.2017 19:00 B 1908 – FK Odsherred 2 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:30 Herlev – Kastrup 2 – 1
11.08.2017 18:30 Karlslunde IF – Slagelse 0 – 1
11.08.2017 18:30 Taastrup FC – Stenloese BK 5 – 0
11.08.2017 19:00 AaB II – Holstebro 1 – 2
11.08.2017 19:00 Kolding B – Varde 0 – 0
12.08.2017 11:15 Fremad Valby – FK Odsherred 3 – 1
12.08.2017 13:00 GVI – Vanløse 0 – 0
12.08.2017 13:00 Tarup/Pårup – B 1913 4 – 1
12.08.2017 13:00 B 1908 – Avedøre 0 – 1
12.08.2017 13:00 Fredensborg BI – Holbæk 2 – 6
12.08.2017 13:00 Vejgaard – Lystrup IF 4 – 2
12.08.2017 13:30 KFUM Roskilde – AB Tårnby 2 – 1
12.08.2017 14:00 Birkerød – Virum Sorgenfri 1 – 0
12.08.2017 14:00 FC Sønderborg – B 1909 1 – 4
12.08.2017 14:00 Ledøje-Smørum – FA 2000 4 – 3
12.08.2017 15:30 VSK Aarhus II – Esbjerg fB II 2 – 2
13.08.2017 13:00 Vatanspor – Randers Freja 5 – 1
13.08.2017 13:30 Aarhus Fremad II – Oure FA 1 – 1
15.08.2017 19:00 Hedensted – FC Skanderborg 0 – 0
16.08.2017 18:30 Viby IF – Viborg II 5 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 17:30 Oure FA – Tarup/Pårup
18.08.2017 18:30 B 1909 – B 1913
18.08.2017 18:45 Kolding B – Aarhus Fremad II
18.08.2017 18:45 AaB II – Vejgaard
19.08.2017 13:00 Randers Freja – Hedensted
19.08.2017 13:00 Avedøre – Fremad Valby
19.08.2017 13:00 Vanløse – B 1908
19.08.2017 13:00 Kastrup – Ledøje-Smørum

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:00 Virum Sorgenfri – AB Tårnby

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:00 Fredensborg BI – Herlev
19.08.2017 13:30 KFUM Roskilde – GVI
19.08.2017 13:30 FC Skanderborg – Viby IF
19.08.2017 13:45 FA 2000 – Karlslunde IF
19.08.2017 14:00 FC Sønderborg – VSK Aarhus II
19.08.2017 15:00 Varde – Esbjerg fB II
20.08.2017 13:30 Holbæk – Stenloese BK
20.08.2017 15:00 Slagelse – Taastrup FC
20.08.2017 15:00 FK Odsherred – Birkerød
20.08.2017 16:00 Holstebro – Viborg II

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 18:30 Hedensted – FC Skanderborg

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 18:30 Virum Sorgenfri – Fremad Valby

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:30 Lystrup IF – Vatanspor

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:30 Kolding B – B 1913

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:30 B 1909 – Oure FA
25.08.2017 18:30 Herlev – Holbæk
26.08.2017 11:30 Viborg II – FC Skanderborg
26.08.2017 13:00 Stenloese BK – Slagelse
26.08.2017 13:00 Vejgaard – Holstebro
26.08.2017 13:00 Virum Sorgenfri – FK Odsherred
26.08.2017 13:00 GVI – AB Tårnby
26.08.2017 13:00 B 1908 – KFUM Roskilde
26.08.2017 13:00 Viby IF – Randers Freja
26.08.2017 13:00 Tarup/Pårup – Kolding B
26.08.2017 13:30 Aarhus Fremad II – Varde
26.08.2017 13:30 Fremad Valby – Vanløse
26.08.2017 13:30 Hedensted – Lystrup IF
26.08.2017 14:00 Birkerød – Avedøre
26.08.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Fredensborg BI
26.08.2017 14:00 Esbjerg fB II – FC Sønderborg
26.08.2017 14:00 Taastrup FC – FA 2000
26.08.2017 15:30 VSK Aarhus II – B 1913
27.08.2017 13:00 Karlslunde IF – Kastrup
27.08.2017 13:00 Vatanspor – AaB II

