LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Danmark
Superligaen

Kampprogram for slutspillet

Finale

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 18:30 Esbjerg fB – AC Horsens 1 – 1
22.05.2017 19:00 Viborg – AGF 2 – 2
28.05.2017 13:00 AC Horsens – Esbjerg fB 3 – 2
28.05.2017 18:00 AGF – Viborg 1 – 0
01.06.2017 20:00 FC Midtjylland – Randers FC 3 – 0

Semifinale

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 18:00 Viborg – AC Horsens 3 – 0
14.05.2017 16:00 Esbjerg fB – AGF 0 – 0
16.05.2017 20:00 AC Horsens – Viborg 1 – 0
17.05.2017 18:00 AGF – Esbjerg fB 3 – 1
20.05.2017 16:00 OB – Randers FC 1 – 1
29.05.2017 19:00 Randers FC – OB 2 – 0

Kvartfinale

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 20:00 AaB – Randers FC 0 – 2
13.05.2017 16:00 OB – Silkeborg 3 – 1
16.05.2017 18:00 Silkeborg – OB 2 – 1
17.05.2017 18:00 Randers FC – AaB 2 – 1

Gruppespillet

GrundspilKVUTMP
FC København 26197057-1064
Brøndby IF 26157452-2352
Lyngby 26116925-2339
SønderjyskE 26109730-3239
FC Midtjylland 26108844-2938
FC Nordsjælland 2698941-4135
Randers FC 26961126-3233
AaB 26961128-3833
Silkeborg 26791031-4630
AC Horsens 26781129-4529
OB 26771226-3228
AGF 26671333-4025
Viborg 26671329-4025
Esbjerg fB 26591228-4824
MesterskabsspilKVUTMP
FC København 1062274-2084
Brøndby IF 1031662-4062
Lyngby 1061342-3558
FC Midtjylland 1051467-5354
FC Nordsjælland 1042459-5549
SønderjyskE 1021744-5446
Pulje 1KVUTMP
Randers FC 622233-3541
OB 632133-3839
AC Horsens 621334-5336
Esbjerg fB 613232-5430
Pulje 2KVUTMP
Silkeborg 622236-5138
AaB 612330-4538
AGF 640245-4637
Viborg 622235-4733
Nedrykning playoff
Champions League kvalifikation
Europa League kvalifikation
Mesterskabs-playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.07.2016 18:00 Viborg – FC Nordsjælland 0 – 4
15.07.2016 20:15 OB – Silkeborg 0 – 0
16.07.2016 18:30 FC København – Lyngby 3 – 0
17.07.2016 13:00 SønderjyskE – AGF 1 – 2
17.07.2016 16:00 AaB – AC Horsens 1 – 1
17.07.2016 18:00 Brøndby IF – Esbjerg fB 4 – 0
18.07.2016 19:00 FC Midtjylland – Randers FC 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2016 20:15 AGF – Viborg 2 – 1
23.07.2016 17:00 Esbjerg fB – FC København 0 – 4
24.07.2016 12:00 AC Horsens – SønderjyskE 1 – 1
24.07.2016 14:00 Lyngby – OB 2 – 2
24.07.2016 16:00 Silkeborg – Brøndby IF 0 – 2
24.07.2016 18:00 FC Nordsjælland – FC Midtjylland 0 – 4
24.07.2016 20:00 Randers FC – AaB 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:00 Viborg – Esbjerg fB 2 – 1
30.07.2016 16:00 FC København – FC Nordsjælland 4 – 0
31.07.2016 12:00 SønderjyskE – Lyngby 0 – 1
31.07.2016 14:00 FC Midtjylland – Silkeborg 3 – 0
31.07.2016 16:00 Brøndby IF – AC Horsens 2 – 2
31.07.2016 18:00 AGF – Randers FC 1 – 2
01.08.2016 19:00 AaB – OB 2 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:00 Randers FC – AC Horsens 1 – 0
05.08.2016 20:15 Silkeborg – Lyngby 0 – 4
06.08.2016 16:00 OB – Viborg 0 – 0
07.08.2016 13:00 FC Nordsjælland – AaB 1 – 2
07.08.2016 16:00 SønderjyskE – FC København 1 – 1
07.08.2016 18:00 FC Midtjylland – Brøndby IF 3 – 3
08.08.2016 19:00 Esbjerg fB – AGF 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:00 Viborg – Randers FC 0 – 1
12.08.2016 20:15 Lyngby – AGF 0 – 0
13.08.2016 16:00 AC Horsens – Silkeborg 3 – 3
