LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
30/4-2017 15:01
England
League 1 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sheffield United 46 30 10 6 92 - 47 100
2. Bolton 46 25 11 10 68 - 36 86
3. Scunthorpe 46 24 10 12 80 - 54 82
4. Fleetwood 46 23 13 10 64 - 43 82
5. Bradford 46 20 19 7 62 - 43 79
6. Millwall 46 20 13 13 66 - 57 73
7. Southend 46 20 12 14 70 - 53 72
8. Oxford 46 20 9 17 65 - 52 69
9. Rochdale 46 19 12 15 71 - 62 69
10. Bristol Rovers 46 18 12 16 68 - 70 66
11. Peterborough 46 17 11 18 62 - 62 62
12. Milton Keynes Dons 46 16 13 17 60 - 58 61
13. Charlton 46 14 18 14 60 - 53 60
14. Walsall 46 14 16 16 51 - 58 58
15. AFC Wimbledon 46 13 18 15 52 - 55 57
16. Northampton 46 14 11 21 60 - 73 53
17. Oldham 46 12 17 17 31 - 44 53
18. Shrewsbury 46 13 12 21 46 - 63 51
19. Bury 46 13 11 22 61 - 73 50
20. Gillingham 46 12 14 20 59 - 79 50
21. Port Vale 46 12 13 21 45 - 70 49
22. Swindon 46 11 11 24 44 - 66 44
23. Coventry 46 9 12 25 37 - 68 39
24. Chesterfield 46 9 10 27 43 - 78 37
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
552 62,58 1417 2,57 248 (44,9 %) 154 (27,9 %) 150 (27,2 %)
Opdateret:
30/4-2017 15:01
England
League 1 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sheffield United 23 17 3 3 42 - 16 54
2. Bolton 23 13 7 3 35 - 16 46
3. Scunthorpe 23 14 6 3 46 - 22 48
4. Fleetwood 23 12 8 3 34 - 20 44
5. Bradford 23 11 12 0 36 - 17 45
6. Millwall 23 13 6 4 34 - 17 45
7. Southend 23 11 7 5 39 - 27 40
8. Oxford 23 11 4 8 33 - 27 37
9. Rochdale 23 13 7 3 48 - 25 46
10. Bristol Rovers 23 13 6 4 42 - 26 45
11. Peterborough 23 9 6 8 39 - 33 33
12. Milton Keynes Dons 23 7 6 10 29 - 37 27
13. Charlton 23 9 8 6 31 - 19 35
14. Walsall 23 11 5 7 34 - 29 38
15. AFC Wimbledon 23 8 8 7 34 - 25 32
16. Northampton 23 9 5 9 35 - 29 32
17. Oldham 23 8 9 6 19 - 18 33
18. Shrewsbury 23 10 5 8 26 - 26 35
19. Bury 23 9 3 11 36 - 33 30
20. Gillingham 23 8 9 6 32 - 30 33
21. Port Vale 23 10 6 7 32 - 31 36
22. Swindon 23 7 6 10 23 - 24 27
23. Coventry 23 8 7 8 22 - 24 31
24. Chesterfield 23 7 5 11 26 - 39 26
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
552 62,58 1417 2,57 248 (44,9 %) 154 (27,9 %) 150 (27,2 %)
Opdateret:
30/4-2017 15:01
England
League 1 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sheffield United 23 13 7 3 50 - 31 46
2. Bolton 23 12 4 7 33 - 20 40
3. Scunthorpe 23 10 4 9 34 - 32 34
4. Fleetwood 23 11 5 7 30 - 23 38
5. Bradford 23 9 7 7 26 - 26 34
6. Millwall 23 7 7 9 32 - 40 28
7. Southend 23 9 5 9 31 - 26 32
8. Oxford 23 9 5 9 32 - 25 32
9. Rochdale 23 6 5 12 23 - 37 23
10. Bristol Rovers 23 5 6 12 26 - 44 21
11. Peterborough 23 8 5 10 23 - 29 29
12. Milton Keynes Dons 23 9 7 7 31 - 21 34
13. Charlton 23 5 10 8 29 - 34 25
14. Walsall 23 3 11 9 17 - 29 20
15. AFC Wimbledon 23 5 10 8 18 - 30 25
16. Northampton 23 5 6 12 25 - 44 21
17. Oldham 23 4 8 11 12 - 26 20
18. Shrewsbury 23 3 7 13 20 - 37 16
19. Bury 23 4 8 11 25 - 40 20
20. Gillingham 23 4 5 14 27 - 49 17
21. Port Vale 23 2 7 14 13 - 39 13
22. Swindon 23 4 5 14 21 - 42 17
23. Coventry 23 1 5 17 15 - 44 8
24. Chesterfield 23 2 5 16 17 - 39 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
552 62,58 1417 2,57 248 (44,9 %) 154 (27,9 %) 150 (27,2 %)
Opdateret:
30/4-2017 15:01
England
League 1 (46 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Sheffield United 17 5 2,00 1,02
2. Bolton 18 11 1,48 0,78
3. Scunthorpe 13 6 1,74 1,17
4. Fleetwood 20 7 1,39 0,93
5. Bradford 16 9 1,35 0,93
6. Millwall 14 14 1,43 1,24
7. Southend 14 11 1,52 1,15
8. Oxford 16 9 1,41 1,13
9. Rochdale 14 12 1,54 1,35
10. Bristol Rovers 13 9 1,48 1,52
11. Peterborough 10 14 1,35 1,35
12. Milton Keynes Dons 13 15 1,30 1,26
13. Charlton 10 12 1,30 1,15
14. Walsall 13 14 1,11 1,26
15. AFC Wimbledon 14 18 1,13 1,20
16. Northampton 9 13 1,30 1,59
17. Oldham 18 25 0,67 0,96
18. Shrewsbury 11 13 1,00 1,37
19. Bury 12 14 1,33 1,59
20. Gillingham 3 10 1,28 1,72
21. Port Vale 11 18 0,98 1,52
22. Swindon 13 17 0,96 1,43
23. Coventry 10 18 0,80 1,48
24. Chesterfield 10 18 0,93 1,70
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
552 62,58 1417 2,57 248 (44,9 %) 154 (27,9 %) 150 (27,2 %)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 15:01
England
League 1 (46 runder)
Mål    Spiller Klub
30    Billy Sharp Sheffield United
24    James Vaughan Bury
19    Josh Morris Scunthorpe
17    Lee Gregory Millwall
16    Matt Taylor Bristol Rovers
16    Simon Cox Southend
15    Ian Henderson Rochdale
15    Erhun Oztumer Walsall
14    Alexander Jones Bradford
14    David Ball Fleetwood
13    Billy Bodin Bristol Rovers
13    Ricky Holmes Charlton
13    Josh Wright Gillingham
13    Aiden O'Brien Millwall
13    Christopher Maguire Oxford
12    Kieran Agard Milton Keynes Dons
12    Ivan Toney Scunthorpe
11    Steve Morison Millwall
11    Patrick Madden Scunthorpe
11    Anthony Wordsworth Southend
11    Nicholas Ajose Swindon
10    Lyle Taylor AFC Wimbledon
10    Josh Magennis Charlton
10    Cody McDonald Gillingham
10    John-Joe O'Toole Northampton
10    Marc Richards Northampton
10    Conor McAleny Oxford
10    Tom Nicholls Peterborough
10    Kevin van Veen Scunthorpe
10    Kieron Freeman Sheffield United
9    Tom Elliott AFC Wimbledon
9    Gary Madine Bolton
9    Josh Vela Bolton
9    David Wheater Bolton
9    Zach Clough Bolton
9    Jordy Hiwula-Mayifuila Bradford
9    Bobby Grant Fleetwood
9    Marcus Maddison Peterborough
9    Steve Davies Rochdale
9    Matthew Lund Rochdale
9    James O'Shea Sheffield United
8    Dominic Poleon AFC Wimbledon
8    Ellis Harrison Bristol Rovers
8    Kristian Dennis Chesterfield
8    Ashley Hunter Fleetwood
8    Alexander Revell Northampton
8    Lee Erwin Oldham
8    Callum Camps Rochdale
8    Nathanial Mendez-Laing Rochdale
8    Louis Dodds Shrewsbury
8    Nile Ranger Southend
7    Billy Clarke Bradford
7    Charlie Wyke Bradford
7    George Miller Bury
7    Max Ehmer Gillingham
7    Jay Emmanuel-Thomas Gillingham
7    Ben Reeves Milton Keynes Dons
7    Matthew Taylor Northampton
7    Gwion Edwards Peterborough
7    Calvin Andrew Rochdale
7    Leon Clarke Sheffield United
7    Stephen McLaughlin Southend
7    Simeon Jackson Walsall
6    Adam Le Fondre Bolton
6    Mark Beevers Bolton
6    Mark Marshall Bradford
6    Anthony McMahon Bradford
6    Rory Gaffney Bristol Rovers
6    Harvey Barnes Milton Keynes Dons
6    Paul Anderson Northampton
6    Robert Hall Oxford
6    Kane Hemmings Oxford
6    Mark Duffy Sheffield United
6    Freddie Ladapo Shrewsbury
6    Marc-Antoine Fortuné Southend
6    Jonathan Obika Swindon
5    Andy Barcham AFC Wimbledon
5    Chris Long Bolton
5    Peter Hartley Bristol Rovers
5    Ademola Lookman Charlton
5    Ched Evans Chesterfield
5    George Thomas Coventry
5    Devante Cole Fleetwood
5    Conor McLaughlin Fleetwood
5    Cian Bolger Fleetwood
5    Bradley Dack Gillingham
5    Dean Bowditch Milton Keynes Dons
5    Ryan Colclough Milton Keynes Dons
5    Peter Clarke Oldham
5    Craig Mackail-Smith Peterborough
5    Remie Streete Port Vale
5    JJ Hooper Port Vale
5    Neil Bishop Scunthorpe
5    Tom Hopper Scunthorpe
5    James Hanson Sheffield United
5    Ethan Ebanks-Landell Sheffield United
5    Junior Brown Shrewsbury
5    Kieron Morris Walsall
5    Jason McCarthy Walsall
4    Dean Parrett AFC Wimbledon
4    Felipe Morais Bolton
4    Conor Wilkinson Bolton
4    Nicholas Law Bradford
4    Ollie Clarke Bristol Rovers
4    Jermaine Easter Bristol Rovers
4    Tom Pope Bury
4    Patrick Bauer Charlton
4    Jorge Teixeira Charlton
4    Johnnie Jackson Charlton
4    Daniel Agyei Coventry
4    Marcus Tudgay Coventry
4    Marvin Sordell Coventry
4    Shaun Williams Millwall
4    Stuart O'Keefe Milton Keynes Dons
4    Chuks Aneke Milton Keynes Dons
4    Keshi Anderson Northampton
4    Chris Forrester Peterborough
4    Junior Morias Peterborough
4    Ryan Taylor Port Vale
4    Nathan Smith Port Vale
4    Rigino Cicilia Port Vale
4    Chris Eagles Port Vale
4    Jack O'Connell Sheffield United
4    John Fleck Sheffield United
4    Caolan Lavery Sheffield United
4    Daniel Lafferty Sheffield United
4    Steven Scougall Sheffield United
4    Tyler Roberts Shrewsbury
4    Will Atkinson Southend
4    Charlie Colkett Swindon
4    Luke Norris Swindon
4    Franck Moussa Walsall
4    Amadou Bakayoko Walsall
3    Jay Spearing Bolton
3    Timothee Dieng Bradford
3    Chris Lines Bristol Rovers
3    Jacob Mellis Bury
3    Danny Mayor Bury
3    Hallam Hope Bury
3    Zeli Ismail Bury
3    Jake Forster-Caskey Charlton
3    Jordan Willis Coventry
3    Kwame Thomas Coventry
3    Fred Onyedinma Millwall
3    Jed Wallace Millwall
3    Edward Upson Milton Keynes Dons
3    Harry Beautyman Northampton
3    Sam Hoskins Northampton
3    Liam Sercombe Oxford
3    Marvin Johnson Oxford
3    Cheyenne Dunkley Oxford
3    Curtis Nelson Oxford
3    Wesley Thomas Oxford
3    Michael Bostwick Peterborough
3    Ryan Tafazolli Peterborough
3    Paul Taylor Peterborough
3    Joe Thompson Rochdale
3    Matt Crooks Scunthorpe
3    Duane Holmes Scunthorpe
3    Matt Done Sheffield United
3    Ian Black Shrewsbury
3    Shaun Whalley Shrewsbury
3    Ryan Leonard Southend
3    Jermaine McGlashan Southend
3    John Goddard Swindon
3    Joe Edwards Walsall
3    Scott Laird Walsall
2    Tom Soares AFC Wimbledon
2    Tyrone Barnett AFC Wimbledon
2    Paul Robinson AFC Wimbledon
2    Sean Kelly AFC Wimbledon
2    Jonathan Meades AFC Wimbledon
2    George Francomb AFC Wimbledon
2    Darius Charles AFC Wimbledon
2    Liam Trotter Bolton
2    Sammy Ameobi Bolton
2    Romain Vincelot Bradford
2    James Meredith Bradford
2    Byron Moore Bristol Rovers
2    Scott Burgess Bury
2    Kelvin Etuhu Bury
2    Neil Danns Bury
2    Lee Novak Charlton
2    Jordan Rolly Botaka Charlton
2    Anthony Watt Charlton
2    Ian Evatt Chesterfield
2    Thomas Anderson Chesterfield
2    Sylvan Ebanks-Blake Chesterfield
2    Reece Mitchell Chesterfield
2    Liam O'Neil Chesterfield
2    Dan Gardner Chesterfield
2    Andy Rose Coventry
2    Kyel Reid Coventry
2    Stuart Beavon Coventry
2    Ben Stevenson Coventry
2    Andre Wright Coventry
2    Victor Nirennold Fleetwood
2    Kyle Dempsey Fleetwood
2    Ashley Eastham Fleetwood
2    Amari'i Bell Fleetwood
2    Josh Parker Gillingham
2    Adedeji Oshilaja Gillingham
2    Rory Donnelly Gillingham
2    Byron Webster Millwall
2    Shane Ferguson Millwall
2    Shaun Hutchinson Millwall
2    Tony Craig Millwall
2    Calum Butcher Millwall
2    Jake Cooper Millwall
2    Nick Maynard Milton Keynes Dons
2    Daniel Powell Milton Keynes Dons
2    Darren Potter Milton Keynes Dons
2    Robbie Muirhead Milton Keynes Dons
2    Michael Smith Northampton
2    Gabriel Zakuani Northampton
2    Temitope Ayoluwa Obadeyi Oldham
2    Oliver Banks Oldham
2    Ryan McLaughlin Oldham
2    Josh Law Oldham
2    Daniel Crowley Oxford
2    Josh Ruffles Oxford
2    Phil Edwards Oxford
2    Shaquile Coulthirst Peterborough
2    George Moncur Peterborough
2    Leonardo Da Silva Lopes Peterborough
2    Anton Forrester Port Vale
2    Martin Paterson Port Vale
2    Tyler Walker Port Vale
2    Andy Cannon Rochdale
2    Oliver Rathbone Rochdale
2    Jamie Allen Rochdale
2    Niall Canavan Rochdale
2    Scott Wiseman Scunthorpe
2    Sam Mantom Scunthorpe
2    David Mirfin Scunthorpe
2    Hakeeb Adelakun Scunthorpe
2    Harry Toffolo Scunthorpe
2    Murray Wallace Scunthorpe
2    Chris Basham Sheffield United
2    Paul Coutts Sheffield United
2    Matthew Sadler Shrewsbury
2    Stefan Payne Shrewsbury
2    Adam El-Abd Shrewsbury
2    Stephen Humphrys Shrewsbury
2    Anton Ferdinand Southend
2    Theo Robinson Southend
2    Lloyd Jones Swindon
2    Ben Gladwin Swindon
2    Michael Doughty Swindon
2    Raphael Branco Swindon
2    Rohan Ince Swindon
2    Yaser Kasim Swindon
2    Darnell Furlong Swindon
2    Nathan Thompson Swindon
1    Jake Reeves AFC Wimbledon
1    Chris Robertson AFC Wimbledon
1    Chris Whelpdale AFC Wimbledon
1    Lawrie Wilson Bolton
1    Max Clayton Bolton
1    Jem Karacan Bolton
1    Tom Thorpe Bolton
1    James Henry Bolton
1    Josh Cullen Bradford
1    Kevin Toner Bradford
1    Rory McArdle Bradford
1    Haris Vuckic Bradford
1    Stuart Sinclair Bristol Rovers
1    Christian Montano Bristol Rovers
1    Jake Clarke-Salter Bristol Rovers
1    Andrew Tutte Bury
1    Reece Brown Bury
1    Gregory Leigh Bury
1    Cameron Burgess Bury
1    Leon Barnett Bury
1    Ryan Lowe Bury
1    Adam Chicksen Charlton
1    Fredrik Ulvestad Charlton
1    Jason Pearce Charlton
1    Andrew Crofts Charlton