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 18:30 Randers Freja – Viborg II
01.09.2017 18:30 Kolding B – B 1909
01.09.2017 18:30 Oure FA – VSK Aarhus II
01.09.2017 18:30 Herlev – Ledøje-Smørum
02.09.2017 13:00 AaB II – Hedensted
02.09.2017 13:00 Kastrup – Taastrup FC
02.09.2017 13:00 Vejgaard – Vatanspor
02.09.2017 13:00 Lystrup IF – Viby IF
02.09.2017 13:00 Fredensborg BI – Karlslunde IF
02.09.2017 13:00 GVI – B 1908
02.09.2017 13:00 Vanløse – Birkerød
02.09.2017 13:00 Avedøre – Virum Sorgenfri
02.09.2017 13:30 Aarhus Fremad II – Tarup/Pårup
02.09.2017 13:30 KFUM Roskilde – Fremad Valby
02.09.2017 13:45 FA 2000 – Stenloese BK
02.09.2017 15:00 Varde – FC Sønderborg
02.09.2017 15:00 AB Tårnby – FK Odsherred
02.09.2017 15:30 B 1913 – Esbjerg fB II
03.09.2017 13:00 Holstebro – FC Skanderborg
03.09.2017 13:30 Holbæk – Slagelse

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.09.2017 19:00 Oure FA – Kolding B

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 18:00 FC Skanderborg – Randers Freja
08.09.2017 19:00 Viborg II – Lystrup IF
09.09.2017 13:00 Karlslunde IF – Herlev
09.09.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Vanløse
09.09.2017 13:00 Viby IF – AaB II
09.09.2017 13:00 Stenloese BK – Kastrup
09.09.2017 13:00 B 1908 – AB Tårnby
09.09.2017 13:00 Tarup/Pårup – Varde
09.09.2017 13:30 Hedensted – Vejgaard
09.09.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Holbæk
09.09.2017 14:00 Taastrup FC – Fredensborg BI
09.09.2017 14:00 FC Sønderborg – B 1913
09.09.2017 14:00 Birkerød – KFUM Roskilde
09.09.2017 14:00 Esbjerg fB II – Oure FA
09.09.2017 15:00 B 1909 – Aarhus Fremad II
09.09.2017 15:30 VSK Aarhus II – Kolding B
10.09.2017 13:00 Vatanspor – Holstebro
10.09.2017 13:30 Fremad Valby – GVI
10.09.2017 15:00 FK Odsherred – Avedøre
10.09.2017 15:00 Slagelse – FA 2000

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 18:00 Oure FA – FC Sønderborg
15.09.2017 18:30 Herlev – Taastrup FC
16.09.2017 13:00 Tarup/Pårup – B 1909
16.09.2017 13:00 B 1908 – Fremad Valby
16.09.2017 13:00 Vanløse – FK Odsherred
16.09.2017 13:00 Kolding B – Esbjerg fB II
16.09.2017 13:00 Fredensborg BI – Stenloese BK
16.09.2017 13:00 Vejgaard – Viby IF
16.09.2017 13:00 Lystrup IF – FC Skanderborg
16.09.2017 13:00 Kastrup – Slagelse
16.09.2017 13:00 GVI – Birkerød
16.09.2017 13:30 KFUM Roskilde – Virum Sorgenfri
16.09.2017 13:30 Aarhus Fremad II – VSK Aarhus II
16.09.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF
16.09.2017 15:00 AB Tårnby – Avedøre
16.09.2017 15:00 Varde – B 1913
17.09.2017 13:00 Vatanspor – Hedensted
17.09.2017 13:00 Holstebro – Randers Freja
17.09.2017 13:30 Holbæk – FA 2000
19.09.2017 19:00 AaB II – Viborg II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 17:30 B 1913 – Oure FA
22.09.2017 17:30 Taastrup FC – Ledøje-Smørum
22.09.2017 18:30 Randers Freja – Lystrup IF
23.09.2017 13:00 Stenloese BK – Herlev
23.09.2017 13:00 Viby IF – Vatanspor
23.09.2017 13:00 Avedøre – Vanløse
23.09.2017 13:00 Virum Sorgenfri – GVI
23.09.2017 13:30 FC Skanderborg – AaB II
23.09.2017 14:00 Birkerød – B 1908
23.09.2017 14:00 FC Sønderborg – Kolding B
23.09.2017 15:00 AB Tårnby – Fremad Valby
23.09.2017 15:00 Varde – B 1909
23.09.2017 15:30 VSK Aarhus II – Tarup/Pårup
23.09.2017 16:00 FA 2000 – Kastrup
23.09.2017 16:00 Holstebro – Hedensted
24.09.2017 13:30 Holbæk – Karlslunde IF
24.09.2017 14:00 Viborg II – Vejgaard
24.09.2017 14:00 Esbjerg fB II – Aarhus Fremad II
24.09.2017 15:00 Slagelse – Fredensborg BI
24.09.2017 15:00 FK Odsherred – KFUM Roskilde

