LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
25/4-2017 22:37
England
League 1 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sheffield United 45 29 10 6 89 - 45 97
2. Bolton 45 24 11 10 65 - 36 83
3. Fleetwood 45 23 12 10 64 - 43 81
4. Scunthorpe 45 23 10 12 77 - 53 79
5. Bradford 45 20 18 7 61 - 42 78
6. Millwall 45 19 13 13 62 - 54 70
7. Southend 45 19 12 14 69 - 53 69
8. Rochdale 45 19 11 15 70 - 61 68
9. Oxford 45 19 9 17 63 - 52 66
10. Bristol Rovers 45 18 12 15 65 - 66 66
11. Peterborough 45 17 11 17 62 - 59 62
12. Milton Keynes Dons 45 15 13 17 56 - 57 58
13. Walsall 45 14 16 15 50 - 54 58
14. Charlton 45 13 18 14 57 - 53 57
15. AFC Wimbledon 45 13 17 15 52 - 55 56
16. Northampton 45 14 10 21 60 - 73 52
17. Oldham 45 12 16 17 31 - 44 52
18. Shrewsbury 45 13 12 20 46 - 61 51
19. Bury 45 13 11 21 61 - 72 50
20. Gillingham 45 12 13 20 59 - 79 49
21. Port Vale 45 12 12 21 45 - 70 48
22. Swindon 45 11 11 23 44 - 63 44
23. Coventry 45 9 12 24 36 - 65 39
24. Chesterfield 45 9 10 26 41 - 75 37
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
540 61,25 1385 2,56 242 (44,8 %) 150 (27,8 %) 148 (27,4 %)
Opdateret:
25/4-2017 22:37
England
League 1 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sheffield United 22 16 3 3 39 - 14 51
2. Bolton 22 12 7 3 32 - 16 43
3. Fleetwood 22 12 7 3 34 - 20 43
4. Scunthorpe 22 13 6 3 43 - 21 45
5. Bradford 23 11 12 0 36 - 17 45
6. Millwall 23 13 6 4 34 - 17 45
7. Southend 22 10 7 5 38 - 27 37
8. Rochdale 22 13 6 3 47 - 24 45
9. Oxford 22 10 4 8 31 - 27 34
10. Bristol Rovers 22 13 6 3 39 - 22 45
11. Peterborough 23 9 6 8 39 - 33 33
12. Milton Keynes Dons 23 7 6 10 29 - 37 27
13. Walsall 22 11 5 6 33 - 25 38
14. Charlton 22 8 8 6 28 - 19 32
15. AFC Wimbledon 22 8 7 7 34 - 25 31
16. Northampton 22 9 4 9 35 - 29 31
17. Oldham 23 8 9 6 19 - 18 33
18. Shrewsbury 23 10 5 8 26 - 26 35
19. Bury 23 9 3 11 36 - 33 30
20. Gillingham 23 8 9 6 32 - 30 33
21. Port Vale 23 10 6 7 32 - 31 36
22. Swindon 23 7 6 10 23 - 24 27
23. Coventry 23 8 7 8 22 - 24 31
24. Chesterfield 23 7 5 11 26 - 39 26
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
540 61,25 1385 2,56 242 (44,8 %) 150 (27,8 %) 148 (27,4 %)
Opdateret:
25/4-2017 22:37
England
League 1 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sheffield United 23 13 7 3 50 - 31 46
2. Bolton 23 12 4 7 33 - 20 40
3. Fleetwood 23 11 5 7 30 - 23 38
4. Scunthorpe 23 10 4 9 34 - 32 34
5. Bradford 22 9 6 7 25 - 25 33
6. Millwall 22 6 7 9 28 - 37 25
7. Southend 23 9 5 9 31 - 26 32
8. Rochdale 23 6 5 12 23 - 37 23
9. Oxford 23 9 5 9 32 - 25 32
10. Bristol Rovers 23 5 6 12 26 - 44 21
11. Peterborough 22 8 5 9 23 - 26 29
12. Milton Keynes Dons 22 8 7 7 27 - 20 31
13. Walsall 23 3 11 9 17 - 29 20
14. Charlton 23 5 10 8 29 - 34 25
15. AFC Wimbledon 23 5 10 8 18 - 30 25
16. Northampton 23 5 6 12 25 - 44 21
17. Oldham 22 4 7 11 12 - 26 19
18. Shrewsbury 22 3 7 12 20 - 35 16
19. Bury 22 4 8 10 25 - 39 20
20. Gillingham 22 4 4 14 27 - 49 16
21. Port Vale 22 2 6 14 13 - 39 12
22. Swindon 22 4 5 13 21 - 39 17
23. Coventry 22 1 5 16 14 - 41 8
24. Chesterfield 22 2 5 15 15 - 36 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
540 61,25 1385 2,56 242 (44,8 %) 150 (27,8 %) 148 (27,4 %)
Opdateret:
25/4-2017 22:37
England
League 1 (46 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Sheffield United 17 5 1,98 1,00
2. Bolton 17 11 1,44 0,80
3. Fleetwood 19 6 1,42 0,96
4. Scunthorpe 13 6 1,71 1,18
5. Bradford 16 9 1,36 0,93
6. Millwall 14 14 1,38 1,20
7. Southend 13 11 1,53 1,18
8. Rochdale 14 12 1,56 1,36
9. Oxford 15 9 1,40 1,16
10. Bristol Rovers 13 9 1,44 1,47
11. Peterborough 10 13 1,38 1,31
12. Milton Keynes Dons 13 15 1,24 1,27
13. Walsall 13 14 1,11 1,20
14. Charlton 9 12 1,27 1,18
15. AFC Wimbledon 13 17 1,16 1,22
16. Northampton 8 12 1,33 1,62
17. Oldham 17 24 0,69 0,98
18. Shrewsbury 11 12 1,02 1,36
19. Bury 12 13 1,36 1,60
20. Gillingham 2 9 1,31 1,76
21. Port Vale 10 17 1,00 1,56
22. Swindon 13 16 0,98 1,40
23. Coventry 10 18 0,80 1,44
24. Chesterfield 10 18 0,91 1,67
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
540 61,25 1385 2,56 242 (44,8 %) 150 (27,8 %) 148 (27,4 %)
Vis hele listen
Opdateret:
25/4-2017 22:37
England
League 1 (46 runder)
Mål    Spiller Klub
29    Billy Sharp Sheffield United
24    James Vaughan Bury
19    Josh Morris Scunthorpe
16    Matt Taylor Bristol Rovers
16    Simon Cox Southend
15    Lee Gregory Millwall
15    Ian Henderson Rochdale
14    David Ball Fleetwood
14    Erhun Oztumer Walsall
13    Alexander Jones Bradford
13    Josh Wright Gillingham
13    Aiden O'Brien Millwall
13    Christopher Maguire Oxford
12    Billy Bodin Bristol Rovers
12    Ricky Holmes Charlton
12    Kieran Agard Milton Keynes Dons
12    Ivan Toney Scunthorpe
11    Steve Morison Millwall
11    Patrick Madden Scunthorpe
11    Anthony Wordsworth Southend
11    Nicholas Ajose Swindon
10    Lyle Taylor AFC Wimbledon
10    Cody McDonald Gillingham
10    Marc Richards Northampton
10    John-Joe O'Toole Northampton
10    Conor McAleny Oxford
10    Tom Nicholls Peterborough
9    Tom Elliott AFC Wimbledon
9    Josh Vela Bolton
9    Gary Madine Bolton
9    Zach Clough Bolton
9    Jordy Hiwula-Mayifuila Bradford
9    Josh Magennis Charlton
9    Bobby Grant Fleetwood
9    Marcus Maddison Peterborough
9    Steve Davies Rochdale
9    Kevin van Veen Scunthorpe
9    Kieron Freeman Sheffield United
9    James O'Shea Sheffield United
8    Dominic Poleon AFC Wimbledon
8    David Wheater Bolton
8    Ellis Harrison Bristol Rovers
8    Ashley Hunter Fleetwood
8    Alexander Revell Northampton
8    Lee Erwin Oldham
8    Callum Camps Rochdale
8    Matthew Lund Rochdale
8    Nathanial Mendez-Laing Rochdale
8    Louis Dodds Shrewsbury
8    Nile Ranger Southend
7    Billy Clarke Bradford
7    Charlie Wyke Bradford
7    George Miller Bury
7    Kristian Dennis Chesterfield
7    Jay Emmanuel-Thomas Gillingham
7    Max Ehmer Gillingham
7    Matthew Taylor Northampton
7    Gwion Edwards Peterborough
7    Calvin Andrew Rochdale
7    Leon Clarke Sheffield United
7    Simeon Jackson Walsall
6    Mark Beevers Bolton
6    Anthony McMahon Bradford
6    Mark Marshall Bradford
6    Rory Gaffney Bristol Rovers
6    Ben Reeves Milton Keynes Dons
6    Paul Anderson Northampton
6    Kane Hemmings Oxford
6    Mark Duffy Sheffield United
6    Freddie Ladapo Shrewsbury
6    Stephen McLaughlin Southend
6    Marc-Antoine Fortuné Southend
6    Jonathan Obika Swindon
5    Andy Barcham AFC Wimbledon
5    Adam Le Fondre Bolton
5    Chris Long Bolton
5    Peter Hartley Bristol Rovers
5    Ademola Lookman Charlton
5    Ched Evans Chesterfield
5    George Thomas Coventry
5    Cian Bolger Fleetwood
5    Conor McLaughlin Fleetwood
5    Devante Cole Fleetwood
5    Bradley Dack Gillingham
5    Ryan Colclough Milton Keynes Dons
5    Harvey Barnes Milton Keynes Dons
5    Dean Bowditch Milton Keynes Dons
5    Peter Clarke Oldham
5    Robert Hall Oxford
5    Craig Mackail-Smith Peterborough
5    JJ Hooper Port Vale
5    Remie Streete Port Vale
5    Tom Hopper Scunthorpe
5    Ethan Ebanks-Landell Sheffield United
5    James Hanson Sheffield United
5    Junior Brown Shrewsbury
5    Kieron Morris Walsall
5    Jason McCarthy Walsall
4    Dean Parrett AFC Wimbledon
4    Conor Wilkinson Bolton
4    Felipe Morais Bolton
4    Nicholas Law Bradford
4    Ollie Clarke Bristol Rovers
4    Tom Pope Bury
4    Johnnie Jackson Charlton
4    Jorge Teixeira Charlton
4    Patrick Bauer Charlton
4    Marvin Sordell Coventry
4    Marcus Tudgay Coventry
4    Daniel Agyei Coventry
4    Shaun Williams Millwall
4    Chuks Aneke Milton Keynes Dons
4    Keshi Anderson Northampton
4    Chris Forrester Peterborough
4    Junior Morias Peterborough
4    Rigino Cicilia Port Vale
4    Chris Eagles Port Vale
4    Nathan Smith Port Vale
4    Ryan Taylor Port Vale
4    Neil Bishop Scunthorpe
4    Jack O'Connell Sheffield United
4    John Fleck Sheffield United
4    Steven Scougall Sheffield United
4    Caolan Lavery Sheffield United
4    Tyler Roberts Shrewsbury
4    Will Atkinson Southend
4    Charlie Colkett Swindon
4    Luke Norris Swindon
4    Amadou Bakayoko Walsall
4    Franck Moussa Walsall
3    Jay Spearing Bolton
3    Timothee Dieng Bradford
3    Jermaine Easter Bristol Rovers
3    Jacob Mellis Bury
3    Danny Mayor Bury
3    Zeli Ismail Bury
3    Hallam Hope Bury
3    Kwame Thomas Coventry
3    Jordan Willis Coventry
3    Fred Onyedinma Millwall
3    Jed Wallace Millwall
3    Edward Upson Milton Keynes Dons
3    Stuart O'Keefe Milton Keynes Dons
3    Harry Beautyman Northampton
3    Sam Hoskins Northampton
3    Cheyenne Dunkley Oxford
3    Liam Sercombe Oxford
3    Wesley Thomas Oxford
3    Marvin Johnson Oxford
3    Paul Taylor Peterborough
3    Ryan Tafazolli Peterborough
3    Michael Bostwick Peterborough
3    Joe Thompson Rochdale
3    Duane Holmes Scunthorpe
3    Matt Crooks Scunthorpe
3    Matt Done Sheffield United
3    Daniel Lafferty Sheffield United
3    Shaun Whalley Shrewsbury
3    Ian Black Shrewsbury
3    Ryan Leonard Southend
3    Jermaine McGlashan Southend
3    John Goddard Swindon
3    Joe Edwards Walsall
3    Scott Laird Walsall
2    Darius Charles AFC Wimbledon
2    Jonathan Meades AFC Wimbledon
2    Tom Soares AFC Wimbledon
2    Sean Kelly AFC Wimbledon
2    Tyrone Barnett AFC Wimbledon
2    George Francomb AFC Wimbledon
2    Paul Robinson AFC Wimbledon
2    Liam Trotter Bolton
2    Sammy Ameobi Bolton
2    Romain Vincelot Bradford
2    James Meredith Bradford
2    Byron Moore Bristol Rovers
2    Chris Lines Bristol Rovers
2    Neil Danns Bury
2    Kelvin Etuhu Bury
2    Scott Burgess Bury
2    Jordan Rolly Botaka Charlton
2    Jake Forster-Caskey Charlton
2    Lee Novak Charlton
2    Anthony Watt Charlton
2    Sylvan Ebanks-Blake Chesterfield
2    Thomas Anderson Chesterfield
2    Liam O'Neil Chesterfield
2    Ian Evatt Chesterfield
2    Dan Gardner Chesterfield
2    Reece Mitchell Chesterfield
2    Kyel Reid Coventry
2    Stuart Beavon Coventry
2    Andre Wright Coventry
2    Ben Stevenson Coventry
2    Andy Rose Coventry
2    Ashley Eastham Fleetwood
2    Kyle Dempsey Fleetwood
2    Amari'i Bell Fleetwood
2    Victor Nirennold Fleetwood
2    Rory Donnelly Gillingham
2    Josh Parker Gillingham
2    Adedeji Oshilaja Gillingham
2    Jake Cooper Millwall
2    Byron Webster Millwall
2    Shane Ferguson Millwall
2    Calum Butcher Millwall
2    Darren Potter Milton Keynes Dons
2    Nick Maynard Milton Keynes Dons
2    Daniel Powell Milton Keynes Dons
2    Gabriel Zakuani Northampton
2    Michael Smith Northampton
2    Josh Law Oldham
2    Ryan McLaughlin Oldham
2    Oliver Banks Oldham
2    Temitope Ayoluwa Obadeyi Oldham
2    Daniel Crowley Oxford
2    Curtis Nelson Oxford
2    Josh Ruffles Oxford
2    Phil Edwards Oxford
2    Leonardo Da Silva Lopes Peterborough
2    Shaquile Coulthirst Peterborough
2    George Moncur Peterborough
2    Tyler Walker Port Vale
2    Anton Forrester Port Vale
2    Martin Paterson Port Vale
2    Jamie Allen Rochdale
2    Andy Cannon Rochdale
2    Oliver Rathbone Rochdale
2    Niall Canavan Rochdale
2    Sam Mantom Scunthorpe
2    Scott Wiseman Scunthorpe
2    Harry Toffolo Scunthorpe
2    David Mirfin Scunthorpe
2    Murray Wallace Scunthorpe
2    Chris Basham Sheffield United
2    Paul Coutts Sheffield United
2    Stefan Payne Shrewsbury
2    Matthew Sadler Shrewsbury
2    Stephen Humphrys Shrewsbury
2    Adam El-Abd Shrewsbury
2    Theo Robinson Southend
2    Anton Ferdinand Southend
2    Lloyd Jones Swindon
2    Darnell Furlong Swindon
2    Raphael Branco Swindon
2    Nathan Thompson Swindon
2    Ben Gladwin Swindon
2    Yaser Kasim Swindon
2    Michael Doughty Swindon
2    Rohan Ince Swindon
1    Chris Whelpdale AFC Wimbledon
1    Chris Robertson AFC Wimbledon
1    Jake Reeves AFC Wimbledon
1    Max Clayton Bolton
1    Tom Thorpe Bolton
1    Lawrie Wilson Bolton
1    James Henry Bolton
1    Haris Vuckic Bradford
1    Kevin Toner Bradford
1    Rory McArdle Bradford
1    Josh Cullen Bradford
1    Jake Clarke-Salter Bristol Rovers
1    Stuart Sinclair Bristol Rovers
1    Christian Montano Bristol Rovers
1    Leon Barnett Bury
1    Gregory Leigh Bury
1    Reece Brown Bury
1    Cameron Burgess Bury
1    Ryan Lowe Bury
1    Andrew Tutte Bury
1    Jason Pearce Charlton
1    Fredrik Ulvestad Charlton
1    Andrew Crofts Charlton
1    Nathan Byrne Charlton
1    Adam Chicksen Charlton
1    Gary Liddle Chesterfield
1    David Faupala Chesterfield
