LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
21/3-2017 22:44
England
League 1 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sheffield United 38 23 9 6 73 - 43 78
2. Bolton 38 21 9 8 60 - 34 72
3. Fleetwood 38 19 11 8 55 - 36 68
4. Bradford 39 16 18 5 52 - 36 66
5. Scunthorpe 39 18 10 11 66 - 46 64
6. Southend 38 16 12 10 58 - 47 60
7. Millwall 37 16 12 9 53 - 44 60
8. Bristol Rovers 39 15 12 12 58 - 58 57
9. Oxford 38 16 7 15 51 - 46 55
10. Rochdale 37 15 9 13 58 - 54 54
11. Walsall 39 13 14 12 47 - 49 53
12. Peterborough 39 14 10 15 54 - 54 52
13. AFC Wimbledon 38 12 15 11 49 - 46 51
14. Northampton 39 14 7 18 57 - 63 49
15. Charlton 39 10 17 12 49 - 46 47
16. Milton Keynes Dons 38 12 11 15 48 - 49 47
17. Bury 39 12 9 18 57 - 64 45
18. Gillingham 39 11 12 16 51 - 67 45
19. Oldham 39 10 14 15 26 - 38 44
20. Shrewsbury 38 11 10 17 41 - 53 43
21. Port Vale 37 10 11 16 42 - 59 41
22. Swindon 39 9 9 21 40 - 59 36
23. Chesterfield 39 8 9 22 37 - 63 33
24. Coventry 39 6 11 22 32 - 60 29
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
461 52,04 1214 2,63 204 (44,3 %) 134 (29,1 %) 123 (26,7 %)
Opdateret:
21/3-2017 22:44
England
League 1 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sheffield United 19 13 3 3 32 - 14 42
2. Bolton 20 12 5 3 32 - 16 41
3. Fleetwood 20 11 7 2 33 - 19 40
4. Bradford 20 8 12 0 31 - 17 36
5. Scunthorpe 19 10 6 3 36 - 18 36
6. Southend 19 9 7 3 34 - 24 34
7. Millwall 20 11 6 3 28 - 13 39
8. Bristol Rovers 20 11 6 3 36 - 22 39
9. Oxford 19 8 4 7 23 - 23 28
10. Rochdale 19 11 5 3 41 - 23 38
11. Walsall 19 10 4 5 31 - 23 34
12. Peterborough 20 7 6 7 32 - 29 27
13. AFC Wimbledon 18 7 6 5 31 - 21 27
14. Northampton 19 9 2 8 33 - 26 29
15. Charlton 19 6 8 5 23 - 16 26
16. Milton Keynes Dons 20 6 6 8 26 - 31 24
17. Bury 19 8 2 9 33 - 30 26
18. Gillingham 19 7 8 4 26 - 24 29
19. Oldham 19 6 7 6 14 - 16 25
20. Shrewsbury 18 8 4 6 22 - 21 28
21. Port Vale 19 9 5 5 30 - 26 32
22. Swindon 19 6 4 9 20 - 21 22
23. Chesterfield 19 6 5 8 23 - 30 23
24. Coventry 19 5 6 8 18 - 23 21
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
461 52,04 1214 2,63 204 (44,3 %) 134 (29,1 %) 123 (26,7 %)
Opdateret:
21/3-2017 22:44
England
League 1 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sheffield United 19 10 6 3 41 - 29 36
2. Bolton 18 9 4 5 28 - 18 31
3. Fleetwood 18 8 4 6 22 - 17 28
4. Bradford 19 8 6 5 21 - 19 30
5. Scunthorpe 20 8 4 8 30 - 28 28
6. Southend 19 7 5 7 24 - 23 26
7. Millwall 17 5 6 6 25 - 31 21
8. Bristol Rovers 19 4 6 9 22 - 36 18
9. Oxford 19 8 3 8 28 - 23 27
10. Rochdale 18 4 4 10 17 - 31 16
11. Walsall 20 3 10 7 16 - 26 19
12. Peterborough 19 7 4 8 22 - 25 25
13. AFC Wimbledon 20 5 9 6 18 - 25 24
14. Northampton 20 5 5 10 24 - 37 20
15. Charlton 20 4 9 7 26 - 30 21
16. Milton Keynes Dons 18 6 5 7 22 - 18 23
17. Bury 20 4 7 9 24 - 34 19
18. Gillingham 20 4 4 12 25 - 43 16
19. Oldham 20 4 7 9 12 - 22 19
20. Shrewsbury 20 3 6 11 19 - 32 15
21. Port Vale 18 1 6 11 12 - 33 9
22. Swindon 20 3 5 12 20 - 38 14
23. Chesterfield 20 2 4 14 14 - 33 10
24. Coventry 20 1 5 14 14 - 37 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
461 52,04 1214 2,63 204 (44,3 %) 134 (29,1 %) 123 (26,7 %)
Opdateret:
21/3-2017 22:44
England
League 1 (46 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Sheffield United 12 5 1,92 1,13
2. Bolton 12 7 1,58 0,89
3. Fleetwood 17 3 1,45 0,95
4. Bradford 12 8 1,33 0,92
5. Scunthorpe 11 6 1,69 1,18
6. Southend 10 9 1,53 1,24
7. Millwall 13 10 1,43 1,19
8. Bristol Rovers 10 8 1,49 1,49
9. Oxford 12 7 1,34 1,21
10. Rochdale 11 11 1,57 1,46
11. Walsall 12 11 1,21 1,26
12. Peterborough 7 11 1,38 1,38
13. AFC Wimbledon 11 11 1,29 1,21
14. Northampton 7 9 1,46 1,62
15. Charlton 8 10 1,26 1,18
16. Milton Keynes Dons 11 12 1,26 1,29
17. Bury 9 9 1,46 1,64
18. Gillingham 2 7 1,31 1,72
19. Oldham 15 22 0,67 0,97
20. Shrewsbury 9 10 1,08 1,39
21. Port Vale 7 11 1,14 1,59
22. Swindon 10 14 1,03 1,51
23. Chesterfield 8 16 0,95 1,62
24. Coventry 7 16 0,82 1,54
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
461 52,04 1214 2,63 204 (44,3 %) 134 (29,1 %) 123 (26,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
21/3-2017 22:44
England
League 1 (46 runder)
Mål    Spiller Klub
26    Billy Sharp Sheffield United
21    James Vaughan Bury
19    Josh Morris Scunthorpe
16    Matt Taylor Bristol Rovers
15    Lee Gregory Millwall
14    Erhun Oztumer Walsall
12    Alexander Jones Bradford
12    David Ball Fleetwood
12    Simon Cox Southend
11    Josh Wright Gillingham
11    Aiden O'Brien Millwall
11    Kieran Agard Milton Keynes Dons
11    Christopher Maguire Oxford
11    Ian Henderson Rochdale
11    Patrick Madden Scunthorpe
10    Steve Morison Millwall
10    John-Joe O'Toole Northampton
10    Tom Nicholls Peterborough
10    Nicholas Ajose Swindon
9    Lyle Taylor AFC Wimbledon
9    Tom Elliott AFC Wimbledon
9    Zach Clough Bolton
9    Josh Vela Bolton
9    Jordy Hiwula-Mayifuila Bradford
9    Billy Bodin Bristol Rovers
9    Ricky Holmes Charlton
9    Steve Davies Rochdale
9    Kevin van Veen Scunthorpe
9    Anthony Wordsworth Southend
8    Dominic Poleon AFC Wimbledon
8    Gary Madine Bolton
8    Josh Magennis Charlton
8    Alexander Revell Northampton
8    Marc Richards Northampton
8    Kieron Freeman Sheffield United
8    Louis Dodds Shrewsbury
7    David Wheater Bolton
7    Ellis Harrison Bristol Rovers
7    Ashley Hunter Fleetwood
7    Bobby Grant Fleetwood
7    Jay Emmanuel-Thomas Gillingham
7    Max Ehmer Gillingham
7    Cody McDonald Gillingham
7    Matthew Taylor Northampton
7    Gwion Edwards Peterborough
7    Marcus Maddison Peterborough
7    Calvin Andrew Rochdale
7    Nathanial Mendez-Laing Rochdale
7    Matthew Lund Rochdale
7    Ivan Toney Scunthorpe
7    James O'Shea Sheffield United
7    Simeon Jackson Walsall
6    Billy Clarke Bradford
6    Charlie Wyke Bradford
6    George Miller Bury
6    Lee Erwin Oldham
6    Kane Hemmings Oxford
6    Mark Duffy Sheffield United
6    Freddie Ladapo Shrewsbury
6    Nile Ranger Southend
6    Stephen McLaughlin Southend
5    Andy Barcham AFC Wimbledon
5    Chris Long Bolton
5    Peter Hartley Bristol Rovers
5    Ademola Lookman Charlton
5    Kristian Dennis Chesterfield
5    Ched Evans Chesterfield
5    Conor McLaughlin Fleetwood
5    Devante Cole Fleetwood
5    Cian Bolger Fleetwood
5    Bradley Dack Gillingham
5    Ryan Colclough Milton Keynes Dons
5    Dean Bowditch Milton Keynes Dons
5    Ben Reeves Milton Keynes Dons
5    Paul Anderson Northampton
5    Conor McAleny Oxford
5    Robert Hall Oxford
5    JJ Hooper Port Vale
5    Remie Streete Port Vale
5    Tom Hopper Scunthorpe
5    James Hanson Sheffield United
5    Ethan Ebanks-Landell Sheffield United
5    Marc-Antoine Fortuné Southend
5    Jonathan Obika Swindon
5    Jason McCarthy Walsall
4    Conor Wilkinson Bolton
4    Felipe Morais Bolton
4    Mark Beevers Bolton
4    Adam Le Fondre Bolton
4    Mark Marshall Bradford
4    Anthony McMahon Bradford
4    Rory Gaffney Bristol Rovers
4    Ollie Clarke Bristol Rovers
4    Tom Pope Bury
4    Jorge Teixeira Charlton
4    Johnnie Jackson Charlton
4    Marvin Sordell Coventry
4    Marcus Tudgay Coventry
4    Daniel Agyei Coventry
4    Chuks Aneke Milton Keynes Dons
4    Keshi Anderson Northampton
4    Peter Clarke Oldham
4    Chris Forrester Peterborough
4    Ryan Taylor Port Vale
4    Rigino Cicilia Port Vale
4    Callum Camps Rochdale
4    Neil Bishop Scunthorpe
4    Steven Scougall Sheffield United
4    Caolan Lavery Sheffield United
4    Junior Brown Shrewsbury
4    Tyler Roberts Shrewsbury
4    Will Atkinson Southend
4    Charlie Colkett Swindon
4    Luke Norris Swindon
4    Franck Moussa Walsall
4    Amadou Bakayoko Walsall
4    Kieron Morris Walsall
3    Dean Parrett AFC Wimbledon
3    Jay Spearing Bolton
3    Timothee Dieng Bradford
3    Nicholas Law Bradford
3    Jermaine Easter Bristol Rovers
3    Danny Mayor Bury
3    Jacob Mellis Bury
3    Zeli Ismail Bury
3    Hallam Hope Bury
3    Patrick Bauer Charlton
3    Jordan Willis Coventry
3    Kwame Thomas Coventry
3    Shaun Williams Millwall
3    Fred Onyedinma Millwall
3    Edward Upson Milton Keynes Dons
3    Harvey Barnes Milton Keynes Dons
3    Sam Hoskins Northampton
3    Harry Beautyman Northampton
3    Cheyenne Dunkley Oxford
3    Wesley Thomas Oxford
3    Liam Sercombe Oxford
3    Paul Taylor Peterborough
3    Craig Mackail-Smith Peterborough
3    Michael Bostwick Peterborough
3    Junior Morias Peterborough
3    Ryan Tafazolli Peterborough
3    Nathan Smith Port Vale
3    Joe Thompson Rochdale
3    Duane Holmes Scunthorpe
3    Daniel Lafferty Sheffield United
3    Jack O'Connell Sheffield United
3    Ian Black Shrewsbury
3    Ryan Leonard Southend
3    Jermaine McGlashan Southend
3    John Goddard Swindon
3    Scott Laird Walsall
2    Tyrone Barnett AFC Wimbledon
2    George Francomb AFC Wimbledon
2    Darius Charles AFC Wimbledon
2    Jonathan Meades AFC Wimbledon
2    Tom Soares AFC Wimbledon
2    Paul Robinson AFC Wimbledon