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 18:30 Herlev – Slagelse
29.09.2017 18:30 AaB II – Randers Freja
30.09.2017 13:00 Vanløse – AB Tårnby
30.09.2017 13:00 B 1908 – Virum Sorgenfri
30.09.2017 13:00 GVI – FK Odsherred
30.09.2017 13:00 Lystrup IF – Holstebro
30.09.2017 13:00 Vejgaard – FC Skanderborg
30.09.2017 13:00 Oure FA – Varde
30.09.2017 13:00 Tarup/Pårup – Esbjerg fB II
30.09.2017 13:00 Fredensborg BI – FA 2000
30.09.2017 13:00 Karlslunde IF – Taastrup FC
30.09.2017 13:00 Kastrup – Holbæk
30.09.2017 13:30 Aarhus Fremad II – FC Sønderborg
30.09.2017 13:30 KFUM Roskilde – Avedøre
30.09.2017 13:30 Fremad Valby – Birkerød
30.09.2017 13:30 Hedensted – Viby IF
30.09.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Stenloese BK
30.09.2017 15:00 B 1909 – VSK Aarhus II
01.10.2017 13:00 Vatanspor – Viborg II

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.10.2017 18:30 Fremad Valby – Virum Sorgenfri
06.10.2017 18:30 Herlev – FA 2000

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2017 18:30 Randers Freja – Vejgaard

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 13:00 Tarup/Pårup – FC Sønderborg
07.10.2017 13:00 Karlslunde IF – Stenloese BK
07.10.2017 13:00 Fredensborg BI – Kastrup
07.10.2017 13:00 Viby IF – Holstebro
07.10.2017 13:00 AaB II – Lystrup IF
07.10.2017 13:00 GVI – Avedøre
07.10.2017 13:00 Taastrup FC – Holbæk
07.10.2017 13:30 Hedensted – Viborg II
07.10.2017 13:30 KFUM Roskilde – Vanløse
07.10.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Slagelse
07.10.2017 14:00 Birkerød – AB Tårnby
07.10.2017 15:00 B 1909 – Esbjerg fB II
07.10.2017 15:30 Kolding B – Oure FA
07.10.2017 15:30 VSK Aarhus II – Varde
08.10.2017 13:00 Vatanspor – FC Skanderborg
08.10.2017 13:30 Aarhus Fremad II – B 1913
08.10.2017 15:00 FK Odsherred – B 1908

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 11:30 B 1909 – FC Sønderborg
14.10.2017 13:00 Oure FA – Aarhus Fremad II
14.10.2017 13:00 Randers Freja – Vatanspor
14.10.2017 13:00 Lystrup IF – Vejgaard
14.10.2017 13:00 Vanløse – GVI
14.10.2017 13:00 Stenloese BK – Taastrup FC
14.10.2017 13:00 Kastrup – Herlev
14.10.2017 13:00 Avedøre – B 1908
14.10.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Birkerød
14.10.2017 13:30 FC Skanderborg – Hedensted
14.10.2017 13:45 FA 2000 – Ledøje-Smørum
14.10.2017 14:00 Viborg II – Viby IF
14.10.2017 15:00 Varde – Kolding B
14.10.2017 15:00 AB Tårnby – KFUM Roskilde
14.10.2017 15:30 B 1913 – Tarup/Pårup
14.10.2017 16:15 Esbjerg fB II – VSK Aarhus II
15.10.2017 13:00 Holstebro – AaB II
15.10.2017 13:30 Holbæk – Fredensborg BI
15.10.2017 15:00 Slagelse – Karlslunde IF
15.10.2017 15:00 FK Odsherred – Fremad Valby