1    Joe Rowley Chesterfield
1    Jon Nolan Chesterfield
1    Dion Donohue Chesterfield
1    Samuel Hird Chesterfield
1    Jodi Jones Coventry
1    Chris McCann Coventry
1    Ruben Lameiras Coventry
1    Ben Davies Fleetwood
1    Eggert Jonsson Fleetwood
1    Jack Sowerby Fleetwood
1    Martyn Woolford Fleetwood
1    Emmanuel Osadebe Gillingham
1    Baily Cargill Gillingham
1    Mark Byrne Gillingham
1    Scott Wagstaff Gillingham
1    Ryan Jackson Gillingham
1    Joe Quigley Gillingham
1    Jake Hessenthaler Gillingham
1    Billy Knott Gillingham
1    David Worrall Millwall
1    Harry Smith Millwall
1    Tony Craig Millwall
1    Shaun Hutchinson Millwall
1    Joe Martin Millwall
1    Dean Lewington Milton Keynes Dons
1    George Williams Milton Keynes Dons
1    Scott Wootton Milton Keynes Dons
1    Joe Walsh Milton Keynes Dons
1    George Williams Milton Keynes Dons
1    Robbie Muirhead Milton Keynes Dons
1    Kenji Gorre Northampton
1    Jak McCourt Northampton
1    Aaron Phillips Northampton
1    Gregg Wylde Northampton
1    Brian Wilson Oldham
1    Carl Winchester Oldham
1    Ryan Flynn Oldham
1    Paul Green Oldham
1    Alex MacDonald Oxford
1    John Lundstram Oxford
1    Joe Rothwell Oxford
1    Antonio Martinez Oxford
1    Ryan Taylor Oxford
1    Ryan Ledson Oxford
1    Lee Angol Peterborough
1    Martin Samuelsen Peterborough
1    Jack Baldwin Peterborough
1    Michael Smith Peterborough
1    Andrew Hughes Peterborough
1    Dominic Ball Peterborough
1    Jerome Thomas Port Vale
1    Sam Foley Port Vale
1    Sam Hart Port Vale
1    Reuben Noble-Lazarus Rochdale
1    Donal McDermott Rochdale
1    Peter Vincenti Rochdale
1    Joe Bunney Rochdale
1    Stephen Dawson Scunthorpe
1    Richard Smallwood Scunthorpe
1    Jordan Clarke Scunthorpe
1    Kyle Wootton Scunthorpe
1    Hakeeb Adelakun Scunthorpe
1    Harry Chapman Sheffield United
1    Samir Carruthers Sheffield United
1    Mark McNulty Sheffield United
1    James Wilson Sheffield United
1    AJ Leitch-Smith Shrewsbury
1    Aristote Nsiala Shrewsbury
1    Oliver Lancashire Shrewsbury
1    Alex Rodman Shrewsbury
1    Joe Riley Shrewsbury
1    Harry Kyprianou Southend
1    Luke O'Neill Southend
1    Adam Thompson Southend
1    Frank Nouble Southend
1    Michael Timlin Southend
1    David Mooney Southend
1    John White Southend
1    Conor Thomas Swindon
1    Fankaty Dabo Swindon
1    Sean Murray Swindon
1    Anton Rodgers Swindon
1    Bradley Barry Swindon
1    Nathan Delfouneso Swindon
1    Brandon Ormonde-Ottewill Swindon
1    Isaiah Osbourne Walsall
1    Eoghan O'Connell Walsall
1    Andreas Makris Walsall
1    George Dobson Walsall
1    Matt Preston Walsall
Vis hele listen
Opdateret:
25/4-2017 22:37
England
League 1 (46 runder)
Assists    Spiller Klub
16    John Fleck Sheffield United
14    Felipe Morais Bolton
13    Matthew Taylor Northampton
13    Marcus Maddison Peterborough
11    Josh Morris Scunthorpe
8    Dean Parrett AFC Wimbledon
8    Chris Lines Bristol Rovers
8    Paul Taylor Peterborough
8    Charlie Colkett Swindon
7    Mark Marshall Bradford
7    Ricky Holmes Charlton
7    David Ball Fleetwood
7    Christopher Maguire Oxford
7    Nathanial Mendez-Laing Rochdale
7    Ian Henderson Rochdale
7    Simon Cox Southend
6    Tom Pope Bury
6    Ryan Jackson Gillingham
6    Marvin Johnson Oxford
6    Stephen Dawson Scunthorpe
6    Billy Sharp Sheffield United
6    Mark Duffy Sheffield United
6    Joe Edwards Walsall
6    Erhun Oztumer Walsall
5    Joe Aribo Charlton
5    Josh Magennis Charlton
5    Ashley Hunter Fleetwood
5    Amari'i Bell Fleetwood
5    George Glendon Fleetwood
5    Edward Upson Milton Keynes Dons
5    Robert Hall Oxford
5    Ryan Taylor Port Vale
5    Joe Bunney Rochdale
5    Joe Rafferty Rochdale
5    Kevin van Veen Scunthorpe
5    James Hanson Sheffield United
5    Paul Coutts Sheffield United
5    Kieron Freeman Sheffield United
5    Shaun Whalley Shrewsbury
4    Lyle Taylor AFC Wimbledon
4    Gary Madine Bolton
4    Jay Spearing Bolton
4    Nicholas Law Bradford
4    Anthony McMahon Bradford
4    Billy Clarke Bradford
4    Billy Bodin Bristol Rovers
4    Daniel Leadbitter Bristol Rovers
4    Fredrik Ulvestad Charlton
4    Bradley Dack Gillingham
4    Steve Morison Millwall
4    Shaun Williams Millwall
4    Hiram Boateng Northampton
4    Gwion Edwards Peterborough
4    Tom Nicholls Peterborough
4    Sam Foley Port Vale
4    Caolan Lavery Sheffield United
4    Samir Carruthers Sheffield United
4    Jason Demetriou Southend
4    Anthony Wordsworth Southend
4    Michael Doughty Swindon
4    Darnell Furlong Swindon
3    Tom Elliott AFC Wimbledon
3    Andy Barcham AFC Wimbledon
3    Zach Clough Bolton
3    Charlie Wyke Bradford
3    Alexander Jones Bradford
3    Josh Cullen Bradford
3    Ellis Harrison Bristol Rovers
3    Lee Brown Bristol Rovers
3    Jacob Mellis Bury
3    Danny Mayor Bury
3    Scott Burgess Bury
3    Callum Styles Bury
3    Morgan Fox Charlton
3    Patrick Bauer Charlton
3    Jake Forster-Caskey Charlton
3    Jon Nolan Chesterfield
3    Jodi Jones Coventry
3    Ryan Haynes Coventry
3    Ruben Lameiras Coventry
3    Andy Rose Coventry
3    Devante Cole Fleetwood
3    Kyle Dempsey Fleetwood
3    Paul Konchesky Gillingham
3    Fred Onyedinma Millwall
3    Mahlon Romeo Millwall
3    David Worrall Millwall
3    Paul Downing Milton Keynes Dons
3    Ben Reeves Milton Keynes Dons
3    Chuks Aneke Milton Keynes Dons
3    George Baldock Milton Keynes Dons
3    Dean Lewington Milton Keynes Dons
3    Aaron Amadi Holloway Oldham
3    Antonio Martinez Oxford
3    Kane Hemmings Oxford
3    Alex MacDonald Oxford
3    Ben Purkiss Port Vale
3    Steve Davies Rochdale
3    Tom Hopper Scunthorpe
3    Scott Wiseman Scunthorpe
3    Ben Coker Southend
3    Michael Timlin Southend
3    Marc-Antoine Fortuné Southend
3    Theo Robinson Southend
3    Sean Murray Swindon
3    Amadou Bakayoko Walsall
2    Dominic Poleon AFC Wimbledon
2    Jake Reeves AFC Wimbledon
2    Darius Charles AFC Wimbledon
2    George Francomb AFC Wimbledon
2    Tom Soares AFC Wimbledon
2    Josh Vela Bolton
2    Conor Wilkinson Bolton
2    Matthew Kilgallon Bradford
2    Christian Montano Bristol Rovers
2    Luke James Bristol Rovers
2    Zeli Ismail Bury
2    James Vaughan Bury
2    Hallam Hope Bury
2    Thomas Walker Bury
2    Adam Chicksen Charlton
2    Ademola Lookman Charlton
2    Jordan Rolly Botaka Charlton
2    Gboly Ariyibi Chesterfield
2    Samuel Hird Chesterfield
2    Dan Gardner Chesterfield
2    Thomas Anderson Chesterfield
2    Laurence Maguire Chesterfield
2    Sylvan Ebanks-Blake Chesterfield
2    Jordan Turnbull Coventry
2    Gael Bigirimana Coventry
2    Bobby Grant Fleetwood
2    Conor McLaughlin Fleetwood
2    Rory Donnelly Gillingham
2    Jay Emmanuel-Thomas Gillingham
2    Max Ehmer Gillingham
2    Josh Wright Gillingham
2    Cody McDonald Gillingham
2    Scott Wagstaff Gillingham
2    Aiden O'Brien Millwall
2    Shaun Cummings Millwall
2    Lee Gregory Millwall
2    Jordan Archer Millwall
2    Ben Tilney Milton Keynes Dons
2    Jak McCourt Northampton
2    Zander Diamond Northampton
2    Harry Beautyman Northampton
2    Alexander Revell Northampton
2    Josh Law Oldham
2    Liam Sercombe Oxford
2    Joe Rothwell Oxford
2    Joe Skarz Oxford
2    Bradden Inman Peterborough
2    George Moncur Peterborough
2    Leonardo Da Silva Lopes Peterborough
2    JJ Hooper Port Vale
2    Rigino Cicilia Port Vale
2    Chris Eagles Port Vale
2    Jerome Thomas Port Vale
2    Joe Thompson Rochdale
2    Andy Cannon Rochdale
2    Calvin Andrew Rochdale
2    Callum Camps Rochdale
2    Matthew Lund Rochdale
2    Conor Townsend Scunthorpe
2    Ivan Toney Scunthorpe
2    Hakeeb Adelakun Scunthorpe
2    Duane Holmes Scunthorpe
2    Jordan Clarke Scunthorpe
2    Chris Basham Sheffield United
2    Ethan Ebanks-Landell Sheffield United
2    Chris Hussey Sheffield United
2    Leon Clarke Sheffield United
2    Daniel Lafferty Sheffield United
2    Matt Done Sheffield United
2    Tyler Roberts Shrewsbury
2    Joe Riley Shrewsbury
2    Louis Dodds Shrewsbury
2    Stephen Humphrys Shrewsbury
2    Junior Brown Shrewsbury
2    Stephen McLaughlin Southend
2    Nile Ranger Southend
2    Will Atkinson Southend
2    Ryan Leonard Southend
2    John Goddard Swindon
2    Nicholas Ajose Swindon
2    James Brophy Swindon
2    Jonathan Obika Swindon
2    Franck Moussa Walsall
2    Andreas Makris Walsall
2    Florent Cuvelier Walsall
2    Isaiah Osbourne Walsall
1    Barry Fuller AFC Wimbledon
1    Jonathan Meades AFC Wimbledon
1    Sean Kelly AFC Wimbledon
1    Tyrone Barnett AFC Wimbledon
1    Chris Whelpdale AFC Wimbledon
1    Lawrie Wilson Bolton
1    Chris Long Bolton
1    Mark Davies Bolton
1    Liam Trotter Bolton
1    Sammy Ameobi Bolton
1    Andrew Taylor Bolton
1    James Henry Bolton
1    Haris Vuckic Bradford
1    Kevin Toner Bradford
1    Romain Vincelot Bradford
1    Jordy Hiwula-Mayifuila Bradford
1    Jake Clarke-Salter Bristol Rovers
1    Mark McChrystal Bristol Rovers
1    Peter Hartley Bristol Rovers
1    Byron Moore Bristol Rovers
1    Rory Gaffney Bristol Rovers
1    Jermaine Easter Bristol Rovers
1    James Clarke Bristol Rovers
1    Paul Rachubka Bury
1    Joe Murphy Bury
1    Taylor Moore Bury
1    Antony Kay Bury
1    Andrew Tutte Bury
1    Ben Williams Bury
1    Reece Brown Bury
1    Kean Bryan Bury
1    Neil Danns Bury
1    Nathan Cameron Bury
1    Leon Barnett Bury
1    Jorge Teixeira Charlton
1    Andrew Crofts Charlton
1    Karl Ahearne-Grant Charlton
1    Lewis Page Charlton
1    Nathan Byrne Charlton
1    Liam O'Neil Chesterfield
1    Rai Simons Chesterfield
1    Ched Evans Chesterfield
1    Dion Donohue Chesterfield
1    Vladimir Gadzhev Coventry
1    Kyel Reid Coventry
1    Stuart Beavon Coventry
1    Ben Stevenson Coventry
1    Yakubu Aiyegbeni Coventry
1    Marcus Tudgay Coventry
1    Jamie Sterry Coventry
1    Marvin Sordell Coventry
1    Daniel Agyei Coventry
1    Callum Reilly Coventry
1    Markus Schwabl Fleetwood
1    Cian Bolger Fleetwood
1    Jimmy Ryan Fleetwood
1    Cameron Brannagan Fleetwood
1    Jack Sowerby Fleetwood
1    Ashley Eastham Fleetwood
1    Ben Davies Fleetwood
1    Lee Martin Gillingham
1    Baily Cargill Gillingham
1    Adedeji Oshilaja Gillingham
1    Stuart Nelson Gillingham
1    Mark Byrne Gillingham
1    Emmanuel Osadebe Gillingham
1    Josh Parker Gillingham
1    Harry Smith Millwall
1    Jed Wallace Millwall
1    Tony Craig Millwall
1    Shane Ferguson Millwall
1    Joe Martin Millwall
1    Byron Webster Millwall
1    David Martin Milton Keynes Dons
1    Robbie Muirhead Milton Keynes Dons
1    Dean Bowditch Milton Keynes Dons
1    George Williams Milton Keynes Dons
1    Harvey Barnes Milton Keynes Dons
1    Darren Potter Milton Keynes Dons
1    Stuart O'Keefe Milton Keynes Dons
1    Kieran Agard Milton Keynes Dons
1    Aaron Phillips Northampton
1    Paul Anderson Northampton
1    Alfie Potter Northampton
1    Michael Smith Northampton
1    Sam Hoskins Northampton
1    Marc Richards Northampton
1    Kenji Gorre Northampton
1    Adam Smith Northampton
1    Lee Erwin Oldham
1    Paul Green Oldham
1    Marc Klok Oldham
1    Oliver Banks Oldham
1    Ryan McLaughlin Oldham
1    Aiden O'Neill Oldham
1    Jamie Stott Oldham
1    Ryan Flynn Oldham
1    Ryan Ledson Oxford
1    Ryan Taylor Oxford
1    Josh Ruffles Oxford
1    Lee Angol Peterborough
1    Nathan Oduwa Peterborough
1    Callum Chettle Peterborough
1    Michael Smith Peterborough
1    Jermaine Anderson Peterborough
1    Kiko Port Vale
1    Sam Hart Port Vale
1    Callum Guy Port Vale
1    Quentin Pereira Port Vale
1    Anton Forrester Port Vale
1    Nathan Smith Port Vale
1    Donal McDermott Rochdale
1    Oliver Rathbone Rochdale
1    Reuben Noble-Lazarus Rochdale
1    Keith Keane Rochdale
1    Harrison McGahey Rochdale
1    Charlie Goode Scunthorpe
1    Neil Bishop Scunthorpe
1    David Mirfin Scunthorpe
1    Patrick Madden Scunthorpe
1    Harry Toffolo Scunthorpe
1    Jack O'Connell Sheffield United
1    Steven Scougall Sheffield United
1    James O'Shea Sheffield United
1    Jim O'Brien Shrewsbury
1    Ian Black Shrewsbury
1    Freddie Ladapo Shrewsbury
1    Mohamed El Ouriachi Shrewsbury
1    Ryan Yates Shrewsbury
1    Aristote Nsiala Shrewsbury
1    Jack Grimmer Shrewsbury
1    Gary Deegan Shrewsbury
1    Zavon Hines Southend
1    John White Southend
1    Luke O'Neill Southend
1    Jermaine McGlashan Southend
1    Conor Thomas Swindon