2    Liam Trotter Bolton
2    Sammy Ameobi Bolton
2    Romain Vincelot Bradford
2    James Meredith Bradford
2    Chris Lines Bristol Rovers
2    Scott Burgess Bury
2    Kelvin Etuhu Bury
2    Neil Danns Bury
2    Anthony Watt Charlton
2    Jordan Rolly Botaka Charlton
2    Lee Novak Charlton
2    Dan Gardner Chesterfield
2    Ian Evatt Chesterfield
2    Dion Donohue Chesterfield
2    Liam O'Neil Chesterfield
2    Sylvan Ebanks-Blake Chesterfield
2    Stuart Beavon Coventry
2    Andy Rose Coventry
2    Kyel Reid Coventry
2    Andre Wright Coventry
2    George Thomas Coventry
2    Ben Stevenson Coventry
2    Amari'i Bell Fleetwood
2    Victor Nirennold Fleetwood
2    Adedeji Oshilaja Gillingham
2    Josh Parker Gillingham
2    Jake Cooper Millwall
2    Calum Butcher Millwall
2    Daniel Powell Milton Keynes Dons
2    Nick Maynard Milton Keynes Dons
2    Darren Potter Milton Keynes Dons
2    Stuart O'Keefe Milton Keynes Dons
2    Michael Smith Northampton
2    Gabriel Zakuani Northampton
2    Oliver Banks Oldham
2    Ryan McLaughlin Oldham
2    Josh Law Oldham
2    Daniel Crowley Oxford
2    Marvin Johnson Oxford
2    Phil Edwards Oxford
2    George Moncur Peterborough
2    Shaquile Coulthirst Peterborough
2    Anton Forrester Port Vale
2    Martin Paterson Port Vale
2    Tyler Walker Port Vale
2    Chris Eagles Port Vale
2    Andy Cannon Rochdale
2    Oliver Rathbone Rochdale
2    Niall Canavan Rochdale
2    Harry Toffolo Scunthorpe
2    Scott Wiseman Scunthorpe
2    Chris Basham Sheffield United
2    John Fleck Sheffield United
2    Paul Coutts Sheffield United
2    Matt Done Sheffield United
2    Adam El-Abd Shrewsbury
2    Stephen Humphrys Shrewsbury
2    Shaun Whalley Shrewsbury
2    Anton Ferdinand Southend
2    Lloyd Jones Swindon
2    Ben Gladwin Swindon
2    Michael Doughty Swindon
2    Raphael Branco Swindon
2    Yaser Kasim Swindon
2    Nathan Thompson Swindon
2    Darnell Furlong Swindon
2    Joe Edwards Walsall
1    Chris Whelpdale AFC Wimbledon
1    Sean Kelly AFC Wimbledon
1    Jake Reeves AFC Wimbledon
1    Chris Robertson AFC Wimbledon
1    James Henry Bolton
1    Tom Thorpe Bolton
1    Lawrie Wilson Bolton
1    Max Clayton Bolton
1    Haris Vuckic Bradford
1    Rory McArdle Bradford
1    Josh Cullen Bradford
1    Jake Clarke-Salter Bristol Rovers
1    Christian Montano Bristol Rovers
1    Stuart Sinclair Bristol Rovers
1    Byron Moore Bristol Rovers
1    Leon Barnett Bury
1    Ryan Lowe Bury
1    Gregory Leigh Bury
1    Reece Brown Bury
1    Cameron Burgess Bury
1    Andrew Tutte Bury
1    Fredrik Ulvestad Charlton
1    Adam Chicksen Charlton
1    Andrew Crofts Charlton
1    Nathan Byrne Charlton
1    Thomas Anderson Chesterfield
1    Samuel Hird Chesterfield
1    David Faupala Chesterfield
1    Jon Nolan Chesterfield
1    Gary Liddle Chesterfield
1    Reece Mitchell Chesterfield
1    Jodi Jones Coventry
1    Chris McCann Coventry
1    Kyle Dempsey Fleetwood
1    Martyn Woolford Fleetwood
1    Eggert Jonsson Fleetwood
1    Jack Sowerby Fleetwood
1    Jake Hessenthaler Gillingham
1    Billy Knott Gillingham
1    Baily Cargill Gillingham
1    Scott Wagstaff Gillingham
1    Mark Byrne Gillingham
1    Emmanuel Osadebe Gillingham
1    Ryan Jackson Gillingham
1    Rory Donnelly Gillingham
1    Tony Craig Millwall
1    Harry Smith Millwall
1    David Worrall Millwall
1    Joe Martin Millwall
1    Jed Wallace Millwall
1    Shane Ferguson Millwall
1    Byron Webster Millwall
1    George Williams Milton Keynes Dons
1    Scott Wootton Milton Keynes Dons
1    George Williams Milton Keynes Dons
1    Kenji Gorre Northampton
1    Jak McCourt Northampton
1    Gregg Wylde Northampton
1    Aaron Phillips Northampton
1    Ryan Flynn Oldham
1    Paul Green Oldham
1    Temitope Ayoluwa Obadeyi Oldham
1    Carl Winchester Oldham
1    Brian Wilson Oldham
1    Ryan Taylor Oxford
1    John Lundstram Oxford
1    Alex MacDonald Oxford
1    Ryan Ledson Oxford
1    Antonio Martinez Oxford
1    Curtis Nelson Oxford
1    Andrew Hughes Peterborough
1    Michael Smith Peterborough
1    Lee Angol Peterborough
1    Jack Baldwin Peterborough
1    Dominic Ball Peterborough
1    Jerome Thomas Port Vale
1    Sam Foley Port Vale
1    Sam Hart Port Vale
1    Joe Bunney Rochdale
1    Reuben Noble-Lazarus Rochdale
1    Peter Vincenti Rochdale
1    Jamie Allen Rochdale
1    Richard Smallwood Scunthorpe
1    David Mirfin Scunthorpe
1    Hakeeb Adelakun Scunthorpe
1    Jordan Clarke Scunthorpe
1    Matt Crooks Scunthorpe
1    Sam Mantom Scunthorpe
1    Murray Wallace Scunthorpe
1    Stephen Dawson Scunthorpe
1    Kyle Wootton Scunthorpe
1    James Wilson Sheffield United
1    Mark McNulty Sheffield United
1    Harry Chapman Sheffield United
1    Leon Clarke Sheffield United
1    Samir Carruthers Sheffield United
1    Oliver Lancashire Shrewsbury
1    AJ Leitch-Smith Shrewsbury
1    Alex Rodman Shrewsbury
1    Aristote Nsiala Shrewsbury
1    Joe Riley Shrewsbury
1    Matthew Sadler Shrewsbury
1    Michael Timlin Southend
1    Harry Kyprianou Southend
1    Luke O'Neill Southend
1    David Mooney Southend
1    Frank Nouble Southend
1    Adam Thompson Southend
1    Theo Robinson Southend
1    Rohan Ince Swindon
1    Fankaty Dabo Swindon
1    Sean Murray Swindon
1    Nathan Delfouneso Swindon
1    Anton Rodgers Swindon
1    Brandon Ormonde-Ottewill Swindon
1    Bradley Barry Swindon
1    Eoghan O'Connell Walsall
1    Matt Preston Walsall
1    Isaiah Osbourne Walsall
1    George Dobson Walsall
Vis hele listen
Opdateret:
21/3-2017 22:44
England
League 1 (46 runder)
Assists    Spiller Klub
13    Matthew Taylor Northampton
11    John Fleck Sheffield United
10    Felipe Morais Bolton
10    Marcus Maddison Peterborough
8    Chris Lines Bristol Rovers
7    Dean Parrett AFC Wimbledon
7    Paul Taylor Peterborough
7    Simon Cox Southend
7    Charlie Colkett Swindon
6    Mark Marshall Bradford
6    Tom Pope Bury
6    David Ball Fleetwood
6    Ryan Jackson Gillingham
6    Marvin Johnson Oxford
6    Ian Henderson Rochdale
6    Josh Morris Scunthorpe
6    Stephen Dawson Scunthorpe
5    Ricky Holmes Charlton
5    Christopher Maguire Oxford
5    Ryan Taylor Port Vale
5    Joe Bunney Rochdale
5    Mark Duffy Sheffield United
5    Erhun Oztumer Walsall
4    Lyle Taylor AFC Wimbledon
4    Gary Madine Bolton
4    Jay Spearing Bolton
4    Nicholas Law Bradford
4    Anthony McMahon Bradford
4    Daniel Leadbitter Bristol Rovers
4    Joe Aribo Charlton
4    Fredrik Ulvestad Charlton
4    Josh Magennis Charlton
4    Ashley Hunter Fleetwood
4    Amari'i Bell Fleetwood
4    Bradley Dack Gillingham
4    Shaun Williams Millwall
4    Edward Upson Milton Keynes Dons
4    Gwion Edwards Peterborough
4    Sam Foley Port Vale
4    Joe Rafferty Rochdale
4    Kevin van Veen Scunthorpe
4    James Hanson Sheffield United
4    Samir Carruthers Sheffield United
4    Paul Coutts Sheffield United
4    Kieron Freeman Sheffield United
4    Billy Sharp Sheffield United
4    Caolan Lavery Sheffield United
4    Jason Demetriou Southend
4    Michael Doughty Swindon
4    Darnell Furlong Swindon
4    Joe Edwards Walsall
3    Tom Elliott AFC Wimbledon
3    Andy Barcham AFC Wimbledon
3    Zach Clough Bolton
3    Billy Clarke Bradford
3    Josh Cullen Bradford
3    Lee Brown Bristol Rovers
3    Billy Bodin Bristol Rovers
3    Danny Mayor Bury
3    Callum Styles Bury
3    Jacob Mellis Bury
3    Scott Burgess Bury
3    Patrick Bauer Charlton
3    Morgan Fox Charlton
3    Jake Forster-Caskey Charlton
3    Jon Nolan Chesterfield
3    Andy Rose Coventry
3    Ryan Haynes Coventry
3    Jodi Jones Coventry
3    Kyle Dempsey Fleetwood
3    Devante Cole Fleetwood
3    Paul Konchesky Gillingham
3    Fred Onyedinma Millwall
3    Steve Morison Millwall
3    Mahlon Romeo Millwall
3    David Worrall Millwall
3    George Baldock Milton Keynes Dons
3    Dean Lewington Milton Keynes Dons
3    Paul Downing Milton Keynes Dons
3    Chuks Aneke Milton Keynes Dons
3    Hiram Boateng Northampton
3    Robert Hall Oxford
3    Alex MacDonald Oxford
3    Ben Purkiss Port Vale
3    Steve Davies Rochdale
3    Nathanial Mendez-Laing Rochdale
3    Scott Wiseman Scunthorpe
3    Tom Hopper Scunthorpe
3    Marc-Antoine Fortuné Southend
3    Ben Coker Southend
3    Anthony Wordsworth Southend
3    Sean Murray Swindon
3    Amadou Bakayoko Walsall
2    Jake Reeves AFC Wimbledon
2    Darius Charles AFC Wimbledon
2    George Francomb AFC Wimbledon
2    Dominic Poleon AFC Wimbledon
2    Tom Soares AFC Wimbledon
2    Josh Vela Bolton
2    Conor Wilkinson Bolton
2    Charlie Wyke Bradford
2    Matthew Kilgallon Bradford
2    Luke James Bristol Rovers
2    Ellis Harrison Bristol Rovers
2    Christian Montano Bristol Rovers
2    Zeli Ismail Bury
2    James Vaughan Bury
2    Hallam Hope Bury
2    Ademola Lookman Charlton
2    Adam Chicksen Charlton
2    Laurence Maguire Chesterfield
2    Gboly Ariyibi Chesterfield
2    Thomas Anderson Chesterfield
2    Sylvan Ebanks-Blake Chesterfield
2    Samuel Hird Chesterfield
2    Gael Bigirimana Coventry