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 18:30 Herlev – Fredensborg BI
21.10.2017 13:00 Stenloese BK – Holbæk
21.10.2017 13:00 B 1908 – Vanløse
21.10.2017 13:00 GVI – KFUM Roskilde
21.10.2017 13:00 Karlslunde IF – FA 2000
21.10.2017 13:00 Tarup/Pårup – Oure FA
21.10.2017 13:00 Viby IF – FC Skanderborg
21.10.2017 13:00 B 1913 – B 1909
21.10.2017 13:00 Vejgaard – AaB II
21.10.2017 13:30 Hedensted – Randers Freja
21.10.2017 13:30 Fremad Valby – Avedøre
21.10.2017 14:00 Viborg II – Holstebro
21.10.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Kastrup
21.10.2017 14:00 Birkerød – FK Odsherred
21.10.2017 14:00 Esbjerg fB II – Varde
21.10.2017 14:00 Taastrup FC – Slagelse

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 15:00 AB Tårnby – Virum Sorgenfri

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 15:30 VSK Aarhus II – FC Sønderborg
22.10.2017 13:00 Vatanspor – Lystrup IF
22.10.2017 13:30 Aarhus Fremad II – Kolding B

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:00 Fredensborg BI – Ledøje-Smørum
28.10.2017 13:00 FA 2000 – Taastrup FC
28.10.2017 13:00 Oure FA – B 1909
28.10.2017 13:00 Lystrup IF – Hedensted
28.10.2017 13:00 Avedøre – Birkerød
28.10.2017 13:00 B 1913 – VSK Aarhus II
28.10.2017 13:00 Randers Freja – Viby IF
28.10.2017 13:00 Vanløse – Fremad Valby
28.10.2017 13:30 FC Skanderborg – Viborg II
28.10.2017 13:30 KFUM Roskilde – B 1908
28.10.2017 14:00 FC Sønderborg – Esbjerg fB II
28.10.2017 14:00 AaB II – Vatanspor
28.10.2017 15:00 Varde – Aarhus Fremad II
28.10.2017 15:00 AB Tårnby – GVI
28.10.2017 15:00 Kastrup – Karlslunde IF
28.10.2017 15:30 Kolding B – Tarup/Pårup
29.10.2017 13:30 Holbæk – Herlev
29.10.2017 15:00 FK Odsherred – Virum Sorgenfri
29.10.2017 15:00 Slagelse – Stenloese BK
29.10.2017 16:00 Holstebro – Vejgaard

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 18:30 VSK Aarhus II – Oure FA
03.11.2017 19:00 Viborg II – Randers Freja
04.11.2017 13:00 Tarup/Pårup – Aarhus Fremad II
04.11.2017 13:00 Virum Sorgenfri – Avedøre
04.11.2017 13:00 Viby IF – Lystrup IF
04.11.2017 13:00 Stenloese BK – FA 2000
04.11.2017 13:00 B 1908 – GVI
04.11.2017 13:00 Karlslunde IF – Fredensborg BI
04.11.2017 13:30 Fremad Valby – KFUM Roskilde
04.11.2017 13:30 Hedensted – AaB II
04.11.2017 13:30 FC Skanderborg – Holstebro
04.11.2017 14:00 FC Sønderborg – Varde
04.11.2017 14:00 Taastrup FC – Kastrup
04.11.2017 14:00 Birkerød – Vanløse
04.11.2017 14:00 Ledøje-Smørum – Herlev
04.11.2017 14:00 FK Odsherred – AB Tårnby
04.11.2017 15:00 B 1909 – Kolding B
04.11.2017 15:30 Esbjerg fB II – B 1913
05.11.2017 13:00 Vatanspor – Vejgaard
05.11.2017 15:00 Slagelse – Holbæk