13.08.2016 18:30 FC København – FC Midtjylland 3 – 1
14.08.2016 16:00 OB – FC Nordsjælland 3 – 1
14.08.2016 18:00 Brøndby IF – SønderjyskE 4 – 0
15.08.2016 19:00 AaB – Esbjerg fB 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:00 FC Nordsjælland – Randers FC 1 – 1
19.08.2016 20:15 AC Horsens – Lyngby 2 – 1
20.08.2016 18:30 FC København – AaB 1 – 1
21.08.2016 13:00 Silkeborg – Viborg 1 – 5
21.08.2016 16:00 AGF – Brøndby IF 0 – 7
21.08.2016 18:00 FC Midtjylland – SønderjyskE 2 – 2
22.08.2016 19:00 Esbjerg fB – OB 3 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:00 Randers FC – Silkeborg 1 – 0
26.08.2016 20:15 Lyngby – FC Nordsjælland 0 – 1
28.08.2016 12:00 SønderjyskE – Esbjerg fB 1 – 1
28.08.2016 14:00 OB – AC Horsens 0 – 1
28.08.2016 16:10 Brøndby IF – FC København 1 – 1
28.08.2016 18:00 AaB – AGF 2 – 1
28.08.2016 20:05 Viborg – FC Midtjylland 0 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 Randers FC – Lyngby 2 – 0
09.09.2016 20:15 FC Midtjylland – Esbjerg fB 3 – 0
10.09.2016 14:00 Viborg – AC Horsens 2 – 4
10.09.2016 16:00 FC København – OB 2 – 0
11.09.2016 16:00 SønderjyskE – Silkeborg 2 – 2
11.09.2016 18:00 AaB – Brøndby IF 0 – 1
12.09.2016 19:00 AGF – FC Nordsjælland 3 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 18:00 Esbjerg fB – Randers FC 1 – 1
17.09.2016 16:00 Silkeborg – AGF 1 – 0
18.09.2016 12:00 FC Nordsjælland – SønderjyskE 2 – 3
18.09.2016 14:00 OB – FC Midtjylland 0 – 1
18.09.2016 16:00 Brøndby IF – Viborg 1 – 2
18.09.2016 18:00 AC Horsens – FC København 0 – 2
19.09.2016 19:00 Lyngby – AaB 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:00 Esbjerg fB – Silkeborg 0 – 0
21.09.2016 18:00 Randers FC – FC København 2 – 2
21.09.2016 20:00 AC Horsens – FC Nordsjælland 0 – 0
21.09.2016 20:00 AGF – FC Midtjylland 1 – 1
22.09.2016 18:00 SønderjyskE – OB 1 – 0
22.09.2016 20:00 AaB – Viborg 1 – 0
22.09.2016 20:10 Lyngby – Brøndby IF 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 15:30 FC København – AGF 2 – 0
25.09.2016 12:00 Viborg – Lyngby 0 – 1
25.09.2016 14:00 Randers FC – SønderjyskE 0 – 4
25.09.2016 16:00 Brøndby IF – OB 3 – 0
25.09.2016 18:00 FC Midtjylland – AC Horsens 5 – 2
25.09.2016 20:00 FC Nordsjælland – Esbjerg fB 3 – 0
26.09.2016 19:00 Silkeborg – AaB 5 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 18:05 OB – AGF 2 – 1
30.09.2016 20:15 Silkeborg – FC Nordsjælland 2 – 2
01.10.2016 16:00 AC Horsens – Esbjerg fB 1 – 0
02.10.2016 12:00 AaB – SønderjyskE 0 – 1
02.10.2016 14:00 Lyngby – FC Midtjylland 1 – 0
02.10.2016 16:00 Viborg – FC København 0 – 0
02.10.2016 18:00 Brøndby IF – Randers FC 2 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 18:00 SønderjyskE – Viborg 1 – 0
14.10.2016 20:15 AGF – AC Horsens 1 – 1
15.10.2016 18:30 FC København – Silkeborg 2 – 0
16.10.2016 13:00 Randers FC – OB 3 – 0
16.10.2016 16:00 FC Nordsjælland – Brøndby IF 1 – 1
16.10.2016 18:00 FC Midtjylland – AaB 2 – 0
17.10.2016 19:00 Esbjerg fB – Lyngby 2 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 18:00 AaB – FC Nordsjælland 1 – 1
21.10.2016 20:15 Viborg – Silkeborg 1 – 3
22.10.2016 16:00 Lyngby – SønderjyskE 2 – 0
23.10.2016 13:00 AC Horsens – Randers FC 1 – 0
23.10.2016 16:00 OB – FC København 0 – 3
23.10.2016 18:00 Brøndby IF – AGF 1 – 0
24.10.2016 19:00 Esbjerg fB – FC Midtjylland 1 – 3