1    Luke Norris Swindon
1    Brandon Ormonde-Ottewill Swindon
1    Rohan Ince Swindon
1    Ben Gladwin Swindon
1    Yaser Kasim Swindon
1    Raphael Branco Swindon
1    Nathan Delfouneso Swindon
1    Kieron Morris Walsall
1    James O'Connor Walsall
1    Adam Chambers Walsall
1    Josh Ginnelly Walsall
1    Simeon Jackson Walsall
Opdateret:
25/4-2017 22:37
England
League 1 (46 runder)
Klub Fordeling G R T
Gillingham977104
Swindon967103
Bury90797
Rochdale83891
Peterborough83790
Southend85590
Milton Keynes Dons87289
Shrewsbury80888
Charlton80787
Scunthorpe81485
AFC Wimbledon79382
Oldham74781
Millwall79180
Northampton73679
Sheffield United76177
Bristol Rovers73376
Port Vale74276
Oxford75176
Bolton73275
Chesterfield65469
Fleetwood63063
Coventry59362
Walsall57360
Bradford52052
Total1834981932
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
25/4-2017 22:37
England
League 1 (46 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Sheffield United 680.932 15.132 472.505 21.478 208.427 9.062
2. Bradford 587.534 13.056 417.835 18.167 169.699 7.714
3. Bolton 535.682 11.904 320.881 14.586 214.801 9.339
4. Charlton 428.839 9.530 244.791 11.127 184.048 8.002
5. Milton Keynes Dons 404.514 8.989 237.052 10.307 167.462 7.612
6. Coventry 391.673 8.704 209.725 9.118 181.948 8.270
7. Millwall 383.379 8.520 214.814 9.340 168.565 7.662
8. Bristol Rovers 381.406 8.476 202.206 9.191 179.200 7.791
9. Oxford 366.695 8.149 181.552 8.252 185.143 8.050
10. Southend 331.997 7.378 161.101 7.323 170.896 7.430
11. Northampton 329.746 7.328 135.742 6.170 194.004 8.435
12. Swindon 323.217 7.183 161.597 7.026 161.620 7.346
13. Gillingham 311.667 6.926 140.977 6.129 170.690 7.759
14. Peterborough 293.571 6.524 128.366 5.581 165.205 7.509
15. Chesterfield 292.817 6.507 136.358 5.929 156.459 7.112
16. Shrewsbury 291.972 6.488 126.668 5.507 165.304 7.514
17. Scunthorpe 290.525 6.456 98.522 4.478 192.003 8.348
18. Oldham 281.770 6.262 103.814 4.514 177.956 8.089
19. Walsall 279.424 6.209 111.661 5.076 167.763 7.294
20. AFC Wimbledon 278.237 6.183 98.097 4.459 180.140 7.832
21. Port Vale 275.642 6.125 110.709 4.813 164.933 7.497
22. Bury 264.615 5.880 88.434 3.845 176.181 8.008
23. Rochdale 251.335 5.585 74.911 3.405 176.424 7.671
24. Fleetwood 239.239 5.316 69.896 3.177 169.343 7.363
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Bolton – Sheffield United 1 – 0
06.08.2016 16:00 Walsall – AFC Wimbledon 3 – 1
06.08.2016 16:00 Swindon – Coventry 1 – 0
06.08.2016 16:00 Southend – Gillingham 1 – 3
06.08.2016 16:00 Shrewsbury – Milton Keynes Dons 0 – 1
06.08.2016 16:00 Scunthorpe – Bristol Rovers 3 – 1
06.08.2016 16:00 Bradford – Port Vale 0 – 0
06.08.2016 16:00 Oxford – Chesterfield 1 – 1
06.08.2016 16:00 Northampton – Fleetwood 1 – 1
06.08.2016 16:00 Millwall – Oldham 3 – 0
06.08.2016 16:00 Bury – Charlton 2 – 0
06.08.2016 16:05 Rochdale – Peterborough 2 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Sheffield United – Rochdale 1 – 1
13.08.2016 16:00 Port Vale – Southend 2 – 0
13.08.2016 16:00 Peterborough – Bradford 0 – 1
13.08.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Millwall 2 – 2
13.08.2016 16:00 Gillingham – Bury 2 – 1
13.08.2016 16:00 Fleetwood – Scunthorpe 2 – 2
13.08.2016 16:00 Coventry – Shrewsbury 0 – 0
13.08.2016 16:00 AFC Wimbledon – Bolton 1 – 2
13.08.2016 16:00 Charlton – Northampton 1 – 1
13.08.2016 16:00 Chesterfield – Swindon 3 – 1
13.08.2016 16:05 Oldham – Walsall 0 – 0
14.08.2016 16:00 Bristol Rovers – Oxford 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2016 20:45 Sheffield United – Southend 0 – 3
16.08.2016 20:45 Peterborough – Millwall 5 – 1
16.08.2016 20:45 Oldham – Northampton 0 – 0
16.08.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Bradford 1 – 2
16.08.2016 20:45 Gillingham – Swindon 1 – 1
16.08.2016 20:45 AFC Wimbledon – Scunthorpe 1 – 2
16.08.2016 20:45 Coventry – Bury 0 – 0
16.08.2016 20:45 Chesterfield – Walsall 2 – 0
16.08.2016 20:45 Charlton – Shrewsbury 3 – 0
16.08.2016 20:50 Port Vale – Rochdale 1 – 0
17.08.2016 20:45 Fleetwood – Oxford 2 – 0
17.08.2016 20:45 Bristol Rovers – Bolton 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Walsall – Charlton 1 – 2
20.08.2016 16:00 Swindon – Port Vale 1 – 0
20.08.2016 16:00 Southend – Bristol Rovers 1 – 1
20.08.2016 16:00 Shrewsbury – Chesterfield 2 – 1
20.08.2016 16:00 Scunthorpe – Gillingham 5 – 0
20.08.2016 16:00 Rochdale – Milton Keynes Dons 0 – 1
20.08.2016 16:00 Oxford – Peterborough 2 – 1
20.08.2016 16:00 Northampton – AFC Wimbledon 0 – 0
20.08.2016 16:00 Millwall – Sheffield United 2 – 1
20.08.2016 16:00 Bury – Oldham 0 – 1
20.08.2016 16:00 Bradford – Coventry 3 – 1
20.08.2016 16:00 Bolton – Fleetwood 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:30 Swindon – Bristol Rovers 0 – 0
27.08.2016 16:00 Charlton – Bolton 1 – 1
27.08.2016 16:00 Southend – Fleetwood 0 – 2
27.08.2016 16:00 Shrewsbury – Gillingham 2 – 3
27.08.2016 16:00 Sheffield United – Oxford 2 – 1
27.08.2016 16:00 Rochdale – AFC Wimbledon 1 – 1
27.08.2016 16:00 Walsall – Bury 3 – 3
27.08.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Peterborough 0 – 2
27.08.2016 16:00 Coventry – Northampton 1 – 1
27.08.2016 16:00 Bradford – Oldham 1 – 1
27.08.2016 16:00 Chesterfield – Millwall 1 – 3
27.08.2016 16:05 Port Vale – Scunthorpe 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 13:15 Peterborough – Swindon 2 – 2
03.09.2016 16:00 Oxford – Rochdale 1 – 0
03.09.2016 16:00 Oldham – Shrewsbury 2 – 3
03.09.2016 16:00 Millwall – Bradford 1 – 1
03.09.2016 16:00 Fleetwood – Coventry 2 – 0
03.09.2016 16:00 AFC Wimbledon – Chesterfield 2 – 1
03.09.2016 16:00 Bury – Port Vale 4 – 1
03.09.2016 16:00 Bolton – Southend 1 – 1
04.09.2016 13:00 Northampton – Milton Keynes Dons 3 – 2
04.09.2016 15:15 Gillingham – Sheffield United 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Millwall – Coventry 1 – 1
10.09.2016 16:00 Northampton – Walsall 2 – 0
10.09.2016 16:00 Oldham – Chesterfield 0 – 0
10.09.2016 16:00 Oxford – Swindon 2 – 0
10.09.2016 16:00 Peterborough – Port Vale 2 – 2
10.09.2016 16:00 Scunthorpe – Southend 4 – 0
10.09.2016 16:00 Gillingham – Bradford 1 – 1
10.09.2016 16:00 Fleetwood – Charlton 2 – 2
10.09.2016 16:00 Bury – Shrewsbury 2 – 1
10.09.2016 16:00 Bristol Rovers – Rochdale 2 – 2
10.09.2016 16:00 Bolton – Milton Keynes Dons 1 – 1
10.09.2016 16:00 AFC Wimbledon – Sheffield United 2 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2016 20:45 Bristol Rovers – Walsall 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 Walsall – Bolton 1 – 0
17.09.2016 16:00 Swindon – Bury 1 – 2
17.09.2016 16:00 Southend – Millwall 3 – 1
17.09.2016 16:00 Shrewsbury – Scunthorpe 0 – 1
17.09.2016 16:00 Sheffield United – Peterborough 1 – 0
17.09.2016 16:00 Rochdale – Fleetwood 2 – 1
17.09.2016 16:00 Port Vale – Gillingham 2 – 1
17.09.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Oxford 0 – 0
17.09.2016 16:00 Coventry – Oldham 0 – 0
17.09.2016 16:00 Chesterfield – Northampton 3 – 1
17.09.2016 16:00 Charlton – AFC Wimbledon 1 – 2
17.09.2016 16:00 Bradford – Bristol Rovers 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:45 Swindon – Bristol Rovers 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:45 Scunthorpe – Charlton 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Oxford – Charlton 1 – 1
24.09.2016 16:00 Oldham – Swindon 0 – 2
24.09.2016 16:00 Northampton – Southend 4 – 0
24.09.2016 16:00 Millwall – Rochdale 2 – 3
24.09.2016 16:00 Peterborough – Walsall 1 – 1
24.09.2016 16:00 Fleetwood – Milton Keynes Dons 1 – 4
24.09.2016 16:00 Bury – Chesterfield 2 – 1
24.09.2016 16:00 Bristol Rovers – Port Vale 2 – 1
24.09.2016 16:00 Bolton – Bradford 0 – 0
24.09.2016 16:00 AFC Wimbledon – Shrewsbury 1 – 1
24.09.2016 16:00 Scunthorpe – Sheffield United 2 – 2
24.09.2016 16:05 Gillingham – Coventry 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 20:45 Bradford – Fleetwood 2 – 1
27.09.2016 20:45 Walsall – Scunthorpe 1 – 4
27.09.2016 20:45 Swindon – Northampton 1 – 3
27.09.2016 20:45 Southend – Oxford 2 – 1
27.09.2016 20:45 Shrewsbury – Peterborough 1 – 1
27.09.2016 20:45 Sheffield United – Bristol Rovers 1 – 0
27.09.2016 20:45 Rochdale – Bolton 1 – 0
27.09.2016 20:45 Charlton – Oldham 1 – 1
27.09.2016 20:45 Chesterfield – Gillingham 3 – 3
27.09.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Bury 1 – 3
27.09.2016 20:45 Port Vale – Millwall 3 – 1
28.09.2016 20:45 Coventry – AFC Wimbledon 2 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Southend – Peterborough 1 – 1
01.10.2016 16:00 Shrewsbury – Swindon 1 – 1
01.10.2016 16:00 Port Vale – Coventry 0 – 2
01.10.2016 16:00 Oldham – Milton Keynes Dons 0 – 2
01.10.2016 16:00 Northampton – Bristol Rovers 2 – 3
01.10.2016 16:00 Fleetwood – Sheffield United 1 – 1
01.10.2016 16:00 Chesterfield – Bradford 0 – 1
01.10.2016 16:00 Charlton – Rochdale 0 – 1
01.10.2016 16:00 Bury – Scunthorpe 1 – 2
01.10.2016 16:00 Bolton – Oxford 0 – 2
01.10.2016 16:00 AFC Wimbledon – Gillingham 2 – 0
01.10.2016 16:05 Walsall – Millwall 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 Peterborough – Bury 3 – 1
08.10.2016 14:00 Swindon – Bolton 0 – 1
08.10.2016 16:00 Scunthorpe – Northampton 1 – 1
08.10.2016 16:00 Rochdale – Southend 3 – 0
08.10.2016 16:00 Bradford – Shrewsbury 2 – 0
08.10.2016 16:00 Gillingham – Oldham 1 – 2
09.10.2016 13:15 Oxford – AFC Wimbledon 1 – 3
09.10.2016 15:15 Milton Keynes Dons – Port Vale 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Oxford – Bradford 1 – 0
15.10.2016 16:00 Rochdale – Bury 2 – 0
15.10.2016 16:00 Scunthorpe – Milton Keynes Dons 2 – 1
15.10.2016 16:00 Sheffield United – Port Vale 4 – 0
15.10.2016 16:00 Southend – Chesterfield 1 – 0
15.10.2016 16:00 Walsall – Shrewsbury 3 – 2
15.10.2016 16:00 Northampton – Millwall 1 – 3
15.10.2016 16:00 Fleetwood – Peterborough 2 – 0
15.10.2016 16:00 Charlton – Coventry 3 – 0
15.10.2016 16:00 Bristol Rovers – Gillingham 2 – 1
15.10.2016 16:00 Bolton – Oldham 2 – 0
15.10.2016 16:00 AFC Wimbledon – Swindon 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Bristol Rovers 3 – 3
18.10.2016 20:45 Oldham – Scunthorpe 2 – 0
18.10.2016 20:45 Peterborough – Northampton 3 – 0
18.10.2016 20:45 Port Vale – Charlton 1 – 1
18.10.2016 20:45 Shrewsbury – Sheffield United 0 – 3
18.10.2016 20:45 Swindon – Rochdale 3 – 0
18.10.2016 20:45 Millwall – Bolton 0 – 2
18.10.2016 20:45 Gillingham – Walsall 1 – 1
18.10.2016 20:45 Coventry – Oxford 2 – 1
18.10.2016 20:45 Chesterfield – Fleetwood 0 – 1
18.10.2016 20:45 Bury – AFC Wimbledon 1 – 2
18.10.2016 20:45 Bradford – Southend 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Southend 0 – 3
22.10.2016 16:00 Oldham – Bristol Rovers 0 – 2
22.10.2016 16:00 Peterborough – AFC Wimbledon 0 – 1
22.10.2016 16:00 Port Vale – Oxford 2 – 2
22.10.2016 16:00 Shrewsbury – Northampton 2 – 4
22.10.2016 16:00 Swindon – Walsall 0 – 2
22.10.2016 16:00 Millwall – Fleetwood 2 – 1
22.10.2016 16:00 Gillingham – Charlton 1 – 1
22.10.2016 16:00 Coventry – Rochdale 2 – 0
22.10.2016 16:00 Chesterfield – Scunthorpe 0 – 3
22.10.2016 16:00 Bradford – Sheffield United 3 – 3
24.10.2016 20:45 Bury – Bolton 0 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 Oxford – Millwall 1 – 2
29.10.2016 16:00 Northampton – Bury 3 – 2
29.10.2016 16:00 Rochdale – Oldham 1 – 0
29.10.2016 16:00 Scunthorpe – Swindon 4 – 1
29.10.2016 16:00 Sheffield United – Milton Keynes Dons 2 – 1
29.10.2016 16:00 Southend – Shrewsbury 1 – 1
29.10.2016 16:00 Fleetwood – Gillingham 2 – 1
29.10.2016 16:00 Charlton – Chesterfield 1 – 0
29.10.2016 16:00 Bristol Rovers – Peterborough 1 – 2
29.10.2016 16:00 Bolton – Port Vale 3 – 1
29.10.2016 16:00 AFC Wimbledon – Bradford 2 – 3
29.10.2016 16:05 Walsall – Coventry 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.11.2016 20:45 Bristol Rovers – Fleetwood 2 – 1
01.11.2016 20:45 Coventry – Chesterfield 2 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 13:00 Swindon – Charlton 3 – 0
12.11.2016 16:00 Shrewsbury – Oxford 2 – 0
12.11.2016 16:00 Port Vale – Fleetwood 2 – 1
12.11.2016 16:00 Oldham – AFC Wimbledon 0 – 0
12.11.2016 16:00 Gillingham – Northampton 2 – 1
12.11.2016 16:00 Bury – Southend 1 – 4
12.11.2016 16:00 Bradford – Rochdale 4 – 0
12.11.2016 16:05 Coventry – Scunthorpe 0 – 1
12.11.2016 16:05 Milton Keynes Dons – Walsall 1 – 1
12.11.2016 16:05 Millwall – Bristol Rovers 4 – 0
13.11.2016 13:15 Peterborough – Bolton 1 – 0
13.11.2016 15:20 Chesterfield – Sheffield United 1 – 4