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.03.2018 18:30 Herlev – Karlslunde IF
23.03.2018 19:00 Kolding B – VSK Aarhus II
24.03.2018 11:00 Fredensborg BI – Taastrup FC
24.03.2018 13:00 Vejgaard – Hedensted
24.03.2018 13:00 Kastrup – Stenloese BK
24.03.2018 13:00 AaB II – Viby IF
24.03.2018 13:00 Oure FA – Esbjerg fB II
24.03.2018 13:00 Vanløse – Virum Sorgenfri
24.03.2018 13:00 GVI – Fremad Valby
24.03.2018 13:00 Avedøre – FK Odsherred
24.03.2018 13:00 Lystrup IF – Viborg II
24.03.2018 13:30 Aarhus Fremad II – B 1909
24.03.2018 13:30 KFUM Roskilde – Birkerød
24.03.2018 14:00 FA 2000 – Slagelse
24.03.2018 14:00 AB Tårnby – B 1908
24.03.2018 14:00 Randers Freja – FC Skanderborg
24.03.2018 15:00 Varde – Tarup/Pårup
24.03.2018 15:30 B 1913 – FC Sønderborg
25.03.2018 13:00 Holstebro – Vatanspor
25.03.2018 13:30 Holbæk – Ledøje-Smørum

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2018 13:00 Virum Sorgenfri – KFUM Roskilde
31.03.2018 13:00 Stenloese BK – Fredensborg BI
31.03.2018 13:00 Viby IF – Vejgaard
31.03.2018 13:30 Hedensted – Vatanspor
31.03.2018 13:30 Fremad Valby – B 1908
31.03.2018 14:00 FA 2000 – Holbæk
31.03.2018 14:00 FC Sønderborg – Oure FA
31.03.2018 14:00 Randers Freja – Holstebro
31.03.2018 14:00 Viborg II – AaB II
31.03.2018 14:00 Taastrup FC – Herlev
31.03.2018 14:00 Esbjerg fB II – Kolding B
31.03.2018 15:00 B 1909 – Tarup/Pårup
31.03.2018 15:00 Birkerød – GVI
31.03.2018 15:30 B 1913 – Varde
31.03.2018 15:30 VSK Aarhus II – Aarhus Fremad II
31.03.2018 15:30 Karlslunde IF – Ledøje-Smørum
31.03.2018 15:30 FC Skanderborg – Lystrup IF
01.04.2018 15:00 Slagelse – Kastrup
01.04.2018 15:00 FK Odsherred – Vanløse
02.04.2018 13:00 Avedøre – AB Tårnby

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2018 18:00 Kolding B – FC Sønderborg
06.04.2018 18:30 Herlev – Stenloese BK
07.04.2018 11:00 Fredensborg BI – Slagelse
07.04.2018 13:00 Oure FA – B 1913
07.04.2018 13:00 Tarup/Pårup – VSK Aarhus II
07.04.2018 13:00 GVI – Virum Sorgenfri
07.04.2018 13:00 Lystrup IF – Randers Freja
07.04.2018 13:00 Vejgaard – Viborg II
07.04.2018 13:00 Vanløse – Avedøre
07.04.2018 13:00 Kastrup – FA 2000
07.04.2018 13:30 Aarhus Fremad II – Esbjerg fB II
07.04.2018 13:30 KFUM Roskilde – FK Odsherred
07.04.2018 13:30 Hedensted – Holstebro
07.04.2018 13:30 Fremad Valby – AB Tårnby
07.04.2018 14:00 Ledøje-Smørum – Taastrup FC
07.04.2018 15:00 B 1909 – Varde
07.04.2018 15:30 Karlslunde IF – Holbæk
08.04.2018 13:00 AaB II – FC Skanderborg
08.04.2018 13:00 Vatanspor – Viby IF
09.04.2018 18:00 B 1908 – Birkerød