1    Nathan Byrne Charlton
1    Dion Donohue Chesterfield
1    Samuel Hird Chesterfield
1    Paul McGinn Chesterfield
1    Joe Rowley Chesterfield
1    David Faupala Chesterfield
1    Gary Liddle Chesterfield
1    Jon Nolan Chesterfield
1    Jodi Jones Coventry
1    Vladimir Gadzhev Coventry
1    Chris McCann Coventry
1    Ruben Lameiras Coventry
1    Eggert Jonsson Fleetwood
1    Martyn Woolford Fleetwood
1    Jack Sowerby Fleetwood
1    Ben Davies Fleetwood
1    Joe Quigley Gillingham
1    Emmanuel Osadebe Gillingham
1    Baily Cargill Gillingham
1    Mark Byrne Gillingham
1    Scott Wagstaff Gillingham
1    Ryan Jackson Gillingham
1    Billy Knott Gillingham
1    Jake Hessenthaler Gillingham
1    Joe Martin Millwall
1    Harry Smith Millwall
1    David Worrall Millwall
1    Joe Walsh Milton Keynes Dons
1    Dean Lewington Milton Keynes Dons
1    George Williams Milton Keynes Dons
1    George Williams Milton Keynes Dons
1    Scott Wootton Milton Keynes Dons
1    Kenji Gorre Northampton
1    Aaron Phillips Northampton
1    Jak McCourt Northampton
1    Gregg Wylde Northampton
1    Paul Green Oldham
1    Carl Winchester Oldham
1    Ryan Flynn Oldham
1    Brian Wilson Oldham
1    John Lundstram Oxford
1    Ryan Taylor Oxford
1    Joe Rothwell Oxford
1    Alex MacDonald Oxford
1    Antonio Martinez Oxford
1    Ryan Ledson Oxford
1    Martin Samuelsen Peterborough
1    Andrew Hughes Peterborough
1    Jack Baldwin Peterborough
1    Michael Smith Peterborough
1    Lee Angol Peterborough
1    Dominic Ball Peterborough
1    Sam Foley Port Vale
1    Jerome Thomas Port Vale
1    Sam Hart Port Vale
1    Reuben Noble-Lazarus Rochdale
1    Joe Bunney Rochdale
1    Peter Vincenti Rochdale
1    Donal McDermott Rochdale
1    Kyle Wootton Scunthorpe
1    Richard Smallwood Scunthorpe
1    Stephen Dawson Scunthorpe
1    Jordan Clarke Scunthorpe
1    James Wilson Sheffield United
1    Harry Chapman Sheffield United
1    Mark McNulty Sheffield United
1    Samir Carruthers Sheffield United
1    Aristote Nsiala Shrewsbury
1    Alex Rodman Shrewsbury
1    Joe Riley Shrewsbury
1    AJ Leitch-Smith Shrewsbury
1    Oliver Lancashire Shrewsbury
1    Luke O'Neill Southend
1    Harry Kyprianou Southend
1    Adam Thompson Southend
1    Frank Nouble Southend
1    Michael Timlin Southend
1    John White Southend
1    David Mooney Southend
1    Sean Murray Swindon
1    Anton Rodgers Swindon
1    Fankaty Dabo Swindon
1    Bradley Barry Swindon
1    Conor Thomas Swindon
1    Brandon Ormonde-Ottewill Swindon
1    Nathan Delfouneso Swindon
1    Andreas Makris Walsall
1    Isaiah Osbourne Walsall
1    Eoghan O'Connell Walsall
1    Matt Preston Walsall
1    George Dobson Walsall
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 15:01
England
League 1 (46 runder)
Assists    Spiller Klub
16    John Fleck Sheffield United
14    Felipe Morais Bolton
13    Matthew Taylor Northampton
13    Marcus Maddison Peterborough
11    Josh Morris Scunthorpe
8    Dean Parrett AFC Wimbledon
8    Chris Lines Bristol Rovers
8    Christopher Maguire Oxford
8    Paul Taylor Peterborough
8    Nathanial Mendez-Laing Rochdale
8    Charlie Colkett Swindon
7    Mark Marshall Bradford
7    Ricky Holmes Charlton
7    David Ball Fleetwood
7    Ian Henderson Rochdale
7    Simon Cox Southend
6    Tom Pope Bury
6    Ryan Jackson Gillingham
6    Steve Morison Millwall
6    Marvin Johnson Oxford
6    Robert Hall Oxford
6    Stephen Dawson Scunthorpe
6    James Hanson Sheffield United
6    Mark Duffy Sheffield United
6    Billy Sharp Sheffield United
6    Joe Edwards Walsall
6    Erhun Oztumer Walsall
5    Billy Clarke Bradford
5    Billy Bodin Bristol Rovers
5    Joe Aribo Charlton
5    Josh Magennis Charlton
5    Amari'i Bell Fleetwood
5    Ashley Hunter Fleetwood
5    George Glendon Fleetwood
5    Shaun Williams Millwall
5    Edward Upson Milton Keynes Dons
5    Ryan Taylor Port Vale
5    Joe Bunney Rochdale
5    Joe Rafferty Rochdale
5    Kevin van Veen Scunthorpe
5    Kieron Freeman Sheffield United
5    Paul Coutts Sheffield United
5    Samir Carruthers Sheffield United
5    Shaun Whalley Shrewsbury
4    Lyle Taylor AFC Wimbledon
4    Gary Madine Bolton
4    Jay Spearing Bolton
4    Anthony McMahon Bradford
4    Nicholas Law Bradford
4    Daniel Leadbitter Bristol Rovers
4    Fredrik Ulvestad Charlton
4    Bradley Dack Gillingham
4    Ben Reeves Milton Keynes Dons
4    Hiram Boateng Northampton
4    Gwion Edwards Peterborough
4    Tom Nicholls Peterborough
4    Sam Foley Port Vale
4    Caolan Lavery Sheffield United
4    Anthony Wordsworth Southend
4    Jason Demetriou Southend
4    Darnell Furlong Swindon
4    Michael Doughty Swindon
3    Tom Elliott AFC Wimbledon
3    Andy Barcham AFC Wimbledon
3    Josh Vela Bolton
3    Zach Clough Bolton
3    Josh Cullen Bradford
3    Alexander Jones Bradford
3    Charlie Wyke Bradford
3    Lee Brown Bristol Rovers
3    Ellis Harrison Bristol Rovers
3    Jacob Mellis Bury
3    Callum Styles Bury
3    Danny Mayor Bury
3    Scott Burgess Bury
3    Jake Forster-Caskey Charlton
3    Morgan Fox Charlton
3    Patrick Bauer Charlton
3    Nathan Byrne Charlton
3    Jon Nolan Chesterfield
3    Jodi Jones Coventry
3    Ruben Lameiras Coventry
3    Ryan Haynes Coventry
3    Andy Rose Coventry
3    Devante Cole Fleetwood
3    Kyle Dempsey Fleetwood
3    Paul Konchesky Gillingham
3    David Worrall Millwall
3    Fred Onyedinma Millwall
3    Mahlon Romeo Millwall
3    Paul Downing Milton Keynes Dons
3    Dean Lewington Milton Keynes Dons
3    George Baldock Milton Keynes Dons
3    Chuks Aneke Milton Keynes Dons
3    Aaron Amadi Holloway Oldham
3    Kane Hemmings Oxford
3    Antonio Martinez Oxford
3    Alex MacDonald Oxford
3    Ben Purkiss Port Vale
3    Steve Davies Rochdale
3    Tom Hopper Scunthorpe
3    Duane Holmes Scunthorpe
3    Scott Wiseman Scunthorpe
3    Michael Timlin Southend
3    Theo Robinson Southend
3    Ben Coker Southend
3    Marc-Antoine Fortuné Southend
3    Sean Murray Swindon
3    Amadou Bakayoko Walsall
2    George Francomb AFC Wimbledon
2    Dominic Poleon AFC Wimbledon
2    Jake Reeves AFC Wimbledon
2    Tom Soares AFC Wimbledon
2    Darius Charles AFC Wimbledon
2    Conor Wilkinson Bolton
2    Matthew Kilgallon Bradford
2    Luke James Bristol Rovers
2    Christian Montano Bristol Rovers
2    James Vaughan Bury
2    Hallam Hope Bury
2    Thomas Walker Bury
2    Zeli Ismail Bury
2    Ademola Lookman Charlton
2    Jordan Rolly Botaka Charlton
2    Adam Chicksen Charlton
2    Sylvan Ebanks-Blake Chesterfield
2    Laurence Maguire Chesterfield
2    Samuel Hird Chesterfield
2    Thomas Anderson Chesterfield
2    Gboly Ariyibi Chesterfield
2    Dan Gardner Chesterfield
2    Jordan Turnbull Coventry
2    Gael Bigirimana Coventry
2    Bobby Grant Fleetwood
2    Conor McLaughlin Fleetwood
2    Rory Donnelly Gillingham
2    Max Ehmer Gillingham
2    Jay Emmanuel-Thomas Gillingham
2    Scott Wagstaff Gillingham
2    Cody McDonald Gillingham
2    Josh Wright Gillingham
2    Lee Gregory Millwall
2    Jordan Archer Millwall
2    Shaun Cummings Millwall
2    Aiden O'Brien Millwall
2    Ben Tilney Milton Keynes Dons
2    Alexander Revell Northampton
2    Harry Beautyman Northampton
2    Zander Diamond Northampton
2    Jak McCourt Northampton
2    Josh Law Oldham
2    Liam Sercombe Oxford
2    Joe Rothwell Oxford
2    Joe Skarz Oxford
2    Bradden Inman Peterborough
2    George Moncur Peterborough
2    Leonardo Da Silva Lopes Peterborough
2    Jerome Thomas Port Vale
2    JJ Hooper Port Vale
2    Rigino Cicilia Port Vale
2    Chris Eagles Port Vale
2    Matthew Lund Rochdale
2    Andy Cannon Rochdale
2    Calvin Andrew Rochdale
2    Joe Thompson Rochdale
2    Callum Camps Rochdale
2    Hakeeb Adelakun Scunthorpe
2    Ivan Toney Scunthorpe
2    Conor Townsend Scunthorpe
2    Jordan Clarke Scunthorpe
2    Leon Clarke Sheffield United
2    Ethan Ebanks-Landell Sheffield United
2    Matt Done Sheffield United
2    Chris Hussey Sheffield United
2    Daniel Lafferty Sheffield United
2    Chris Basham Sheffield United
2    Louis Dodds Shrewsbury
2    Tyler Roberts Shrewsbury
2    Junior Brown Shrewsbury
2    Joe Riley Shrewsbury
2    Stephen Humphrys Shrewsbury
2    Nile Ranger Southend
2    Stephen McLaughlin Southend
2    Ryan Leonard Southend
2    Will Atkinson Southend
2    Nicholas Ajose Swindon
2    John Goddard Swindon
2    Jonathan Obika Swindon
2    James Brophy Swindon
2    Andreas Makris Walsall
2    Kieron Morris Walsall
2    Florent Cuvelier Walsall
2    Franck Moussa Walsall
2    Isaiah Osbourne Walsall
1    Sean Kelly AFC Wimbledon
1    Jonathan Meades AFC Wimbledon
1    Barry Fuller AFC Wimbledon
1    Tyrone Barnett AFC Wimbledon
1    Chris Whelpdale AFC Wimbledon
1    Sammy Ameobi Bolton
1    Chris Long Bolton
1    Dorian Dervite Bolton
1    Lawrie Wilson Bolton
1    Mark Davies Bolton
1    Liam Trotter Bolton
1    Adam Le Fondre Bolton
1    Andrew Taylor Bolton
1    James Henry Bolton
1    Kevin Toner Bradford
1    Haris Vuckic Bradford
1    Jordy Hiwula-Mayifuila Bradford
1    Romain Vincelot Bradford
1    Rory Gaffney Bristol Rovers
1    Jake Clarke-Salter Bristol Rovers
1    Jermaine Easter Bristol Rovers
1    Mark McChrystal Bristol Rovers
1    Peter Hartley Bristol Rovers
1    James Clarke Bristol Rovers
1    Byron Moore Bristol Rovers
1    Antony Kay Bury
1    Leon Barnett Bury
1    Paul Rachubka Bury
1    Neil Danns Bury
1    Joe Murphy Bury
1    Kean Bryan Bury
1    Taylor Moore Bury
1    Reece Brown Bury
1    Ben Williams Bury
1    Andrew Tutte Bury
1    Nathan Cameron Bury
1    Karl Ahearne-Grant Charlton
1    Andrew Crofts Charlton
1    Jorge Teixeira Charlton
1    Jay Dasilva Charlton
1    Lewis Page Charlton
1    Rai Simons Chesterfield
1    Dion Donohue Chesterfield
1    Liam O'Neil Chesterfield
1    Ched Evans Chesterfield
1    Daniel Agyei Coventry
1    Kyel Reid Coventry
1    Marcus Tudgay Coventry
1    Ben Stevenson Coventry
1    Stuart Beavon Coventry
1    Jamie Sterry Coventry
1    Yakubu Aiyegbeni Coventry
1    Vladimir Gadzhev Coventry
1    Callum Reilly Coventry
1    Marvin Sordell Coventry
1    Cian Bolger Fleetwood
1    Cameron Brannagan Fleetwood
1    Jack Sowerby Fleetwood
1    Jimmy Ryan Fleetwood
1    Ashley Eastham Fleetwood
1    Markus Schwabl Fleetwood
1    Ben Davies Fleetwood
1    Baily Cargill Gillingham
1    Adedeji Oshilaja Gillingham
1    Stuart Nelson Gillingham
1    Lee Martin Gillingham
1    Mark Byrne Gillingham
1    Emmanuel Osadebe Gillingham
1    Josh Parker Gillingham
1    Byron Webster Millwall
1    Jed Wallace Millwall
1    Shane Ferguson Millwall
1    Joe Martin Millwall
1    Tony Craig Millwall
1    Harry Smith Millwall
1    Dean Bowditch Milton Keynes Dons
1    David Martin Milton Keynes Dons
1    Harvey Barnes Milton Keynes Dons
1    Stuart O'Keefe Milton Keynes Dons
1    Kieran Agard Milton Keynes Dons
1    Darren Potter Milton Keynes Dons
1    Robbie Muirhead Milton Keynes Dons
1    George Williams Milton Keynes Dons
1    Paul Anderson Northampton
1    Marc Richards Northampton
1    Adam Smith Northampton
1    Sam Hoskins Northampton
1    Kenji Gorre Northampton
1    Michael Smith Northampton
1    Alfie Potter Northampton
1    Aaron Phillips Northampton
1    Paul Green Oldham
1    Aiden O'Neill Oldham
1    Ryan Flynn Oldham
1    Oliver Banks Oldham
1    Ryan McLaughlin Oldham
1    Lee Erwin Oldham
1    Jamie Stott Oldham
1    Marc Klok Oldham
1    Ryan Ledson Oxford
1    Ryan Taylor Oxford
1    Josh Ruffles Oxford
1    Callum Chettle Peterborough
1    Nathan Oduwa Peterborough
1    Michael Smith Peterborough
1    Jermaine Anderson Peterborough
1    Lee Angol Peterborough
1    Kiko Port Vale
1    Quentin Pereira Port Vale
1    Callum Guy Port Vale
1    Sam Hart Port Vale
1    Anton Forrester Port Vale
1    Nathan Smith Port Vale
1    Reuben Noble-Lazarus Rochdale
1    Oliver Rathbone Rochdale
1    Harrison McGahey Rochdale
1    Donal McDermott Rochdale
1    Keith Keane Rochdale
1    Patrick Madden Scunthorpe
1    Murray Wallace Scunthorpe
1    Charlie Goode Scunthorpe
1    David Mirfin Scunthorpe
1    Harry Toffolo Scunthorpe
1    Neil Bishop Scunthorpe
1    Jack O'Connell Sheffield United
1    Aaron Ramsdale Sheffield United
1    Steven Scougall Sheffield United
1    James O'Shea Sheffield United
1    Mohamed El Ouriachi Shrewsbury
1    Jim O'Brien Shrewsbury
1    Aristote Nsiala Shrewsbury
1    Ryan Yates Shrewsbury
1    Jack Grimmer Shrewsbury
1    Gary Deegan Shrewsbury
1    Freddie Ladapo Shrewsbury
1    Ian Black Shrewsbury
1    Jermaine McGlashan Southend