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Northampton – Peterborough 0 – 1
19.11.2016 16:00 Fleetwood – Chesterfield 2 – 1
19.11.2016 16:00 Sheffield United – Shrewsbury 2 – 1
19.11.2016 16:00 Bolton – Millwall 2 – 0
19.11.2016 16:00 AFC Wimbledon – Bury 5 – 1
19.11.2016 16:00 Walsall – Gillingham 1 – 2
19.11.2016 16:00 Scunthorpe – Oldham 1 – 0
19.11.2016 16:05 Southend – Bradford 3 – 0
19.11.2016 16:05 Rochdale – Swindon 4 – 0
19.11.2016 16:05 Oxford – Coventry 4 – 1
19.11.2016 16:05 Charlton – Port Vale 2 – 0
19.11.2016 16:05 Bristol Rovers – Milton Keynes Dons 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 20:45 Southend – Swindon 1 – 1
22.11.2016 20:45 Sheffield United – Bury 1 – 0
22.11.2016 20:45 Rochdale – Walsall 4 – 0
22.11.2016 20:45 Port Vale – Oldham 2 – 2
22.11.2016 20:45 Peterborough – Scunthorpe 0 – 2
22.11.2016 20:45 Oxford – Gillingham 1 – 0
22.11.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Chesterfield 2 – 3
22.11.2016 20:45 Millwall – AFC Wimbledon 0 – 0
22.11.2016 20:45 Fleetwood – Shrewsbury 3 – 0
22.11.2016 20:45 Bristol Rovers – Charlton 1 – 5
22.11.2016 20:50 Bradford – Northampton 1 – 0
22.11.2016 21:00 Bolton – Coventry 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Walsall – Southend 0 – 0
26.11.2016 16:00 Swindon – Bradford 1 – 0
26.11.2016 16:00 Shrewsbury – Port Vale 0 – 0
26.11.2016 16:00 Scunthorpe – Oxford 1 – 1
26.11.2016 16:00 Northampton – Bolton 0 – 1
26.11.2016 16:00 Gillingham – Rochdale 3 – 0
26.11.2016 16:00 Coventry – Milton Keynes Dons 1 – 2
26.11.2016 16:00 Chesterfield – Bristol Rovers 3 – 2
26.11.2016 16:00 Charlton – Sheffield United 1 – 1
26.11.2016 16:00 Bury – Millwall 2 – 3
26.11.2016 16:00 AFC Wimbledon – Fleetwood 2 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 20:45 Sheffield United – Walsall 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Milton Keynes Dons – AFC Wimbledon 1 – 0
10.12.2016 16:00 Southend – Coventry 3 – 1
10.12.2016 16:00 Sheffield United – Swindon 4 – 0
10.12.2016 16:00 Rochdale – Scunthorpe 3 – 2
10.12.2016 16:00 Port Vale – Northampton 2 – 3
10.12.2016 16:00 Peterborough – Chesterfield 5 – 2
10.12.2016 16:00 Oxford – Oldham 1 – 1
10.12.2016 16:00 Millwall – Shrewsbury 0 – 1
10.12.2016 16:00 Fleetwood – Walsall 2 – 1
10.12.2016 16:00 Bristol Rovers – Bury 4 – 2
10.12.2016 16:00 Bradford – Charlton 0 – 0
12.12.2016 21:00 Bolton – Gillingham 4 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.12.2016 20:45 Coventry – Sheffield United 1 – 2
17.12.2016 16:00 Oldham – Southend 0 – 2
17.12.2016 16:00 Scunthorpe – Millwall 3 – 0
17.12.2016 16:00 Shrewsbury – Bristol Rovers 2 – 0
17.12.2016 16:00 Swindon – Fleetwood 1 – 1
17.12.2016 16:00 Walsall – Bradford 1 – 1
17.12.2016 16:00 Northampton – Rochdale 2 – 3
17.12.2016 16:00 Gillingham – Milton Keynes Dons 1 – 0
17.12.2016 16:00 Chesterfield – Bolton 1 – 0
17.12.2016 16:00 Charlton – Peterborough 0 – 2
17.12.2016 16:00 Bury – Oxford 2 – 3
17.12.2016 16:00 AFC Wimbledon – Port Vale 4 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.12.2016 20:45 Millwall – Charlton 3 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2016 14:00 Southend – AFC Wimbledon 3 – 0
26.12.2016 16:00 Sheffield United – Oldham 2 – 0
26.12.2016 16:00 Rochdale – Chesterfield 3 – 0
26.12.2016 16:00 Port Vale – Walsall 0 – 1
26.12.2016 16:00 Peterborough – Gillingham 1 – 1
26.12.2016 16:00 Oxford – Northampton 0 – 1
26.12.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Charlton 0 – 1
26.12.2016 16:00 Bolton – Shrewsbury 2 – 1
26.12.2016 16:00 Bradford – Scunthorpe 0 – 0
26.12.2016 16:00 Bristol Rovers – Coventry 4 – 1
26.12.2016 16:00 Fleetwood – Bury 0 – 0
26.12.2016 16:00 Millwall – Swindon 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Swindon 3 – 2
30.12.2016 20:45 Millwall – Gillingham 2 – 1
30.12.2016 20:45 Rochdale – Shrewsbury 2 – 1
30.12.2016 20:45 Port Vale – Chesterfield 1 – 0
31.12.2016 14:00 Sheffield United – Northampton 1 – 0
31.12.2016 14:00 Southend – Charlton 1 – 1
31.12.2016 16:00 Peterborough – Coventry 1 – 1
31.12.2016 16:00 Oxford – Walsall 0 – 0
31.12.2016 16:00 Fleetwood – Oldham 1 – 0
31.12.2016 16:00 Bristol Rovers – AFC Wimbledon 2 – 0
31.12.2016 16:00 Bradford – Bury 1 – 1
31.12.2016 16:00 Bolton – Scunthorpe 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.01.2017 14:00 AFC Wimbledon – Millwall 2 – 2
02.01.2017 16:00 Walsall – Rochdale 0 – 2
02.01.2017 16:00 Swindon – Southend 0 – 0
02.01.2017 16:00 Shrewsbury – Fleetwood 0 – 1
02.01.2017 16:00 Scunthorpe – Peterborough 1 – 1
02.01.2017 16:00 Oldham – Port Vale 0 – 0
02.01.2017 16:00 Northampton – Bradford 1 – 2
02.01.2017 16:00 Gillingham – Oxford 0 – 1
02.01.2017 16:00 Coventry – Bolton 2 – 2
02.01.2017 16:00 Chesterfield – Milton Keynes Dons 0 – 0
02.01.2017 16:00 Charlton – Bristol Rovers 4 – 1
02.01.2017 16:00 Bury – Sheffield United 1 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Scunthorpe – Bury 3 – 2
07.01.2017 16:00 Swindon – Shrewsbury 1 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Southend – Sheffield United 2 – 4

