LeoVegas.dk 888sport.dk Roskilde Festival 2017 fodboldrejser
Danmark
Reserveligaen

Gruppespillet

Gruppe 1KVUTMP
FC Nordsjælland (R) 641118-813
FC København (R) 640217-1112
Brøndby (R) 622210-158
Lyngby (R) 60157-181
Gruppe 2KVUTMP
FC Midtjylland (R) 852118-1317
Esbjerg (R) 851228-1816
OB (R) 850325-1815
SønderjyskE (R) 821513-167
Vejle (R) 81075-243
Gruppe 3KVUTMP
Silkeborg (R) 1071223-1222
Viborg (R) 1045122-1517
Randers FC (R) 1043318-1415
AaB (R) 1041520-1813
AGF (R) 1033420-2012
AC Horsens (R) 100379-333
Videre til næste runde
Mesterskabs-playoff

Kampprogram for gruppespillet

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.07.2016 12:00 Viborg (R) – Randers FC (R) 4 – 4
25.07.2016 13:00 AC Horsens (R) – AaB (R) 1 – 8

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2016 14:00 Viborg (R) – AC Horsens (R) 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2016 14:30 Esbjerg (R) – FC Midtjylland (R) 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2016 13:00 FC Nordsjælland (R) – Lyngby (R) 3 – 0
08.08.2016 14:00 Randers FC (R) – Silkeborg (R) 2 – 0
08.08.2016 14:00 SønderjyskE (R) – FC Midtjylland (R) 0 – 2
08.08.2016 15:00 Vejle (R) – OB (R) 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2016 14:00 Viborg (R) – AGF (R) 1 – 1
15.08.2016 17:00 Silkeborg (R) – AC Horsens (R) 6 – 0
16.08.2016 14:00 Randers FC (R) – AaB (R) 0 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2016 13:00 AC Horsens (R) – Randers FC (R) 0 – 0
22.08.2016 14:00 AaB (R) – AGF (R) 2 – 1
22.08.2016 14:00 Viborg (R) – Silkeborg (R) 3 – 1
23.08.2016 14:30 Esbjerg (R) – Vejle (R) 7 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2016 13:00 Brøndby (R) – FC København (R) 0 – 4
29.08.2016 15:00 FC Midtjylland (R) – OB (R) 4 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2016 13:00 FC København (R) – FC Nordsjælland (R) 3 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2016 14:00 AGF (R) – AC Horsens (R) 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2016 14:00 Randers FC (R) – AC Horsens (R) 1 – 0
12.09.2016 15:00 Vejle (R) – Esbjerg (R) 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2016 16:00 FC Midtjylland (R) – SønderjyskE (R) 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2016 17:00 Silkeborg (R) – Viborg (R) 1 – 0
13.09.2016 14:00 AGF (R) – AaB (R) 3 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2016 13:00 AC Horsens (R) – AGF (R) 3 – 4

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2016 14:00 Lyngby (R) – FC Nordsjælland (R) 2 – 4

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 14:00 Viborg (R) – AaB (R) 4 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 14:00 SønderjyskE (R) – Esbjerg (R) 0 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 17:00 Silkeborg (R) – Randers FC (R) 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2016 12:00 AGF (R) – Randers FC (R) 3 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2016 13:00 FC København (R) – Brøndby (R) 1 – 5

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2016 13:00 AC Horsens (R) – Silkeborg (R) 2 – 6

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2016 14:00 SønderjyskE (R) – OB (R) 1 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2016 15:00 Vejle (R) – FC Midtjylland (R) 1 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2016 12:00 AaB (R) – Silkeborg (R) 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2016 16:00 OB (R) – Esbjerg (R) 2 – 6

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2016 14:00 Lyngby (R) – FC København (R) 0 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2016 13:00 Brøndby (R) – FC Nordsjælland (R) 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2016 13:00 AaB (R) – AC Horsens (R) 2 – 0
17.10.2016 14:00 Randers FC (R) – Viborg (R) 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2016 15:00 Vejle (R) – SønderjyskE (R) 0 – 1
31.10.2016 13:00 AC Horsens (R) – Viborg (R) 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2016 14:00 SønderjyskE (R) – Vejle (R) 6 – 0
31.10.2016 17:00 Silkeborg (R) – AaB (R) 1 – 1
01.11.2016 14:00 Randers FC (R) – AGF (R) 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.11.2016 13:00 FC Nordsjælland (R) – FC København (R) 2 – 1
07.11.2016 13:00 Lyngby (R) – Brøndby (R) 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.11.2016 14:00 OB (R) – SønderjyskE (R) 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.11.2016 17:00 Silkeborg (R) – AGF (R) 3 – 2
10.11.2016 14:00 FC Midtjylland (R) – Vejle (R) 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.11.2016 13:30 OB (R) – Vejle (R) 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.11.2016 14:00 AGF (R) – Silkeborg (R) 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.11.2016 13:00 FC København (R) – Lyngby (R) 4 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.11.2016 14:00 AaB (R) – Viborg (R) 1 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.11.2016 14:00 FC Midtjylland (R) – Esbjerg (R) 4 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.11.2016 13:00 AaB (R) – Randers FC (R) 1 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.11.2016 13:00 Brøndby (R) – Lyngby (R) 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.11.2016 13:30 OB (R) – FC Midtjylland (R) 4 – 1
21.11.2016 14:00 AGF (R) – Viborg (R) 2 – 2
22.11.2016 14:00 Esbjerg (R) – SønderjyskE (R) 5 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.12.2016 13:00 FC Nordsjælland (R) – Brøndby (R) 7 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.12.2016 15:00 Esbjerg (R) – OB (R) 3 – 7
Advertisement

Turneringer i Danmark