LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
25/3-2017 18:08
England
League 2 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Doncaster 38 23 9 6 75 - 44 78
2. Plymouth 38 22 6 10 58 - 40 72
3. Portsmouth 39 20 8 11 61 - 35 68
4. Stevenage 39 19 5 15 64 - 52 62
5. Blackpool 39 15 15 9 61 - 40 60
6. Luton 39 15 15 9 56 - 37 60
7. Exeter 39 17 8 14 63 - 47 59
8. Carlisle 39 15 14 10 56 - 58 59
9. Mansfield 39 15 13 11 48 - 43 58
10. Colchester 39 16 9 14 55 - 51 57
11. Wycombe 39 15 10 14 47 - 47 55
12. Cambridge United 38 15 9 14 48 - 42 54
13. Grimsby 39 14 10 15 46 - 48 52
14. Barnet 39 12 15 12 50 - 53 51
15. Accrington 38 12 13 13 48 - 49 49
16. Crewe 39 12 12 15 45 - 54 48
17. Crawley 39 13 9 17 47 - 60 48
18. Yeovil 39 10 16 13 42 - 51 46
19. Morecambe 39 13 7 19 46 - 61 46
20. Notts Co. 39 13 7 19 43 - 65 46
21. Hartlepool 39 10 11 18 49 - 65 41
22. Cheltenham 39 9 12 18 39 - 55 39
23. Newport 39 7 12 20 43 - 64 33
24. Leyton Orient 39 9 5 25 41 - 70 32
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
466 53,04 1231 2,64 179 (38,4 %) 125 (26,8 %) 162 (34,8 %)
Opdateret:
25/3-2017 18:08
England
League 2 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Doncaster 19 13 6 0 38 - 17 45
2. Plymouth 20 11 3 6 33 - 26 36
3. Portsmouth 19 11 3 5 36 - 15 36
4. Stevenage 19 10 1 8 41 - 28 31
5. Blackpool 19 8 8 3 33 - 20 32
6. Luton 19 8 6 5 30 - 22 30
7. Exeter 19 6 5 8 29 - 23 23
8. Carlisle 20 9 6 5 30 - 30 33
9. Mansfield 20 9 6 5 29 - 17 33
10. Colchester 19 12 2 5 36 - 26 38
11. Wycombe 19 9 5 5 23 - 16 32
12. Cambridge United 20 6 5 9 24 - 26 23
13. Grimsby 19 7 5 7 24 - 22 26
14. Barnet 20 5 9 6 24 - 27 24
15. Accrington 19 7 7 5 29 - 23 28
16. Crewe 19 6 6 7 25 - 21 24
17. Crawley 19 8 4 7 23 - 23 28
18. Yeovil 20 7 7 6 21 - 21 28
19. Morecambe 20 6 1 13 21 - 35 19
20. Notts Co. 20 5 7 8 20 - 26 22
21. Hartlepool 19 6 7 6 25 - 24 25
22. Cheltenham 20 5 7 8 21 - 23 22
23. Newport 19 2 8 9 21 - 34 14
24. Leyton Orient 20 3 1 16 16 - 34 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
466 53,04 1231 2,64 179 (38,4 %) 125 (26,8 %) 162 (34,8 %)
Opdateret:
25/3-2017 18:08
England
League 2 (46 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Doncaster 19 10 3 6 37 - 27 33
2. Plymouth 18 11 3 4 25 - 14 36
3. Portsmouth 20 9 5 6 25 - 20 32
4. Stevenage 20 9 4 7 23 - 24 31
5. Blackpool 20 7 7 6 28 - 20 28
6. Luton 20 7 9 4 26 - 15 30
7. Exeter 20 11 3 6 34 - 24 36
8. Carlisle 19 6 8 5 26 - 28 26
9. Mansfield 19 6 7 6 19 - 26 25
10. Colchester 20 4 7 9 19 - 25 19
11. Wycombe 20 6 5 9 24 - 31 23
12. Cambridge United 18 9 4 5 24 - 16 31
13. Grimsby 20 7 5 8 22 - 26 26
14. Barnet 19 7 6 6 26 - 26 27
15. Accrington 19 5 6 8 19 - 26 21
16. Crewe 20 6 6 8 20 - 33 24
17. Crawley 20 5 5 10 24 - 37 20
18. Yeovil 19 3 9 7 21 - 30 18
19. Morecambe 19 7 6 6 25 - 26 27
20. Notts Co. 19 8 0 11 23 - 39 24
21. Hartlepool 20 4 4 12 24 - 41 16
22. Cheltenham 19 4 5 10 18 - 32 17
23. Newport 20 5 4 11 22 - 30 19
24. Leyton Orient 19 6 4 9 25 - 36 22
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
466 53,04 1231 2,64 179 (38,4 %) 125 (26,8 %) 162 (34,8 %)
Opdateret:
25/3-2017 18:08
England
League 2 (46 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Doncaster 11 3 1,97 1,16
2. Plymouth 13 7 1,53 1,05
3. Portsmouth 17 9 1,56 0,90
4. Stevenage 10 9 1,64 1,33
5. Blackpool 12 11 1,56 1,03
6. Luton 11 7 1,44 0,95
7. Exeter 13 12 1,62 1,21
8. Carlisle 6 8 1,44 1,49
9. Mansfield 14 15 1,23 1,10
10. Colchester 10 10 1,41 1,31
11. Wycombe 12 10 1,21 1,21
12. Cambridge United 10 12 1,26 1,11
13. Grimsby 15 14 1,18 1,23
14. Barnet 11 8 1,28 1,36
15. Accrington 8 10 1,26 1,29
16. Crewe 12 12 1,15 1,38
17. Crawley 11 8 1,21 1,54
18. Yeovil 11 14 1,08 1,31
19. Morecambe 8 12 1,18 1,56
20. Notts Co. 8 15 1,10 1,67
21. Hartlepool 8 10 1,26 1,67
22. Cheltenham 9 12 1,00 1,41
23. Newport 9 11 1,10 1,64
24. Leyton Orient 5 15 1,05 1,79
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
466 53,04 1231 2,64 179 (38,4 %) 125 (26,8 %) 162 (34,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
25/3-2017 18:08
England
League 2 (46 runder)
Mål    Spiller Klub
23    John Akinde Barnet
23    John Marquis Doncaster
20    Matt Godden Stevenage
19    Omar Bogle Grimsby
19    Danny Hylton Luton
18    James Collins Crawley
14    Charlie Wyke Carlisle
14    David Wheeler Exeter
13    Chris Porter Colchester
13    Ollie Watkins Exeter
13    Padraig Amond Hartlepool
13    Jonathan Stead Notts Co.
12    Luke Berry Cambridge United
12    Kurtis Guthrie Colchester
12    Tommy Rowe Doncaster
12    Graham Carey Plymouth
11    Billy Kee Accrington
11    Kyle Vassell Blackpool
11    Adebayo Akinfenwa Wycombe
10    Brad Potts Blackpool
10    Jason Kennedy Carlisle
10    Billy Waters Cheltenham
10    Brennan Dickenson Colchester
10    Reuben Reid Exeter
10    Cameron McGeehan Luton
10    Matthew Green Mansfield
9    Chris Dagnall Crewe
9    James Coppinger Doncaster
9    Andrew Williams Doncaster
9    Nathan Thomas Hartlepool
9    Lewis Alessandra Hartlepool
9    Jake Jervis Plymouth
9    Scott Kashket Wycombe
8    James Jones Crewe
8    Paul McCallum Leyton Orient
8    Gavin Massey Leyton Orient
8    Jonathan Forte Notts Co.
8    Kal Naismith Portsmouth
8    Gary Roberts Portsmouth
8    Conor Chaplin Portsmouth
8    Ben Kennedy Stevenage
7    Matthew Pearson Accrington
7    Shay McCartan Accrington
7    Mark Cullen Blackpool
7    Jabo Ibehre Carlisle
7    Danny Wright Cheltenham
7    George Cooper Crewe
7    Alex Kiwomya Crewe
7    Liam Mandeville Doncaster
7    Danny Rose Mansfield
7    Carl Baker Portsmouth
7    Francois Zoko Yeovil
6    Romuald Boco Accrington
6    Uche Ikpeazu Cambridge United
6    Jimmy Smith Crawley
6    Oliver Palmer Luton
6    Benjamin Whiteman Mansfield
6    Kevin Ellison Morecambe
6    Paul Mullin Morecambe
6    Sean Rigg Newport
6    Rhys Healey Newport
6    Sonny Bradley Plymouth
5    Sean McConville Accrington
5    Leon Legge Cambridge United
5    Piero Mingoia Cambridge United
5    Medy Elito Cambridge United
5    Sammie Szmodics Colchester
5    Enzio Boldewijn Crawley
5    Ryan Lowe Crewe
5    Lee Holmes Exeter
5    Chris Clements Grimsby
5    Isaac Vassel Luton
5    Jack Marriott Luton
5    Luke Gambin Luton
5    Shaquile Coulthirst Mansfield
5    Cole Stockton Morecambe
5    Michael Rose Morecambe
5    Tom Barkhuizen Morecambe
5    Ryan Bird Newport
5    Josh Sheehan Newport
5    Craig Tanner Plymouth
5    Kyle Bennett Portsmouth
5    Daniel Rose Portsmouth
5    Tom Pett Stevenage
5    Otis Khan Yeovil
4    Bira Dembele Barnet
4    Curtis Weston Barnet
4    Nathan Delfouneso Blackpool
4    Kelvin Mellor Blackpool
4    Bright Osayi-Samuel Blackpool
4    Colin Daniel Blackpool
4    Shaun Miller Carlisle
4    Reggie Lambe Carlisle
4    Danny Grainger Carlisle
4    Mathieu Baudry Doncaster
4    Jake Taylor Exeter
4    Joel Grant Exeter
4    Ryan Harley Exeter
4    Adi Yussuf Grimsby
4    Patrick Hoban Mansfield
4    Lee Molyneux Morecambe
4    Jonathan Parkin Newport
4    Jorge Grant Notts Co.
4    Jordan Slew Plymouth
4    Christian Burgess Portsmouth
4    Jobi McAnuff Stevenage
4    Steven Schumacher Stevenage
4    Luke Wilkinson Stevenage
4    Matthew Bloomfield Wycombe
4    Paris Cowan-Hall Wycombe
4    Ryan Hedges Yeovil
4    Tom Eaves Yeovil
3    Mauro Vilhete Barnet
3    Jamille Matt Blackpool
3    Armand Gnanduillet Blackpool
3    George Maris Cambridge United
3    Harry Pell Cheltenham
3    Daniel O'Shaughnessy Cheltenham
3    Craig Slater Colchester
3    Tom Eastman Colchester
3    Mark Connolly Crawley
3    Joe McNerney Crawley
3    Joshua Yorwerth Crawley
3    Jordan Bowery Crewe
3    Callum Cooke Crewe
3    Andrew Butler Doncaster
3    Matty Blair Doncaster
3    Liam McAlinden Exeter
3    Sam Jones Grimsby
3    Calum Dyson Grimsby
3    Billy Paynter Hartlepool
3    Nicky Featherstone Hartlepool
3    Josh Koroma Leyton Orient
3    Liam Kelly Leyton Orient
3    Jay Simpson Leyton Orient
3    Jordan Cook Luton
3    Peter Murphy Morecambe
3    Dan Butler Newport
3    Joss Labadie Newport
3    Adam Campbell Notts Co.
3    Richard Duffy Notts Co.
3    Matthew Kennedy Plymouth
3    Michael Smith Portsmouth
3    Fraser Franks Stevenage
3    Jack King Stevenage
3    Tyler Walker Stevenage
3    Paul Hayes Wycombe
3    Matthew Dolan Yeovil
3    Alex Lacey Yeovil
3    Darren Ward Yeovil
2    Terry Gornell Accrington
2    Omar Beckles Accrington
2    Alex Nicholls Barnet
2    Ricardo Santos Barnet
2    Jordan Flores Blackpool
2    Tom Aldred Blackpool
2    Greg Taylor Cambridge United
2    Mark Roberts Cambridge United
2    Harrison Dunk Cambridge United
2    Barry Corr Cambridge United
2    Michael Raynes Carlisle
2    Shaun Brisley Carlisle
2    Nicky Adams Carlisle
2    Jamie Proctor Carlisle
2    James Dayton Cheltenham
2    Rob Dickie Cheltenham
2    Kyle Wootton Cheltenham
2    Tariqe Fosu Colchester
2    Denny Johnstone Colchester
2    Jordan Roberts Crawley
2    Jordan Moore-Taylor Exeter
2    Troy Brown Exeter
2    Tom Bolarinwa Grimsby
2    Scott Vernon Grimsby
2    Dominic Vose Grimsby
2    Michael Woods Hartlepool
2    Carl Magnay Hartlepool
2    Sandro Semedo Leyton Orient
2    Glen Rea Luton
2    Alan Sheehan Luton
2    Krystian Pearce Mansfield
2    Yoann Arquin Mansfield
2    Rhys Bennett Mansfield
2    Rhys Turner Morecambe
2    Aaron Wildig Morecambe
2    Ryan Edwards Morecambe
2    Jack Dunn Morecambe
2    Antony Evans Morecambe
2    Andrew Fleming Morecambe
2    Aaron Williams Newport
2    Alex Samuel Newport
2    Mitchell Rose Newport
2    Aaron Collins Notts Co.
2    Shola Ameobi Notts Co.
2    Antoni Sarcevic Plymouth
2    James Spencer Plymouth
2    Oscar Threlkeld Plymouth
2    Nauris Bulvitis Plymouth
2    Paul Arnold Garita Plymouth
2    Yann Songo'o Plymouth
2    Ryan Donaldson Plymouth
2    Curtis Main Portsmouth
2    Gareth Evans Portsmouth
2    Eoin Doyle Portsmouth
2    Charlie Lee Stevenage
2    Myles Weston Wycombe
2    Aaron Pierre Wycombe
2    Sam Wood Wycombe
2    Sido Jombati Wycombe
2    Matt Butcher Yeovil
2    Ben Whitfield Yeovil
2    Kevin Dawson Yeovil
2    Nathan Smith Yeovil
1    Janoi Donacien Accrington
1    Arron Davies Accrington
1    Patrick Lacey Accrington
1    Sean Clare Accrington
1    Jonathan Edwards Accrington
1    Harvey Rodgers Accrington
1    Noor Husin Accrington
1    Shaun Batt Barnet
1    Charlie Clough Barnet
1    Tom Champion Barnet
1    Michael Nelson Barnet
1    Jamal Campbell-Ryce Barnet
1    Ryan Watson Barnet
1    Simon Akinola Barnet
1    Andy Taylor Blackpool
1    Jack Payne Blackpool
1    Michael Cain Blackpool
1    Sanmi Odelusi Blackpool
1    Max Clark Cambridge United
1    Conor Newton Cambridge United
1    James Dunne Cambridge United
1    Gerry McDonagh Cambridge United
1    Luke Joyce Carlisle
1    Gary Liddle Carlisle
1    John O'Sullivan Carlisle
1    Jack Barthram Cheltenham
1    Diego De Girolamo Cheltenham
1    Carl Winchester Cheltenham
1    Jack Munns Cheltenham
1    Asa Hall Cheltenham
1    Dan Holman Cheltenham
1    Emmanuel Onariase Cheltenham
1    William Boyle Cheltenham
1    Aaron Downes Cheltenham
1    Tin Plavotic Cheltenham
1    Diaz Wright Colchester
1    Owen Garvan Colchester
1    Drey Wright Colchester
1    George Elokobi Colchester
1    Rhys Murphy Crawley
1    Josh Payne Crawley
1    Dean Cox Crawley
1    Aliu Djalo Kaby Crawley
1    Danny Hollands Crewe
1    Harry Davis Crewe
1    George Ray Crewe
1    Oliver Turton Crewe
1    Conor Grant Doncaster
1    Jordan Houghton Doncaster
1    Alfie May Doncaster
1    Lloyd James Exeter
1    Robbie Simpson Exeter
1    Ashley Chambers Grimsby
1    Danny Collins Grimsby
1    Craig Disley Grimsby
1    Shaun Pearson Grimsby
1    Andrew Boyce Grimsby
1    Akwasi Asante Grimsby
1    James Berrett Grimsby
1    Luke Summerfield Grimsby
1    Kayden Jackson Grimsby
1    Ben Davies Grimsby
1    Nicky Deverdics Hartlepool
1    Aristote Nsiala Hartlepool
1    Scott Harrison Hartlepool
1    Brad Walker Hartlepool
1    Josh Laurent Hartlepool
1    Matthew Bates Hartlepool
1    Rhys Oates Hartlepool
1    Callum Kennedy Leyton Orient
1    Teddy Mezague Leyton Orient
1    Steven Alzate Leyton Orient
1    Sam Dalby Leyton Orient
1    Harry Cornick Leyton Orient
1    Nicky Hunt Leyton Orient
1    Tom Parkes Leyton Orient
1    Rowan Liburd Leyton Orient
1    Stephen O'Donnell Luton
1    Jake Gray Luton
1    Alex Gilliead Luton
1    Jonathan Smith Luton
1    Scott Cuthbert Luton
1    Pelly Ruddock Luton
1    Hayden White Mansfield
1    Kevan Hurst Mansfield
1    Alex MacDonald Mansfield
1    Darius Henderson Mansfield
1    Ben Tozer Newport
1    Mark Randall Newport
1    Jack Compton Newport
1    Jennison Myrie-Williams Newport
1    Jazzi Barnum-Bobb Newport
1    Jaanai Gordon-Hutton Newport
1    Jamie Turley Newport
1    Thierry Gerard Audel Notts Co.
1    Louis Laing Notts Co.
1    Vadaine Oliver Notts Co.
1    Elliott Hewitt Notts Co.
1    Matt Tootle Notts Co.
1    Tahvon Campbell Notts Co.
1    Alex Rodman Notts Co.
1    Michael O'Connor Notts Co.
1    Connor Smith Plymouth
1    Jakub Sokolik Plymouth
1    Ryan Taylor Plymouth
1    Nathan Blissett Plymouth
1    David Goodwillie Plymouth
1    Michael Doyle Portsmouth
1    Enda Stevens Portsmouth
1    Matthew Clarke Portsmouth
1    Amine Linganzi Portsmouth
1    Jack Whatmough Portsmouth
1    Noel Hunt Portsmouth
1    Milan Lalkovic Portsmouth
1    Connor Hunte Stevenage
1    Michael Tonge Stevenage
1    Dean Wells Stevenage
1    Dale Gorman Stevenage
1    Harry McKirdy Stevenage
1    Gary Thompson Wycombe
1    Luke O'Nien Wycombe
1    Alexander Louis Jakubiak Wycombe
1    Dayle Southwell Wycombe
1    Anthony Stewart Wycombe
1    Joe Jacobson Wycombe
1    Dominic Gape Wycombe
1    Shayon Harrison Yeovil
1    Bevis Mugabi Yeovil
1    Liam Shephard Yeovil
1    Jean-Louis Akpa-Akpro Yeovil
Vis hele listen
Opdateret:
25/3-2017 18:08
England
League 2 (46 runder)
Assists    Spiller Klub
15    Nicky Adams Carlisle
13    Graham Carey Plymouth
12    Sean McConville Accrington
11    James Coppinger Doncaster
8    Tommy Rowe Doncaster
8    Lewis Alessandra Hartlepool
8    Joe Jacobson Wycombe
7    George Cooper Crewe
7    Jack Stacey Exeter
6    Brad Potts Blackpool
6    Harrison Dunk Cambridge United
6    Piero Mingoia Cambridge United
6    Brennan Dickenson Colchester
6    Matty Blair Doncaster
6    Ollie Watkins Exeter
6    Gareth Evans Portsmouth
6    Kal Naismith Portsmouth
6    Carl Baker Portsmouth
6    Ben Kennedy Stevenage
5    Danny Grainger Carlisle
5    Jordan Bowery Crewe
5    Jake Jervis Plymouth
5    Matt Godden Stevenage
5    Matthew Dolan Yeovil
4    Curtis Weston Barnet
4    Kyle Vassell Blackpool
4    Colin Daniel Blackpool
4    Jack Payne Blackpool
4    Uche Ikpeazu Cambridge United
4    Billy Waters Cheltenham
4    Richard Brindley Colchester
4    Jimmy Smith Crawley
4    Alex Kiwomya Crewe
4    David Wheeler Exeter
4    Adi Yussuf Grimsby
4    Tom Bolarinwa Grimsby
4    Omar Bogle Grimsby
4    Padraig Amond Hartlepool
4    Danny Hylton Luton
4    Pelly Ruddock Luton
4    Shaquile Coulthirst Mansfield
4    Michael Rose Morecambe
4    Josh Sheehan Newport
4    Matt Tootle Notts Co.
4    Carl Dickinson Notts Co.
4    Gary Roberts Portsmouth
4    Enda Stevens Portsmouth
4    Paul Hayes Wycombe
4    Ben Whitfield Yeovil
3    Jordan Clark Accrington
3    Matthew Pearson Accrington
3    Michael Nelson Barnet
3    Andy Taylor Blackpool
3    Luke Berry Cambridge United
3    Shaun Miller Carlisle
3    Tom Miller Carlisle
3    Owen Garvan Colchester
3    Chris Porter Colchester
3    Billy Clifford Crawley
3    Lewis Young Crawley
3    Enzio Boldewijn Crawley
3    Dean Cox Crawley
3    Callum Cooke Crewe
3    Chris Dagnall Crewe
3    Ryan Lowe Crewe
3    Liam Mandeville Doncaster
3    Gary McSheffrey Doncaster
3    Lee Holmes Exeter
3    Jake Taylor Exeter
3    Robbie Simpson Exeter
3    Reuben Reid Exeter
3    Rhys Oates Hartlepool
3    Gavin Massey Leyton Orient
3    Paul McCallum Leyton Orient
3    Sam Dalby Leyton Orient
3    Jack Marriott Luton
3    Luke Gambin Luton
3    Oliver Palmer Luton
3    Matthew Green Mansfield
3    Kevin Ellison Morecambe
3    Sean Rigg Newport
3    Dan Butler Newport
3    David Fox Plymouth
3    Craig Tanner Plymouth
3    Conor Chaplin Portsmouth
3    Luke Wilkinson Stevenage
3    Jack King Stevenage
3    Jobi McAnuff Stevenage
3    Adebayo Akinfenwa Wycombe
3    Otis Khan Yeovil
3    Jean-Louis Akpa-Akpro Yeovil
2    Scott Brown Accrington
2    Elliot Johnson Barnet
2    John Akinde Barnet
2    Jamal Campbell-Ryce Barnet
2    Nana Kyei Barnet
2    Mauro Vilhete Barnet
2    Danny Pugh Blackpool
2    Nathan Delfouneso Blackpool
2    Tom Aldred Blackpool
2    Kelvin Mellor Blackpool
2    John O'Sullivan Carlisle
2    Macauley Gillesphey Carlisle
2    James Dayton Cheltenham
2    Jack Munns Cheltenham
2    James Rowe Cheltenham
2    Daniel O'Shaughnessy Cheltenham
2    Carl Winchester Cheltenham
2    Craig Slater Colchester
2    Drey Wright Colchester
2    Denny Johnstone Colchester
2    Sammie Szmodics Colchester
2    Tariqe Fosu Colchester
2    James Collins Crawley
2    Andre Blackman Crawley
2    Josh Payne Crawley
2    James Jones Crewe
2    Zoumana Bakayogo Crewe
2    John Marquis Doncaster
2    Andrew Butler Doncaster
2    Andrew Williams Doncaster
2    Conor Grant Doncaster
2    Ryan Harley Exeter
2    Craig Woodman Exeter
2    Lloyd James Exeter
2    Liam McAlinden Exeter
2    Ashley Chambers Grimsby
2    Danny Andrew Grimsby
2    Dominic Vose Grimsby
2    Nicky Featherstone Hartlepool
2    Michael Woods Hartlepool
2    Sandro Semedo Leyton Orient
2    Isaac Vassel Luton
2    Cameron McGeehan Luton
2    Jordan Cook Luton
2    Jake Gray Luton
2    Alan Sheehan Luton
2    James Justin Luton
2    Joel Byrom Mansfield
2    Malvind Benning Mansfield
2    Alex MacDonald Mansfield
2    Benjamin Whiteman Mansfield