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 13:00 Virum Sorgenfri – B 1908
14.04.2018 13:00 Randers Freja – AaB II
14.04.2018 13:00 Viby IF – Hedensted
14.04.2018 13:00 Stenloese BK – Ledøje-Smørum
14.04.2018 13:00 Avedøre – KFUM Roskilde
14.04.2018 14:00 FA 2000 – Fredensborg BI
14.04.2018 14:00 Taastrup FC – Karlslunde IF
14.04.2018 14:00 FC Sønderborg – Aarhus Fremad II
14.04.2018 14:00 AB Tårnby – Vanløse
14.04.2018 14:00 Esbjerg fB II – Tarup/Pårup
14.04.2018 15:00 Birkerød – Fremad Valby
14.04.2018 15:00 Varde – Oure FA
14.04.2018 15:30 FC Skanderborg – Vejgaard
14.04.2018 15:30 VSK Aarhus II – B 1909
14.04.2018 15:30 B 1913 – Kolding B
15.04.2018 13:00 Holstebro – Lystrup IF
15.04.2018 13:30 Holbæk – Kastrup
15.04.2018 14:00 Viborg II – Vatanspor
15.04.2018 15:00 Slagelse – Herlev
15.04.2018 15:00 FK Odsherred – GVI

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 13:00 Lystrup IF – AaB II
21.04.2018 13:00 Randers Freja – Vejgaard
21.04.2018 13:00 Stenloese BK – Karlslunde IF
21.04.2018 13:00 Kastrup – Fredensborg BI
21.04.2018 13:00 Vanløse – KFUM Roskilde
21.04.2018 13:00 Oure FA – Kolding B
21.04.2018 13:00 Avedøre – GVI
21.04.2018 13:00 Virum Sorgenfri – Fremad Valby
21.04.2018 14:00 FC Sønderborg – Tarup/Pårup
21.04.2018 14:00 AB Tårnby – Birkerød
21.04.2018 14:00 Esbjerg fB II – B 1909
21.04.2018 14:00 FA 2000 – Herlev
21.04.2018 14:00 Viborg II – Hedensted
21.04.2018 15:00 Varde – VSK Aarhus II
21.04.2018 15:30 FC Skanderborg – Vatanspor
21.04.2018 15:30 B 1913 – Aarhus Fremad II
22.04.2018 13:00 Holstebro – Viby IF
22.04.2018 13:30 Holbæk – Taastrup FC
22.04.2018 15:00 FK Odsherred – B 1908
22.04.2018 15:00 Slagelse – Ledøje-Smørum

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.04.2018 18:30 Kolding B – Varde
27.04.2018 18:30 Herlev – Kastrup
28.04.2018 11:00 Fredensborg BI – Holbæk
28.04.2018 13:00 Viby IF – Viborg II
28.04.2018 13:00 AaB II – Holstebro
28.04.2018 13:00 Vejgaard – Lystrup IF
28.04.2018 13:00 Tarup/Pårup – B 1913
28.04.2018 13:00 GVI – Vanløse
28.04.2018 13:00 B 1908 – Avedøre
28.04.2018 13:30 KFUM Roskilde – AB Tårnby
28.04.2018 13:30 Aarhus Fremad II – Oure FA
28.04.2018 13:30 Hedensted – FC Skanderborg
28.04.2018 13:30 Fremad Valby – FK Odsherred
28.04.2018 14:00 Taastrup FC – Stenloese BK
28.04.2018 14:00 Ledøje-Smørum – FA 2000
28.04.2018 15:00 B 1909 – FC Sønderborg
28.04.2018 15:00 Birkerød – Virum Sorgenfri
28.04.2018 15:30 Karlslunde IF – Slagelse
28.04.2018 15:30 VSK Aarhus II – Esbjerg fB II
29.04.2018 13:00 Vatanspor – Randers Freja

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2018 19:00 Kolding B – Aarhus Fremad II
04.05.2018 19:00 Holstebro – Viborg II
04.05.2018 19:00 AB Tårnby – Virum Sorgenfri
05.05.2018 11:00 Fredensborg BI – Herlev
05.05.2018 13:00 Lystrup IF – Vatanspor
05.05.2018 13:00 AaB II – Vejgaard
05.05.2018 13:00 Kastrup – Ledøje-Smørum
05.05.2018 13:00 Randers Freja – Hedensted
05.05.2018 13:00 Oure FA – Tarup/Pårup
05.05.2018 13:00 Avedøre – Fremad Valby
05.05.2018 13:00 Vanløse – B 1908
05.05.2018 13:30 KFUM Roskilde – GVI
05.05.2018 14:00 FA 2000 – Karlslunde IF
05.05.2018 14:00 FC Sønderborg – VSK Aarhus II
05.05.2018 15:00 Varde – Esbjerg fB II
05.05.2018 15:30 B 1913 – B 1909
05.05.2018 15:30 FC Skanderborg – Viby IF
06.05.2018 13:30 Holbæk – Stenloese BK
06.05.2018 15:00 FK Odsherred – Birkerød
06.05.2018 15:00 Slagelse – Taastrup FC