2    Bobby Grant Fleetwood
2    Conor McLaughlin Fleetwood
2    George Glendon Fleetwood
2    Max Ehmer Gillingham
2    Rory Donnelly Gillingham
2    Jay Emmanuel-Thomas Gillingham
2    Cody McDonald Gillingham
2    Josh Wright Gillingham
2    Scott Wagstaff Gillingham
2    Shaun Cummings Millwall
2    Jordan Archer Millwall
2    Lee Gregory Millwall
2    Ben Tilney Milton Keynes Dons
2    Jak McCourt Northampton
2    Zander Diamond Northampton
2    Alexander Revell Northampton
2    Harry Beautyman Northampton
2    Aaron Amadi Holloway Oldham
2    Antonio Martinez Oxford
2    Kane Hemmings Oxford
2    Joe Skarz Oxford
2    Liam Sercombe Oxford
2    George Moncur Peterborough
2    Bradden Inman Peterborough
2    Leonardo Da Silva Lopes Peterborough
2    Tom Nicholls Peterborough
2    Rigino Cicilia Port Vale
2    Jerome Thomas Port Vale
2    JJ Hooper Port Vale
2    Andy Cannon Rochdale
2    Joe Thompson Rochdale
2    Callum Camps Rochdale
2    Calvin Andrew Rochdale
2    Matthew Lund Rochdale
2    Duane Holmes Scunthorpe
2    Ivan Toney Scunthorpe
2    Jordan Clarke Scunthorpe
2    Conor Townsend Scunthorpe
2    Ethan Ebanks-Landell Sheffield United
2    Daniel Lafferty Sheffield United
2    Chris Hussey Sheffield United
2    Leon Clarke Sheffield United
2    Matt Done Sheffield United
2    Louis Dodds Shrewsbury
2    Shaun Whalley Shrewsbury
2    Junior Brown Shrewsbury
2    Tyler Roberts Shrewsbury
2    Joe Riley Shrewsbury
2    Theo Robinson Southend
2    Ryan Leonard Southend
2    Nile Ranger Southend
2    Will Atkinson Southend
2    Michael Timlin Southend
2    James Brophy Swindon
2    John Goddard Swindon
2    Jonathan Obika Swindon
2    Nicholas Ajose Swindon
2    Isaiah Osbourne Walsall
2    Franck Moussa Walsall
2    Florent Cuvelier Walsall
2    Andreas Makris Walsall
1    Barry Fuller AFC Wimbledon
1    Chris Whelpdale AFC Wimbledon
1    Sean Kelly AFC Wimbledon
1    Tyrone Barnett AFC Wimbledon
1    Jonathan Meades AFC Wimbledon
1    Sammy Ameobi Bolton
1    Chris Long Bolton
1    Liam Trotter Bolton
1    Mark Davies Bolton
1    Andrew Taylor Bolton
1    Lawrie Wilson Bolton
1    James Henry Bolton
1    Romain Vincelot Bradford
1    Kevin Toner Bradford
1    Alexander Jones Bradford
1    Haris Vuckic Bradford
1    Mark McChrystal Bristol Rovers
1    Peter Hartley Bristol Rovers
1    James Clarke Bristol Rovers
1    Rory Gaffney Bristol Rovers
1    Jake Clarke-Salter Bristol Rovers
1    Kean Bryan Bury
1    Paul Rachubka Bury
1    Reece Brown Bury
1    Neil Danns Bury
1    Nathan Cameron Bury
1    Antony Kay Bury
1    Thomas Walker Bury
1    Ben Williams Bury
1    Leon Barnett Bury
1    Taylor Moore Bury
1    Jordan Rolly Botaka Charlton
1    Andrew Crofts Charlton
1    Lewis Page Charlton
1    Jorge Teixeira Charlton
1    Karl Ahearne-Grant Charlton
1    Dion Donohue Chesterfield
1    Ched Evans Chesterfield
1    Rai Simons Chesterfield
1    Dan Gardner Chesterfield
1    Liam O'Neil Chesterfield
1    Jordan Turnbull Coventry
1    Marvin Sordell Coventry
1    Yakubu Aiyegbeni Coventry
1    Vladimir Gadzhev Coventry
1    Marcus Tudgay Coventry
1    Ruben Lameiras Coventry
1    Kyel Reid Coventry
1    Jamie Sterry Coventry
1    Daniel Agyei Coventry
1    Callum Reilly Coventry
1    Ben Stevenson Coventry
1    Ashley Eastham Fleetwood
1    Markus Schwabl Fleetwood
1    Jack Sowerby Fleetwood
1    Ben Davies Fleetwood
1    Cameron Brannagan Fleetwood
1    Jimmy Ryan Fleetwood
1    Emmanuel Osadebe Gillingham
1    Baily Cargill Gillingham
1    Stuart Nelson Gillingham
1    Mark Byrne Gillingham
1    Josh Parker Gillingham
1    Harry Smith Millwall
1    Byron Webster Millwall
1    Aiden O'Brien Millwall
1    Shane Ferguson Millwall
1    Stuart O'Keefe Milton Keynes Dons
1    Darren Potter Milton Keynes Dons
1    Ben Reeves Milton Keynes Dons
1    David Martin Milton Keynes Dons
1    Harvey Barnes Milton Keynes Dons
1    Robbie Muirhead Milton Keynes Dons
1    George Williams Milton Keynes Dons
1    Dean Bowditch Milton Keynes Dons
1    Sam Hoskins Northampton
1    Alfie Potter Northampton
1    Marc Richards Northampton
1    Paul Anderson Northampton
1    Adam Smith Northampton
1    Kenji Gorre Northampton
1    Aaron Phillips Northampton
1    Josh Law Oldham
1    Ryan Flynn Oldham
1    Paul Green Oldham
1    Aiden O'Neill Oldham
1    Marc Klok Oldham
1    Ryan McLaughlin Oldham
1    Oliver Banks Oldham
1    Lee Erwin Oldham
1    Joe Rothwell Oxford
1    Ryan Taylor Oxford
1    Ryan Ledson Oxford
1    Michael Smith Peterborough
1    Lee Angol Peterborough
1    Nathan Oduwa Peterborough
1    Jermaine Anderson Peterborough
1    Callum Guy Port Vale
1    Kiko Port Vale
1    Chris Eagles Port Vale
1    Sam Hart Port Vale
1    Anton Forrester Port Vale
1    Quentin Pereira Port Vale
1    Nathan Smith Port Vale
1    Donal McDermott Rochdale
1    Oliver Rathbone Rochdale
1    Harrison McGahey Rochdale
1    Reuben Noble-Lazarus Rochdale
1    Neil Bishop Scunthorpe
1    Charlie Goode Scunthorpe
1    Harry Toffolo Scunthorpe
1    Hakeeb Adelakun Scunthorpe
1    Patrick Madden Scunthorpe
1    James O'Shea Sheffield United
1    Steven Scougall Sheffield United
1    Aristote Nsiala Shrewsbury
1    Ryan Yates Shrewsbury
1    Ian Black Shrewsbury
1    Freddie Ladapo Shrewsbury
1    Stephen Humphrys Shrewsbury
1    Jack Grimmer Shrewsbury
1    Mohamed El Ouriachi Shrewsbury
1    Jim O'Brien Shrewsbury
1    Gary Deegan Shrewsbury
1    Stephen McLaughlin Southend
1    Jermaine McGlashan Southend
1    John White Southend
1    Luke O'Neill Southend
1    Brandon Ormonde-Ottewill Swindon
1    Conor Thomas Swindon
1    Nathan Delfouneso Swindon
1    Rohan Ince Swindon
1    Ben Gladwin Swindon
1    Yaser Kasim Swindon
1    Luke Norris Swindon
1    Josh Ginnelly Walsall
1    Kieron Morris Walsall
1    Adam Chambers Walsall
1    James O'Connor Walsall
1    Simeon Jackson Walsall
Opdateret:
21/3-2017 22:44
England
League 1 (46 runder)
Klub Fordeling G R T
Swindon88795
Gillingham84690
Bury82789
Peterborough80787
Southend77481
Scunthorpe75479
Shrewsbury71778
Rochdale69776
Charlton69776
Milton Keynes Dons75176
Oldham66672
AFC Wimbledon68371
Northampton66470
Millwall68169
Bristol Rovers66369
Oxford68169
Bolton65267
Sheffield United64165
Port Vale64064
Chesterfield56157
Coventry54357
Walsall53255
Fleetwood48048
Bradford47047
Total1623841707
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
21/3-2017 22:44
England
League 1 (46 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Sheffield United 565.876 14.891 400.501 21.079 165.375 8.704
2. Bradford 494.340 12.675 361.994 18.100 132.346 6.966
3. Bolton 453.384 11.931 279.282 13.964 174.102 9.672
4. Charlton 373.099 9.567 209.669 11.035 163.430 8.172
5. Milton Keynes Dons 336.468 8.854 200.791 10.040 135.677 7.538
6. Bristol Rovers 334.723 8.583 183.625 9.181 151.098 7.953
7. Coventry 322.877 8.279 168.465 8.867 154.412 7.721
8. Millwall 306.703 8.289 181.606 9.080 125.097 7.359
9. Oxford 301.039 7.922 160.626 8.454 140.413 7.390
10. Northampton 289.661 7.427 114.672 6.035 174.989 8.749
11. Swindon 284.614 7.298 131.318 6.911 153.296 7.665
12. Southend 276.628 7.280 135.135 7.112 141.493 7.447
13. Gillingham 260.953 6.691 111.519 5.869 149.434 7.472
14. Peterborough 254.556 6.527 111.757 5.588 142.799 7.516
15. Scunthorpe 247.851 6.355 82.490 4.342 165.361 8.268
16. Shrewsbury 244.875 6.444 95.280 5.293 149.595 7.480
17. Chesterfield 242.165 6.209 113.718 5.985 128.447 6.422
18. Oldham 237.036 6.078 75.780 3.988 161.256 8.063
19. Walsall 230.580 5.912 96.782 5.094 133.798 6.690
20. AFC Wimbledon 229.947 6.051 80.446 4.469 149.501 7.475
21. Port Vale 227.732 6.155 84.625 4.454 143.107 7.950
22. Bury 220.358 5.650 68.952 3.629 151.406 7.570
23. Rochdale 214.351 5.793 64.383 3.389 149.968 8.332
24. Fleetwood 203.222 5.348 63.103 3.155 140.119 7.784
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Bolton – Sheffield United 1 – 0
06.08.2016 16:00 Walsall – AFC Wimbledon 3 – 1
06.08.2016 16:00 Swindon – Coventry 1 – 0
06.08.2016 16:00 Southend – Gillingham 1 – 3
06.08.2016 16:00 Shrewsbury – Milton Keynes Dons 0 – 1
06.08.2016 16:00 Scunthorpe – Bristol Rovers 3 – 1
06.08.2016 16:00 Bradford – Port Vale 0 – 0
06.08.2016 16:00 Oxford – Chesterfield 1 – 1
06.08.2016 16:00 Northampton – Fleetwood 1 – 1
06.08.2016 16:00 Millwall – Oldham 3 – 0
06.08.2016 16:00 Bury – Charlton 2 – 0
06.08.2016 16:05 Rochdale – Peterborough 2 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Sheffield United – Rochdale 1 – 1
13.08.2016 16:00 Port Vale – Southend 2 – 0
13.08.2016 16:00 Peterborough – Bradford 0 – 1
13.08.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Millwall 2 – 2
13.08.2016 16:00 Gillingham – Bury 2 – 1
13.08.2016 16:00 Fleetwood – Scunthorpe 2 – 2
13.08.2016 16:00 Coventry – Shrewsbury 0 – 0
13.08.2016 16:00 AFC Wimbledon – Bolton 1 – 2
13.08.2016 16:00 Charlton – Northampton 1 – 1
13.08.2016 16:00 Chesterfield – Swindon 3 – 1
13.08.2016 16:05 Oldham – Walsall 0 – 0