1    John White Southend
1    Luke O'Neill Southend
1    Zavon Hines Southend
1    Yaser Kasim Swindon
1    Conor Thomas Swindon
1    Raphael Branco Swindon
1    Ben Gladwin Swindon
1    Brandon Ormonde-Ottewill Swindon
1    Rohan Ince Swindon
1    Luke Norris Swindon
1    Nathan Delfouneso Swindon
1    James O'Connor Walsall
1    Adam Chambers Walsall
1    Josh Ginnelly Walsall
1    Simeon Jackson Walsall
Opdateret:
30/4-2017 15:01
England
League 1 (46 runder)
Klub Fordeling G R T
Gillingham977104
Swindon967103
Bury937100
Rochdale84892
Southend86591
Peterborough83790
Shrewsbury81889
Charlton81788
Milton Keynes Dons86288
Scunthorpe81485
Oldham75782
Millwall81182
AFC Wimbledon79382
Sheffield United81182
Northampton75681
Port Vale77279
Bolton74276
Bristol Rovers73376
Oxford74175
Chesterfield67572
Fleetwood65065
Coventry59362
Walsall57360
Bradford52052
Total1857991956
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
30/4-2017 15:01
England
League 1 (46 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Sheffield United 711.935 15.477 503.508 21.892 208.427 9.062
2. Bradford 594.410 12.922 417.835 18.167 176.575 7.677
3. Bolton 558.272 12.136 343.471 14.934 214.801 9.339
4. Charlton 440.771 9.582 256.723 11.162 184.048 8.002
5. Milton Keynes Dons 409.518 8.903 237.052 10.307 172.466 7.499
6. Millwall 395.129 8.590 214.814 9.340 180.315 7.840
7. Bristol Rovers 393.156 8.547 213.956 9.302 179.200 7.791
8. Coventry 391.673 8.704 209.725 9.118 181.948 8.270
9. Oxford 375.982 8.174 190.839 8.297 185.143 8.050
10. Southend 341.242 7.418 170.346 7.406 170.896 7.430
11. Northampton 336.780 7.321 142.776 6.208 194.004 8.435
12. Swindon 335.149 7.286 161.597 7.026 173.552 7.546
13. Chesterfield 323.820 7.040 136.358 5.929 187.462 8.151
14. Gillingham 318.701 6.928 140.977 6.129 177.724 7.727
15. Peterborough 316.161 6.873 128.366 5.581 187.795 8.165
16. Shrewsbury 301.259 6.549 126.668 5.507 174.591 7.591
17. Scunthorpe 290.525 6.456 98.522 4.478 192.003 8.348
18. Oldham 286.637 6.231 103.814 4.514 182.823 7.949
19. Walsall 284.428 6.183 116.665 5.072 167.763 7.294
20. AFC Wimbledon 283.104 6.154 102.964 4.477 180.140 7.832
21. Port Vale 280.375 6.095 110.709 4.813 169.666 7.377
22. Bury 273.860 5.953 88.434 3.845 185.426 8.062
23. Rochdale 258.211 5.613 81.787 3.556 176.424 7.671
24. Fleetwood 243.972 5.304 74.629 3.245 169.343 7.363
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Bolton – Sheffield United 1 – 0
06.08.2016 16:00 Walsall – AFC Wimbledon 3 – 1
06.08.2016 16:00 Swindon – Coventry 1 – 0
06.08.2016 16:00 Southend – Gillingham 1 – 3
06.08.2016 16:00 Shrewsbury – Milton Keynes Dons 0 – 1
06.08.2016 16:00 Scunthorpe – Bristol Rovers 3 – 1
06.08.2016 16:00 Bradford – Port Vale 0 – 0
06.08.2016 16:00 Oxford – Chesterfield 1 – 1
06.08.2016 16:00 Northampton – Fleetwood 1 – 1
06.08.2016 16:00 Millwall – Oldham 3 – 0
06.08.2016 16:00 Bury – Charlton 2 – 0
06.08.2016 16:05 Rochdale – Peterborough 2 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Sheffield United – Rochdale 1 – 1
13.08.2016 16:00 Port Vale – Southend 2 – 0
13.08.2016 16:00 Peterborough – Bradford 0 – 1
13.08.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Millwall 2 – 2
13.08.2016 16:00 Gillingham – Bury 2 – 1
13.08.2016 16:00 Fleetwood – Scunthorpe 2 – 2
13.08.2016 16:00 Coventry – Shrewsbury 0 – 0
13.08.2016 16:00 AFC Wimbledon – Bolton 1 – 2
13.08.2016 16:00 Charlton – Northampton 1 – 1
13.08.2016 16:00 Chesterfield – Swindon 3 – 1
13.08.2016 16:05 Oldham – Walsall 0 – 0
14.08.2016 16:00 Bristol Rovers – Oxford 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2016 20:45 Sheffield United – Southend 0 – 3
16.08.2016 20:45 Peterborough – Millwall 5 – 1
16.08.2016 20:45 Oldham – Northampton 0 – 0
16.08.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Bradford 1 – 2
16.08.2016 20:45 Gillingham – Swindon 1 – 1
16.08.2016 20:45 AFC Wimbledon – Scunthorpe 1 – 2
16.08.2016 20:45 Coventry – Bury 0 – 0
16.08.2016 20:45 Chesterfield – Walsall 2 – 0
16.08.2016 20:45 Charlton – Shrewsbury 3 – 0
16.08.2016 20:50 Port Vale – Rochdale 1 – 0
17.08.2016 20:45 Fleetwood – Oxford 2 – 0
17.08.2016 20:45 Bristol Rovers – Bolton 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Walsall – Charlton 1 – 2
20.08.2016 16:00 Swindon – Port Vale 1 – 0
20.08.2016 16:00 Southend – Bristol Rovers 1 – 1
20.08.2016 16:00 Shrewsbury – Chesterfield 2 – 1
20.08.2016 16:00 Scunthorpe – Gillingham 5 – 0
20.08.2016 16:00 Rochdale – Milton Keynes Dons 0 – 1
20.08.2016 16:00 Oxford – Peterborough 2 – 1
20.08.2016 16:00 Northampton – AFC Wimbledon 0 – 0
20.08.2016 16:00 Millwall – Sheffield United 2 – 1
20.08.2016 16:00 Bury – Oldham 0 – 1
20.08.2016 16:00 Bradford – Coventry 3 – 1
20.08.2016 16:00 Bolton – Fleetwood 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:30 Swindon – Bristol Rovers 0 – 0
27.08.2016 16:00 Charlton – Bolton 1 – 1
27.08.2016 16:00 Southend – Fleetwood 0 – 2
27.08.2016 16:00 Shrewsbury – Gillingham 2 – 3
27.08.2016 16:00 Sheffield United – Oxford 2 – 1
27.08.2016 16:00 Rochdale – AFC Wimbledon 1 – 1
27.08.2016 16:00 Walsall – Bury 3 – 3
27.08.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Peterborough 0 – 2
27.08.2016 16:00 Coventry – Northampton 1 – 1
27.08.2016 16:00 Bradford – Oldham 1 – 1
27.08.2016 16:00 Chesterfield – Millwall 1 – 3
27.08.2016 16:05 Port Vale – Scunthorpe 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 13:15 Peterborough – Swindon 2 – 2
03.09.2016 16:00 Oxford – Rochdale 1 – 0
03.09.2016 16:00 Oldham – Shrewsbury 2 – 3
03.09.2016 16:00 Millwall – Bradford 1 – 1
03.09.2016 16:00 Fleetwood – Coventry 2 – 0
03.09.2016 16:00 AFC Wimbledon – Chesterfield 2 – 1
03.09.2016 16:00 Bury – Port Vale 4 – 1
03.09.2016 16:00 Bolton – Southend 1 – 1
04.09.2016 13:00 Northampton – Milton Keynes Dons 3 – 2
04.09.2016 15:15 Gillingham – Sheffield United 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Millwall – Coventry 1 – 1
10.09.2016 16:00 Northampton – Walsall 2 – 0
10.09.2016 16:00 Oldham – Chesterfield 0 – 0
10.09.2016 16:00 Oxford – Swindon 2 – 0
10.09.2016 16:00 Peterborough – Port Vale 2 – 2
10.09.2016 16:00 Scunthorpe – Southend 4 – 0
10.09.2016 16:00 Gillingham – Bradford 1 – 1
10.09.2016 16:00 Fleetwood – Charlton 2 – 2
10.09.2016 16:00 Bury – Shrewsbury 2 – 1
10.09.2016 16:00 Bristol Rovers – Rochdale 2 – 2
10.09.2016 16:00 Bolton – Milton Keynes Dons 1 – 1
10.09.2016 16:00 AFC Wimbledon – Sheffield United 2 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2016 20:45 Bristol Rovers – Walsall 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 16:00 Walsall – Bolton 1 – 0
17.09.2016 16:00 Swindon – Bury 1 – 2
17.09.2016 16:00 Southend – Millwall 3 – 1
17.09.2016 16:00 Shrewsbury – Scunthorpe 0 – 1
17.09.2016 16:00 Sheffield United – Peterborough 1 – 0
17.09.2016 16:00 Rochdale – Fleetwood 2 – 1
17.09.2016 16:00 Port Vale – Gillingham 2 – 1
17.09.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Oxford 0 – 0
17.09.2016 16:00 Coventry – Oldham 0 – 0
17.09.2016 16:00 Chesterfield – Northampton 3 – 1
17.09.2016 16:00 Charlton – AFC Wimbledon 1 – 2
17.09.2016 16:00 Bradford – Bristol Rovers 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:45 Swindon – Bristol Rovers 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 20:45 Scunthorpe – Charlton 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 16:00 Oxford – Charlton 1 – 1
24.09.2016 16:00 Oldham – Swindon 0 – 2
24.09.2016 16:00 Northampton – Southend 4 – 0
24.09.2016 16:00 Millwall – Rochdale 2 – 3
24.09.2016 16:00 Peterborough – Walsall 1 – 1
24.09.2016 16:00 Fleetwood – Milton Keynes Dons 1 – 4
24.09.2016 16:00 Bury – Chesterfield 2 – 1
24.09.2016 16:00 Bristol Rovers – Port Vale 2 – 1
24.09.2016 16:00 Bolton – Bradford 0 – 0
24.09.2016 16:00 AFC Wimbledon – Shrewsbury 1 – 1
24.09.2016 16:00 Scunthorpe – Sheffield United 2 – 2
24.09.2016 16:05 Gillingham – Coventry 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 20:45 Bradford – Fleetwood 2 – 1
27.09.2016 20:45 Walsall – Scunthorpe 1 – 4
27.09.2016 20:45 Swindon – Northampton 1 – 3
27.09.2016 20:45 Southend – Oxford 2 – 1
27.09.2016 20:45 Shrewsbury – Peterborough 1 – 1
27.09.2016 20:45 Sheffield United – Bristol Rovers 1 – 0
27.09.2016 20:45 Rochdale – Bolton 1 – 0
27.09.2016 20:45 Charlton – Oldham 1 – 1
27.09.2016 20:45 Chesterfield – Gillingham 3 – 3
27.09.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Bury 1 – 3
27.09.2016 20:45 Port Vale – Millwall 3 – 1
28.09.2016 20:45 Coventry – AFC Wimbledon 2 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Southend – Peterborough 1 – 1
01.10.2016 16:00 Shrewsbury – Swindon 1 – 1
01.10.2016 16:00 Port Vale – Coventry 0 – 2
01.10.2016 16:00 Oldham – Milton Keynes Dons 0 – 2
01.10.2016 16:00 Northampton – Bristol Rovers 2 – 3
01.10.2016 16:00 Fleetwood – Sheffield United 1 – 1
01.10.2016 16:00 Chesterfield – Bradford 0 – 1
01.10.2016 16:00 Charlton – Rochdale 0 – 1
01.10.2016 16:00 Bury – Scunthorpe 1 – 2
01.10.2016 16:00 Bolton – Oxford 0 – 2
01.10.2016 16:00 AFC Wimbledon – Gillingham 2 – 0
01.10.2016 16:05 Walsall – Millwall 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 Peterborough – Bury 3 – 1
08.10.2016 14:00 Swindon – Bolton 0 – 1
08.10.2016 16:00 Scunthorpe – Northampton 1 – 1
08.10.2016 16:00 Rochdale – Southend 3 – 0
08.10.2016 16:00 Bradford – Shrewsbury 2 – 0
08.10.2016 16:00 Gillingham – Oldham 1 – 2
09.10.2016 13:15 Oxford – AFC Wimbledon 1 – 3
09.10.2016 15:15 Milton Keynes Dons – Port Vale 0 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Oxford – Bradford 1 – 0
15.10.2016 16:00 Rochdale – Bury 2 – 0
15.10.2016 16:00 Scunthorpe – Milton Keynes Dons 2 – 1
15.10.2016 16:00 Sheffield United – Port Vale 4 – 0
15.10.2016 16:00 Southend – Chesterfield 1 – 0
15.10.2016 16:00 Walsall – Shrewsbury 3 – 2
15.10.2016 16:00 Northampton – Millwall 1 – 3
15.10.2016 16:00 Fleetwood – Peterborough 2 – 0
15.10.2016 16:00 Charlton – Coventry 3 – 0
15.10.2016 16:00 Bristol Rovers – Gillingham 2 – 1
15.10.2016 16:00 Bolton – Oldham 2 – 0
15.10.2016 16:00 AFC Wimbledon – Swindon 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Bristol Rovers 3 – 3
18.10.2016 20:45 Oldham – Scunthorpe 2 – 0
18.10.2016 20:45 Peterborough – Northampton 3 – 0
18.10.2016 20:45 Port Vale – Charlton 1 – 1
18.10.2016 20:45 Shrewsbury – Sheffield United 0 – 3
18.10.2016 20:45 Swindon – Rochdale 3 – 0
18.10.2016 20:45 Millwall – Bolton 0 – 2
18.10.2016 20:45 Gillingham – Walsall 1 – 1
18.10.2016 20:45 Coventry – Oxford 2 – 1
18.10.2016 20:45 Chesterfield – Fleetwood 0 – 1
18.10.2016 20:45 Bury – AFC Wimbledon 1 – 2
18.10.2016 20:45 Bradford – Southend 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Southend 0 – 3
22.10.2016 16:00 Oldham – Bristol Rovers 0 – 2
22.10.2016 16:00 Peterborough – AFC Wimbledon 0 – 1
22.10.2016 16:00 Port Vale – Oxford 2 – 2
22.10.2016 16:00 Shrewsbury – Northampton 2 – 4
22.10.2016 16:00 Swindon – Walsall 0 – 2
22.10.2016 16:00 Millwall – Fleetwood 2 – 1
22.10.2016 16:00 Gillingham – Charlton 1 – 1
22.10.2016 16:00 Coventry – Rochdale 2 – 0
22.10.2016 16:00 Chesterfield – Scunthorpe 0 – 3
22.10.2016 16:00 Bradford – Sheffield United 3 – 3
24.10.2016 20:45 Bury – Bolton 0 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 Oxford – Millwall 1 – 2
29.10.2016 16:00 Northampton – Bury 3 – 2
29.10.2016 16:00 Rochdale – Oldham 1 – 0
29.10.2016 16:00 Scunthorpe – Swindon 4 – 1
29.10.2016 16:00 Sheffield United – Milton Keynes Dons 2 – 1
29.10.2016 16:00 Southend – Shrewsbury 1 – 1
29.10.2016 16:00 Fleetwood – Gillingham 2 – 1
29.10.2016 16:00 Charlton – Chesterfield 1 – 0
29.10.2016 16:00 Bristol Rovers – Peterborough 1 – 2
29.10.2016 16:00 Bolton – Port Vale 3 – 1
29.10.2016 16:00 AFC Wimbledon – Bradford 2 – 3
29.10.2016 16:05 Walsall – Coventry 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.11.2016 20:45 Bristol Rovers – Fleetwood 2 – 1
01.11.2016 20:45 Coventry – Chesterfield 2 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 13:00 Swindon – Charlton 3 – 0
12.11.2016 16:00 Shrewsbury – Oxford 2 – 0
12.11.2016 16:00 Port Vale – Fleetwood 2 – 1
12.11.2016 16:00 Oldham – AFC Wimbledon 0 – 0
12.11.2016 16:00 Gillingham – Northampton 2 – 1
12.11.2016 16:00 Bury – Southend 1 – 4
12.11.2016 16:00 Bradford – Rochdale 4 – 0
12.11.2016 16:05 Coventry – Scunthorpe 0 – 1
12.11.2016 16:05 Milton Keynes Dons – Walsall 1 – 1
12.11.2016 16:05 Millwall – Bristol Rovers 4 – 0
13.11.2016 13:15 Peterborough – Bolton 1 – 0
13.11.2016 15:20 Chesterfield – Sheffield United 1 – 4