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2018 15:30 Hedensted – Lystrup IF
11.05.2018 18:30 Herlev – Holbæk
12.05.2018 13:00 Esbjerg fB II – FC Sønderborg
12.05.2018 13:00 Stenloese BK – Slagelse
12.05.2018 13:00 Vejgaard – Holstebro
12.05.2018 13:00 Virum Sorgenfri – FK Odsherred
12.05.2018 13:00 Viby IF – Randers Freja
12.05.2018 13:00 Tarup/Pårup – Kolding B
12.05.2018 13:00 B 1908 – KFUM Roskilde
12.05.2018 13:00 GVI – AB Tårnby
12.05.2018 13:30 Aarhus Fremad II – Varde
12.05.2018 13:30 Fremad Valby – Vanløse
12.05.2018 14:00 Ledøje-Smørum – Fredensborg BI
12.05.2018 14:00 Taastrup FC – FA 2000
12.05.2018 14:00 Viborg II – FC Skanderborg
12.05.2018 15:00 Birkerød – Avedøre
12.05.2018 15:00 B 1909 – Oure FA
12.05.2018 15:30 Karlslunde IF – Kastrup
12.05.2018 15:30 VSK Aarhus II – B 1913
13.05.2018 13:00 Vatanspor – AaB II

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2018 18:30 Herlev – Ledøje-Smørum
18.05.2018 19:00 Kolding B – B 1909
19.05.2018 11:00 Fredensborg BI – Karlslunde IF
19.05.2018 13:00 GVI – B 1908
19.05.2018 13:00 Vanløse – Birkerød
19.05.2018 13:00 Vejgaard – Vatanspor
19.05.2018 13:00 Oure FA – VSK Aarhus II
19.05.2018 13:00 Kastrup – Taastrup FC
19.05.2018 13:00 AaB II – Hedensted
19.05.2018 13:00 Lystrup IF – Viby IF
19.05.2018 13:00 Randers Freja – Viborg II
19.05.2018 13:00 Avedøre – Virum Sorgenfri
19.05.2018 13:30 KFUM Roskilde – Fremad Valby
19.05.2018 13:30 Aarhus Fremad II – Tarup/Pårup
19.05.2018 14:00 AB Tårnby – FK Odsherred
19.05.2018 14:00 FA 2000 – Stenloese BK
19.05.2018 15:00 Varde – FC Sønderborg
19.05.2018 15:30 B 1913 – Esbjerg fB II
20.05.2018 13:30 Holbæk – Slagelse
21.05.2018 13:00 Holstebro – FC Skanderborg

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.05.2018 13:00 Viby IF – AaB II
26.05.2018 13:00 Virum Sorgenfri – Vanløse
26.05.2018 13:00 B 1908 – AB Tårnby
26.05.2018 13:00 Stenloese BK – Kastrup
26.05.2018 13:00 Tarup/Pårup – Varde
26.05.2018 13:30 Fremad Valby – GVI
26.05.2018 13:30 Hedensted – Vejgaard
26.05.2018 13:45 Viborg II – Lystrup IF
26.05.2018 14:00 Ledøje-Smørum – Holbæk
26.05.2018 14:00 Taastrup FC – Fredensborg BI
26.05.2018 14:00 FC Sønderborg – B 1913
26.05.2018 14:00 Esbjerg fB II – Oure FA
26.05.2018 15:00 Birkerød – KFUM Roskilde
26.05.2018 15:00 B 1909 – Aarhus Fremad II
26.05.2018 15:30 FC Skanderborg – Randers Freja
26.05.2018 15:30 Karlslunde IF – Herlev
26.05.2018 15:30 VSK Aarhus II – Kolding B
27.05.2018 13:00 Vatanspor – Holstebro
27.05.2018 15:00 FK Odsherred – Avedøre
27.05.2018 15:00 Slagelse – FA 2000