14.08.2016 16:00 Bristol Rovers – Oxford 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2016 20:45 Sheffield United – Southend 0 – 3
16.08.2016 20:45 Peterborough – Millwall 5 – 1
16.08.2016 20:45 Oldham – Northampton 0 – 0
16.08.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Bradford 1 – 2
16.08.2016 20:45 Gillingham – Swindon 1 – 1
16.08.2016 20:45 AFC Wimbledon – Scunthorpe 1 – 2
16.08.2016 20:45 Coventry – Bury 0 – 0
16.08.2016 20:45 Chesterfield – Walsall 2 – 0
16.08.2016 20:45 Charlton – Shrewsbury 3 – 0
16.08.2016 20:50 Port Vale – Rochdale 1 – 0
17.08.2016 20:45 Fleetwood – Oxford 2 – 0
17.08.2016 20:45 Bristol Rovers – Bolton 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Walsall – Charlton 1 – 2
20.08.2016 16:00 Swindon – Port Vale 1 – 0
20.08.2016 16:00 Southend – Bristol Rovers 1 – 1
20.08.2016 16:00 Shrewsbury – Chesterfield 2 – 1
20.08.2016 16:00 Scunthorpe – Gillingham 5 – 0
20.08.2016 16:00 Rochdale – Milton Keynes Dons 0 – 1
20.08.2016 16:00 Oxford – Peterborough 2 – 1
20.08.2016 16:00 Northampton – AFC Wimbledon 0 – 0
20.08.2016 16:00 Millwall – Sheffield United 2 – 1
20.08.2016 16:00 Bury – Oldham 0 – 1
20.08.2016 16:00 Bradford – Coventry 3 – 1
20.08.2016 16:00 Bolton – Fleetwood 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:30 Swindon – Bristol Rovers 0 – 0
27.08.2016 16:00 Charlton – Bolton 1 – 1
27.08.2016 16:00 Southend – Fleetwood 0 – 2
27.08.2016 16:00 Shrewsbury – Gillingham 2 – 3
27.08.2016 16:00 Sheffield United – Oxford 2 – 1
27.08.2016 16:00 Rochdale – AFC Wimbledon 1 – 1
27.08.2016 16:00 Walsall – Bury 3 – 3
27.08.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Peterborough 0 – 2
27.08.2016 16:00 Coventry – Northampton 1 – 1
27.08.2016 16:00 Bradford – Oldham 1 – 1
27.08.2016 16:00 Chesterfield – Millwall 1 – 3
27.08.2016 16:05 Port Vale – Scunthorpe 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 13:15 Peterborough – Swindon 2 – 2
03.09.2016 16:00 Oxford – Rochdale 1 – 0
03.09.2016 16:00 Oldham – Shrewsbury 2 – 3
03.09.2016 16:00 Millwall – Bradford 1 – 1
03.09.2016 16:00 Fleetwood – Coventry 2 – 0
03.09.2016 16:00 AFC Wimbledon – Chesterfield 2 – 1
03.09.2016 16:00 Bury – Port Vale 4 – 1
03.09.2016 16:00 Bolton – Southend 1 – 1
04.09.2016 13:00 Northampton – Milton Keynes Dons 3 – 2
04.09.2016 15:15 Gillingham – Sheffield United 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Millwall – Coventry 1 – 1
10.09.2016 16:00 Northampton – Walsall 2 – 0
10.09.2016 16:00 Oldham – Chesterfield 0 – 0
10.09.2016 16:00 Oxford – Swindon 2 – 0
10.09.2016 16:00 Peterborough – Port Vale 2 – 2
10.09.2016 16:00 Scunthorpe – Southend 4 – 0
10.09.2016 16:00 Gillingham – Bradford 1 – 1
10.09.2016 16:00 Fleetwood – Charlton 2 – 2
10.09.2016 16:00 Bury – Shrewsbury 2 – 1
10.09.2016 16:00 Bristol Rovers – Rochdale 2 – 2
10.09.2016 16:00 Bolton – Milton Keynes Dons 1 – 1
10.09.2016 16:00 AFC Wimbledon – Sheffield United 2 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2016 20:45 Bristol Rovers – Walsall 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 Walsall – Bolton 1 – 0
17.09.2016 16:00 Swindon – Bury 1 – 2
17.09.2016 16:00 Southend – Millwall 3 – 1
17.09.2016 16:00 Shrewsbury – Scunthorpe 0 – 1
17.09.2016 16:00 Sheffield United – Peterborough 1 – 0
17.09.2016 16:00 Rochdale – Fleetwood 2 – 1
17.09.2016 16:00 Port Vale – Gillingham 2 – 1
17.09.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Oxford 0 – 0
17.09.2016 16:00 Coventry – Oldham 0 – 0
17.09.2016 16:00 Chesterfield – Northampton 3 – 1
17.09.2016 16:00 Charlton – AFC Wimbledon 1 – 2
17.09.2016 16:00 Bradford – Bristol Rovers 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:45 Swindon – Bristol Rovers 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:45 Scunthorpe – Charlton 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Oxford – Charlton 1 – 1
24.09.2016 16:00 Oldham – Swindon 0 – 2
24.09.2016 16:00 Northampton – Southend 4 – 0
24.09.2016 16:00 Millwall – Rochdale 2 – 3
24.09.2016 16:00 Peterborough – Walsall 1 – 1
24.09.2016 16:00 Fleetwood – Milton Keynes Dons 1 – 4
24.09.2016 16:00 Bury – Chesterfield 2 – 1
24.09.2016 16:00 Bristol Rovers – Port Vale 2 – 1
24.09.2016 16:00 Bolton – Bradford 0 – 0
24.09.2016 16:00 AFC Wimbledon – Shrewsbury 1 – 1
24.09.2016 16:00 Scunthorpe – Sheffield United 2 – 2
24.09.2016 16:05 Gillingham – Coventry 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 20:45 Bradford – Fleetwood 2 – 1
27.09.2016 20:45 Walsall – Scunthorpe 1 – 4
27.09.2016 20:45 Swindon – Northampton 1 – 3
27.09.2016 20:45 Southend – Oxford 2 – 1
27.09.2016 20:45 Shrewsbury – Peterborough 1 – 1
27.09.2016 20:45 Sheffield United – Bristol Rovers 1 – 0
27.09.2016 20:45 Rochdale – Bolton 1 – 0
27.09.2016 20:45 Charlton – Oldham 1 – 1
27.09.2016 20:45 Chesterfield – Gillingham 3 – 3
27.09.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Bury 1 – 3
27.09.2016 20:45 Port Vale – Millwall 3 – 1
28.09.2016 20:45 Coventry – AFC Wimbledon 2 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Southend – Peterborough 1 – 1
01.10.2016 16:00 Shrewsbury – Swindon 1 – 1
01.10.2016 16:00 Port Vale – Coventry 0 – 2
01.10.2016 16:00 Oldham – Milton Keynes Dons 0 – 2
01.10.2016 16:00 Northampton – Bristol Rovers 2 – 3
01.10.2016 16:00 Fleetwood – Sheffield United 1 – 1
01.10.2016 16:00 Chesterfield – Bradford 0 – 1
01.10.2016 16:00 Charlton – Rochdale 0 – 1
01.10.2016 16:00 Bury – Scunthorpe 1 – 2
01.10.2016 16:00 Bolton – Oxford 0 – 2
01.10.2016 16:00 AFC Wimbledon – Gillingham 2 – 0
01.10.2016 16:05 Walsall – Millwall 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 Peterborough – Bury 3 – 1
08.10.2016 14:00 Swindon – Bolton 0 – 1
08.10.2016 16:00 Scunthorpe – Northampton 1 – 1
08.10.2016 16:00 Rochdale – Southend 3 – 0
08.10.2016 16:00 Bradford – Shrewsbury 2 – 0
08.10.2016 16:00 Gillingham – Oldham 1 – 2
09.10.2016 13:15 Oxford – AFC Wimbledon 1 – 3
09.10.2016 15:15 Milton Keynes Dons – Port Vale 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Oxford – Bradford 1 – 0
15.10.2016 16:00 Rochdale – Bury 2 – 0
15.10.2016 16:00 Scunthorpe – Milton Keynes Dons 2 – 1
15.10.2016 16:00 Sheffield United – Port Vale 4 – 0
15.10.2016 16:00 Southend – Chesterfield 1 – 0
15.10.2016 16:00 Walsall – Shrewsbury 3 – 2
15.10.2016 16:00 Northampton – Millwall 1 – 3
15.10.2016 16:00 Fleetwood – Peterborough 2 – 0
15.10.2016 16:00 Charlton – Coventry 3 – 0
15.10.2016 16:00 Bristol Rovers – Gillingham 2 – 1
15.10.2016 16:00 Bolton – Oldham 2 – 0
15.10.2016 16:00 AFC Wimbledon – Swindon 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Bristol Rovers 3 – 3
18.10.2016 20:45 Oldham – Scunthorpe 2 – 0
18.10.2016 20:45 Peterborough – Northampton 3 – 0
18.10.2016 20:45 Port Vale – Charlton 1 – 1
18.10.2016 20:45 Shrewsbury – Sheffield United 0 – 3
18.10.2016 20:45 Swindon – Rochdale 3 – 0
18.10.2016 20:45 Millwall – Bolton 0 – 2
18.10.2016 20:45 Gillingham – Walsall 1 – 1
18.10.2016 20:45 Coventry – Oxford 2 – 1
18.10.2016 20:45 Chesterfield – Fleetwood 0 – 1
18.10.2016 20:45 Bury – AFC Wimbledon 1 – 2
18.10.2016 20:45 Bradford – Southend 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Southend 0 – 3
22.10.2016 16:00 Oldham – Bristol Rovers 0 – 2
22.10.2016 16:00 Peterborough – AFC Wimbledon 0 – 1
22.10.2016 16:00 Port Vale – Oxford 2 – 2
22.10.2016 16:00 Shrewsbury – Northampton 2 – 4
22.10.2016 16:00 Swindon – Walsall 0 – 2
22.10.2016 16:00 Millwall – Fleetwood 2 – 1
22.10.2016 16:00 Gillingham – Charlton 1 – 1
22.10.2016 16:00 Coventry – Rochdale 2 – 0
22.10.2016 16:00 Chesterfield – Scunthorpe 0 – 3
22.10.2016 16:00 Bradford – Sheffield United 3 – 3
24.10.2016 20:45 Bury – Bolton 0 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 Oxford – Millwall 1 – 2
29.10.2016 16:00 Northampton – Bury 3 – 2
29.10.2016 16:00 Rochdale – Oldham 1 – 0
29.10.2016 16:00 Scunthorpe – Swindon 4 – 1
29.10.2016 16:00 Sheffield United – Milton Keynes Dons 2 – 1
29.10.2016 16:00 Southend – Shrewsbury 1 – 1
29.10.2016 16:00 Fleetwood – Gillingham 2 – 1
29.10.2016 16:00 Charlton – Chesterfield 1 – 0
29.10.2016 16:00 Bristol Rovers – Peterborough 1 – 2
29.10.2016 16:00 Bolton – Port Vale 3 – 1
29.10.2016 16:00 AFC Wimbledon – Bradford 2 – 3
29.10.2016 16:05 Walsall – Coventry 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.11.2016 20:45 Bristol Rovers – Fleetwood 2 – 1
01.11.2016 20:45 Coventry – Chesterfield 2 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 13:00 Swindon – Charlton 3 – 0
12.11.2016 16:00 Shrewsbury – Oxford 2 – 0
12.11.2016 16:00 Port Vale – Fleetwood 2 – 1
12.11.2016 16:00 Oldham – AFC Wimbledon 0 – 0
12.11.2016 16:00 Gillingham – Northampton 2 – 1
12.11.2016 16:00 Bury – Southend 1 – 4
12.11.2016 16:00 Bradford – Rochdale 4 – 0
12.11.2016 16:05 Coventry – Scunthorpe 0 – 1
12.11.2016 16:05 Milton Keynes Dons – Walsall 1 – 1
12.11.2016 16:05 Millwall – Bristol Rovers 4 – 0
13.11.2016 13:15 Peterborough – Bolton 1 – 0
13.11.2016 15:20 Chesterfield – Sheffield United 1 – 4