2    Aaron Wildig Morecambe
2    Rhys Healey Newport
2    Ryan Bird Newport
2    Marlon Jackson Newport
2    Jazzi Barnum-Bobb Newport
2    Mark Randall Newport
2    Jonathan Stead Notts Co.
2    Mark Yeates Notts Co.
2    Adam Campbell Notts Co.
2    Jorge Grant Notts Co.
2    Richard Duffy Notts Co.
2    Michael O'Connor Notts Co.
2    Ryan Taylor Plymouth
2    Matthew Kennedy Plymouth
2    Connor Smith Plymouth
2    Paul Arnold Garita Plymouth
2    Oscar Threlkeld Plymouth
2    Ryan Donaldson Plymouth
2    Noel Hunt Portsmouth
2    Kyle Bennett Portsmouth
2    Michael Doyle Portsmouth
2    Steven Schumacher Stevenage
2    Dale Gorman Stevenage
2    Henry Cowans Stevenage
2    Andrew Fox Stevenage
2    Michael Tonge Stevenage
2    Paris Cowan-Hall Wycombe
2    Gary Thompson Wycombe
2    Michael Harriman Wycombe
2    Anthony Stewart Wycombe
2    Ryan Hedges Yeovil
1    Chris Eagles Accrington
1    Steven Hewitt Accrington
1    Janoi Donacien Accrington
1    Seamus Conneelly Accrington
1    Gary Taylor-Fletcher Accrington
1    Romuald Boco Accrington
1    Billy Kee Accrington
1    Shay McCartan Accrington
1    Jack Taylor Barnet
1    Ruben Bover Barnet
1    Justin Amaluzor Barnet
1    Sam Muggleton Barnet
1    Ryan Watson Barnet
1    Charlie Clough Barnet
1    Alex Nicholls Barnet
1    Jim McAlister Blackpool
1    Mark Cullen Blackpool
1    Armand Gnanduillet Blackpool
1    Bright Osayi-Samuel Blackpool
1    Max Clark Cambridge United
1    Conor Newton Cambridge United
1    James Dunne Cambridge United
1    Leon Legge Cambridge United
1    Adam McGurk Cambridge United
1    Medy Elito Cambridge United
1    George Maris Cambridge United
1    Mark Roberts Cambridge United
1    Luke Joyce Carlisle
1    Jamie Proctor Carlisle
1    Reggie Lambe Carlisle
1    Michael Raynes Carlisle
1    Joe Mckee Carlisle
1    Charlie Wyke Carlisle
1    Gary Liddle Carlisle
1    Kyle Wootton Cheltenham
1    Asa Hall Cheltenham
1    Harry Pell Cheltenham
1    Aaron Downes Cheltenham
1    Liam Davis Cheltenham
1    James Jennings Cheltenham
1    Kyle Storer Cheltenham
1    Jordan Cranston Cheltenham
1    Rob Dickie Cheltenham
1    Dan Holman Cheltenham
1    Tom Eastman Colchester
1    Tom Lapslie Colchester
1    Kane Vincent-Young Colchester
1    Kurtis Guthrie Colchester
1    Sean Murray Colchester
1    Lewis Kinsella Colchester
1    Jordan Roberts Crawley
1    Joe McNerney Crawley
1    Ryan Wintle Crewe
1    Callum Ainley Crewe
1    Oliver Turton Crewe
1    Niall Mason Doncaster
1    Mathieu Baudry Doncaster
1    Alfie May Doncaster
1    Riccardo Calder Doncaster
1    Troy Brown Exeter
1    Jordan Moore-Taylor Exeter
1    Luke Croll Exeter
1    Jamey Osborne Grimsby
1    Craig Disley Grimsby
1    Luke Summerfield Grimsby
1    Chris Clements Grimsby
1    Ben Davies Grimsby
1    Kayden Jackson Grimsby
1    Shaun Pearson Grimsby
1    Calum Dyson Grimsby
1    Danny Collins Grimsby
1    James Berrett Grimsby
1    Nathan Thomas Hartlepool
1    Lewis Hawkins Hartlepool
1    Sean Kavanagh Hartlepool
1    Jordan Richards Hartlepool
1    Trevor Carson Hartlepool
1    Andrew Nelson Hartlepool
1    Michael Collins Leyton Orient
1    Callum Kennedy Leyton Orient
1    Josh Koroma Leyton Orient
1    Nigel Atangana Leyton Orient
1    Alan Dunne Leyton Orient
1    Harry Cornick Leyton Orient
1    Sam Sargeant Leyton Orient
1    Jonathan Smith Luton
1    Daniel Potts Luton
1    Alex Gilliead Luton
1    Oliver Lee Luton
1    Jake Kean Mansfield
1    James Baxendale Mansfield
1    Adam Chapman Mansfield
1    C.J. Hamilton Mansfield
1    Yoann Arquin Mansfield
1    Rhys Bennett Mansfield
1    Lee Collins Mansfield
1    Patrick Hoban Mansfield
1    Kevan Hurst Mansfield
1    Cole Stockton Morecambe
1    Ryan Edwards Morecambe
1    Liam Wakefield Morecambe
1    Alex Kenyon Morecambe
1    Jack Dunn Morecambe
1    Barry Roche Morecambe
1    Lee Molyneux Morecambe
1    Tom Barkhuizen Morecambe
1    Antony Evans Morecambe
1    Reece Grego-Cox Newport
1    Tom Owen-Evans Newport
1    James Bittner Newport
1    David Pipe Newport
1    Craig Reid Newport
1    Josh O'Hanlon Newport
1    Alex Rodman Notts Co.
1    Jonathan Forte Notts Co.
1    Thierry Gerard Audel Notts Co.
1    Vadaine Oliver Notts Co.
1    Marc Bola Notts Co.
1    Louis Laing Notts Co.
1    James Spencer Plymouth
1    Ben Purrington Plymouth
1    Gary Sawyer Plymouth
1    David Goodwillie Plymouth
1    Gary Miller Plymouth
1    Amine Linganzi Portsmouth
1    Milan Lalkovic Portsmouth
1    Eoin Doyle Portsmouth
1    Christian Burgess Portsmouth
1    Fraser Franks Stevenage
1    Tom Pett Stevenage
1    Jamie Jones Stevenage
1    Tyler Walker Stevenage
1    Max Müller Wycombe
1    Dayle Southwell Wycombe
1    Marcus Bean Wycombe
1    Sam Wood Wycombe
1    Luke O'Nien Wycombe
1    Sido Jombati Wycombe
1    Aaron Pierre Wycombe
1    Dominic Gape Wycombe
1    Sam Saunders Wycombe
1    Alex Lawless Yeovil
1    Kevin Dawson Yeovil
1    Tom Eaves Yeovil
1    Nathan Smith Yeovil
1    Omar Sowunmi Yeovil
1    Matt Butcher Yeovil
Opdateret:
25/3-2017 18:08
England
League 2 (46 runder)
Klub Fordeling G R T
Newport974101
Stevenage89291
Wycombe83487
Luton78684
Crawley83184
Carlisle74781
Cheltenham77481
Accrington69877
Morecambe69675
Notts Co.69675
Blackpool66268
Cambridge United64367
Mansfield62567
Plymouth66167
Grimsby64266
Leyton Orient64266
Portsmouth62264
Yeovil63164
Exeter60262
Hartlepool56460
Doncaster59160
Barnet55358
Colchester53154
Crewe36238
Total1618791697
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
25/3-2017 18:08
England
League 2 (46 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Portsmouth 426.693 10.941 314.612 16.559 112.081 5.604
2. Plymouth 260.479 6.855 185.009 9.250 75.470 4.193
3. Luton 258.163 6.620 152.304 8.016 105.859 5.293
4. Grimsby 205.779 5.276 98.054 5.161 107.725 5.386
5. Notts Co. 199.352 5.112 111.907 5.595 87.445 4.602
6. Carlisle 199.022 5.103 103.277 5.164 95.745 5.039
7. Doncaster 196.675 5.176 106.471 5.604 90.204 4.748
8. Leyton Orient 179.534 4.603 90.465 4.523 89.069 4.688
9. Exeter 171.060 4.386 76.237 4.012 94.823 4.741
10. Hartlepool 166.866 4.279 66.598 3.505 100.268 5.013
11. Wycombe 164.130 4.208 71.376 3.757 92.754 4.638
12. Cambridge United 162.497 4.276 92.466 4.623 70.031 3.891
13. Mansfield 162.179 4.158 71.464 3.573 90.715 4.774
14. Colchester 161.525 4.142 71.089 3.742 90.436 4.522
15. Crewe 160.813 4.123 72.186 3.799 88.627 4.431
16. Blackpool 152.452 3.909 63.150 3.324 89.302 4.465
17. Yeovil 146.697 3.761 72.011 3.601 74.686 3.931
18. Stevenage 141.458 3.627 53.624 2.822 87.834 4.392
19. Cheltenham 140.581 3.605 64.528 3.226 76.053 4.003
20. Crawley 135.008 3.462 47.241 2.486 87.767 4.388
21. Newport 131.590 3.374 47.851 2.518 83.739 4.187
22. Barnet 131.419 3.370 42.909 2.145 88.510 4.658
23. Morecambe 115.024 2.949 34.439 1.722 80.585 4.241
24. Accrington 114.000 3.000 32.230 1.696 81.770 4.304
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Accrington – Doncaster 3 – 2
06.08.2016 16:00 Yeovil – Notts Co. 2 – 0
06.08.2016 16:00 Stevenage – Crewe 1 – 2
06.08.2016 16:00 Portsmouth – Carlisle 1 – 1
06.08.2016 16:00 Plymouth – Luton 0 – 3
06.08.2016 16:00 Newport – Mansfield 2 – 3
06.08.2016 16:00 Hartlepool – Colchester 1 – 1
06.08.2016 16:00 Grimsby – Morecambe 2 – 0
06.08.2016 16:00 Crawley – Wycombe 1 – 0
06.08.2016 16:00 Cheltenham – Leyton Orient 1 – 1
06.08.2016 16:00 Cambridge United – Barnet 1 – 1
06.08.2016 16:00 Blackpool – Exeter 2 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 16:00 Luton – Yeovil 1 – 1
13.08.2016 16:00 Mansfield – Cheltenham 1 – 1
13.08.2016 16:00 Morecambe – Blackpool 2 – 1
13.08.2016 16:00 Notts Co. – Stevenage 1 – 1
13.08.2016 16:00 Wycombe – Grimsby 2 – 1
13.08.2016 16:00 Leyton Orient – Newport 0 – 1
13.08.2016 16:00 Exeter – Hartlepool 1 – 2
13.08.2016 16:00 Barnet – Accrington 2 – 0
13.08.2016 16:00 Carlisle – Plymouth 1 – 0
13.08.2016 16:00 Colchester – Cambridge United 2 – 0
13.08.2016 16:00 Crewe – Portsmouth 0 – 0
13.08.2016 16:00 Doncaster – Crawley 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2016 20:45 Wycombe – Accrington 1 – 1
16.08.2016 20:45 Notts Co. – Plymouth 1 – 2
16.08.2016 20:45 Morecambe – Portsmouth 2 – 0
16.08.2016 20:45 Mansfield – Yeovil 1 – 0
16.08.2016 20:45 Luton – Newport 2 – 1
16.08.2016 20:45 Leyton Orient – Stevenage 3 – 0
16.08.2016 20:45 Exeter – Crawley 0 – 1
16.08.2016 20:45 Doncaster – Cambridge United 1 – 0
16.08.2016 20:45 Crewe – Hartlepool 3 – 3
16.08.2016 20:45 Colchester – Grimsby 3 – 2
16.08.2016 20:45 Carlisle – Cheltenham 1 – 1
16.08.2016 21:00 Barnet – Blackpool 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 16:00 Yeovil – Morecambe 0 – 1
20.08.2016 16:00 Stevenage – Luton 2 – 1
20.08.2016 16:00 Portsmouth – Colchester 2 – 0
20.08.2016 16:00 Newport – Crewe 1 – 1
20.08.2016 16:00 Hartlepool – Notts Co. 1 – 2
20.08.2016 16:00 Grimsby – Leyton Orient 1 – 2
20.08.2016 16:00 Crawley – Barnet 1 – 1
20.08.2016 16:00 Cheltenham – Doncaster 0 – 1
20.08.2016 16:00 Cambridge United – Carlisle 2 – 2
20.08.2016 16:00 Blackpool – Wycombe 0 – 0
20.08.2016 16:00 Accrington – Exeter 1 – 2
20.08.2016 16:05 Plymouth – Mansfield 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 16:00 Exeter – Portsmouth 0 – 1
27.08.2016 16:00 Grimsby – Stevenage 5 – 2
27.08.2016 16:00 Hartlepool – Newport 2 – 2
27.08.2016 16:00 Leyton Orient – Mansfield 1 – 2
27.08.2016 16:00 Wycombe – Colchester 0 – 2
27.08.2016 16:00 Doncaster – Yeovil 4 – 1
27.08.2016 16:00 Crawley – Notts Co. 1 – 3
27.08.2016 16:00 Accrington – Morecambe 2 – 3
27.08.2016 16:00 Barnet – Carlisle 0 – 1
27.08.2016 16:00 Blackpool – Plymouth 0 – 1
27.08.2016 16:00 Cambridge United – Luton 0 – 3
27.08.2016 16:00 Cheltenham – Crewe 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 16:00 Yeovil – Blackpool 0 – 3
03.09.2016 16:00 Stevenage – Hartlepool 6 – 1
03.09.2016 16:00 Plymouth – Cheltenham 1 – 0
03.09.2016 16:00 Notts Co. – Grimsby 2 – 2
03.09.2016 16:00 Newport – Barnet 0 – 1
03.09.2016 16:00 Morecambe – Leyton Orient 1 – 2
03.09.2016 16:00 Mansfield – Cambridge United 0 – 0
03.09.2016 16:00 Luton – Wycombe 4 – 1
03.09.2016 16:00 Crewe – Doncaster 2 – 1
03.09.2016 16:00 Colchester – Exeter 2 – 3
03.09.2016 16:00 Carlisle – Accrington 1 – 1
03.09.2016 16:05 Portsmouth – Crawley 3 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Notts Co. – Accrington 0 – 2
10.09.2016 16:00 Plymouth – Cambridge United 2 – 1
10.09.2016 16:00 Portsmouth – Wycombe 4 – 2
10.09.2016 16:00 Stevenage – Crawley 2 – 1
10.09.2016 16:00 Yeovil – Hartlepool 1 – 2
10.09.2016 16:00 Newport – Cheltenham 2 – 2
10.09.2016 16:00 Morecambe – Doncaster 1 – 5
10.09.2016 16:00 Mansfield – Barnet 0 – 1
10.09.2016 16:00 Luton – Grimsby 1 – 2
10.09.2016 16:00 Crewe – Exeter 2 – 0
10.09.2016 16:00 Colchester – Blackpool 3 – 2
10.09.2016 16:00 Carlisle – Leyton Orient 2 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 14:00 Exeter – Plymouth 0 – 2
17.09.2016 16:00 Grimsby – Crewe 0 – 2
17.09.2016 16:00 Hartlepool – Mansfield 0 – 0
17.09.2016 16:00 Leyton Orient – Yeovil 0 – 1
17.09.2016 16:00 Wycombe – Stevenage 1 – 0
17.09.2016 16:00 Doncaster – Newport 2 – 0
17.09.2016 16:00 Crawley – Luton 2 – 0
17.09.2016 16:00 Cheltenham – Notts Co. 2 – 3
17.09.2016 16:00 Cambridge United – Morecambe 1 – 2
17.09.2016 16:00 Blackpool – Carlisle 2 – 2
17.09.2016 16:00 Barnet – Colchester 1 – 1
17.09.2016 16:00 Accrington – Portsmouth 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 13:15 Mansfield – Grimsby 0 – 1
24.09.2016 16:00 Plymouth – Hartlepool 1 – 1
24.09.2016 16:00 Portsmouth – Barnet 5 – 1
24.09.2016 16:00 Stevenage – Exeter 0 – 2
24.09.2016 16:00 Yeovil – Cheltenham 4 – 2
24.09.2016 16:00 Notts Co. – Leyton Orient 3 – 1
24.09.2016 16:00 Newport – Cambridge United 1 – 2
24.09.2016 16:00 Morecambe – Crawley 2 – 3
24.09.2016 16:00 Luton – Doncaster 3 – 1
24.09.2016 16:00 Crewe – Blackpool 1 – 1
24.09.2016 16:00 Colchester – Accrington 1 – 2
24.09.2016 16:00 Carlisle – Wycombe 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.09.2016 20:45 Grimsby – Newport 1 – 0
27.09.2016 20:45 Hartlepool – Luton 1 – 1
27.09.2016 20:45 Leyton Orient – Plymouth 0 – 2
27.09.2016 20:45 Wycombe – Crewe 5 – 1
27.09.2016 20:45 Exeter – Notts Co. 0 – 2
27.09.2016 20:45 Doncaster – Carlisle 2 – 2
27.09.2016 20:45 Crawley – Colchester 1 – 1
27.09.2016 20:45 Cheltenham – Stevenage 0 – 0
27.09.2016 20:45 Cambridge United – Yeovil 1 – 0
27.09.2016 20:45 Blackpool – Portsmouth 3 – 1
27.09.2016 20:45 Accrington – Mansfield 1 – 1
27.09.2016 21:00 Barnet – Morecambe 2 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 16:00 Wycombe – Exeter 1 – 0
01.10.2016 16:00 Portsmouth – Doncaster 1 – 2
01.10.2016 16:00 Plymouth – Yeovil 4 – 1
01.10.2016 16:00 Notts Co. – Morecambe 0 – 0
01.10.2016 16:00 Grimsby – Hartlepool 0 – 3
01.10.2016 16:00 Crewe – Mansfield 1 – 1
01.10.2016 16:00 Crawley – Blackpool 1 – 0
01.10.2016 16:00 Barnet – Leyton Orient 0 – 0
01.10.2016 16:00 Cambridge United – Accrington 2 – 1
01.10.2016 16:00 Carlisle – Colchester 2 – 0
01.10.2016 16:00 Cheltenham – Luton 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:20 Mansfield – Notts Co. 3 – 1
08.10.2016 16:00 Yeovil – Wycombe 1 – 0
08.10.2016 16:00 Stevenage – Plymouth 1 – 2
08.10.2016 16:00 Morecambe – Carlisle 0 – 3
08.10.2016 16:00 Luton – Crewe 1 – 1
08.10.2016 16:00 Leyton Orient – Portsmouth 0 – 1
08.10.2016 16:00 Hartlepool – Crawley 1 – 1
08.10.2016 16:00 Exeter – Grimsby 0 – 0
08.10.2016 16:00 Doncaster – Barnet 3 – 2
08.10.2016 16:00 Colchester – Newport 0 – 0
08.10.2016 16:00 Blackpool – Cambridge United 1 – 1
08.10.2016 16:00 Accrington – Cheltenham 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2016 20:45 Notts Co. – Morecambe 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 16:00 Mansfield – Wycombe 1 – 1
15.10.2016 16:00 Morecambe – Stevenage 0 – 2
15.10.2016 16:00 Notts Co. – Crewe 1 – 1
15.10.2016 16:00 Plymouth – Portsmouth 2 – 2
15.10.2016 16:00 Yeovil – Newport 1 – 0
15.10.2016 16:00 Leyton Orient – Luton 1 – 2
15.10.2016 16:00 Doncaster – Colchester 1 – 0
15.10.2016 16:00 Accrington – Blackpool 2 – 1
15.10.2016 16:00 Barnet – Exeter 1 – 4
15.10.2016 16:00 Cambridge United – Grimsby 0 – 1
15.10.2016 16:00 Carlisle – Hartlepool 3 – 2
15.10.2016 16:00 Cheltenham – Crawley 2 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 16:00 Wycombe – Barnet 0 – 2
22.10.2016 16:00 Stevenage – Carlisle 1 – 2
22.10.2016 16:00 Portsmouth – Notts Co. 1 – 2
22.10.2016 16:00 Newport – Plymouth 1 – 3
22.10.2016 16:00 Hartlepool – Leyton Orient 1 – 3
22.10.2016 16:00 Grimsby – Cheltenham 0 – 1
22.10.2016 16:00 Exeter – Cambridge United 1 – 2
22.10.2016 16:00 Crewe – Yeovil 0 – 1
22.10.2016 16:00 Crawley – Accrington 0 – 0
22.10.2016 16:00 Colchester – Morecambe 2 – 2
22.10.2016 16:00 Blackpool – Doncaster 4 – 2
22.10.2016 16:05 Luton – Mansfield 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.10.2016 20:45 Newport – Barnet 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 16:00 Yeovil – Grimsby 0 – 0
29.10.2016 16:00 Plymouth – Colchester 2 – 1
29.10.2016 16:00 Notts Co. – Luton 0 – 0
29.10.2016 16:00 Morecambe – Exeter 0 – 3
29.10.2016 16:00 Mansfield – Stevenage 1 – 2
29.10.2016 16:00 Leyton Orient – Crewe 0 – 2
29.10.2016 16:00 Doncaster – Wycombe 2 – 2
29.10.2016 16:00 Accrington – Newport 1 – 3
29.10.2016 16:00 Barnet – Hartlepool 3 – 2
29.10.2016 16:00 Cambridge United – Portsmouth 0 – 1
29.10.2016 16:00 Carlisle – Crawley 3 – 1
29.10.2016 16:00 Cheltenham – Blackpool 2 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:00 Newport – Carlisle 2 – 0
12.11.2016 16:00 Stevenage – Yeovil 2 – 2
12.11.2016 16:00 Luton – Accrington 1 – 0
12.11.2016 16:00 Hartlepool – Cheltenham 2 – 0
12.11.2016 16:00 Grimsby – Barnet 2 – 2
12.11.2016 16:00 Exeter – Doncaster 1 – 3
12.11.2016 16:00 Blackpool – Notts Co. 4 – 0
12.11.2016 16:00 Crawley – Cambridge United 1 – 3
12.11.2016 16:00 Crewe – Plymouth 1 – 2
12.11.2016 16:05 Portsmouth – Mansfield 4 – 0
12.11.2016 16:05 Colchester – Leyton Orient 0 – 3
12.11.2016 16:05 Wycombe – Morecambe 2 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 16:00 Yeovil – Colchester 2 – 1
19.11.2016 16:00 Notts Co. – Newport 0 – 3
19.11.2016 16:00 Morecambe – Luton 0 – 2
19.11.2016 16:00 Mansfield – Crawley 3 – 1
19.11.2016 16:00 Leyton Orient – Blackpool 1 – 2
19.11.2016 16:00 Barnet – Crewe 0 – 0
19.11.2016 16:00 Cheltenham – Portsmouth 1 – 1
19.11.2016 16:00 Carlisle – Exeter 3 – 2
19.11.2016 16:00 Cambridge United – Wycombe 1 – 2
19.11.2016 16:00 Accrington – Stevenage 0 – 1
19.11.2016 16:05 Doncaster – Hartlepool 2 – 1
19.11.2016 16:05 Plymouth – Grimsby 0 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.11.2016 20:45 Plymouth – Barnet 0 – 2
22.11.2016 20:45 Notts Co. – Cambridge United 0 – 1
22.11.2016 20:45 Newport – Wycombe 0 – 1
22.11.2016 20:45 Mansfield – Blackpool 1 – 0
22.11.2016 20:45 Luton – Portsmouth 1 – 3
22.11.2016 20:45 Leyton Orient – Exeter 0 – 1
22.11.2016 20:45 Hartlepool – Accrington 2 – 0
22.11.2016 20:45 Grimsby – Carlisle 2 – 2
22.11.2016 20:45 Crewe – Morecambe 2 – 1
22.11.2016 20:45 Cheltenham – Colchester 0 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 16:00 Colchester – Crewe 4 – 0
26.11.2016 16:00 Portsmouth – Stevenage 1 – 2
26.11.2016 16:00 Doncaster – Leyton Orient 3 – 1
26.11.2016 16:00 Exeter – Luton 0 – 0
26.11.2016 16:00 Carlisle – Mansfield 5 – 2
26.11.2016 16:00 Cambridge United – Cheltenham 3 – 1
26.11.2016 16:00 Blackpool – Newport 4 – 1
26.11.2016 16:00 Barnet – Notts Co. 3 – 2
26.11.2016 16:00 Accrington – Yeovil 1 – 1
26.11.2016 16:00 Wycombe – Hartlepool 2 – 0
26.11.2016 16:00 Morecambe – Plymouth 2 – 1
26.11.2016 16:05 Crawley – Grimsby 3 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 16:00 Yeovil – Crawley 5 – 0
03.12.2016 16:00 Stevenage – Doncaster 3 – 4