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Northampton – Peterborough 0 – 1
19.11.2016 16:00 Fleetwood – Chesterfield 2 – 1
19.11.2016 16:00 Sheffield United – Shrewsbury 2 – 1
19.11.2016 16:00 Bolton – Millwall 2 – 0
19.11.2016 16:00 AFC Wimbledon – Bury 5 – 1
19.11.2016 16:00 Walsall – Gillingham 1 – 2
19.11.2016 16:00 Scunthorpe – Oldham 1 – 0
19.11.2016 16:05 Southend – Bradford 3 – 0
19.11.2016 16:05 Rochdale – Swindon 4 – 0
19.11.2016 16:05 Oxford – Coventry 4 – 1
19.11.2016 16:05 Charlton – Port Vale 2 – 0
19.11.2016 16:05 Bristol Rovers – Milton Keynes Dons 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 20:45 Southend – Swindon 1 – 1
22.11.2016 20:45 Sheffield United – Bury 1 – 0
22.11.2016 20:45 Rochdale – Walsall 4 – 0
22.11.2016 20:45 Port Vale – Oldham 2 – 2
22.11.2016 20:45 Peterborough – Scunthorpe 0 – 2
22.11.2016 20:45 Oxford – Gillingham 1 – 0
22.11.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Chesterfield 2 – 3
22.11.2016 20:45 Millwall – AFC Wimbledon 0 – 0
22.11.2016 20:45 Fleetwood – Shrewsbury 3 – 0
22.11.2016 20:45 Bristol Rovers – Charlton 1 – 5
22.11.2016 20:50 Bradford – Northampton 1 – 0
22.11.2016 21:00 Bolton – Coventry 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Walsall – Southend 0 – 0
26.11.2016 16:00 Swindon – Bradford 1 – 0
26.11.2016 16:00 Shrewsbury – Port Vale 0 – 0
26.11.2016 16:00 Scunthorpe – Oxford 1 – 1
26.11.2016 16:00 Northampton – Bolton 0 – 1
26.11.2016 16:00 Gillingham – Rochdale 3 – 0
26.11.2016 16:00 Coventry – Milton Keynes Dons 1 – 2
26.11.2016 16:00 Chesterfield – Bristol Rovers 3 – 2
26.11.2016 16:00 Charlton – Sheffield United 1 – 1
26.11.2016 16:00 Bury – Millwall 2 – 3
26.11.2016 16:00 AFC Wimbledon – Fleetwood 2 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 20:45 Sheffield United – Walsall 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Milton Keynes Dons – AFC Wimbledon 1 – 0
10.12.2016 16:00 Southend – Coventry 3 – 1
10.12.2016 16:00 Sheffield United – Swindon 4 – 0
10.12.2016 16:00 Rochdale – Scunthorpe 3 – 2
10.12.2016 16:00 Port Vale – Northampton 2 – 3
10.12.2016 16:00 Peterborough – Chesterfield 5 – 2
10.12.2016 16:00 Oxford – Oldham 1 – 1
10.12.2016 16:00 Millwall – Shrewsbury 0 – 1
10.12.2016 16:00 Fleetwood – Walsall 2 – 1
10.12.2016 16:00 Bristol Rovers – Bury 4 – 2
10.12.2016 16:00 Bradford – Charlton 0 – 0
12.12.2016 21:00 Bolton – Gillingham 4 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.12.2016 20:45 Coventry – Sheffield United 1 – 2
17.12.2016 16:00 Oldham – Southend 0 – 2
17.12.2016 16:00 Scunthorpe – Millwall 3 – 0
17.12.2016 16:00 Shrewsbury – Bristol Rovers 2 – 0
17.12.2016 16:00 Swindon – Fleetwood 1 – 1
17.12.2016 16:00 Walsall – Bradford 1 – 1
17.12.2016 16:00 Northampton – Rochdale 2 – 3
17.12.2016 16:00 Gillingham – Milton Keynes Dons 1 – 0
17.12.2016 16:00 Chesterfield – Bolton 1 – 0
17.12.2016 16:00 Charlton – Peterborough 0 – 2
17.12.2016 16:00 Bury – Oxford 2 – 3
17.12.2016 16:00 AFC Wimbledon – Port Vale 4 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.12.2016 20:45 Millwall – Charlton 3 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2016 14:00 Southend – AFC Wimbledon 3 – 0
26.12.2016 16:00 Sheffield United – Oldham 2 – 0
26.12.2016 16:00 Rochdale – Chesterfield 3 – 0
26.12.2016 16:00 Port Vale – Walsall 0 – 1
26.12.2016 16:00 Peterborough – Gillingham 1 – 1
26.12.2016 16:00 Oxford – Northampton 0 – 1
26.12.2016 16:00 Milton Keynes Dons – Charlton 0 – 1
26.12.2016 16:00 Bolton – Shrewsbury 2 – 1
26.12.2016 16:00 Bradford – Scunthorpe 0 – 0
26.12.2016 16:00 Bristol Rovers – Coventry 4 – 1
26.12.2016 16:00 Fleetwood – Bury 0 – 0
26.12.2016 16:00 Millwall – Swindon 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2016 20:45 Milton Keynes Dons – Swindon 3 – 2
30.12.2016 20:45 Millwall – Gillingham 2 – 1
30.12.2016 20:45 Rochdale – Shrewsbury 2 – 1
30.12.2016 20:45 Port Vale – Chesterfield 1 – 0
31.12.2016 14:00 Sheffield United – Northampton 1 – 0
31.12.2016 14:00 Southend – Charlton 1 – 1
31.12.2016 16:00 Peterborough – Coventry 1 – 1
31.12.2016 16:00 Oxford – Walsall 0 – 0
31.12.2016 16:00 Fleetwood – Oldham 1 – 0
31.12.2016 16:00 Bristol Rovers – AFC Wimbledon 2 – 0
31.12.2016 16:00 Bradford – Bury 1 – 1
31.12.2016 16:00 Bolton – Scunthorpe 2 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.01.2017 14:00 AFC Wimbledon – Millwall 2 – 2
02.01.2017 16:00 Walsall – Rochdale 0 – 2
02.01.2017 16:00 Swindon – Southend 0 – 0
02.01.2017 16:00 Shrewsbury – Fleetwood 0 – 1
02.01.2017 16:00 Scunthorpe – Peterborough 1 – 1
02.01.2017 16:00 Oldham – Port Vale 0 – 0
02.01.2017 16:00 Northampton – Bradford 1 – 2
02.01.2017 16:00 Gillingham – Oxford 0 – 1
02.01.2017 16:00 Coventry – Bolton 2 – 2
02.01.2017 16:00 Chesterfield – Milton Keynes Dons 0 – 0
02.01.2017 16:00 Charlton – Bristol Rovers 4 – 1
02.01.2017 16:00 Bury – Sheffield United 1 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Scunthorpe – Bury 3 – 2
07.01.2017 16:00 Swindon – Shrewsbury 1 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Southend – Sheffield United 2 – 4