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Northampton – Peterborough 0 – 1
19.11.2016 16:00 Fleetwood – Chesterfield 2 – 1
19.11.2016 16:00 Sheffield United – Shrewsbury 2 – 1
19.11.2016 16:00 Bolton – Millwall 2 – 0
19.11.2016 16:00 AFC Wimbledon – Bury 5 – 1
19.11.2016 16:00 Walsall – Gillingham 1 – 2
19.11.2016 16:00 Scunthorpe – Oldham 1 – 0
19.11.2016 16:05 Southend – Bradford 3 – 0
19.11.2016 16:05 Rochdale – Swindon 4 – 0
19.11.2016 16:05 Oxford – Coventry 4 – 1
19.11.2016 16:05 Charlton – Port Vale 2 – 0
19.11.2016 16:05 Bristol Rovers – Milton Keynes Dons 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 20:45 Southend – Swindon 1 – 1
22.11.2016 20:45 Sheffield United – Bury 1 – 0
22.11.2016 20:45 Rochdale – Walsall 4 – 0
22.11.2016 20:45 Port Vale – Oldham 2 – 2
22.11.2016 20:45 Peterborough – Scunthorpe 0 – 2
22.11.2016 20:45 Oxford – Gillingham 1 – 0
22.11.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Chesterfield 2 – 3
22.11.2016 20:45 Millwall – AFC Wimbledon 0 – 0
22.11.2016 20:45 Fleetwood – Shrewsbury 3 – 0
22.11.2016 20:45 Bristol Rovers – Charlton 1 – 5
22.11.2016 20:50 Bradford – Northampton 1 – 0
22.11.2016 21:00 Bolton – Coventry 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Walsall – Southend 0 – 0
26.11.2016 16:00 Swindon – Bradford 1 – 0
26.11.2016 16:00 Shrewsbury – Port Vale 0 – 0
26.11.2016 16:00 Scunthorpe – Oxford 1 – 1
26.11.2016 16:00 Northampton – Bolton 0 – 1
26.11.2016 16:00 Gillingham – Rochdale 3 – 0
26.11.2016 16:00 Coventry – Milton Keynes Dons 1 – 2
26.11.2016 16:00 Chesterfield – Bristol Rovers 3 – 2
26.11.2016 16:00 Charlton – Sheffield United 1 – 1
26.11.2016 16:00 Bury – Millwall 2 – 3
26.11.2016 16:00 AFC Wimbledon – Fleetwood 2 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 20:45 Sheffield United – Walsall 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Milton Keynes Dons – AFC Wimbledon 1 – 0
10.12.2016 16:00 Southend – Coventry 3 – 1
10.12.2016 16:00 Sheffield United – Swindon 4 – 0
10.12.2016 16:00 Rochdale – Scunthorpe 3 – 2
10.12.2016 16:00 Port Vale – Northampton 2 – 3
10.12.2016 16:00 Peterborough – Chesterfield 5 – 2
10.12.2016 16:00 Oxford – Oldham 1 – 1
10.12.2016 16:00 Millwall – Shrewsbury 0 – 1
10.12.2016 16:00 Fleetwood – Walsall 2 – 1
10.12.2016 16:00 Bristol Rovers – Bury 4 – 2
10.12.2016 16:00 Bradford – Charlton 0 – 0
12.12.2016 21:00 Bolton – Gillingham 4 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.12.2016 20:45 Coventry – Sheffield United 1 – 2
17.12.2016 16:00 Oldham – Southend 0 – 2
17.12.2016 16:00 Scunthorpe – Millwall 3 – 0
17.12.2016 16:00 Shrewsbury – Bristol Rovers 2 – 0
17.12.2016 16:00 Swindon – Fleetwood 1 – 1
17.12.2016 16:00 Walsall – Bradford 1 – 1
17.12.2016 16:00 Northampton – Rochdale 2 – 3
17.12.2016 16:00 Gillingham – Milton Keynes Dons 1 – 0
17.12.2016 16:00 Chesterfield – Bolton 1 – 0
17.12.2016 16:00 Charlton – Peterborough 0 – 2
17.12.2016 16:00 Bury – Oxford 2 – 3
17.12.2016 16:00 AFC Wimbledon – Port Vale 4 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.12.2016 20:45 Millwall – Charlton 3 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2016 14:00 Southend – AFC Wimbledon 3 – 0
26.12.2016 16:00 Sheffield United – Oldham 2 – 0
26.12.2016 16:00 Rochdale – Chesterfield 3 – 0
26.12.2016 16:00 Port Vale – Walsall 0 – 1
26.12.2016 16:00 Peterborough – Gillingham 1 – 1
26.12.2016 16:00 Oxford – Northampton 0 – 1
26.12.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Charlton 0 – 1
26.12.2016 16:00 Bolton – Shrewsbury 2 – 1
26.12.2016 16:00 Bradford – Scunthorpe 0 – 0
26.12.2016 16:00 Bristol Rovers – Coventry 4 – 1
26.12.2016 16:00 Fleetwood – Bury 0 – 0
26.12.2016 16:00 Millwall – Swindon 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Swindon 3 – 2
30.12.2016 20:45 Millwall – Gillingham 2 – 1
30.12.2016 20:45 Rochdale – Shrewsbury 2 – 1
30.12.2016 20:45 Port Vale – Chesterfield 1 – 0
31.12.2016 14:00 Sheffield United – Northampton 1 – 0
31.12.2016 14:00 Southend – Charlton 1 – 1
31.12.2016 16:00 Peterborough – Coventry 1 – 1
31.12.2016 16:00 Oxford – Walsall 0 – 0
31.12.2016 16:00 Fleetwood – Oldham 1 – 0
31.12.2016 16:00 Bristol Rovers – AFC Wimbledon 2 – 0
31.12.2016 16:00 Bradford – Bury 1 – 1
31.12.2016 16:00 Bolton – Scunthorpe 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.01.2017 14:00 AFC Wimbledon – Millwall 2 – 2
02.01.2017 16:00 Walsall – Rochdale 0 – 2
02.01.2017 16:00 Swindon – Southend 0 – 0
02.01.2017 16:00 Shrewsbury – Fleetwood 0 – 1
02.01.2017 16:00 Scunthorpe – Peterborough 1 – 1
02.01.2017 16:00 Oldham – Port Vale 0 – 0
02.01.2017 16:00 Northampton – Bradford 1 – 2
02.01.2017 16:00 Gillingham – Oxford 0 – 1
02.01.2017 16:00 Coventry – Bolton 2 – 2
02.01.2017 16:00 Chesterfield – Milton Keynes Dons 0 – 0
02.01.2017 16:00 Charlton – Bristol Rovers 4 – 1
02.01.2017 16:00 Bury – Sheffield United 1 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Scunthorpe – Bury 3 – 2
07.01.2017 16:00 Swindon – Shrewsbury 1 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Southend – Sheffield United 2 – 4