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.12.2016 20:45 Newport – Stevenage 0 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 16:00 Yeovil – Barnet 0 – 1
10.12.2016 16:00 Stevenage – Blackpool 0 – 2
10.12.2016 16:00 Plymouth – Doncaster 2 – 0
10.12.2016 16:00 Notts Co. – Wycombe 0 – 2
10.12.2016 16:00 Newport – Morecambe 1 – 0
10.12.2016 16:00 Mansfield – Colchester 0 – 0
10.12.2016 16:00 Cheltenham – Exeter 1 – 3
10.12.2016 16:00 Crewe – Crawley 0 – 2
10.12.2016 16:00 Grimsby – Portsmouth 0 – 1
10.12.2016 16:00 Hartlepool – Cambridge United 0 – 5
10.12.2016 16:00 Leyton Orient – Accrington 1 – 0
10.12.2016 16:00 Luton – Carlisle 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 13:30 Doncaster – Grimsby 1 – 0
17.12.2016 16:00 Portsmouth – Hartlepool 0 – 0
17.12.2016 16:00 Morecambe – Cheltenham 1 – 2
17.12.2016 16:00 Exeter – Mansfield 2 – 0
17.12.2016 16:00 Crawley – Newport 3 – 1
17.12.2016 16:00 Colchester – Notts Co. 2 – 1
17.12.2016 16:00 Accrington – Plymouth 0 – 1
17.12.2016 16:00 Barnet – Stevenage 1 – 2
17.12.2016 16:00 Blackpool – Luton 0 – 2
17.12.2016 16:00 Cambridge United – Crewe 2 – 1
17.12.2016 16:00 Carlisle – Yeovil 2 – 1
17.12.2016 16:05 Wycombe – Leyton Orient 1 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.12.2016 14:05 Leyton Orient – Crawley 3 – 2
26.12.2016 16:00 Yeovil – Exeter 0 – 0
26.12.2016 16:00 Stevenage – Cambridge United 1 – 2
26.12.2016 16:00 Notts Co. – Doncaster 0 – 1
26.12.2016 16:00 Newport – Portsmouth 2 – 3
26.12.2016 16:00 Mansfield – Morecambe 0 – 1
26.12.2016 16:00 Luton – Colchester 0 – 1
26.12.2016 16:00 Hartlepool – Blackpool 0 – 1
26.12.2016 16:00 Grimsby – Accrington 2 – 0
26.12.2016 16:00 Crewe – Carlisle 1 – 1
26.12.2016 16:00 Cheltenham – Barnet 1 – 2
26.12.2016 16:15 Plymouth – Wycombe 3 – 3