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.01.2017 16:00 Bristol Rovers – Northampton 5 – 0
07.01.2017 16:00 Bradford – Chesterfield 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 16:00 Bury – Peterborough 5 – 1
14.01.2017 16:00 Charlton – Millwall 0 – 0
14.01.2017 16:00 Chesterfield – Coventry 1 – 0
14.01.2017 16:00 Fleetwood – Bristol Rovers 3 – 1
14.01.2017 16:00 Northampton – Scunthorpe 1 – 2
14.01.2017 16:00 Oldham – Gillingham 1 – 0
14.01.2017 16:00 Shrewsbury – Bradford 1 – 0
14.01.2017 16:00 Bolton – Swindon 1 – 2
14.01.2017 16:00 AFC Wimbledon – Oxford 2 – 1
14.01.2017 16:00 Walsall – Sheffield United 4 – 1
14.01.2017 16:05 Southend – Rochdale 2 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.01.2017 20:45 Port Vale – Bury 2 – 2
21.01.2017 16:00 Coventry – Fleetwood 0 – 1
21.01.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Northampton 5 – 3
21.01.2017 16:00 Rochdale – Oxford 0 – 4
21.01.2017 16:00 Sheffield United – Gillingham 2 – 2
21.01.2017 16:00 Shrewsbury – Oldham 1 – 0
21.01.2017 16:00 Swindon – Peterborough 0 – 1
21.01.2017 16:00 Walsall – Bristol Rovers 3 – 1
21.01.2017 16:00 Chesterfield – AFC Wimbledon 0 – 0
21.01.2017 16:00 Bradford – Millwall 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Oldham – Peterborough 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2017 20:45 Sheffield United – Fleetwood 0 – 2