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Bristol Rovers – Northampton 5 – 0
07.01.2017 16:00 Bradford – Chesterfield 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Bury – Peterborough 5 – 1
14.01.2017 16:00 Charlton – Millwall 0 – 0
14.01.2017 16:00 Chesterfield – Coventry 1 – 0
14.01.2017 16:00 Fleetwood – Bristol Rovers 3 – 1
14.01.2017 16:00 Northampton – Scunthorpe 1 – 2
14.01.2017 16:00 Oldham – Gillingham 1 – 0
14.01.2017 16:00 Shrewsbury – Bradford 1 – 0
14.01.2017 16:00 Bolton – Swindon 1 – 2
14.01.2017 16:00 AFC Wimbledon – Oxford 2 – 1
14.01.2017 16:00 Walsall – Sheffield United 4 – 1
14.01.2017 16:05 Southend – Rochdale 2 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:45 Port Vale – Bury 2 – 2
21.01.2017 16:00 Coventry – Fleetwood 0 – 1
21.01.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Northampton 5 – 3
21.01.2017 16:00 Rochdale – Oxford 0 – 4
21.01.2017 16:00 Sheffield United – Gillingham 2 – 2
21.01.2017 16:00 Shrewsbury – Oldham 1 – 0
21.01.2017 16:00 Swindon – Peterborough 0 – 1
21.01.2017 16:00 Walsall – Bristol Rovers 3 – 1
21.01.2017 16:00 Chesterfield – AFC Wimbledon 0 – 0
21.01.2017 16:00 Bradford – Millwall 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Oldham – Peterborough 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Sheffield United – Fleetwood 0 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 13:30 Bristol Rovers – Swindon 1 – 0
28.01.2017 16:00 Scunthorpe – Port Vale 3 – 2
28.01.2017 16:00 Bolton – Charlton 1 – 2
28.01.2017 16:00 Fleetwood – Southend 1 – 1
28.01.2017 16:00 Gillingham – Shrewsbury 1 – 1
28.01.2017 16:00 Northampton – Coventry 3 – 0
28.01.2017 16:00 Oldham – Bradford 1 – 2
28.01.2017 16:00 Peterborough – Milton Keynes Dons 0 – 4
28.01.2017 16:00 Bury – Walsall 3 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.02.2017 20:45 Millwall – Walsall 0 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Chesterfield – Oldham 0 – 1
04.02.2017 16:00 Charlton – Fleetwood 1 – 1
04.02.2017 16:00 Coventry – Millwall 0 – 2
04.02.2017 16:00 Sheffield United – AFC Wimbledon 4 – 0
04.02.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Bolton 1 – 1
04.02.2017 16:00 Southend – Scunthorpe 3 – 1
04.02.2017 16:00 Walsall – Northampton 2 – 1
04.02.2017 16:00 Rochdale – Bristol Rovers 0 – 0
04.02.2017 16:00 Shrewsbury – Bury 2 – 1
04.02.2017 16:00 Port Vale – Peterborough 0 – 3
04.02.2017 16:00 Bradford – Gillingham 2 – 2
05.02.2017 13:00 Swindon – Oxford 1 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2017 20:45 Milton Keynes Dons – Oldham 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Bristol Rovers – Bradford 1 – 1
11.02.2017 16:00 Bury – Swindon 1 – 0
11.02.2017 16:00 Fleetwood – Rochdale 0 – 0
11.02.2017 16:00 Gillingham – Port Vale 1 – 1
11.02.2017 16:00 Millwall – Southend 1 – 0
11.02.2017 16:00 Oldham – Coventry 3 – 2
11.02.2017 16:00 Oxford – Milton Keynes Dons 1 – 0
11.02.2017 16:00 Peterborough – Sheffield United 0 – 1
11.02.2017 16:00 Scunthorpe – Shrewsbury 0 – 1
11.02.2017 16:00 Bolton – Walsall 4 – 1
11.02.2017 16:00 AFC Wimbledon – Charlton 1 – 1
11.02.2017 16:00 Northampton – Chesterfield 3 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 20:45 Bristol Rovers – Sheffield United 0 – 0
14.02.2017 20:45 AFC Wimbledon – Coventry 1 – 1
14.02.2017 20:45 Scunthorpe – Walsall 0 – 0
14.02.2017 20:45 Peterborough – Shrewsbury 2 – 1
14.02.2017 20:45 Oxford – Southend 0 – 2
14.02.2017 20:45 Fleetwood – Bradford 2 – 1
14.02.2017 20:45 Oldham – Charlton 1 – 0
14.02.2017 20:45 Northampton – Swindon 2 – 1
14.02.2017 20:45 Millwall – Port Vale 2 – 0
14.02.2017 20:45 Gillingham – Chesterfield 1 – 1
14.02.2017 20:45 Bury – Milton Keynes Dons 0 – 0
14.02.2017 21:00 Bolton – Rochdale 1 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Chesterfield – Bury 1 – 2
18.02.2017 16:00 Walsall – Peterborough 2 – 0
18.02.2017 16:00 Southend – Northampton 2 – 2
18.02.2017 16:00 Shrewsbury – AFC Wimbledon 2 – 1
18.02.2017 16:00 Sheffield United – Scunthorpe 1 – 1
18.02.2017 16:00 Port Vale – Bristol Rovers 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Rochdale – Charlton 3 – 3