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.12.2016 20:45 Yeovil – Portsmouth 0 – 0
30.12.2016 20:45 Hartlepool – Morecambe 3 – 2
30.12.2016 20:45 Cheltenham – Wycombe 0 – 1
31.12.2016 13:15 Mansfield – Doncaster 1 – 1
31.12.2016 14:00 Leyton Orient – Cambridge United 1 – 1
31.12.2016 16:00 Crewe – Accrington 0 – 1
31.12.2016 16:00 Grimsby – Blackpool 0 – 0
31.12.2016 16:00 Stevenage – Colchester 2 – 4
31.12.2016 16:00 Plymouth – Crawley 2 – 0
31.12.2016 16:00 Notts Co. – Carlisle 2 – 3
31.12.2016 16:00 Newport – Exeter 1 – 4
31.12.2016 16:00 Luton – Barnet 3 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.01.2017 16:00 Wycombe – Newport 2 – 1
02.01.2017 16:00 Morecambe – Crewe 0 – 0
02.01.2017 16:00 Exeter – Leyton Orient 4 – 0
02.01.2017 16:00 Doncaster – Stevenage 1 – 0
02.01.2017 16:00 Crawley – Yeovil 2 – 0
02.01.2017 16:00 Colchester – Cheltenham 2 – 0
02.01.2017 16:00 Barnet – Plymouth 1 – 0
02.01.2017 16:00 Accrington – Hartlepool 2 – 2
02.01.2017 16:00 Blackpool – Mansfield 0 – 1
02.01.2017 16:00 Cambridge United – Notts Co. 4 – 0
02.01.2017 16:00 Carlisle – Grimsby 1 – 3
02.01.2017 16:05 Portsmouth – Luton 1 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.01.2017 20:45 Doncaster – Portsmouth 3 – 1
07.01.2017 16:00 Stevenage – Newport 3 – 1
07.01.2017 16:00 Morecambe – Notts Co. 4 – 1
07.01.2017 16:00 Mansfield – Crewe 3 – 0
07.01.2017 16:00 Leyton Orient – Barnet 1 – 3
07.01.2017 16:00 Hartlepool – Grimsby 0 – 1
07.01.2017 16:00 Colchester – Carlisle 4 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 14:00 Notts Co. – Mansfield 0 – 0
14.01.2017 16:00 Plymouth – Stevenage 4 – 2
14.01.2017 16:00 Portsmouth – Leyton Orient 2 – 1
14.01.2017 16:00 Newport – Colchester 1 – 1
14.01.2017 16:00 Grimsby – Exeter 0 – 3
14.01.2017 16:00 Cheltenham – Accrington 3 – 0
14.01.2017 16:00 Carlisle – Morecambe 1 – 1
14.01.2017 16:00 Barnet – Doncaster 1 – 3
14.01.2017 16:00 Cambridge United – Blackpool 0 – 0
14.01.2017 16:05 Wycombe – Yeovil 1 – 1
14.01.2017 16:05 Crewe – Luton 1 – 2
14.01.2017 16:05 Crawley – Hartlepool 1 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 16:00 Exeter – Colchester 3 – 0
21.01.2017 16:00 Cheltenham – Plymouth 1 – 2
21.01.2017 16:00 Grimsby – Notts Co. 2 – 0
21.01.2017 16:00 Blackpool – Yeovil 2 – 2
21.01.2017 16:00 Barnet – Newport 0 – 0
21.01.2017 16:00 Accrington – Carlisle 1 – 1
21.01.2017 16:00 Hartlepool – Stevenage 2 – 0
21.01.2017 16:00 Cambridge United – Mansfield 1 – 3
21.01.2017 16:00 Doncaster – Crewe 3 – 1
21.01.2017 16:05 Wycombe – Luton 1 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 16:00 Carlisle – Barnet 1 – 1
28.01.2017 16:00 Yeovil – Doncaster 0 – 3
28.01.2017 16:00 Stevenage – Grimsby 2 – 0
28.01.2017 16:00 Notts Co. – Crawley 2 – 1
28.01.2017 16:00 Newport – Hartlepool 3 – 1
28.01.2017 16:00 Mansfield – Leyton Orient 2 – 0
28.01.2017 16:00 Crewe – Cheltenham 0 – 0
28.01.2017 16:05 Luton – Cambridge United 2 – 0
28.01.2017 16:05 Portsmouth – Exeter 0 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.01.2017 20:45 Yeovil – Plymouth 2 – 1
31.01.2017 20:45 Exeter – Wycombe 4 – 2
31.01.2017 20:50 Luton – Cheltenham 2 – 3