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 13:30 Bristol Rovers – Swindon 1 – 0
28.01.2017 16:00 Scunthorpe – Port Vale 3 – 2
28.01.2017 16:00 Bolton – Charlton 1 – 2
28.01.2017 16:00 Fleetwood – Southend 1 – 1
28.01.2017 16:00 Gillingham – Shrewsbury 1 – 1
28.01.2017 16:00 Northampton – Coventry 3 – 0
28.01.2017 16:00 Oldham – Bradford 1 – 2
28.01.2017 16:00 Peterborough – Milton Keynes Dons 0 – 4
28.01.2017 16:00 Bury – Walsall 3 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.02.2017 20:45 Millwall – Walsall 0 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Chesterfield – Oldham 0 – 1
04.02.2017 16:00 Charlton – Fleetwood 1 – 1
04.02.2017 16:00 Coventry – Millwall 0 – 2
04.02.2017 16:00 Sheffield United – AFC Wimbledon 4 – 0
04.02.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Bolton 1 – 1
04.02.2017 16:00 Southend – Scunthorpe 3 – 1
04.02.2017 16:00 Walsall – Northampton 2 – 1
04.02.2017 16:00 Rochdale – Bristol Rovers 0 – 0
04.02.2017 16:00 Shrewsbury – Bury 2 – 1
04.02.2017 16:00 Port Vale – Peterborough 0 – 3
04.02.2017 16:00 Bradford – Gillingham 2 – 2
05.02.2017 13:00 Swindon – Oxford 1 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2017 20:45 Milton Keynes Dons – Oldham 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 16:00 Bristol Rovers – Bradford 1 – 1
11.02.2017 16:00 Bury – Swindon 1 – 0
11.02.2017 16:00 Fleetwood – Rochdale 0 – 0
11.02.2017 16:00 Gillingham – Port Vale 1 – 1
11.02.2017 16:00 Millwall – Southend 1 – 0
11.02.2017 16:00 Oldham – Coventry 3 – 2
11.02.2017 16:00 Oxford – Milton Keynes Dons 1 – 0
11.02.2017 16:00 Peterborough – Sheffield United 0 – 1
11.02.2017 16:00 Scunthorpe – Shrewsbury 0 – 1
11.02.2017 16:00 Bolton – Walsall 4 – 1
11.02.2017 16:00 AFC Wimbledon – Charlton 1 – 1
11.02.2017 16:00 Northampton – Chesterfield 3 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 20:45 Bristol Rovers – Sheffield United 0 – 0
14.02.2017 20:45 AFC Wimbledon – Coventry 1 – 1
14.02.2017 20:45 Scunthorpe – Walsall 0 – 0
14.02.2017 20:45 Peterborough – Shrewsbury 2 – 1
14.02.2017 20:45 Oxford – Southend 0 – 2
14.02.2017 20:45 Fleetwood – Bradford 2 – 1
14.02.2017 20:45 Oldham – Charlton 1 – 0
14.02.2017 20:45 Northampton – Swindon 2 – 1
14.02.2017 20:45 Millwall – Port Vale 2 – 0
14.02.2017 20:45 Gillingham – Chesterfield 1 – 1
14.02.2017 20:45 Bury – Milton Keynes Dons 0 – 0
14.02.2017 21:00 Bolton – Rochdale 1 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Chesterfield – Bury 1 – 2
18.02.2017 16:00 Walsall – Peterborough 2 – 0
18.02.2017 16:00 Southend – Northampton 2 – 2
18.02.2017 16:00 Shrewsbury – AFC Wimbledon 2 – 1
18.02.2017 16:00 Sheffield United – Scunthorpe 1 – 1
18.02.2017 16:00 Port Vale – Bristol Rovers 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Rochdale – Charlton 3 – 3