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Fleetwood 0 – 1
18.02.2017 16:00 Coventry – Gillingham 2 – 1
18.02.2017 16:00 Bradford – Bolton 2 – 2
18.02.2017 16:05 Swindon – Oldham 0 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Peterborough – Southend 1 – 4

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Millwall – Chesterfield 0 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Charlton – Oxford 0 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Gillingham – AFC Wimbledon 2 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Oldham – Millwall 0 – 0
25.02.2017 16:00 Fleetwood – Northampton 3 – 0
25.02.2017 16:00 Gillingham – Southend 2 – 1
25.02.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Shrewsbury 2 – 1
25.02.2017 16:00 Peterborough – Rochdale 3 – 1
25.02.2017 16:00 Port Vale – Bradford 1 – 2
25.02.2017 16:00 Sheffield United – Bolton 2 – 0
25.02.2017 16:00 Chesterfield – Oxford 0 – 4
25.02.2017 16:00 Charlton – Bury 0 – 1
25.02.2017 16:00 Bristol Rovers – Scunthorpe 1 – 1
25.02.2017 16:00 AFC Wimbledon – Walsall 1 – 0
25.02.2017 16:05 Coventry – Swindon 1 – 3

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Bury – Coventry 2 – 1
28.02.2017 20:45 Millwall – Peterborough 1 – 0
28.02.2017 20:45 Northampton – Oldham 1 – 2
28.02.2017 20:45 Swindon – Gillingham 3 – 1
28.02.2017 20:45 Scunthorpe – AFC Wimbledon 1 – 2
28.02.2017 20:45 Shrewsbury – Charlton 4 – 3
28.02.2017 20:45 Bradford – Milton Keynes Dons 2 – 2
28.02.2017 21:00 Bolton – Bristol Rovers 1 – 1