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 16:00 Cheltenham – Newport 1 – 1
04.02.2017 16:00 Blackpool – Colchester 1 – 1
04.02.2017 16:00 Exeter – Crewe 4 – 0
04.02.2017 16:00 Barnet – Mansfield 0 – 2
04.02.2017 16:00 Cambridge United – Plymouth 0 – 1
04.02.2017 16:00 Accrington – Notts Co. 2 – 0
04.02.2017 16:00 Leyton Orient – Carlisle 1 – 2
04.02.2017 16:00 Grimsby – Luton 1 – 1
04.02.2017 16:00 Wycombe – Portsmouth 1 – 0
04.02.2017 16:00 Hartlepool – Yeovil 1 – 1
04.02.2017 16:00 Crawley – Stevenage 1 – 2
04.02.2017 16:00 Doncaster – Morecambe 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2017 20:45 Blackpool – Crawley 0 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.02.2017 20:45 Leyton Orient – Morecambe 0 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 20:45 Newport – Doncaster 0 – 0
11.02.2017 16:00 Yeovil – Leyton Orient 1 – 1
11.02.2017 16:00 Stevenage – Wycombe 3 – 0
11.02.2017 16:00 Portsmouth – Accrington 2 – 0
11.02.2017 16:00 Plymouth – Exeter 3 – 0
11.02.2017 16:00 Notts Co. – Cheltenham 2 – 1
11.02.2017 16:00 Morecambe – Cambridge United 2 – 0
11.02.2017 16:00 Mansfield – Hartlepool 4 – 0
11.02.2017 16:00 Luton – Crawley 2 – 1
11.02.2017 16:00 Crewe – Grimsby 5 – 0
11.02.2017 16:00 Colchester – Barnet 2 – 1
11.02.2017 16:00 Carlisle – Blackpool 1 – 4