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 18:00 Silkeborg – OB 1 – 1
28.10.2016 20:15 FC Nordsjælland – Viborg 4 – 3
29.10.2016 16:00 Lyngby – Randers FC 0 – 2
30.10.2016 13:00 SønderjyskE – AC Horsens 2 – 0
30.10.2016 16:00 Brøndby IF – AaB 2 – 0
30.10.2016 18:00 FC Midtjylland – FC København 1 – 3
31.10.2016 19:00 AGF – Esbjerg fB 6 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 18:00 Esbjerg fB – AaB 3 – 0
04.11.2016 20:15 AGF – Silkeborg 0 – 0
05.11.2016 16:00 Randers FC – FC Nordsjælland 2 – 1
06.11.2016 12:00 OB – Lyngby 1 – 2
06.11.2016 14:00 AC Horsens – FC Midtjylland 1 – 5
06.11.2016 16:00 Viborg – Brøndby IF 1 – 2
06.11.2016 18:00 FC København – SønderjyskE 4 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 18:00 Lyngby – AC Horsens 0 – 1
18.11.2016 20:15 AaB – FC København 1 – 2
19.11.2016 16:00 FC Nordsjælland – AGF 3 – 2
20.11.2016 13:00 Randers FC – Viborg 2 – 1
20.11.2016 16:00 OB – Brøndby IF 1 – 0
20.11.2016 18:00 SønderjyskE – FC Midtjylland 1 – 0
21.11.2016 19:00 Silkeborg – Esbjerg fB 3 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 18:00 AaB – Randers FC 2 – 1
25.11.2016 20:15 AC Horsens – AGF 1 – 5
26.11.2016 16:00 Viborg – SønderjyskE 2 – 2
26.11.2016 18:00 Lyngby – FC København 0 – 1
27.11.2016 16:00 Esbjerg fB – FC Nordsjælland 2 – 2
27.11.2016 18:00 Brøndby IF – Silkeborg 3 – 1
28.11.2016 19:00 FC Midtjylland – OB 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 18:00 SønderjyskE – AaB 1 – 1
29.11.2016 18:00 AGF – Lyngby 0 – 1
29.11.2016 20:00 FC København – Viborg 4 – 0
30.11.2016 18:00 FC Nordsjælland – AC Horsens 2 – 1
30.11.2016 20:00 Randers FC – Brøndby IF 0 – 1
01.12.2016 18:00 Silkeborg – FC Midtjylland 2 – 1
01.12.2016 20:00 OB – Esbjerg fB 0 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 AC Horsens – Viborg 1 – 2
03.12.2016 18:30 FC København – Randers FC 1 – 0
04.12.2016 14:00 FC Nordsjælland – OB 0 – 1
04.12.2016 16:00 Esbjerg fB – Brøndby IF 1 – 1
04.12.2016 18:00 FC Midtjylland – AGF 0 – 1
05.12.2016 18:00 Silkeborg – SønderjyskE 1 – 1
05.12.2016 20:00 AaB – Lyngby 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 18:00 AC Horsens – AaB 3 – 0
09.12.2016 20:15 SønderjyskE – FC Nordsjælland 0 – 0
10.12.2016 16:00 Lyngby – Silkeborg 1 – 1
11.12.2016 13:00 Randers FC – Esbjerg fB 0 – 2
11.12.2016 16:00 AGF – FC København 0 – 1
11.12.2016 18:00 Brøndby IF – FC Midtjylland 2 – 1