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Bolton – AFC Wimbledon 1 – 1
04.03.2017 16:00 Bury – Gillingham 1 – 2
04.03.2017 16:00 Millwall – Milton Keynes Dons 2 – 1
04.03.2017 16:00 Northampton – Charlton 2 – 1
04.03.2017 16:00 Rochdale – Sheffield United 3 – 3
04.03.2017 16:00 Scunthorpe – Fleetwood 0 – 2
04.03.2017 16:00 Shrewsbury – Coventry 0 – 0
04.03.2017 16:00 Southend – Port Vale 1 – 1
04.03.2017 16:00 Oxford – Bristol Rovers 0 – 2
04.03.2017 16:00 Swindon – Chesterfield 0 – 1
04.03.2017 16:00 Walsall – Oldham 2 – 0
04.03.2017 16:00 Bradford – Peterborough 1 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Walsall – Chesterfield 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Oxford – Sheffield United 2 – 3

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 21:00 Charlton – Scunthorpe 2 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Chesterfield – Shrewsbury 1 – 1
11.03.2017 16:00 Coventry – Bradford 0 – 2
11.03.2017 16:00 Fleetwood – Bolton 2 – 4
11.03.2017 16:00 Gillingham – Scunthorpe 3 – 2
11.03.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Rochdale 2 – 2
11.03.2017 16:00 Oldham – Bury 0 – 0
11.03.2017 16:00 Peterborough – Oxford 1 – 2
11.03.2017 16:00 Port Vale – Swindon 3 – 2
11.03.2017 16:00 Charlton – Walsall 1 – 1
11.03.2017 16:00 Bristol Rovers – Southend 2 – 0
11.03.2017 16:00 AFC Wimbledon – Northampton 0 – 1