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.02.2017 20:45 Newport – Grimsby 0 – 0
14.02.2017 20:45 Notts Co. – Exeter 2 – 2
14.02.2017 20:45 Plymouth – Leyton Orient 2 – 3
14.02.2017 20:45 Portsmouth – Blackpool 2 – 0
14.02.2017 20:45 Yeovil – Cambridge United 1 – 1
14.02.2017 20:45 Stevenage – Cheltenham 2 – 1
14.02.2017 20:45 Morecambe – Barnet 0 – 1
14.02.2017 20:45 Mansfield – Accrington 4 – 4
14.02.2017 20:45 Luton – Hartlepool 3 – 0
14.02.2017 20:45 Crewe – Wycombe 2 – 1
14.02.2017 20:45 Colchester – Crawley 2 – 3
14.02.2017 20:45 Carlisle – Doncaster 2 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Doncaster – Luton 1 – 1
18.02.2017 16:00 Exeter – Stevenage 1 – 1
18.02.2017 16:00 Grimsby – Mansfield 3 – 0
18.02.2017 16:00 Hartlepool – Plymouth 1 – 1
18.02.2017 16:00 Leyton Orient – Notts Co. 2 – 3
18.02.2017 16:00 Crawley – Morecambe 1 – 3
18.02.2017 16:00 Cambridge United – Newport 3 – 2
18.02.2017 16:00 Blackpool – Crewe 2 – 2
18.02.2017 16:00 Barnet – Portsmouth 1 – 1
18.02.2017 16:00 Accrington – Colchester 2 – 1
18.02.2017 16:00 Cheltenham – Yeovil 2 – 0
18.02.2017 16:05 Wycombe – Carlisle 1 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:45 Colchester – Wycombe 1 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 20:50 Newport – Morecambe 1 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 16:00 Luton – Plymouth 1 – 1
25.02.2017 16:00 Mansfield – Newport 2 – 1
25.02.2017 16:00 Morecambe – Grimsby 1 – 0
25.02.2017 16:00 Notts Co. – Yeovil 0 – 0
25.02.2017 16:00 Wycombe – Crawley 1 – 2
25.02.2017 16:00 Leyton Orient – Cheltenham 0 – 1
25.02.2017 16:00 Exeter – Blackpool 2 – 2
25.02.2017 16:00 Doncaster – Accrington 2 – 2
25.02.2017 16:00 Crewe – Stevenage 1 – 2
25.02.2017 16:00 Colchester – Hartlepool 2 – 1
25.02.2017 16:00 Barnet – Cambridge United 0 – 1
25.02.2017 16:05 Carlisle – Portsmouth 0 – 3