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Bristol Rovers – Northampton 5 – 0
07.01.2017 16:00 Bradford – Chesterfield 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Bury – Peterborough 5 – 1
14.01.2017 16:00 Charlton – Millwall 0 – 0
14.01.2017 16:00 Chesterfield – Coventry 1 – 0
14.01.2017 16:00 Fleetwood – Bristol Rovers 3 – 1
14.01.2017 16:00 Northampton – Scunthorpe 1 – 2
14.01.2017 16:00 Oldham – Gillingham 1 – 0
14.01.2017 16:00 Shrewsbury – Bradford 1 – 0
14.01.2017 16:00 Bolton – Swindon 1 – 2
14.01.2017 16:00 AFC Wimbledon – Oxford 2 – 1
14.01.2017 16:00 Walsall – Sheffield United 4 – 1
14.01.2017 16:05 Southend – Rochdale 2 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:45 Port Vale – Bury 2 – 2
21.01.2017 16:00 Coventry – Fleetwood 0 – 1
21.01.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Northampton 5 – 3
21.01.2017 16:00 Rochdale – Oxford 0 – 4
21.01.2017 16:00 Sheffield United – Gillingham 2 – 2
21.01.2017 16:00 Shrewsbury – Oldham 1 – 0
21.01.2017 16:00 Swindon – Peterborough 0 – 1
21.01.2017 16:00 Walsall – Bristol Rovers 3 – 1
21.01.2017 16:00 Chesterfield – AFC Wimbledon 0 – 0
21.01.2017 16:00 Bradford – Millwall 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Oldham – Peterborough 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Sheffield United – Fleetwood 0 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 13:30 Bristol Rovers – Swindon 1 – 0
28.01.2017 16:00 Scunthorpe – Port Vale 3 – 2
28.01.2017 16:00 Bolton – Charlton 1 – 2
28.01.2017 16:00 Fleetwood – Southend 1 – 1
28.01.2017 16:00 Gillingham – Shrewsbury 1 – 1
28.01.2017 16:00 Northampton – Coventry 3 – 0
28.01.2017 16:00 Oldham – Bradford 1 – 2
28.01.2017 16:00 Peterborough – Milton Keynes Dons 0 – 4
28.01.2017 16:00 Bury – Walsall 3 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.02.2017 20:45 Millwall – Walsall 0 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Chesterfield – Oldham 0 – 1
04.02.2017 16:00 Charlton – Fleetwood 1 – 1
04.02.2017 16:00 Coventry – Millwall 0 – 2
04.02.2017 16:00 Sheffield United – AFC Wimbledon 4 – 0
04.02.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Bolton 1 – 1
04.02.2017 16:00 Southend – Scunthorpe 3 – 1
04.02.2017 16:00 Walsall – Northampton 2 – 1
04.02.2017 16:00 Rochdale – Bristol Rovers 0 – 0
04.02.2017 16:00 Shrewsbury – Bury 2 – 1
04.02.2017 16:00 Port Vale – Peterborough 0 – 3
04.02.2017 16:00 Bradford – Gillingham 2 – 2
05.02.2017 13:00 Swindon – Oxford 1 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2017 20:45 Milton Keynes Dons – Oldham 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Bristol Rovers – Bradford 1 – 1
11.02.2017 16:00 Bury – Swindon 1 – 0
11.02.2017 16:00 Fleetwood – Rochdale 0 – 0
11.02.2017 16:00 Gillingham – Port Vale 1 – 1
11.02.2017 16:00 Millwall – Southend 1 – 0
11.02.2017 16:00 Oldham – Coventry 3 – 2
11.02.2017 16:00 Oxford – Milton Keynes Dons 1 – 0
11.02.2017 16:00 Peterborough – Sheffield United 0 – 1
11.02.2017 16:00 Scunthorpe – Shrewsbury 0 – 1
11.02.2017 16:00 Bolton – Walsall 4 – 1
11.02.2017 16:00 AFC Wimbledon – Charlton 1 – 1
11.02.2017 16:00 Northampton – Chesterfield 3 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 20:45 Bristol Rovers – Sheffield United 0 – 0
14.02.2017 20:45 AFC Wimbledon – Coventry 1 – 1
14.02.2017 20:45 Scunthorpe – Walsall 0 – 0
14.02.2017 20:45 Peterborough – Shrewsbury 2 – 1
14.02.2017 20:45 Oxford – Southend 0 – 2
14.02.2017 20:45 Fleetwood – Bradford 2 – 1
14.02.2017 20:45 Oldham – Charlton 1 – 0
14.02.2017 20:45 Northampton – Swindon 2 – 1
14.02.2017 20:45 Millwall – Port Vale 2 – 0
14.02.2017 20:45 Gillingham – Chesterfield 1 – 1
14.02.2017 20:45 Bury – Milton Keynes Dons 0 – 0
14.02.2017 21:00 Bolton – Rochdale 1 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Chesterfield – Bury 1 – 2
18.02.2017 16:00 Walsall – Peterborough 2 – 0
18.02.2017 16:00 Southend – Northampton 2 – 2
18.02.2017 16:00 Shrewsbury – AFC Wimbledon 2 – 1
18.02.2017 16:00 Sheffield United – Scunthorpe 1 – 1
18.02.2017 16:00 Port Vale – Bristol Rovers 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Rochdale – Charlton 3 – 3