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 20:45 Charlton – Bradford 1 – 1
14.03.2017 20:45 Walsall – Fleetwood 0 – 1
14.03.2017 20:45 Swindon – Sheffield United 2 – 4
14.03.2017 20:45 Scunthorpe – Rochdale 2 – 1
14.03.2017 20:45 Northampton – Port Vale 2 – 1
14.03.2017 20:45 Gillingham – Bolton 0 – 4
14.03.2017 20:45 Coventry – Southend 0 – 2
14.03.2017 20:45 Chesterfield – Peterborough 3 – 3
14.03.2017 20:45 Bury – Bristol Rovers 3 – 0
14.03.2017 20:45 AFC Wimbledon – Milton Keynes Dons 2 – 0
14.03.2017 20:50 Oldham – Oxford 2 – 1

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:45 Port Vale – Shrewsbury 2 – 1
18.03.2017 16:00 Rochdale – Gillingham 4 – 1
18.03.2017 16:00 Southend – Walsall 3 – 2
18.03.2017 16:00 Sheffield United – Charlton 2 – 1
18.03.2017 16:00 Peterborough – Oldham 1 – 1
18.03.2017 16:00 Oxford – Scunthorpe 2 – 1
18.03.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Coventry 1 – 0
18.03.2017 16:00 Millwall – Bury 0 – 0
18.03.2017 16:00 Fleetwood – AFC Wimbledon 0 – 0
18.03.2017 16:00 Bristol Rovers – Chesterfield 2 – 1
18.03.2017 16:00 Bradford – Swindon 2 – 1
18.03.2017 16:00 Bolton – Northampton 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Oxford – Bolton 2 – 4

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Rochdale – Millwall 3 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Coventry – Port Vale 2 – 1

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 14:35 Swindon – Millwall 1 – 0
25.03.2017 16:00 Oldham – Sheffield United 1 – 1
25.03.2017 16:00 Northampton – Oxford 0 – 0
25.03.2017 16:00 Gillingham – Peterborough 0 – 1
25.03.2017 16:00 Coventry – Bristol Rovers 1 – 0
25.03.2017 16:00 Chesterfield – Rochdale 1 – 3
25.03.2017 16:00 Shrewsbury – Bolton 0 – 2
25.03.2017 16:00 Bury – Fleetwood 0 – 0
25.03.2017 16:00 AFC Wimbledon – Southend 0 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:05 Port Vale – Milton Keynes Dons 0 – 0

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 13:30 Scunthorpe – Bradford 3 – 2

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Sheffield United – Millwall 2 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 AFC Wimbledon – Rochdale 3 – 1

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Oxford – Bury 5 – 1
01.04.2017 16:00 Fleetwood – Swindon 0 – 1
01.04.2017 16:00 Millwall – Scunthorpe 3 – 1
01.04.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Gillingham 3 – 2
01.04.2017 16:00 Rochdale – Northampton 1 – 1
01.04.2017 16:00 Port Vale – AFC Wimbledon 2 – 0
01.04.2017 16:00 Southend – Oldham 3 – 0
01.04.2017 16:00 Peterborough – Charlton 2 – 0
01.04.2017 16:00 Bristol Rovers – Shrewsbury 2 – 0
01.04.2017 16:00 Bradford – Walsall 1 – 0
01.04.2017 16:00 Bolton – Chesterfield 0 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Rochdale – Port Vale 3 – 0

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Charlton – Milton Keynes Dons 0 – 2

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Shrewsbury – Millwall 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Southend – Bolton 0 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 20:45 Oxford – Fleetwood 1 – 3

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 21:00 Sheffield United – Coventry 2 – 0

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Walsall – Oxford 1 – 1
08.04.2017 16:00 Swindon – Milton Keynes Dons 1 – 1
08.04.2017 16:00 Shrewsbury – Rochdale 1 – 0
08.04.2017 16:00 Scunthorpe – Bolton 1 – 0
08.04.2017 16:00 Oldham – Fleetwood 2 – 0
08.04.2017 16:00 Northampton – Sheffield United 1 – 2
08.04.2017 16:00 Gillingham – Millwall 1 – 1
08.04.2017 16:00 Coventry – Peterborough 1 – 0
08.04.2017 16:00 Chesterfield – Port Vale 1 – 0
08.04.2017 16:00 Charlton – Southend 2 – 1
08.04.2017 16:00 Bury – Bradford 0 – 2
08.04.2017 16:00 AFC Wimbledon – Bristol Rovers 0 – 1

43. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 20:45 Bury – Rochdale 0 – 1
14.04.2017 16:00 Peterborough – Fleetwood 1 – 2
14.04.2017 16:00 Port Vale – Sheffield United 0 – 3
14.04.2017 16:00 Shrewsbury – Walsall 1 – 1
14.04.2017 16:00 Swindon – AFC Wimbledon 0 – 0
14.04.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Scunthorpe 0 – 1
14.04.2017 16:00 Millwall – Northampton 3 – 0
14.04.2017 16:00 Gillingham – Bristol Rovers 3 – 1
14.04.2017 16:00 Chesterfield – Southend 0 – 4
14.04.2017 16:00 Bradford – Oxford 1 – 0
14.04.2017 16:05 Coventry – Charlton 1 – 1
15.04.2017 13:30 Oldham – Bolton 1 – 0

44. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 13:20 Sheffield United – Bradford 3 – 0
17.04.2017 16:00 Scunthorpe – Chesterfield 3 – 1
17.04.2017 16:00 Charlton – Gillingham 3 – 0
17.04.2017 16:00 Southend – Milton Keynes Dons 1 – 2
17.04.2017 16:00 Walsall – Swindon 1 – 0
17.04.2017 16:00 Rochdale – Coventry 2 – 0
17.04.2017 16:00 Oxford – Port Vale 2 – 0
17.04.2017 16:00 Northampton – Shrewsbury 1 – 1
17.04.2017 16:00 Fleetwood – Millwall 1 – 0
17.04.2017 16:00 Bristol Rovers – Oldham 1 – 0
17.04.2017 16:00 AFC Wimbledon – Peterborough 0 – 0
18.04.2017 21:00 Bolton – Bury 0 – 0

45. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Port Vale – Bolton 0 – 2
22.04.2017 16:00 Shrewsbury – Southend 1 – 0
22.04.2017 16:00 Swindon – Scunthorpe 1 – 2
22.04.2017 16:00 Peterborough – Bristol Rovers 4 – 2
22.04.2017 16:00 Oldham – Rochdale 1 – 1
22.04.2017 16:00 Millwall – Oxford 0 – 3
22.04.2017 16:00 Gillingham – Fleetwood 2 – 3
22.04.2017 16:00 Coventry – Walsall 1 – 0
22.04.2017 16:00 Chesterfield – Charlton 1 – 2
22.04.2017 16:05 Milton Keynes Dons – Sheffield United 0 – 3
22.04.2017 16:05 Bury – Northampton 3 – 0
22.04.2017 16:05 Bradford – AFC Wimbledon 3 – 0

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 20:45 Walsall – Port Vale 0 – 1

46. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 13:00 Scunthorpe – Coventry
30.04.2017 13:00 Sheffield United – Chesterfield
30.04.2017 13:00 Southend – Bury
30.04.2017 13:00 Walsall – Milton Keynes Dons
30.04.2017 13:00 Rochdale – Bradford
30.04.2017 13:00 Oxford – Shrewsbury
30.04.2017 13:00 Northampton – Gillingham
30.04.2017 13:00 Charlton – Swindon
30.04.2017 13:00 Bristol Rovers – Millwall
30.04.2017 13:00 Bolton – Peterborough
30.04.2017 13:00 AFC Wimbledon – Oldham
30.04.2017 13:00 Fleetwood – Port Vale
Advertisement

Seneste kampe

Walsall
Port Vale
0 – 1
25. april 20:45
Færdig
Bradford
AFC Wimbledon
3 – 0
22. april 16:05
Færdig
Bury
Northampton
3 – 0
22. april 16:05
Færdig
Milton Keynes Dons
Sheffield United
0 – 3
22. april 16:05
Færdig
Swindon
Scunthorpe
1 – 2
22. april 16:00
Færdig
Chesterfield
Charlton
1 – 2
22. april 16:00
Færdig
Coventry
Walsall
1 – 0
22. april 16:00
Færdig
Gillingham
Fleetwood
2 – 3
22. april 16:00
Færdig
Millwall
Oxford
0 – 3
22. april 16:00
Færdig
Oldham
Rochdale
1 – 1
22. april 16:00
Færdig
Peterborough
Bristol Rovers
4 – 2
22. april 16:00
Færdig
Port Vale
Bolton
0 – 2
22. april 16:00
Færdig

Kommende kampe

AFC Wimbledon
Oldham
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Southend
Bury
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Sheffield United
Chesterfield
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Scunthorpe
Coventry
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Rochdale
Bradford
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Oxford
Shrewsbury
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Northampton
Gillingham
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Fleetwood
Port Vale
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Charlton
Swindon
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Bristol Rovers
Millwall
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Bolton
Peterborough
vs
30. april 13:00
Ikke startet
Walsall
Milton Keynes Dons
vs
30. april 13:00
Ikke startet

Turneringer i England