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.02.2017 20:45 Hartlepool – Crewe 4 – 0
28.02.2017 20:45 Plymouth – Notts Co. 0 – 1
28.02.2017 20:45 Portsmouth – Morecambe 1 – 1
28.02.2017 20:45 Stevenage – Leyton Orient 4 – 1
28.02.2017 20:45 Yeovil – Mansfield 0 – 0
28.02.2017 20:45 Grimsby – Colchester 1 – 0
28.02.2017 20:45 Crawley – Exeter 1 – 2
28.02.2017 20:45 Cheltenham – Carlisle 1 – 0
28.02.2017 20:45 Cambridge United – Doncaster 2 – 3
28.02.2017 20:45 Blackpool – Barnet 2 – 2
28.02.2017 20:45 Accrington – Wycombe 2 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 16:00 Hartlepool – Exeter 3 – 1
04.03.2017 16:00 Newport – Leyton Orient 0 – 4
04.03.2017 16:00 Yeovil – Luton 0 – 4
04.03.2017 16:00 Portsmouth – Crewe 0 – 1
04.03.2017 16:00 Plymouth – Carlisle 2 – 0
04.03.2017 16:00 Stevenage – Notts Co. 3 – 0
04.03.2017 16:00 Grimsby – Wycombe 1 – 2
04.03.2017 16:00 Crawley – Doncaster 0 – 0
04.03.2017 16:00 Cheltenham – Mansfield 0 – 0
04.03.2017 16:00 Cambridge United – Colchester 1 – 1
04.03.2017 16:00 Blackpool – Morecambe 3 – 1
04.03.2017 16:00 Accrington – Barnet 1 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:30 Plymouth – Blackpool 0 – 3