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Fleetwood 0 – 1
18.02.2017 16:00 Coventry – Gillingham 2 – 1
18.02.2017 16:00 Bradford – Bolton 2 – 2
18.02.2017 16:05 Swindon – Oldham 0 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Peterborough – Southend 1 – 4

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Millwall – Chesterfield 0 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Charlton – Oxford 0 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Gillingham – AFC Wimbledon 2 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Oldham – Millwall 0 – 0
25.02.2017 16:00 Fleetwood – Northampton 3 – 0
25.02.2017 16:00 Gillingham – Southend 2 – 1
25.02.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Shrewsbury 2 – 1
25.02.2017 16:00 Peterborough – Rochdale 3 – 1
25.02.2017 16:00 Port Vale – Bradford 1 – 2
25.02.2017 16:00 Sheffield United – Bolton 2 – 0
25.02.2017 16:00 Chesterfield – Oxford 0 – 4
25.02.2017 16:00 Charlton – Bury 0 – 1
25.02.2017 16:00 Bristol Rovers – Scunthorpe 1 – 1
25.02.2017 16:00 AFC Wimbledon – Walsall 1 – 0
25.02.2017 16:05 Coventry – Swindon 1 – 3

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Bury – Coventry 2 – 1
28.02.2017 20:45 Millwall – Peterborough 1 – 0
28.02.2017 20:45 Northampton – Oldham 1 – 2
28.02.2017 20:45 Swindon – Gillingham 3 – 1
28.02.2017 20:45 Scunthorpe – AFC Wimbledon 1 – 2
28.02.2017 20:45 Shrewsbury – Charlton 4 – 3
28.02.2017 20:45 Bradford – Milton Keynes Dons 2 – 2
28.02.2017 21:00 Bolton – Bristol Rovers 1 – 1