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.06.2018 18:30 Herlev – Taastrup FC
01.06.2018 19:00 AaB II – Viborg II
01.06.2018 19:00 Kolding B – Esbjerg fB II
02.06.2018 11:00 Fredensborg BI – Stenloese BK
02.06.2018 13:00 Vanløse – FK Odsherred
02.06.2018 13:00 GVI – Birkerød
02.06.2018 13:00 Kastrup – Slagelse
02.06.2018 13:00 B 1908 – Fremad Valby
02.06.2018 13:00 Vejgaard – Viby IF
02.06.2018 13:00 Oure FA – FC Sønderborg
02.06.2018 13:00 Lystrup IF – FC Skanderborg
02.06.2018 13:00 Tarup/Pårup – B 1909
02.06.2018 13:30 KFUM Roskilde – Virum Sorgenfri
02.06.2018 13:30 Aarhus Fremad II – VSK Aarhus II
02.06.2018 14:00 Ledøje-Smørum – Karlslunde IF
02.06.2018 14:00 AB Tårnby – Avedøre
02.06.2018 15:00 Varde – B 1913
03.06.2018 13:00 Vatanspor – Hedensted
03.06.2018 13:00 Holstebro – Randers Freja
03.06.2018 13:30 Holbæk – FA 2000

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.06.2018 13:00 Stenloese BK – Herlev
09.06.2018 13:00 Randers Freja – Lystrup IF
09.06.2018 13:00 Viby IF – Vatanspor
09.06.2018 13:00 Avedøre – Vanløse
09.06.2018 13:00 Virum Sorgenfri – GVI
09.06.2018 14:00 AB Tårnby – Fremad Valby
09.06.2018 14:00 FA 2000 – Kastrup
09.06.2018 14:00 Taastrup FC – Ledøje-Smørum
09.06.2018 14:00 Viborg II – Vejgaard
09.06.2018 14:00 FC Sønderborg – Kolding B
09.06.2018 14:00 Esbjerg fB II – Aarhus Fremad II
09.06.2018 15:00 Varde – B 1909
09.06.2018 15:00 Birkerød – B 1908
09.06.2018 15:30 FC Skanderborg – AaB II
09.06.2018 15:30 B 1913 – Oure FA
09.06.2018 15:30 VSK Aarhus II – Tarup/Pårup
10.06.2018 13:00 Holstebro – Hedensted
10.06.2018 13:30 Holbæk – Karlslunde IF
10.06.2018 15:00 Slagelse – Fredensborg BI
10.06.2018 15:00 FK Odsherred – KFUM Roskilde

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.06.2018 15:30 Hedensted – Viby IF
16.06.2018 15:30 Fremad Valby – Birkerød
16.06.2018 15:30 Lystrup IF – Holstebro
16.06.2018 15:30 Vatanspor – Viborg II
16.06.2018 15:30 Vejgaard – FC Skanderborg
16.06.2018 15:30 AaB II – Randers Freja
16.06.2018 15:30 Vanløse – AB Tårnby
16.06.2018 15:30 Kastrup – Holbæk
16.06.2018 15:30 Tarup/Pårup – Esbjerg fB II
16.06.2018 15:30 Aarhus Fremad II – FC Sønderborg
16.06.2018 15:30 Oure FA – Varde
16.06.2018 15:30 B 1909 – VSK Aarhus II
16.06.2018 15:30 Kolding B – B 1913
16.06.2018 15:30 B 1908 – Virum Sorgenfri
16.06.2018 15:30 KFUM Roskilde – Avedøre
16.06.2018 15:30 GVI – FK Odsherred
16.06.2018 15:30 Karlslunde IF – Taastrup FC
16.06.2018 15:30 Herlev – Slagelse
16.06.2018 15:30 Ledøje-Smørum – Stenloese BK
16.06.2018 15:30 Fredensborg BI – FA 2000
Advertisement

Turneringer i Danmark