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.03.2017 20:45 Crawley – Portsmouth 0 – 2

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 16:00 Wycombe – Blackpool 0 – 0
11.03.2017 16:00 Notts Co. – Hartlepool 2 – 1
11.03.2017 16:00 Morecambe – Yeovil 1 – 3
11.03.2017 16:00 Mansfield – Plymouth 0 – 2
11.03.2017 16:00 Luton – Stevenage 0 – 2
11.03.2017 16:00 Leyton Orient – Grimsby 0 – 3
11.03.2017 16:00 Exeter – Accrington 0 – 2
11.03.2017 16:00 Barnet – Crawley 2 – 2
11.03.2017 16:00 Carlisle – Cambridge United 0 – 3
11.03.2017 16:00 Colchester – Portsmouth 0 – 4
11.03.2017 16:00 Crewe – Newport 1 – 2
11.03.2017 16:00 Doncaster – Cheltenham 2 – 0

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 20:45 Wycombe – Plymouth 1 – 1
14.03.2017 20:45 Portsmouth – Grimsby 4 – 0
14.03.2017 20:45 Morecambe – Newport 0 – 1
14.03.2017 20:45 Exeter – Cheltenham 3 – 0
14.03.2017 20:45 Doncaster – Notts Co. 3 – 1
14.03.2017 20:45 Crawley – Crewe 0 – 3
14.03.2017 20:45 Colchester – Mansfield 2 – 0
14.03.2017 20:45 Carlisle – Luton 0 – 0
14.03.2017 20:45 Cambridge United – Hartlepool 0 – 1
14.03.2017 20:45 Blackpool – Stevenage 1 – 0
14.03.2017 20:45 Accrington – Leyton Orient 5 – 0
15.03.2017 21:00 Barnet – Yeovil 2 – 2

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 16:00 Yeovil – Accrington 1 – 1
18.03.2017 16:00 Stevenage – Portsmouth 3 – 0
18.03.2017 16:00 Plymouth – Morecambe 1 – 0
18.03.2017 16:00 Newport – Blackpool 1 – 3
18.03.2017 16:00 Mansfield – Carlisle 2 – 0
18.03.2017 16:00 Luton – Exeter 1 – 1
18.03.2017 16:00 Leyton Orient – Doncaster 1 – 4
18.03.2017 16:00 Hartlepool – Wycombe 0 – 2
18.03.2017 16:00 Grimsby – Crawley 1 – 1
18.03.2017 16:00 Cheltenham – Cambridge United 0 – 1
18.03.2017 16:15 Crewe – Colchester 2 – 0
19.03.2017 16:00 Notts Co. – Barnet 1 – 0

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Morecambe – Accrington 1 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 20:45 Newport – Luton 1 – 1

39. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 16:00 Blackpool – Hartlepool 2 – 1
25.03.2017 16:00 Wycombe – Notts Co. 0 – 1
25.03.2017 16:00 Portsmouth – Newport 2 – 1
25.03.2017 16:00 Morecambe – Mansfield 1 – 3
25.03.2017 16:00 Exeter – Yeovil 3 – 3
25.03.2017 16:00 Accrington – Grimsby 1 – 1
25.03.2017 16:00 Crawley – Leyton Orient 3 – 0
25.03.2017 16:00 Colchester – Luton 2 – 1
25.03.2017 16:00 Carlisle – Crewe 0 – 2
25.03.2017 16:00 Barnet – Cheltenham 3 – 1
25.03.2017 16:00 Cambridge United – Stevenage 0 – 0
26.03.2017 15:45 Doncaster – Plymouth

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 20:45 Accrington – Cambridge United

40. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 14:00 Grimsby – Doncaster
01.04.2017 16:00 Yeovil – Carlisle
01.04.2017 16:00 Stevenage – Barnet
01.04.2017 16:00 Plymouth – Accrington
01.04.2017 16:00 Notts Co. – Colchester
01.04.2017 16:00 Newport – Crawley
01.04.2017 16:00 Mansfield – Exeter
01.04.2017 16:00 Luton – Blackpool
01.04.2017 16:00 Leyton Orient – Wycombe
01.04.2017 16:00 Hartlepool – Portsmouth
01.04.2017 16:00 Crewe – Cambridge United
01.04.2017 16:00 Cheltenham – Morecambe

41. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 16:00 Morecambe – Hartlepool
08.04.2017 16:00 Portsmouth – Yeovil
08.04.2017 16:00 Wycombe – Cheltenham
08.04.2017 16:00 Colchester – Stevenage
08.04.2017 16:00 Exeter – Newport
08.04.2017 16:00 Doncaster – Mansfield
08.04.2017 16:00 Blackpool – Grimsby
08.04.2017 16:00 Barnet – Luton
08.04.2017 16:00 Accrington – Crewe
08.04.2017 16:00 Cambridge United – Leyton Orient
08.04.2017 16:00 Carlisle – Notts Co.
08.04.2017 16:00 Crawley – Plymouth

42. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 15:30 Portsmouth – Plymouth
14.04.2017 16:00 Wycombe – Mansfield
14.04.2017 16:00 Stevenage – Morecambe
14.04.2017 16:00 Newport – Yeovil
14.04.2017 16:00 Luton – Leyton Orient
14.04.2017 16:00 Hartlepool – Carlisle
14.04.2017 16:00 Blackpool – Accrington
14.04.2017 16:00 Colchester – Doncaster
14.04.2017 16:00 Crawley – Cheltenham
14.04.2017 16:00 Crewe – Notts Co.
14.04.2017 16:00 Exeter – Barnet
14.04.2017 16:00 Grimsby – Cambridge United

43. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 16:00 Yeovil – Crewe
17.04.2017 16:00 Plymouth – Newport
17.04.2017 16:00 Notts Co. – Portsmouth
17.04.2017 16:00 Morecambe – Colchester
17.04.2017 16:00 Mansfield – Luton
17.04.2017 16:00 Leyton Orient – Hartlepool
17.04.2017 16:00 Doncaster – Blackpool
17.04.2017 16:00 Cheltenham – Grimsby
17.04.2017 16:00 Carlisle – Stevenage
17.04.2017 16:00 Cambridge United – Exeter
17.04.2017 16:00 Barnet – Wycombe
17.04.2017 16:00 Accrington – Crawley

44. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 16:00 Portsmouth – Cambridge United
22.04.2017 16:00 Stevenage – Mansfield
22.04.2017 16:00 Wycombe – Doncaster
22.04.2017 16:00 Exeter – Morecambe
22.04.2017 16:00 Newport – Accrington
22.04.2017 16:00 Luton – Notts Co.
22.04.2017 16:00 Crawley – Carlisle
22.04.2017 16:00 Colchester – Plymouth
22.04.2017 16:00 Blackpool – Cheltenham
22.04.2017 16:00 Crewe – Leyton Orient
22.04.2017 16:00 Grimsby – Yeovil
22.04.2017 16:00 Hartlepool – Barnet

45. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 16:00 Notts Co. – Blackpool
29.04.2017 16:00 Yeovil – Stevenage
29.04.2017 16:00 Plymouth – Crewe
29.04.2017 16:00 Morecambe – Wycombe
29.04.2017 16:00 Mansfield – Portsmouth
29.04.2017 16:00 Leyton Orient – Colchester
29.04.2017 16:00 Barnet – Grimsby
29.04.2017 16:00 Accrington – Luton
29.04.2017 16:00 Carlisle – Newport
29.04.2017 16:00 Cheltenham – Hartlepool
29.04.2017 16:00 Doncaster – Exeter
29.04.2017 16:00 Cambridge United – Crawley

46. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 18:30 Wycombe – Cambridge United
06.05.2017 18:30 Stevenage – Accrington
06.05.2017 18:30 Portsmouth – Cheltenham
06.05.2017 18:30 Newport – Notts Co.
06.05.2017 18:30 Luton – Morecambe
06.05.2017 18:30 Grimsby – Plymouth
06.05.2017 18:30 Exeter – Carlisle
06.05.2017 18:30 Crewe – Barnet
06.05.2017 18:30 Crawley – Mansfield
06.05.2017 18:30 Colchester – Yeovil
06.05.2017 18:30 Blackpool – Leyton Orient
06.05.2017 18:30 Hartlepool – Doncaster
Advertisement

Seneste kampe

Colchester
Luton
2 – 1
25. marts 16:00
Færdig
Accrington
Grimsby
1 – 1
25. marts 16:00
Færdig
Barnet
Cheltenham
3 – 1
25. marts 16:00
Færdig
Blackpool
Hartlepool
2 – 1
25. marts 16:00
Færdig
Cambridge United
Stevenage
0 – 0
25. marts 16:00
Færdig
Carlisle
Crewe
0 – 2
25. marts 16:00
Færdig
Crawley
Leyton Orient
3 – 0
25. marts 16:00
Færdig
Exeter
Yeovil
3 – 3
25. marts 16:00
Færdig
Morecambe
Mansfield
1 – 3
25. marts 16:00
Færdig
Portsmouth
Newport
2 – 1
25. marts 16:00
Færdig
Wycombe
Notts Co.
0 – 1
25. marts 16:00
Færdig
Morecambe
Accrington
1 – 2
21. marts 20:45
Færdig

Kommende kampe

Doncaster
Plymouth
vs
26. marts 15:45
Ikke startet
Accrington
Cambridge United
vs
28. marts 20:45
Ikke startet
Grimsby
Doncaster
vs
1. april 14:00
Ikke startet
Yeovil
Carlisle
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Stevenage
Barnet
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Plymouth
Accrington
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Notts Co.
Colchester
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Newport
Crawley
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Mansfield
Exeter
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Luton
Blackpool
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Leyton Orient
Wycombe
vs
1. april 16:00
Ikke startet
Hartlepool
Portsmouth
vs
1. april 16:00
Ikke startet

Turneringer i England