12.12.2016 19:00 Viborg – OB 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 18:00 FC Nordsjælland – Lyngby 0 – 1
17.02.2017 20:15 Esbjerg fB – SønderjyskE 3 – 0
18.02.2017 16:00 Silkeborg – AC Horsens 1 – 0
19.02.2017 13:30 FC København – Brøndby IF 0 – 0
19.02.2017 16:00 AGF – AaB 1 – 2
19.02.2017 18:00 FC Midtjylland – Viborg 0 – 0
20.02.2017 19:00 OB – Randers FC 3 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 20:15 Randers FC – FC Midtjylland 0 – 2
25.02.2017 16:00 AC Horsens – OB 1 – 1
26.02.2017 13:00 AaB – Silkeborg 3 – 0
26.02.2017 16:00 FC Nordsjælland – FC København 1 – 1
26.02.2017 18:00 SønderjyskE – Brøndby IF 1 – 2
27.02.2017 17:00 Lyngby – Esbjerg fB 0 – 0
27.02.2017 19:00 Viborg – AGF 1 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 18:00 Esbjerg fB – Viborg 1 – 3
03.03.2017 20:15 FC Midtjylland – Lyngby 1 – 1
04.03.2017 16:00 AGF – SønderjyskE 1 – 2
05.03.2017 13:00 Silkeborg – Randers FC 2 – 0
05.03.2017 16:00 FC København – AC Horsens 5 – 0
05.03.2017 18:00 Brøndby IF – FC Nordsjælland 2 – 3
06.03.2017 19:00 OB – AaB 4 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 18:00 Randers FC – AGF 1 – 1
10.03.2017 20:15 FC Nordsjælland – Silkeborg 5 – 1
11.03.2017 16:00 Lyngby – Viborg 1 – 0
12.03.2017 13:00 OB – SønderjyskE 0 – 1
12.03.2017 16:00 AC Horsens – Brøndby IF 0 – 2
12.03.2017 18:00 FC København – Esbjerg fB 2 – 0
13.03.2017 19:00 AaB – FC Midtjylland 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.03.2017 17:00 SønderjyskE – Randers FC 1 – 0
19.03.2017 17:00 Silkeborg – FC København 1 – 3
19.03.2017 17:00 Viborg – AaB 2 – 1
19.03.2017 17:00 FC Midtjylland – FC Nordsjælland 1 – 2
19.03.2017 17:00 Esbjerg fB – AC Horsens 1 – 1
19.03.2017 17:00 Brøndby IF – Lyngby 3 – 2
19.03.2017 17:00 AGF – OB 1 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 18:00 AC Horsens – OB 0 – 0
31.03.2017 20:15 FC Nordsjælland – Lyngby 2 – 0
01.04.2017 16:00 Silkeborg – AaB 0 – 0
02.04.2017 13:00 Esbjerg fB – Randers FC 0 – 0
02.04.2017 16:00 Viborg – AGF 2 – 4
02.04.2017 18:00 Brøndby IF – FC Midtjylland 3 – 2
03.04.2017 19:00 SønderjyskE – FC København 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 18:00 OB – Esbjerg fB 3 – 0
07.04.2017 20:15 Randers FC – AC Horsens 2 – 0
08.04.2017 16:00 AaB – Viborg 0 – 1
09.04.2017 13:00 FC Midtjylland – SønderjyskE 3 – 1
09.04.2017 16:00 Lyngby – Brøndby IF 1 – 2
09.04.2017 18:00 FC København – FC Nordsjælland 1 – 1
10.04.2017 19:00 AGF – Silkeborg 1 – 3