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Fleetwood 0 – 1
18.02.2017 16:00 Coventry – Gillingham 2 – 1
18.02.2017 16:00 Bradford – Bolton 2 – 2
18.02.2017 16:05 Swindon – Oldham 0 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Peterborough – Southend 1 – 4

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Millwall – Chesterfield 0 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Charlton – Oxford 0 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Gillingham – AFC Wimbledon 2 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Oldham – Millwall 0 – 0
25.02.2017 16:00 Fleetwood – Northampton 3 – 0
25.02.2017 16:00 Gillingham – Southend 2 – 1
25.02.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Shrewsbury 2 – 1
25.02.2017 16:00 Peterborough – Rochdale 3 – 1
25.02.2017 16:00 Port Vale – Bradford 1 – 2
25.02.2017 16:00 Sheffield United – Bolton 2 – 0
25.02.2017 16:00 Chesterfield – Oxford 0 – 4
25.02.2017 16:00 Charlton – Bury 0 – 1
25.02.2017 16:00 Bristol Rovers – Scunthorpe 1 – 1
25.02.2017 16:00 AFC Wimbledon – Walsall 1 – 0
25.02.2017 16:05 Coventry – Swindon 1 – 3

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Bury – Coventry 2 – 1
28.02.2017 20:45 Millwall – Peterborough 1 – 0
28.02.2017 20:45 Northampton – Oldham 1 – 2
28.02.2017 20:45 Swindon – Gillingham 3 – 1
28.02.2017 20:45 Scunthorpe – AFC Wimbledon 1 – 2
28.02.2017 20:45 Shrewsbury – Charlton 4 – 3
28.02.2017 20:45 Bradford – Milton Keynes Dons 2 – 2
28.02.2017 21:00 Bolton – Bristol Rovers 1 – 1

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Bolton – AFC Wimbledon 1 – 1
04.03.2017 16:00 Bury – Gillingham 1 – 2
04.03.2017 16:00 Millwall – Milton Keynes Dons 2 – 1
04.03.2017 16:00 Northampton – Charlton 2 – 1
04.03.2017 16:00 Rochdale – Sheffield United 3 – 3
04.03.2017 16:00 Scunthorpe – Fleetwood 0 – 2
04.03.2017 16:00 Shrewsbury – Coventry 0 – 0
04.03.2017 16:00 Southend – Port Vale 1 – 1
04.03.2017 16:00 Oxford – Bristol Rovers 0 – 2
04.03.2017 16:00 Swindon – Chesterfield 0 – 1
04.03.2017 16:00 Walsall – Oldham 2 – 0
04.03.2017 16:00 Bradford – Peterborough 1 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Walsall – Chesterfield 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Oxford – Sheffield United 2 – 3

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 21:00 Charlton – Scunthorpe 2 – 1