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Bolton – AFC Wimbledon 1 – 1
04.03.2017 16:00 Bury – Gillingham 1 – 2
04.03.2017 16:00 Millwall – Milton Keynes Dons 2 – 1
04.03.2017 16:00 Northampton – Charlton 2 – 1
04.03.2017 16:00 Rochdale – Sheffield United 3 – 3
04.03.2017 16:00 Scunthorpe – Fleetwood 0 – 2
04.03.2017 16:00 Shrewsbury – Coventry 0 – 0
04.03.2017 16:00 Southend – Port Vale 1 – 1
04.03.2017 16:00 Oxford – Bristol Rovers 0 – 2
04.03.2017 16:00 Swindon – Chesterfield 0 – 1
04.03.2017 16:00 Walsall – Oldham 2 – 0
04.03.2017 16:00 Bradford – Peterborough 1 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Walsall – Chesterfield 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Oxford – Sheffield United 2 – 3

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 21:00 Charlton – Scunthorpe 2 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Chesterfield – Shrewsbury 1 – 1
11.03.2017 16:00 Coventry – Bradford 0 – 2
11.03.2017 16:00 Fleetwood – Bolton 2 – 4
11.03.2017 16:00 Gillingham – Scunthorpe 3 – 2
11.03.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Rochdale 2 – 2
11.03.2017 16:00 Oldham – Bury 0 – 0
11.03.2017 16:00 Peterborough – Oxford 1 – 2
11.03.2017 16:00 Port Vale – Swindon 3 – 2
11.03.2017 16:00 Charlton – Walsall 1 – 1
11.03.2017 16:00 Bristol Rovers – Southend 2 – 0
11.03.2017 16:00 AFC Wimbledon – Northampton 0 – 1

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 20:45 Charlton – Bradford 1 – 1
14.03.2017 20:45 Walsall – Fleetwood 0 – 1
14.03.2017 20:45 Swindon – Sheffield United 2 – 4
14.03.2017 20:45 Scunthorpe – Rochdale 2 – 1
14.03.2017 20:45 Northampton – Port Vale 2 – 1
14.03.2017 20:45 Gillingham – Bolton 0 – 4
14.03.2017 20:45 Coventry – Southend 0 – 2
14.03.2017 20:45 Chesterfield – Peterborough 3 – 3
14.03.2017 20:45 Bury – Bristol Rovers 3 – 0
14.03.2017 20:45 AFC Wimbledon – Milton Keynes Dons 2 – 0
14.03.2017 20:50 Oldham – Oxford 2 – 1

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:45 Port Vale – Shrewsbury 2 – 1
18.03.2017 16:00 Rochdale – Gillingham 4 – 1
18.03.2017 16:00 Southend – Walsall 3 – 2
18.03.2017 16:00 Sheffield United – Charlton 2 – 1
18.03.2017 16:00 Peterborough – Oldham 1 – 1
18.03.2017 16:00 Oxford – Scunthorpe 2 – 1
18.03.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Coventry 1 – 0
18.03.2017 16:00 Millwall – Bury 0 – 0
18.03.2017 16:00 Fleetwood – AFC Wimbledon 0 – 0
18.03.2017 16:00 Bristol Rovers – Chesterfield 2 – 1
18.03.2017 16:00 Bradford – Swindon 2 – 1
18.03.2017 16:00 Bolton – Northampton 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Oxford – Bolton 2 – 4

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Rochdale – Millwall 3 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Coventry – Port Vale 2 – 1

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 14:30 Swindon – Millwall
25.03.2017 16:00 Oldham – Sheffield United
25.03.2017 16:00 Northampton – Oxford
25.03.2017 16:00 Gillingham – Peterborough
25.03.2017 16:00 Coventry – Bristol Rovers
25.03.2017 16:00 Chesterfield – Rochdale
25.03.2017 16:00 Shrewsbury – Bolton
25.03.2017 16:00 Bury – Fleetwood
25.03.2017 16:00 AFC Wimbledon – Southend

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:00 Port Vale – Milton Keynes Dons

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 13:30 Scunthorpe – Bradford

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Sheffield United – Millwall

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 AFC Wimbledon – Rochdale

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Oxford – Bury
01.04.2017 16:00 Fleetwood – Swindon
01.04.2017 16:00 Millwall – Scunthorpe
01.04.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Gillingham
01.04.2017 16:00 Rochdale – Northampton
01.04.2017 16:00 Port Vale – AFC Wimbledon
01.04.2017 16:00 Southend – Oldham
01.04.2017 16:00 Peterborough – Charlton
01.04.2017 16:00 Bristol Rovers – Shrewsbury
01.04.2017 16:00 Bradford – Walsall
01.04.2017 16:00 Bolton – Chesterfield

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Rochdale – Port Vale

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Charlton – Milton Keynes Dons

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Shrewsbury – Millwall

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Southend – Bolton

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 20:45 Oxford – Fleetwood

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 20:45 Sheffield United – Coventry

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Walsall – Oxford
08.04.2017 16:00 Swindon – Milton Keynes Dons
08.04.2017 16:00 Shrewsbury – Rochdale
08.04.2017 16:00 Scunthorpe – Bolton
08.04.2017 16:00 Oldham – Fleetwood
08.04.2017 16:00 Northampton – Sheffield United
08.04.2017 16:00 Gillingham – Millwall
08.04.2017 16:00 Coventry – Peterborough
08.04.2017 16:00 Chesterfield – Port Vale
08.04.2017 16:00 Charlton – Southend
08.04.2017 16:00 Bury – Bradford
08.04.2017 16:00 AFC Wimbledon – Bristol Rovers

43. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 20:45 Bury – Rochdale
14.04.2017 16:00 Peterborough – Fleetwood
14.04.2017 16:00 Port Vale – Sheffield United
14.04.2017 16:00 Shrewsbury – Walsall
14.04.2017 16:00 Swindon – AFC Wimbledon
14.04.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Scunthorpe
14.04.2017 16:00 Millwall – Northampton
14.04.2017 16:00 Gillingham – Bristol Rovers
14.04.2017 16:00 Coventry – Charlton
14.04.2017 16:00 Chesterfield – Southend
14.04.2017 16:00 Bradford – Oxford
15.04.2017 13:30 Oldham – Bolton

44. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 13:15 Sheffield United – Bradford
17.04.2017 16:00 Scunthorpe – Chesterfield
17.04.2017 16:00 Charlton – Gillingham
17.04.2017 16:00 Southend – Milton Keynes Dons
17.04.2017 16:00 Walsall – Swindon
17.04.2017 16:00 Rochdale – Coventry
17.04.2017 16:00 Oxford – Port Vale
17.04.2017 16:00 Northampton – Shrewsbury
17.04.2017 16:00 Fleetwood – Millwall
17.04.2017 16:00 Bristol Rovers – Oldham
17.04.2017 16:00 AFC Wimbledon – Peterborough
18.04.2017 21:00 Bolton – Bury

45. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Oldham – Rochdale
22.04.2017 16:00 Port Vale – Bolton
22.04.2017 16:00 Shrewsbury – Southend
22.04.2017 16:00 Swindon – Scunthorpe
22.04.2017 16:00 Peterborough – Bristol Rovers
22.04.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Sheffield United
22.04.2017 16:00 Millwall – Oxford
22.04.2017 16:00 Gillingham – Fleetwood
22.04.2017 16:00 Coventry – Walsall
22.04.2017 16:00 Chesterfield – Charlton
22.04.2017 16:00 Bury – Northampton
22.04.2017 16:00 Bradford – AFC Wimbledon

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 20:45 Walsall – Port Vale

46. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 13:00 Scunthorpe – Coventry
30.04.2017 13:00 Sheffield United – Chesterfield
30.04.2017 13:00 Southend – Bury
30.04.2017 13:00 Walsall – Milton Keynes Dons
30.04.2017 13:00 Rochdale – Bradford
30.04.2017 13:00 Oxford – Shrewsbury
30.04.2017 13:00 Northampton – Gillingham
30.04.2017 13:00 Charlton – Swindon
30.04.2017 13:00 Bristol Rovers – Millwall
30.04.2017 13:00 Bolton – Peterborough
30.04.2017 13:00 AFC Wimbledon – Oldham
30.04.2017 13:00 Fleetwood – Port Vale
Advertisement

Seneste kampe

Rochdale
Millwall
3 – 3
21. marts 20:45
Færdig
Oxford
Bolton
2 – 4
21. marts 20:45
Færdig
Coventry
Port Vale
2 – 1
21. marts 20:45
Færdig
Southend
Walsall
3 – 2
18. marts 16:00
Færdig
Bolton
Northampton
2 – 1
18. marts 16:00
Færdig
Bradford
Swindon
2 – 1
18. marts 16:00
Færdig
Bristol Rovers
Chesterfield
2 – 1
18. marts 16:00
Færdig
Fleetwood
AFC Wimbledon
0 – 0
18. marts 16:00
Færdig
Millwall
Bury
0 – 0
18. marts 16:00
Færdig
Sheffield United
Charlton
2 – 1
18. marts 16:00
Færdig
Rochdale
Gillingham
4 – 1
18. marts 16:00
Færdig
Peterborough
Oldham
1 – 1
18. marts 16:00
Færdig

Kommende kampe

Swindon
Millwall
vs
25. marts 14:30
Ikke startet
Port Vale
Milton Keynes Dons
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Shrewsbury
Bolton
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Oldham
Sheffield United
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Northampton
Oxford
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Coventry
Bristol Rovers
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Chesterfield
Rochdale
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Bury
Fleetwood
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
AFC Wimbledon
Southend
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Gillingham
Peterborough
vs
25. marts 16:00
Ikke startet
Scunthorpe
Bradford
vs
26. marts 13:30
Ikke startet
Oxford
Bury
vs
28. marts 20:45
Ikke startet

Turneringer i England