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 15:30 SønderjyskE – FC Nordsjælland 1 – 4
15.04.2017 18:00 Esbjerg fB – AC Horsens 0 – 1
16.04.2017 16:00 Lyngby – FC Midtjylland 2 – 2
17.04.2017 13:00 Viborg – Silkeborg 0 – 0
17.04.2017 16:00 Brøndby IF – FC København 0 – 1
17.04.2017 18:00 AaB – AGF 1 – 0
18.04.2017 18:15 OB – Randers FC 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 18:00 Silkeborg – Viborg 1 – 2
21.04.2017 20:15 SønderjyskE – Lyngby 1 – 2
22.04.2017 16:00 AC Horsens – Esbjerg fB 1 – 3
23.04.2017 13:00 Randers FC – OB 4 – 0
23.04.2017 16:00 FC Nordsjælland – Brøndby IF 0 – 1
23.04.2017 18:00 FC København – FC Midtjylland 3 – 1
24.04.2017 19:00 AGF – AaB 4 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:00 OB – AC Horsens 2 – 1
28.04.2017 20:15 Randers FC – Esbjerg fB 0 – 0
29.04.2017 16:00 FC Midtjylland – FC Nordsjælland 3 – 1
30.04.2017 13:00 Viborg – AaB 1 – 1
30.04.2017 16:00 FC København – Lyngby 3 – 0
30.04.2017 18:00 Brøndby IF – SønderjyskE 1 – 1
01.05.2017 19:00 Silkeborg – AGF 0 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 19:00 FC Nordsjælland – FC København 1 – 1
07.05.2017 13:00 Lyngby – SønderjyskE 2 – 0
07.05.2017 16:00 AaB – Silkeborg 0 – 1
07.05.2017 16:00 AGF – Viborg 1 – 0
07.05.2017 18:00 FC Midtjylland – Brøndby IF 4 – 2
08.05.2017 19:00 AC Horsens – Randers FC 2 – 1
08.05.2017 19:00 Esbjerg fB – OB 1 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 14:00 SønderjyskE – FC Midtjylland 5 – 2
12.05.2017 16:00 Lyngby – FC Nordsjælland 2 – 1
14.05.2017 18:00 FC København – Brøndby IF 1 – 0

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.05.2017 18:00 FC Nordsjælland – SønderjyskE 4 – 1
17.05.2017 20:00 FC Midtjylland – FC København 3 – 2
18.05.2017 20:00 Brøndby IF – Lyngby 0 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:00 FC Nordsjælland – FC Midtjylland 2 – 3
21.05.2017 13:00 Lyngby – FC København 3 – 1
21.05.2017 18:00 SønderjyskE – Brøndby IF 3 – 0

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.05.2017 16:00 Brøndby IF – FC Nordsjælland 1 – 2
28.05.2017 16:00 FC Midtjylland – Lyngby 0 – 3
28.05.2017 16:00 FC København – SønderjyskE 2 – 0
Advertisement

Turneringer i Danmark