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Chesterfield – Shrewsbury 1 – 1
11.03.2017 16:00 Coventry – Bradford 0 – 2
11.03.2017 16:00 Fleetwood – Bolton 2 – 4
11.03.2017 16:00 Gillingham – Scunthorpe 3 – 2
11.03.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Rochdale 2 – 2
11.03.2017 16:00 Oldham – Bury 0 – 0
11.03.2017 16:00 Peterborough – Oxford 1 – 2
11.03.2017 16:00 Port Vale – Swindon 3 – 2
11.03.2017 16:00 Charlton – Walsall 1 – 1
11.03.2017 16:00 Bristol Rovers – Southend 2 – 0
11.03.2017 16:00 AFC Wimbledon – Northampton 0 – 1

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 20:45 Charlton – Bradford 1 – 1
14.03.2017 20:45 Walsall – Fleetwood 0 – 1
14.03.2017 20:45 Swindon – Sheffield United 2 – 4
14.03.2017 20:45 Scunthorpe – Rochdale 2 – 1
14.03.2017 20:45 Northampton – Port Vale 2 – 1
14.03.2017 20:45 Gillingham – Bolton 0 – 4
14.03.2017 20:45 Coventry – Southend 0 – 2
14.03.2017 20:45 Chesterfield – Peterborough 3 – 3
14.03.2017 20:45 Bury – Bristol Rovers 3 – 0
14.03.2017 20:45 AFC Wimbledon – Milton Keynes Dons 2 – 0
14.03.2017 20:50 Oldham – Oxford 2 – 1

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 20:45 Port Vale – Shrewsbury 2 – 1
18.03.2017 16:00 Rochdale – Gillingham 4 – 1
18.03.2017 16:00 Southend – Walsall 3 – 2
18.03.2017 16:00 Sheffield United – Charlton 2 – 1
18.03.2017 16:00 Peterborough – Oldham 1 – 1
18.03.2017 16:00 Oxford – Scunthorpe 2 – 1
18.03.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Coventry 1 – 0
18.03.2017 16:00 Millwall – Bury 0 – 0
18.03.2017 16:00 Fleetwood – AFC Wimbledon 0 – 0
18.03.2017 16:00 Bristol Rovers – Chesterfield 2 – 1
18.03.2017 16:00 Bradford – Swindon 2 – 1
18.03.2017 16:00 Bolton – Northampton 2 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Oxford – Bolton 2 – 4

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Rochdale – Millwall 3 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Coventry – Port Vale 2 – 1

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 14:35 Swindon – Millwall 1 – 0
25.03.2017 16:00 Oldham – Sheffield United 1 – 1
25.03.2017 16:00 Northampton – Oxford 0 – 0
25.03.2017 16:00 Gillingham – Peterborough 0 – 1
25.03.2017 16:00 Coventry – Bristol Rovers 1 – 0
25.03.2017 16:00 Chesterfield – Rochdale 1 – 3
25.03.2017 16:00 Shrewsbury – Bolton 0 – 2
25.03.2017 16:00 Bury – Fleetwood 0 – 0
25.03.2017 16:00 AFC Wimbledon – Southend 0 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:05 Port Vale – Milton Keynes Dons 0 – 0

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 13:30 Scunthorpe – Bradford 3 – 2

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Sheffield United – Millwall 2 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 AFC Wimbledon – Rochdale 3 – 1

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Oxford – Bury 5 – 1
01.04.2017 16:00 Fleetwood – Swindon 0 – 1
01.04.2017 16:00 Millwall – Scunthorpe 3 – 1
01.04.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Gillingham 3 – 2
01.04.2017 16:00 Rochdale – Northampton 1 – 1
01.04.2017 16:00 Port Vale – AFC Wimbledon 2 – 0
01.04.2017 16:00 Southend – Oldham 3 – 0
01.04.2017 16:00 Peterborough – Charlton 2 – 0
01.04.2017 16:00 Bristol Rovers – Shrewsbury 2 – 0
01.04.2017 16:00 Bradford – Walsall 1 – 0
01.04.2017 16:00 Bolton – Chesterfield 0 – 0

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Rochdale – Port Vale 3 – 0

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Charlton – Milton Keynes Dons 0 – 2

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Shrewsbury – Millwall 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 20:45 Southend – Bolton 0 – 1

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 20:45 Oxford – Fleetwood 1 – 3

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 21:00 Sheffield United – Coventry 2 – 0

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Walsall – Oxford 1 – 1
08.04.2017 16:00 Swindon – Milton Keynes Dons 1 – 1
08.04.2017 16:00 Shrewsbury – Rochdale 1 – 0
08.04.2017 16:00 Scunthorpe – Bolton 1 – 0
08.04.2017 16:00 Oldham – Fleetwood 2 – 0
08.04.2017 16:00 Northampton – Sheffield United 1 – 2
08.04.2017 16:00 Gillingham – Millwall 1 – 1
08.04.2017 16:00 Coventry – Peterborough 1 – 0
08.04.2017 16:00 Chesterfield – Port Vale 1 – 0
08.04.2017 16:00 Charlton – Southend 2 – 1
08.04.2017 16:00 Bury – Bradford 0 – 2
08.04.2017 16:00 AFC Wimbledon – Bristol Rovers 0 – 1

43. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 20:45 Bury – Rochdale 0 – 1
14.04.2017 16:00 Peterborough – Fleetwood 1 – 2
14.04.2017 16:00 Port Vale – Sheffield United 0 – 3
14.04.2017 16:00 Shrewsbury – Walsall 1 – 1
14.04.2017 16:00 Swindon – AFC Wimbledon 0 – 0
14.04.2017 16:00 Milton Keynes Dons – Scunthorpe 0 – 1
14.04.2017 16:00 Millwall – Northampton 3 – 0
14.04.2017 16:00 Gillingham – Bristol Rovers 3 – 1
14.04.2017 16:00 Chesterfield – Southend 0 – 4
14.04.2017 16:00 Bradford – Oxford 1 – 0
14.04.2017 16:05 Coventry – Charlton 1 – 1
15.04.2017 13:30 Oldham – Bolton 1 – 0

44. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 13:20 Sheffield United – Bradford 3 – 0
17.04.2017 16:00 Scunthorpe – Chesterfield 3 – 1
17.04.2017 16:00 Charlton – Gillingham 3 – 0
17.04.2017 16:00 Southend – Milton Keynes Dons 1 – 2
17.04.2017 16:00 Walsall – Swindon 1 – 0
17.04.2017 16:00 Rochdale – Coventry 2 – 0
17.04.2017 16:00 Oxford – Port Vale 2 – 0
17.04.2017 16:00 Northampton – Shrewsbury 1 – 1
17.04.2017 16:00 Fleetwood – Millwall 1 – 0
17.04.2017 16:00 Bristol Rovers – Oldham 1 – 0
17.04.2017 16:00 AFC Wimbledon – Peterborough 0 – 0
18.04.2017 21:00 Bolton – Bury 0 – 0

45. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Port Vale – Bolton 0 – 2
22.04.2017 16:00 Shrewsbury – Southend 1 – 0
22.04.2017 16:00 Swindon – Scunthorpe 1 – 2
22.04.2017 16:00 Peterborough – Bristol Rovers 4 – 2
22.04.2017 16:00 Oldham – Rochdale 1 – 1
22.04.2017 16:00 Millwall – Oxford 0 – 3
22.04.2017 16:00 Gillingham – Fleetwood 2 – 3
22.04.2017 16:00 Coventry – Walsall 1 – 0
22.04.2017 16:00 Chesterfield – Charlton 1 – 2
22.04.2017 16:05 Milton Keynes Dons – Sheffield United 0 – 3
22.04.2017 16:05 Bury – Northampton 3 – 0
22.04.2017 16:05 Bradford – AFC Wimbledon 3 – 0

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.04.2017 20:45 Walsall – Port Vale 0 – 1

46. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 13:00 Scunthorpe – Coventry 3 – 1
30.04.2017 13:00 Sheffield United – Chesterfield 3 – 2
30.04.2017 13:00 Southend – Bury 1 – 0
30.04.2017 13:00 Walsall – Milton Keynes Dons 1 – 4
30.04.2017 13:00 Rochdale – Bradford 1 – 1
30.04.2017 13:00 Oxford – Shrewsbury 2 – 0
30.04.2017 13:00 Northampton – Gillingham 0 – 0
30.04.2017 13:00 Charlton – Swindon 3 – 0
30.04.2017 13:00 Bristol Rovers – Millwall 3 – 4
30.04.2017 13:00 Bolton – Peterborough 3 – 0
30.04.2017 13:00 AFC Wimbledon – Oldham 0 – 0
30.04.2017 13:00 Fleetwood – Port Vale 0 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Walsall
Milton Keynes Dons
1 – 4
30. april 13:00
Færdig
AFC Wimbledon
Oldham
0 – 0
30. april 13:00
Færdig
Bolton
Peterborough
3 – 0
30. april 13:00
Færdig
Bristol Rovers
Millwall
3 – 4
30. april 13:00
Færdig
Charlton
Swindon
3 – 0
30. april 13:00
Færdig
Fleetwood
Port Vale
0 – 0
30. april 13:00
Færdig
Northampton
Gillingham
0 – 0
30. april 13:00
Færdig
Oxford
Shrewsbury
2 – 0
30. april 13:00
Færdig
Rochdale
Bradford
1 – 1
30. april 13:00
Færdig
Scunthorpe
Coventry
3 – 1
30. april 13:00
Færdig
Sheffield United
Chesterfield
3 – 2
30. april 13:00
Færdig
Southend
Bury
1 – 0
30. april 13:00
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i England